'Nog onvoldoende studie van gevolgen Deltaplan' Alle boekjes van Dick Bruna op tentoonstelling Commentaar Tegen dader gijzeling weer vier jaar geëist Midden-Oosten (1) Midden-Oosten (2) Remslangen van Ford blijken niet deugdelijk Prins wint kinderspel Actie om nachtwerk bakkersleerlingen te bestrijden Hoopgevend weerrapporten TROUW'KWARTET WOENSDAG 4 JUNI 1975 BINNENLAND 5 Het gesternte voor een regeling in het Midden-Oosten blijft hardnekkig gun stig, ondanks de tegenslagen, waarin met name Kissingers stap-voor-stap- benadering het moest afleggen. Dege nen die vreesden dat de frontlinies weer gevechtsklaar zouden worden ge maakt, hebben buiten de zeer oor spronkelijke en bekwame waard gere kend die langzamerhand het hele to neel in het Midden-Oosten is gaan beheersen: Anwar Al Sadat. Hij is er in zijn ontmoeting met president Ford zonder twijfel in ge slaagd om Kissingers baas evenzeer aan zich te verplichten als hij Kissin ger al had gedaan. Drie feiten hebben zich inmiddels vertoond die zonder twijfel aan Sadats invloed moeten worden toegeschreven. Ten eerste: het Suezkanaal wordt morgen heropend; ten tweede: Syrië verlengde het man daat voor de VN-buffermacht op Go lan met zes maanden en ten derde: Saoedi-Arabië liet voor het eerst we ten dat het Israël zou erkennen zodra het zich binnen de grenzen van 1967 zou terugtrekken. Nu heeft Israël aangekondigd zijn strijdmacht in de eerste sectoren van de Sinai uit te dunnen als een bewijs van zijn goede bedoelingen. Uit de interne discussie in Israël blijkt dat men ook daar in toenemende mate overtuigd wordt van het feit dat Sadat zich van zijn regeringstaak een com pleet andere voorstelling maakt dan Nasser en in de eerste plaats de grote interne zorgen van zijn eigen land wil aanpakken. Dat Israël niettemin op een schriftelij ke verklaring van Egypte's vredeswil blijft aandringen komt natuurlijk om dat leiders kunnen wisselen en zelfs de stemmingen van leiders kunnen wisselen onder druk van interne of externe factoren. Anderzijds is hier al vaker tegenover het Israëlische stand punt de onmogelijkheid aangevoerd om tegenover iemand, die met zijn volle gewicht op je teen staat, te verklaren dat je steeds goede vrienden met hem zult blijven. Het klimaat voor een regeling is zon der twijfel ook gunstig beïnvloed om dat de Arabische landen die het wer kelijk voor het zeggen hebben ófwel zijn afgeknapt op de Sowjet-Unie (zo als Egypte) of er nooit iets van heb ben willen weten (zoals Saoedi-Ara bië). Het feit dat Rusland thans kramp achtig een militair houvast zoekt bij het buitenbeentje Libië kan de verwij dering met de Arabische hoofdrolspe lers alleen maar groter maken. Maar afgezien van de wil tot de versterking van de eigen militaire po sitie in het Oostelijk Middellandse Zeebekken kan men ook bij de Rus sen de neiging zien om liever als succesvol bemiddelaar op te treden dan als onruststoker. Een illustratie daarvan is, dat Moskou onmiddellijk met het gedram om een snelle hervat ting van de vredesconferentie van Ge- nève (onder Russisch-Amerikaans voorzitterschap) is opgehouden toen het merkte dat er bij de Arabische deelnemers toch weer verdeeldheid was over de manier waarop de Pales- tijnen zouden moeten worden verte genwoordigd. Ofwel: de Sowjet-Unie wilde liever geen voorzitter zijn op een vredesconferentie die kans liep uit de hand te lopen. De Sowjet-Unie kan haar onmisbaar heid voor een vredesregeling in het Midden-Oosten het best bewijzen als de harde kern van het conflict aan de orde komt, namelijk het Palestijnse nationale vraagstuk. Uit de ontwikke lingen tot nu toe blijkt dat zij op de PLO een matigende invloed probeert uit te oefenen. Iedereen wil graag slagen in een vre desregeling in het Midden-Oosten. Maar Israël moet bij dat alles ook nog zien te overleven. Misschien moet de uitdunning van de Israëlische strijdkrachten in de Sinai dan ook beschouwd worden als een eerste zelf overwinning van een land waarin het concentratiekampsyndroom nog zo tastbaar aanwezig is. Van een verslaggever AMSTERDAM In de voorwiel- remslangen van de Ford Capri 2 of de Ford Escort (uitgerust met schijfremmen) kunnen scheurtjes ontstaan als gevolg van extra slij tage. Indien vervanging noodzake lijk blijkt, gebeurt dat gratis. Ford Nederland zal de 4200 eigenaars hierover nog bericht sturen. Het gaat om alle Capri's die zijn geproduceerd tussen april 1974 en februari 1975 en de Escorts die werden vervaardigd tussen novem ber 1974 en februari 1975. Er is geconstateerd dat sommige van deze voertuigen een abnormale slijtage van de remslagen vertonen. Om hoeveel auto's het precies gaat is niet bekend, maar hun aantal in Europa ligt toch wel in de orde van grootte van een kleine honderddui zend. In West-Duitsland gaat het om 28.000 auto's. In Groot Brittan- nië ligt dit aantal ongeveer gelijk. Studiegroep Oosterschelde reageert op geruststellende uitspraken van Deltadienst: AMSTERDAM Een belangrijk gevolg van de Deltawerken, de bedreiging van strand en duinen door een verontrustende afkalving, is onvoldoende bestudeerd. Dit concluderen de heren J. G. W. Bolomey en ir. H. Meijer van de Studiegroep Oosterschelde (SOS) in onderstaande bijdrage. Zij rea geren hiermee op het interview van Huib Goudriaan met de Deltadienst (in de krant van 26 april) waarin deze dienst olie op de golven van bezorgdheid van SOS trachtte te werpen. Een eerder ge plaatst artikel, op 5 april, was gewijd aan de veronderstelling van SOS, dat de afsluiting van de zeegaten de afkalving versterkt, doordat de 'afwerende getijdenbeweging uit de zeegaten' is ver dwenen. 'In het gesprek van uw redacteur Goudriaan met ir. H. A. Ferguson, hoofd van de Deltadienst en ir. J. F. Agema, hoofd van de afdeling kustonderzoek en van de water loopkundige afdeling van rijkswa terstaat, kwam aan de orde de zo genaamde 'flexibele verdediging' tegen de zee, waarbij de laatste jaren de zee indien nodig wordt 'gevoed' door zand te storten (sup pleren) en over de onzekerheid of de kustafslag slechts een tijdelijk, periodiek verschijnsel is. Er zijn drie factoren, die onze dui nen en stranden bedreigen. Deze drie factoren, die door menselijk ingrijpen worden beïnvloed zijn: 1. Het zandtransport, dat van het zuidwesten naar het noordoosten in de brandingszone langs de Neder landse kust plaatsvindt, is in de laatste eeuw op drie plaatsen on derbroken: door de pieren bij Hoek van Holland, Scheveningen en IJ- muiden. Bij alle drie is er aanzan- ding aan de zuidzijde en afkalving aan de noordzijde. In de laatste tientallen jaren is dit nog bena drukt door de verlenging van de pieren en door aanleg van de Maas vlakte. 2. De zogenaamde komberging van de zee in de zeearmen is door het verzanden van zeearmen in vorige eeuwen en door het afsluiten van vele zeearmen in deze eeuw belang rijk kleiner geworden. Dit bracht hogere stormvloeden langs de gehe le Nederlandse kust met zich mee. De zeeweringen moesten belangrijk worden verhoogd en het is duidelijk dat hogere stormvloeden ook grote re aantasting van duinen en stran den veroorzaken. Op verscheidene plaatsen moest deze afslag door het toevoegen van zand van elders (zandsuppletie), iets geheel nieuws in onze kustverdediging, worden gecompenseerd. Eb en vloed 3. De vermoedelijk belangrijkste factor is het verloren gaan van de eb- en vloedstromen in de zeear men. Elke zeearm bouwt in zee een onderwaterdelta (ook voordelta ge noemd) van zandbanken en geulen op. Deze ondiepte houdt samen met het dwarse stroomeffect (zie Trouw/Kwartet van 5 april), waar door de stroming langs de kust verder de Noordzee in wordt ge drukt de zeestromen ver uit de kust en dempt de branding. Deze beschermende werking houdt op. wanneer de zeearm wordt afgeslo ten. De zee zal de onderwater (voor-)delta grotendeels opruimen, al kan dit proces jaren duren. Hierbij dient gewezen te worden op een artikel in 'Deltawerken' van februari 1968 waarin op een kaartje staat aangegeven, dat de tien meter NAP-lijn langs de gehele delta kilo meters dichter bij de kust zal ko men te lopen, plaatselijk zelfs tot vijf kilometer toe. De eb- en vloed- beweging in de Oosterschelde is groter dan die van de reeds afge sloten zeearmen (Brielse Maas, Ha ringvliet en Brouwershavense Gat) tesamen. Bij volledige afsluiting van de Oosterschelde zal de aantas ting van strand en duinen op de Zeeuwse en Zuidhollandse eilanden dan ook veel ernstiger worden dan thans reeds het geval is. Weliswaar zal bij een afsluitbare caissondam een beperkt getij op de Ooster- Uit onze krant van 5 april. schelde overblijven, maar ook bij dit beperkte getij zal de komber ging afnemen en de onderwaterdel ta smaller worden. En juist bij stormvloeden zullen de doorlaato- peningen in de dam worden geslo ten, zodat de dam dan als een volledige afsluiting zal werken. Conclusie Genoemde drie factoren, waarvan het verloren gaan van de eb- en vloedstromen vermoedelijk de be langrijkste is, vormen tesamen een bedreiging voor onze duinen en stranden. Hoe ernstig deze afslag uiteindelijk zal worden is aan de dienst Delta werken om te beantwoorden. Exac te cijfers zal deze dienst niet kun nen verstrekken, daartoe is het vraagstuk te gecompliceerd, de stu die nog ontoereikend en de tijds duur sinds het afsluiten nog te kort. Maar globale gegevens over de mate van de kustafslag, over de noodzakelijke toevoeging van zand (suppletie) op het ogenblik, en de jaarlijkse kosten van deze 'flexibe le' verdediging zijn dringend ge wenst. Minister Westerterp mag dan op vragen van de a r -senator Elffrich (Trouw/Kwartet van woensdag 9 mei hebben geant woord, dat de invloed van de Del tawerken op de kustafslag (nog) gering is: ir. Ferguson moge stellen dat de Deltadienst geen belangrijke wijzigingen in de stromingen langs de deltakust heeft kunnen consta teren, het blijft een feit, dat in de afgelopen jaren stranden en duinen ernstig zijn aangetast en dat mil joenen kubieke meters zand nodig waren om afgeslagen duinen en stranden weer aan te vullen. Deze aantasting kan niet alleen op reke ning van een aantal zware stormen in de afgelopen jaren worden ge steld. Dat van de vroegere optimistische verwachtingen omtrent de aanzan- ding vóór de afsluitdammen zeer weinig terecht is gekomen, blijkt uit de fraaie atlas 'De kleuren van Zuid-West Nederland', verschenen in 1972. In deze atlas zijn aan de zeezijde van de afsluitdammen grote na tuurgebieden getekend, die de door de afsluiting verloren gegane gebie den zouden vervangen. Ir. Ferguson moge zich dan verheugd tonen, dat er zich langs de kust nog geen snelle veranderingen hebben voor gedaan, opgemerkt dient te worden dat van een grootscheepse aanzan- ding nog geen sprake is. Dat de Deltadienst zelf ook verdere aan tasting van stranden en duinen verwacht, blijkt uit de begroting van deze dienst, waarin een post van tweehonderd miljoen is opge nomen, ter bescherming van de koppen van de eilanden. Overigens is het winnen van het benodigde zand, nu nog uit de Grevelingen, maar in de toekomst uit de Noord zee, een kostbare aangelegenheid. Castellum Tevens wijzen we nog op de in zee uitstekende ligging, ten aanzien van de vloeiend gebogen kustlijn van Calais-Oostende-Hoek van Holland Den Helder. Ten noor den van Hoek van Holland is de kustlijn de laatste tweeduizend jaai achteruitgegaan. Deze teruggang wordt onder meer geïllustreerd door de thans ver in zee liggende Brit tenburg, een Romeinse nederzetting (castellum), gebouwd bij de Rijn monding te Katwijk. Op de Zuid hollandse en Zeeuwse eilanden zijn weliswaar grote veranderingen op getreden, maar de kustlijn was op deze eilanden veel stabieler. West- kapelle en Westerschouwen liggen bijvoorbeeld nog steeds op dezelfde plaats als eeuwen geleden. Deze stabiliteit is grotendeels te danken aan de open, diep het land inrei- kende zeearmen. Mochten over de reeds opgetreden en nog te verwachten aantastingen van de kust zelfs geen globale ge gevens bekend zijn, dan moet wor den geconcludeerd, dat een belang rijke consequentie van de Delta werken, de bedreiging van stranden en duinen, onvoldoende is bestu deerd. Geheel afgezien van de vele andere ernstige bezwaren tegen de afsluiting van de zeearmen, zou dan moeten worden vastgesteld, dat 'bij twijfel onthouding past'. De noodzakelijke veiligheid moet daar om door verhoging en versterking van de bestaande dijken langs de zeearmen worden verkregen. Wellicht zou het oude adagium 'bij twijfel onthoudt u' zijn aan te vul len met het de laatste tientallen jaren zich steeds meer verdiepende inzicht: 'Blijf binnen de menselijke maat.' Aldus de woordvoerder van 'SOS.' Ter gelegenheid van het ronderd- jarig bestaan van de Stomvaart Maatschappij Zeeland maakten prinses Beatrix en prins Claus gis teren een vaartocht op de Koningin Wilhelmina van Hoek van Holland naar Rotterdam. Op de foto introduceert prins Claus tijdens de reis een nieuw spelletje: een houten kikker aan een touw. Door speciale bewegingen schuift de kikker over het touw op de eindstreep af. Achter de prins, die het spel won, prinses Beatrix. Van een verslaggever UTRECHT De voedingsbond NVV wil wat gaan doen aan de nachtarbeid van jonge leerlingen In het bakkersbedrijf. Veel bakkers leerlingen van 15 en 16 jaar staan in de kleine uurtjes al in de bakke rij. Dat is niet alleen volgens de wet verboden, maar het is ook schadelijk voor de gezondheid van de jonge werknemers, aldus de bond. Bovendien wordt hun alge mene vorming door gebrek aan vol doende nachtrust ernstig belem merd. De voedingsbond gaat nu in acht grote steden in ons land de over tredingen registreren. Zodra het re sultaat van dit onderzoek bekend is gaat de bond de nodige maatrege len beramen om 'deze vorm van uitbuiting' van goedkope jonge ar beidskrachten te bestrijden. Van onze weerkundige medewerker In het grootste deel van Europa is het nog veel te koud voor de tijd van het jaar. Alleen in Spanje, Italië en de zuidelijke delen van de Balkan zomert het. Door kou in de bovenlucht o/ andere oorzaken val len er buien of zijn er regenzones. Dat was gisteren vooral ook zo in het zuidwesten van Nederland Vlis- singen ving in 36 uur tijd 25 mm regenwater waarvan 8 mm gisteren overdag. De wind joeg er bij vlagen met snelheden van 70 km per uur, bijna 9 Beaufort en de hele dag werd het daar in Zeeland niet war mer dan.9 graden Celsius. Er is moed voor nodig om bij zo'n ellendig weertype de komende da gen met vertrouwen tegemoet te zien. Toch is daar wel enige aanlei ding voor. In de hogere niveaus wordt van de oceaan af namelijk gaandeweg warmere lucht aange voerd. Dit proces geeft wel meer bewolking maar het ziet er naar uit dat de regenkansen de komende dagen afnemen en dat de buiigheid minder wordt. Wij kunnen ons dan aansluiten bij de term 'overwegend droog' genoemd in de termijnver wachting van het KNMI. Wellicht blijft nieuwe nattigheid, althans in eerste aanleg, hangen boven de westelijke delen van de Britse Ei landen. Een wat fleuriger perspec tief dus en geleidelijk aan ook aan de grond zachter weer met tempe raturen van 15 tot 19 graden en dat gaat dus in normalere richting. Terugschouwend to in juni kan vastgesteld worden dat het gebied rondom Nijmegen één van de koudste streken van Nederland is geweest. De weeramateur Harry Ceurts heeft een thermometer hut in het vrije veld staan en mat zowel op 1 als 2 juni minus 2 graden Celsius op anderhalve meter Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vlisslngen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm zwaar bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt regenbui regenbui regenbui half bewolkt zwaar bewolkt regen regen regen licht bewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bewolkt motregen In Amsterdamse galerie Inart door Aukje Holtrop Er is waarschijnlijk geen kind in Nederland dat nog nooit een boekje van Dick Bruna in handen gehad heeft. Nijntje en Pien en Fien zijn nationale figuren in kinderland en veel ouders kunnen in hun slaap de teksten opzeggen die bij de tekenin gen over Snuffie, Assepoester, de vis en al die andere ver haaltjes uit de Dick Brunaboekjes hören. Niet dat die teksten zulke briljante literaire vondsten zijn, maar ze horen onlos makelijk bij de sprekende, kleurige tekeningen waardoor die boekjes wereldberoemd geworden zijn. In de Amsterdamse galerie In- art in Amsterdam is een ten toonstelling geopend waarop alle boekjes van Dick Bruna te vin den zijn. Tegelijkertijd met deze overzichtstentoonstelling is een boekje verschenen van de hand van de kinderpsycholoog Dolf Kohnstamm over de kinderboek jes van Dick Bruna. Het bijzon dere van het gewone is de titel van dat boekje en Kohnstamm probeert er in na te gaan waar om Bruna's boekjes zo'n vanzelf sprekende stoffering van de we reld van het jonge kind gewor den zijn. Een heel belangrijke reden voor de populariteit van de Bruna boekjes ls volgens hem de sim pelheid van de plaatjes. Er is weinig op te zien en juist voor heel kleine kinderen, zo vanaf twee jaar. ls dat aantrekkelijk. Daarbij komt dat het meestal mensen en dieren zijn die door Dick Bruna worden afgebeeld. Dick Bruna's personen kijken de lezer altijd recht aan. Zelfs als een brandweerman in een auto zit en eigenlijk de ogen gericht zou moeten hebben op de weg, kijkt hij opzij, de lezer aan. Dick Bruna vertelt ook dat het hem tot nu toe nooit gelukt is en gezicht en profil te tekenen. Bij dieren gaat het wel, maar ook dan kijkt een oog opzij naar de lezer. Een ander sterk punt zijn de kleuren. De nadruk ligt op felle kleuren: rood, blauw, geel, groen, zwart en wit. In een later stadium, zijn bruin en grijs erbij gekomen, maar Dick Bruna heeft daar lang enige weerstand tegen gevoeld. De sprookjesboe ken en het kerstboek vormen een uitzondering: daar komen wel pastelkleuren in voor. om te la ten uitkomen dat het om minder realistische verhalen gaat dan bij de 'dagelijkse' verhaaltjes zo als over het circus en dierenge- schiedenissen. Die directe kleu ren in de Brunaboekjes hebben een belangrijke functie: ze ma ken -het mogelijk een kind de kleuren duidelijk te leren onder scheiden. Kohnstamm heeft vertalingen van Bruna's boekjes vergeleken met het origineel. Dat bleek niet mee te vallen. Volkomen onno dig hebben Engelse en Duitse Brunaboekjes een heel andere tekst meegekregen en Kohn stamm vindt dat vertalers veel meer de oorspronkelijke simpel heid van Dick Bruna's teksten zouden moeten respecteren, om dat Dick Bruna heel nauwgezet en weloverwogen die teksten maakt. Tenslotte nog iets over de on derwerpen in de boekjes. Dick Bruna gaat meestal van heel ge wone alledaagse sitaties uit en hij zorgt ervoor dat kinderen via die boekjes dieren en voorwer pen kunnen zien die in hun leven en hun fantasie een rol spelen. Of dat nu een gedekte tafel is of een hond, een bran dend huis of een circusartiest. Een bijkomende aardigheid is dat Dick Bruna niet alleen jon getjes de hoofdrol laat spelen in zijn boekjes, maar even zo vaak meisjes de heldenrol toebedeelt. Of door al die opmerkingen uit Kohnstamms boekje het bijzon dere van de Brunaboekjes ver klaard wordt, is de vraag maar het is niet echt belangrijk. Liefheb bers kunnen, met hun kinderen, tot 21 juni in Galerie Inart te recht om (nog) eens te bekijken waarom zij nou eigenlijk die Brunaplaatjes zo leuk vinden. Van een verslaggever DEN HAAG De procureur-generaal bij het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren tegen de Algerijn Mohammed K., één van de vier' daders van de gijzeling in de Scheveningse gevangenis, vier jaar cel geëist. Hij volgde hiermee de officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag en de rechtbank zelf, die eerder de Alge rijn tot vier jaar veroordeelden. Het Hof zal op 17 juni uitspraak doen. licht bewolkt regenbui zwaar bewolkt onbewolkt licht bewolkt licht bewolkt half bewolkt licht bewolkt onbewolkt geheel bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt onbewolkt onbewolkt geheel bewolkt Voor het hof kwamen gisteren geen nieuwe feiten aan het licht. K. gijzelde oktober 1974 samen met twee Nederlanders en een Palestijn een priester, een koor en enkele bewakers in de kerkzaal van de strafgevangenis in Scheveningen. Daarbij hanteerde K. een mes en later hield hij gedurende korte tijd ook een pistool vast. K. was niet in hoger beroep gegaan omdat hij ontkent, maar omdat hij de straf te hoog vindt. Hij is de enige bij wie de rechtbank de eis van de officier heeft gevolgd. Bij de anderen waren de straffen zes tot vier jaar en de eisen zeven tot vijf jaar. De raadsman van K. wees erop dat de Algerijn gedurende de gij zeling een ondergeschikte rol heeft gespeeld en dat ook geen van de gijzelaars bang van hem is geweest. Vlak voor de behandeling van de zaak tegen de Algerijn had het Hof al uitspraak gedaan in de zaak tegen Tineke B., de Bredase prosti tuee. die 'broeder Mattheus' een pakje gegeven had waarin de pisto len zaten die bij de gijzeling waren gebruikt. Tineke was in beroep gegaan tegen het vonnis dat de rechtbank in Den Haag haar voor deze medeplichtig heid had opgelegd. De procureur- generaal concludeerde gisteren ech ter dat hoger beroep in dit geval onmogelijk was, omdat het appel net te laat was binnen gekomen bij de griffie. Deze formele fout was ontstaan bij de administratie van de vrouwengevangenis in Rotter dam. Het Hof was het met de procureur-generaal eens en ver klaarde Tineke niet ontvankelijk. AMSTERDAM De 7-jarige K. R. H. Friedrichs uit Amstelveen is dinsdagmorgen omgekomen bij een aanrijding op de Van Nijenrodeweg in Amsterdam. Het jongetje was daar net de bus uitgestapt en wilde voor de bus langs de weg overste ken, toen hij werd gegrepen door een auto die het stilstaande voer tuig inhaalde. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek het jongetje te zijn overleden. hoogte, een 'lekker' record dus voor de eerste zomermaand. Winterswijk kwam op 4 juni 1962 niet lager dan minus 0.6 graden Celsius. Op verzoek er zijn lezers die het bijhouden nu ons meimaand overzicht verstrekt door het KNMI. Gemiddelde etmaaltemperatuur 11.1 graden Celsius (normaal 12.4), ge middelde dagelijkse maximum 15.7 graden Celsius 117.7). gemiddelde minimum 6.5 graden Celsius (7.1). Ook hier dus discriminatie van de over dag warmte Zonneschijn te de Bilt 186 uur (211 normaalLande lijke neerslag 35 mm (49). Het regende in de Bilt 16 uur tegen 35 normaal. Onweren deed het ergens ir. Nederland op 11 dagen tegen normaal 14. Strandverwachting: Vandaag geleidelijk minder wind uit noordwest tot west. Geleidelijk meer zonnige perioden. Na vandaag zachter met luchttemperatuur van 13 tot 16 graden, zeewater 10 tot 11 graden Celsius. ZONNIO OPKLARINGEN MIST BEWOLKINO RE0EN MAXTEMP. cfl. to MIN. TEMP. mLJt. HAGEL WINDRICHTING Huog water donderdag 5 juni Vlissln gen: 10.44-23 08. Harlngvlletslulzen: 12.18- 0 00. Rotterdam: 0.37-13.29. Schevenin gen: 11.51-0 00, IJmulden: 12.33-0.00. Den Helder: 2.57-15 48. Harllngen: 5.45-18.19. Delfzyl: 8.20-20.31. 'Ik vond al, dat ze het voor een koopje deden.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5