IKOR-vespers voor gehoorgestoorden KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio en televisieprogramma's Groningse wethouder Wallage ziet noodzaak kabel-televisie niet Midden tussen de gemeente Commissie voor opstellen leerplan maatschappijleer ontbonden Kamervragen over financiële administratie NOS Borenfabriek dicht: Ontslag voor 106 man In zwembad verdronken TROUW KWARTET ZATERDAG 7 JUNI 1975 BINNENLAND /R ADIO-T V 4 AMSTERDAM Zondag en de volgende week zondag 's middags om vijf uur zendt het IKOR een vesperdienst uit voor gehoorgestoorden, die deze mensen echter niet apart zet. 'Het is niet een dienst die deze mensen gescheiden houdt van de gehele gemeente. Uitgegaan wordt van de theo logische overweging dat de gehoorgestoorde een volledig mens is, terwijl de gehandicapten zo vaak afzijdig staan.' Frits Mehrtens. die dit zegt. is een van vier redacteuren die zich be zighouden met de Vesperdiensten. Samen met regisseur Ans Kruid hof-Herblod ('met wie ik al vijf tien jaar exerceer') en met de twee predikanten ds. Van Buuren uit Nijkerk en ds. Kooistra uit Leiden, die zich met het doven- werk bezighouden en steeds bij het IKOR hebben aangedrongen op dergelijke diensten is een ge schikte vorm gezocht. De regie moest helemaal aange past worden, zodat de gehoorge stoorden thuis het ook kunnen volgen. Zondag kondigt de om- roepster het programma aan met het verzoek aan de kijkers dat als ze buren of bekenden hebben die gehoorgestoord zijn. hen te waar schuwen mee te doen. Daar is een pauze voor opengehouden. Frits Mehrtens: 'De dienst gaat uit van de methodiek van het liplezen. Voor de regie betekent dit dat iedere spreker steeds 'clo se' op de buis moet komen. De gehoorgestoorden waren bijvoor beeld dolblij met Frits Thors en met Audrey van der Jagt. Bij hen konden ze goed van de mond aflezen.' Aanwijzen Er is nog overwogen om de schriftlezing door Audrey van der Jagt te laten doen, maar de twee predikanten ds. Van Buuren en ds. Koolstra kunnen het ook. Zij zijn nauw betrokken bij het do ven werk. 'Gehoorgestoorden zijn eigenlijk mensen die ze vroeger doofstom men noemden. Ze krijgen veel minder informatie via het gewone gehoororgaan dan gewone men sen. Maar het betekent ook dat ze niet kunnen zingen. In aparte do- vendiensten zeggen ze gewoon de liedteksten op.' 'In de Vesperdienst van zondag zeggen ze dan ook de liedteksten op. terwijl de gemeente zingt. We proberen in een bepaald ritme te zingen, terwijl de gehoorgestoor den het in een bepaald ritme zeggen. Dat gebeurt als volgt: de tekst wordt voorgeprojecteerd en iemand wijst ritmisch aan. Dan loopt het synchroom met het zin gen van de gemeente.' Televisie is bij uitstek geschikt voor deze mensen. Gehoorgestoor den hebben aan het medium radio niets, ze moeten het hebben van televisie. Wat dat betreft zijn de blinden er beter afgekomen. 'Horen' Ook de schriftlezing is aangepast aan de begrippenwereld van deze mensen. Een probleem-woord zou het woord 'horen' kunnen zijn. Maar 'horen' heeft een begane grond en een eerste verdieping, zoals Frits Mehrtens het uitdrukt. Zoals in 'Heb je de boodschap van Jezus gehoord?', gevraagd wordt óók naar de oren van het hart. Maar er is ook een taal in het dagelijks leven en binnen de commercie en binnen de krant, die is horizontaal. 'oZ zie je met een dat de kerk de taak heeft een heel stuk taal overeind te houden.' Frits Mehrtens zou er wel vóór zijn dat veel meer van dergelijke aangepaste diensten voor bepaal de groepen worden uitgezonden. Voor geestelijk gehandicapten is er al eens een adventsdienst ge weest in de Geertekerk in Utrecht. Dr. J. van der Werf van het city-pastoraat in Utrecht houdt regelmatig dergelijke dien sten voor geestelijk gehandicap ten plus catechisatie. Voor de middelen die daarvoor bruikbaar zijn hoefde het IKOR niet zelf te zorgen, dat deden de organisato ren. 'Wij hoefden het alleen maar op te pikken en uit te zenden. Het leuke was, dat de cameramensen zelfs bij de dienst betrokken wer den door de geestelijk gehandi capte mensen. Ze moesten een VLUö! WE61ERZIT T/WAT MOET DAT! HOE KOM JE ie/WANt> ACHTER ERBIJ MIJN MIDDAGETEN f k ME AAN! V Tfc 6APPEN j---r Neen konijn V we wisten wier DAT VIS EET?) JIJ IN HET T0VER6AT -vwoont; V H16R AA6T i y4<\ l we VIS! 7 Y KARELTJE KNETTER Frits Mehrtens papieren zonnetje uitreiken en zo was er ook een bij voor de came raman. Toen was het draaiboek al helemaal in de war.' Positief Twee positieve kanten ziet hij aan dergelijke diensten. A. Je bent de gehandicapten van dienst. B. Je moet nadenken hoe je tot vereen voudiging van de preek moet ko men. Je komt dan tot een een voud die voor alle kijkers (rand en buitenkerkelijken) duidelijk zou zijn. Als je ervan uitgaat dat de televisie in alle huiskamers te rechtkomt is eenvoud eigenlijk wel een plicht. Dan ontdek je ook dat een preek van zes minuten moeilijker is dan een van een half uur. 72. 'Nog eventjes, mensen en dan zijn we er', fluisterde smidje Verho len toen ze gevieren het ruime marktplein voor de kerk overslo- pen. De eenzame lantaarns daar straalden een zwak schijnsel uit, dat de schubben van Aquamarijn- tjes staart zachtjes deed glanzen 'Alles is tot nu toe goed gegaan', fluisterde de smid. 'Niemand heeft iets gezien. Laten we de zaak daar om, verstandig aanpakkenn. De enige, die hier orders geeft ben ik. En de eerste order is voor Aquama- rijntje. Als we eenmaal thuis zijn, blijft ze binnen en ze laat haar snuitje voorlopig aan niemand zien. We moeten de mensen langzaam aan haar wennen'. 'Poe! Langzaam wennen!' zei Aquamarijntje verbol gen. 'Ben ik dan soms zo'n mor mel?' 'Ze is een schatje.peinsde Humfrie H. Puckelton. 'Maar ik ge loof er niet in.straks wordt ik wakker en dan blijkt dat alles nep is, nep, en fopperij van het rauwe leven.maar de droom is leuk. daar niet van.'Hebben jullie het dus goed begrepen?' vroeg de smid nog eens. 'We houden Aquamarijn- tjes aanwezigheid voorlopig geheim want dan sta ik niet voor de gevol gen in. Dan wordt het een ben de. 'Het hele leven is een bende maar Aquamarijntje is lief.me diteerde Humfrie. Maar eilaas, het goede viertal wist niet dat de plichtsgetrouwe Eelco Eelkema alles al lang in zijn boekje had geno teerd. Hadden ze het wel geweten dan.ja wat dan? In elk geval lag de smidse een uurtje later in diepe rust. Van onze onderwijsredactie AMSTELVEEN De commissie modernisering leerplan maat- schapdijleer is er niet in geslaagd een bevredigend leerplan op te stellen. Minister van Kemenade heeft daarom besloten de com missie te ontbinden. Minister Van Kemenade 'Behoefte nog niet aangetoond' Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De Groningse wethouder drs J. Wallage (PvdA) ziet de noodzaak van kabeltelevisie op dit moment nog niet zo zit ten. Hij sprak op een kabelcongres georganiseerd door uitgeverij Wolters Noordhoff b.v. FERDINAND Deze Ingrijpende beslissing van de minister komt na jarenlang gehar rewar binnen de commissie over de bedoeling van dit nieuwe vak. De ene stroming wilde van maatschap pijleer vooral een Informatief vak maken, dat de leerlingen inzicht geeft in de manier waarop de maatschappij is ingericht. Een an dere stroming wilde meer accent leggen op de politieke bewustma king van de leerling. Omdat het advies van de commissie zo lang op zich liet wachten heeft Van een verslaggevei DEN HAAG Drie Tweede-Ka merleden hebben minister Van Doorn (crm) gevraagd of het juist is dat de inspecteur der directe belastingen een onderzoek laat in- stellen naar de financiële admini- Algemeen stratie van de NOS. minister Van Kemenade in augus tus vorig jaar nog eens op grote spoed aangedrongen. Op 28 februari van dit jaar heeft de commissie het advies ingediend. Minister Van Kemenade deelt in het voorwoord van het nu gepubli ceerde advies mee, dat dit rapport te weinig houvast biedt aan de scholen. De commissie is in de huidige samenstelling niet in staat een meer concreet advies uit t.e brengen, meent hij. Op korte ter mijn zal de minister nu een kern groep van deskundigen aanwijzen, die voor 1 januari 1976 een raam leerplan moet ontwerpen. In het najaar zal de commissie in overleg met de organisaties worden aangevuld met andere leden. O basis van het raamleerplan móeten dan ook programma's voor her- en bijscholing van leraren worden op gezet. Een regeling van.de bevoegd heid tot het geven van maatschap pijleer is spoedig te verwachten. I het door de commissie uitge brachte advies wordt de doelstelling van het vak maatschappijleer om schreven als: vergroting van het inzicht ln de aard van de samenlp- vlng en verruiming van de sociale ervaringswereld van de leerling- De heren Keja (WD), Van der Sanden (KVP) en Voogd (PvdA) willen verder van de bewindsman weten of het juist is dat er bij sommige freelance radiomusici een chterstand in de betaling bestaat van tienduizend gulden per per soon. Zij vragen minister Van Doorn te laten onderzoeken of er een verband bestaat tussen die achterstanden en berichten als zou den deze honoraria betaald worden uit de directe programmakosten. Dat de commissie weinig veel ver der komt dan een dergelijke alge mene formulering is niet alleen een gevolg van politieke tegenstellin gen. Ook de maatschappelijke en levensbeschouwelijke verscheiden heid van het Nederlandse onderwijs maakt het moeilijk met een con creet en eensluidend raamleerplan te komen. Het rapport zegt met nadruk dat de uiteindelijke invul ling van de leerplannen een zaak is die tot de bevoegdheid van de scholen zelf behoort. Over de aandrang om wel kabel-tv, ook in Groningen, van de grond te krijgen, zei hij: 'Er zijn allerlei belanghebbenden. Te vaak laten politici zich op sleeptouw nemen door de volgende technologische ontdekking en de volgende zo hoognodige investering'. Voordat er een nieuwe communica tiemogelijkheid van de grond komt, zal eerst moeten worden nagegaan of de huidige communicatiemidde len (krant, bibliotheek enz.) wel zo goed mogelijk worden benut. Ook zou de democratisering van de maatschappij verder gevorderd moeten zijn zodat meer mensen invloed kunnen doen gelden in het bestuur. Gezien de vraagtekens bij het ka belproject is het bovendien finan cieel onverantwoord er veel geld tegen aan te gooien nog vóórdat het gesprek over wat men er mee wil, is beëindigd. 'Kabel-tv op bescheiden voet zou in Groningen een kwartmiljoen gul den per jaar kosten. Als u weet dat ik per jaar een half miljoen ter beschikking heb voor allerlei on derwijszaken en dat dit onvoldoen de is. wie komt mij dan vertellen dat een kwart miljoen beschikbaar zou moeten komen voor een nieuwe investering, waaraan de behoefte nog niet is aangetoond?' Uit een discussiestuk van de heer G. Vaders, hoofdredacteur van het Nieuwsblad van het Noorden, de enige plaatselijke krant in Gronin gen, klonk een heel ander geluid door. Hij vond kabel-tv wel nodig en meende dat een plaatselijke krant dat varkentje best mee zou kunnen wassen. Om de verschei denheid te bewaken zou een lezers- raad 'denkbaar' zijn. De heer Va ders boorde die lezersraad overigens meteen weer de grond in. Hij ver wachtte dat die toch alleen maar zou aandringen op meer onbenul ligheden op het scherm. Soortelijke ervaringen had Het door Vilhelm Moberg ("opyriylil Hullniulia B.V. Baarn 66 Nee. zo meende hij het niet, maar er heerste een grote verwarring wat het geld betreft, hier in Amerika. Sommige staten werden over stroomd met dollarbiljetten die to taal geen waarde hadden: die wa ren door banken gedrukt, die alleen opgericht waren om de mensen te bedotten: ze waren goed nagebootst en daardoor heel gevaarlijk. Nee. ze moesten heel voorzichtig zijn. was Karl Oskars conclusie. Kristina nam een biljet op: Ze zijn zo vodderig. Maar ze zien er wel uit of ze echt zijn. Als ze tijd had, zou ze ze gladstrijken en vuil en vlekken verwijderen. Zulk groot geld moest schoon en glad en netjes zijn. En dan zouden ze ook wel waard zijn. wat erop stond, meende Kristina. Ik moest morgenochtend maar eens bij de bank van Stillwater informeren, peinsde Karl Oskar. Maar zaterdag kan ik het pas ho ren. dan wjten we zeker, wat Ro berts geld waard is. Durf je al dat geld wel in huis bewaren? Dat leek Karl Oskar niet gevaarlijk toe, niemand zou bij hen naar schatten zoeken. Dat wisten rovers en dieven wel: wat ze ook in een kolonistenhuis konden vinden, geen contant geld! Met voorzichtige handen legde Kristina de banknoten op een sta pel, deed er haar zijden hoofddoek je om heen en legde ze op de bodem van de Zweedse kist. Dat was de veiligste plaats. Maar toch zou het haar vannacht wel moeilijk vallen om de slaap te vatten, nu ze zo'n groot bedrag aan geld in huis hadden. Ze moesten vanavond maar extra voorzichtig met vuur zijn! Karl Oskar ging nog even naar een ziek kalf kijken, dat had hij al eerder op de avond moeten doen. maar dit was een avond om mens en dier bij te vergeten. Toen hij weer binnenkwam, was Kristina al naar bed. In het nieuwe huis hadden ze elk een bed. ieder aan een wand van de grote kamer. Hij kleedde zich nu ook uit. maar voelde dat het lang zou duren, voor hij in slaap zou vallen. Niets dan vragen snorden door zijn hoofd: Hoe zat dat met zijn broers geld? Was het echt of niet? Hoe was hij er aan gekomen? Zoveel had hij toch niet kunnen verdienen: Had hij dan toch goud gevonden? Wie weet.Terwijl hij hier vier jaar lang dag in dag uit van zonsopgang tot zonsondergang gezwoegd had. zonder in staat te zijn iets over te sparen, had Robert een paar klompjes goud opgegraven, waar door hij op slag rijk geworden was zo rijk dat hij nooit meer hoefde te werken, tenminste, dat beweerde hij. Zou het zo zijn? Hij had er nooit in geloofd dat Je vooruit kon komen zonder er eerlijk voor te werken: je kon wel een poosje geholpen wor den door geluk en je goede ge sternte. maar dat was nooit blij vend. wat bleef, was het loon na eerlijke arbeid. Als Robert de waar heid sprak, dan had hij. Karl Os kar, ongelijk met zijn bewering. Hij wenste zijn vrouw welterusten en strekte zich in zijn bed uit. Hij had zijn hoofd nog maar net op het kussen neergelegd, of daar kreeg hij een ingeving, die maakte dat hij vlug weer overeind kwam: De krant! Het Vaderland! Hij kon het immers nu al gewaar worden! Waarom had hij daar niet dadelijk aan gedacht? In elk nummer van Vrije Volk vroeger, toen het nog verantwoording schuldig was aan het PvdA-congres. De heer Vaders verzette zich tegen wat hij noemde het bepleiten van de communica- tleschaarste in de media-nota van minister Van Doorn. Ook dr. P. Hofstede, bekend communicatieso cioloog aan de theologische facul teit in Groningen, keerde zich te gen Wallage. Uit diens woorden spreekt een 'oncreatieve machts houding'. Juist van een links en jong programcollege had Hofstede een vooruitstrevend voorbeeld ver wacht zoals hij zei. UTRECHT De definitieve slui ting van de borenfabriek Amers foort (Bofa) betekent ontslag voor de 106 werknemers. De Engelse di rectie van het bedrijf heeft zich gisteren niet bereid getoond de produktie alsnog voort te zetten ondanks hardnekkige pogingen van werknemers en vakbenden. De directie heeft al enige tijd gele den bekend gemaakt de produktie naar Engeland over te btengen. Volgende week donderdag zullen bonden en directie praten over een sociaal plan. Van een verslaggever HUIZEN De dertienjarige Sieg fried Snow uit Suriname Is in het zwembad De Hun in Huizen ver dronken. Hij behoorde tot een groep jongens en meisjes uit Am sterdam die een paar dagen logeer de in het vakantieoord Huize Erica. Een van de kinderen zag de jongen plotseling op de bodem liggen. Radio vandaag HILVERSUM I TROS 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soosi (7.30 Nws. 7.4-1 Aktua. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huisvrouw.) 9.00 (S) Wegwezen met tips voor trips. 9.30 (S) Tlen-om. 10.00 (S) Aktua-sport. (10.30 Nws.) 11.00 (S) Hartje Amsterdam. OVERH.VOORL. 12.16 Vast en zeker. TROS: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.41 Aktua. 13.00 (S) zou kunnen. (13.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 Aktua. PP: 18.19 PvdA. TROS: 18.30 Nws. 18.41 Toeraktua. 19.00 (s) Plaatvaria. VARA: 20.00 (S) Door de jaren heen. 22.30 Nws. 22.40 (S) Door de jaren heen. 23.05 Rood met een goud randje. VARA op z'n best. 23.55 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Z O.-voor alle kinderen die op zijn. 8.00 Nws. 8.11 Dingen van de dag. 8 23 (S) ZO-gaat verder voor iedereen. (9.35 Waterst.) 10.30 (S) ZI-muziek- en lnf^how. (11.00 Nws. 12.30 ZI Sport.) 13.00 Nws. 13.11 (S) In de Rooie Haan. NOS: 1500 (S) NOS-Jazz. 15.30 Gamma van Alhpa en Beta. 16.00 Nws. 16.03 Holland Festival 1975. 17.55 Med. 18.00 Nws. VARA: 18.11 Dingen v.d. dag. 18.20 (S) Het Oproer Kraalt. 18.45 (S) De VARA feliciteert. 20.00 Nws. TROS: 20.05 (S) Concert a la carte. 22.15 (S) Om de kunst. 22.45 (S) Klaviertuo- sit. 23.10 Dok. klankbeeld. 23.20 (S) Poe- zle rond middernacht. 23.55 Nws. HILVERSUM Hl NCRV: 7.02 Drie op je boterham. 8.03 (S) Drie op je boterham. 9.03 (S) Tot uw dienst. 10.03 Muz. bij de koffie. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 (S) Schrijf es n kaartje. 16.03 (S) Sport- show. NOS: 18.03 Joost mag niet eten. NCRV: 19.02 (S) Discorama. 20.02 (S) Filter. 21.02 (S) Elpee pop. 22.02 Strlctllj country style. 22.30 (S) Jazztime. 23.02 (S Sportshow. 0.02 (S) Late date. 2.02 (S) Bent u daar nog? AVRO: 6.00-7.00 Als Je niet opstaat blijf je maar lig gen. Speciaal TV vandaag 0 Met drie generaties van de fa milie Van Wettum praat Jeanne van Munster over het leven en de moeilijkheden van de beroeps-bin- nenvissers. Ned. 1/16.00 0 De camera volgt vijf Nederland se kinderen op hun reis door Ke nya. Ned. 2/19.05 0 De wereld in oorlog (over de gevechten in de Stille Zuidzee) volgt op Brandpunt. Onderwerpen zijn: de honger in Ethiopië en een gesprek met de Rotterdamse hoog leraar dr. H. Th. J. F. van Maarse- veen die het koningschap een on waardig instituut genoemd heeft. Ned. 1/21.40 0 Bartje (20.21) gaat vooraf aan een optreden van Nana Mouskouri. aar gasten zijn Kenneth McKellar en The King's Singers. Ned. 2/21.25 0 Manner aus zweiter Hand in de Duitse bewerking van een Franse absurde comedie. De firma Viris levert tweedehands mannen aan eenzame vrouwen. Duitsl. 2/23.05 0 In VARA's 'In de Rooie Haan' zijn te gast minister Van Kemena de en de nieuwe staatssecretaris van justitie, mr. H. J. Zeevalking. Hilv. 1/13.10 0 Als onderdeel van het Holland Festival zingen populaire spelers voor kinderen in het Concertge bouw liedjes uit bekende televisie series Hilv. 2/16.03 NEDERLAND 1 TELEAC 11.00 De ondernemer, les 15 NOS/NOT 12.00 Eenentwintig van een kwartje 15.00 Journaal ARA 15.02 Geknipt voor herhaling 16.00 Jong geleerd, oud gedaan 17.00 Film van Ome Willem NOS 18.45 De minimolen 18.55 Journaal KRO 19.05 De Flintstones 19.25 Kareltjes kolderieke kapriolen 19.50 't Zand 33 NOS 20.00 Journaal 20.20 De wrekers 21.10 De kleine kwis 21.40 Brandpunt 22.25 De wereld in oorlog, deel 23De stille oceaan NOS 23.10 Journaal NEDERLAND 2 NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal RV 19.05 Kenya NOS 20.00 Journaal CRV 20.21 Barthe, deel 4: Gestolen goed 21.25 Nana Mouskouri 22.10 Mensenleven 22.40 Ruimte NOS 23.05 Journaal Radio morgen Speciaal TV morgen de krant was een rubriek Bank- zwendel, waarin alle banken opge noemd werden, die meer of minder waardeloze dollarbiljetten drukten of uitgaven. Nog kort geleden had den er twaalf banken in gestaan. Was die van Indiana daar bij? Bijna had hij Kristina toegeroepen: We hoeven niet tot zaterdag te wachten! We kunnen er dadelijk wel achter komen of we vanavond rijk zijn geworden of dat we nog even arm zijn als tevoren! Maar aan haar rustige, diepe adem haling kon hij horen dat ze al sliep en dan wilde hij haar niet wekken. Als ze de waarheid hoorde en als het was zoals hij vreesde, dan zou ze misschien zo teleurgesteld zijn. dat ze niet meer kon slapen. Ze mocht vannacht best rijk zijn. Morgen was nog vroeg genoeg om het te horen, maar hij wilde het nu meteen weten. Stil en behoedzaam stapte Karl Os kar uit bed. Hij stak een kaars aan en liep naar de kast. waar hij alle nummers van de krant in bewaar de, legde ze op tafel, trok een stoel bij en ging zitten lezen. (Wordt vervolgd.) HILVERSUM I KRO 8.00 Nws. 8.10 Overweging. 8.15(S)Badinerie 9.00 Nws. 9.10 Water standen. 9.15 (S) Laudate. 10.00 Eucha- rlstlviering. 11.00 Nws. 11.02 (S) Brunch- concert. 12.00 Kruispunt. 12.30 Nws. 12.40 Echo. 12.50 Buitenlands kommentaar. NOS 13.00 (S) Zondagmiddag- Ouverture- 14.00(S) Concertgebouw Orkest (15.15- 15.25 Adempauze 16.05 (S) Aspekten van de kamermuziek. CVK: 17.00 Gere formeerde kerkdienst. 18.00 DE plaats van de vrouw ln de kerk. IKOR 18.30 Het Geladen Schip, 18.58 Wilde Ganzen NCRV 19.00(S) Zon dagavondzang. 19.15 Tussen heilige en helleveeg, zondagavondlezing. 19.30 Nws. 19.35(S) Van Bach tot Mendelssohn. 20.10 Poerama. AVRQ 20.30 (S In de kaart gespeeld 22.30 Nws. 22.40 Radio journaal. 22.50(S Vanavond laat nws. 23.20 (S Vanavond laat sport en mu ziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II VARA 8.00 NWS. 8.10 Dingen van de dag. 8.15 Weer of geen weer. 9 00 Sport- mededellngen. HUM.VERBOND. 9.30 Vluchten kan niet meer IKOR 10.00 On derweg. Van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Eucharistieviering. 11.25 Wil de Ganzen. 11.30 Als er minder werg te geven ls. AVRO: 12.00 (S) Muzikaal onthaal 13 00 Nws, 1310 De toestand ln de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.30(S) Delta- zomer: muziek en Informatie. 14.00(8) Planorecital NOS 14.30 Program ma voor buitenlandse werknemers. VA RA: 17.00SO Vara-klassiek 17.55 Medede lingen. 18.00 Nws. 18.15 Dingen van de dag. 1820 Louis e.a. 18.30 Boemerang. NOS 1900 Nws. 19.07(S) Internationaal spek- trum. 20.00(S) Holland Festival. 22.30(S Over musici gesproken. 23.00(S) Rostrum of Composers 1974. 23.55 Nws. HILVERSUM IH AVRO 7.02 Ko de boswachtershow 8.02 DE Hit-Visser 9.02 Juist op zondag. 10.02 Muziek Mozaïek. 11.02 Drie draalt op verzoek. VARA 12.02(S) Klink Klaar. 13.02(S) NAR - Nederlandse Artiesten Revue. NOS 14.02 (S) Langs de lijn. 18.02 (S) Het is altijd het oude liedje. 19.02 (8) Kro-op-drie 23.02(3) Voer voor vogels 0.02 (S) In the still of the nlght. 1.02 DE week ln. 0 Het Ikor zendt een vesperviering voor en door gehoorgestoorden uit. Ned. 1/17.00 0 Bekende artiesten zingen liedjes van Tom Manders. Ned. 2/20.50 0 Onder de titel De tovenaar in beeld brengt de VARA een eigen documentaire over de grote Duitse schrijver Thoman Mann. Ned. 2/21.30 0 Pas de deux. een spel van Hugo Claus, wordt in het Holland Festi val gespeeld door een Vlaams gezel schap. Ned. 1/22.20 0 Het in Duitsland populaire Ne- derdeutsches Theater, dat naar vooroorlogse traditie uitsluitend uit amateurs bestaat, speelt Das Testa ment. Duitsl. 2/20.15 0 In het NCRV-programma be speelt Ewald Kooiman het orgel van de Grote of St. Michaelskerk in Zwolle. Hilv. 1/19.35 0 Ds. J. Overduin preekt in de geref. Brugkerk te Veenendaal. Hilv. 1/17.00 0 In Vanavond laat Nieuws van de AVRO gaat het o.a. over weggelo pen kinderen. Hilv. 1/22.50 0 Galina Vishnevskaja zingt liede ren van Tsjaikofski, Mussorgsky, Prokofiev en Strawinsky. Hilv. 2/20.00 NEDERLAND I KRO RKK 11.00 Eucharistieviering te Amersfoort TELEAC 14.30 Het menselijk lichaam 15.00 De Ondernemer 15.30 Pauze NOS 16.00 Journaal 16.02 Ti-ta Tovenaar 16.26 Grote prijs van Zweden IKOR 17.00 Vesperss 17.30 Wilde Ganzen IKOR-RKK-KRO 18.30 Woord voor woord NOS 18.35 Minimolen 18.40 De kinderen van nummer 47 19.05 Studio Sport 20.00 Jennie 20.50 Panoramiek 21.15 Journaal 21.20 Markant sport 22.20 Pas de deux 23.00 Journaal 23.05 Vervolg Pas de deux 23.40 Surinamers deze week NEDERLAND II NOS 18.55 Kortweg 19.00 Journaal VARA 19.05 McCloud 20.40 Simon Carmiggelt 20.50 Liedjes van Tom Manders 21.30 Thomas Mann: de tovenaar in beeld 22.10 Tokkelen op de botte bijl NOS 22.50 Journaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4