Eindhoven krijgt nog twee weken uitstel Europa Cup kost clubs te vee! Y Yy Y Y il IHWM anders dan andere. Zesde zege voor de Vlaeminck Record Hermens De bruine Caballero's geven kleur aan alle daagse dingen. Twee basketbalteams tonen interesse Joegoslavië wint van Zweden: 1-2 Schoenmaker naar Den Haag Basketbalteam voor strijd om EK Brevok boos over degradatieregeling i!jl u u' IM'I Illi K H I VtSJ l|lMH|u|fc Vragen over trainer en EG-verdrag Freddy Maertens wint twee ritten Oblak bij Schalke TROUW/KWARTET DONDERDAG 5 JUNI 1975 SPORT PS11/RH13 Trainer Gosens dient contract uit EINDHOVEN De kersverse ere- divisievereniging Eindhoven heeft van de bedrijfsvereniging voor de gezondheidszorg, geestelijke en maatschappelijke belangen, veer tien dagen uitstel gehad om het bedrag van 54.000 gulden dat dit orgaan nog te vorderen had, te voldoen. Een beslissing die mede op aandringen van de president van de rechtbank in Den Bosch die het conflict gistermorgen be handelde, werd genomen. Volgens drs. J. Boumans, de voor zitter van Eindhoven, heeft het bestuur goede hoop dat binnen die veertien dagen een oplossing wordt gevonden. De voetbalvere niging is hiervoor in overleg ge treden met het gemeentebestuur, dat tijdens een extra vergadering heeft verklaard de club niet in de steek te zullen laten. De gemeente Eindhoven beheert namelijk een totopot, groot 67.500 gulden, sinds enkele jaren gele den een achterstand in de beta ling van de huur van de accom modatie de Eindhovenaren bruik leen heeft, werd kwijtgescholden. De mogelijkheid bestaat dat deze gelden ter aflossing van genoem de schuld kunnen worden aange wend. Een tweede mogelijkheid is een eventuele subsidie die van ge meentewege, mits goedkeuring door de raad, aan Eindhoven zal worden verstrekt. Gelden die ech ter beter vóór andere doeleinden, bijvoorbeeld voor het versterken van het elftal, kunnen worden gebruikt. Deze subsidie heeft overigens in de Eindhovense raad al de nodige stof doen opwaaien. Raadslid van de progressieve combinatie mr. W. Wernink, is namelijk tevens in specteur van de rijksbelastingen in Eindhoven. Nu heeft ook de belastingdienst zich in het verle den zeer tolerant tegenover de vereniging opgesteld. Van een grote schuld van 25.000 gulden werd indertijd bepaald dat Eind hoven slechts 38,1 pet zou moeten betalen. Nu er echter subsidie wordt verstrekt, wil men dit be drag alsnog ontvangen. Waar schijnlijk komt de vereniging hierdoor opnieuw in grote moei lijkheden te verkeren. Volgens voorzitter Boumans hebben de problemen echter geen effect op de aankoop van nieuwe spelers. Wel is er een beslissing gevallen over de vraag of Rinus Gosens, de succesvolle trainer van Eindho ven, bij de vereniging b'ijft. Go sens, die een zeer lucratief aan bod van Lierse SK, een vereniging uit de hoogste afdeling in België, had ontvangen, heeft toch defini tief besloten Eindhoven trouw te blijven en zijn contract dat nog twee jaar loopt uit te dienen. Men name voorzitter Boumans toonde zich hierover zeer verheugd. Ook Gosens is tevreden met afspraken die tussen hem en Eindhoven zijn gemaakt. PSV Volgens het Engelse persbureau Reuter heeft PSV voor 20.000 pond sterling (ruim 100.000 gul den) de 21-jarige voorhoedespeler Nick Deacy gekocht van de derde divisieclub Hereford. Deacy, die vorig jaar door zijn club voor ruim 7000 gulden werd aangetrok ken, en pas in achttien wedstrij den als senior speelde, wekte de belangstelling op van de lands kampioen tijdens het Pinkster- toernooi van het Amsterdamse Blauw Wit. PS V-manager Ben van Gelder ontkent echter dat al tot een aankoop zou zijn overgegaan. 'Dat we grote belangstelling voor De acy hebben is juist, maar dat we rond zijn, is niet waar. Ik ver wacht de definitieve beslissing deze week. En wat het transferbe drag betreft dat ligt lager dan de genoemde 150.000 gulden.' FC VVV Het Venlose FC VW heeft de 20- jarige voorstopper Leo Cordang aangetrokken van de amateur eersteklasser Blerick. De eerste divisieclub gaf te kennen dat dit voorlopig de laatste aankoop zal zijn. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) De kans is groot dat Nederland het komende seizoen niet vertegenwoordigd zal zijn in de Europese basketbaltoernooien. De grote financiële offers die moeten worden gebracht hebben de animo bij de betrokken clubs tot een m inimum teruggebracht. Voorlopig zijn er bij de FIBA (Internationale Basketbal Federatie) twee Nederlandse inschrijvingen binnen: Punch voor het toernooi voor landskampioenen (heren) en BOB voor het toernooi voor bekerwinnaars (dames). Maar ook die deelname is allesbehalve zeker. Punch is in vergevorderde onder handelingen met een nieuwe spon sor (nadat Raak afhaakte) ,die be- lanstelling heeft voor de Europese bekerstrijd. Lopen de besprekingen echter op niets uit, dan zal ook Punch genoodzaakt zijn zich terug te trekken. BOB zit met een verge lijkbaar probleem. De vereniging stortte de vereiste 150 mark bij de FIBA en is druk doende een Euro pa-Cupfonds in het leven te roepen waarin vooral het bedrijfsleven moet worden geïnteresseerd. Als binnen een maand niet een redelij ke financiële basis is geschapen zal de internationale federatie ook van de club uit Oud-Beierland alsnog een bedankje krijgen. Daardoor zou dan de Nederlandse deelname nihil worden. PUNCH Punch, momenteel nog zonder STOCKHOLM Joegoslavië heeft in Stockholm met 1-2 van Zweden gewonnen. Het was een wedstrijd in groep 3 van het toernooi om het Europees kampioenschap voor lan denploegen. De grote man in dit duel was de Joegoslaviar Branco Oblak. De 39- voudige international was de archi tect in de Joegoslavische ploeg en legde de basis voor de twee treffers. Kata Linski scoorde in de 42e mi nuut en Ivezec in de 79e minuut. Zweden had in de 16e minuut de leiding genomen door een doelpunt van Ralf Edström. Er waren 27.000 toeschouwers in het Radundastadi- on aanwezig. Stand in groep 3 Nrd. Ierland 3 2 0 1 4 4—2 Joegoslavië 3 2 0 1 4 5—3 Noorwegen 2 10 12 34 Zweden 2 0 0 2 0 14 In Saloniki won Griekenland met 4-0 van Malta. De doelpunten kwa men van Mavros, Antoniades, Iosi- fides en Papaioannou. Bij de rust was het 2-0. Er waren 10.000 toe schouwers. - Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Feyenoord en FC Den Haag hebben gisteren overeen- stemming bereikt over de transfer van Lex Schoenmaker. Het trans ferbedrag dat steeds het struikel blok was tijdens de besprekingen is vastgesteld tussen de 4 en 4,5 ton. Het juiste bedrag werd niet bekend gemaakt. Naar verwachting zal Schoenmaker, die zelf al tot een afspraak met zijn oude club FC Den Haag was gekomen, vandaag een 2-jardg con tract tekenen. Hij FC Den Haag hebben de vol gende spelers inmiddels hun con tract verlengd: Landers, Monnee, Ouwehand, Toet en Van Vliet. DOUGLAS Op de derde dag van de jaarlijkse Tourist Trophy races °P het eiland Man, is gisteren de 108ste dode uit de 64-jarige ge schiedenis van dit evenement ge vallen. Dat gebeurde tijdens de ra ce hi 500cc-klasse. De Brit Phil Gurner (22) verongelukte tijdens de vierde ronde van de race, toen bij met een snelheid van 158 kilo meter per uur van de baan raakte. geldschieter, heeft het risico geno men. Secretaris Stive: 'Onze in schrijving brengt natuurlijk geva ren mee, omdat we geen sponsor achter ons hebben. Maar voor een aantal kandidaat-sponsors, dat in ternationaal werkt, is het belang rijk dat je in Europees verband optreedt. En die firma's moet je niet afschrikken. Daarom hebben we ingeschreven. Bovendien kun je het de komende twee tot drie jaar wel vergeten Europese toernooien te spelen als je je nu terugtrekt. Maar mocht alles mislukken, dan kunnen we onze inschrijving nog wel ongedaan maken'. BOB OokBOB, dat door de afzegging van RZ de gelegenheid kreeg deel te nemen, begeeft zich op glad ijs. Secretaris Hammer: 'We zijn al een paar jaar in aanmerking gekomen maar steeds konden we door finan ciële prlblemen niet meedoen. Nu willen we die 'traditie' wel eens doorbreken. We hebben het inter nationale contact nodig. Maar de FIBA maakt de fout het toernooi niet, net als bij volleybal, in poules in één plaats te laten verspelen. I?at zou ontzettend kostenbespa rend werken. Nu hangt onze deel name nog af van het wel of niet sla-gen van het fonds, en indirect dus van de bereidheid van het be drijfsleven'. BLUE STARS Maar ook als een club in de be voorrechte situatie verkeert wel een sponsor achter zich te hebben, be tekent dit niet automatisch spelen in Europese toernooien. Blue Stars, gesponsord door Gerard de Lange die over drie jaar denkt te stoppen omdat het geld dat hij in de sport steekt te zwaar drukt op het recla mebudget, ziet geen heil zich te storten in het damestoernooi der landskampioenen. Secretaris H. Eerdhuijzen: 'Dat is louter en alleen om financiële rede nen. Het is voor de sponsor een te groot offer. Vorig jaar kostte het ons tussen de 25.000 en 30.000 gul den. Je mag ook niet vergeten dat het damesbasketbal minder publiek en publiciteit trekt dan het heren basketbal. Als dezelfde mogelijkheid zich zou voordoen met ons herente am, dan willen we er nog wel eens over denken. Met onze dames gaan we dit seizoen wel naar een inter nationaal toernooi in Polen of Tsjechoslowakije. Het Internationa- AMSTERDAM Het Nederlandse basketbalteam dat zich in Hagen (W.-Duitsland) kwalificeerde, zal in dezelfde samenstelling deelnemen aan het Europees A-kampioenschap dat van 7 tot en met 15 juni in Joegoslavië (Split. Belgrado) wordt gehouden. De ploeg die donderdag 5 juni zal vertrekken, bestaat uit: Anton van Helfteren, Jan Sikking, Pieter van Tuyll van Serooskerken (alle drie van Punch), Jan Dekker (RZ), Hu- go Harrewijn, Harry Kip, Kees Akerboom, Walter Ombre (alle vier Flamingo's), Ton Boot, John van Vliet (beiden EBBC), Danny Cra mer en Herman Pluim (belden Am stelveen). Het programma voor de voorronde te Split: zaterdag 7 juni: Joegosla viëNederland, zondag 8 juni: Ita lië—Nederland, maandag 9 juni: Turkije—Nederland. Caballeio bruin en de blauwe lucht. Ie contact blijft en de kosten zijn aanzienlijk minder'. RZ RZ, vorig jaar landskampioen, dit jaar bekerwinnaar, heeft de schrik nog in de benen. Het internationa le contact in het vorige seizoen, met reizen naar Turkije en Israël, kostte ruim een ton. Toch hebben de Rotterdammers de boot nog niet definitief afgehouden. Secretaris J. Maarschalkerweerd: 'De gemeente Rotterdam is wel geïnteresseerd. Men is onder meer bereid de Ahoy- hal gratis af te staan voor de thuis wedstrijden. Maar daarover, en over geldelijke steun, zijn nog on derhandelingen gaande. Als die geen uitkomst bieden, dan zien we er van af. Naast de onaantrekke- lijkheid door de hoge kosten heeft de FIBA een dermate grote belang stelling, voor de Zuideuropese lan den, die niet te pas komt. De rest bungelt er maar bij en mag beta len. Daar passen we voor'. FLAMINGO'S EN EBBC Ook het derde toernooi, dat om de Korac-beker, zal het zonder Neder landse ploegen moeten stellen. Van de drie gegadigden viel Lions af, doordat het geen sponsor kon vin den en dinsdag besloot terug te keren naar de eerste klasse van het district Haarlem. Flamingo's en EBBC zeiden 'nee'. Manager H. Kwaks van EBBC: 'Bij ons is de belangstelling afwezig. Dat is een kwestie van geld. De kosten van de uitwedstrijd staan in geen enkele verhouding tot de re cettes in de thuiswedstrijd. Heb je geluk met de loting dan kan het nog meevallen, maar die kans is gering. Vorig jaar speelden we wel voor de Korac-beker, maar de kos ten waren dermate hoog, dat we ogenblikkelijk zijn genezen van de cup-koorts. Je zag vorig jaar al de aanzet tot de recessie van deze evenementen. Dit jaa r heeft die tendens zich nog verder doorgezet'. Van onze volleybalmedewerker BREDA De Nederlandse Volley - balbond geeft de Bredase vereni ging Brevok weinig kans een aan te spannen kort geding te winnen. Brevolk acht zich door de gang van zaken bij de promotie-degradatie wedstrijden benadeeld. Brevolk vindt dat drie wedstrijden in één week te veel is geweest. Op 5 mei moest tegen het Rotter damse Libanon een beslissingswed strijd gespeeld worden. Door de winst kreeg de Bredase ploeg de mogelijkheid door het spelen van degradatiewedstrijden zich In de eerste divisie te handhaven. Het Tilburgse Sarto dat in eigen zaal mocht spelen, bleek echter het sterkste en promoveerde ten koste dus van het door trainers- en spe- lersverlies gehandicapte Brevok. Na het 2—3-verlies van dinsdag avond in Nijmegen heeft het Neder lands heren-volleybalteam gister avond in Breda ook de derde wed strijd tegen wereldkampioen Polen verloren. De setstanden van de wat teleurstel lende wedstrijd waren: 8-15,13-15 en 11-15. De grote zwakte in het Neder landse team was het ontbreken van een ervaren spelverdeler. Er wordt niet ten onrechte sterke drang uitgeoefend om Wim Hoeboer van Zaan '69 bij het nationale team te halen. 'f: I k J 14i lm i li! Sryfif ii CIGARETTES DEN HAAG Het Tweede Kamerlid Laban (PvdA) heeft, als lid van het Europe se parlement, de Europese commissie vragen gesteld over het feit dat de voormali ge trainer van Feyenoord, Coerver, niet in de hoogste voetbalafdeling in West- Duitsland zou kunnen wer ken. Coerver zou niet tot overeenstemming hebben kunnen komen met Schalke '04 en Fortuna Düsseldorf, omdat de Westduitse voetbal bond zou hebben bepaald dat buitenlandse trainers zonder een Westduits diploma niet in de hoogste afdeling werkzaam kunnen zijn. Laban vraagt de Europese commissie, 'het dagelijks be stuur' van de gemeenschap pen, na te gaan of het onder scheid dat de Westduitse voetbalbond hanteert is geba seerd op art. 48 van het ver drag waarbij de EEG is opge richt. Dit artikel zegt (in lid drie) dat aan het vrije ver keer van werknemers binnen de gemeenschap slechts be perkingen kunnen worden opgelegd uit hoofde van openbare orde, openbare vei ligheid en volksgezondheid. Uitoefening van het beroep, aldus dit artikel, zal plaats vinden overeenkomstig de wettelijke en bestuursrechte lijke bepalingen die voor de tewerkstelling van nationale werknemers gelden. Volgens Laban moet hierbij worden gedacht aan publiekrechtelij ke regelingen, en niet aan regelingen van privaatrechte lijke instellingen als voetbal bonden. Indien het onderscheid niet is gebaseerd op lid drie van art. 48, dan is het kennelijk strij dig met het voorgaande lid. dat de afschaffing bevat van elke discriminatie op grond van 1' ui" >n ilu.eii lu.sst n de wei' -inners der lidstaten BASELGA Dl PINE De Belg Roger de Vlaeminck heeft giste ren zijn zesde etappeoverwin ning in de Ronde van Italië ge boekt. Dat gebeurde na een fel le eindsprint met Felice Gimon- di, de man die de achttiende etappe van de Giro tenminste enige opwinding had bezorgd. De rose leiderstrui bleef rond de schouders van de jonge Italiaan Fausto Bertoglio. Gimondi lanceerde gisteren drie grote aanvallen. Maar tot drie keer toe ook werd de Italiaan weer tot de orde geroepen. Al had het pelo ton en met name de leider Bertog lio de laatste keer alle geluk van de wereld toen Gimondi imponerend hard was vertrokken, maar door een gebroken ketting uit cadans raakte en toch weer werd terugge pakt. De laatste belangrijke aanval werd gelanceerd in de slotfase door de Italiaan Tino Conti. Het slotstuk van de 223 kilometer lange rit ging berg op en Conti die op dat mo ment een voorsprong van ruim twee minuten had op de rest van het veld, kreeg bij die beklimming zoveel last van kramp dat hij zeer snel weer terug werd gepakt. In de eindsprint probeerde Gimon di als troostprijs voor zijn aanval len de zege te pakken, maar Rober dè Vlaeminck ging op de laatste meters nog juist langs hem. Achttiende etappe: I. De Vlaeminck (Bel) 223 km ln 6 uur. 54 min. 31 sec. 2. Glmonti (Ita) at. 3. Santambroglo (Ita) zt. 4. Lasa (Spa) zt, 5. Bertoglio (Ita) zt, 6. Rlccomi (Ita) zt, 7. Baronchelll (Ita) zt. 8. Galdos (Spa) zt, 9. Panlzza (Ita) zt. 10. Fabbrl (Ita) 6.55.42. Algemeen klassement: 1. Fausto Bertog lio (It) 94 uur 20 min 9 sec, 2. Francisco Galdos (Sp) op 2.04, 3. Glambattista Baronchelll (It) op 3.00, 4. FeMce Gimon di (It) op 3.13, 5. Vladlmlro Panlzza (It) op 4.53. 6. Roger de Vlaeminck (Bel) op 5.10, 7. Walter Rlccomi (It) op 5.57. 8. Giuseppe Perletto (It) op 6.03, 9. Miguel Maria Lasa (Sp) op 6.15, 10. Fabrizlo Fabbrl (It) op 10.04. 11. Tlno Comti (It) op 12.41, 12. Roland Salm (Zwl) op 13.44, 13. Davlde Bolfava (It) op 16.43, 14. Andres Oliva (Sp) op 16.54, 15. Giovanni Battaglin (It) op 17.03, 16. Giovanni Cavalcanti (It) op 19.47, 17. Giacinto Santambroglo (It) op 23.10, 18. Luciano Borgoghoni (It) op 27.52, 19. Franco Bitossl (It) op 28.10, 20. Luis Pfenninger (Zwl) op 31.21. DUAPHINE LIBERE De Belg Freddy Maertens heeft to nu toe alle ritten in de Dauphlné Libéré gewonnen. Maertens die de proloog en de eerste etappe zege vierend had afgesloten, bleek ook gisteren de sterkste in de eind sprints van het peloton. Tweede etappe: 1. Maertens (Bei) 2 uur, 18 min 42 sec (met bon. 2.18.32), 2. Planckaert (Bel zt (met bon. 2.18.37, 3. Esclassan (Fra) zt, 4. Malfait (Bel) zt. 5. Van Looy (Bel) zt, 6. Moser (Ita) zt, 7. Dhondt (Bei) zt, 8. Martinez (Fra) zt, 9. Rottlers (Bel) zt, 10. Thomas (Bel) zt, 15. Vlanèn (Ned) zt. Derde etappe: 1. Maertens (Bel) 2 uur, 43 min 35 sec. (met bon. 2.43.25), 2. Planckaert (Bel) zt (met bon 2.43.30). 3. Esclassan (Fra zt. 4. Van Looy (Bel zt, 5. Dhondt (Bel zt. 6. Moser (Ita zt, Hoban (GB) zt. 8. Telrllnck (Bel) zt. 9. Malfait (Bel zt, 10. Röttlers (Bel) zt. Algemeen klassement: 1. Maertens 18.32,28 2. Van Looy 10.32,58; 3. Pollentler 10.33,03; 4. Dellsle 10.33,05; 5. Escalssan 10.33,08: 6. Moser z.t.; 7. Malfait z.t.; 8. Hoban z.t.; 9. Telrlinck z.t.; 10. d'Hondt z.t. SCHAKEN Na twee ronden ln het internationaal toernooi ln Portoroz (Joegoslavië) heeft wereldkampioen Anatoli Karpov met 2 punten de leiding. WIELRENNEN Jaques Pieters (18) uit Zwanenburg ls in Alkmaar sprint- kampioen bij de Junioren geworden. Op 15 kilometer was het succes voor Jan Langstraat uit Rotterdam. VOETBAL Real Madrid neeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de Spaanse beker door een 31 zege op Orense. De eerste wedstrijd was met 00 geëindigd. HONKBAL Het toerende team van het Amerikaanse Springfield College heeft met 165 van RAP gewonnen. De Amerikanen sloegen ln dit duel zeven home runs. Het softbalteam van hetzelfde college won ln Haarlem met 11—0 van EDO. VOETBAL Uitslagen laatste ronde Franse competitie: Saint Etienne- Troyes 5—1, Strasbourg-Marseille 3 2. Relms-Lyon O2, Lllle-Bastia 00, Nimes-Monaco 30, Paris Saint Ger- ma ln-Sochaux 01, Nantes-Bordeaux 30, Nice-Angers 41, Metz-Rennes 52, Red Star-Lens 1—1, Saint Etlen- ne is kampioen. Red Star. Rennes en Angers zijn gedegradeerd. BASKETBAL Het Nederlands he renteam heeft een oefenwedstrijd te gen het team van Jim McGregor met 100109 verloren na bij de rust met 5651 aan de leiding te zijn gegaan. ZEILEN Na twee wedstrijden om het Europees kampioenschap Flnnjol- len ln het Spaanse Llafranch heeft Boudewijn Binkhorst de leiding. GELSENKIRCHEN Branco Oblak de 28-jarige middenvelder van Haj- duk Split en het Joegoslavische na tionale elftal, heeft een tweejarig contract getekend bij de Westduitse Bundesligavereniglng Schalke '04. De afkoopsom voor Oblak, die niet voor 1 september voor zijn nieuwe vereniging mag uitkomen bedraagt ruim 500.000 gulden. 5000 meter in 13.22.4 PAPENDAL Jos Hermens heeft gisteravond tijdens internationale atle tiekwedstrijden op het sportcentrum Papendal bij Arnhem zijn eigen Ne derlandse record op de 5000 meter verbeterd van 13.25.6 tot 13. minuten 22.4 seconden. De oude toptijd dateerde van vorig jaar september (Rome), toen Hermens als vierde eindigde bij de Europese kampioenschappen. De 5000 meter werd gewonen door de Belg Emiel Puttemans, die met 13.18.6 voor de beste wereldtijd van het seizoen zorgde. HEREN 400 meter horden: 1. Nusse (AAC) 50.8 sec.; 2. Schulting (PH) 52.8; 3. Heling (WDL) 53.4. 5000 meter: 1. Puttemans (Bel) 13.18.6 (beste wereld-selzoenprestatie)2. Her mens (Ned) 13.22.4 (Nederlands record). DAMES 1500 meter: 1. Joke van Gerwen (De Spartaan) 4.16.8; 2. Rita Thijs (Bel.) 4.28.7; 3. Annie van Stiphout (HAC) 4.29.2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13