Verlenging van offerte voor de F 16 gevraagd Aantal werknemers na reorganisatie reisgroep overbodig Samenwerken moeilijk bij ontwikkelen van nieuwe medicijnen FAMILIEBERICHTEN TROUW/KWARTET ZATERDAG 10 MEI 1975 DEN HAAG Nederland, België, Noorwegen en Denemarken heb ben de Verenigde Staten officieel gevraagd de offerte voor de F-16 straaljager, die waarschijnlijk de Starfighter gaat vervangen, tot 1 juni te verlengen. De offerte zou op 15 mei aflopen. De Amerikanen hebben nog> niet geantwoord. Er bestaat nog 'onze kerheid over bepaalde cijfers. -Wan neer de definitieve beslissing over de aankoop wordt genomen is' nog niet bekend. Dat hangt mede af van de bereidheid aan Amerikaanse kant de offerte nog wait harder te maken. De fabrikant van de F16, General Dynamics onderzoekt momenteel de mogelijkheden de prijs van het toestel nog wat te drukken door vereenvoudiging van de elektroni sche apparatuur. ]Het gaat erom verschillende electronische syste men te combineren. De bezuiniging die daaruit gehaald kan worden zal overigens slechts een paar miljoen gulden bedragen, weinig in relatie tot het totale bedrag van 2300 mil joen dat Nederland voor de nieuwe jager heeft uitgetrokken. De luchtmacht voorlichtingsdienst in Den Haag heeft gisteren berich ten uit Amerika ontkend dat er plotseling ernstige mankementen aan de motor van de F16 zijn ontdekt. Er is wel sprake van enige kinderziekten aan de motor, die zijn opgetreden bij overbelasting van de motor in het laboratorium. Vier van de vijf kinderziekten zijn inmiddels al verholpen, volgens de Luchtmacht voorlichtingsdiénst. De Belgische premier, Leo Tinde- mans, heeft tijdens zijn gesprek gisteren in Parijs, met de Franse president Giscard d'Estaing, nieuwe gegevens verkregen die van belang zijn voor de vervanging van de Starfigther. In een radio-vraagge sprek, na zijn bezoek aan Parijs, verklaarde Tindemans gisteravond: 'Ik heb vandaag dingen vernomen, die nieuw voor mij zijn. Ik meen dat het mijn plicht is die ook mede te .delen aan de Nederlandse rege ring'. Tindemans, die zei, 'In het netelige politieke probleem' van de Starfigh- tervervanging 'totaal objectief te zijn gebleven', verklaarde er niet over te kunnen oordelen of deze nieuwe gegevens (waarover hij ove rigens niets wilde loslaten) de Ne derlandse regering kunnen beïnvloe den bij de bepaling van haar keuze inzake de opvolger van de Star fighter. DEN HAAG De Holland International Travel Group, waarin sinds oktober vorig jaar acht grote Nederlandse reisorganisatoren samenwerken, wordt ingrijpend gereorganiseerd. Nog voor het einde van dit jaar zullen zij hun eigen kantoren verlaten moeten hebben en zijn ondergebracht in twee nieuwe vestigingsplaatsen. De Magneet,. STER-reizen en Tura- via krijgen onderdak in het gebouw van de Magneet in Alkmaar en Airtour, Centouri, Eurotours, FIT, Loiig Range Travel en Silver Jet worden geconcentreerd in een nieuw pand in Rijswijk. De directie van HINT hoopt hiermee de kosten- inflatie, die vorig jaar tot een miljoenenverlies leidde, te kunnen beperken. In hoeverre de reorganisatie gevol gen zal hebben voor de vierhonderd werknemers kon directeur A. P. Houtzaagèr gisteren nog niet zeg gen. 'In ieder geval zal het bestand moeten worden ingekrompen, maar we hopen dat dit door natuurlijke afvloeiing kan worden bereikt. Daarnaast zullen er zeker mensen zijn die niet willen mee verhuizen en zelf ontslag nemen. Voor hen is een afvloeiingsregel ontworpen.' De plannen voor deze financiële scha deloosstelling liggen inmiddels bij de vakbonden en de ondernemings raad, die daarover volgende week zullen gaan praten. Hoewel de directie niet wil meede len hoeveel mensen er moeten ver dwijnen. houdt het personeel, er rekening mee dat het om zeker tweehonderd man zal gaan. Onder hen bevinden zich ook zes directeu ren van de bij HINT aangesloten reisorganisaties. Bij de overname door HINT (in casu de KLM, de Nederlandse Scheepvaart Unie en de NS) waren zij al schadeloos gesteld. (Zij hebben hun organisa tie gewoon verkocht), maar nu zij ook als directeur aan de kant wor den gezet zal hun opnieuw een financiële tegemoetkoming moeterl worden verleend. Slechts enkelen van de vroegere topmensen van de organisaties zijn gehandhaafd. Volgens directeur Houtzaagèr is de reorganisatie een absolute noodzaak om de HINT-groep (die een derde van de vliegvakantiemarkt in han den zegt te hebben) er na de ver liezen van de afgelopen jaren er weer bovenop te brengen. Behalve door de gestegen kosten werden de resultaten ook nadelig beïnvloed door de activiteiten van Necker- mann, die er met subsidies van het Duitse moederbedrijf in slaagde ve le bestemmingen royaal onder de HINT-prijzen te blijven en daar door vooral dit jaar" veel klanten weg te zuigen. Nieuw prijsbeleid De HINT-direcbie verwacht door de reorganisatie al komende winter een nieuw prijsbeleid te kunnen gaan voeren, waarmee beter kan worden geconcurreerd dan tot nu toe. De groep zal voorlopig de na men van de aangesloten organisa ties handhaven en geen 'eenheids worst' gaan fabriceren. Directeur Houtzaagèr: 'We hebben gemerkt dat veel vakantiegangers een band met een bepaalde organisatie heb ben. Zolang dat het geval blijft, hebben we er geen behoefte aan deze merknamen onder één noemer te gaan brengen.' Van onze redacteur wetenschappen ZEIST De samenwerking tussen industrie, overheid en universi teiten bij het onderzoek ten behoeve van de ontwikkeling van nieu we geneesmiddelen, zou bepaald beter kunnen. Maar 'prof. dr. P. A. van Zwieten, die dat tegen het eind van het jaarlijkse congres van farmaciestudenten concludeerde, zag ook wel in dat die sa menwerking niet eenvoudig was, omdat partijen nogal verschillen de doelstellingen hebben. De commerciële noodzaak van ge heimhouding aan de kant van de industrie geeft geweldige proble men bij samenwerking. En de 'met de dag toenemende research-bu- Veaucratie' op de universiteiten schept volgens de Amsterdamse fannacoloog ook beperkingen. Toch zag hij wel goede mogelijkheden voor een door industrie en overheid op te zetten fonds, waaruit vrij fundamenteel onderzoek mogelijk zou kunnen worden gemaakt. Men is namelijk vrij algemeen van oor deel dat er diep gegraven zal moe ten worden om echt nieuwe ont wikkelingen mogelijk te maken, dieper dan de geneesmiddelenin dustrie alleen kan financieren. Dat er nog behoefte aan nieuwe geneesmiddelen is (die vraag was een van de congresthema's) had de Rotterdamse internist prof. dr. M. Frenkel bevestigd. Hij noemde on der andere kanker en vaatziekten. Ook zijn er nog steeds geen krach tige pijnstillers die niet verslavend werken. De wel gehoorde kritiek dat de industrie nieuwe geneesmid delen tegen tropische ziekten wat verwaarloosd omdat er niet genoeg commercieel perspectief in zou zit ten, deelde hij niet. De 'grote' tro pische ziekten zijn met bestaande middelen goed behandelbaar. Waar het om draait is dat er in de derde wereld doeltreffende gezondheids zorg komt. 'Oude' middelen Voor een eventueel op te zetten onderzoekfonds had dr. D. D. Brei- mer nog een nuttige serie onder werpen: aanvullend onderzoek van waardevolle 'oude' geneesmiddelen, die nooit de uitvoerige tests hebben ondergaan zonder welke geen nieuw geneesmiddel meer toegela ten wordt. De commerciële belang stelling voor dergelijk na-onderzoek schatte hij op nul. Dr. Breimer promoveerde enige tijd geleden op een dergelijk onderzoek naar een aantal slaapmiddelen, dat inder daad waardevolle nieuwe inzichten opleverde. Op het congres kwam ook duidelijk naar voren dat geneesmiddelen niet de enige, en niet altijd de beste, manier zijn om zieke mensen te helpen. 1950 Onze lieve Ouders D. J. van Geest A. van Geest-Burgersdijk hopen zondag 11 mei a.s. hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun kinderen: Janneke en Arie Waling Ina 's-Gravenzande, april 1975. Monsterseweg 125. Gelegenheid tot feliciteren op vrijdag 16 mei van 17.00 uur tot 19.00 uur in Herv. Jeugdcentrum „De Brug", Koningin Julianaweg 61 te 's-Gravenzande, Dankbaar voor wat God ons in hen geeft, delen wij u mee dat onze lieve Ouders en Grootouders L. van Breden T. van Breden-van Slooten D.V. op zaterdag 17 mei 40 jaar getrouwd zijn. Baflo, mei 1975, Winsumerweg 2. Baflo: TabeenFrouk Avellen, Tineke, Louis Drachten: Douwe en Dia Alice, Lourens, Herald Baflo: Jan Jacob en Jantje Janet Gelegenheid te feliciteren op dinsdag 20 mei van 16.30—18.00 uur in „Concordia" te Baflo. INPLAATS VAN KAARTEN D.V. 22 mei 1975 hopen -wij met onze geliefde Ouders en Grootouders G. de Ruiter C. A. de Ruiter-de Jong dankbaar te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren vrijdag 23 mei 1975 van 19.30 tot 20.30 uur in het Dorpshuis te Dussen. 'Alimkerk, Prov.weg zuid 68. Mei 1975. Geboren (09-05-'75) Nienke dochter van Melni Blom en Plet Cleverlnga Zusje van Jelmer. Gliphoeve 857, Amsterdam. D. C. Dörr en F. W. Dörr- v. d. Linden met dank aan God de dag te herdenken dat zij 55 jaar ge leden in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen Rotterdam, mei 1975 Frits Ruysstraat 7 c. Receptie: zaterdag 17 mei a.s. van 16.00 tot 18.00 uur ln het wijkhuis „Jaffa", Frits Ruys- straat 17. J. Brandsma en H. Brandsma-Wissink Gelegenheid tot feliciteren op 21 mei 1975 van 16.30—18.00 uur ln de zaal achter de „Op- standlngskerk" Zutphense- straatweg te Dieren. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen. Hertrouwd H. Voogd F. D. Bolt 1950 1975 D.V. op 23 mei a.s. Is het 25 Jaar geleden dat wij in het huwelijk zijn getreden. Mede namens onze kinderen en kleinkind stellen wij U in de-gelegenheid om ons te féli- clteren in het Dorpshuis „Willlsstee" te Wilnis (Veen- zijde) op 23 mei van 19.30 uur tot 21.00 uur. J. P. Engel A. E. Engel-van Damme Willem - AU en Janwillem Tineke Johan Martien 10 mei 1975 Op Hemelvaartsdag nam God uit het midden van gemeente en kerkeraad tot Zich onze Ouderling br. P. Snaterse We denken met dankbaar-, held aan de trouw en open heid, waarmee hij zijn ambt als ouderling onder ons heeft vervuld. Namens de raad der Gereformeerde Kerk van Nieuw Vennep: Nieuw Vennep, 8 mei 1975. Want ik ben verzekerd dat noch k dood noch leven ons zal kunnen scheiden van de liefde Gods welke is in Christus Jezus onze Here. Heden nam God uit onze familiekring weg onze geliefde Zwager Pieter Snaterse echtgenoot van M. Snel op de leeftijd van 66 jaar. Nieuw-Vennep, 8 mei 1975. Alphen a.d. Rijn: J. Snel E. Snel-Montagne Alphen a.d. Rijn: IJ Verhagen S. Verhagen-Snel Alphen a.d. Rijn: H. Spruyt W. Spruyt-Snel Zevenaar: K. Jansen -\ M. Jansen-Snel Vader, ik wel, dat waar ik ben, ook die bij mij zijn, die Gij mij gegeven hebt, opdat zij mijn heerlijkheid mogen aan schouwen, die Gij mij gegeven heht: want Gij hebt mij liefgehad voor de grondlegging der wereld Johannes 17 vers 24 Tot onze diepe droefheid werd op Hemelvaarts dag voor ons nog onverwacht van ons weg genomen mijn lieve Man, onze onvergetelijke Vader, Schoonvader en Opa Dirk Noordergraaf echtgenoot van L. G. Kapteijn op de leeftijd van bijna 81 jaar. L. G. Noordergraaf-Kapteijn Naarden: L. Moree-Noordergraaf R. B. Moree Bunnink: Hans en Nell Oud-Beij erlandLeny en Rien Epsom/ Amsterdam: Dick en Sylvia Rotterdam, 8 mei 1975. Huize „Sonneburgh", Ravenswaard 5 (kanjer 301). Gelegenheid tot condoléance- en rouwbezoek zaterdagmiddag van 3.00 tot 3.30 uur in de aula van „Sonneburgh". De rouwdienst zal D.V. worden gehouden dins dag 13 mei a.s. om 11.00 uur in de aula van „Sonneburgh", waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Zuider Begraafplaats, Slinge 50 te Rotterdam-Zuid omstreeks 12.00 uur. Vertrek vanaf Ravenswaard 5 om 11.45 uur. Na een moedig gedragen lijden nam God op Hemelvaartsdag tot Zich Wijnand Jan Bosch op de lee.ftijd van 38 jaar. Hij heeft van dood en graf ontdaan het leven weergenomen nu is zijn uur gekomen; Gods paradijs zal opengaan. Lied 229 2a Het personeel van de Kennedyschool. Vroomshoop, 8 mei 1975. „Ik ga heen om U plaats te bereiden". Joh. 14 2 b. Op de vroege morgen na Hemelvaartsdag nam de Heer tót Zich onze lieve Man, Vader en Grootvader Ynze Baumfalk na een rijk gezegend leven van 90 jaar. Eist: M. Baumfalk-Wiersma Amsterdam: Joh. C. Baumfalk G. Baumfalk-Roukema Dodewaard: R. Geurts-Baumfalk M. R. Geurts en kleinkinderen Eist (Gld.), 9 mei 1975. „Huize Vrede en Rust". Bachstraat 29. De rouwdienst zal D.V. dinsdag 13 mei a.s. te 13.30 uur worden gehouden in „Huize Vre de en Rust",' waarna tegen 14.30 uiir de ter aardebestelling op de Algemene Begraafplaats te Eist zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condolerèn na de begrafenis in „Huize Vrede en Rust". In Zijn Heerlijkheid heeft God op 6 mei 1975 tot Zich genomen, onze zorgzame Moeder en lieve Oma Maria Bijlenga weduwe van Dr. Koert Huizenga, in de leeftijd van 84 jaren. Amsterdam: T. van Kessel-Huizenga W. J. van Kessel Amstelveen: J. C. Popma-Huizenga Drachten: R. Huizenga R. Huizenga-Kadijk Epe: M. de Blieck-Huizenga L. de Blieck Klein- en achterkleinkinderen. Amsterdam, 9 mei 1975. Correspondentie-adres: Grote Ruwenberg 16 II, Amsterdam-1011. De begrafenis heeft in stilte in het familie graf te 's-Gravenhage plaatsgevonden. Heden ontsliep na een zorgzaam leven, in volle overgave aan zijn Heer en Heiland, mijn innig geliefde Man, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Jacobus Moor echtgenoot van Maria Noordam in de ouderdom van 85 jaar. „Wij zijn bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons betekend heeft". M. Moor-Noördam A. Moor M. Moor-Zeelenberg L. Moor N. Moor-Schellevis Klein- en achterkleinkinderen 's-Gravenzande, 9 mei 1975. Berkenstraat 32. Geen blóemen. De overledene -is opgebaard in de rouwkamer van de Stichting „Het Oude Land", Berken straat 24 (ingang Elzenhof). Gelegenheid tot condoléantie aldaar zaterdag 10 mei van 5 tot 6 uur n.m. De rouwdienst zal worden gehouden op maan dag 12 mei a.s. om 2 uur n.m. in de aula op ae algemene begraafplaats te 's-Gravenzande, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. God heeft tot' Zich genomen onze geliefde Zuster en Schoonzuster Hinderika Oostra in de ouderdom van 83 jaar. De Steeg: J. S. Oostra M. Oostra Rheden: H. F. C. Berkenpas-Oostra A. Berkenpas De Steeg, 8 mei. 1975. Hullekesbergseweg 8. De rouwdienst wordt gehouden dinsdag 13 mei om 13.15 uur in de Hervormde Kerk „Eltheto", Diepesteeg te De Steeg, waarna de teraardebestelling plaats vindt op de Bij zondere Begraafplaats te Ellecom om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 19.0021.00 uur aan huis. Uit Canada bereikte ons het bericht dat de Heere uit onze familiekring heeft weggenomen Engelina van der Vinne echtgenote van J. H. Bosman (86 Cedar St. Guelph, Ontario) op de leeftijd van 68 jaar. Zij heeft steeds veel liefde en vriendschap aan allen betoond. De wetenschap dat ook voor haar een plaats was bereid in het Vaderhuis hierboven, is heel de familie tot grote troost. De Krim: D. G. van der Vinne-te Rietstap M. de Jager-van der Vinne Wm. de Jager K. H. Fleurke A. Riemersma Brazilië: F. de Jager-van der TTinne J. de Jager Dronten: A. van der Vinne B. van der Vinne-Theisens Brazilië: Jitze van der Vinne T. van der Vlnne-Hoekstra K. Salomons-van der Vinne Mrs. Salomons Jan van der Vinne D. van der Vinne-Borg 8 mei 1975 1 Ps. 34 8 icH De Engel des Héren legert Ziclï Rondom wie Hem vrezen en redt hen. De Heer van Jeven en dood nam, na een korte ernstige ziekte, uit onze familiekring tot Zich, onze lieve Schoolzuster en Tante Engelina van der Viilne echtgenote van Joh. H. Bosman, wonende te Guelph Ontario Canada, Cedar- straat 86, I - -,i "t m in de leeftijd van 68 jaar.- Utrecht: G. H. Bosman H. W. Bosman-Bussink De Krim (O.): D. Bosman J. Bosman-Meerlo! De Krim (O.): F. Bosman R. Bosman-Jalink De Krim (O.): W. Bosman A. Bosman-v. d. Belt Leidschendam: Th. Bosman R. Bosman-Bakker De Krim (O.)* H. Bosman G. Bósman-v. d. Belt Neven en .nichtten. Utrecht, 8 mei 1975. Na éen moedig gedragen lijden nam God op Hemelvaartsdag tot Zich onze lieve Man, Vader en- Opa Rutger Vinke op de leeftijd van 51 jaar. „In het' huis mijns Vaders zijn vele woningen" Joh! 14 2 Dankbaar voor alles Wat hij voor ons is ge weest-troost het ons dat hij nu thuis is bij God. Loof den Heere, mijn ziel en vergeet niet een van Zijn weldaden. Psalm 103 1 Westendorp: J. Vinke-Logtenberg Bert Cor Jerine en Maria Silvolde: G. Wolsink-Vinke J. Wolsink Frank Westendorp, 8 mei 1975. Veldkamper^traat 21. De overledene Is opgebaard in de aula van het verpleeghuis „Den Es", Doetinchemse- weg te VarsseVeld. Gelegenheid tot bezoek aldaar maandag 12 mei a.s. van 20.00 tot 20.30 uur. Dinsdag 13 mei a.s. wordt om 13.00 uur de rouwdienst, gehouden in de Adventkerk te Varsseveld, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te VarsSeveld. Vooraf is er gelegenheid tót condoleren van 12.30 tot 13.00 uur. Tot onze diepe droefheid is heden in'de volle zekerheid des geloofs van ons heengegaan mijn Innig geliefde Man, onze zorgzame Vader en Opa Charles Johannes de Wolff Oud-Hoofd dér Daniël Schutschool te Amsterdam op de leeftijd van 67 jaar. - Amsterdam: B. L. de Wolff-van JSalinge Hessisch- Oldendorf (W.D.)Ch. J. de Wolff I. de Wolff-Rhebergen Jeroen Jan Oss: L. Schipper-de Wólff H.' Schipper Janine Harmke Amsterdam: C. de Wolff Amsterdam,17 mei 1975. Langswater 23. Thuis geen bezoek Gelegenheid tot afscheid nemen bij de Coöpe ratie PC te Amsterdam, P. C. Hooftstraat 183, zaterdag en zondag van 13.0015.00 uur. Er wordt een rouwdienst gehouden maandag 12 mei a.s. om 11.00 uur in de Gereformeerde kerk „De. Opgang", Tussenmeer 70. Na afloop gelegenheid tot condoleren in de kerk. De teraardebestelling zal in kleine familie kring plaatsvinden. Heden bereikte ons vanuit Australië het be richt dat geheel onverwacht van ons is weg- genomen onze geliefde Broer, Zwager en Oom Jacobus Johannes de Jong op de leeftijd van 55 jaar. De Heere trooste zijn vrouw en kinderen in dit zware verlies. 's-Gravenhage: E. Baak Katwijk aan Zee:- N. de Jong-Korving Dordrecht: A. de Jong D. A. J. G. de Jong- Sandérus Oostkapelle: J. de Jong S. J. de Jong-Cruson 's-Gravenhage: J. de Jong Neven en nichten. 's-Gravenhage, 17 mei 1975. Corréspondentie-adres: Narcislaan 285. Hartelijk dank aan allen die blijk hebben gegeven van hun belangstelling en medeleven bij het over lijden van Mejuffrouw A. H. Grevenstuk Braambrugge, mei 1975. Namens de familie: A. Bakker executeur-testamentair. I Méde namens mijn kinderen wil ik u allen zeer har telijk danken voor de vele blijken van medelevefi die wij hebben ondervonden na het- overlijden van mijn Man, Nieuw adres: P. W. v. d. Kraan-v. d. Zwart Klaverhof 12, Alphen a/d Rijn. Hierbij danken wij u voor uw medeleven na het overlijden van Floris A. E. Schut G. ,M. Schut-Hummelen Bmmen, mei 1975. Landschapslaan 15.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8