In vijf jaar aanleg van 123 km vrije fietspaden Wijkbewoners in beroep bij Kroon KUNSTAGENDA Zaterdag open huis i complex van Delf lar Ingrijpende restauratie stadhuis Delft Leidse leraar mag misschien blijven Dienstregeling van NZH opnieuw beter per 1 juni Plan van provincie Zuid-Holland Aantasting Reigersbergen-Zuid Vandaag congres Midden-Delfland Invloed 'nieuwe zakelijkheid' moet verdwijnen B en W belissen dinsdag Deiftse raad: Gew. Orkest moet blijven Deiftse stadsmuur wordt weer opgebouwd TROUW/KWARTET VRIJDAG 30 MEI 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN DEN HAAG Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft een nieuw fietspadenplan gepresen teerd. In de komende vijf jaar zal ruim 123 km vrijliggende fietspaden worden aangelegd. Men re kent daarvoor 5 miljoen per jaar nodig te hebben. Daarnaast kunnen gemeenten en waterschap pen van de provincie subsidie krijgen voor de aanleg van eenvoudige fietspaden. De uitbreiding van het aantal fiet spaden in de provincie is een ge volg van het beledsplan van het provnciaal bestuur voor de periode '74-'78. Uitgangspunten zijn dat het woon-werk (resp. woon-school) ver keer in steeds toenemende mate met de fiets wordt gedaan, terwijl ook het recreatief fietsen in belan grijkheid toeneemt. Daarbij is een accentverschuiving merkbaar in vergelijkng met bijv. 10-20 jaar gelegeden, namelijk van het rijden van lange afstanden naar het rij den van korte stukken. Niet langer is het maken van lange tochten van belang, maar eerder de bereik baarheid per fiets van groen- en recreatiegebieden. Op diverse ma nieren kan het fietsverkeer worden bevorderd. Zo zijn bij de opstelling van het secundaire en het tertiaire wegenplan van Zuid-Holland veel fietspaden in de planning opgeno men. Deze paden liggen langs de wegen. Van het secundaire wegen- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Drie bewoners van de Haagse wijken Mariahoeve en Marlot zijn bij de Kroon in beroep gegaan tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de bezwaren die zij hebben tegen ernstige aantasting van het gebied Reigersbergen- Zuid niet ontvankelijk te verklaren. Het niet erkennen van de bezwaren van ir. H. Claus uit Marlot en de dames mr. B. J. A. de Kanter-van Hettinga Tromp en W. H. Laban uit Mariahoeve kan ertoe leiden dat in geneomd bestemmingsplan, dat wordt begrensd door de Benoorden- houtseweg, park Marlot, Bezuiden- houtseweg en het terrein van Huis ten Bosch een internationale scho lengemeenschap voor ongeveer 3.000 leerlingen (inclusief de nieuwbouw van het Thorhecke- lyceum) wordt gevestigd. Het drietal kondigt aan zich te blijven verzetten tegen verandering van het natuurlandschappelijke ka rakter vn dit 5 5 ha grote gebied. In een toelichting wijzen zii nog maals op he' verloren van ware uit de groengord-'. Koekamp- Malieveld-Fa^e 3os-Huis ten Bosch en Marlot wordt gesneden. De bouw "an Prn schoolcomplex van 14 meter hoog zal het visuele beeld van de noordwest-kant van de wijk Mariahoeve als ook van de villawijk Marlot compleet bederven. VOGELRESERVAAT De drie actievoerders zijn voorts van mening dat de komst van een scholengemeenschap met ongeveer 3.000 leerlingen een einde betekent van het rustige karakter van dit deel van de residentie. Het vogelre servaat van het park Marlot zal ook nadelea van de school ondervinden. De Hagenaars wijzen er op dat het in deze tijd niet meer past op een zo gewelddadige wijze in te grijpen in het karakter van een deel van de stad. Het verwerp van de ge meente Den Haag als zou het ge bied voor het publiek in het alge meen niet toegankelijk zijn noe men de verontwaardigde buurtbe woners een aperte onjuistheid. Vol gens hen kan men hier rustig wan delen, met één uitzondering, nl. het kwekerijterrein. Het drietal vindt het een onduidelijke zaak dat uit onderwijskundig oogpunt de scho lenconcentratie het college van B. en W. bijzonder aantrekkelijk voor komt en of het daarin wordt ge steund door het ministerie van on derwijs en wetenschappen. 'Volgens ons wil men de indruk vestigen dat het gaat om één inter nationale scholengemeenschap met Europese curricula, culminerend in een Europees baccalaureaa. De werkelijkheid is echter dat deze scholen werken volgens de interna tionale programma's. De integratie van het Tliorbecke Lyceum hierin lijkt ons geen verstandige concep tie'. De heer Claus en de dames De Kanter rri Laban stellen nadrukke lijk dat zij niet tegen het bijeen brengen van deze nationale scholen zijn, wèl tegen de gekozen situe ring. Tenslotte merken de wijkbewoners op dat het niet uitsluitend om het belang van Mariahoeve en Marlot gaat. 'Het is een algemeen Haagse aangelegenheid, omdat het gevaar dreigt dat een deel van de groen- gordel, die heel de stad boeit en siert, verloren gaat. Om aan die drieging te ontkomen, vragen wij om steunbetuigingen bij de Haagse bevolking'. Adhesiebetuigingen kunnen worden toegezonden aan Wijkcentrum Ma riahoeve, Ivoorhorst 155, Den Haag. Voor inlichtingen kan men bellen Cs avonds) 070-854992 en 853823. plan zijn de meeste kilmoeters ook van fietspaden voorzien. Bij het tertiaire wegenplan is dit een stuk minder. Daarnaast stimuleert men de aan leg van eenvoudige fietspaden door gemeenten en waterschappen. Deze kunnen een tegemotkoming in de kosten krijgen van 75 proent met een maximum van 100.000 gulden per jaar. Voorop in de provinciale plannen staat momenteel echter de aanleg van een net van volledig vrijlig gende fietspaden. Ht geaat hierbij om paden die niet langs een auto weg liggen en dus een eigen tracé hebben. Vooral in de natuurgebie den treft men deze padn aan. In ede laatste jaren is het net van vrijliggende paden steeds verder uitgebreid, van 126 km in 1972 tot 166 km aan het eind vandit jaar. Het nieuwe provinciale fetspaden plan 1975 omvat zoals gezegd 123 km aan fietspaden die in 5 jaar gerealiseerd dienen te worden. Daarbij wordt groot belang gehecht aan de inspraak van de lokale overheden en de burgerij. Het plan zelf wordt van 2 juni tot 15 augus tus op de secretariën van alle ge meenten in Zuid-Holland ter inza ge gelegd. Iedereen kan daarop tot 1 sptembr bij het provinciaal b- stuur reageren. De belangrijkste nieuwe fietspaden of uitbreidingen van bestaande, zo als die in het plan staan zijn: in de omgeving van Den Haag: paden tussen Den Haag en Meij en- del (1,5 km), De Lier en Delft (3,5 km), Voorburg en Nootdorp (1,5 km), Den Haag en Leiden (9 km), en de Vlietlanden en Zoetermeer 3 km). Van een onzer verslaggevers DELFT 'De verenigde vergadering is zich in iéder qpzich wust geweest van haar historische taak jegens Delfland zelf, j( de stad, jegens het nageslacht, evenals de verenigde vérgad van een kleine 50 jaar geleden'. De mooiste fietspaden van Den Haag zijn die in het duinengebied. in de omgeving van Rotterdam: Wateringen-Schiedam (3,5), Zoe- termeer-Rotterdam (8), Hoek van Holland-Maassluis (4), langs de Oude Maas (19), Berkel-Rotterdam (1.5). in de omgeving van Leiden: Lisse-Langeveld (5), langs de Ka- gerplassen naar Warmond (2,7), Noordwijkerhout-Hillegom (1), Alp hen-Boskoop (2). in de omgeving van Dordrecht: langs de Zuidh. Biesbos (5), Baren - drecht-Zwijndrecht (3). DELFT Vandaag wordt om 19 30 uur in gebouw 'Het Trefcentrum'. Phoenixstraat 66 te Delft een con gres gehouden over Midden-Delf land (zie ook elders in de krant). Het congres is een initiatief van de Commissie Natuur en Milieu. Deze commssie heeft met het oog op dit congres een boekje uitgegeven, dat verkrijgbaar is door het overmaken van 2.50 op gironummer 2610002 t.n.v. penningmeester Natuur en Milieu, van Leeuwenhoeksingel 43. Delft, met vermelding van 'Midden Delfland-boekje'. De brochure is samengesteld in samenwerking met de zogenaamde Planwinkel te Delft, de Rechtswinkel en studenten en medewerkers van de Deiftse TH. Op 7 en 8 juni wordt een demon stratieve 'kampeeractie' gehouden bij Rijksweg 19, de zeer omstreden De afgelopen weken is fel geprotes teerd tegen het ontslag van de leraar, die volgens de schoolleiding oncollegiaal is en geen verantwoor delijkheidsbesef zou hebben. Wet houder Tesselaar (onderwijs) keurde aanvankelijk de voordracht tot ontslag goed, maar de onderwijs commissie van de gemeenteraad zette gisteravond nogal wat vraag tekens achter die goedkeuring. De heer Tesselaar deelde mee, dat B. en W. volgende week dinsdag het definitieve besluit omtrent het al dan niet vertrekken van de heer Marijmis zullen nemen. Een groot aantal commissieleden zei gisteren de leraar 'het voordeel van de twij fel te willen gunnen', omdat de leerlingen van de heer Marijnis Van onze correspondent DELFT Voorzover dit mogelijk is wil de Voorburgse architect ir. J. Kruger het Deiftse stadhuis, ornamenten worden aangebracht, een creatie van buowmeester Hendrik de Keyser, weer in de oude staat terug brengen. Bij een vorige restauratie in de jaren twintig is door de invloed van de bouwstijl uit die tijd de Nieuwe Zakelijkheid veel van de oude entourage verdwenen. De strakke deuren en plafonds zijn hier sprekende voorbeelden van. In een toelichting voor de Deiftse gemeenteraad zei r. Kruger dat hij voor het voor-ontwerp voor de res tauratie veel archiefmateriaal heeft gebruikt teneinde de oorspronkelij ke aankleding en Indeling te ach terhalen. De buitenkant van het stadhuis is in de Jaren 1964-1968 gerestaureerd. Voor wat de Indeling betreft zullen de meest ingrijpende veranderingen neerkomen op het herstel van de hal als burgerzaal, een vergroting van de raadszaal over de gehele voorgevel en een uitbreiding van de trouwaccommo- datie met een tweede kamer. Het gehele college van B. en W. zal weer ln het stadhuis moeten terug keren. Volgens de heer Kruger komen de vier pilaren in de hal, waarvan er twee ingemetseld zijn, na de res tauratie centraal te staan. De brede centrale trap komt te vervallen. Er komt een kleinere trap voor terug. Bovendien wordt een lift inge bouwd voor hen die minder goed ter been zijn. De burgerzaal zal gaan dienen als ontvangstruimte voor grote gezelschappen. Om deze hal passend aan te kleden wordt het grote schilderij waarop het in terieur van het Deiftse stadhuis is afgebeeld teruggevraagd van het Stedelijk Museum Het Prinsenhof. In vroeger eeuwen was het stadhuis zetel van B. en W., schout en sche penen en de schutterswacht. Het huidige college, dat over enkele ge bouwen is verspreid wil graag weer een centrale plaats innemen. Ge tracht zal worden de uit te breiden raadszaal een interireur te geven dat passen is bij het uiterlijk van het stadhuis. Het verlaagde plafond zal worden weggebroken, de strakke deuren worden vervangen door fraai bewerkte deuren en lijsten en bovendien zullen oorspronkelijke rijksweg dwars door Midden-Delf land. Iedereen die via een kam peer weekend (met muziek, een ex positie, een aantal sprekers) zijn/- haar ongenoegen wil uiten over de rijksweg kan zich o.m. opgeven bij Henriette Merens, Havenstraat 17 (015-134694), René van der Ven, H. Tollensstraat 316 (015-565805) en Mart IJspeerd, Warmoezierstraat 11b (015-126433), allen te Delft. Aan de actie, die gesteund wordt door een groot aantal groeperingen in Zuid-Holland, is ook een hand tekeningenactie verbonden. Dit zei dijkgraaf mr. dr. J. Winse- mius gisteren in een bijzondere vergadering van het Hoogheem raadschap Delfland bij de inge bruikneming van het uitgebreide en gerestaureerde Gemeenlandshuis. De dijkgraaf merkte op dat men in zekere zin van een erfelijke belas ting zou kunnen spreken, maar dan van een blijmoedig gedragen belas ting. Hij prees de geweldige inzet van architekt en aannemer bij de uitvoering van de plannen, waaro ver wij gisteren uitgebreid hebben bericht. In aanwezigheid van o.a. mr. M. Vrolijk, commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland en gedeputeer de G. v.d. Zande sprak mr. Winse- mius aan het einde van zijn toe spraak de wens uit dat het gebouw 'onder den Zegen des Allerhoogsten een tempel moge zijn, waar het goede met het nuttige een edele wedstrijd zal voeren'. Het personeel van Delfland had in een eerier gehouden bijeenkomst een fraaie windwijzer aangeboden die een plaats heeft gekregen in de nieuwe entreehal. Aanstaande za terdag kan men van 11.00-16.00 uur de gedeelte tijdens een 'open huis' bezichtigen. Het is een unieke kans om te zien wat architect Ir. J. de nieuwbouw en het gerestaureer- Kruger uit Voorburg en de bouwer, de BV Aannemingsmij De Nieuwe Rotterdamsche te Rotterdam hier op één der oudste plaatsen van Delft hebben gepresteerd Bezoekers kunnen die dag geruik LEIDEN Er bestaat een goede kans dat de 28-jarige leraar Paul Marijnis toch aan het Rembrandt-scholengemeenschap verbonden blijft. goede resultaten hebben geboekt. Ook rees de vraag of het ontslag het bedorven onderwijsklimaat op de Rembrandt-scholengemeenschap wel zou kunnen verbeteren. Veel commissieleden drongen aan op aanvaarding van een compromis, dat de Algemene Bond van Onder wijzend Personeel inmiddels heeft voorgesteld. Dit voorstel houdt in: het zorgen voor 'een jaar volledige rust in en buiten de school', spoe dig overleg over herstructurerings maatregelen voor de Rembrandt- scholengemeenschap en het voorlo pig handhaven van Paul Marijnis als leraar. Dit compromis is even wel al van de hand gewezen door de schoolleiding en 48 docenten. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/LEIDEN Op 1 juni voert de NZH de nieuwe jaardienstrege ling in, waarin enkele verbeteringen en aanvullingen van en op het bus- lijnennet zijn opgenomen. De voornaamste verbeteringen betreffen het aanpassen van routes door nieuw ontstane wijken, een betere verdeling van de rijtijd van enkele lijnen en in sommige gevallen een betere aansluiting op en van de treinen en het toevoegen van enkele forensen- ritten. Door de indienststelling van lijn 44 Den Haag (Turfmarkt)Leid- schendam (Damplein) is de seizoenlijn VoorschotenWassenaarse Slag vernummerd in 34. De snellijn 49 (Den HaagWassenaarVoorschoten Leiden Zuid-Leiderdorp) krijgt van 16.30 uur af een 10-minutendienst en lijn 88 (Den HaagOegstgeestSassenheimLisse) van j.i.01 uur een kwartierdienst. In Noordwijk wordt het begin/eindpunt van lijn 92 ver legd van het Vuurtorenplein naar het Wantveld. De dienstregeling van alle zomer-seizoen-lijnen blijft geldig tot en met 31 augustus. Voor lijn 49 (Den HaagLeiderdorp), lijn 50 (LeidenHaarlem) en lijn 89 (Amster damDen Haag: NS-lijn) worden mini-dienstregelingen uitgegeven. Bo vendien doet de NZH aan huis-aan-huis verspreiding. maken van de ingang zijde nixstraat. In de Graveozaal i tentoonstelling ingericht waar een indruk kan 'krijgen va taken en werkzaamheden van land. Er is ook een, audio-v diapresentatie. Kinderen bei 16 jaar moeten ondei leiding ouderen zijn. Ter gelegenheid van de op van de uitbreiding is lij de i verij W. D. Meinema l.v. te een boekje verschener. over Gemeenlandshuis van Dell Schrijvers zijn ir. J. Knger e heer C. Postma, charterneestej het hoogheemraadschap. DELFT De Deiftse raad met volledige instemming eei tie van CDA, PSP en PvdA nomen, waarin het college v en W. wordt verzocht adhei betuigen met het streven vai dputeerde Staten het Gewei Orkest voor Zuid-Holland te b den. De motie wa singeddend naar leiding van het feit dat de mi van CRM heeft besloten de subsdieregeling voor symfon kesten net te zullen toepasse het Gew. Orkest, waardoor h< kest in financiële moeilijkl komt en uiteindelijk een opht van dit geelschap zal betels Wethouder Klein, die ondersl dat al op andere niveaus a( aan het behoud van het ork betuigd (o.a. door burgeiheeste ie), is van mening dat zonder sidies van het rijk het een om lijke zaak is het voortbestaar het orkest te garanderen. E worden nagegaan of de geme die nu al meesubsddiëren kunnen bijdragen. De gem Delft zal de subsidie aan het Orkest verhogen. Mevrouw vond het een goede zaak s met de provincie in contact te den over het voortbestaan vai orkest. De heer Notenboom (CPN) ty de het Gew. Orkest als 'het i ste, armste en meest sociale or Mevrouw De Vries (VVD) haar verbolgenheid over het dat de liberale fractie niet i voorbereiding van de motie gemengd, hoewel men er vol achterstond. De restauratie zal naar ir. Kruger verwacht ongeveer twee jaar in be slag nemen. De totale kosten wor den geraamd op 4 miljoen. De raad besloot een aanvullend voorbereiddngsikrediet te voteren voor de aanstaande herstelwerk zaamheden. Hierdoor zal het moge lijk zijn nog dit jaar met dit pro- jekt te beginnen. Enkele raadsleden betwijfelden de juistheid van het idee van het college dat B. en W. naar het stadhuis terugkeren en het gemeentelijk inforamtiecen- trum, dat thans op de begane grond is gevestigd andere ruimte zal moeten vinden. Het college heeft wel beloofd dat het info centrum in een pand aan de Markt zal moeten worden gehuisvest. DELFT De oude stadsmuur aan de Westvest die tijdelijk moest verdwijnen in verband met bouw van een flatcomplex in opdracht van Kavel b.v. te Wateringen wordt nu weer voorzichtig gebouwd. In afwijking van de oorspronkelijke vorm zijn boogvormige openingen in de muur aai bracht die toegang geven tot een passage, waaraan showrooms zijn gesitueerd. De bewoners de eerste etage van het flatgebouw zullen over ee n terras beschikken dat zich tot de herstelde hl uitstrekt. Films in Delft CITY: The towering Inferno, 2.30, 8. 14 J. CITY SLECT: Keetje Tippel 7. 9.15, ma, dl. do. vrij ook 2.30, 18 J. DELFIA: In de sUPJes ln de Alphen, 2.30. 7. 9.15, 18 j. DOELEN KINO: Duivels d° Brote weg, 7. 9. za. zo 2.30. 18 J. -e™a,p 15 oen daalder waard, 7 9.15. zo 2.30. 14 j. FLIMHU1S DELFT: Het heroïsch optimisme van de pruimen- bloesem. 8. STUDIO D: Zwaarmoedige verhalen voor bij de centrale verwar- Films in Den Haag WAT NIEUW IS: APOLLO: De dodende vuist; 2.30, 7, 9,16. zo ook 4.45, 18 1. ASTA: Het spookbeeld van de vrijheid; 2.30. 7, 9.30. zo 1.30, 4, 7. 9.30. 14 1. CINEAC: Tekenfilmfestival nr 1. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, zo v.a. 11.30. a.l. FLORA: Erotische klooslervertelllngen. 2. 7. 9.15, zo ook 4.30. 18 J. PASSAGE: De knokmachine, 2.30. 7. 9.30, za en zo 1.30. 4. 7, 9.30. 18 J. REX: The counseller, 9.30, 11.30. 1.30. 3.30. 5.30, 7.30. 9.30 zo v.a. 1.30. 18 j ROYAL "70: E>e Indische graf- tempel. ma t.m. woe 2.15. 8. do. vrij zo 2.15, 7. 9 30. za 2. 9.30. 18 J. ROYAL OP ZOLDER- Karate op-leven en dood. ma. dl 2.15. 8. woe 2 15. do. vrij. zo 2.15. 7. 9 30 za 2. 7. 9 30. 18 J WAT BLUFT: APOLLO 2: The stonekil- ler. 2. 7.30. 9 45. zo ook 4 15, 18 J. BIJOU: Huil niet met je mond vo'. 2. 7, 9.30. zo ook 4.15. 18 j. CINEAC- The towering inferno. 8. 14 J. CORSO: Keetle Tlopel. 1.45 7. 9 30. zo ook 4 15. 18 j. DU MIDI: Roole Slen. do, ma, dl. woe 8.15, vrij, za 7. 9.30. zo 4.15, 7. 9.30 14 J. EURO CINEMA: Gejaagd door de wind. 1.30, 7.45. za. zo. woe 3.45. 7.45, 14 J. METRO- POLËVTUSCHINSKIAarbeving, 2, 8, zo ook 5, 14 J. ODEON: Rufus, 2, 6 45, 9.15, zo 1.45, 4.15, enz. 18 J. STUDIO DE LUXE: Op herhaling ln het melsjesinter- naa(k)t. 2.15, 7.15, 9.30. zo 1.30, 4 enz.. 18 J. STUDIO 2000: Tommy, 7, 9.30, zo ook 1. woe av. geen voore. 14 J. DE UITKIJK: Moord ln de Orient Expres) 2, 8. 14 J. WAT TERUGKOMT: CAMERA: Romeö en Julia, 2, 8. 14 J. OLYMPIA: Luchthaven ln alkrm. 2. 18. 14 J. Films in Leiden CAMERA: Once upon a time ln the wes.t 8, 14 J. LIDO: You only live twice. 2.30. 7. 9.15, zo ook 4.45, 14 J. LUXOR: Brea kout; 2.30, 7. 9.15, zo ook 4.45. 18 J. STUDIO: Butch Cassldy and the sundan- kld. 2.3 Dagelijks Den Haag VANDAAG: Kon. Schouwburg, 20.15 De Raagse Comedle Don Juan van Molière. HOT 20.30 Nieuwe Komedie Voor een bloemetje en een zoen. Theater in de Steeg 21 Amsterdamse Mime Liga Otto B Wust. Theater aan de Haven 20.15 To neelgroep de Appel Kafka KK. Haagse Jazz Club 21 Frog Island Jazz Band. Fontein kerk, VOORBURG 20 .15 Ben Fey orgel en Elly Fey mezzosopraan. Kloos terkerk 20.15 New Zealand Dorian Choir m.m.v. G. Akkerhuls. orgel (o.a. Wagner en Mozart). Houtrusthallen 20.15 Kon. Militaire Kapel o.l.v. A. Posthumus. Paard van Troje 21 Bintangs. Congresge bouw 20.15 Toneelgroep Randstad Gera nium Jack. OUD RIJSWIJK. Kunstjes- markt 's avonds geopend. DE LIER, De Dom, 20-30 concert Henk G. van Putten (orgel), Plet Vellekoop (hobo), (Bach e.a.). MORGEN: Kon. Schouwburg 20.15 De Haagse Comedle Wat een geweldige rot zooi. HOT 20.30 De Nieuwe Komedie De uitzondering en de regel. Theater ln de Steeg 21 Amsterdamse Mime Liga Otto B Wust. Theater aan de Haven 20.15 To neelgroep de Appel Kaf ka KK. RIJS WIJK. KI. Schouwburg 20.15 Toneelgroep De Rederijkere De herbergiereter van C. Goldonl. paard van Troje 21 Hobbit. Dlligcntla 20.15 Robert Kreis en Peter Stoops, plano Pollchlnelle. Congresge bouw 20.15 Toneelgroep Randstad Gera nium Jack. Openbare Bibliotheek Bilder- dijkstraat 20 Muziekavond. MAASSLUIS, Grote Kerk 20.15 Jaap Kronenburg, orgel. ZONDAG 1 JUNI: KI. Schouwburg, RIJS WIJK 20.15 De herbergierster, zie 31 mei. Oude Kerk, Herenstraat VOORBURG 15 Vldor High School Cholr uit Texas (o.a. Bach en Palestrina). Abdijkerk, LOOS DUINEN 15 Ben Fey, orgel en Elly Fey, mezzo-sopraan (o.a. Telemanm en Bach). Capitol Evangelisatie Centrum, Loosduin- sekade 222, 15 en 19.30, concert door Lee Singers. MAANDAG 2 JUNI: Congresgebouw To neelzaal 19.30 The Anglo American Thea tre Group The Crucible van A. Miller. Kurzaal 20.15 Orkestvereniging Muslca o.l.v. Jan Out m.m.v. Gerard van Blerk plano (o.a. Schumann en Strawinsky). Circustheater Holland Festival Neder landse Operastichting m.m.v, Het Resi dentie-Orkest. Het Nederlands Kamerkoor en Ktlnstlergruppe Eurythmeum Stutt- Ïart. dirigent Hans Vonk Orfeo ed Euri- ice van Gltlck. DINSDAG 3 JUNI: HOT 20.30 Nieuwe Komedie De minister-president is een kanon. Congresgebouw 19.30 The Cruci ble, zie 2 Juni. Kurzaal (Hollands Festi val) 20.15 Het Residentie-Orkest o.l.v. N. Harnoncourt m.m.v. B. Valente, sopraan. (Barokmuziek). Circustheater Holland Festival 20.15 Teresa Berganza. mezzoso praan en Fellx Lavllla piano (o.a. Grana- dos). WOENSDAG 4 JUNI: HOT 20.30 Nieuwe Komedie De minister-president ls een kanon. Congresgebouw 19.30 The Cruci ble, zie 2 Juni. Dillgcntia Holland Festi val 20.15 Royal Shakespeare Company Pleasure and repentance. Circustheater Holland Festival 20.15 Internationale Nieuwe Scene uit Antwerpen De ballade voor grote en kleine poppen. Openlucht theater Zuiderpark 14 Limburgs Jeugdto neel Repelsteeltje.. DONDERDAG 5 JUNI: HOT Nieuwe Ko medie De minister-president ls een ka non. Diligentia Holland Festival 20.15 Alan Curtis, klavecimbel (Couperin, Duphly, Balbastre).Circustheater Holland Festival 20.15 Kama Dev Ensemble India (tempel mi maskerdansen). VRIJDAG 6 JUNI: HOT 20.30 Nieuwe Komedie De minister-president ls een kanon. Stadhuis, RIJSWIJK Holland Fes tival 20.15 Muslca da Camera o l.v. Ton Koopman m.m.v. Marianne Kweksllber, sopraan en Ruud v. d. Meer, bariton Uit het notenboekje van Anna Magdalena Bach. Haagse Jazz Club 21 Cressent City Jazz Band. Theater in de Steeg 20.30 Robert Kreis en Peters Stoops piano Pollchlnelle. Circustheater Holland Festi val 20.15 Nederlands Dans Theater. Dili gentia 20.15 Einduitvoering academie voor podlumvorming. ZATERDAG 7 JUNI: HOT 20 30 Nieuwe Komedie De minister-president is een kanon. Kurzaal Holland Festival 20.15 Het Residentie-Orkest en Zweeds Radio Kamerkoor dirigent N. Harnoncourt, so listen o.a. Benita Valente sopraan en Norma Procter, alt Jephta van Handel. Grote Kerk 16 Wlm van Beek. orgel (o.a. Franck èn Bossl). Circustheater Holland Festival 20.15 Het Nederlands Dans Theater. Theater in de Steeg 20.30 Robert Kreis en Peter Stoops, plano Pollchlnelle. ZONDAG 8 JUNI: HOT 20.30 Nieuwe Komedie De minister-president ls een kanon. Dillgcntia Holland Festival 20.15 Hessischcs Staatstheater Wiesbaden Eln bericht für elne Adademle van Kafka. Circustheater Holland Festival 20.15 Ga- llna Visnevskaja, sopraan en Tamas Vas- sary, piano (liederen van Tsalkowsky e.a.). Kurzaal Holland Festival 11.30 Kwartet Tarago Barcelona (gitaren). Theater in de Steeg 20.30 Gyles Hedley blueszanger en Folkgroep Klevingrove. Gemeentemuseum (Aula) 14,30 Zigeune rorkest Kabanl. Dagelijks Delft MORGEN, Waagtehater, 20.30 Projektthe- aiter met De architekt en de keizer van Assyrië. Waagzolder, 14 Poppentheater Wat? tante Trijntje en de stofnesten. ZONDAG 1 JUNI: Abtswoudc, 15 quatac- toer kwartet. DINSDAG 3 JUNI, Stadsdoelen, Holland Festival, 20.15 Internationale Nieuwe Sce ne uit Atnwerpen De ballade voor grote nuelkerk 20.15 Koos Bons, orgel. VANDAAG, Waagtheater, 20.30, Projekt theater De architekt en de keizer van Assyrië. Adelbertkerk, 20.15 Laatste loop- in concert gew. orkest mmv operakoor Maasstad en zes 'jonge dirigenten. Dagelijks Leiden VANDAAG: Laktheater. 20.15 Litterus Sa- orum 'Hart ln frace'. Stadsgehoor 20.15 Rotterdams Phllharmonisch Oi plano (BeethovenDen Burcht, olv W. We Iter mmv Malcolm F Jeugdkoor 'Ex-Animo' met zangspel. MORGEN: Laktheater, 20.15 Lltteru orum 'Hart ln farce'. WOENSDAG 4 JUNI: Stadsgehoort 20.15 Popconcert met Kayak en Caz I VRIJDAG 6 JUNI: Stadsgehoorzaal, S Rotterdams Phllharmonisch Orkest Edo de Waart en Toonkunstkoor Rotterdam (Beethoven). Groenoor 19 Vader Abraham Show. ZATERDAG 7 JUNI: LISSE, St. kerk 20.15 Koorconcert Jongens en i nenkoor van St. Bavo t8 Haarlem, nard Bartellnk, orgel. Tentoonstellingen DEN HAAG Gemeentemuseum, Stadhou derslaan 41 ma t.m. za 10-17. zo 13-17, woe ook 20-22; muziek en Kunsthistori sche bibliotheek en prentenkabinet ma t.m. vrij 10-12.30 en 13.30-17 woe ook 20- 22 t.m. 22 juni Ru en Ann Israëls (schild, sieraden). Nwe presentatie afd. Haagse Historie, t.m. 27 Juli Volksmuziek en volksinstrumenten 2. t.m. 27 Juli Ger- rlt Veenhuizen, t.m. 6 juli Sjoerd Buis man (bomenprojekt 1973-'75). Museum Bredlus. Prinsegracht 6, ma t.m. za 10-17, woe ook 20-22, zo 13-17. Museum voor het Onderwijs, Hemsterhuisstraat 2e en 154, Kreima dorp ln Tunesië. Vergeten Mexicanen, In Buddha's bergen, Ned. en de tweede wereldoorlog. Gopend dag 10- 16, zon 13.30-16. Kostuummuseum, Lange Vijverberg 14, ma t.m. za 10-17, zo 13-17, woe ook 20-22. Vredespaleis. Carnegle- pleln 2, ma t.m. vrij 10-12 en 14-16. zo 14-16. Rijksmuseum Meermanno Wc- strccnlanum, Prlnsessegracht 30 ma t.m. andersen verbeeld. Pulchr! Studio, Lange za 13-17 zon- en feestd. gesl. t.m. 6 Juni Voorhout 15. galerie ma t.m. za 10-16, t.m. 5 lunl Albert de Deken (schild tek. aquar.). Bovenzalen ma t.m. za 10-16, zo 14-17, t.m. 7 juni Ledententoonstel]ing. Panorama Mesdag, Zeestraat 65, ma t.m. za 10-16, zo 12-16. Gevangenpoort, Bui tenhof 33. ma t.m. za 10-17, zo en feestd. 13-17, leder heel uur rondleiding, 16 uur de laatste. Mauritshuis, Plein 29. ma t.m. za 10-1, zo 13-1. Galerie Arta, Kazerne straat 11, dl t.m. za 11-1, 3 Jund t.m. 22 juni Carla KJeekamp, (graf.). Galerie A.R., Oude Molstraat 18, dl t.m. za 11-1, t-m. 1 Jund Suzanne Esser (sier). Guy van Hardenbroek (ker.). Galerie Edison, Javastraat 16, wo t.m. za 11-18. zo 13-18. Pander, Kunscentrum, Wagenstraat 1 dl t.m. za 10-18. do tot 217. t.m. 29 juni Nancy Talbot (wandkleden). Galerie Haagse Kunstkring, Denneweg 64, dl t.m. za 10-17, t.m. 7 Juni Poek Bürman (schild.). Marcel Mlnnee (foto's). Galerie Nouvelle Images, Westeinde 22. di t.m. za 10-18, 30 mei t.m. 18 Juni Michel Over- beeke (aquar. ets), Pal-Narbone (tek.). Ace Art Gallery Enterprise, A. Paulow- napleln 11. dl t.m. za 11-17. t.m. 13 juni Hans Bogaarts (schild.) Anton Harmsma (schild.). Jan Voets (tek). Cinema Du Midi, 2e Carpentlerstraat 141a. ma t.m. vrij 13-16.30 en 19-23, za en zo 11-23, t.m. 19 Juni Oxydlus. WASSENAAR, Galerie- Bibliotheek, Luifel baan 1. 10-12,30, 14-17, 19-21, za 10-13. gesl. ma ochtend, dlnsd. av. do; t.m. 18 Juni Jules Bekker (schild- graf. aquarellen). Kunstzaal Heuff, t.m. za 10-17, dl av. 20-22. zo na afsp Johan van INGEN (aquarellen), Kondo (Japanse sprookjespoppen). SCHENDAM. Galerie De Schakel. Bi hove 13. ma en do 13 30-16.30. dl, vrij 10.c30-12.00 en 13.30-16.30, za 1 16.30, do av. 20-21. van 2 juni t.n Juni. Irene Lacourt (wandkleden). Noordhuls (tek. aquar. schild.), Haasnoot (materleschild. etsen). DELFT, Indonesiche Ethograflsch scum, St. Aeathapleln 4, ma t.m. 17, zon en feestd. 13-17. Sted. Mus het Prinsenhof, St, Agathapleln t.m. za 10-17. zon 13-17. Galerie Abt? de. A. van der Leeuwlaan 332, dag 9 t m. 30 juni D. de Loor (schild 3 27 juni Circus tentoonstelling. Cosa, de Delft 183b. di t.m. za 9-12.30 en 1' 17.30 Mla Vulllnghs. Katje Tuinier, 1 Neven, Lucle Bakker (ker.). Nel v kum en Dien Buiter (tex.). Menno (sier.), Fons Bemelmans en Bern. v F steren (plast.). LEIDEN, Rijksmuseum voor volkenkui Steenstraat 1, ma t.m. za 10-17, zo 13 Sted. Museum De Lakenhal. Oude SU 28-32, ma t.m. za 10-17, zon- en feff 13-17. Galerie Van der Vlist, Botermi 3, dl tjn. za 10-17 don tot 21.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6