Laatste krachtig 'neen' spr eidingspl annen HO Den Haag wil geen uitstel rijksweg 14 Scheveningse middenstand tegen verbruikersnjarkt Nieuw complex voor laboratoriumschool 'Inspraak' Scheveningen een moeilijke zaak Opnieuw plan voor par in Haagse Schilderswijl Massale protestbijeenkomst in Congresgebouw Haagse kliniek voor verslaafden alcohol en drugs verhuist PPR-motie door Raad verworpen Bouw nieuw gemaal in Sc heiveningen kan beginnen Problemen Haagse herv. kleuterschool dichtbij oplossing Berkel fel tegen verstedelijking Scholen dpelwit van inbrekers blauwt^ gelopen? StimorÓI kopen! Sancta Maria TROUW KWARTET DINSDAG 10 JUNI 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN DEN HAAG 'Een laatste appél op hen die over ons moeten beslissen.' Zo noemde Gewest-voorzit ter Chr. Buijtendijk maandagmiddag de massale bijeenkomst in het Nederlands Congresgebouw, waar zo'n 2500 Hagenaars (voornamelijk PTT'ers) nogmaals een krachtig NEEN lieten horen tegen de spreidingsplannen van de regering. De protest-meeting was belegd door het comité 'Geen spreiding op deze manier', waarin tal van organisa ties. politieke partijen en de be trokken ambtenaren vertegenwoor digd zijn. Vandaag begint in de Tweede Kamer het debat over de spreiding van de rijksdiensten. Het comité wilde daarom op de valreep aan de kamerleden duidelijk maken dat aan uitvoering van de plannen niet valt te dneken. Dertien sprekers voerden het woord en hun woorden kwamen er alle maal op neer dat de regering maar wat solt met de belangen van de ambtenaren, dat van een echte vrijwilligheid geen sprake is en dat de plannen uitgevoerd dreigen te worden, zonder dat van grondige studies sprake is geweest. Petitie De bezwaren van de voltallige ver gadering werden aan het einde sa mengevat in een petitie, die na de bijeenkomst om kwart over twee op het Binnenhof aan Kamer voorzitter Vondeling werd aangebo den. In deze petitie wordt gesteld dat het regeringsvoornemen ernsti ge afbreuk doet aan de positie van de ambtenaar als mens en als werknemer, aan zijn levensgeluk en dat van zijn gezin en aan de werk gelegenheid en de leefbaarheid in Den Haag en omgeving. Alleen zorgvuldig en daadwerkelijk overleg zou kunnen bijdragen aan een verantwoord ruimtelijk orde ningsbeleid. In de petitie wordt an dermaal een onafhankelijk onder zoek naar de konsekwenties van het spreidingsbeleid verlangd. Aan de Kamerleden wordt in de petitie verzocht het voorgestelde, gefor ceerde spreidingsbeleid af te wij zen. Men stelt dat alleen nieuw te crëren diensten in de betrokken regio's (noorden of zuiden) ge plaatst mogen worden. Tenslotte zouden alle grote diensten (zoals de PTT) moeten onderzoeken in hoe verre deze regio's gesteund kunnen worden. Speculatie Deze laatste opmerking werd overi gens met boe-geroep onthaald, want de aanwezigen waren van mening dat geen spreiding in welke vorm dan ook dient plaats te vin den. Genuanceerdere reacties kwa men van diverse van de sprekers, zoals Gewest-bestuurder Molenaar, die zich afvroeg 'of wij bereid zijn om op verantwoorde wijze aan overplaatsing van nieuwe en groei- diensten mee te werken'. De Haagse loco-burgemeester Hap- pel noemde deze spreidingsplannen 'een grote speculatie'. Hij verweet de regering niet te willen weten dat ze met verkeerde argumenten en cijfers werkt. De heer Van Riet (PTT-woordvoerder) vertelde een brief gehad te hebben van iemand uit Leeuwarden die schreef dat de grondprijzen en de huren in het noorden al flink aan het stijgen zijn. 'omdat die westerlingen dat toch wel kunnen betalen'. CDA- spreker De Kruijf sprak van 'on deugdelijke en achterhaalde uit gangspunten', terwijl de heer IJm- kers (CPN) in de spreidingsnota slechts 'een verdere spreiding van de werkloosheid zag'. De heer De Niet (van de Topografi sche Dienst uit Delft, een eveneens te spreiden dienst) vroeg om enke le ogenblikken stilte. "Dat is dan hetzelfde wat de regering aan het sociale aspect van deze spreiding heeft gedaan'. Over dat sociale aspect sprak ook PTT-vrouw Nicola Brooshoofd die de regering verweet het 'falende werkloosheidsbeleid af te wentelen op de rug van de ambtenaar'. An dere sprekers (namens o.a. PvdA, PPR, PSP, het CBS-persóneel, Ka mer van Koophandel) lieten hun ontstemming in dergelijke toonaar den weten. DEN HAAG Het plan bestaat om aan de Zeestraat in Den Haag een consultatiebureau voor aW,.ol en drugs annex kliniek te ve.- gen. De Vereniging Consultatiebureau voor Alcoholisme te 's Gravenhage wil de huidige, sterk verouderde en veel te kleine kliniek, aan de Hogewal in oktober verlaten en intrek nemen in de panden Zeestraat 62-66. Met de verbouwing en inrichting van deze gebouwen is een bedrag van anderhalf miljoen gulden gemoeid. De Vereniging stelt zich ten doel hulp te verlenen aan alcoholici en drugverslaafden in het algemeen, en reclasseringsbijstand in het bij zonder aan personen, die strafbare feiten hebben gepleegd of dreigen te plegen, waarbij het gebruik van alcohol of drugs van invloed is geweest. Het huidige behandelings centrum aan de Hogewal telt 24 bedden, de toekomstige kliniek aan de Zeestraat zal er vier meer om vatten. Een verdere uitbreiding be hoort tot de mogelijkheden. ALPHEN AAN DEN RIJN De heer O. de Jong heeft bij de viering van zijn 40-Jarig dienstjubileum bij de Dakpannen- en Kleiwarenfa- brieken v/h D. van Oordt Co BV de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De gemeente Den Haag zal minister Westerterp (verkeer en waterstaat) niet vragen de aanleg van rijksweg 14 uit te stellen. Een motie, waarin aangedrongen werd op ten uitstel van vijf jaar, is gistermiddag door de Haagse gemeenteraad verworpen. De motie was ingediend door het PPR-raadslid Geleijnse, die meende dat het nog lang niet zeker is of rijksweg 14 (de verlengde Land- scheidlngsweg) wel nodig is 'De noodzaak of overbodigheid blijkt pas wanneer een aantal belangrijke verkeersvoorzieningen in gebruik genomen is', aldus de heer Geleijn se, doelend op onder meer de Utrechtse Baan. de verbrede rijks weg 12 en de spoorlijn Zoetermeer- Den Haag. De Haagse raad wenste evenwel geen uitstel en verwierp de motie met grote meerderheid (25 tegen, 14 vóór uitstel). De heer Geleijnse betwijfelde op rijksweg 14 wel een randweg zou zijn. een weg, die het verkeer bui- Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Wethouder mevrouw D. W. Tichler-Moerman van onderwijs heeft maandagmiddag de eerste paal geslagen voor de bouw van de Labaratoriumschool van het Leidse Opleidingsin stituut voor Analisten aan de Leidsedreef, naast het gebouw van de Leidse Onderwijs Instellingen (LOI) De nieuwbouw dient ter vervanging van de oude gebouwen aan de Oos terkerkstraat in Leiden. Het Insti tuut begon daar ln 1964 met een avondcursus. In verband met de grote groei van het instituut met middelbare en hogere opleidingen voor laboratoriumpersoneel (ca. 300 leerlingen) was er reeds lang be hoefte aan een betere en moderne huisvesting. Het nieuwe complex dat door de Haarlemse architekt J. J. Kneppers ontworpen is en door het Aannemersbedrijf Vink en Veenman BV te Noorden (ZH) wordt gebouwd zal een bruto-in- houd van ca. 22.000 kubieke meter hebben verdeeld over drie lagen. Op de begane grond komen de au la. een gymnastieklokaal, vertrek ken voor directie, leraren, admini stratie en bibliotheek en zes theo rielokalen. Op de eerste etage zijn een theoarielokaal en vijf laborato ria geprojekteerd, alsmede meet- en regelkamers met werkplaatsen voor de amanuensis. Op de tweede verdieping komen een theorielo kaal. vier laboratoria en eveneens een aantal werkruimten. Het com plex kan eventueel later nog met een derde laag worden uitgebreid. In de zomer van 1977 hoopt men het nieuwe complex ln gebruik te kunnen nemen. SCHEVENINGEN Het Hoogheemraadschap Delflan in Delft gaat in augustus de bouw aanbesteden van het nieuwe gemaal aan de Willem de Zwijgerlaan gerealiseerd moet word en. Het bou wwerk gaat het gemeentelijk gemaal bij het Verversingskanaal vangen. Het niewwe bouwwerk kan maximaal tien kul lieke meter water per seconde verwerken. Met de uitvoering van dit werk ook op dit punt de zeewering van Delfland zijn versterk t. Het gema al komt in het Verversingskanaal circa 200 meter landinwaarts de Nieboerweg te staan. Op de foto die de maquette van^het nieuwe gemaal en de naaste omgeving voorstelt is ook (links) een die)1' woning te zien. ten de woonwijken houdt. Het raadslid wees erop. dat de weg ge bruikt zou worden als invalsweg. 'Het autoverkeer wordt niet omge leid, maar dringt juist de stad bin nen'. aldus de heer Geleijnse. Een grootste deel vah de PvdA-fractie, CPN, en DS'70 waren dit met hem eens. De heer Drees (DS'70) be toogde. dat de cijfers, waarop de plannen voor de rijksweg gebaseerd zijn. achterhaald zijn door nieuwe gegevens. Onmisbaar Wethouder Wallis de Vries {open bare werken, verkeer en vervoer) noemde rijksweg 14 een onmisbaar element ln het gemeentelijk stre ven naar een stad van hoge kwali teit. 'rijksweg 14 is wel degelijk een randweg, die een aantal overvolle wegen zal ontlasten', aldus de we thouder. 'De rijksweg past helemaal in het nieuwe verkeersbeleid'. De voorstanders van de motie-Geleijn se dachten daar anders over: zij wezen op het beleidsprogramma waarin de drie grote partijen Ln de Haagse raad (PvdA. CDA en WD) zeggen dat het verkeer onderge schikt moet zijn aan de leefbaar heid van de stad. Wethouder Wallis de Vries mérkte op, dat de plannen voor een rand- wfrgenstelsel al sinds 1949 de In stemming van de Haagse gemeen teraad hebben. Wel heeft de raad vorig jaar gevraagd rijksweg 14 nog niet aan te leggen, maar dat ver zoek kwam voort uit de wnes naar een andere uitvoering van de weg. Was het aanvankelijk de bedoeling dat de verlengde Landscheldlngs- weg een zesbaans snelweg zou wor den. nu zal deze als gewone auto weg vier rijstroken tellen. Dé wijk M aria hoeve zal door een zogenaam de geluidswal gevrijwaard worden van geluidshinder. De wethouder noemde rijksweg 14 tenslotte heel belangrijk voor de bereikbaarheid van Scheven ingen en het gebied rondom station Den Haag Centraal, terwijl ook met het oog op de werkgelegenheidssituatie uitstel niet wenselijk zou zijn. DEN HAAG Waarschijnlijk zal de Haagse kleuterschool "De Ark' al na de zomervakantie van de Maars- bergenstraat verhuizen naar de Mr. J. L. L. van der Brugghenschool in de Nieuwersluisstraat. Het bestuur van de Stichting Scholen der Her vormde Gemeente te 's Gravenhage heeft dit steeds beoogd, omdat de integratie van kleuter- en basison derwijs het best doorgevoerd kan worden, als beidescholen in één gebouw gehuisvest zijn. De kleuterschool 'De Ark' zal in de Mr. J. L. L. van der Brugghenschool de beschikking krijgen over twee leslokalen en een speellokaal. Door de huisvesting zal een einde komen aan de problemen, die het 'samen wonen' met de gemeentelijke kleu terschool 'Het Mierennest' opgele verd heeft. Deze oplossing betekent vreugde voor belde scholen, aldus het bestuur van de Stichting Scho len der Herv. Gemeente te 's Gra venhage. DEN HAAG Inspraak is een verschijnsel dat niet zonder hin dernissen verloopt. Dat geldt ook voor de inspraakgroep Scheve- ningen, de uit burgers bestaande groep die inspreekt in de*plan nenmakerij rond dei nieuwe badplaats. Hoe moeilijk het is bleek maandag avond, toen de gro«fp over de in richting van het K lirhausplein en andere zaken moest praten. Voor zitter Hoorens van Heijningen merkte aan het begAt van de bij eenkomst op dat het verloop onder de leden ('ik zie zoveel nieuwe ge zichten') zo groot is dat hij vreesde voor een 'tekort aan,' enthousiasme'. Hij vroeg zich af of we nu al uitgesproken zijn. 'Laten we alsjeblieft,''blijven inspre ken. want anders tasten we onze eigen representativiteit aan', aldus de voorzitter. Toen bij daarna aan de vergadering het tyjoord gaf, bleek niemand dat te willen nemen. Was men dan toch uitgfisfproken? Waar- zich tot een van (jj, leden richtte Vncton T"»o nontVmneoc maar die waren er nog niet. Weer een ander verzocht het Seinpost bij de plannen te betrekken, maar dat kan niet omdat dit gedeelte van Scheveningen buiten het bestem mingsplan valt. Wel viel van diver se kanten het verzoek te beluiste ren om het Palace-Hotel, indien mogelijk, te handhaven. Men wilde cijfers zien over de economische haalbaarheid daarvan. De voorzitter zegde toe dit te zullen bekijken. Inmiddels is bekend gemaakt dat deze week met de verkoop van de nieuwe huizen begonnen wordt, die in aanbouw zijn op het terrein van het Grand Hotel. De 1-, 2- en 3- kamerflats langs de zee komen het eerst in verkoop, en zulleh tusseh BERKEL De verstedelijking langs de Hofpleinspoorlijn zal fu neste gevolgen hebben voor de ge meente Berkel en Rodenrijs. Dit zie wethouder P. van Leeuwen gistera vond in een bijzondere raadsverga dering. die werd gehouden ter gele genheid van het werkbezoek van Commissaris der Koningin mr. M. Vrolijk. De wethouder zei dat door de ge suggereerde plannen de eigen iden titeit van de gemeente verloren dreigt te gaan en dat het verdwij nen van de tuinbouw een onaan vaardbare vecmindering, van de werkgelegenheid in Berkel zal bete kenen. De nieuwe stad zou door de goede verbindingen alleen maar een slaapstad worden. Ook andere raadsleden protesteerden fel tegen eventuele bouw langs de spoorlijn. Zoals bekend wordt in het rapport van de bijzondere werkgroep van de provincie ook over bouwlokaties ln Nootdorp en Pijnacker gespro ken. met het verzoek iets over het Kur- haus te zeggen, omdat dat lid daar immers iets van af'v'wist. Van de rest van jhet besprokene valt weinig te zegden. Er klonken bezwaren tegen de jmogelijkheid om aan het eind van^ de Zwolsestraat een gebouw van 60 meter hoog neer te zetten. Iemand anders vroeg om inrifchtingstekeningen vam het gerestaureerde Kurhaus. DEN HAAG I laagse scholen zijn dit jaar een geli'Èfkoosd doelwit van inbrekers. Volgfpis de ijolitie zijn sinds het begin) van dit jaar zo'n 150 scholen door inbrekers bezocht, waarhij voor jninstens een ton schade werd arjingericht. De inbre kers hebben v moral belangstelling voor audio-v Jsuele apparatuur: bandrecorders, tv-toestellen, pro- jectle-apparatu'frr enz. Scholen zijn. medé door h-pn ligging, meestal slecht te bevei'pgen. aldus de Haag se politie. De inbraken zouden niet het werk zijn ivan een bende. Ieder een weet nu eenmaal dat bij scho len kostbare ftoijaratuur te vinden is, aldus de politie. Bij de inbraken worden bovendien vaak enorme vernielingen gepleegd. kosten. De zogenaamde penthouses moeten zelfs 380.000 gulden op brengen. Het appartementencom plex krijgt de naam 'Princelandt' naar een koopvaardijschip uit de Gouden Eeuw. Haagse ooievaar is toch gered Hef voortbestaan van Haagse ooievaar h symbool van onze gemeen is gewaarborgd. Maar m heeft er bij de gemeente la\ genoeg over in de zorgen g zeten. Den Haag beschik over een aantal van langgepekte en hoogpoti dieren, die enkele jaren gel den door de Spaanse amba sade aan de gemeente wan geschonken. Maar helaas, i vrouwélijké dieren le den plichtsgetrouwtelkens i eren die niet tot het gewens resultaat werden uitgebrot Vindingrijk als men bij gemeente is, werden de di ren een tijdje uit logeren g stuurd naar het natuurrese l vaat Lieveld in Groot-An mers. En ja hoor, kenneli deed de buitenlucht en t kennismaking met vreemi soortgenoten hen goed, wai dit voorjaar hebben zij ht leven geschonken aan enke goedgeschapen nakomelinge De ooievaar in het Haag wapen kan dus nog eert tijdj op zijn ene poot blijve v staan. Li DEN HAAG Het is volgens wethouder Nuy (stadsontwikkel niet mogelijk de zogenaamde 'proeftuin Tenierstraat' op k termijn in te richten als wijkpark. Wel kan elders in de Schik wijk op vrij eenvoudige wijze een park aangelegd worden. (ADVERTENTIE) De wethouder denkt aan het gebied tussen Hannemanstraat, Van Osta- dewoningen en Van Ravestein- straat, aan hét terrein ten noorden van de Van Ostadewon ingen en aan het gebied langs de Tenier straat, vlakbij het terrein waar wo ningbouw op stapel staat. 'Al deze terreinen kunnen zonder veel in grepen met elkaar en met de aan wezige groen- en speelvoorzienin- gen verbonden worden', aldus de heer Nuij. 'Dan moeten wel. de wo ninkjes aan het Hooftskadelaantjes, die in zeer slechte staat verkeren, gesloopt worden'. Wethouder Nuij doet dit voorstel voor een wijkpark nu stemmen zijn opgegaan om aan de Tenierstraat (waar het proefproject voor wo ningverbetering mislukt is) een wijkpark te maken. Deze suggestie volgt weer uit de plannen, om het nog groene Zuidwalland groten- deels te bebouwen. Het terrein de Tenierstraat is weliswaar bereikbaar dan het Zuidwalland dus de wethouder, maar om paar redenen lijkt het toch nie ideale plaats. In het gebied-Terlf straat staan nog zo'n 400 wonin merendeels bewoond en sle voor een klein deel ln handen de gemeente. Verwerving van gendom en herhuisvesting zou tijd ln beslag nemen. Een twi reden is, dat er voor het tei van de voormalige Heilig Hart i aan de Hobbemastraat inmicfl een bouwplan is, dat het rijk 1 zal subsidiëren. Bovendien heefj Projectgroep Tenierstraat al woningbouwplan ontwikkeld de 'proeftuin'. 'De definlt plaatskeuze hoeft niet overb gemaakt te worden', meent de houder, 'en moet natuurlijk aan de orde komen in het ov< met wijkbewoners'. Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN De Gezamenlijke Winkeliersverenigingen in Groot-Scheveningen hebben in een brief aan de gemeenteraad protest aangetekend tegen het plan een ruimte onder een te bouwen flatgebouw aan de Drogersdijk nabij de Keizerstraat te bestemmen voor de vestiging van een ver bruikersmarkt- De middenstand (600 winkeliers) spreekt in de brief die morgen in de vergadering van de raadscom missie voor stadsontwikkeling zal worden besproken de vrees uit dat door deze vestiging een overbewin- kellng in het hart van Schevenin gen zal ontstaan. Het CDA-raadslid W. du Chatinler had kortgeleden vragen over de winkelvestiging aan de Drogersdijk aan het college gesteld. In het ant woord van B. en.W. stond dat de nieuwe winkelvestiging met een verkoopoppervlakte van minder dan 500 vierkante meter 'naar verwach ting' geen aantrekkingskracht zal uitoefenen op consumenten van buiten het dirkete verzorgingsge bied. Bovendien wordt, aldus het college, door de bouw van 14 twee kamerflats ln de premie-koopsector de woonfunktle ln dit gebied ver sterkt. Weigering van de bouwver gunning is op grond van de wette lijke voorschriften niet mogelijk. De heer Du Chatlnier heeft naar aanleiding van deze mededelingen opnieuw enkele vragen aan B. en W. over het plan Drogersdijk ge steld. Hij verzoekt het college een schatting te geven van het aantal auto's dat dagelijks ln de nabijheid van de te bouwen verbruikersmarkt geparkeerd zal gaan worden. Vol gens hem zal door de winkelvesti ging de toch al moeilijke verkeers situatie in o.a. de Keizerstraat. Prins Willemstraat en Jurriaan Kokstraat worden verergerd, in het bijzonder op de zaterdagen. De heer Du Chatinier vraagt of B. en W. de verzekering kunnen geven dat door de winkelvestiging geen parkeeroverlast voor de omwonen den zal ontstaan. Indien dit laatste niet het geval zou zijn verzoekt hij het college aan het verlenen van de bouwvergunning de voorwaarden te verbinden dat de verbruikersmarkt zelf voor voldoende parkeergelegen heid dient te zorgen. Woningen Het plan voor de Drogersdijk dat op de plaats van het voormalige melkuitgiftestation naast de Ned. Middenstandsbartk wordt gereali seerd is ontwikkeld door Kavel BV te Wateringen, werd ontworpen door de Delftse architekt Ir. A. 3. Galis en wordt gebouwd door Bouwmij Van Mlerlo BV te Wate ringen. 12 flatwoningen beschikken over balkons 2 woningen zijn gele gen aan de begane grond zijde Drogersdijk. Bovendien zijn de ber gingen hier ondergebracht. Het blokje woningen wordt geschakeld De Stichting Psychiatrisch Centrum 'Sancta Maria' te Noordwijk wil ko men tot een ingrijpende verbou wing van het paviljoen Paulus, waarmee -een bedrag van 3.4 mil joen gulden gemoeid is. De verbou wing maakt deel uit van een groot scheepse herstructuering van 'Sancta Maria'. De Stichting wil door verbetering van de accommo datie de patiënten een leefbaarder verblijf bieden dan momenteel mo gelijk is. In het kader van dit streven zal het -beddenaantal van 670 teruggebracht worden tot 600. personen, die de speel-o-theek len bemannen (bevrouwen), welkom. Secretariaat van de Sl ting: Kalmoeslaan 25. Rijnsi woude (tel. 01721-8968). Ligstoelen Speel-o-theek Een tekening van het flatgebouwtje met 14 woningen gezii vanaf de Dro gersdijk. gebouwd. De winkelruimte is via de Keizerstraat bereikbaar. De koop som van de tweekamerflats is 74.950. Er is 100 pet hypotheek mogelijk rrlet gemeente-garantie. Voor de ver.'cuop is het Haagse ma kelaarskantoor Frisia b.v. ingescha keld. De Stichting Speel-o-theek Alphen aan den Rijn zal, na enkele maan den voorbereiding, binnenkort een zelfstandig bestaa gaann leiden. De Stichting heeft zich als taak ge steld: het bevorderen van de ont- ijlooiing van kinderen die op eni gerlei wijze genadicapt zijn in hun ontwikkeling door een brede varië teit aan speelmogelijkheden te bie den. waarbij een deskundige bege leiding niet ontbreekt. De prille stichting zoekt momenteel naar een geschikte ruimte, waar de speel-o- theek gevestigd kan worden. Ook kijkt de Stichting uit naar knutse laars en hobbyisten, die het team van de Alphense Speelgoedactie terzijde willen staan bij het maken van (aangepast speelgoed. Ook De Haagse dienst gemeentepl soenen heeft twee plannen ont keld om het groen in de stad te laten gebruiken. In de i plaats worden in diverse Ha parken en plantsoenen tuinsto geplaatst. Het tweede plan be' de aanleg van kruidentuintjes, het publiek mag gebruiken. Dit wordt een proef genomen met drietal van deze tuintjes in Zuiderpark, wijkpark De Horsl Mariahoeve en bij zieken Leyenburg. 'Het gaat er vooral mensen die niet over een e s tuin beschikken de gelegenheii geven enkele blaadjes verse kn den te plukken', aldus de plant nendienst. Milieudienst De Delftse commissie voor schappelijke aanglegenheden gezondheidszorg heeft een gul U advies uitgebracht ten aanzien de concept-regeling voor de nale milieudienst, welke in RijsA: wordt gevestigd. De dienst bep 15 zich tot lucht- en waterverontr» ging en de Hinderwet. De gem< ten blijven zlef vergunningen strekken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6