eel ondernemers houden belastinggelden achter Echt wild is erg gewild. Frank Sinatra komt even in Amsterdam Vergunning nodig voor werknemers van buiten EG Veel wetenschappelij k personeel om onbekende redenen niet aanwezig n> ekenkamer vindt pensioenen van politici te hoog S Onderzoek op universiteiten CRM: geen subsidie meer aan jeugdwerk Oud-bewindsliedenministerie van justitie werkte goed mee Den Uyl betreurt afloop conflict Glastra van Loon Cigarros Aufrenticos. Vredeling tekent voorlopig contract voor de F 16 KVP-ers zoeken naar alternatieve bestuurskandidaten Echtpaar komt in Duitsland om; kinderen gewond >p zwarte markt tot 1250 gulden voor een plaats betaald Drie ton voor 'The Voice' SAL DE JONG Joodse oorlogs herinneringen Uitgeverij T. WEVER B.V. )UW/KWARTET ZATERDAG 31 MEI 1975 BINNENLAND 3 /ADVERTENTIE) k op het gebied van de loonbe- iting wordt er nogal wat achter- e houden. Bij een onderzoek is ge- iken dat ruim tien procent van :f werkgevers minder loonbelasting '®c iraagt dan zij heben ingehou- nkn onze Haagse redactie ik 5N HAAG Een deel van de Nederlandse ondernemers draagt weinig omzetbelasting af, waardoor de staat ernstig wordt be- deeld. In 1973 is een belastingontduiking van 281 miljoen gulden cap het licht gebracht. Het gemiddelde bedrag, dat door de gecon- inj >ieerde ondernemers werd ontdoken, bedroeg per ondernemer 00 gulden. Tweede Kamerleden is dit 3,5 pro cent. Bij de totstandkoming van deze regeling is rekening gehouden met het feit dat politici om politie ke redenen gedwongen kunnen worden ontslag te nemen, dan wel de kans lopen niet opnieuw be noemd te worden. Na hun ontslag kunnen zij dan enige tijd zonder werk zitten, waardoor zij niet in staat zijn een oudedagsvoorziening op te Douwen. De Rekenkamer heeft in verband hiermee een onderzoek ingesteld in hoeverre deze argumenten in de praktijk kloppen. Hieruit is geble ken dat in de periode van 1963 tot 1974 slechts 4,7 procent van de kamerleden en 8,7 procent van de ministers en staatssecretarissen binnen twaalf maanden geen pas sende functie had gevonden. Gezien deze zeer lage percentages vraagt de Rekenkamer zich dan ook af of het juist is deze zeer voordelige pensioenregeling te handhaven. De minister van binnenlandse za ken heeft de Rekenkamer meege deeld dat hij een onderzoek naar de positie van gewezen wethouders en leden van Gedeputeerde Staten wil afwachten alvorens hij zijn standpunt over de positie van ge wezen ministers, staatssecretarissen een bedrag gemoeid van onge- 'er 1,3 miljoen gulden. Het werke- ^ke bedrag dat met deze ontdui- dng is gemoeid ligt waarschijnlijk Ie malen hoger, omdat het onder- ek maar in een klein deel van ati is land is gehouden, t blijkt uit het vérslag van de gemene Rekenkamer over 1974. secRekenkamer betwijfelt of het in t tï73 ingezette extra-personeel van 0 o man voldoende zal zijn om een 1 ede controle mogelijk te maken, afy vermoedt dat bij een lntensie- controle er nog vrij aanzienlij bedragen aan foutieve aangiften n het licht zouden komen. 'ia aatssecretaris Van Rooyen (fi- Z1J inciën) is dan ook begonnen met en irving van vierhonderd man extra OB;rsoneel voor de controle. rn8ie Rekenkamer heeft ook aandacht 3 wijd aan de hoge pensioenen van i i illtici. Ministers en staatssecreta krijgen voor elk jaar dat zij >r<ie functie hebben vervuld vijf pro cent van hun laatste salaris. Voor n en leden van de Tweede Kamer wil bepalen. Behalve bij een omroeporganisatie waren ook bij twee hogescholen moeilijkheden omtrent dienstauto's. Beide hadden namelijk een dien stauto aangeschaft, die boven het door het rijk gestelde maximum van vijftienduizend gulden voor een auto voor de voorzitter van het college van bestuur uitging. De eerste hogeschool argumenteer de de aankoop met het feit dat de auto ook voor andere doeleinden werd gebruikt. De tweede hoge school voerde als argument aan dat onderwijsinstellingen zich niet aan de rijksregeling hoeven te houden. De Rekenkamer was zeer verrast door deze opmerking van de betref fende hogeschool en heeft de mi nister ian ook om een uitspraak over deze kwestie gevraagd. Militairen, die langer dan anderhalf jaar ziek zijn, blijven hun volledige wedde krijgen. Dit in tegenstelling tot burgerambtenaren, bij wie na deze periode twintig procent op hun salaris wordt ingehouden. Ge bleken is, dat ongeveer veertig met ziekteverlof zijnde militairen ne veninkomsten heben tot een be drag van vierduizend gulden per maand. Dit bleek in de praktijk (ADVERTENTIE) Van onze Haagse redactie DEN HAAG Zeven procent van het wetenschappelijk perso neel op universiteiten en hogescholen is zonder bekende reden afwezig. De oorzaak hiervan ligt in de slechte registratie van de aan- en afwezigheid van de personeelsleden. Ook wordt er vaak thuis gewerkt, wat een doelmatige controle onmogelijk maakt. Dit blijkt uit een steekproef die de Algemene Rekenkamer (de rijkscontroledienst) heeft ge daan op alle universiteiten en hogescholen. In tien dagen tijd is door de Rekenkamer een blik- semonderzoek uitgevoerd, omdat was gebleken dat er in de uni versiteiten en hogescholen zo vaak allerlei ruimten onbezet waren. Twintig procent van het wetenschappelijk personeel was om bekende redenen afwezig, hetgeen het totaal op 27 procent brengt. De Algemene Rekenkamer heeft al ongeveer tien Jaar ernstige kritiek op het beleid ten aanzien van de uitkeringen voor op wachtgeld gestelde werknemers in het onderwijs. De financiële consequenties van de fouten, die in deze sector worden gemaakt, belopen ongeveer anderhalf mil joen gulden, waarvan een mil joen ten nadele van het rijk en half miljoen ten nadele van de betrokkenen. Het beeld zou waarschijnlijk veel ongunstiger zijn als ook de fouten voor de hoogte van de premies AOW- AWW in aanmerking zouden worden genomen. Minister Van Kemenade heeft aangekondigd dat er nu eindelijk maatregelen genomen zullen worden om de situatie te verbeteren. Bij een onderzoek naar de inter ne controle op bijzondere uni versiteiten kon alleen nog maar onderzoek bij de Vrije Universi teit in Amsterdam worden ge daan. Het financieel beheer maakte op de Algemene Reken kamer in het algemeen een gun stige indruk. Enkele onvolkomen heden, zoals het verlies van be langrijke kortingen op aankopen door het lange uitstel van beta ling, doen aan dit gunstige beeld geen afbreuk. Kleuren-tv gratis Bij de controle bij de PTT bleek dat een aantal functionarissen gratis kleuren-televisietoestellen ter beschikking kreeg. Een aan tal hiervan was geplaatst bij ambtenaren, die verantwoorde lijk zijn voor de kwaliteit van de uitzendingen. Deze ambtenaren zijn bovendien vrijgesteld van omroepbijdragen. De Rekenka mer vindt dat televisietoestellen zodanig gemeengoed zijn gewor- .den dat zij het niet meer nodig vindt om dergelijke faciliteiten, op enkele uitzonderingen na, te geven. Uit een grondige controle op de schoonmaakdiensten, die de rijksgebouwen schoonhouden, is gebleken dat er een besparing mogelijk was van ongeveer vijf tig procent van de kosten van het uitbestede schoonmaakwerk. Het gaat hier om een bedrag van 4.7 miljoen gulden, waarbij in aanmerking moet worden ge nomen dat pas een kwart van de schoonmaakcontracten is onder zocht. De controle zal dit jaar worden afgerond. KAMP KOKS - KOOKSTERS In onze jeugdkampen (8-12 en 12-15 jaar) is nog plaats voor een aantal koks/kooksters, die tegen een geringe vergoeding èén of meerdere weken kunnen zorgen voor de maaltijden. Met name in de periode van 12 juli tot 9 augustus 1975. Ervaring gewenst: min. leef tijd 18 jaar. LANDELIJK CENTRUM VOOR GEREFORMEERD JEUGDWERK. afd. Kampwerk, Postbus 99 Drie bergen. Tel.: 03438-63 41 (vanaf maandag tussen 9 en 5 uur. te bereiken). niet ingehouden te kunnen worden op de ziekteuitkering. Minister Vre- deling van defensie heeft inmiddels toegezegd dat hij aan .deze situatie binnen afzienbare tijd een eind zal maken. Ministerie in geldnood Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het ministerie van CRM heeft de subsidiekraan voor het jeugd- en jongerenwerk vrijwel dicht gedraaid. Nieuwe aanvragen voor subsidie worden niet meer toegekend. Ook de oude verplich tingen worden momenteel zeer kri tisch bekeken. De reden van dit beleid is de geldnood waarin het departement is gekomen. Op de be groting voor dit jaar is weinig ruimte meer over voor het aangaan van nieuwe verplichtingen. Ver wacht wordt dat de financiële mo gelijkheden volgend jaar nog slech ter zullen zijn. Premier Den Uyl heeft al aangekondigd dat. er voor 1976 een aantal beslissingen op fi nancieel terrein genomen zullen moeten worden die ook voor de PvdA achterban zeer moeilijk te slikken zullen zijn. De ruimte die de departementen moeten krijgen om nieuwe taken uit te voeren zal uiterst gering zijn omdat de bestrijding van de werk loosheid het grootste deel van het beschikbare geld zal opslokken. Tussen de ministers van CRM en financiën is al contact geweest over de noodzakelijke inperking van de groei van de CRM-uitgaven. Verwacht wordt dat de gemeenten over enige tijd een brief van CRM zullen krijgen over de noodzaak de subsidies te beperken. Momenteel liggen er bij CRM ruim 150 aanvra gen voor subsidies voor het jeugd- en jongerenwerk waarmee tiental len miljoenen guldens gemoeid zijn. Slechts enkele van deze 1)50 aanvragen zullen nog kunnen wor den ingewilligd. Van een verslaggever DEN HAAG De indruk die bij sommigen bestaat, alsof de secre taris-generaal van justitie, mr. A. Mulder en zijn medewerkers een ge heel eigen beleid voeren en kunnen voeren is volgens zes oud-ministers en oud-staatssecretarissen van justi tie die met de secretaris-generaal hebben samengewerkt onjuist. Het ambtelijk apparaat van het mi nisterie munt juist uit in grote loyaliteit jegens de zittende minis ter of staatssecretaris, ongeacht de eigen opvattingen van de betref fende ambtenaren, aldus de oud bewindslieden in hun gezamenlijke verklaring. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Premier Den Uyl vindt het jammer, dat het conflict tussen staatssecretaris Glastra van Loon en minister Van Agt van justi tie is uitgelopen op het ontslag van de staatssecretaris. Ik heb gepro beerd, dé zaak te regelen, maar dat is niet gelukt. Ik sta over het re sultaat niet te juichen, evenmin als minister Van Agt die het een trieste zaak heeft genoemd. Aldus drs. I)en Uyl gisteravond na afloop van de- ministerraadsvergadering. De Wilde Havana van La Paz is een erg gewilde sigaar. Niet alleen om z'n flos. Maar vooral om z'n zuivere melange, z'n eerlijke tabakken. Dat maakt 'm tot een échte Wilde Havana. Een erg gewilde voor 34 cent. De verklaring is ondertekend door Y. Scholten (CHU), minister in het kabinet-Marijnen, A. A. M. Struyc- ken (KVP), minister in het kabi net-Zijlstra. C. II. F. Polak (VVD), minister in kabinet-De Jong, I. Samkalden (PvdA), minister in ka- binet-Cals, en de oud-staatssecreta rissen (resp. in kabinetten-De Jong en -Biesheuvel) K. Wiersma (VVD) en J. II. Grosheide (AR). De oud-bewindslieden stellen dat zij zich in de afgelopen .weken niet hebben willen mengen in de pu blieke discussie, die werd gevoerd over de ambtelijke leiding van het ministerie van justitie, omdat zij van mening waren dat het niet juist was tussenbeide te komen in het geschil tussen minister Van Agt en staatssecretaris Glastra van Loon. Nu dit geschil is afgesloten hebben zij evenwel gemeend, dat het hun plicht was iets te zeggen over hun ervaringen tijdens het werken met het ambtelijk apparaat van het ministerie van justitie. Aan belangrijke wijzigingen in het beleid, wezenlijke veranderingen in de wetgeving, reorganisatie van af delingen en diensttakken, waartoe de oud-bewindslieden vroeger initi atieven namen, werd volgens hun verklaring in de top van het minis terie steeds zorgvuldig en met toe wijding gewerkt. Nota's en gege vens die zij verlangden werden zonder enig e tegenwerking ver strekt. Van achterhouden van in formatie was geen sprake, aldus de oud-bewindslieden van justitie. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Werkgevers moeten voor het aantrekken van bui tenlandse werknemers van buiten de Europese Gemeenschap een vergunning hebben. De ministerraad heeft gisteren overeenstem ming bereikt over het wetsontwerp hiertoe, dat binnenkort bij de Tweede Kamer wordt ingediend. DEN HAAG Minister Vredeling (defensie) heeft gisteravond in het gebouw van zijn ministerie n Den Haag, daartoe gemachtgd door het kabinet, een zogenaamd prelimi nary contract en een zogenaamd memorandum of understanding met de regering van de Verenigde Sta ten ondertekend voor de levering van vierentachtig Amerikaanse F- 16-toestellen en voor een optie op nog achttien vliegtuigen van dit type. Aan het contract zijn. zoals de mi nister dinsdag in zijn brief aan de voorzitter van de Tweede Kamer heeft meegedeeld, als -oorwaarden verbonden dat Noorwegen. Dene marken en België eveneens dit type vliegtuig kiezen en dat de overeen komst zal worden ontbonden als niet uiterlijk op 15 juni de vier genoemde landen haar hebben be vestigd. Premier Den Uyl verwacht dat de Belgische regering pas vrijdag zal beslissen over de vervanging van de Starfighter. De vraag rijst, of het nog zin voor de Kamer heft, op don derdag 5 juni een debat over de Starfighter-vervanging door Neder land te houden. IADVERTENTIE •n METZLER- bril: ieders oogmerk! UTRECHT Medestanders van de onlangs afgetreden KVP-voorzitter Dick de Zeeuw zoeken naarstig naar mensen die bereid zijn een kandi datuur voor het partijbestuur te aanvaarden. Maandag sluit de kan didaatstelling. Vandaag of morgen zal De Zeeuw beslissen of hij zelf ook kandidaat zal staan. Op 20 en 21 juni vergadert de partijraad van de KVP. Dan zal ook een nieuwe voorzitter van het bestuur worden gekozen. Zoals bekend heeft het be stuur de Utrechtse wethouder Ver geer kandidaat gesteld. Volgens de vice-voorzitter van de kring Utrecht, de heer L. Werkho ven, gaat het 'om minstens vier a vijf man. maar liever meer'. De heer Werkhoven zei gisteren echter geen namen te kunnen noemen van KVP- ers die samen met de heer De Zeeuw kandidaat zouden willen zijn om het beleid om te buigen in de lijn van de ex-voorzitter: een brede open volkspartij. De vergunning wordt verleend na onderzoek of er geen Nederlandse werknemers voor dat werk beschik baar zijn. Ook wordt bekeken of de betrokken buitenlandse arbeiders via de officiële kanalen zijn aangetrok ken. Overtreding van deze nieuwe wet levert een economisch delict op. Misleidende reclame wordt strafbaar. De ministerraad heeft hierover gis teravond 'n akkoord bereikt. De re- DARMSTADT De 43-jarige K. G. W. Truempelmann uit het Gro ningse Wildervank is gisteren bij een verkeersongeluk op de weg Frankfurt-Mannheim ter hoogte van Darmstad om het leven geko men. Ook zijn echtgenote, de 37- jarige J. E. Truepelmann-Ten Boer werd bij het ongeluk gedood. Het 13-jarige zoontje van het echtpaar en twee achttienjarige nichtjes lie pen zware verwondingen op. Het echtpaar was op vakantie in de bondsrepubliek. Volgens de duitse politie is de man van de weg af geraakt en frontaal tegen een lichtmast gebotst. ring gaat er in dit wetsontwerp van uit dat de consument beschermd moet worden tegen dit soort recla me. De reclamemakers zullen ver antwoordelijk zijn voor de schade die uit deze reclame kan voorkomen. De ministerraad heeft ook een over eenkomst over watergebieden van internationale betkeenis godgekeurd. Het gaa hier vooral om gebieden die betknis heebben als verblijfplaats van watervogels. RITA 'Hier is je bal, met een nieuw verfje Van een onzer redacteuren AMSTERDAM Niet al te lang voordat hij zijn carrière zal moeten gaan be- lindigen, doet het bijna zestigjarige miljoenenidool ten lange leste toch nog Ne derland aan. Voor het eerst, en waarschijnlijk ook voor het laatst. Ten afsluiting van een toernee door Europa zal 'The Voice' maandagavond in zijn privévliegtuig even vanuit Londen overvliegen naar het Amsterdamse Concertgebouw. Een mee- nemertje, dat hem drie ton rijker maakt. Het is dan ook niet verba zingwekkend dat voor de wOO beschikbare plaatsen grof geld is betaald. Het merendeel van de beschik bare plaatskaarten is voor niet minder dan 250 gulden per stuk de deur uitgegaan. Dat was de officiële prijs, maar naarmate de ophef over dit evenement hyste rische vormen aannam, be gon de zwarte markt welig te tieren. Zodanig zelfs, dat gedurende de afgelopen we ken grif 1250 gulden voor een plaatsje werd betaald. Een Amsterdams complot heeft inmiddels al gepro beerd een half miljoen op te strijken door het drukken van ongeveer duizend valse kaartjes, waarvan een deel voor vijfhonderd gulden per stuk was verkocht, alvo rens deze zaak aan het licht kwam na enig luidruchtig gefluister in een café aan het Leidseplein. De 'slacht offers' maken weinig kans waar voor hun geld te krij gen, omdat het controle-ap paraat maandagavond op dubbele sterkte zal werken. Dergelijke uit hun proportie getrokken randverschijnse len zijn eigenlijk niet zo vreemd aan de komst van een man. die tijdens zijn leven al een legende is ge worden. Ook al bleef hij niet verschoond van kritiek en schandalen, waardoor hij enige tijd in de vergetelheid raakte. Dat was direct na de tweede wereldoorlog, toen de wereld even leek te zijn bekomen van de 'Sinatran- ce'. Misdaad In het turbulente Amerika van de jaren dertig had de jonge Francis Albert Sinatra zijn roem gevestigd. Als zoon van een Siciliaanse immigrant groeide hij op in de sloppen van Hoboken in New Jersey, waar de mis daad hoogtij vierde. Ook de kleine Sinatra maakte harts tochtelijk deel uit van de dievengangs, maar hield het voor gezien toen hij zijn duldde. Al gauw drukte hij door huiveringwekkende in- waarop hij geen kritiek timidaties zijn stempel op het toch niet misselijke nachtleven van Las Vegas en Hollywood. Elke glimp van tegenspraak of vijan- vond hij zijn eigen weg. kans rook als entertainer in een wegrestaurant. In nog met de maffia aan de kaak wilde stellen, schaarde de oer-democraat Sinatra zich onmiddellijk onder de repu blikeinen, en begon verkie zingsconcerten te geven voor het duo Nixon-Agnew. zelfonderzoek of het inbou wen van toleranties. Conflicten Inzinkingen Frankie zingt 'I did it my way' digheid werd door 'The Lea der' onmiddellijk bestraft. Daarbij spaarde hij nie mand. Toen Robert Ken nedy destijds als minister van justitie zijn contacten geen tien jaar zong hij zich naar de allerhoogste top. Via kruiwagens als Harry James en Tommy Dorsey Het kon niet uitblijven of zijn roem begon inzinkingen te Vertonen. In het begin van de jaren vijftig leek The Voice' niet meer inpas baar in de nieuwe golf van lichte muziek, die de wereld begon te overspoelen. Maar met zijn erkenning als film acteur (onder meer als GI-man in 'From here to eternity') kwam zijn come back als zanger. Na twee mislukte huwelijken met respectievelijk Nancy Barba- to en de filmactrice Ava Gardner, huwde hij de jonge Mia Farrow. Het geluk mocht twee jaar duren. Si natra zelf had er wel een verklaring voor. Zijn manier van leven, druk, onstuimig, gespannen, maar vrucht baar, liet hem geen tijd voor Recente voorbeelden daar van zijn de conflicten in Australië (medio 1974, toen hij een toernee onverwijld wilde afbreken toen zijn on beschaamde legertje lijf wachten ervan werd be schuldigd een aantal persfo tografen te hebben afge tuigd) en het annuleren van een concert in Berlijn vori ge week, nadat Sinatra nu eens zelf was geïntimideerd met kidnapping en andere onaardigheden. Een merkwaardig man, die, op de keper beschouwd, het grootste deel van zijn roem te danken heeft aan het beeld dat de wereld van hem kreeg in een tijd dat de lichte muze nog in de kin derschoenen stond. Een man, die enerzijds een mil joen dollar bij elkaar zong voor het VN-kinderfonds, en anderzijds elke vorm van kritiek afblufte met een di recte stoot onder de gordel. Hij zal het maandag wel weer zingen: 'I did it my way'. VOLGENDE WEEK VERSCHIJNT: Met een woord vooraf van H. ALGK.%. Omvang 175 tekstpagina's en 24 bladzijden foto's. In fraaie paper back-uitvoering. Prijs 17.50. Sal(omon) de Jong. geboren 20 februari 1908 te Leeuwarden. Is het prototype van de politieke autodidact uit het provinciaal-Joodse milieu van de dertiger jaren. Zijn vorming genoot hij lp de studiezaal van de ..Kanselarij", het mo numentale gebouw waarin destijds de Provinciale Bibliotheek van Friesland gehuisvest was. De opkomst van het natlonaal-soclalisme en de daarop volgende bezettlngs- terreur ervoer deze aanvankelijke pacifist uit de leerschool van Bart de Ligt als een bittere ontgoocheling, de konfrontatle met een huiveringwekkende ideologie, die hem weer geheel terugvoerde naar het tradltloneel-Joodse milieu waaruit hij ls voortgekomen. Na de oorlog, die hij mede dankzij de hulp van de Friese Illegaliteit wist te overleven, ontwikkelde de heer De Jong zich tot een markant publicist. Sedert 1946 is hij vaste medewerker van het ..Nieuw Israëlletlsch Weekblad" en sinds 1970 mede-redakteur van het zionistisch maandblad „De Joodse Wachter". Voorts publiceert hij regelmatig in het maandblad „Aantreden" van de Neder landse Vereniging van Ex-Polltieke Gevangenen. Dit boek. dat begint met een beschrijving van de gebeurtenissen in de Vesting Den Helder in de meidagen van '40 en eindigt met een evaluatie van het zgn. Westerbork-proces. is de chronologische follow-up van zijn eerder verschenen kroniek van de Joodse gemeenschap te Leeuwarden. In zijn Verantwoording zegt de schrijver o.m.: „Dit boek ls uit het hart geschreven. Het gaat over de lotgevallen van mijzelf, mijn gezin, mijn familie en van al die duizenden Nederlandse Joden, die de rampjaren 1940"45 niet of nauwelijks hebben overleefd. Het gaat verder over de Instanties waarmee wij te maken hadden en waarover soms harde noten moesten worden gekraakt..." Die harde noten betreffen met name een omstreden instantie als de Joodse Kaad. de NS-dlrectie en haar verantwoordelijkheid t.a.v. het Duitse militaire vervoer (mei/juni "40) en de Jodentransporten. de perszuivering, etc. Daarnaast geeft bet boek een markant beeld van de wijze waarop een orthodoxe Jood ln zijn onderduikperiode de konfrontatle met het protestantse leef- en denkmllieu ervoer. Kortom, een boek dat als menselijk dokument én als crl de coeur sterk de aan dacht zal trekken. Het verschijnt volgende week. maar u kunt het nü reeds be stellen door gebruik te maken van onderstaande BON. Zend deze vandaag nog aan uw hoekhandel of (ln open envelop, zonder postzegel) aan: ANTWOORDNUMMER 5 FRANEKER TELEFOON 05170—3147 (3 lijnen)bij geen gehoor 2436 BESTELBON Zend mij rechtstreeks/via boekhandel: ex. Sal de Jong. JOODSE OORLOGSHERINNERINGEN Paperback 17.50. Naam: Straat: Plaats: Datum: Gironummer: (alleen ln te vullen indien u over een eigen postrekening beschikt). Doorhalen wat u niet wenst. TROUW

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3