inamo Kiev toont grote klasse Ajax praat met Linder SPELEN OPNIEUW IN GEVAAR Venneker vertrekt naar Frankrijk FC Twente kan de KNVB stuk helpen SrencVaros kansloos in soms steriele Europa Cup Il-finale ipa Cup II )rie ^etbalteam winnen "t Sparta-speler volgt Klaas Nuninga op Bekerfinale tegen FC Den Haag "ïybalteam n België Hamburg SV wil Horst Blankenburg r KWARTET DONDERDAG 15 MEI 1975 SPORT PS13-RH15 'ljn!_ Dynamo Kiev- Ferencva- gisteravond de vijftiende i het Europees toernooi terwinnaars. In het seizoen il werd met de Europacup uien. Het eerste jaar speel de finale via twee wedstrij- Igeland won de Cup vier- !C Milan maakte het als ub twee keer de finale te r -w ïlasgow: Rangers (Schot- orantina (Italië) 0-2 80.000 Bwers). Florence: Fiorenti- £ers 2-1 (40.000). ïlasgowAtletico Madrid )-Fiorentina (Italië) 1-1, n engSng (21.000) Stuttgart: Madrid-Fiorentina 3-1 itterdam: Tottenham Hot- ïgeland) -Atletico Madrid 5-1 (40.000). Irussel: Sporting Lissabon il)-MTK Boedapest (Hon- 3-3, na verlenging (5.000). n: Sporting Lissabon- dapest 1-0 (15.000). indenWest Ham United d)-München 1860 (W- id) 2-0 (100.000). lasgow: Borussia Dortmund sland)-Liverpool (Enge- 1, na verlenging (42.00). (urenberg: Bayern München .sland)-Rangers (Schot- 0, na verlenging (70.000). itterdamAC Milan (Italië- irger SV (West-Duitsland) ■10). ïzel: Slovan Bratislava lowakije)- Barcelona 3-2 (22.000). enenManchester City id)-Gornik Zabrze (Polen 100). ae^hene: Chelsea (Engeland)- !h#drid (Spanje) 1-1, na ver- (45.000) Athene: Chelsea- dldrid 2-1 (24.000). larcelona Rangers (Schot- frnamo Moskou (Rusland) ^W00). loniki: AC Milan (Italië)- United (Engeland) 1-0 lotterdam: FC Magdeburg bitsland) -AC Milan (Italië) fe speciale verslaggever Europa heeft er een absolute top-voetbalclub bij: Dina- •w. In een van Russische kant uitstekende show bewees de it de Oekraïne gisteravond de grote klasse in de finale van :opa Cup voor bekerwinnaars. Het Hongaarse Ferencvaros ;loos tegen de Russen: 30 winst voor Dinamo. Zo groot Fe°^t overwicht dat het nauwelijks een wedstrijd leek. Dinamo Kiew en Ferencvaros Bu dapest breiden bepaald geen ver volg aan de. in de laatste jaren stilaan, opgebouwde serie van bar oninteressante finales der diverse Europese voetbaltoernooien. De twee Oosteuropese clubs een pri meur die complete Slavische finale maakten van de eindstrijd voor bekerwinnaars in tegenstelling tot bijvoorbeeld de jongste Europese finale van Borussia Mönchenglad- bach en FC Twente, een aantrekke lijk gebeuren. Met de regelrechte Europese top- ploeg Dinamo Kiew als veruit het beste team. Een toch wel attractie ve finale, ondanks het te grote krachtsverschil die door de inwo ners van het Zwitserse Bazel vooréf niet op de juiste waarde bleek ge schat. Het St. Jakob-stadion was slechts bevolkt met 13.000 toe schouwers en dat was een te treu rig decor voor eindelijk, weer eens een voerbaltechnisch aansprekende finale. De voorstelling van Dinamo bewees andermaal, dat PSV in de halve finale niet door zomaar-een club was uitgeschakeld. Ferencvaros en Dinamo Kiew kon den overigens niet op volle sterkte aantreden. De Hongaren moesten het doen zonder de geblesseerden Pustai en Brankovicz terwijl inter national Balint door de UEFA was uitgesloten vanwege zijn rode kaart in de halve finale tegen Rode Ster Belgrado. Aan de kant van de Rus sen ontbrak Vladimir Weremejev, die tijdens de slotfase van het tweede duel tegen PSV uit het veld was gestuurd. Weremejev, fotograaf van beroep, maakte zich overigens toch nog nuttig voor de Unie van Sowjet-repubMeken, door als énige Russische persfotograaf achter het doel van Ferencvaros plaats te ne men. (ANP) Het Nederlandse i llteam heeft ook zijn twee- HJerde wedstrijd in het toer- I het Europees B-kampioen- lewonnen. Na de zege op Jitsland, dinsdag werd' het tegen Zwitserland een goe- j-Jing voor de ontmoeting te- Bmenië van vrijdag: een 93- ■4 Een training meer niet, Zwitser ploeg kent slechts van redelijke klasse. Dat ge Albert Betschart, die 23 liet noteren en daarmee helft van het Zwitserse ior zijn rekening nam, dat iken op 48 terwijl Neder- 93 haalde. '.ridan had evenals tegen II zijn spelers ingezet. Be lton van Helfteren, die het burgerpak aanhield, U zich niet fit voelde. Vol- irzorger Jan Visser is de •van de wedstrijd van tegen West-Duitsland te •weest voor de Delftenaar. id begon met Sikking, Har- Akerboom, Cramer en Van de basisopstelling en dat leed het zeer goed. v id leek en scoree van rond lerd punten te gaan halen, Iverwege de eerste helft de bereikt, maar in de slot- len er aanvallend veel fou- akt waardoor de ruststand op 46-26. Rustig spelend het accent op de verdedi- ag Nederland ook in de helft door. Via 76-36 hal en mede dankzij John van Amerikaanse Nederlander de rol van topscorer, kwam van Bill Sheridan uitein- 93-48. Vandaag speelt de iloeg tegen Marokko. Daar- Pieter van Tuyll vrij veel optreden daar hij tegen nd niet zoveel in actie let kan voor de 2.10 meter ian van het delftse Punch deerlijke wedstrijd worden Noord-Afrikanen kunnen lengte tegen stellen. door Matty Verkamman Daar kreeg de amateur-journalist meteen rollen vol kieken te knip pen, want Dinamo drong direct op volle kracht aan. Op de manier die PSV in de hoofdstad van Oekraïne zo lelijk had opgebroken, werd Fe rencvaros in de tang genomen. Die druk werd onderstreept met de Russische specialiteit, bestaande uit dreunende schoten. Doelman Istvan Geczi kreeg in het begin al volop kans om ernstig te schrikken van het Russische geweld. Dinamo trok zich kennelijk niets aan van de immer neerdalende fluitconcerten, waarop het legioen in Zwitserland en West Duitsland wonende Hongaarse vluchtelingen de-Russen voortdurend tracteerden. Via uitstekend voetbal overtroefde men de tegenstander in de eerste helft nadrukkelijk. Dinamo bleek een elftal moderne voetballers, dat oirculeerde tot de tegenstrever er dol van werd, nooit verslapte en het doel onder vuur nam, wanneer er maar de minste mogelijkheid voor was. Vladirrti rMoentjan en aanvoerder Victor Kolotow regisseerden de ploeg, die in Oleg Bloohin en Vla dimir Onitsjenko technisch voort reffelijke en uiterst snellespitsen had. Het Russische overwicht bracht voor rust al een beslissende voorsprong. Nadat Moentjan met harde schoten eerst twee keer Gerczi op zijn weg had gevonden, manoevreerde Blochin in de zeven tiende minuut de sprintendt Omits - jenko in positie. De rappe Rus liep maar- gewoon door en passeerde Geczf schijnbaar moeiteloos: 10. Inmiddels bleef Ferencvaros een tamelijk kansloze, onervaren ploeg, die op alle fronten de mindere was. Het was dan ook volstrekt logisch, dat Dinamo nog in de eerste helft op 20 kwam. Ofschoon diie tweede goal kon ontstaan na een zeer ma- tige reactie van Geczi. Onitsjenko was het, die zes minuten voor rust weliswaar hard uithaalde, maar dat van een dusdanige afstand deed, dat een keeper zich nooit had mo gen laten verrassen. Geczi reageer de evenwel volstrekt onvoldoende en hoorde de bal na het schot achter zich in het net ploffen: 2 0. Eerst vlak voor de rust onderschel- de Ferencvaros zich toen Janos Mate na goed werk van Istvan Mucha de als een reus qgende doel man Jewgeni Roedakow onder vuur nam. Roedakow kon met een wat trage duik de inzet nog tot corner verwerken. Na rust bleef Dinamo doorgaan. De conditioneel ijzerster - ke Russische ploeg de club die tegenwoordig tevens het nationale elftal is, speelt over vier 'dagen een interland voor het Europees lan- denkampioenschap tegen Ierland bleef een soort voetbal spelen dat een verademing was na al de schaakpartijen op Europees niveau in het jongste verleden. In de periode tussen de 19e en 23ste minuut van de tweede helft, was het aantal opwindende momenten voor het Hongaarse doel nauwelijks te tellen. Eerst soleerde de wonder- voetballer Blochin machtig mooi langs series verdedigers, eer hij op Niklos Pataky strandde. Nog in de zelfde minuut haalde Leonid Boer- jak vernietigend hard uit. Dezelfde Boerjak kopte vervolgens hard in situaties waar Geczi nog afdoende op kon antwoorden. De arme doel man das in die voor hem verschrik kelijke minuten echter uiteindelijk kansloos, toen Blochin het weer eens op zijn heupen kreeg. De uit blinker cirkelde na een individuele actie te langenleste rond Geczi om vervolgens via het been van de wan hopig glijdende Gyözö Martos raak te schiten: 30. De aanvankelijk venijnige stemming ten aanzien van de Russen, die trou wens zelf enigszins zo'n sfeer in de hand/hadden gewerkt door bijvoor beeld in de dagen voorafgaand aan de finale zich in een volledig isole ment te hullen, had inmiddels plaats gemaakt voor louter waardering. Zo claimde het publiek duidelijk hoor baar een strafschop, toen Onitsjenko in de slotfase hardhandig werd aan gepakt door de Hongaarse afweer. De Schotse scheidsrechter Bobby Davidson gunde Ferencvaros die af gang kennelijk niet. Een vernede ring die de fair tegenstand bieden de Hongaren trouwens ook niet hadden verdiend. DINAMÖ KIEW—FERENCVAROS 3—0 (2—0) 17: Onishenko 10. 38: Onlshen- ko 20, 67. Blochin 30. Scheidsrechter: Davidson (Schotl.). Toeschouwfers: 13 000. DINAMO: Roedakov; Trosjkln, Matwijen-' ko. Fomenko. Resjko: Kontkov. Mantjan. Kolotov: Onishenko. Bur jak. Blochin. FERENCVAROS: Geczi; Martos. Patakl. Rab, Medijesi; Juhasz, Myllasl. Mucha: Szabo, Mate. Magyar. Onitsjenko brengt Dinamo op 10 tegen Ferencvaros ROTTERDAM Sparta zal op korte termijn een nieuwe spits- speler moeten aantrekken nu Hans Venneker gisteren een contract tekende bij de Michelin fabrieken in Clermont Ferrand waar hij als sportleraar in dienst treedt. De 30-jarige Ven neker die driemaal voor Oranje uitkwam en zijn voetballoop baan bij Feyenoord begon zal zich met zijn gezin in Frankrijk vestigen. De Spartaan die bij Michelin de oud-Ajacied Klaas Nuninga opvolgt heeft zijn handtekening gezet on der een tweejarige verbintenis. Klaas Nuninga die een halfjaar ge leden Venneker bij Michelin heeft aanbevolen keert met zijn gezin naar Amsterdam terug. Sparta was al geruime tijd op de hoogte van de plannen van Venne ker om zijn carrière te beeindigen, ofschoon het zijn speler nog wel een tweejarig contract heeft aange boden. Teon daarop geen reactie kwam trok de club haar voorstel in. In Hellevoetsluis waar Venneker vorige week een sportzaak opende kijkt men nogal vreemd aan tegen zijn toekomstig vertrek naar Frankrijk. Met zijn nieuwe werkge ver heeft Venneker echter de over eenkomst kunnen treffen dat hij regelmatig naar Nederland kan te rugkeren om de binding met zijn zaak te onderhouden. FC AMSTERDAM De eredivisieclub FC Amsterdam heeft Cees de Jong van de Haagse amateurvereniging VUC gecontrac teerd. De Jong, een middenvelder, tekende een verbintenis voor een jaar. FC Den Haag heeft Henk Boon (19) van de zondagamateurvereni- ging Hoek van Holland voor een jaar gecontracteerd. Boon is een middenvelder. ANDERLECHT De belgische eerste-dl visie club An- derlecht, reeds in het bezit van de Nederlanders Rensenbrink, Haan. Ruiter en Barth, heeft, volgens het Westduitse persbureau SID, een bod gedaan van ruim 2,2 miljoen gul den op de spelers Manfred Burgsmüller en Gert Wieczorkowski van het Westduitse Rot Weiss Es sen. De Westduitse vereniging weet niet of het op het aanbod zal In gaan. VOETBAL Het Nederlands Olym pisch elftal heeft In Leerdam voor 900 toeschouwers de oefenwedstrijd tegen het amateur-elftal van MMEXI- CO VERLOREN MET 1-2. De doelpun ten werden na rust gescoord. In de 60e minuut opende Ran gel de score (O-l). Lahaye maakte In de 70e mi nuut gelijk, terwijl opnieuw Rangel ln de 81e minuut voor de winnende treffer van Mexico zorgde VOETBAL Paris St. Germain heeft zich verrassend geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Franse voetbal beker. De ploeg won de tweede wedstrijd tegen Olymplque Marseille met 2-0. nadat het team vorige week In Marseille gelijk had gespeeld met 2-2. Met Parts St. Ger maan plaatsten zich Lens. St. Etienne en Bastia De uitslagen zijn: Paris St. Germain-Olymplque Marseille 2-0 (eerste wedstrijd 2-2. Parts ln kwart finales). Lens-Metz 3-1 (3-4, Lens in kwartfinales), Strasbourg-St. Etienne 1-1 (0-2, St. Etienne ln kwartfinales). Bastia-Angers 1-0 (1-0, Bastia ln kwartfinales) VOETBAL ln een vriendschappelij ke wedstrijd heeft het Schotse elftal met 1-0 gewonnen van Portugal. De enige die doel trof was Artur. die na rust de bal achter zijn eigen doelman werkte De wedstrijd werd bijgewoond door 34.000 toeschouwers VOETBAL Voor de degradatiecom- pettle zondagamateurs hoofdklasse A Is ln Zaandam de wedstrijd Zllver- meeuwen-De Spartaan gespeeld. Het werd een gelijkspel van 1-1. BOKSEN Het bestuur van de Ne derlandse Boks Bond (NBB) heeft besloten geen ploeg af te vaardigen naar de Europese kampioenschappen voor amateurs, die van 1 t.m. 9 juni in Kattowlce (Polen) worden gehou den Het bestuur van de NBB acht de motivatie en belangstelling van de Nederlandse amateurs te gering om een ploeg ln te schrijven. VOLLEYBAL Kees Jansen, momen teel nog werkzaam bij het Asser SFC. wordt de nieuwe trainer van het herenteam van de volleybalvereniging Zaan. HIJ volgt met Ingang van het oefenmeester op alle trainingen (drie keer per week) aanwezig is. wegens drukke werkzaamheden niet kan vol doen. AMSTERDAM De eredivi sievereniging Ajax zal van daag het beleid voor de na bije toekomst met betrekking tot het eerste elftal openbaar maken. Zoals bekend leeft er binnen de vereniging nogal wat ontevredenheid over de resultaten die Ajax in juist afgelopen seizoen heeft behaald. Vanuit de ledenraad van Ajax is druk uitgeoefend op het bestuur om de zaken drastisch anders aan te pak ken. Welke veranderingen precies zullen plaatsvinden heeft Ajax een gesprek heeft gevoerd met Jaap van Praag deze week nog nog niet willen onthullen. Vast staat echter wel dat voorzitter trainer Kurt Linder. Van Praag i&-daarvoor naar Zwitserland ge weest. Bij Ajax had manager Hans Kraay eerder in het sei zoen de veldtraining al overge nomen van trainer Bob Haarms. de man die Ajax vorig jaa rbe- geleidde na het ontslag van Ge orge Knobel. Er was echter on tevredenheid ontstaan over de trainingen bij de club. f De mogelijkheid bestaat, dat Ajax voor dat specifieke werk Kurt Linder wil aantrekken. Linder heeft eerder ln Nederland Sparta en PSV onder zijn hoede gehad. Twee jaar geleden ver trok hij naar Frankrijk waar hij enige tijd de selectie van Olym- pique Marseille trainde. Daarna ging Linder over naar het Zwit serse Yoiing Boys. De laatste tijd circuleerden al berichten dat hij daar een nog maar zwakke positie had. Linder die veel eisen stelt aan de disci pline binnen de ploeg, zou Young Boys toch niet de presta ties hebben gebracht die het be stuur van de club had verwacht. Voorzitter Zloczover van Young Boys weet dat Ajax belangstel ling heeft voor de trainer van de club. Zloczover: "Ik weet dat de heer Van Praag hier is geweest en gesproken heeft met Linder. Young Boys is zeer vereerd een trainer te hebben waarvoor een club als Ajax belangstelling heeft. Wat het gesprek precies heeft opgeleverd weet ik niet. Ik weet alleen dat Linder bij ons nog een jaar onder contract staat. We hebben een zeer goede verstandhouding met Linder en we willen hem graag houden'. Kurt Linder zelf was gisteren voor commentaar niet te berei ken. Verder bestaat de verwachting dat er ook voor binnen het spe lerscorps vandaag wijzigingen bij Ajax bekend zullen worden gemaakt. De ledenraad van de club meende dat met name spe lers als Willy Brokamp en Horst Blankenburg verkocht dienden te worden. Hoe ver Ajax wil gaan ln zijn veranderingen blijkt ook uit de woorden van voorzitter Jaap van Praag in het clubblad van Ajax: 'Natuurlijk verdriet het ons. dat eerst tegen De Graafschap en daarna tegen PSV' ln een thuis wedstrijd nog wel. wij onze kans op het landskampioenschap le lijk hebben laten liggen. Ja, vooral de wijze waarop! Dat er eerder al alle reden was om ten aanzien van hetnieuwe seizoen de nodige maatregelen te tref fen, kan ik u hierbij thans wel bevestigen: terugkomen met een selectie, die misschien niet di rect het predikaat 'wereldglasse' zal dragen, doch waaruit wel een elftal zal voorkomen met spelers die bereid zijn alles te geven voor: hun werk: Ajax en de toeschouwers'. Van Praag zegt verder dat het mogelijk niet zo slecht zou zijn om eens een seizoen niet inter nationaal mee te behoeven te doen (bulten de lucratieve vriendschappelijke wedstrijden dan) om zo alle kansen op een rustige opbouw van een nieuwe ploeg ter hand te' nemen. Van onze sportredactie AMSTERDAM FC Twente kan vanavond de KNVB van een hoop ellende afhelpen. Dat zal moeten gebeuren in de finale om de KNVB-beker die in Rotterdams Feyenoord stadion gespeeld gaat worden tegen FC Den Haag. Die problemen betreffeh dan een eventuele na-competitie. Want wint Twente de beker dan heeft de na-competitie van de eredivisie nog zin. Anders bestaat de mo gelijkheid dat Twente de UEFA Cup wint en dus volgend jaar mag deelnemen aan dat toernooi, evenals Feyenoord dat op grond van de eindstand van de competitie tot het toernooi om de UEFA Cup is toegelaten. Een na-competitie d ient dan ner gens voor en de KNVB zal het in dat geval weten ook. AZ'67 bijvoor beeld heeft eigenlijk sinds het ver overen van de periode titel alles op die nacompetitie gezet. De Alk- maarders zijn naar een trainings kamp vertrokken, nadat de compe titie wel erg plichtmatig was uitge speeld. Mocht de na-competitie er niet komen, dan valt van AZ'67 één forse schade-claim te verwachten. Voor de gemaakte extra-kosten maar ook voor niet gederfde in komsten. Daarom kan FC Twente de KNVB zo goed helpen. Aan de Twentena ren zelf zal het in ieder geval niet liggen. Spitz Kohn is met zijn elftal in een trainingskamp gegaan voor het duel. In Zeist moet de ploeg zich opladen voor het gevecht dat het tienjarige Twente een toernooi hoger kan brengen. In feite is de tweede finalewedstrijd om de UEFA Cup tegen Borussia Mönchenglad- -- URG Volleybalboach Ben zal voor de wedstrijd op 24 Hulst tegen België geen kunnen doen op de spelers dse, Willemstein en Blage kkeer. ig die tegen België speelt, uit: Van Dijk en Wesselink Groen (Corbul), Reparon I. Scholten en Veldhuis Thewissen (Maastricht), loot (VH/VCH), Van der (Turnhout). Van Velzen w Warns (Blokkeer) en De ï'fC). dploeg van coach Piet Swie- ln een voorwedstrijd tegen Ische Junioren uitkomt, be lt: Van den Berg en Snippe tein). Huiben (Sarto). Ja- Jhicopee). Ch. de Jong en thoven (Brevok). v. De Jong Kool (Corbulo), Mensink Apeldoorn), Sombroek en Schmidt (Gouda). Nieuwe stakingen in M ontreal zetten IOC voor het btok Van onze sportredactie ROME/MONTREAL —Het Inter nationaal Olympisch Comit heeft gisteren categorisch ontkend, dat het bestuur in Rome een spoed vergadering heeft gehouden over de situatie in Montreal, waar een staking ouder de arbeiders de bouw van de Olympische arena's snel vertraagt. In een verklaring die werd uitgegeven door James Worrall, een Candees lid van het IOC, staat: 'Er is geen spoedver gadering gehouden over de Spelen van Montreal'. Volgens de verkla ring wacht het IOC op de rappor ten die volgende week donderdag tijdens de IOC vergadering in Lausanne zullen worden uitge bracht. Toch is het nog eens heel duide lijk geworden, dat de Olympische Spelen van 1976 (over nog geen vijftien maanden te houden) wankelen. In Montreal is opnieuw een staking uitgebroken. Eind vo rig jaar gebeurde dat ook al. Het gevolg toen was grote paniek, voortdurende vergaderingen van het IOC en de organisatoren in Canada, aanpassing van de bouw- plannen, en uiteindelijk de verze kering dat de Olympische Spelen zeker doorgang zouden vinden. De staking die thans is uitgebroken, vertraagt de toch al achter de schema's lopende bouw. nog ster ker. Montreals burgemeester Jean Drapeau heeft zelfs voor het eerst in het openhaar de mogelijkheid aangestipt, dat de Spelen wel eens niet door zouden kunnen gaan. 'Op het ogenblik hoeven wij de alarmklok nog niet te luiden, maar het moment waarop dat on afwendbaar zou wordeh, nadert snel'. Teleurgesteld Mede door deze uitspraak, deed in Rome, waar de nationale comité's van het IOC vergaderen, het ver haal de ronde dat er een spoedbe raad was geweest van het IOC. Omdat dat te ontzenuwen werd gisteren de persconferentie gege ven waarop dit ontkend werd. De ze IOC-vergadering was, zo werd gesteld door het Canadese IOC-lid James Worrall. al een jaar gele den vastgesteld en had ook niet alleen de problemen in Montreal tot onderwerp van gesprek gehad. Maar hoe moeilijk de situatie is werd nog eens uitgelegd door Si mon Saint Pierre, vice-voorzitter van het organiserend comité in Montreal: 'Natuurlijk zijn we te leurgesteld door de staking die vorige week begon. En de situatie kan kritiek worden. Maar we heb ben de verzekering, dat de pro vinciale regering zich bewust is van de situatie en zijn best zal doen om de zaak te regelen'. De arbeidsonrust in de provincie Quebec is ontstaan, nadat er voorstellen waren ingediend waardoor de regering de mogelijk heid zou krijgen de vakbonden tijdelijk onder toezicht te stellen LORD KILLANIN wachten op rapport en zo stakingen te verbieden. Het gevolg was dat vorige week zo'n 5000 arbeiders, aangesloten bij de vier vakbonden in Quebec, in sta king gingen. Deze week nog pro beerde Quebecs premier Robert Bourassa. via een motie de Invoe ring van de wet te versnellen. In antwoord daarop verklaarde de QFL (Federatie van Arbeiders in Quebec) dat als de voorstellen worden aangenomen, de Olympi sche Spelen wel eens verplaatst zouden moeten worden naar 1977. Sociale rust Van datlaatste kan echter geen sprake zijn. De IOC reglementen zijn op dat punt zeer duidelijk. Slechts totale afgelasting van de Spelen Is mogelijk. Robert Bou rassa heeft al laten doorscheme ren. dat afgelasting van de Spelen tot de mogelijkheden behoort. In Quebec verklaarde hij: "De Spelen worden in 1976 gehouden, of ze worden niet gehouden. Sociale rust gaat boven alles, boven alle evenementen, hoe belangrijk die ook mogen zijn'. Aah de juistheid van die woorden werd overigens getwijfeld door Yvan Dubois een lid van het organiserend comité. IOC-voorzitter lord Killanin wei gerde commentaar te geven op de woorden van Bourassa. Hij zei ook dat het IOC niet in paniek is geraakt door de ontwikkelingen in Montreal. 'Wij wachten de rap porten af van de voorzitter van het organiserend comité, de heer Rousseau en van de burgemeester van Montreal, die zullen worden uitgebracht tijdens de vergadering van IOC volgende week donder dag In Lausanne'. Na alle perikelen over de finan ciering (het IOC zal door deze ervaring waarschijnlijk in de toe komst niet eerder dan onder grote druk nog eens zwichten voor 're volutionaire' organisatieplannen als zelffinanciering), na stekingen rond de jaarwisseling, na de aan passing van de oorspronkelijke plannen aan de beperkter wor dende middelen en met de thans geldende moeilijkheden, staat het IOC met de rug tegen de muur. Ruïnes In Rome deden gisteren geruch ten de ronde, dat mogelijk op korte termijn beslist gaat worden of de Spelen van Montreal over geheveld gaan worden naar Te heran of Los Angeles. Het IOC weigert daar zelf iets over te zeg gen. En uit Teheran kwam het bericht dat daar in ieder geval geen mogelijkheid meer is, omdat de tijd ontbreekt voldoende facili teiten te scheppen. Burgemeester Jean Drapeau van Montreal ziet voorlopig machte loos de gebeurtenissen rond de Spelen van 1976 waar hij zo hard aan heeft gewerkt, steeds meer in lietnadeel van de organisatoren uitvallen. Daarom ook voegde hij wat bijtend aan de geopperde mo gelijkheid dat de Spelen geen doorgang zullen vinden, toe: 'Dan zal Montreal de duurste ruines van de wereld binnen zijn stads grenzen hebben'. bach op een laag pitje gezet. Bij de verovering van de KNVB-beker is die Cup Immers niet meer dan een geschenk. Een hogelijk gewenst ge schenk voor de Twentenaren. Dat wel. Bij de selectiegroep zal vanavond in De Kuip de altijd populaire Eddy Achterberg ontbreken. Achterberg beging afgelopen zondag in het competitieduel-zonder-waarde te gen Feyenoord in de slotfase een veel te harde en volkomen onnodi ge overtreding. Hij kreeg daarvoor de gele kaart. Als represaille van de club-kant is daar nu ook bij geko men, dat hij de belangrijke strijd om de KNVB-beker dient te missen, Wie de eerzuchtige Achterberg kent, zal begrijpen dat het voor 'de Keu' een heel zware straf betekent. FC Den Haag lijkt zich niet zo druk gemaakt te hebben om deze finale. Lijkt, is echter het woord, want trainer Vujadtn Boskov weet dat hij zijn team niet meer kon geven dat wat innerlijke rust. FC Den Haag heeft een wisselvallig seizoen achter de rug. De ploeg die beladen ls met jonge talentvolle spelers, heeft geen hoofdrol voor zich op kunnen eisen en is langzamerhand in een grauwe groep verzeild geraakt. Boskov zag ook niet de prestaties die hij gewenst had, zeker niet zo'n wedstrijd of vier vijf geleden. Maar daarna is er langzamerhand een verbetering opgetreden. Boskov heeft in de laatste duels, ook ln de wedstrijd tegen PSV. weer lets van strijdvaardigheid, iets van vorm ontdekt. Dat ls vlak voor een voor FC Den Haag toch ook van zeer groot belang zijnde wedstrijd, een flinke winst. Vandaar ook dat de Haagse ploeg zich vooraf nog lang niet geslagen weet. FC Twente mag dan langzamer hand de ervaring met angstig zware duels hebben opgedaan, een een malige honderd procent strijd van FC Den Haag wordt door Bkosv zeer wel mogelijk geacht. Waarmee voor de Hagenaars dit seizoen ten volle geslaagd zou zijn. HAMBURG De Ajacied Horst Blankenburg heeft in Hamburg on derhandelingen gevoerd met Ham burger SV over een mogelijke transfer naar deze Westduitse Bun- desligavereniging. Volgens de voor zitter van HSV, Peter Krohn. vor men de eisen van Blankenberg geen al te grote hindernis. De club rekent op een afkoopsom van rond een half miljoen gulden. Peter Krohn zal met Pinksteren naar Amsterdam vliegen voor een gesprek met AJax-manager Hans Kraay en Blankenburg zal ln de loop van de volgende week nog een keer naar Hamburg reizen voor een medisch onderzoek- Ik zal ln ieder geval Ajax verlaten', aldus Blan kenburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 15