Hans Langerijs toont klasse tijdens eerste grote opgave 'Talent' Van Marwijk lij met kans bij AZ MAZDA 1000/1300 Leeds fans nog niet uitgeraasd kcmpleeten inklusief 7©99r Topschakers komen niet Noordhollander, deze winter overgestapt van schaatsen naar fietsen, blijft nuchter onder succes Gx-Go Ahead speler rekende niet op selectie voor Oranje Tour weer over Sjef Partouns naar VC Turnhout Mazda: kompleet de voordeligste 5eter Post slaat 'refontaine imgekomen BERT VAN MARWIJK: 'De selectie voor liet Nederlands elftal was een complete verrassing'. heb ik lang met angst voor die knie gespeeld. Die angst is het afgelopen seizoen pas goed verdwenen.' AZ'67 volgde- Van Marwijk in. de slotfase van de competitie zes wed strijden lang. Van Marwijk: 'Ik wist daar zelf niets van. Maar toen ik van de belangstelling hoorde, hebben mijn vrouw en ik spoedig besloten om naar Alkmaar te gaan. AZ is met de vele jonge spelers een ploeg van de toekomst. Ik kan in zo'n elftal meegroeien. Toen ik al rond was met AZ heeft Brox van Feyenoord nog gebeld. Maar bij Feyenoord zag ik het niet zo zitten. Die club zit met een aantal oudere spelers en het is maar de vraag wat er van zo'n elftal overblijft, wanneer de routine wegvalt. In het verleden heeft Feyenoord me ook al eens gepolst, maar toen was ik pas acht tien jaar en voelde ik me nog te jong om al naar die club te gaan. Moulijn speelde daar toen nog linksbuiten.' MATT VERKAMMAN VOETBAL Het Nederlandse B-ama teurelftal heeft ln Wenen gelijk ge speeld (0-0) tegen de Oostenrijkse amateurs. De Nederlanders, die waren versterkt met de A-spelers Theo Hak kers en Leon Lahaye, hadden een technisch overwicht dat echter geen doelpunten opleverde. BASKETBAL Het Israëllsohe heren basketbalteam heeft de twee oefen wedstrijden met Nederland afgezegd. Nederland zou op maandag en dins dag (2 en 3 Juni) ln respectievelijk Den Haag en Leiden tegen Israël spelen als voorbereiding op het toer nooi om het Europees (A-)kampioen schap in Joegoslavië. Israël heeft con tracten ln België, waar het onder meer ln Luik een driedaags toernooi speelt, en vindt de wedstrijden tegen Nederland een te zware belasting AUTOSPORT De Westduitser Wal ter Röhrl heeft met de 22e Acropolis- rallye gewonnen. Tweede werd de Griek Tasso3 Llevleratos en tierde de Cyprioot Koumas. IJSHOCKEY Japan zal ln 1976 deelnemen aan het ljshockeytoernooi van de Olympische Winterspelen ln Innsbruck als vervanger van Zweden, dat zich heeft teruggetrokken. Japan eindigde ln maart in Sapporo als zesde in het toernooi om het wereld kampioenschap. groep B. Nederland behaalde ln dat toernooi een gelijk spel tegen de Japanners. AMSTERDAM AUTOBEDRIJF A. v. d. BRAAK Burg. van Leeuwardenlaan 31 Tel.: 020130727 Des cartessestraat 101-104 Tel.: 020131775 AMSTERDAM Garage J. A. LUDRIKS Overamstelstraat 17-19, tel.: 020—351420 AMSTERDAM SIEBERG HAXDELMIJ B.V. Showroom: Stadhouderskade 143 Tel.: 020717944 Werkplaats: Stadhouderskade 93 BUSSUM AUTOBEDRIJF CROES Co. Landstraat 102 Tel.: 02159—14528 HEERHUGOWAARD AUTOMOBIELBEDRIJF PIERRE B V. Marconistraat 12. Tel.: 02207—13304 en 15406 HEINKENSZAND AUTOBEDRIJF „CLARA" Clara's pad 22, tel.: 011061745. VOLENDAM AUTOMOBIELBEDRIJF C. KIL Bokkingstraat 13 Tel.: 02993—3416 AMSTERDAM De Russische schaakbond heeft laten weten geen internationale grootmeesters te kunnen afvaardigen voor het IBM- schaaktoernooi, dat van maandag 7 tot en met zaterdag 26 juli in de glazen zaal van het RAI-gebouw te Amsterdam wordt gehouden. Dit in verband met de Spartakiade, die in dezelfde periode plaats vindt. Wel zal de winnaar van de mees- tergroep van vorig jaar, de Rus Marakisjev, in de grootmeesters- groep uitkomen. Van Russische zij de is voorgesteld, naast Marakisjev. een internationale meester af te vaardigen met een hoge Elo-ratlng. Het organisatiecomité heeft hierop Tsjesjovski gevraagd, met 2555 Elo- punten. Voor de grootmeestergroep zijn ver der uitgenodigd: Gheorghiu (Roe), Hamann (Den). Hübner (Wdld). Ivkov en Ljubojevic (Joe), Jansa en Smejkal (Tsj.), Kavalek (Vst.), Szabo (Hon.), Uhlmann (DDR) en de Nederlanders Böhm, Ree. Soson- ko en Jan Timman. Invitaties voor de meestergroep zijn gezonden aan: Boey (Bel), Cuartas (Col), Farago (Hon), Nunn (Eng). Prybil (Tsj), Rajcevic (Joe), Rodri guez (Fil), Schiffer (Wdl). en de Nederlanders Van Baarle, Dieks, Enklaar en Hartoch. MOTORSPORT De Internationale motorraces van Hengelo, die voor 17 augustus op de kalender stonden, gaan niet door. Gezien de teruglopen de publieke belangstelling hadden de organisatoren ditmaal teamwedstrij den willen houden, maar de Konin klijke Nederlandse Motorrijders Vere niging (KNMV gaf hier geen toes temming voor. Voorzitter Wotslnk van de motorclub Hamove maakte daarop bekend dat er dit Jaar hele maal geen wedstrijden meer zullen zijn. Voor 1976 zal men zich opnieuw beraden. BOKSEN De kans ls aanwezig dat Muhammed Ali. de wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, op 15 oktober op de Phillppljnen zijn titel zal verdedigen tegen Joe Frazier. De Amerikaanse bokspromotor Don King heeft daartoe onderhandelingen ge voerd met de regering van de Phillp pljnen. King organiseerde ook het titelgevecht All-Foreman ln Zaïre. Muhammed Ali zal eerst nog zijn titel moeten erdedlgen tegen Joe Bug- ner, als beide boksers elkaar op 30 juni in Maleisië ontmoeten. Ook vernielingen aangericht in Calais Van onze sportredactie ZURICH-CALAIS Supporters van Leeds United hebben zich ook op de thuisreis na de Europa Cup finale, nog misdragen. Woensdag al was het in Parijs tot moeilijkheden gekomen. Voor de wedstrijd werden er be schadigingen in winkels aange richt. Tijdens de strijd tussen Bayern en Leeds uitten de Brit ten hun ongenoegen over de gang van zaken door met fles sen, geslepen munten en zelfs stoelen van liet stadion te wer pen. De politie verrichtte een aantal arrestaties, maar liet de boosdoeners later weer vrij. Dat gebeurde gisteren ook in Calais, waar de Leeds supporters die met de boot waren gekomen een dag hadden moeten wachten wegens een staking. Gistermor gen werden zestien Leeds fans gearresteerd nadat zij ondermeer drie ruiten van winkels hadden ingegooid. Zes van de fans wa ren gearresteerd terwijl ze boven op een geparkeerde auto stonden te dansen. Allen werden later weer vrijgelaten zonder dat er een aanklacht was ingediend. Inmiddels heeft de UEFA al la ten weten te overwegen strenge maatregelen te nemen tegen de misdragingen van supporte-s. Een van de ideën van de Europe se Voetbalunie is om fans van ploegen die er om bekend staan zich herhaaldelijk te misdragen, geen kaartjes meer toe te ken nen voor de wedstrijden. De UE FA denkt er voorlopig nog niet aan om de toernooien om de drie Europese bekers maar hele maal af te schaffen. De Engelse ambassadeur in Frankrijk, sir. Edward Tomkins heeft zijn spijt betuigd over de misdragingen van zijn landgeno ten. In een Interview voor de radio verklaarde Tomkins ook dat er een officieel onderzoek zal worden ingesteld naar de mishandeling van twee Franse cameramensen. Beiden zijn in na de Europa Cup finale in een ziekenhuis opgenomen. De een met een ernstige oogwond, de ander met hoofdwonden. De UEFA heeft inmiddels ook laten weten dat zij voortaan zelf de scheidsrechters zal aanwijzen voor de finale. Tot nu toe werd dat meestal gedaan door het land dat de finalewedstrijd or ganiseerde. De Franse scheids rechter Kitabdjian bleek woens dag echter niet geheel voor zijn taak berekend. Mede door zijn fouten raakten de Engelse sup porters door het dolle heen. SPORT 21 AMSTERDAM Hans Langerijs heeft de 24e editie van Olym piad Ronde van Nederland op zijn naam geschreven. De man uit de kop van Noord-Holland behield zijn leiderspositie tijdens de gis teren verreden negende etappe die uit twee gedeelten bestond. Eerst was er rond Nibbixwoud een individuele tijdrit, daarna een rit in lijn naar de traditionele finishplaats Amsterdam. In de tijdrit leek de laatste kans voor de concurrentie te liggen, om new-comer Hans Langerijs alsnog uit het oranje leiderstricot te wip pen. Gevers probeerde het op zijn specialiteit uit allemacht, maar slaagde er toch niet in de hele kloof te overbruggen. Gevers won een minuut op de als twaalfde fi nishende Langerijs, waardoor het verschil in het algemeen klasse ment 29 seconden bleef. In de slotkilometers naar Amster dam was er daarna niemand meer die Langerijs van de eerste grote zege in zijn prille carrière als ama teurwielrenner af kon houden. Voor het begin van de 24e editie van Olympia's ronde van Nederland waren er maar weinig mensen, die Hans Langerijs op hun lijstje als eventuele eindwinnaar hadden staan. Hij behoorde nog tot de on bekende beloften. Na negen dagen door Nederland heeft Hans Lange rijs naam en reputatie. In zijn eer ste echte jaar als amateur droeg hij de leiderstrui in het grootste natio nale wielerspectakel naar Amster dam. Hij openbaarde zich als Roy Schuiten, die vorig jaar, ook in Olympia's Ronde, doorbrak. Het zag er enkele maanden geleden niet naar uit, dat Langerijs op de deelnemerslijst zou verschijnen. De renner uit Blokker, die vorig jaar nog tot de jeugdschaatsploeg be hoorde. zat aan het begin van dit seizoen nog zonder ploeg, door zijn goede rijden maakte hij indruk op diverse ploegleiders, maar een con tract werd hem niet gegund. Zijn kans pakte hij in de Ronde van Zuid-Holland. Voortdurend vertoef de hij in de voorste gelederen en dat was voor manager Frans van de Enden van de door Caballero ge sponsorde ploeg aanleiding hem in zijn formatie onder te brengen. Langerijs heeft die keuze waarge maakt. In de driedaagse Ronde van Noord-Holland liet hij de concur rentie al merken, dat hij een ge vaarlijke rivaal was. In de tijdrit, die in Noord-Holland werd gereden, eindigde hij op de tweede plaats met een achterstand van 1 minuut op specialist André Gevers. Twee weken later ln Nibbixwoud was het verschil even groot. Zijn naam was gemaakt. Langerijs kwam in de vijfde etappe van Ule- straten naar Bladel in het bezit van het oranje tricot en hield het kle dingstuk tot Amsterdam om de schouders. Hij is ondanks het suc ces nuchter gebleven. Overmoed ontbreekt in zijn uitspraken. Hij weet dat hij er nog niet is. Hans Langerijs liet in november de schaatssport voor het wielrennen liggen en begon met een Intensieve training. Iedere dag kilometers lo pen en werken met. gewichten. De overgang van het ijs naar de flets was niet zo groot voor hem. omdat dezelfde spiergroepen worden ge bruikt. 'Het wielrennen sprak mij op een gegeven moment meer aan dan het schaatsen. Voor mij zelf heb ik door een trainingsschema opgesteld en ik heb bet uitgevoerd. Geen moment heb ik er over ge dacht te stoppen, als ik ergens aan begin maak ik het af ook', zegt de Noordhollander, die toch nog aan het wielerwereldje moet wennen. Zijn succes in Olympia's Ronde is meegenomen, maar hij zelf is ervan overtuigd dat hij meer kan. 'Ik weet niet wat ik kan. Iedere keer denk ik. dat ik niet beter kan, maar telkens verbaas ik mezelf', verklaarde de monteur van bollen en aardappelsorteermachines. Langerijs wekt de indruk alsof hij jaren meeloopt. Hij aanvaardt nieuwe gebeurtenissen met een rust en zekerheid, die wordt gedragen door zelfvertrouwen en zelfkennis. 'Ach ja, lk ben in alles nuchter. De mensen mogen van mij zeggen wat ze willen. Ik stoor mij er toch niet aan', aldus de man, die in de verdediging van zijn oranje tot de laatste dag attent moest zijn op de concurrentie. Met deze ronde zijn de drukke tij den voor Langerijs aangebroken. Hij zal zich echter niet laten ver leiden op alle aanbiedingen in te gaan. 'Ik zal mij niet forceren. Volgende week ga ik op Papendal trainen, daarna een wedstrijd rij den en dan weer naar Papendal. Iedereen wil mij nu in een koers hebben, maar als ik op ieder voor stel inga, ben ik aan het einde van dit jaar versleten.' Hans Langerijs heeft veel werk al leen moeten opknappen maar deed dat met volle overtuiging .Donder dag moest hij een schok verwerken, toen hij hoorde, dat ploegmakker Michel Jacobs met een gebroken been naar het ziekenhuis was ver voerd. Toen wist hij dat hij zijn grootste steun kwijt was. en dat hij als nieuweling het kwarwei alleen moest afmaken. Een beetje schuld bewust verklaarde hij nog na de achtste etappe, dat het in feite niet netjes van hem was geweest weg te springen, toen Arie Hassink tegen het wegdek klapte. 'Dat is nog mijn instelling, maar die zal in de komende tijd wel professioneler worden. Ik voel mij nog flink in dit wereldje. Ik heb weinig verstand van wielrennen en lleef van dag tot dag', zegt de ren ner. die liever aanvalt dan verde digt. Langerijs ziet zijn eigen fou ten. Koele zelfkritiek komt gemak kelijk uit zijn mond. 'Ik moet at tenter zijn tijdens de koers, ik mis nog het gevoel om mij op net Juiste moment even te laten afzakken. Ik moet er voor zorgen, steeds in de voorste groep te zitten.' Hij is nuchter. Toch kreeg hij, de nieuwe amateurster, op de laatste dag last van de zenuwen. De span ning en het feit dat hij voor eigen publiek (Nibbixwoud ligt slechts op een handvql kilometers van Blok ker). zijn trui moest verdedigen, maakte hem nerveus. Ook de publi citeit, die hij door zijn eerste posi tie mee kreeg, begon toch indruk op hem te maken. Hij slaagde er bijna helemaal in zijn gevoel te onderdrukken. In zijn eerste grote etappewedstrijd bewees Hans Langerijs veel meer te zijn dan een eendagsvlieg. In enke le maanden tijd groeide hij uit tot een waardevol renner, die in Olym pia's ronde duidelijk maakte, dat er met hem niet te spotten valt. De dag nadat hij ervan was beschul digd met een andere ploeg een combine te hebben gevormd, nam hij wraak. Hij zette zijn grootste concurrent Arie Hassink op grotere achterstand. Hij onderstreepte daarmee zijn mogelijkheden niet al leen, hij bewees tevens de hardheid te hebben die in dit metier noodza kelijk is. Want in de negen dagen leerde Hans Langerijs dat een ge vallen tegenstander een concurrent minder betekent. Eerste gedeelte van de negende etappe: 1. Gevers de 23.7 km ln 31 min en 24 sec. (met tljdvergoedlng 31.09) gemiddelde snelheid 45 283 km per uur. 2. Van Hervolrt (31.27 (31.17 3. Pansjenkov 31.17 (31.32) 4. Scbür 31 53; 5. Rossen 31.59; 6. Van der Helst (Bel) 32.00: 7. Van Gerwen 32.02 8. Osmont (Fra) 32.08 9. Lenferink 32.08: 10. Hassink 32.16; 11. Maas 32.18: 12. Langerijs 32.24; 13. Scheffer 32.25; 14. Hoekstra 32.31; 15. Bertln (Fra) 32.32; 16. Schuurmans 32.34; 17. Kroeglov (Sov) 32.40; 18. Kras- kov (Sov) 32.42; 19. Huscbke (DDR) 32.45; 20. Plrard 32.47; Neuer (DDR was niet gestart. igende etappe. -minuten en 14 seconden (met bonificatie 1.51.59), 2. Van der Veken (Bel) z.t. (1.52.04), 3. De Wolf (Bel) 1.52.16 (1.52.11), 4. Schuurmans 1.52.18. 5. Huveneers 1.52.36. 6. Van Katwijk z.t. 8. Maas z.t. 9. Venlx z.t. 10. Tak z.t. 10. Tak z.t.. 11. Van der Helst (Bel) z.t.. 12. Plrard z.t., 13. Ter Harmsel z.t.. 14. Albersen z.t. 15 Van Gerwen z.t. 16. Pater z.t. 17 Schtlr z.t. 18. Huljzen z.t.. 19. Kras- kov (Sovjet-U) z.t.. 20. Van Lamoen z.t., 22. Gevers z.t.. 34. Langerijs z.t. Eindklassement: 1. Langerijs 30 uur. 14 minuten en 14 sec.. 2. Gevers 30.14.43. 3. Schtlr 30 15.04. 4. Hassink 30.16.31. 5. Scheffer 30.18 42. 6. Lubberdlng 30.19 02, 7. Huijzen 30 19.25. 8. Van der Veken (Bel) 30.19.43. 9. Pirard 30.19.57. 10 Kuljs 30.21.01. 11. Van Katwijk 30.21.10. 12. Van Lamoen 30.21.36. 13. Van der Kruljs 30.21.37. 14. Van Helvolrt 30.21.37, 15. Spij ker 30.21.58. 16. Koot 30.22.15. 17. Van Gerwen 30.22.43. 18. Dohmen 30.22.58. 19. Ter Harmsel 30.23.14, 20. Hoogendoorn 30.24.03. DUW KWARTET ZATERDAG 31 MEI 1975 fen onze speciale verslaggever ELGRADO Vanmiddag speelt de complete voorhoede van S'67 voor het komende seizoen, in het Nederlands elftal. Bobby ysmaer (23), Kees Kis (22) en Bert van Marwijk (23) vormen de torste lijn in de interland tegen Joegoslavië. Een voorhoede, die gelijk werd nadat vele routiniers niet voor Oranje beschikbaar ken. (ADVERTENTIE) Een auto kost geld. En als u zo'n bedrag "op tafel legt", mag u verlangen dat alles erin zit, wat erin hóórt. Dat zo'n auto kompleet is. En dat u niet te veel betaalt. Want u laat zich niets wijsmaken. U maakt gewoon een proefrit in die komplete Japanse Mazda 1000 of 1300. Uiteraard geheel vrijblijvend. Standaardvoorzieningen in de Mazda 1000/1300: 2-snelheden ruitewissers - elektrische ruitesproeier - achteruitrijlampen - alarmknipperlicht- installatie - signaallicht - hoofdsteunen - gelaagd veiligheidsglas in voorruit (kan niet "blindslaan") - beveiligde kooi-carrosserie met valbeugel in dak - gescheiden remsysteem - stuurslot - zonnekleppen - afsluitbare benzinetank - handremwaarschuwingslicht - sigaretten aansteker. Nog extra in de Mazda 1300: verstelbare rugleuningenenelektrisch verwarmde achterruit AUTO PALACE - DE BINCKHORST B.V.. DEN HAAG Japanse perfektie in auto's POSTBUS 148, BINCKHORSTLAAN 312-322, TEL. 070-855100 Kist speelde tegen België en West Duitsland al één helft interland voetbal. Vosmaer draafde enige mi nuten mee in de slechte wedstrijd tegen de Belgen. Voor Van Marwijk is het pas (Je eerste keer, dat hij bij de selectie van het A-team hoort. Met toekomstig clubgenoot Henk van Rijnsoever is hij in feite de enige debutant in het experimente le elftal. De linksbuiten, die Go Ahead on langs heeft gewisseld voor AZ'67, is zelf nog het meest verbaasd over zijn uitverkiezing. Van Marwijk: 'De selectie voor het Nederlands elftal was een complete verrassing voor mij. Ik had er dit seizoen echt niet op gerekend.' Verwondering, die doet vermoeden dat hij zijn vrij recente prestaties bij Go Ahead zelf niet als opmerkelijk goed heeft er varen. Van Marwijk: 'Het is moeilijk om over jezelf te oordelen. Laat ik zeggen, dat ik ln de eerste helft van de afgelopen competitie niet zo best draaide. Het tweede deel be ter.' Inderdaad speelde de jaren geleden al tot een geweldig talent bestem pelde Van Marwijk zich in het sei zoen 1973-75 niet in de kijker. Waarbij hij de pech had bij de vrij kleurloze eredivionist Go Ahead niet veel kans te krijgen zich in den lande nadrukkelijk te presente ren. Wat dat betreft was het voor hem wellicht nadelig, dat zijn pres taties vrijwel nooit in wedstrijd- beelden van NOS Studio Sport vie len te bewonderen. De betrekkelij ke anonimiteit was voor bondsco ach George Knobel evenwel uitein delijk geen beletsel om Van Mar wijk (en ook zijn clubgenoot Peter Arntz) voor Oranje op te roepen. En ook Joop Brand de trainer van AZ'67 heeft de kwaliteiten van Van Marwijk kennelijk als waardevol geschat. De ambitieuze club uit Alkmaar ruimde een plaats in voor het talent dat het eigenlijk nog moet gaan maken. Van Marwijk: 'Ja, die verhalen over een uitblijvende doorbraak van mij. Ik word van dat gezeur doodmoe. Wat ls dat nu eigenlijk doorbre ken? Toen lk als achttienjarige in Go Ahead speelde, heeft er ooit een journalist geschreven, dat ik bin nen twee jaar in het Nederlands elfta.1 zou staan. Nou dat is er niet van gekomen. Toen ik niet in dat Nederlands elftal kwam, begon het gezeur, dat ik niet doorbrak. Een groot aantal Journalisten heeft maar gewoon wat overgenomen van degenen die het 'doorbraak-verhaal' is begonnen. Trouwens ik heb ge woon een lange tijd niet gespeeld. Dat is vaak vergeten. Twee jaar geleden werd ik aan een meniscus geopereerd. Toen ik weer terug was. AMSTERDAM Peter Post zal ook lit jaar met zijn ploeg niet deelne- nen aan de Ronde van Frankrijk. Na de Ronde van de Oise is op nieuw sterke aandrang van Franse :ant uitgeoefend op de Nederlandse iloegleider. De organisatoren van de Tour zouden namelijk bijzonder Roy Schuiten en Dieter Thu- zien vertrekken in hun grote 4 spectakel. Post echter stelt zich op het stand punt dat het niet in het belang van zijn renners en zeker niet in dat van de pas 20-jarige West-Öuitser zou zijn, hen nu al te laten starten in de Ronde van Frankrijk. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Sjef Partouns, de trainer van de VC Tilburg, is aan getrokken door de Belgische volley balkampioen VC Turnhout. Hij volgt daar de Nederlander Pierre Mathieu op die zich op zijn beurt voor het volgend seizoen verbonden heeft aan Blokkeer. Partouns bereikte het afgelopen seizoen met de Tilburgse ploeg het grootste succes: tweede in de com petitie en tweede in de bekerstrijd. 183 dealers in Nederland. Service in geheel W.-Europa UGENE (OREGON) Steve Pre- rntaine, tijdens de Olympische pelen van 1972 een van de beste imërikaanse lange-afstandslopers i gisteren aan de gevolgen van een uto-ongeluk overleden. Hij was 24 aar oud. Tefontaine was donderdag met ijn auto tegen een rotswand gere- en en werd daarbij dodelijk ge rond. Een paar uur eerder had hij e 5.000 meter gelopen in de op en na snelste tijd ooit in Amerika emaakt. Mjdens de Spelen van München ad Prefontaine op een haar de ronzen medailles op de 5.000 en de 0.000 meter gemist. [ij was een amateur en maakte ich vaak boos over de manier raarop de amateur-sportmensen 'in Imerika werden behandeld. Ameri- ;aanse atleten en vooral de lange- .fstandsmensen hebben het als mateur moeilijk vergeleken met lie in de rest van de wereld vond lij. 'Wij worden geacht ons aan ,11e regels te houden en mogen lijvoorbeeld niet als coach optre- len, maar toch moeten we maar lefenen en zien dat we rondko- oen.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 21