Faillissement aangevraagd van Eindhoven 'Forceren heeft geen enkele zin' abn Maertens wint ook eerste echte etappe Kritiek op pratende Wiel Coerver Lions valt uiteen Op uw gewone spaargeld kunt ubij de ABN nu 2%% extra rente maken. Met het Spaar-Extra-Boekje. Poolse volleybalcoach Hubert Wagner: Dries Visser tekent Emmen eerst thuis tegen Spijkenisse Ramirez wint ook dubbel TROUW/KWARTET WOENSDAG 4 JUNI 1975 SPORT EINDHOVEN Het college van B. en W. van Eindhoven is una niem bereid om na te gaan op welke wijze de voetbalvereniging Eindhoven kan worden gesteund in de moeilijke financiële situa tie. De bedrijfsvereniging voor de gezondheid, geestelijke en maatschappelijk belangen heeft bij de rechtbank in Den Bosch een verzoek ingediend om de voetbalclub tn staat van faillis sement te verklaren. Dit ver zoekschrift zal vanmorgen om tien uur worden behandeld. Een delegatie van het Eindhovens college pleegde samen met de directeur financiën van de ge meente Eindhoven en het be stuur van de voetbalclub nog gisteravond overleg over deze kwestie. IB. en W. lieten evenjwel weten over de eventuele resulta ten van dit gesprek geen mede delingen te zullen doen vóór de Techtzitting. In een gisteravond uitgegeven verklaring zegt het college de houding van het Eindhovense raadslid, mr. W. Wernink (progressieve kombina- tie) in hoge mate te betreuren. Mr. Wernink, tevens hoofdin specteur bij de Rijksbelastingen heeft volgens een verklaring on juist gehandeld met Informatie die hij uit een vertrouwelijk stuk heeft gekregen. De Eindhovense wethouder J. Mulder had zijn fractiegenoot Wernink op ver trouwelijke basis om advies ge vraagd over een voorstel van b. en w. om de financiële positie van de voetbalclub te saneren. 'De wijze waarop mr. Wernink de aldus verkregen informatie heeft gebruikt heeft ertoe geleid dat de rijksbelastingdienst reeds eerder gemaakte afspraken ter zake van een gedeelijke kwijt schelding van de belastingschuld van Eindhoven opnieuw ter dis cussie heeft gesteld, aldus de verklaring van het Eindhovens college. De voetbalclub moet nog een belastingschuld van 25.000,- voldoen. In een eerder stadium had de rijksbelasting dienst laten weten genoegen te willen nemen met 38,1 procent daarvan. Dinsdagmiddag heeft de heer Wernink desgevraagd meege deeld een keuze te hebben moe ten maken tussen twee ambt splichten die met elkaar in strijd waren. 'Ik heb een keuze moeten doen uit twee ambtsplichten die met el kaar in botsing kwamen. Hoe die keuze is uitgevallen kan ik niet zeggen. De toezegging van de belasting om genoegen te ne men met een deel van de schuld geldt nog steeds. Dat deze toe zegging zou zijn ingetrokken is een pertinente leugen,' aldus de heer Wernink. Op het Ministerie van Financiën in Den Haag wilde men over deze affaire geen commentaar geven. Drs. J. Boumans, voorzit ter van Eindhoven, zei het zelf niet meer te weten. 'Ik weet wel dat er sprake is geweest van een kwijtschelding van een deel van de belastingschuld. Van de laat ste ontwikkelingen ben ik niet meer op de hoogte, omdat alle correspondentie dienaangaande momenteel wordt gevoerd met het Eindhovense gemeentebe stuur', aldus de heer Boumans. Het faillissement aangevraagd door de bedrijfsver eniging voot de gezondheidszorg, de geestelijke en maatschappe lijke belangen. De voetbalclub Eindhoven heeft bij de bedrijfsvereniging een premieschuld van 50.000 over het seizoen 1972-73. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Voor Hubert Wagner is volleybal alles. De pas 34-jarige succesvolle trainer-coach van het Poolse nationale team, kan er uren over vertellen. Eenmaal bezig kan hij zelfs er zijn ploeg, die in oktober zo verrassend in Mexico wereldkampioen werd, voor laten wachten. Ondanks zijn jeugdige leeftijd hoeft dat ge haast allemaal niet. 'Alles moet zijn tijd hebben', zegt hij ook in een ander verband. Aan forceren heeft hij niets. 'Kijk naar Neder land, dat had de kans maandagavond in Velp tot twee keer toe een set te winnen. Het ging op het beslissende moment echter te ge haast'. Dit principe heeft de Pool ook toe gepast in de opbouw van de Poolse nationale ploeg. Toch was hij er zelf al jong bdj. Op zijn veertiende jaar begon hij met volleybal. Toen hij 19 jaar was zat hij in de natio nale ploeg. Enkele jaren geleden stopte hij daarmee. Hij, die met de ruim 2 meter lange Amibrosiak een onverbrekelijk tandem vormde. Niet alleen in het Poolse team, maar ook in hun vereniging AZS Warschau. Wagner stopte en ook voor Ambrosiak gingen de jaren tellen. pioenschappen bereid ik voor met zeven spelers die in Mexico waren en vijf jongere spelers. Zoiets kost tijd. De ploeg vertoont nu nog dui delijk enkele zwakke plekken. Maar kom eens over anderhalf jaar kij ken. Dan is het weer een solide geheel. Daarom dacht ik, dat we voor het Europees kampioenschap in Joegoslavië ook geen uitgesproken favoriet zijn. Wel zie ik, dat Rus land. Tsjechoslowakije en wij de dienst gaan uitmaken'. Toch is ondanks de sombere ver wachting dat de wereldkampioen geen Europees kampioen wordt, er voor de in oktober plaats vindende Europese titelstrijd een indrukwek- Rik van der Linden gaat vóór Sercu, De Vlaeminck en Bitossi als eerste over de streep na het eerste gedeelte van de 17e etap pe van de Ronde van Italië. De Belg werd later gediskwalifi ceerd wegens onregelmatighe den in de sprint. Sercu werd tot winnaar uitgeroepen. SPECIFIEK Het gevolg was dat AZS Warschau ü/urupeot: uiwwöwiju wu uiuimwca- nu uit de hoogste regionen verdwe- kend schema opgebouwd. 'Eind van tW66 lcLcir Dll OÜcHTci nen is. Er kwam een nieuwe gene- dezemaand spelen we met Rusland, or" In Dauphine Libere MACON (AFP) De Belg Freddy Maertens heeft de eerste etappe van de Dauphine Libere gewonnen. Hij legde de 213 kilometer, van Annecy naar Macon, af in 5 uur, 30 minuten en 51 seconden (met bon. 5.30.31)De tweede plaats was voor de Belg Van Looy en de derde positie voor de Engelsman Hoban. ratie. Een generatie dde de laatste tien jaar het nieuwe gezicht van het Poolse volleybal toonde. 'Zoals Rusland en Tsjechoslowakije iets specifiek hebben, zo is dat nu ook met Polen', weet hij. 'De Poolse topsport, niet alleen het volleybal, is gebaseerd op kracht en snelheid. De motoriek van het Poolse mense lijk lichaam brengt met zich mee, dat we ons daarmee kunnen ont- Cuba, Tsjechoslowakije en Roemenië ons Jaarlijkse jubileumtoernooi. Daarna gaan we naar Mexico voor de voor-Olympische Spelen. We ko men dan uit tegen Japan, Rusland, Oost-Duitsland, de USA en Cuba. Als we terugkomen gaan we samen met het Nederlandse team geduren de een week in een trainingskamp. Dat ter voorbereiding van een toer nooi in Roemenië, waar in augustus wikkelen. Daarom hebben we bij de wereldtop bij elkaar komt. Als volleybal geleerd dat we vanuit alle drie de aanvalsposities ons doel kunnen bereiken'. Kracht en snelheid komen ln het Poolse spelpatroon er dan ook dui delijk uit. Niet alleen bij het natio nale team, maar ook bij het club volleybal. Enkele weken geleden was dat nog te zien bij het St. Anthonis-toernooi, waarbij AZS Olsztyn, de Poolse studentenploeg in een groot internationaal gezel schap met de eerste prijs ging strijken. Het was ook deze speel- wijze, die de Poolse kampioen Re- sovia favoriet maakte voor het toernooi om de Europa Cup. Dat dit laatste niet gelukte lag aan andere factoren. SCHADUW Het Poolse volleybal heeft steeds ln de schaduw geleefd van hetgeen er in Rusland en Tsjechoslowakije ge presenteerd werd. In Mexico werd uit de schaduw getreden. Het pa troon was natuurlijk niet alleen maar hard aanvallen. Een bezigheid die in Nederland nogal aanbeden wordt. In de afwerking van de aan val werd het namelijk niet alleen maar gezocht in het recht toe recht aan werk. De Polen kwamen met een nieuwe variant: de variatie in de persoonlijke aanval. Voor de te genstanders komt het er op neer, dat ze een aanvaller naar een be paalde plaats zien lopen, maar hem plotseling op een andere plek de bal zien slaan. Wagner presenteerde dat het eerst in Mexico. Daar was toch een lange weg aan vooraf gegaan. 'Kijk, ik kan alleen in bepaalde perioden over de spelers beschikken. Dan gaan we er ook zo'n dertig uur per week tegenaan. Bovendien wordt er veel gespeeld. Datis nog steeds de beste leerschool. Dat is voor Mexico gebeurd, dat gebeurt nu weer. Ver geet niet dat ik in feite weer een nieuwe ploeg aan het opbouwen ben. Zo is Gasciniak, mijn voor naamste spelverdeler in Mexico weggevallen. Ik heb daar nu echter twee nieuwe spelverdelers voor: Sa- dalski en Gawtowski'. TIJD 'Rondom hen moet ik een nieuwe ploeg opbouwen. De Europese kam- SPIJKENISSE In de eerste wed strijd om het algemeen amateur- kampioenschap speelt zondagkam pioen Emmen aanstaande zaterdag om vier uur thuis tegen zaterdagti- telhouder Spijkenisse. Een week la ter volgt eveneens om vier uur de tweede wedstrijd in Spijkenisse. laatste voorbereiding spelen we dan nog twee keer twee wedstrijden te gen Rusland en hetzelfde tegen Roemenië'. KOOS HAMER ROTTERDAM Dries Visser heeft bij de Rotterdamse eredivisieclub Sparta voor twee jaar bijgetekend. De Spartaan Hans Verel, het afge lopen seizoen deel uitmakend van het C-elftal, is voor een jaar uitge leend aan SVV. Dick Hoogmoed, de 26-jarige spits van FC Dordrecht, gaat voor twee jaar naar de Fortu- na-Sittardia Combinatie (FSC). De eerste divisieclub Heerenveen heeft de 22-jarige Yme Boersma gecontracteerd. Boersma. die het afgelopen seizoen bij de amateur hoofdklasser Hoogeveen speelde, te kende een twee-jarig contract. Freddy Maertens zegevierde 1 n de eindsprint van het grote peloton, waarm verder alle vedetten een plaats hadden gevonden. Maanda gavond reeds had Maertens ook de proloog van deze Dauphine Libere gewonnen, maar de daarin gemaak te tijden tellen verder niet mee in de algemene rangschikking. Eerste tappe: 1. Maertens (Bel.) 213 km in 5.30.51 (met bon. 5.30.31); 2. Van Looy (Bel.) z.t. (met bon. 5.30.41: 3. Hoban (Eng.); 4. Esclassen (Fra.); 5. Moser (Ita.l; 13. Vianen (Ned.): 35. Bal (Ned.); 44. Zoetemelk (Ned.) allen z.t. ITALIË LA MADALENA In de Ronde van Italië heeft Fausto Bertoglio (ADVERTENTIE) Trouwe spaarders, mensen die van plan zijn hun spaargeld lange tijd niet te gebruiken, maar die toch op ieder moment over hun geld willen kunnen beschikken, krijgen van de ABN een Spaar-Extra-Boekje. (Of, indien gewenst, een Spaar-Extra-Rekening.) Dat levert 2W/o extra rente op! Als u geld opneemt, brengt de ABN dan wel 1% van het opgenomen bedrag in rekening. Bent u gewend om van uw spaartegoed vaak een deel weer op te nemen, dan is een gewoon spaarboekje of-rekening het meest geschikt. Maar bent u een trouwe spaarder, dan kunt u met het Spaar-Extra-Boekje zo maar 2'/?%.extra verdienen. Stap vandaag nog een ABN-kantoor binnen. Algemene Bank Nederland zijn rose leiderstrui behouden. De zeventiende etappe die uit twee rit ten bestond, leverde geen verras singen op, zodat er in het algemeen klassement niets veranderde. De Belg Sercu en de Italiaan Panüzza waren de ritwinnaars. Sercu kreeg de zege in het eerste gedeelte toe gewezen, nadat de oorspronkelijke winnaar Rik van Linden door de wedstrijdcommissarissen werd ge diskwalificeerd wegens duwen in de eindsprint. De Giro kon overigens ook gisteren niet boeien. Alleen de Spanjaard Galdos kan zich met de Italiaanse renners meten. Met zijn tweede po sitie in de algemene rangschikking heeft hij nog steeds goede vooruit zichten op een eindzege. Hij heeft op Bertoglio ee n achterstand van twee minuten en vier seconden. Zeventiende etappe: eerste gedeelte: 1. Sercu (Bel) de 167 km in 4.32.40. 2. Basso (Ita). 3. Roger de Vlaeminck (Bel). 4. Bitossi (Ita). 5. Viclno (Ita. 6. Bertond (Ita). 7. Antonioni (Ita), 8 Ga- vazzi (Ita 10. Van Geest (Bel). Winnaar Rik van Linden werd wegens onregelmatigheden in de sprint naar de laatste plaats teruggezet. Tweede gedeelte: 1. Panizza (Ita) 46 km ln 1.12.26, 2. Bertoglio (Ita) op 11 sec, 3. Baronchelll (Ita4. Galdos (Spa) op 14 sec, 5. Perlotto (Ita)6. Oliva (Spa op 24 sec, 7. Glmondl (Ita 8. De Vlaeminck (Bel). 9. Conti (Ita, 10. Lasa (Spa). Algemeen klassement: 1. Berogllo (Ita) 87 uur, 25 min, 29 sec., 2. Galdos (Spa) op 2.04 min. 3. Baxonchelli (Ita) op 3.13. 4. Gimondd (Ita) op 3.13, 5. Perletto (Ita) op 4.14, 6. Panizza (Ita) op 4.53. 7. De Vlaeminck (Bel) op 5.10, 8. Riccomi (Ita) op 5.5.7 9. Lasa (Spa) op 6.15, 10. Conti (Ita) op 7.46. LEEDS De Pool Janusz Kowalski heeft gisteren het eerste gedeelte van de achtste etappe van de Ron de van Engeland gewonnen. Hij legde de 120 kilometer, van Lincoln naar Seacroft, af in 3 uur, 11 minu ten en 37 seconden. De Deen Hen-rik Rasmussen won het tweede gedeelte van de achtste etappe, een rit van één uur. Hans- son enKelly (Ier) werden respectie velijk tweede en derde. Negende etappe, eerste gedeelte: 1. Ko walski (Pol.) 120 km 3.11.37; 2. Rasmus sen (Den.); 3. Hansson (Den.): 4. Ocho- wlcz (VS)5. Mlnneboo (Ned.)28. Roe merman (Ned.); 47. Buckx (Ned.); 43. Mutsaars (Ned.) allen z.t DJAKARTA Wiel Coerver, de nieuwe bondscoach van Indone sië, en zijn assistent Hendriks zijn bekritiseerd door de secreta ris van de Indonesische voetbal bond. Hans IandelakL Deze verweet hen dat ze na afloop van de wedstrijd tussen het ver tegenwoordigende team en Man chester United, waarin niet werd gescoord (0-0) gesproken had den met verslaggevers. 'Wij heb ben het recht', aldus een veront- waardige Coerver, 'om met ver slaggevers te spreken. We heb ben het slechts gehad over de spelers en de wedstrijd. Niet over problemen die er in de bond zouden zijn'. Max Merkel ELSENKIRCHEN Max Merkel wordt de nieuwe trainer van Schalke '04. Donderdag zal de Oostenrijker, die het afgelopen seizoen bij München 1860 werk zaam was, een éénjarig contract bij de Bundeslegaclub tekenen. Ivica Horvath. de huidige trainer van Schalke '04, gaat naar Rot Weiss Essen. Schalke '04 is de derde Bundesli- gaclub van Merkel. Eerder was hij trainer van München 1860 (toen nog in de hoogste afde ling) en 1. FC Nürnberg. Met beide verenigingen behaalde hij de landstitel. Daarna is hij naar Spanje vertrokken, waar hij Se- villa en Atletico Madrid onder zijn hoede had. Sevilla bracht hij van de tweede naar de eerste liga en Atletico Madrid bezorgde hij het kampioenschap. Na een jaar van rust keerde hij terug bij München 1860. Merkel gaat bij Schalke '04 150.000 per jaar verdienen. Voorzitter Gunter Siebert liet te vens weten, dat Merkel bij een kampioenschap nog eens ƒ80.000 krijgt. Ajax wint DJAKARTA Ajax heeft dins dag in Djakarta een vriend schappelijke wedstrijd tegen het Engelse Manchester United ge wonnen met 3-2. Bij de rust hadden de Amsterdammers, die en toernee door Indonesië ma ken, een voorsprong van 2-1. Er waren 80.000 toeschouwers. Manchester United opende al na 8 minuten door David McCreedy met een 30 meter schot dat de doelman Piet Schrijvers volko men verraste. Twintig minuten later maakte Johnny Rep met een kopbol gelijk. De tweede Ajax goal werd in de 31e minuut gescoord door Willy Brokamp. In de tweede helft werd Rep vervangen door Ruud Geels. Deze wissel leverde rende ment op want de rossige spits tekende voor de derde treffer, na aangeven van Jan Mulder. Manchester trachtte verwoed te rug te komen, maar wist de goed aansluitende AJax-linies niet te ontregelen. Rechtsbinnen Sammy Mclltroy bepaalde de eindstand in de 60ste minuut op 3-2. Na een scrimmage kopte hij raak. Twente wint CONSTANZA FC Twente heeft de vriendschappelijke wed strijd tegen de Roemeense club Constanza (in Constanza) ge wonnen met 3-1 (rust 1-1). De Twentse doelpunten kwamen op naam van Zuidema, Mühren en Achterberg. Voor Constanza scoorde Iovanescu. Er waren 15.000 toeschouwers. WIEL COERVER nu al teveel gesproken? Pele RIO DE JANEIRO Het ziet er nu toch naar uit dat Pele weer gaat voetballen. De voormalige sterspeler, die acht maanden ge leden voor de laatste keer voor zijn club Santos uitkwam, zal vermoedelijk deze week een con tract tekenen bij de Amerikaan se profclub 'New York Cosmos.' Er worden bedrage n genoemd van negen miljoen dollar (ruim 22 miljoen gulden) voor een pe riode van twee jaar. Volgens de laatste sterke geruchten zou Pele reeds volgende week zijn eerste wedstrijd in de Vere nigde Staten spelen. Pele zal krachtens het contract het geld cash ontvangen zonder dat er sprake zal zijn van beta lingen achteraf. Volgens het blad New York News zullen noch Cosmos noch de Noordameri- kaanse voetbalbond Pele's belas tingen betalen. Naar is gemeld is er reeds een uit 30 pagina's be staand juridisch document opge steld. Pele is officieel in 1971 opgehouden met Internationaal voetbal. Nog vorig jaar weigerde hij in te gaan op het verzoek van de Braziliaanse president om nog voor Mrazilië te spelen in het eindtoernooi om de we reldbeker in West-Duitsland. Staking BUENOS AIRES Voor de tweede keer in drie weken heb ben de Argentijnse scheidsrech ters besloten tot een algehele staking. Beweegreden was het ontslag van 100 regionale arbi ters uit 'economische overwegin gen.' De eerste keer. veertien dagen geleden, werd de staking uitgeroepen omdat een collega was gearresteerd wegens 'fraude.' Door de staking werden twintig eerste- en tweede-divisie wed strijden van dit weekeinde afge last. Heynckes MONCHENGLADBACH Jupp Heynckes, de topschutter van Borussia Mönchengladbach, heeft zijn contract met drie jaar verlengd. De 30-jarige Heynckes. die vele aanbiedingen uit het buitenland had. is momenteel met 25 doelpunten topscorer in de Bundesliga. ROME (Reuter) De finale in het herendubbelspel van de open Itali aanse tenniskampioenschappen in Rome heeft de Mexicaan Paul Ra mirez zijn tweede grote succes ge bracht. Samen met de Amerikaan Brian Gottfried versloegen zij de Amerikaan Jimmy Connors en de Roemeen Ilie Nastase met 64, 7 6, 2—6 en 6—1. De finale in het damesdubbel is gisteren verder gewonnen door Chris Evert (VS) en Martina Na- vratilova (Tsj.). Zij versloegen het Britse dubbel Sue Barker en Glynis Coles met 61, 62 GENEVE FC Zürich heeft zijn Zwitserse voetbaltltel geprolon geerd. De ploeg verloor weliswaar van Neuchatel Xaraax met 14 maar doordat ook Grasshoppers de enige ploeg, die in puntenaantal nog gelijk kon komen, eveneens verloor (02 bij Young Boys) werd FC Zürich met nog twee wedstrij den te spelen onbereikbaar. Volgend seizoen in dis trict Haarlem ZANDVOORT (ANP) Het bestuur van de Zandvoorts basketbalvereni ging Lions heeft unaniem besloten uit de eredivisie terug te keren naar de eerste klasse van het District Haarlem. De afgelopen twee maanden is tevergeefs geprobeerd een sponsor aan te trekken. Uitzendbureau Typsoos. dat twee seizoenen als sponsor optrad voor de Zandvoortse formatie, gaf begin april te kennen de overeenkomst te willen beëindigen. Lions voor zitter J. Termes: 'Dit besluit kwam voor ons erg onverwacht, temeer daar het de bedoeling was, dat de overeenkomst voor drie jaar zou zijn. Direct zijn we toen op zoek gegaan naar een nieuwe sponsor. De tijd die ons nog restte tot 15 juni (de uiterste inschrijfdatum voor de nieuwe competitie) was erg kort. Nu, ruim voor het verstrijken van die datum zijn we tot de De Zandvoortse basketbalclub, die sinds 1971 achtereenvolgens Mars. Raad conclusie gekomen dat een nieuwe sponsor niet is te vinden', en Daad en Typsoos als sponsors heeft gehad, zal het het volgend seizoen in de eerste klasse moeten stellen zonder de twee Amerikanen Freeman en Bartolome en de ander acht eerste team-rspelers. Na het besluit van het be stuur verklaarden alle spelers niet zonder geldelijke vergoeding te willen spelen. Zo zullen de belde Amerikanen volgend seizoen uitkomen voor het Haarlemse Flamingo's, terwijl de overigen ook al overschrijving hebben aangevraagd naar andere verenigingen. ALGEMEEN Het organisatiecomité van de Olympische Spelen van 1980 ln Moskou heeft een wedatryd uitge schreven om te komen tot een ge schikt embleem voor het evenement. Inzendingen tot 1 Januari. ALGEMEEN Het organlsa/töecomité sluitingsceremonie zijn bij de Olym pische Spelen van 1976 In Montreal nu ook reeds de basketbalfinale en de zwemfinales uitverkocht. heeft tijdens internationale wedstrij den in Riet] (Italië) Filbert Bayl verslagen. Bayl. de wereldrecordhou der op de 1500 meter en do mijl. genstander. SusanJ zegevierde in minuut en 45.8 seconden. Voor Bayl werd electronisch 1.46.24 geklokt. Mar cello FlaSconaro. de Italiaanse wereld recordhouder (1.43.7) op de 8ÖO me ter, durfde de confrontatie niet aan en startte op de 400 meter. BASKETBAL De Amerikaanse bas ketbal-ster George McGlnnls heeft van de New York Krlck6 een formida bel contract aangeboden gekregen. De 2.03 meter lange balvirtuoos kan ln zes jaar zes miljoen dollar verdienen, dat is bijna twee en een half miljoen gulden per jaar. Daarnaast onf.vnngt McGLnnis een handgeld van 1.25 mil joen dollar (drie miljoen gulden). PAARDENSPORT De twee Neder- yan der Togt zullen vrijdag 6 Juni op de Bjerke baan in Oslo deelnemen aan het Europees kampioenschap voor 5-Jarlge dravers. Het kampioen schap Is gedoteerd met 90.000 gulden. MOTORSPORT De Westdutteer Rolf Steinhausen heeft op het eiland Man de zijspanrace van de Engelse TT gewonnen. HIJ legde de 182 km af ln 1 uur 10 min 4 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 154.39 km per uur. SCHERMEN De Nederlandse schermploeg voor de strijd om de wereldkampioenschappen, die van 10 tot 23 juli in Boedapest wordt gehou den. bestaat uit de norettlstes Yvon ne Boomgaard-Th lry (Haarlem) en Annemarle Sauerbier (Amsterdam) en op herenfloret Maarten Slirele (Am sterdam SCIIOONSPRINGKN - Miriam Hof- fer. Lia Molenaar (belden Joop Sto- tljn). Lidy Spruyt (Morgenstond) en Hans Fels (Joop 3totiJn) zullen op 7 en 8 Juni deelnemen» aan internatio nale sschoonsprlngwedsfrllden ln Praag. WIELRENNEN F.ddy Merckx zal starten ln de Ronde van Zwitserland De Belg. die wegens ziekte verstek moest laten gaan bij de Giro. heeft dit telegrafisch bevestigd aan de or ganisatoren. ZEILEN De Nederlander Bouwde- wijn Binkhoist is in de eerste race van de reeks om het Europee' kampi oenschap in de Flnnjoilcn-kUi se bij Llafranch (Spanjei als deró. geëin digd. De eerste plaats was voor de Griek Papnounou. de tweede voor de Rus Balasjov

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11