79.75 Heel zomerse vakantiejurkjes tijdelijk 40.-voordeliger Het prijsverschil in de BijenkorfJJ^ Onze verplichtingen tegenover de Ambonezen vrije universiteit amsterdam archiefmedewerk(st)ers AUTO de krant helpt u op weg Enquête: Kwart van werkende jongeren wordt onderbetaald Conferentie voor werkloze jongeren TROUW/KWARTET WOENSDAG 4 JUNI 1975 BINNENLAND 8 FAMILIEBERICHTEN Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020-220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen opgave van advertenties meer moge lijk. ATTENTIE Familieberichten kunnen worden geplaatst 6f in ALLE edities óf afzonderlijk in de gecombineerde edities Groot-Rotterdam/Groot-Den Haag. U gelieve dit duidelijk op te geven, alsmede de gewenste breedte. ,.Ja, heü en goedertierenheid zuUen mij volgen al de dagen van mijn leven". Cornélie Cathérine Marmance Ngoshe. Nigeria. Tljdelljk-adres: VU ziekenhuis, A'dam, 4 mld- Deo Volente hopen wij op zondag 8 juni 1975 dank baar en blij ons 25-jarig huwelijk te gedenken. J. Wiggers J. Wiggers-Aanstoot Holten, juni 1975 Kolweg 14. Receptie op maandag 9 juni van 16.0018.00 uur in Dorpshotel „Holterman", Dorpsstraat 6, Holten. Maar indien wij in het licht wandelen, gelijk Hij in het licht is, hebben wij gemeenschap met elkander; en het bloed van Jezus, zijn Zoon,, reinigt ons van alle zonden. 1 Joh.1 7 In het geloof dat wij in leven en sterven van de Heer zijn, is mijn lieve Man, onze lieve Vader en Opa Pieter Molendijk op de leeftijd van 71 Jaar ontslapen. Rotterdam: J. L. Molendijk- Scheeringa K. Molendijk M. Molendijk-Barendregt Tineke, Anjo L. D. M. Visser-Molendijk W. Visser Gerda-Marieke, Peter, Wim, Loesje W. den Hollander- Molendijk W. E. den Hollander Jenneke, Gerda J. Groeneveld-Molendijk M. Groeneveld Jenny, Willeke, Loes, Els Nieuwe Pekela: I. B. van Andel-Molendijk J. van Andel Gerard. Peter, Marieke Rotterdam: P. Molendijk E. C. Molendijk-Bergsen Sylvia Ooltgensplaat: G. Molendijk H. Molendijk-Vos Wendy Rotterdam. 2 Juni 1975 's-Gravendeelstraat 18 a Geen bloemen - Geen bezoek aan huis Gelegenheid voor condoleance en rouwbezoek in de rouwkamer van het Ikaziaziekenhuis, Montessoriweg 1, Rotterdam-Z., woensdag van 20.00 tot 20.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden don derdag 5 juni a.s. op de begraafplaats Charlois van de Hervormde Gemeente Rotter dam-Zuid, Charloisse Lagedijk 680, Rotter dam-Zuid. De dienst van Woord en Gebed wordt gehou den om 14.45 uur in de kapel van de begraaf plaats. Vertrek van de rouwkamer van het Ikazia ziekenhuis om 14.15 uur. In Jezus ontslapen onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Cornelia Evenhuis-Götzen in de ouderdom van 88 jaar. Enschede: P. N. Evenhuis G. J. Evenhuis-Wiegers Apeldoorn: A. J. Munk-Evenhuis C. Munk Johannesburg (Z.A.)G. Evenhuis H. Evenhuis-Haytema Ouderkerk a/d Amstel: J. L. Evenhuis G. J. Evenhuis-v. Zanten Pretoria (Z.-A.): H. Bakker-Evenhuis K. A. Bakker Haarlem: C. N. Evenhuis Amersfoort: Z. H. M. Sluis-Evenhuis J. Sluis klein- en achterkleinkinderen Laren N-H, 2 Juni 1975 Corr.-adres: Willem Kalfstraat 38. Enschede. Moeder ligt opgebaard in het Rouwcentrum van de Monuta Stichting, Bergstraat 7 te Amersfoort. Gelegenheid tot condoleancebezoek aldaar, donderdag 5 juni a.s. van 19.30 tot 20.00 uur. De teraardebestelling zal in de familiekring plaatshebben vrijdag 6 juni a.s. om 13.00 uur op de Algemene begraafplaats „de Elshof' te Haren (Gr.). Enige kennisgeving Met droefheid in ons hart geven wij u kennis dat door een ongeval uit ons midden is weg genomen onze lieve Zoon en Broer Hans Jurrian Slot op de leeftijd van 16 jaar. Noord Scharwoude, 3 Juni 1975. Kerklaan 35. P. Slot T. Slot-Zandbergen Peter Julius De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrij dag 6 juni a.s. om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Noord Scharwoude. Vooraf zal er een rouwdienst zijn in de Geref. Kerk te Noord-Scharwoude welke begint om 10.30 uur. Gelegenheid tot condoleren: na afloop van de begrafenis in „De An bouw" te Noord Schar woude. „De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets" Psalm 23 Heden nam de Here, voor ons onverwacht, tot Zich onze zorgzame en lieve Man, Vader, Schoonzoon en Opa Klaas Hart op de leeftijd van 66 jaar. Zaandam: Amstelveen: Zaandam: Amersfoort: Heiloo: Hoogkarspel: Lutjebroek: C. E. Hart-Hekkert J. Hart M. F. Hart-Hoeve J. W. Hart G. H. Hart-Klein J. C. Hoorn-Hart W. A. Hoorn B. Hart A. M. Hart-Wagter A. C. E. Prins-Hart A. Prins J. Dal-van Eisden en kleinkinderen. Zaandam, 2 juni 1975 Jaspershof 8 Gelegenheid tot condoleren op woensdag 4 juni 's avonds van 7.309.00 uur in het sterfhuis, Jaspershof 8, Zaandam. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 5 juni om 3.00 uur n.m. op de Algemene Be graafplaats, Zuiddijk, Zaandam. Op Zijn tijd riep de Here tot Zich onze lieve Vader en Grootvader Vrouwe Bakker ln de ouderdom van 81 jaar, sinds 21 maart 1960 weduwnaar van Doewiena Bouwman. Psalm 23: „De Heer is mijn Herder" Sauwerd, 1 juni 1975 Provincialeweg 4 Bedum: M. J. Bakker St. Bakker-Oudman Elahuizep: Greet en Ekke Kampen: Wina en Theo Sauwerd: J. G. Bakker C. W. Bakker-Wiersema Tjaaktje Wiena Frank Sauwerd: Mej. K. Werkman De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 5 juni 1975 om 14.15 uur op de algemene be graafplaats te Sauwerd, vanuit het Dorps centrum „Ubbegaheem". Vooraf wordt om 13.45 uur een rouwdienst gehouden. Degenen die de overledene de laatste eer willen bewijzen, worden verzocht om 13.30 uur aan wezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na afloop in „Ubbegaheem". Voor ons onverwacht, maar op Zijn tijd riep de Here tot Zich onze lieve Broer, Zwager en Oom Vrouwe Bakker op de leeftijd van 81 jaar. Weduwnaar van Doewiena Bouwman. Sauwerd, 1 juni 1975. Wlnsum: M. Bakker-Woldinga Middelstum: H. A. Bakker G. Bakker-Scholtens Middelstum: M. J. van Til P. H. van Til-Wierenga neven en nichten. O, als ik niet had geloofd des HEREN goedheid te zullen zien in het land der levenden! Psalm 27 13. De HERE heeft onze Schoonzoon en Zwager Gerrit Breman na een half jaar ziekte thuisgehaald. Wij zijn bedroefd, hem nu te moeten missen, maar zien uit naar de blijde wederopstanding der doden. A. Sneep A. M. Sneep-van der Zwaai Chris en Gerda Rietje en Klaas Peter en Marianne Guido en Gerda Ruth en Willem Paul en Paulien Theo Amsterdam. 3 juni 1975. Maar de Schepper is trouw. Daarom moeten zij die door Gods wil te lijden hebben hun leven in Zijn hand leggen en het goede blijven doen. 1 Petrus 4 19. Maandagmorgen werd onze schoolgemeenschap diep getroffen door het plotselinge heengaan ten gevolge van een noodlottig verkeersongeval van onze leerling en mede-scholier Ewoudt Hendrik Worm God trooste hen, die hem missen. D. Mulder, voorz. schoolbestuur, B. J. Reedijk, directeur, J. A. van 't Veer, klassevert. E lc. Chr. M.T.S. Patrimonium, Amsterdam. 2 juni 1975. God, die ons leven in Zijn hand heeft, vroeg niet naar onze wensen, maar nam tot Zich, in vol geloofsvertrouwen, onze lieve en zorg zame Man, Vader. Zoon, Zwager en Oom Gerrit Henrie Johan Hahné op de leeftijd van bijna 64 jaar. Openbaring 14 13 „Zalig de doden die in de Here sterven". Mede namens de familie: Den Dolder: A. Hahné-Ravestein Leeuwarden: G. H. J. Hahné D. Hahné-Jansen Rotterdam: A. M. C. Hahné- van der Put Den Dolder, 1 juni 1975. Willem Arntszlaan 93. Liever geen bezoek aan huis. De overledene ls opgebaard in de rouwkamer Soestdijkseweg 265 Zd te Bilthoven. Condo- leantiebezoek woensdag van 19.3020.15 uur aan de rouwkamer. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 5 juni om 13.15 uur in de Ned. Herv. Kerk Maria Christina, Dolderseweg hoek Pleineslaan te Den Dolder, waarna de teraardebestelling omstreeks 14.30 uur zal plaats hebben op de Ned. Herv. Begraafplaats te Groenekan. Nog onverwacht heeft de Here uit onze fam. kring weggenomen onze lieve Broer en Zwager Frederik Reenders op de leeftijd van 84 jaar. Geliefde echtgenoot van Willemke Bouman. „Gij toch, Gij zljt hun roem, de kracht van hunne kracht." Ps. 89 8 (ou,de ber.) Bedum, 2 Juni 1975. Stationsweg 5. Frederik Reenders Sde leeftijd van 84 Jaar. eliefde echtgenoot van Willemke Bouman. Bedum, 2 Juni 1975. Stationsweg 5. Da neven en nichten: Brands Reenders Beks Kruizenga Musschenga Reenders Reenders Bolt Door zijn hemelse Vader ls thuis gehaald onze lieve Man en Vader Abraham van Efik op de leeftijd van 61 Jaar T. van Eijk- van der Meer Harry van Eijk Machteld van Eljk- van den Akker Jeroen Rudy van Eijk Ellen van Eljk-Groen Frits van Eijk Riet van Eljk-van Til Marina van Eijk Theo van Eijk Hoek van Holland, 3 Juni 1975. President J. v. Wierdsma- straat 140. De rouwdienst zal gehou den worden zaterdag a.s. in de Meidoornkerk aan de Meidoornsingel 50 te Rot terdam om 10.00 uur, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaats vinden op de Algemene Begraafplaats „Hofwijk", Delftweg 230 te v.m. Over- schie. Aankomst aan de begraafplaats circa 11.20 Na de begrafenis is er ge legenheid tot condoleren in de kapel op de be graafplaats. Geen bloemen Wanneer u toch graag bloemen had willen geven, verzoeken wij u dit bedrag te storten op girorekening nummer 102.900 ten name van het Koningin Wllhel- mina Fonds te Rotterdam. Bij een tweetal archieven kunnen worden geplaatst De taak bij het te vormen archief van de Hoofdafdeling Financieel-Economische Zaken bestaat uit het opbouwen en vervolgens bijhouden van het archief (a). Bij het archief van de Hoofdafdeling Personeelszaken omvat de taak dossiervorming, dossierordening en alle daarmede •samenhangende werkzaamheden (b). Voor beide functies is het diploma S.O.D. I vereist of een gelijkwaardige G.O.-opleiding, terwijl voor de functie genoemd onder (a) de studie voor S.O.D. II tot aanbeveling strekt. Salariëring geschiedt afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. De Algemene Burgerlijke Pensioenwet is van toepassing. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer L. Hoekstra, telefoon020 - 548 43 57. Schriftelijke sollicitaties kunt U onder vermelding van vacaturenummer 011/020-65 richten aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, postbus 7161, Amsterdam. m Abram van Eijk Zijn blije geloofsgetuige nis heeft diepe indruk op ons gemaakt. Leidschendam: W. van Eijk J. van Eljk- Hoogendoorn Ouderkerk a. d. Amstel: L. Breur-van Eijk K. Breur Dordrecht: J. van den Berg- van Eijk D. L. van den Berg Haarlem: W. de Jonge-van Eijk C. de Jonge 3 Juni 1976. „Ik heb u bij uw naam geroepen, gij zijt Mijn." In vol geloofsvertrouwen nam God in Zijn Heerlijkheid op onze lieve zorgzame Man, Va der, Grootvader en Overgrootvader Albert Weerman echtgenoot van Schoutje Wilhelmina Blijleven weduwnaar van Hilligje Elzinga in de gezegende ouderdom van 84 jaar. S. W. Weerman-Blij leven Fam. Weerman Fam. Van der Groef Aalsmeer, 3 juni 1975. „Huize Rustoord", Kanaalstraat 1. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden in „Huize Rustoord", vrijdag 6 juni a.s. om 13.45 uur waarna de teraardebestelling zal plaats vinden op de nieuwe algemene begraafplaats om plm. 14.30 uur te Aalsmeer. Codoleantiebezoek donderdag van 19.30 tot 20.30 uur in „Huize Rustoord". In zijn Heer en Heiland ontslapen onze lieve Vader, Groot-, Over- en Betovergrootvader Jan Jans Troost in de gezegende ouderdom van bijna 90 jaar. Sinds 2 april weduwnaar van W. Alting. Uit aller naam: Fam. Louissen Fam. Geerlinks Fam. Buikema Fam. Troost Fam. Ottens Opheusden, 3 juni 1975. Lindelaan 16. De rouwdienst zal worden gehouden D.V. vrij dag 6 juni 1975 te 12.30 uur in het Geref. Jeugdgebouw te Aalden, gem. Zweeloo. Vertrek naar begraafplaats te Zweeloo te 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in genoemd jeugdgebouw. Corr.-adres: J. J. Ottens, Lindelaan 16, Op heusden Heden ging van ons heen mijn lieve Man en onze lieve Vader Johannes Herman Bolt op de leeftijd van 53 jaar. Tijdens zijn ziekte was hij een voorbeeld voor ons allen. G. Bolt-Boekholdt Tineke en Hein Jelmer Rotterdam, 3 juni 1975. Statensingel 61b. Bezoek en gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 282 (hoek Claes de Vrieselaan) donderdag van 20.00 tot 20.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag a.s. op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingse- weg 334. Aankomst in de kapel circa 14.50 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot con doleren in de kapel. Voor uw belangstelling, betoond na het overlijden van onze Zuster, Behuwdzuster en Tante Sophia Graves betuigen wij u hierdoor onze grote erkentelijkheid. Uit aller naam: W. J. Graves G. A. Dogger Amsterdam, juni 1975. Willemsparkweg 197. Heden nam de Here tot Zich onze lieve Be huwd Zoon, Broer. Zwager en Oom Luitje van Dijken echtgenoot van Jetslce Zijlstra op de leeftijd van 52 jaar. Doezum: G. van Dijken-Bosklopper Harkstede: D. J. van Dijken G. van Dijken-Jansma Winsum: W. Boersma W. Boersma-Wolters Leidschendam: A. L. van Dijken I. A. van Dijken-Veenstra Neven en nichten De zeer vele reakties, die kwamen na het bericht van overlijden van Moeder Willemina Adriana van Schuppen- van Leeuwen hebben wij ervaren als milde troost. Er uit bleek wat zij voor haar vrienden betekende. Ook op deze manier danken wij u voor uw hartelijk medeleven. Kinderen en klemkinderen. lepels Van luchtige,- soepele kwaliteiten katoen.met blije bloemetjes of •noppen. De basiskleuren zijn rose, bleu, turquoise en groen. Om ieder een een. plezier te doen- is er keus uit drie modellen: een. jurk met een klokkende rok en diepe over slaghals (zoals afgebeeld), een model met een ruime V-hais en een overhemdjurk met plisserok. Alle jurken zijn helemaal gevoerd. Maten 38 t/m 46. Normaal 119.75, als tijdelijke prij swinner Afd. japonnen De krant brengt nieuws, da's bekend, Werei dnleuws. Plus al t nieuws dat niet zo wereld schokkend is. Zoals: vergadering van de gemeenteraad,. Inbraak bij De Jong. En dat interesseert u toch óók? De krant is nooit weg. De krant leest u voor 't nieuws. Het grote nieuws van Cyprus tot Den UyL En 't kleine nieuws: verloving, uitverkoop, pen vriend gezocht en fiets aangeboden. Ja, zo is 't toch? De krant is nooit weg. Dr. J. S. Wiersema, chirurg te Kampen (en oud-zendingsarts te Solo) reageert in bijgaande beschouwing op het artikel van mr. D. U Stikker 'Nederland komt tegenover de Ambonezen verplich tingen na' in onze krant van 10 mei. Ik kan mij in grote lijnen vereni gen met Stikkers conclusie, dat de evacuatie van de Ambonese militai ren en hun gezinsleden onont koombaar was en er slechts morele verplichtingen ten opzichte van hen bestonden. In het bijzonder wil ik onderstre pen de alinea uit Stikkers betoog: 'Onze morele verplichting is geba seerd op de bijzondere plaats, die de militairen uit Ambon in ons leger en in de Indonesische samen leving door hun gedrag en tradities hebben opgebouwd. Zij waren uit stekende militairen, toonden steeds een onwankelbare trouw aan de Kroon, hebben zich ook in de Ja panse bezettingstijd voorbeel dig gedragen. Voor hen moet de overdracht van de soevereiniteit een slag geweest zijn die hen trof...' Ik heb mij destijds (ik werkte in de jaren dertig als zendingsarts in So lo en heb als vervanger van de mili taire arts de Ambonezen en hun ge zinnen in de kazerne kunnen observe ren) afgevraagd en doe dat nog: waarom moesten deze uitstekende militairen, eenmaal in Nederland aangekomen, met vrees voor het- onbekende maar ook met hoge ver wachtingen in woonoorden (in de volksmond Ambonezenkampen) worden opgesloten en tot werkloos heid gedoemd? Waarom zijn deze 'uitstekende' beroepsmilitairen niet in ons leger opgenomen en onder leiding van hun eigen officieren (die wel van het KNIL naar de Koninklijke Landmacht overgin gen) ingezet? Deze handelwijze, waar zij mijns inziens recht op hadden, zou hun gevoel van eigen waarde hebben versterkt en hen hebben behoed voor frustraties waaraan zij nu ten prooi zijn. Over onze morele verplichtingen gesproken: mr. Stikker mag con cluderen dat wij daaraan voldaan hebben: Ik wil daar tegenover stel len dat wij schromelijk gefaald hebben door hen te beletten met hun kwaliteiten en bekwaam heden opgenomen te worden in onze samenleving en daarmede te integreren. Dit is de Indo-Euro peanen, ook een groep die zich bedreigd voelde, voor een groot deel wel gelukt. Die kregen dan ook geen 'woonoorden' maar pensions toegewezen, van waaruit zij zich over het hele land verspreiden. Wij, de Nederlandse regering en het Nederlandse volk, krijgen nu de rekening gepresenteerd voor ons wanbegrip en onze harteloosheid tegenover hen die ons generaties lang zo trouw hebben gediend. Mr. Stikker eindigt met een preekje aan het adres van de Ambonezen, na eerst de Nederlandse lei schoon geveegd te hebben. Deze tirade zal door de Ambonezen niet worden geaccepteerd. Dit slot getuigt m.i. van gebrek aan inzicht en een mis kennen van het feit dat onze more le verplichtingen verder reiken dan het laten overkomen naar ons land. Wij hebben misschien hun leven beschermd voor een acute dreiging, maar stelden daartegenover een chronische suppressie en misken ning. Dit schromelijk tekortschieten in onze juist morele verplichtin gen krijgen wij nu op ons brood. Het is nu veel moeilijker dan des tijds weer goed te maken. UTRECHT Een kwart van de werkende jongeren krijgt het mini mumjeugdloon niet uitbetaald. Dit bleek uit een enquete die de KWJ (Katholieke Werkende Jongeren) in drie vormingscentra in de weste lijke mijnstreek gehouden heeft. Ook zijn manipulaites met vakan- j tie- en vormingsdagen geconsta- I teerd. Een deputatie van de KWJ heeft j minister Boersma van Sociale Za- ken verzocht een strengere controle uit te oefenen op de houding van de werkgevers. Ook is gevraagd processen-verbaal tegen overtreders openbaar te maken. De KWJ vindt dat de onderbezetting van de ar- 1 beidsinspectie geen reden mag zijn om de huidige situatie voort te laten bestaan. SOESTERBERG Werkende Jeugd van het CNV organiseert op 19 en 20 juni in Soesterberg een confe- rentie voor jongeren die zonder i werik zijn. Daar zal onder meer j gesproken worden over de gevolgen j van het werkloos zijn; iemand van het arbeidsbureau komt vertellen i wat nu eigenlijk 'passende arbeid' j is en hoe dat begrip in de praktijk I 'ingevuld' moet worden. Ook komt I er voorlichting over beroepskeuze j en beroepskeuze-voorlichting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8