Economisch Instituut: honderden rij wielzaken zullen nog 'uitvallen' Actievoerders confectie willen zes maatregelen Bezig bedrijf Gemeenten zullen zich niet meteen op kapitaalmarkt storten Minister tegen aparte rechtsvorm in landbouw Handel vaak te weinig slagvaardig Na opheffing centrale financiering Inwilliging brengt geen kosten met zich mee Om gericht te mailen biedt Stielow elektronische selectie-techniek. r Ueenman Fietslampen- fabriek gaat Lubbers wil steun voor economische 'speerpunten' 'Gemeentebestuur van Eygelshoven faalde ernstig' Voorstel van CDA gaat Van der Stee te ver Naties bemoeien zich steeds meer met zeevervoer Waarom adresplaatjes laten ponsen? Stielow-kaartjes tik je zelf in. Ueenman New York gedrukt MARKTBERICHTEN Het Stielow-systeem maakt u volstrekt onafhankelijk bij uw mailing-acties. V Ueenman Voorstel VNO tot sneller werken aan milieuvergunnigen TROUW/KWARTET DONDERDAG 5 JUNI 1975 FINANCIEN/ECONOMIE PS17/RH19 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Er valt niet aan de indruk te ontkomen, dat de dynamiek van tal van onderne mers in het (brom) fietsbedrijf de groep 'trendsetters' en degenen die hun tijd verstaan niet te na gesproken niet bijzonder groot is. Dit is de conclusie van een onderzoek in het tweewieler- bedrijf door het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Deze uitspraak is met name geba seerd op de grote 'uitval' van be drijven, namelijk van 8.089 per 1 januari 1967 tot 5.793 op 31 de cember 1973; een teruggang met niet minder dan 28 procent. Hier bij wordt nog aangetekend, dat het aantal opheffingen van fiet- senbedrijven in die zeven jaar nog belangrijk groter is geweest dan die bijna 2.300, omdat er in die tijd ook nieuwe bedrijven zijn bijgekomen. Bij het onderzoek kwamen meer dan eens een of meer van de volgende tekortkomingen aan het licht: het ontbreken van voldoende bedrijfseconomisch inzicht en boekhoudkundige kennis; onvoldoende verkoopkw.alitei- ten; het niet of onvoldoende pre senteren van tweewielers en van het overig assortiment; het nog niet in voldoende mate (durven) doorberekenen van de lonen inclusief sociale lasten, die op de .werkplaats drukken (al wordt, wat dit betreft; wel wat op de achterstand ingelopen); het niet voldoende rekening houden met de ontvolking, ver grijzing en sanering van oude stadswijken, en het zich niet durven vestigen in nieuwe woonwijken, waarbij wordt aangetekend dat de moge lijkheden om daar een fietsen- handel te beginnen slechts be perkt zijn. Plus en min In het onderzoek, dat gebaseerd is op 1972 en dat waar mogelijk is aangevuld met gegevens over 1973 en 1974, werden vele positieve en negatieve ontwikkelingen aange troffen. De belangrijkste pluspunten wa ren de toeneming van het aantal verkochte fietsen, de prijsstijging voor zowel fietsen als voor brom fietsen, de omzetstijging in bran che-eigen artikelen (fietstassen, valhelmen en regenkleding) en in overige vervoermiddelen (zoals invalidewagens en tandems), de toeneming in de verkoop van ma terialen en accessoires én de stij ging van de overige ontvangsten als stalling en verhuur.' Aan de minkant stonden de da ling van het aantal verkochte bromfietsen, de teruggang in de omzet van nevenartikelen en de toenemende verkoop van fietsen via 'branche-vreemde kanalen' als cash carrybedrijven. Vastge steld wordt dat de bedrijven, die in het onderzoek werden betrok ken, hun marktaandeel in de ver koop van fietsen niet hebben kunnen behouden. Eén van de oorzaken van dit af glijden is, zoals opgemerkt, de toenemende verkoop van fietsen buiten de rijwielzaken om; een ontwikkeling waaraan de nieuwe vestigingswet van 1 augustus 1972 een krachtige stimulans heeft ge geven. Voordien werd de verkoop via branche-vreemde kanalen op vijf procent van het totaal ge steld. Dit aandeel was in 1972 al groter en kwam zo wordt opge- pierkt, in 1974 op 20 procent. Dat betekent, dat een op de vijf ver kochte fietsen niet door een 'ech te' rijwielhandel werd verkocht. Waarschuwing Gewaarschuwd wordt, dat het uit tactische overwegingen niet ge wenst is om fietsen, die door de gebruiker via branche-vreemde kanalen zijn gekocht, niet te wil len herstellen. Deze negatieve in stelling zal namelijk gemakkelijk tot een (verdergaande) onderbe zetting van de werkplaats kunnen leiden. Bovendien mist de rijwiel handelaar dan de kans, om bij die repararieklanten belangstelling te wekken voor kwalitatief hoog waardige fietsen. Via de 'branche vreemde kanalen', zo wordt opge merkt, worden overwegend goed kope importfietsen verkocht. Verwacht wordt, dat de positie van de speciaalzaken er in de komende jaren vermoedelijk niet beter op zal worden. De verkoop van fietsen via 'branche-vreemde kanalen' zal 'ongetwijfeld' toene men en bovendien mag voorhands niet meer op de topverkopen van 1972 en 1973 worden gerekend. Uitgaande van de schatting dat de fietsverkopen in de eerstko mende jaren in totaal zo'n 800.000 tot 900.000 stuks zullen bedragen, ligt het in de lijn van de ver wachtingen, dat de fietsverkopen via de vakhandel zullen afnemen. Ook. mag vooralsnog tenzij de autokosten sterk zouden stijgen niet op een toenemende verkoop van bromfietsen worden gerekend. Wanneer bovendien in aanmer king wordt genomen, dat door de te verwachten forse loonstijgin gen de werkplaatstarieven om hoog moeten en mede hierdoor de toenemende tendens tot zelf sleu telen üen extra duw krijgt, dan is duidelijk, dat ook de werkplaats niet gemakkelijk een belangrijk grotere bron van inkomsten zal kunnen opleveren. Het geheel overziende, zo zegt het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, moet worden vastgesteld, dat voor spe ciaalzaken bepaald niet van een wenkend perspectief kan worden gesproken. Gevreesd moet zelfs worden, dat in de komende jaren ondanks het feit dat de onder nemers in deze branche werkwe ken draaien van vijftig tot zestig uur nog honderden bedrijven zullen uitvallen Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het ziet er niet naar uit, dat de gemeenten nu meteen in de kapitaalmarkt zullen springen voor het aantrekken van gelden voor de omzetting van kortlopende in langlopende schulden en voor de uitvoering van nieuwe werken. Dat is de mening van de heer J. Hoftijzer, adjunct-directeur van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, naar aanleiding van het besluit van minister Duisenberg van financiën om de zgn. centrale finan ciering op te heffen. Hierdoor kunnen, zoals gemeld, de provincies, de gemeenten en de wa terschappen voortaan weer vrijelijk gelden lenen waar zij willen. Dit, nadat zij zich ongeveer tien jaar lang daarvoor moesten wenden tot de Bank voor Nederlandsche Ge meenten (BNG) en de Nederland sche Waterschapsbank. Volgens de heer Hoftijzer was de BNG er al bij voortduring op be dacht, dat de opheffing zou gebeu ren. De laatste i^a2 jaar was het einde van de centrale financiering al meermalen voorspeld. Toch is het moment waarop deze is beëin digd nog als een zekere verrassing gekomen, zo vindt hij. Verstandig DEN HAAG Het Actie Comité tot Redding van de Nederlandse Confectie Industrie heeft in een nota aan de Stichting Structuurverbetering Confectie Industrie zes maatregelen voorgesteld om te komen tot een verbetering van de positie van de confectie-industrie. 2 ADVERTENTIE Overigens noemt de heer Hoftijzer het besluit van de minister een verstandig besluit. De situatie op de kapitaalmarkt was de laatste maan den nl. bepaald niet gekenmerkt door een grote krapte. Volgens de heer Hoftijzer zal de kapitaalvraag van de gemeenten voor investeringen en consolidatie (omzetting van schulden) niet be langrijk toenemen. Anders is, dat de gelden nu niet meer uitsluitend uit de hoek van de BNG zullen komen, ook al hoopt en verwacht hij toch wel, dat een groot deel van de gemeentelijke behoeften aan vaste financiering via de BNG zul len blijven lopen. Al was het alleen maar, omdat deze laatste over het daarvoor benodigde apparaat be schikt. Hij meent, dat alle gemeenten en niet alleen de grote, zoals Amster dam, Den Haag en Rotterdam, in principe zeker gelijke kansen heb ben om gelden aan te trekken op de kapitaalmarkt. Een toestand als die van een aantal jaren geleden, toen de gemeenten nogal met pre mieleningen in de weer waren, ziet hij beslist niet terugkeren. Problemen Tot het instituut van centrale fi nanciering werd destijds besloten toen het voor de lagere overheden (provincies, gemeenten en water schappen) problemen ging geven om zelfstandig op de kapitaalmarkt te lenen omdat de vraag naar mid delen groter was dan het aanbod. Een en ander o.a. met als gevolg een oplopen van de rente. Dit was de aanleiding voor de BNG en de Waterschapsbank om gelden op de kapitaalmarkt te gaan aantrekken. Zij konden dat voordeliger doen dan de gemeenten gezien de grote re hoeveelheden. De gelden werden vervolgens doorgegeven aan de ge meenten, die daaraan behoefte hadden. Vanaf nu kunnen de gemeenten op eigen houtje weer middelen aan trekken. Daarbij zullen* zij zich overigens niet te bulten kunnen gaan aan het bieden van concurre rende voorwaarden omdat zij, met name wat rente en aflossingen van de op te nemen leningen betreft, zich toch wel aan bepaalde regels van overheidswege vastgesteld zul len dienen te houden. i.anlw.nr. 1037. Rel n> 010-13 4980 im 070-34 8565 >n 040 -14 58 7S Het actiecomité vindt dat de struc tuurnota die de commissie heeft uitgebracht uitgaat van een achter haalde situatie. Ook zouden de aan bevolen maatregelen van de com missie hoofdzakelijk ten goede ko men aan de grote ondernemingen. Het actiecomité wijst erop dat on danks een subsidieregeling van tweemaal 500 gulden de laatste twee weken zeven confectie-indus- trieën met in totaal 1089 werkne mers hun poorten gesloten hebben. Daarom dringt het actiecomité er bij de commissie op aan te bevor deren dat de Nederlandse regering de invoer van kleding van buiten het EG-gebied stopzet, de overbren ging van de confectie-industrie naar de ontwikkelingslanden actief tegenwerkt, overheidsopdrachten op kleding uitsluitend aan Nederlandse bedrijven geeft en komt tot een subsidie aan de Bedrijfsvereniging voor het Kledingbedrijf, van die sociale lasten, die niet op de lonen van werknemers horen te drukken. Verder wil het actiecomité een sub sidie uojt de staatskas van de loons verhogingen en kostenverhogingen dig zou verdwijnen. Worden de maatregelen wel genomen dan zal dat het gevolg hebben dat: 'onze industrie zich op heel korte termijn zal herstellen en werkkrachten aan zal trekken in plaats van te onts laan, hetgeen een zeer grote bespa ring op zal leveren.' na 1 januari 1975 in de vorm van een subsidie van 1000 gulden per produktieve arbeidsplaats aanwezig op het eind van elk kwartaal. Deze laatste maatregel tenslotte zou ook moeten gelden voor de bedrijven met minder dan vijf man personeel, omdat het volgens hen een algemeen belang is dat nieuwe ondernemingen ontstaan en levens vatbaarheid krijgen. Geen kosten Het actiecomité zegt in de nota dat aan deze maatregelen geen kosten verbonden zijn. Een werkloze zou or. de gemeenschap ruim 30.000 gulden 39 man ontslaan kosten. Het met nemen van de zes maatregelen zou de staatskas daar- UTRECHT Wegens afzetproble- om op ruim één miljard per jaar men in de rijwieibranche is de komen te staan omdat de werkgele- Rijwiellampenfabriek Koot in genheid in eze industrietak volle- Montfoort genoodzaakt op korte termijn een ontslagvergunning aan te vragen voor 39 van de in totaal 139 man personeel. De slechte gang van zaken in de rij wielindustrie als geheel is debet aan deze situatie, aldus districts bestuurder A. J. van Breukelen van de Industriebond NKV. NEDERLANDSE FONDSEN IN NEW VORK Kon. Olies noteerde gisteren (In dollars) 35t4-%; KLM 24%-25Philips 10%-% en Unilever 43%-%. Opgave Hornblower Weeks Bedrijfsnieuws ZWOLSMANS EMS heeft in 1974 een winst behaald van 390.000 te gen een verlies van 6,7 miljoen in 1973. Over de toekomst geen prog nose, gezien onzekere factoren als de afloop van processen en garan ties. STOOMSPINNERIJ TWENTHE: De omzet steeg van ƒ72,2 tot ƒ85,6 miljoen. De nettowinst daalde licht van 1,55 naar 1,53 miljoen. Er wordt een onveranderd dividend voorgesteld. OVING-DIEPEVEEN-STRUYC- KEN: Gezien de toegenomen druk 0 de winst-marges gedurende de afge lopen maanden, maaJct het bedrijf zich zorgen over de dit jaar te behalen winst. Vorig Jaar steeg de omzet met ruim 27 naar 386,6 min. De nettowinst week nauwe lijks af van die in 1973: ƒ2,96 min. Het dividend zal niet veranderen. BROMFIETSIMPORTEUR KOOPT HANNOVER Van Veen Group in Amsterdam, importeur van Kreid- ler-bromfletsen en eigenaar van een renstal, heeft de fabriek van Heidemann-Werke in Duderstadt overgenomen. Van Veen wil daar motorfietsen produceren. Binnen afzienbare tijd zal het personeel van de fabriek (nu nog 35 man) voor dit doel worden uitgereid. De omschakeling in Duderstadt van de produktie van auto-onderdelen op motorfietsen zal in de komende twee jaar een feit worden. LENING CMC AMSTERDAM Op de 9 pet 15- jarige obligatielening van 15 min door de Coöperatieve Melkcentrale Voor ongeveer de helft van het resterend personeel zal Koot werktijdverkorting moete n aa-n vragen. Men hoopt dat eind dit jaar de marktsituatie weer zo is verbeterd dat men dan uit de problemen is, zo deelde de heer (CMC) uit Den Haag Is voor een yan Breukelen mee. Een aantal zodanig edrag ingeschreven dat bij werknemers die op de nominatie de toewijzing een belangrijke re- staan voor ontslag is gehandicapt AMERSFOORT Minister Lubbers overweegt financiële middelen ter beschikking te stellen die tijdelijk delen in de risico's die aan de ontwikkeling van zogenaamde 'speerpuntactiviteiten' verbonden zijn. Hiermee wordt volgens de minister gedoeld op een aspect van het stre ven naar selectieve economische groei, waarbij die terreinen van economische activiteit, die het meest aansluiten op de sterke pun ten en mogelijkheden van het be drijfsleven, extra aandacht krijgen in de industriepolitiek. Daarbij wordt dan ook rekening gehouden met een nog snel toenemend aan bod van hoger geschoolden, voor Wie passende arbeid beschikbaar moet zijn. De steun is volgens hem nodig omdat aan die speerpuntacti viteiten voor de onderneming ook risico's verbonden kunnen zijn. De minister zei een en ander bij de opening van het Milieucentrum van de Zweedse multi-national Svenska Flakt in Amersfoort. MAASTRICHT Het voormalige college van B. en W. van Eygelsho ven (Zuid-Limburg) heeft ernstig gefaald in zijn beleid. Dit is geble ken uit een onderzoek dat het pro vinciaal bestuur van Limburg heeft laten instellen naar het beleid in de jaren '68'74.6 Voor dit beleid, dat een chaos blijkt te zijn, wordt speciaal de voormali ge burgemeester, mr. J. G. A. Jans sen (begin van dit jaar niet voor herbenoeming voorgedragen) ver antwoordelijk gesteld. Het beleid is er jaren op gericht geweest begro tingen kunstmatig sluitend te ma ken. Zonder meer kan worden ge steld dat alle partijen duidelijk in gebreke zijn gebleken, aldus het provinciaal bestuur. In het bijzon der geldt dit voor B. en W. de secretaris daarbij inbegrepen. Een aantal uitgaven is ireeël verlaagd en inkomsten werden verhoogd die op geen redelijke verwachtingen steunden. De gemeente verkeerd nu in grote financiële moeilijkheden. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Van der Stee van landbouw is tegen het verlenen van een aparte rechtsvorm aan landbouwbedrijven. Een dergelijke rechtsvorm wordt in de CDA-brochure 'Het groene licht' voorgesteld, met als doel de belastingheffing tegenover de familie bedrijven in de landbouw rechtvaardiger te doen zijn. de vergoedingsregelingen en de ex tra subsidies voor de investeringen belangrijk zijn. Bij het overleg over de landschapsparken zal de georga niseerde landbouw zo ruim moge lijk worden ingeschakeld. De minister was niet zo pessimis tisch over de toestand in de land bouw. De inkomens zullen dit jaar aanmerkelijk beter zijn dan vorig jaar. De minister beloofde in Brus sel de kwestie van de inkomens toeslagen in de landbouw aan de orde te stellen. De minister, die zei veel waardering te hebben voor de brochure, zei gisteren in de Eerste Kamer, dat de suggestie van het CDA hem veel te ver ging. De brochure is samenge steld door de landbouwdeskundigen van KVP, ARP en CHU in de Tweede Kamer. ADVERTENTIE ductie moet worden toegepast. DEN HAAG Nationale staten be moeien zich steeds meer met het zeevervoer. Onder andere is dit ge bleken tijdens de grote internatio nale zeerecht-conferentie in Cara cas, waar duidelijk tiaar voren kwam dat een meerderheid van landen de huidige 3-miJls territori ale zone wenst uit te breiden tot 12 mijl, terwijl voorts als nieuw begrip is ingevoerd een aangrenzende eco nomische zone van rond 200 mijl. Onduidelijk is nog de mate van nationale zeggenschap in deze nieuwe zone. Nationale bemoeienissen op de zee vervoersmarkt ligt de op dienstver lening gerichte Nederlandse zees cheepvaart niet, zo schrijft de Kon. Ned. Redersvereniging in het jaar verslag over 1974. Er zijn naast de internationale samenwerkingen, die de reders onderling kunnen blijven regelen, maar twee middelen om de positie op de markt te beschermen. Dat zijn onderhandelingen door de Nederlandse regering met andere naties en nationale faciliteiten 0111 de Nederlandse concurrentiepositie te waarborgen, aldus het jaarver slag. parttime bij het bedrijf dienst. 'Met name deze mensen dreigen in de verdrukking te ko men en via bet afsluiten van een optimale afvloeiingsregeling wil len we er voor deze extra gedu peerden uit halen wat er in zit', aldus de woordvoerder van het NKV. 1 Parken Tijdens het landbouwdebat legde de minister er de nadruk op, dat de nota's over de landschapsparken slechts voorlopig zijin en niet de pretentie hebben een afgerond beeld te geven. Het gaat slechts om proeven in bepaalde gebieden en om ervaring on te doen op bestuur lijk gebied. De polarisatie rond Winterswijk (waar de minister bij een bezoek veel kritiek had te verduren, zodat het bezoek vroegtijdig werd afge broken) is niet representatief voor de landbouw elders in het land, meende de minister. In andere ge bieden bestaat wel waardering on der meer voor de voorgestelde fi nanciële regelingen. Voor het bereiken van een oplos sing zal vooral de uitwerking van Tuinbouw De mogelijkheden, die de Europese commissie biedt om de tuinbouw tegemoet te komen in de olieprijs zal de regering zoveel mogelijk be nutten. Voorwaarde is wel, dat de aardgasprijs wordt gekoppeld aan de gesubsidieerde olieprijs. De mi nister beloofde nog er alles aan te doen, dat de energiekosten voor de tuinbouw binnen redelijke grenzen blijft. GOUD EN ZILVER AMSTERDAM Goud 12.580-12.980 (13.490-12.890) per kg. Zilver 334-361.50 (333-360) per kg. r. 1037. Rol Rotte.cf.ini 010-134980 Amsterdam 020-24 8565 Eindhoven 040-44 58 75 Zwolle 052C0-37833 iele. 23402 (ADVERTENTIE) 3 een onderneming van Buhimann-Tetlerode nv. inman, arttw.nr. 1037. Rol Iterdam 010-134980 sterdam 020-24 85 G5 idhoven 040-44 58 75 □He 05200-3 7833 -< 23402 's-GRAVENZAN(DE 4 juni Veilingver. Westland Zuid Sla 19-33.5; tomaten 11.20-13.60; snijbonen 3.20-3.60; bloem kool 95-2.20; aubergines 2.00-2.70; papri ka groen 2.75-3.00; Paprika rood 2.85-3.25; Andijvie 59-75; Spinazie 78-109; postelein 98-1-52; boepeen 1 20-1.07; pepers groen 6.00-7.00; radijs 63-79 prinsessebonen 3.60-4.80: Spitskool 47-77; boskroten 39- 75; frankethaler 9.30; selderij 62; peter selie 71; prei 80-90; bleekselderij 57-60; POELDIJK 4 juni Velling Westland- Noord Tomaten ex. a 11.<0-13.10; Sla 14.5-36; Andijvie 30-63; postelein 05-116; stoofsla 64; Komkommers 18-68; pepers groen 5.10-8.70; pepers rood 8.20-10.40; paprika groen 2.20-2.85; Paprika rood 2.70-3.25; selderij 25-48; krulpeterselie 27- 51; Prinsessebonen 4.10-4.70; snijbonen 3.30-3.90; bloemkool 75-2.15; aubergines 1.85-2.85; druiven 5.10-10.OÖ; spitskool 55; Aardappelen 1.40-2.15; pruimen 4.50-8.80; bospeen 1.72-1.75; meloenen 3.40-8.20; DEN HAAG Het verkrijgen van de nodige milieuvergunningen om een bedrijf te vestigen of uit te breiden kost niet alleen erg veel tijd, het levert daardoor voor de ondernemer ook grote onzeker heden op. Bij de procedure zijn het Rijk, de provincie, de gemeente en eventueel het waterschap betrok ken, en als daar onderlinge tegen strijdigheden bij opduiken wordt het helemaal moeilijk. Daarom heeft het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen een re geling ontworpen, waarin vergun ningaanvragen meer gelijktijdig en door de betrokken instanties samen kunnen worden behandeld. Bleekselderij 47-48, perziken 26-1.67. DE LIER 4 Juni Veiungver. DELFT WES- TERLEE Aubergines 1.80-2.70; aardap pelen 11-18; andijvie 43-64; dubbele bo nen 3.60-4.20; snijbonen 3.10-3.50; franke thaler 5.90-8.00; Netmeioenen 1.05-1.95; eieren 13-14; bospeen 1.30-1.65; waspeen 1.75-2.00; rode paprika p kg 2.84-3.50; grobne paprika p kg 2.20-2.85; spaanse peper p kg 6.80-7.80; peterselie 35-61; postelein 78-1.02; .pruimen p kg 5.60-8.30; rabarber 47; radijs 65-73; selderij 21-30; spinazie 48-75; sla 14-44; stoofsla 45; bloemkool 80-2.20; tomaten 11.60-15.50; spitskool 48-76; kroten per bos 31-61; prei 40-54; komkommers 18-67; bleeksel derij 15-63, MIDDENMEER Tarwe 37.75-38.75; gerst 37.25-38.25; haver 33-35; capucijners 42.50-52.50; groene erw ten 48.50-68.50; karweizaad 127-142; blauwmaanzaad 265-290; wit hooi nwe. oogst 125-165; voeraardappelen 15-50: cons, aardappelen (binn.) bintje O-op waarts 13-14.50; bintje 35 opwaarts 15-16. VEEMARKT DEN BOSCH - Aanvoer: totaal 9991 runderen 2092, graskalveren 246. vette kalveren 69, nuchteire kalveren 3853. schapen 859. lammeren 1916, slachtvarkens 884. lopers 72. slachtrunderen 1123. Prijzen (In gul dens per stuk): melk- en kalfkoelen 1525-2625, gulete koelen 1325-1950. kalf- vaarzen roobb. 1775-2625, zwartb. 1550- 2125. klamvaarzen 1500-1875. gulste vaar zen 1350-1650. pinken 900-1300, graskalve ren 525-875. nuchtere kalveren voor fok en mest-375, zwartb. 200-325, weldescha- pon 120-160, schapen emet lammeren 200- 320. (per kg geslacht gewicht): stieren le kwal. 6.55-7.00, 2e kwal. 6.20-6.50, vaarzen le kwal. 6 25-6.90, 2e kwal. 5.65-6.15, koei en le kwal. 6.30-6.75, 2e kwal 5.75-6.25. 3e kwal. 5.55-5.70, worstkoeien 4.55-5.45. (per levend gewicht)' vette kalveren le kwal. 5.20-5 45. 2e kwal. 4.90-5.15, 3e kwal. 4 60- G4.I5. nuchtere stchtkalvren O-1.70, slachtzeugen le kwal, 2.52-2.57, 2e kwal. 2.45-2.51, 3e kwal. 2.35-2.43. slachtvarkens 2.56-2 64. vette schapen per stuk 115165. vette lammeren per stuk 120-160 Overzicht (resp aanvoer, handel en nrll- zen): melk- en ka'fkoelen minder vrij goed n> >w orl.lsh gQ'ste kne^n nor maal goecl orllsh longvee mlnd-r -troef nauw prllsh.. vette kaiveren als vorige week trager lager, nuchtere kalveren minder lui prljsh., schapen en lammeren groot behoorlijk prljsh.. slachtvee iets minder redel-ijk weinig veranderd, slacht zeugen iets ruimer vrij vlot vaster. (ANP.04.06) AANVOER IJMUIDEN, 4 juni 610 kg. tong, 20 kisten tarbot en griet, 71 kisten kabel jauw, 7 kisten wijting. 165 kisten schol. 53 kisten schar, 69 kisten makreel. 188 kisten varia. Op dinsdag 3 Juni was er geen enkele aanvoer. Prijzen per kilogram: gr. tong 8.64—8.52, gr.m.tong 10.29—9.80. kl.rn.tong i0.20— 9.32,; tong I 10.2®—9.56, 118,99—8.69; tar bot 10.62—10.09. Per stuk: kreeft 26.06. Per 40 kilogram: tarbot 348—168, griet 230140.kabeljauw II 20082, III 130 90. IV 96—90, V 9274; sohol I en II 110—92. III 112—90. IV 92—69; wijting II 10688. makreel I 66.00, II 35—34, schar 64—44, tongschar 152120. TUINBOUWVEILING BARENDRECHT BN OMSTREKEN Andijvie 50—79 aanvoer 48.000 kg; bloemkool: 8: 161—207. 10: 124—154. 12: 1.0013-8. aanvoer. 6.000 at.; Chinese kool 100, aanvoer 1.000 kg; komkommers: 76- 90. 58. 61-75: 49—50, 51-60; 41—43. 41-50: 3438. 35-40: 30—36, 31-35: 18—19, aan voer 58.000 st; komkommers krom 21—26 aanvoer 1500 kg; kroten 4879 aanvoe 12.000 bs; peterselie 6490 aanvoer 4.000 bs; postelein 112—140 aanvoer 3.000 kg: rabarber 31—39 aanvoer 6.000 kg; radijs rood 4955 aanvoer 12.000 bs; selderij 4857 aanvoer 6.000 bs; sla natuur 23— 30 aanvoer 42.000 st.; spinazie 88124 aanvoer 12.000 kg; spitskool 8995 aan voer 1.000 kg; appelen: Gold. Del. 70 en op 80—99, 65-70 60—72, 60-65 41—52: peren: Conférence: 65 en op 95108, 60- 65 92104. Totaal aanvoer fruit 35.000 kg. DOW JONES INDEX Indust Sporen Utill- Oh). (Mods 2 juni 846.61 169.04 80.71 67.85 701.8 3 juni 846 14 168.88 82.37 67.79 707.7 4 juni 839.96 168.92 83.01 67.89 707.4 Aand. Obl. Tot. H 2 juni 28 240 25 530 1.844 1.105 389 3 juni 26.560 24.910 1.840 861 564 4 juni 24.900 21.420 1.840 759 691 NEW YORK aCF ludustries Aireo Allied Chemical Alum Co of Am American Brands American Can Am Cyanamid Am Electi Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt F Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atiant Richfield Bendix Bethi Steel Boeing Burlington lnd. Can Paeiric Ry Ceiunese Chase Manhattar Ottessle System Chrysler Cities Servioe Colgate Paimollv Colt Lndustrlee commonw Edisoi Gone Edlaon Cohl Can Cont üli curtiss Wright Curtlss Wright A 3/6 4/6 45 45 18% 181b 36% 36% 45% 44% 39% 40% 32% 32% 28 27% 19% 19% 51% 51% 5% 5% 17% 17% 49% 49% 6 Va 6% 17% 18 28 27% 100% 101 15 14% 35% 33 33% 35% 34% 34% 11% 11% 44% 45% 34% 33% 31% 30% 26% 26% 13% 13% 26% 26% 69% 68% 14 15% 26 27% Dart lnd. 26% 26% Deere and Co 43% 43 Dow Chemical 89Va 87% Du Pont (El) 125% 124% First Nat. City 36% Gen Electric 47% Gen Funds 25% Gen Motors 45% Gen Pubi Ut.li. 15 Gen Tgi '1 ei 23 Getty üli 193% Gllette 32% Girabel Brothers 17% Goodyear 1 and 28% Gulf ül) 21 Illinois Central Lnd. 13% 13% Insblco 7% 7% Int Busin Mach 218% 216% Intern Harvester 30'% 29%o Int Ntck of Can 28% 28% int Paper 49% 48% Int Pel 1'eJ 24% 23% Johns Manvtjie 21 20% Kennecot Copp 38% 39 Kraft Co 40 40% Ling Leiüco Voug 15% 15% Litton lnd 7% 8% Lockheed Aircraf 13% 13% Marcor 25 25e Martin Marietta 16% 16 May Dep Stores 43% 42% McDonnei Uougl 17% 16% Mobil OU Corp 46 46% Nabisco Nat Cash Reg Nat Distillers Nat Uyosum Nat Steel Nat bead lnd. Allegheny Pow. Akzoua 17% 17% 15% 16% Am Standard Amsted tnd. 68 67% Bait Si Ohio Bayuk Clgare 58 b 58 b 4% 4% Lerro 15% 16%e 23 22 23 23 •joiumtv.a i »as 26% 27 28 b 29 12% 13e 1' TP. 35% 34% Gen Cigar 14 14 37% 38 38% 38 %e 15% 15% 13% 12 %e 17 18 24% 24% 21% 21% Pheipt- i ge Philip Morris Phillips Petr. Procter Gambl 20% 20% 1% 1% 68% 68% 34% 34% 53% 53%e 57% 57% 98 97% RCA 20% 20 Republic Steel 31% 30% Reynolds lnd. 55% 55% Royal Dutch Petr 36 35% Santa Félnd. Sears Roebuck Shell OU Southern Co soutnern Pacific Southern Railw. öperry Ka na Stana OU Cauf Stand On Indian Studebalt, Worth Sun on Onliever Union Carbide Unl Roya. United Aircraft United Brands US Steel 27% 27% 69 68% 34% 55% 11% 12 Ye 35% 25% 54% 54% 45% 46% 30% 31% 46% 46% 32 32% 34% 34% 60% 51% 5% 5% 58% 56% .v,i it, 67% 11% NY enti A 5%b 5% v .1 i n Weel K 67% 68 N Am Pbiinps C.. 18% 18%e West Union Tel. 14% 15%e Westingbouse El. 19% 19 Wool worth 14% 14% Occidental petr. 19% 19%e union tt.e. i.j. 21% 12% Un.le.i h.ecl.i 8 8% ug Corp 12% 12% Western Bancorp %t'o 23%

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 19