Industriebond NVV kiest voor het socialisme FAMILIEBERICHTEN De krant is nooit weg. de krant helpt u op weg Op basis van arbeidsdemocratie Vorrink: Let op mijn mémoires TROUW/KWARTET DONDERDAG 5 JUNI 1975 BINNENLAND 9 11930 1975 Met grote dankbaarheid delen wij u mee, dat onze lieve Ouders en Grootouders Cornelis Post Cornelia Alida Post-Weltevreden op woensdag 18 juni 1975 de dag hopen te herdenken, dat zij vijfenveer- tig jaar getrouwd zijn. Hun kinderen en kleinkinderen: Leen Piet en Tine Jolanda, Conny, Kees Annie en Maarten Corine, Ronnie, Annemarie Vlaardingen, 5 juni 1975. Van Schravendijkptein 10. „Ja, heil en goedertierenheid zullen mij volgen al de da gen van mijn leven". Pa. 23 6A Cornélie Cathérine Hermance Ngoshe, Nigeria. Verlofadres: Dorpsstraat 5, Landsmeer. Tijdelijk adres: VU ziekenhuis, A'dam, 4-mld- den. Bedroefd maar dankbaar voor alles wat hij voor ons ls geweest berichten wij u dat God tot Zich heeft geroepen mijn lieve Man. onze zorgzame Vader en Opa Klaas Schraa op de leeftijd van 68 jaar. Ps. 73 12 (oude berijming). Zwartsluis: G. Schraa-Bouwman H. Schraa K. M. J. Schraa-Drenth P. H. Schraa T. J. Schraa-v. d. Pol Leek: G. Schraa J. Schraa-Buurkes Zwartsluis: W. Schraa L. C. Schraa J. Schraa R. Schraa en verloofde en kleinkinderen Zwartsluis, 3 juni 1975. Beatrixstraat 3. De rouwdienst zal worden gehouden zaterdag 7 juni om 11.00 uur in de Geref. Kerk te Zwartsluis, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden verzocht zaterdag om 10.45 uur in de kerk aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in gebouw „Vrede" na de begrafenis. Liever geen bezoek aan huis en geen bloemen. Hierbij vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het overlijden van onze oud-di- rekteur en mede-oprichter van ons bedrijf, de heer K. Schraa op de leeftijd van 68 jaar. Op ons rust nu de taak zijn levenswerk voort te zetten. Direktie B.V. Aannemingsbedrijf v/h Gebr. K. en L. Schraa. Zwartsluis. Zwartsluis. 3 juni 1975. Op Zijn tijd riep de Here tot Zich onze lieve Vader en Grootvader Frouwe Bakker in de ouderdom van 81 jaar. sinds 21 maart 1960 weduwnaar van Doewiena Bouwman. Psalm 23: „De Heer is mijn Herder" Sauwerd, 1 juni 1975 Provincialeweg 4 Bedum: M. J. Bakker St. Bakker-Oudman Elahuizen: Greet en Ekke Kampen: Wina en Theo Sauwerd: J. G. Bakker C. W. Bakker-Wiersema Tjaaktje Wiena Frank Sauwerd: Mej. K. Werkman De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 5 Juni 1975 om 14.15 uur op de algemene be graafplaats te Sauwerd, vanuit het Dorps centrum „Ubbegaheem". Vooraf wordt om 13.45 uur een rouwdienst gehouden. Degenen die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden verzocht om 13.30 uur aan wezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na afloop in „Ubbegaheem". Voor ons onverwacht, maar op Zijn tijd riep de Here tot Zich onze lieve Broer, Zwager en Oom Frouwe Bakker op de leeftijd van 81 jaar. Weduwnaar van Doewiena Bouwman. Sauwerd, 1 juni 1975. Wlnsum: M. Bakker-Woldinga Middelstum: H. A. Bakker G. Bakker-Scholtens Middelstum: M. J. van Til P. H. van Til-Wierenga neven en nichten. Zeer onverwacht doch op Zijn tijd nam God uit onze familiekring weg onze geliefde Zwager en Oom Frouwe Bakker sinds 21 maart 1960 wedn. van D. Bouwman, op de leeftijd van 81 jaar. Nieuwolda: W. H. Everts J. R. Everts-Bouwman Middelstum: P. H. Bouwman-Smid neven en nichten 1 juni 1975. Met diep leedwezen namen wij kennis van het over lijden van de heer en mevrouw A. Spanjerdt E. J. Spanjerdt- Zijn persoon en Inzet zul len wij ons dankbaar blij ven herinneren. Directie en medewerkers Dresser Europe S.A. Vlaardingen. Door zijn Hemelse Vader is thuis gehaald onze lieve Man en Vader Abram van Eyk op de leeftijd van 61 jaar. T. van Eijk- van der Meer Harry van Eijk Machteld van Eljk- van den Akker Jeroen Rudy van Eijk Ellen van Eljk-Groen Frits van Eijk Riët van Eljk-van Til Marina van Eijk Theo van Eijk Hoek van Holland, 3 juni 1975. President J. V. Wlerdsma- straat 146. De rouwdienst zal gehou den worden zaterdag a.s. in de Meldoornkerk aan de Meidoornsingel 50 te Rot terdam om 10.00 uur, waar na de bijzetting in het fa miliegraf zal plaats vinden op de algemene begraaf plaats „Hofwijk". Delftweg 230 te v.m. Overschle. Aan komst aan de begraaf plaats circa 11.20 uur. Na de begrafenis is er ge legenheid tot condoleren in de kapel op de begraaf plaats. GEEN BLOEMEN Wanneer u toch graag bloemen had willen geven, verzoeken wij u dit bedrag te storten op girorekening nummer 102.900 ten name van het Koningin Wilhel- mina Fonds te Rotterdam. Heden nam de Here plotseling uit ons midden weg onze geliefde Vrouw, Moeder en Groot moeder Wilhelmina Malipaard echtgenote van J. Roubos, in de ouderdom van 77 jaar. Nieuw Vennep: J. Roubos Hoofddorp: J. Roubos J. Roubos-de Weerd W. H. Roubos J. Roubos-de Vos Nieuw Vennep: P. Kagchelland-Roubos C. Kagchelland en kleinkinderen. Nieuw Vennep, 1 juni 1975. Johan Bogaardstraat 16. De rouwdienst zal gehouden worden op don derdag 5 juni in de aula van de „Westerkim" n.m. 13.30 uur, waarna de teraardebestelling op de Algemene Begraafplaats te Nieuw Vennep zal plaatsvinden. Ook nog gelegenheid voor condoleren na de begrafenis in de Rank, Eug. Previnaireweg 14. Psalm 34 vers 5 oude vertaling. Heden werd geheel onverwacht uit ons mid den weggenomen onze geliefde onvergetelijke, zorgzame Moeder Matje van den Heuvel sinds 1954 weduwe van Teunis van Iperen op de leeftijd van 91 jaar. P. L. C. van Iperen C. van Iperen Haarlemmermeer, 2 juni 19?5. Aalsmeerderdijk 387 (post Aalsmeer) De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 7 juni om 10.30 uur op de nieuwe algemene be graafplaats te Aalsmeer. Vertrek van huis ongeveer 10 uur. Geen bloemen Dan ga ik op tot Gods altaren. Dankbaar dat hij voor een groot lijden is ge spaard, ontsliep heden plotseling zacht en kalm onze lieve Broer, Zwager en Oom Aalbert Thierry oud 59 jaar. P. J. Thierry N. J. Thierry-v. Kruijl H. Thierry J. J. Thierry E. M. Thierry-Franken 's-Gravenhage, 4 juni 1975. Onze lieve Zuster en Schoonzuster Cornelia Evenhuis-Götzen is door haar Heiland 2 juni Thuisgehaald. Namens de broers en zusters: L. Götzen en G. W. J. Buffinga-Götzen Den Haag en Rotterdam. Onze tijden zijn in Zijn hand, op 59-jarige leeftijd nam God van mij weg, mijn innig ge liefde Man, onze Schoonzoon, Broer, Zwager en Oom Aalbert Thierry echtgenoot van Adriana Francina van der Wees eerder weduwnaar van Jacoba Maria Broos Uit aller naam: A. F. Thierry-v. d. Wees 's-Gravenhage, 4 juni 1975. Rietvoorndaal 86. Liever geen toespraken Mijn man is opgebaard in het Rouwcentrum Waldeck Tramstraat 84, 's-Gravenhage-Loos- duinen. Bezoekuren van 78 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden door ds. P. C. de Vries op zaterdag 7 juni a.s. in de Ontmoetingskerk, Louis Davids- straat 2 hoek Aaltje Noordewierstraat om 10 uur waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Alg. Begraafplaats Westduin aan de Ocken- burghstraat te 11 uur. Heden nam God, na een kortstondige ver pleging in het Holy-ziekenhuis, uit ons midden weg onze lieve zorgzame Moeder en Groot moeder Willemina Johanna Smaling weduwe van Johan Anton van Marion, in de leeftijd van 74 jaar. Als g' in nood gezeten geen uitkomst ziet. wil dan nooit vergeten God verlaat u niet! Vlaardingen: J. A. van Marion H. J. M. van Marion- Martens E. J. van Vliet-van Marion G. J. van Vliet L. van Marion Rhoon: C. J. van Marion P. van Marion- van der Leer Australië: K. van Marion N. van Marion-Meeldijk Vlaardingen: L. Koppenaal-van Marion J. C. Koppenaal N. Noordhoek-van Marion H. C. Noordhoek M. van den Nieuwendijk- van Marion C. van den Nieuwendijk K. van Oostenbrugge- van Marion A. van Oostenbrugge en kleinkinderen Vlaardingen, 3 juni 1975 Van Baerlestraat 97. Geen bezoek aan huis. De rouwdienst wordt gehouden in de aula van de algemene begraafplaats „Holy", Holy- noord, vrijdag 6 juni a.s. om 11 uur, die geleid zal worden door de weleerwaarde heer Ds. L. R. Krol, waarna de begrafenis zal plaats heb ben om ongeveer 11.20 uur. Vertrek van de Van Baerlestraat 97 om 10.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. „Mijn oog zal altijd op U gevestigd zijn." Heden nam God tot Zich onze lieve Moeder, Oma en Overgrootmoeder Titia Jacoba Vrisou weduwe van Marinus Gerardus Johannes van Eek. Na een laatste lijdenstijd, in de ouderdom van 87 jaar. Holten: T. J. Mennes-van Eek N. Mennes Groningen: W. J. van Eek W. A. van Eek- van der Bijl Voorburg: J. van Eek G. H. J. van Eek-Wind Scheveningen: J. W. van Eek klein- en achterkleinkinderen Voorburg, 3 juni 1975. Loolaan 116. De overledene is opgebaard in één der rouw kamers van het uitvaartcentrum Velzerweg 18 te Beverwijk, t.o. het station. Gelegenheid tot bezoek aldaar zaterdag v.a. 10 uur. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag 7 juni om 11.00 uur op de begraafplaats „Duinrust" te Beverwijk. Ps. 73 12 oude berijming, 'k Zal dan gedurig bij U zijn. Het behaagde de Here tot Zich te nemen mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, na een gelukkige echtvereniging van 64 jaar, Dirk Schoneveld echtgenoot van Jacoba de Koning, eerder weduwnaar van Jansje Heemskerk, op de gezegende leeftijd van 92 jaar. Rijnsburg: J. Schoneveld-de Koning J. Schoneveld J. Schoneveld- van der Niet Noordwijk: M. van der Niet- Schoneveld E. van der Niet Rijnsburg: J. Schoneveld- Zandbergen L. Ravensbergen- Schoneveld J. Ravensbergen C. Heemskerk-Schoneveld F. Heemskerk D. Schoneveld N. Schoneveld-van Vliet klein- en achterkleinkinderen. Rijnsburg, 3 juni 1975. Langevaart 6. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op vrijdag 6 juni a.s. des namiddags om 2.30 uur in de aula op de begraafplaats van de Geref. Kerk aan de Sandtlaan te Rijnsburg, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 7.30—9 uur en na de begrafenis in Hotel De Monyé aan de Sandtlaan te Rijnsburg. Als mijn lichaam zinkt in d'aard 't is mijn vast geloofsvertrouwen, blijft mij een gebouw bewaard. En 't geloven wordt aanschouwen, 'k Zal aan 't stof der aard' ontvlien en dan eeuwig Jezus zien. Heden nam de Here tot Zich onze Moeder. Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Zuster, Schoonzuster en Tante Pietje van Essen-de Kok weduwe van Louis Dirk van Essen in de ouderdom van 86 jaar Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Capelle aan den Ussel, 3 juni 1975. „De Vijverhof", Reigerlaan 251 Correspondentie-adres: T. van Essen. Schui- lingsoord 155, Rotterdam-3026. Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren donderdag van 19.30 tot 20.00 uur in de rouw kamer van „De Vijverhof". De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag a.s. in bovengenoemde rouwkamer om 9.45 uur, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op de begraafplaats „Oud-Kra lingen", Kralingseweg 334 te Rotterdam. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de kapeL Heden nam de Here tot Zich na een geduldig gedragen lijden, onze Moeder, Behuwdmoeder en der kleinkinderen geliefde Grootmoeder Aafke Tempel-v. d. Borg weduwe sinds 4 maart 1966 van Derk Tempel in de gezegende ouderdom van 81 jaar. Ps. 49 6 en 7 (ber.). Middelstum, 4 juni 1975. Burg. van Ankenweg 3. Condoleantie-adres: Stitswerderweg 42, Middel stum. Middelstum: J. D. Tempel J. J. Tempel-Smid Rla Ina Derk Jaap Usquert: T. R. Bakker-Tempel H. H. Bakker Arie Aafie Derk Jan Middelstum: H. J. Tempel Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 9 juni a.s. om 2.00 uur te Middelstum. Zij, die de overledene de laatste eer willen be wijzen worden verzocht om 1.15 uur aanwezig te zijn in „Vieta Nova", Heerestraat te Mid delstum. „Mijn genade is u genoeg." 2 Cor. 12 9. Heden nam de Heere van ons weg, na een ernstige met lijdzaamheid gedragen ziekte, onze innig geliefde Man, Vader en Grootvader Arie Pieter Korevaar op de leeftijd van 66 jaar. De diepbedroefden: Bleskensgraaf: D. Korevaar-Boon Jac. Korevaar J. Korevaar A. P. Korevaar Papendrecht: H. de Koning-Korevaar Ph. de Koning Kees Bleskensgraaf: D. Korevaar en verloofde Aalten: G. A. W. Plug-Korevaar R. A. Plug Dick-Jan Bleskensgraaf, 4 juni 1975. Heulenslag 42. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren donderdagavond en vrijdagavond na 7 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op zater dag 7 juni. Vertrek van het sterfhuis om 11.30 uur. Johannes 4 26. Ik ben het die met u spreekt. Heden overleed in de volle zekerheid des ge- loofs mijn geliefde Vrouw, onze zorgzame Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Jacoba Hogewoning echtgenote van Pieter Heemskerk op de leeftijd van 75 jaar. Rijnsburg: P. Heemskerk M. J. Heemskerk- Heemskerk J. Heemskerk J. Heemskerk M. C. Heemskerk-Ar ink N. Heemskerk van Duyvenvoorde Klein- en achterkleinkinderen Rijnsburg, 4 Juni 1975. Tulpenstraat 54. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden a.s. maandag 9 juni des nam. 2.30 uur in de aula op de begraafplaats van de Gereformeerde Kerk aan de Sandtlaan te Rijnsburg waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Vertrek van het sterfhuis om 2 uur. Gelegenheid tot condoleren a.s. zaterdag- en zondagavond van 89.30 uur. Geen bloemen In zijn Heer en Heiland ontslapen onze lieve Vader, Groot-, Over- en Betovergrootvader Jan Jans Troost in de gezegende ouderdom van bijna 90 jaar. Sinds 2 april 1959 weduwnaar van W. Alting. Uit aller naam: Fam. Louissen Fam. Geerlinks Fam. Buikema Fam. Troost Fam. Ottens Opheusden, 3 juni 1975. Lindelaan 16. De rouwdienst zal worden gehouden D.V. vrij dag 6 juni 1975 te 12.30 uur in het Geref. Jeugdgebouw te Aalden, gem. Zweeloo. Vertrek naar begraafplaats te Zweeloo te 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis In genoemd jeugdgebouw. Corr.-adres: J. J. Ottens, Lindelaan 16, Op heusden. Daar het onmogelijk is iedereen persoonlijk te be danken voor het medeleven tijdens ziekte en over lijden van onze Man en Vader Hendrik Sikkenga willen wij het langs deze weg doen. Namens J. Sikkenga-Engberts en kinderen. De krant brengrt a uitgebreid op de hoogte van het ■wereldgebeuren. En helpt u voor 't zelfde geld aan een nieuwe auto, een prima restaurant of een tweedehands fiets. Ziet u nou wel dat u 'm niet missen kunt? ALSERQEFN A£>Y£RTENTÏÖ IMbe KRANT-STDNbEN KON SJNTHEKLAfc5 Va-THOlSBLUVeHj PH BHZORGSR. Van onze sociaal-economische redactie ROTTERDAM De Industriebond NW heeft als doelstelling voor de komende jaren gekozen voor 'een socialistische samenleving op basis van arbeidsdemocratie.' De voorzitter van de Industriebond, Arie Groenevelt, zei gisteren na drie dagen vergaderen in Rotter dam in een slottoespraak tot het bondscongres dat de vaststelling van de doelstellingen die zijn ontleend aan de brochure 'Fijn is anders' geen vrij-blijvende aan gelegenheid ls. Met deze keuze is het beleid van de bond voor een lange reeks van Jaren uitgestippeld. Met het begrip 'socialistische ar beidsdemocratie' bedoelt de bond een samenleving die wordt geken merkt door een democratische be sluitvorming op alle gebieden en alle niveaus. De stellingen die nu tot uitgangs punten voor het beleid zijn verhe ven hebben betrekking op een leef bare samenleving, op gelijkwaar digheid van alle mensen, op het Minister op Emancipate Van een verslaggever UTRECHT 'Let op de me moires die ik ga schrijven,'zei miinister Vorrink gistermiddag op Emanclpade in Utrecht, waar haar gevraagd werd hoe zij het vond als enige vrouw in een verder 'mannelijke' re gering te zitten. Met een aantal medewerk sters van haar departement was de minister naar de Emancipade gekomen om er vragen te beantwoorden. De discussie of abortus al of niet in het ziekenfondspakket moet worden opgenomen, vergeleek zij met de intertijd gevoerde discussie over de pil. Is de beslissing over een eventueel legaliseren van abortus een maal genomen, dan treedt er een soort gewenningsproces in werking. Zoals de pil na verloop van tijd in het fonds pakket is gekomen, zal het ook met de abortus wel ge beuren als die wordt gelegali seerd. Op een vraag over het verminderen van straffen voor gebruikers van 'soft drugs' zei de minister dat haars inziens gezocht moet worden naar de echte proble men. Tot nog toe hebben een kleine zestigduizend mensen de Emancipade (die tot en met zondag duurt) bezocht. verrichten van arbeid en het recht en de plicht tot werken. In de stellingen wordt de huidige kapita listische maatschappijstructuur af gewezen. De opbouw van een socia listische samenleving dient te be ginnen met een rechtvaardiger ver deling van inkomen, kennis en macht. Hoewel- de bond blijft stre ven naar een onverdeelde en actie ver vakbeweging wordt de bereid heid uitgesproken om samen te werken met andere groeperingen, die met het streven van de indus triebond instemmen. Bij een eventuele samenwerking met de confessionele vakbeweging zette Groeneveit evenwel direct al een vraagteken. Hij verweet deze bonden dat ze blijven wedden op twee paarden. 'Enerzijds willen ze met ons vechten voor een recht vaardiger wereld, maar anderzijds willen ze zich verzoenen met de werkgevers. Ze moeten eens een keuze maken', aldus bondsvoorzitter Groenevelt. Overigens zal de indus triebond in het najaar een bijzon dere vergadering wijden aan de fe deratie NW/NKV. Hoewel 'Fijn is anders' met alge mene stemmen werd aanvaard, hadden sommige congresleden ook hun bedenkingen. 'Het is een mooi boekje, met mooie idealen. Maar wat moet je er mee? Kunnen we ons niet beter bezig houden met het aanpakken van de werkloos heid, met het organiseren van het bondswerk In de bedrijven, met het stimuleren van een continue dis cussie? Zo werd er gevraagd. Dagblad Het congres besloot ook het bonds- bestuur op te dragen met het NW en de aangesloten bonden te over leggen om gezamenlijk te komen tot een oprichten of heroprichten van een socialistisch dagblad, of indien mogelijk Het Vrije Volk weer uit te breiden tot een lande lijk dagblad. Geheel tegen de zin van het bondsbestuur besloot het congres ten slotte dat de industrie bond zal gaan bevorderen dat 1 mei een nationale feestdag wordt. MAASTRICHT Een groep Zuid- molukkers heeft op het Vrijthof in Maastricht gepoogd het 'Spel zon der grenzen' dat door de NCRV televisie werd uitgezonden, te ver storen. Met spandoeken en vlaggen stormden naar schatting twintig Zuidraolukse jongelui, toen het spel in volle gang was, het wedstrijdter rein op om te demonstreren voor een Zuidmolukse republiek. De po litie wist hen snel buiten het spel- terrein te werken, waar de meésten er vandoor gingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9