an Hanegem devalueert Oranje verder ïindhoven komt uit 't niets Valpartij helpt Hans Langerijs steviger op kop 'De avond van de wanhoop' Revanche voor Polen Dick van Dijk stopt ee heleen vijf halve debutanten tegen Joegoslavië in Belgrado Ifs kleine nederlaag tegen FC Groningen is voldoende voor promotie 'oblemen rond inkbalselectie qr /KWARTET VRIJDAG 30 MEI 1975 SPORT PS17-RH19 >nze speciale verslaggever rRADO Het voor de nterland tegen Joegosla- i kwalitatief opzicht toch :rk gedevalueerde Neder- elftal, is gistermiddag het vertrek naar Belgrado Willem van Hanegem nog ikkelijker tot een iets ver- Jong Oranje bestempeld, jl bondscoach George el van niets wist, kwam lanegem vanwege een bles- ïiet op Schiphol opdagen, lakker Wim Rijsbergen tschuldigde de Kromme i het vliegveld. laangenaam verraste Knobel ch toen genoodzaakt de toe- aanwezige FC Amsterdam- nvelder Heini Otto in zijn ende selectie op te nemen, tond juist op het punt Schip hol te verlaten, nadat hij zijn gese lecteerde ploeggenoten Jan Jong bloed en Nico Jansen per auto had weggebracht. In allerijl werd door Tonny Bruins Slot, de coördinator van FC Am sterdam, Otto's voetbalplunje in het Olympisch Stadion opgehaald. De enigszins komische scène onder streepte nog eens, hoe zeer Knobel door zijn spelers wordt gemanipu leerd. Het heeft er veel van weg, dat Knobel, méér dan welke andere bondscoach, afhankelijk is van de bereidwilligheid van zijn spelers. Hoewel alle vedetten constant ver klaren, beslist in het Nederlands elftal te willen spelen, zijn er tij dens het bewind van Knobel voor elke interland wel spelers geweest, die niet in het nationale team wil den of mochten (van hun clubs) optreden. In de reeks van zeven wedstrijden onder Knobel Zweden. Finland, Zwitserland, Italië, 'België, West- Duitsland en nu Joegoslavië werd de beklagenswaardige coach geconfronteerd met weigerachtige en later vermoeide PSV'ers, niet los te weken Nederlandse Spanjaarden Cruijff en Neeskens speelden slechts tegen Zweden, Finland en Italië een niet altijd beschikbare Rensenbrink ook teeen werkende clubs. Knobel moet vooral ten aanzien van de mogelijkheden rond Cruijff en Neeskens in tussen zo ongeveer ten einde raad zijn. Voor de inter land tegen België verklaarde de Brabander nog hoopvol, 'dat de zaak rond de beide Johannen voor half mei definitief geregeld zou zijn', maar ook nu nog lijkt er geen enkele zekerheid ten aanzien van de vedetten. Ondanks een bewering van Knobel, gisteren: 'De zaak is wel voor half mei rondgekomen. Cruijff had hier ook in Belgrado gespeeld, wanneer hij niet door dat virus was geveld. De agenda van het Nederlands elftal voor het ko mend seizoen is inmiddels in Bar celona aangekomen'. Op de vraag of men nu zeker weet of Cruijff en Neeskens definitief vrij zijn voor de nog te spelen wedstrijden in het Europees lan- denkampioenschap, antwoordde Knobel: 'Daar praat ik liever nog niet over. Laten we het voorlopig maar bij deze interland houden'. Een interland dan, die na de afzeg ging van Ajacieden, Twentenaren. PSV'ers en Cruijff via het 'geval- Van Hanegem'. tot een climax van alle problemen heeft geleid. Hoewel de blessure altijd mogelijk blijft, had Van Hanegem de Oranje-lei ding in ieder geval eerder moeten inlichten omtrent zijn afwezigheid. Een handelwijze van de Feyenoor- der. die bij het sectiebestuur be taald voetbal in verkeerde aarde is gevallen. Knobel zelf sprak ran een teleurstelling, maar wilde de zaak eerst nog eens rustig bekijken. Knobel: 'Natuurlijk is het niet leuk om vlak voor het vertrek half twaalf van een andere speler te moeten horen, dat Van Hanegem niet komt. Ik heb nog geprobeerd om Willem thuis te bereiken, maar kreeg zijn dochtertje aan de tele foon, die alleen maar wist te vertel len, dat papa om twaalf uur thuis zou komen. Ik heb toen Otto geno men, temeer omdat hij samen met Spelbos en Meijer tot de reserves van deze selectie behoorde. Otto was de zeventiende man. Hij had toch de volgende dag gekomen, wanneer hij niet toevallig op Schiphol was geweest. De kwestie rond Van Hanegem is een sectie voorzitter Hogewoning doorgegeven. Die zal de zaak in Nederland verder uitzoeken. Wanneer het een be leidskwestie wordt, dan wil ik er wel in meepraten.' Als het aan sectiebestuurslid Dé Stoop ligt, dan wordt het ook een beleidskwestie. Een verontwaardig de Stoop in de Joegoslavische hoofdstad: 'De wijze waarop Van Hanegem zich heeft afgemeld, is zeer kwalijk. Dit betekent een slag in het gezicht van de technisch directeur. Wij vinden dat dit een beleidskwestie moet worden.' Knobel resteert inmiddels een zes tien-koppige selectie, waarvan ze ven spelers nog nooit een A-inter land hebben gespeeld en vijf nog nooit een volledige A-interland. De coach loopt tegen de Joegoslaven de kans met het onervaren team belangrijk gezichtsverlies te lijden. Want in hoeverre is het immers verantwoord met volledige en 'hal ve' debutanten tegen een gemoti veerd Joegoslavië vanwege de naam Nederland en de gevoelens van revanche na een recente af gang van het Joegoslavisch elftal tegen Noord Ierland te laten spelen? Een Nederlands elftal, dat slechts in Jongbloed, Neeskens. Rijsbergen en Peters nog internati onaal ervaren spelers telt. De berg problemen rond Joegosla- vië-Nederland accentueert tenslotte nog eens de ongelukkig gekozen datum van deze interland. Wat dat betreft heeft de KNVB er verstan dig aan gedaan in de nabije toe komst alleen nog 'belangrijke' in terlands te willen spelen en vriend schappelijke wedstrijden als om folkloristisch gebeuren uit vroeger jaren te beschouwen. Het Nederlands elftal, dat zaterdag middag in Belgrado tegen Joegosla vië aantreedt, telt overigens twee 'hele' debutanten en vijf spelers, die nog geen volledige interland op hun naam hebben staam De debu tanten zijn rechtsachter Van Rijns oever en linkerspits Van Marwijk, terwijl Overweg. Everse. Arntz. Kist en Vosmaer nog geen volledige wedstrijd in Oranje hebben ge staan. De opstelling luidt: Jongbloed; Van Rijnsoever. Rijs bergen, Overweg. Everse: Peters, Neeskens, Arntz; Vosmaer, Kist, Van Marwijk. MATTY VERKAMMAN ionze speciale verslaggever ILLE De manier waarop Eindhoven in deze competitie aan oelpunten komt, is bijna verbijsterend om te zien. Eindhoven, joeg, die na gisteravond vrijwel zeker in de eredivisie speelt, It een soort voetbal dat oogt als een complete chaos, maar dat [genstander voor vreemde situaties stelt. PEC, met 0-4 onder oet gelopen, ondervond dat weer eens. Eindhoven komt uit het I, zowel in deze merkwaardige competitie als in de boeiende bmpetitie. het volkomen.' Verhaert. eens de leerling van Rinus Goosens, was zeer reëel in zijn oordeel. 'Eindho ven verdient alle lof voor die speel wijze'. zei hij. 'Dat we hebben ver loren ligt niet alleen aan ons zelf. Eindoven is gewoon beter.' Verhaert doelde er wel op dat zijn eigen ploeg in feite faalde. PEC speelde lusteloos, zonder inzet en vooral fantasieloos. Eindhoven kon alleen maar dankbaar zijn. want de monsterscore wat is 0—4 immers anders in een uitwedstrijd maakt de taak van FC Groningen zondag in Eindhoven vrijwel hope loos. Slechts als Groningen met 3— 0 wint. promoveert de pleeg. Bij 0— 2 volgt een beslissingswedstrijd. In alle andere gevallen kan Eindhoven opnieuw uit het niets beginnen aan het eredivisie-avontuur. PEC—EINDHOVEN 0—4 (0—1). 83* Brans O—l, 68- Senders 0—2. 75* Ja cobs 03, 89: Kreekels 04. Scheids rechter: Beck. Toeschouwers: 10.000. PEC: Gerards; Drost, Veenstra, Schubert, Van der Horst (Bajac)Hendrlksen, Ro- rije. Van Renswouw; Verheyen, Leidekker (Hindriks), Heskamp. EINDHOVEN: Beerendonk; Schalks, Kool man, Bloemers, Bruinen: Pijs, Kreekels, Brans: Senders. Jacobs, Bleyenberg. ide manier waarop Eindhoven joren komt lijkt uit het niets iraen. Zoals gisteravond, toen ïoven de hele eerste helft bij- onchalant over het veld liep. daarbij nauwelijks druk leek aken over PEC, dat zoekend de vorm, niet tot sluitende inaties kon komen. En toen s, niet uit een gevaarlijke si- i, werd het 01. Brans soleer- ngs drie man en scoorde. Ver- ring bij iedereen. Behalve bij loven, dat dit soort situaties id is. Zegt trainer Rinus :ns: 'Ontspannen voetballen is vereiste. Ontspanning is de ;id, die ik de spelers geef. Ik geleerd niet lang aan het je bij iemand te lopen. Dat wil jongens overdragen. Zelf mo- lij de grens bepalen tot waar rijheid is toegestaan.' frijheid heeft tot gevolg dat ïoven zo op het oog maar wat Er is in eerste instantie geen lijn te ontdekken, maar zo kkelijk vinden 'de spelers el- soms, dat de tegenstander ei- jk niet gevaarlijk kan worden, niers als Schalks, Senders en loen het rustig aan, maar o zo Youngsters als Jacobs en Jiberg blijven gevaarlijk han- n de spits. Wat dat tot gevolg bleek pas in de tweede helft, pas liet Eindhoven zien hoe ttend goed het op de counter spelen. De drie doelpunten die vielen waren er even zovele gen van. de patent-vrije trap van Sen na een handsbal van Hendrik die niet goed raad wist met storen van Eindhoven. Het van Senders draaide fraai om nuurtje heen in de verste hoek. later glipte de razendsnelle )s door de buitenspelval en de 03. De vierde treffer n van Kreekels die een draai- voorzet van Brans ineens op slof nam na een snel genomen trap van Schalks, it het niets op 04. Zo uit het op de rand van de eredivisie, had van tevoren nu aan Eind- n gedacht', zei PEC-trainer laert later. 'Maar als je de zo ziet spelen, verdient men BAARN Dick van Dijk stopt met voetballen. Hij treedt in dienst bij de Stichting Eurosportring in Baarn. Dit is een Europese sport- uitwisselingsorganisatie. waarin o.a. Henk Burgwal, secretaris-pen ningmeester van de KNVB en dr. Wim van Zijll. algemeen secretaris van de NSF zitting hebben. Dick van Dijk krijgt de functie van direc teur sportief, waarbij hij de verantwoording krijgt voor het Europese sportgebeuren binnen Eurosportringverband en de organisatie van de in 1976 te houden zeven Europese jeugdvoetbaltoernooien met een deelneming van 4000 jeugdspelers uit acht landen. Hieraan doen uitsluitend amateurclubs mee. Dick van Dijk begon zijn loopbaan bij het Schiedamse SW en speel de als lid van die vereniging driemaal in het UEFA-elftal mee. Hij ging daarna over naar FC Twente, waarin hij eenmaal topscorer van Nederland werd. Via Ajax, Nice en Murcia heeft Van Dijk zijn prof carrière beëindigd. De Venlose eerste divisieclub FC VVV heeft donderdag het con tract van doelman Eddy Sobczak met drie jaar verlengd. Middenvel der Martien van de Tillaar tekende voor één jaar bij. Feyenoord heeft de 20-jarige Martin Vreysen van NAC voor twee jaar gecontracteerd. De Rotterdammers hopen in de Bredanaar een opvolger te hebben gevonden voor de naar Anderlecht vertrok ken Peter Ressel. NAC ontving voor zijn speler een bedrag van circa een half miljoen gulden Dries Visser van Sparta tekende voor twee jaar bij Jan Groeneweg. de 22-jarige spits van SVV, heeft bij NAC een contract voor twee jaar getekend. '*f! Olympia's ronde door Nederland Beeld uit het duel tussen PEC en Eindhoven. Veenstra (PEC) duelleert met Jacobs (Eindhoven). GRONINGEN Teleurstelling, maar toch ook hoop. Dat uiterst tegenstrijdige beeld stond gistera vond in het Groninger Oosterpark- stadion, toen de vreugde over de royale en dik verdiende 5—2 triomf op Vitesse werd bekoeld door de eclatante overwinning van promo tiekandidaat nummer één. Eindho ven, op PEC Zwolle. Teleurstelling omdat er naarstig rekening was ge houden met een stunt van het voor zijn laatste kans vechtende PEC. Teleurstelling ook, omdat de thuis club Vitesse twee kostbare doelpun ten cadeau had gedaan. Hoop ech ter, daar een 3-0 overwinning in en op Eindhoven voldoende is om de vlag in top te hijsen. FC Groningen wenste die mogelijkheid toch niet achteloos als een in elkaar gefrom meld patatzakje weg te gooien. Vitesse ondernam in de eerste helft nauwelijks pogingen om het naar winst hunkerende FC Groningen voor onoverkomelijke moeilijkhe den te stellen. Niet onlogisch, ge zien de verklaring van Vitesse-trai ner Ned Bulatovic. Hij zei: 'Na een 5-2 nederlaag op eigen veld valt het niet mee om de jongens op nieuw te motiveren. Bovendien heeft het bestuur in Eindhoven de psychologische, fout gemaakt de spelers deze week de contracten voor het nieuwe seizoen aan te bieden. Dat heeft bepaald niet in spirerend gewerkt op de jongens, die met een lager basis-salaris ge noegen moeten nemen'. Het was daarom verbazingwekkend, dat het een half uur duurde voordat de FC GroningenVitesse PEC ZwolleEindhoven Eindhoven 5 FC Groningen 5 PEC 5 Vitesse 5 8 12— 4 6 9—5 4 3—8 2 6—13 thuisclub dat buitenkansje aan greep. Met zomeravondvoetbal poogden de manschappen van trainer Ron Groenewoud zich een weg naar het doel van Dick Beukhof te banen. Slechts een solo van Peter Eimers, in de achtste minuut bracht het schaars gevulde Oosterparkstadion (7000 toeschouwers) in extase. Wel licht schaamde FC Groningen zich zo voor het uitblijven van de ope ningstreffer, dat de winstgevende kopbal van Ab Gritter zonder een spoortje van emotie werd begroet. IRLEM De eerste aanloop de geselecteerde honkballers op naar het toernooi om het Eu- es kampioenschap, dat eind juli 3arcelona wordt gehouden, is aakt. Onder leiding van de coa- Hamilton Richardson en Leen erijk wordt iedere woensdaga- i in het Pim Mulierstadion icientieus getraind. Na aan- st van de Amerikaanse coach e Mijers. die begin juni in Ne- and wordt verwacht, zullen de tjes op de i's worden gezet. Mij- zal echter reeds direct worden infronteerd met moeilijkheden 1 de selectie. Drie spelers, wer- Charles Urbanus, achtervanger Smit en velder Don Wedman n in juni worden opgeroepen hun militaire dienstplicht te 'uilen. Gedurende hun oplei- [stijd, die twee maanden duurt, :en de spelers officieel niet het verlaten. Jules de Pierre, lid het bondsbestuur die belast is de technische zaken: 'We heb- bijzonder plezierige contacten de CISM en steeds de mede- king voor belangrijke evene- ïten gehad. Maar het schijnt deze zaak nogal moeilijk te i. Niettemin geven we de 'd niet op om de spelers vrij te gen voor het Europees kampl- schap'. ral het niet kunnen spelen van anus zal een bijzondere zware dicap zijn. De werpersstaf is J al sterk gedecimeerd na het fek van Wim Remmerswaal, die profcontract heeft aangeboden regen in de Verenigde Staten en weigering van Nol Beenders Veertig gewonden weer uit ziekenhuis ontslagen LONDEN-PARIJS 'De avond van de wanhoop' (Daily Mail), 'De dwaasheid van Leeds' (Daily Express), 'Supporters maken Leeds te schande' (Daily Mirror) en 'Het was een doelpunt'* (Sun), zijn enkele grote koppen in de Engelse kranten naar aanleiding van de finale om de Europese beker voor landskampioenen tus sen Bayern München en Leeds United, die woensdagavond in Pa rijs werd gespeeld. Alle Engelse kranten betreuren het schandelijke gedrag en het vandalisme van de Engelse sup porters. Zij wijzen er echter op dat de Franse arbiter Kitabidjan een beslissende rol heeft gespeeld door in de eerste helft Leeds Uni ted een strafschop te onthouden en na de rust het doelpunt van Lorimer af te keuren. 'Hoe kan hij nu dat doelpunt afkeuren wegens buitenspel wan neer een Duitser de bal nog aan raakt voordat deze in het doel gaat?', vraagt Billy Bremner zich af in de Daily Mirror. Volgens manager Don Revie van Leeds United was het afgekeurde doel punt het keerpunt in de wedstrijd geweest. Oud-international Bobby Charlton verklaarde enkele minuten na af loop van de wedstrijd voor de Engelse televisie: 'Hoe kan de scheidsrechter dat doelpunt nu afkeuren, Bremner was niet eens in de actie betrokken'. Volgens de Sun zijn de ongeregeld heden tijdens en na afloop van de wedstrijd veroorzaakt door een stel raddraaiers. 'Het merendeel De ten onrechte onthouden strafschop in beeld. Franz Becken- bauer (5) heeft Allan Clarkes rechterbeen in de 'schaar' geno men, waardoor de Leeds-aanvaller ten val komt. Scheidsrechter Kitabdjian liet gewoon doorspelen van de Engelse supporters heeft geen goed woord voor hen over'. Bij de rellen in Parijs vóór en na de finale tussen Bayern München en Leeds United, zijn 40 mensen naar ziekenhuizen overge bracht onder wie zeven politiea genten, aldus is gistermiddag door de Parijse politie meegedeeld. De gewonden konden na enige tijd heengaan. Er zijn geen arres taties verricht. Een jonge Engelsman die een mo torfiets van de politie door het raam van een apotheek had ge duwd werd enige tijd vastgehou den maar kon toen ook vertrek ken. In het stadion Pare des Princes zijn door de Engelse bezoekers .honderden stoelen vernield. In de buurt van het stadion sneuvelden talloze ruiten van winkels en au to's. De politie kon donderdag middag nog geen schatting opge ven van de aangerichte schade. Die golven van enthousiasme kwa men wel toen Bjarne Jensen in de 38e minuut via het 'doelpunt van de maand' de voorsprong van de noordelijken tot 2-0 vergrootte. FC Groningen, leek op rozen te zitten. De ontgoocheling was dan ook groot toen Vitesse binnen drie minuten de zo moeizaam verkregen voorsprong van het scorebord veeg de. Eerst tikte Hulshoff een terug speelbal van de zichtbaar gebles seerde Schipper op (21) en 200 seconden daarna, i n de 43ste mi nuut knalde de Joegoslaaf Bursac de bal uit een pass van vrije verde diger Somer moeiteloos achter Gro- ningen-doelman Huberts. Vitesse, dat ook al zijn dirigent Henk Bos veld (geschorst) miste, reageerde ondanks alles op deze meevaller als een nauwelijks uitgeslapen Ne derlander op een sterke kop koffie. OERVERVELEND Het effect van dit stimulerende middel was bij het herbegin van de westrijd alweer uitgewerkt. Vites se, en ook FC Groningen, zochten •hun heil opnieuw in een oerver- velend spelletje zomeravondvoetbal. Pas na een kwartier kwam de lang verbeide ommekeer toen de overi gens aangeslagen Ab Gritter de bal uit een corner van Henk Medik inkopte: 3—2. Op dat ogenblik leek zich een wolkbreuk van doelpunten boven het Oosterparkstadion te ontladen. De voorhoede van FC Groningen gebruikte de m-urwge- beukte verdediging van Vitesse als schietschijf, maar het rendement bleef, doordat enkele spelers te veel op persoonlijk succes uit waren, aan de matige kant. Alleen Gritter en de in Groningen verguisde Eimers mikten nog in de roos: 52. FC GRONINGEN—VITESSE 5—2 (2—2) 30: Gritter 10. 38: Bjarne Jensen 20. 40: Hulshoff 21. 43: Bursar 22 01: Gritter 3—2. 66: Gritter 4—2, 67: El mers 5—2. Scheidsrechter: Pijper. Toe schouwers: 7000. FC GRONINGEN: Huberts: Schipper. Cor nells. B. Jensen. Medik: Bloemberg. Van de rHeide, K. Jensen: Gritter. Eimers. Hovenkamp. VITESSE: Beukhof: Van Dijk. Heezen. So mer. Kunst; Hulshoff. Veenstra. Van Kerkhof: Hofs, Bursac; Maiwald. NIBBIXWOUD (ANP) In het zicht van de eindstreep is Olym pia's voorlaatste dag schokkend verlopen. Valpartijen op de Af sluitdijk brachten de ongelukkige Michel Jacobs naar het zieken huis en Arie Hassink verder van de leidersplaats. Hans Langerijs verbeterde zijn eerste positie door de gebeurtenissen op Neder lands meest rechte weg, die anders dan was verwacht in de wed strijd ingreep. De etappe van Drachten naar Nib- bixwóud, over een afstand van 147 kilometer door Pies Maas gewon nen, had veel meer schaduwzijden voor Langerijsploeg dan zonkanten. Michel Jacobs, de geweldige steun voor Langerijs, kwam aan het einde van de Afsluitdijk ten val en moest met een gecompliceerde onderbeen breuk naar het ziekenhuis in Den Helder worden vervoerd. Een bitte re tegenvaller, zeker ok voor Lan gerijs die in de laatste rit naar Amsterdam vrijwel alles alleen zal moeten opknappen. Ook de ploeg van Herman Krott, die in Hassink nog een grote troef had, moest een harde slag incasse ren. Hassink had na de valpartij op desAfsluitdijk omgekeken en was toen zelf ook tegen het wegdek gegaan. Zelf echter had hij een andere mening. Diep ontgoocheld, omdat hij zijn achterstand op Lan gerijs groter had zien worden, zei hij: 'Ik viel helemaal niet zelf. Ik werd dor een andere renner afge sneden en ging toen neer. Ik ver volgens een halve minuut hulpeloos langs de kant gestaan, omdat de jury niet had doorgegeven dat ik ook was gevallen. Het- was de ver ontschuldiging van een verslagene. Hassink had na een halve minuut 'verplichte' wachttijd' een fiets ge kregen van ploegmakker Adrie van Houwelinge. die op zijn beurt weer op de ploegleiderswagen had moe ten wachten. Hassink niet reëel: 'De jury is ken nelijk blind. Het is toch te gek om los te lopen. Er was helemaal geen materiaalwagen.' Hassink kan de eindzege nu wel vergeten. Hij moest op Langerijs ruim twee mi nuten prijs geven en 'zijn' tweede plaats in het algemeen klassement wordt sinds donderdagavond door Frits Schür ingenomen, die met Langerijs, Gevers. Maas en Van der Helst in de laatste tien kilometer nog uit de eerste groep wegsprong. Achtste etappe: 1. Maas 147 kilometer in 3 uur. 11 minuen en 17 seconden (met bonificatie 3.11.02). 2. Van der Helst (Bel z. t.(met bon. 3.11.07). 3. Schür z.t. (met bon. 3.11.12). 4. Langerijs, 5. Gevers. 6. ?^tLÏL(R®U}fr) Polen- met Nederland in dezelfde kwaliflc»tiegroep voor het eindtoernooi om het Europese kampioenschap voor landenploe gen, heeft een knappe prestatie geleverd door Oost-Duitsland In Halle te verslaan met 2 1. Alle drie de doelpunten in deze vriendschappelijke ont moeting op Oostduitse bodem, kwamen in de laatste twintig minuten tot stand. Polen, uit op een revanche voor de nederlaag van 1—3 in Warschau kort na het toernooi om de wereldbeker, brak in de 75ste minuut de ban Joachim Marx en Grzegorz Lato speelden de Oostduitse verdediging uit waardoor laatstgenoemde met de linkervoet kon inschieten in de verste hoek Zeven minuten later passeerde invaller Eberhard Vogel, die zijn ïecordaantal interlandwedstrijden van 68 bereikte, met een harde kopbal doelman Jan Tomaszewski: 11. De drie resterende minuten waren voor de Polen evenwel toch nog genoeg om de winnende treffer te produceren Marx zond van twintig meter een lob weg, die precies over dc graaiende handen van de ver voor zijn doel staande Jürgen Croy in het net belandde. Van der Veken (Bel) op 53 seconden, 7. Van Trigt, 8. Alberseu. 9. Bertin (Fra), 10. Prinsen. 11. Gerv/en, 12. Van Lamoen, 13. Huveneers. 14 Groen. 15. Huljzen, 16. Vat Watwilk. 17. Krasov (Sowjet-U), 18. Osmont (Fra). 19. Van der Kruijs, 20. Scheffer. De strijd gestaakt hebben: Jacobs. De Ruljter en Van Groezen. Algemeen klassement: 1. Langerijs 27 uur, 49 minuten en 13 seconden. 2. Schür 27.50.34. 3. Gevers 27.50.57. 4. Has sink 27.51.38. 5. Lubberding 27.52.38. 6. Huijzen 27.53.33. 7. Scheffer 27.53.40. 8. Pirard 27.54.33. 9. Van der Veken 27.54.47. 10. Kuijs 27.55.00. 11. Van Katwijk 27 55.10. 12. Van der Kruijs 27.55.29. 13. Spijker 27.55.39. 14. Van Lamoen 27.55.41. 15. Dohmen 27 56.18. 16. Koot 27.56.36, 17 Ter Harmsel 27.56.51. 18. Van Helvolrt 72.57.43, 19. Van Gerwen 27.58.04. 20. Hoo- gendoom 27.58.19. Puntenklassement: 1. Gevers 103 punten. 2. Van Katwijk 78. 3. Maas 72. 4. Van der Veken 72, 5. Van der Helst en Van Hel- voirt 71. Sprintklassemenl1. Gevers 41 punten. 2 Huijzen 30. 3. Van der Helst 29. 4 Lenfe- rlnk 17. 5. Lefevre 14. 6. Schür 13. ITALIë FORTE DEI MARMI De Italiaan Giovanni Battaglin heeft door een overwinning In de dertiende etap pe, een tijdrit over 40 kilometer in Forte dei Marmi. de leiding in het algemeen klassement van de Ronde van Italië overgenomen van de Spanjaard Francisco Galdos. Bat taglin won de rit in 47 minuten en 4 seconden, voor zijn landgenoten Felice Gimondi (47.17) en Luciano Borgognoni (47.20). Galdos, die in het eerste deel van de etappe ten val was gekomen, had een achter stand van 3 minuten en 3 secon den. Galdos zei na afloop: 'Ook zonder die val zou ik vandaag de leiding zijn kwijtgeraakt'. Dretiende etappe (tijdrit): 1 Battaglin (Ita) de 40 km in 47 min. 4 sec.. 2. Gimondi (Ita) op 13 sec, 3. Borgognoni ilta) op 16 sec. 4. Roger de vlaeminck (Bel) op 18 sec. 5. Baronchelli (Ita) op 26 sec. 6. Knudsen (Noo) en Bertogllo (Ita) op 41 sec, 8. Pfennlnger (Zwl) op 1.07. 9. Sa lm (Zwi) op 1.36, 10. Rodriguez (Col) op 1.38, 22. Kamper (Ned) op 2.40. 20. Fcdor den Hertog (Nedi op 3.28, 47. Nidi den Hertog (Ned) op 4.37. Algemeen klassement: 1. Battaglin (Ita i 71 uur. 14 min. 13 sec.. 2. Bertogüo (Ita) op 1.42. 3. Galdos (Spa) op 2.40. 4 Gimondi (Ita) op 3.20, 5. BaroncheUi (Ita) op 3.43. 6. De Blaemlnck (Bel) op 4.43. 7. Perletto (Ita) op 5.09. 8. Riccon! (Ita) op 5.10. 9. Lasa (Spa) op 5.29. 10. Panlzza (Ita) op 5.37, 42. Pedor den Hertog (Ned) op 34.51, 79. Kamper (Ned) op 1.52.34. 81. Nidi den Hertog (Ned) op 2.00.54. GROOT-BRITTA.NXIë GREAT MALVERN De Brit Bill Nickson heeft de vierde etappe van de amateurwiellerronde van Groot- Brittannië, een rit over 157 km van Merthyr Tydfil naar Great Malvern, gewonnen In 4 uur, 20 minuten en 54 seconden. Nickson had woensdag ook al de derde etappe gewonnen. De Tsjech Zdenek Bartonicek werd tweede en de Pool Janusz Kowalski derde. De beste Nederlander was Jo Roemerman, die als zevende finish te. In het algemeen klassement be hield de Tsjech Vladimir Vondracek de leiding met een voorsprong van 16 seconden op de Zweed Tor Fi- Mpsson. Gaby Minneboo is vijfde met een achterstand van 1 minuut en 2 seconden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 19