Twente te blij met gelijkspel anval Ocana mislukt V Geen succes judoka's op eerste dag EK Ab van Grimbergen wijst aanbod af Iross blijft koel ondanks problemen Geel voor Thijssen ktiek van Nederlanders te onaantrekkelijk voor UEFA Cup finale Emmen houdt stand tegen RBC door Matty Verkamman Winst Finland Directeur NOC benoemd Opnieuw record voor Ria Stalman ;WARTET VRIJDAG 9 MEI 1975 SPORT 11 prize speciale verslaggever ELDORF In de slotminu- van Borussia Mönchenglad- FC Twente redde Twente's an Volkmar Gross op sublie- ijze een. van geringe afstand j Jensen afgevuurde kopbal. 'q de wedstrijd behoedde luitser zijn team voor een d door de doorbrekende Kulik via het gebruik jü^pronte lijf af te stoppen, iten uit de finale-wedstrijd op wezen dat Gross vrij en onaangedaan in het doel En dat was minstens op- jijk, want in'de uren, voor- nd aan de wedstrijd, hadden merkwaardige taferelen rond mur van Gross afgespeeld. 's morgens het Westduitse tieblad 'Bild' reeds melding gemaakt van een door Gross nog te betalen allimentatiebedrag van 65 400 DM aan twee ex-echt genotes, verscheen in de middag uren een Berlijnse advocaat vergezeld van een deurwaarder in hotel Altenkamp te Ratingen, waar de selectie van FC Twente zich bevond. De namens Gross 'ex-echtgenotes optredende advo caat wenste het verblijf in West- Duitsland van de onlangs met een Zuidafrikaanse voor de derde maal in het huwelijk getreden Gross te benutten om althans een gedeelte van het nog fe betalen bedrag te vorderen. Waarbij het merkwaardig was, dat men Gross juist nu benaderde ten tijde van het jongste wereld kampioenschap voetbal verbleef hij ook al een maand in de Bondsrepubliek. De civiele proce dure tussen Gross en zijn ex- echtgenote loopt reeds drie jaar. Gross en FC Twente, dat zich bij monde van voorzitter Jan Mas- man bijzonder boos maakte, dat uitgerekend enige uren voor de wedstrijd de zaak ging spelen, raakten in moeilijkheden toen men niet direct over het geëiste bedrag kon beschikken. Even zag het er naar uit, dat Gross zou worden gearresteerd. Borussia Mönchengladbach, dat FC Twente in de hele affaire te hulp stond, stelde zich via zakelijk leider Helmuth Grashof uiteinde lijk garant voor het bedrag van 27.400 dm. Met de cheque nam de deurwaarder evenwel geen genoe gen; "hij eiste baar geld. Tenslotte bracht hotel-directeur Altenkamp uitkomst door het bedrag te beta len. Commentaar van FC Twente- voorzitter Jan Masman: 'Ik heb geen goed woord over voor de hele affaire. Er is hier sprake van onbehoorlijk rechtsverkeer. FC Twente is een onevenredige scha de toegebracht, door zo kort voor de wedstrijd onrust in de ploeg te brengen. Trainer Kohn heeft nog overwogen om Gross niet op te stellen, maar op uitdrukkelijk ver zoek van Gross zelf, speelde hij toch. Het is ook nog nooit ge beurd, dat er een bedrag in dit soort zaken betaald moet worden, eer iemand is veroordeeld. Het betreft hier immers een civiele procedure, waarin nog geen uit spraak is gedaan. Ik heb overi gens het idee, dat er van een bepaalde kant een vies spelletje is gespeeld. Momenteel kan ik daar verder nog niets over zeggen.' Van onze speciale verslaggever DüSSELDORF De gele kaart, die Frans Thijssen tegen Borus sia Mönchengladbach opliep, zal geen gevolgen hebben met be trekking tot het meespelen van Twente's middenvelder in de re turn op 21 mei in Enschede. Het was de eerste keer dat Thijssen in een wedstrijd voor de UEFA Cup een gele kaart kreeg. Thijssen. die als een uiterst faire voetballer te boek staat, was niet erg te spreken over de door scheidsrechter Karoly Palotai uitgedeelde strafkaart. Eerder in de wedstrijd, had de Hongaar, de irritatie van FC Twente's uit blinker uitgelokt, door voor on- beduidenden zaken te fluiten. Thijssen: 'Ik kreeg die gele kaart, toen ik de bal bij een ingooi een paar meter weg trap te. Niet vanwege aanmerkingen op de leiding'. Overigens verliep de eerste fina le om de UEFA -Cup opmerke lijk correct. In totaal werden slechts 25 overtredingen ge maakt: FC Twente 16, Borussia 9. Niels Overweg was 'topscorer' met zes overtredingen. Merk waardigerwijs was Thijssen tweede met vier persoonlijke fouten. Oranen, Van der Vall en Drost bleven zonder overtredin gen. Na afloop was Hennes Weiswei- Ier, trainer van Borussia MG, vól lof over het spel van FC Twen te: 'Iedereen zal nu overtuigd zijn, dat FC Twente een zeer sterke ploeg heeft. Deze uitslag was volkomen juist. Desondanks zie ik nog kansen voor de twee de wedstrijd in Enschede. Zeker wanneer Jupp Heynckes er weer bij zal zijn. Vooral in deze wed strijd werd een internationaal ervaren speler als Heynckes no de gemist. Zoals het er met de spierblessure van Heynckes voor staat, ziet het er naar uit, dat hij in het tweede duel zal kun nen spelen', aldus Weisweiler. nze speciale verslaggever ELDORF FC Twente maakte na het slot zelfs een triomfantelijke ereronde zo blij was ieg met het 0—0 gelijkspel in de eerste fina lewedstrijd van het UEFA Cup toernooi tegen Bo- Mönchengladbach. Later heette de toegift e en bedankje aan de supporters, die als gold het tste wereldkampioenschappen voetbal m assaal en luidruchtig aanwezig waren in West and. Uiterste'tevredenheid met het resultaat scheen woensdagavond niettemin te overheer- uen FC Twente baldadig afscheid nam in h et Rhein-stadion van Düsseldorf rm van blijdschap, die ener- nel te begrijpen, want op staat FC Twente er goed op verlangen eens een cup te Anderzijds drong evenwel lellijk de vraag op, of de deërs wel zo gelukkig moes- i met het resultaat. Had FC tegen een ronduit tegenval- Borussia Mönchengladbach kansen op een nog betere gspositie laten liggen en was iet te nadrukkelijk van het uitgegaan, dat een remise prachtig was? Vragen, die regen, toen heel FC Twente oegaf, dat Borussia in uit- jden tot de beste prestaties te komen. Het harde feit ligt eder geval, dat Borussia bij- sld aan elk gelijkspel be- 0—0 dan op 21 mei in de genoeg heeft om de UE- te winnen, eerste finaletreffen wéren er C Twente de mogelijkheden een nog beter resultaat te had men inleen nog frivö- nming de met veertigduizend gevulde arena kunnen ver- Want toen Bprussia na rust öoten met inbegrip van veel op de aanvallende toer te kreeg FC Twente voorin im- oen ongekende vrijheid. Een littrap van doelman Volkmar was toen niet zelden de basis gevaarlijke situatie. Borus- ek bijzondeV kwetsbaar in die Bij gebrek aan elke vorm ogdekking kon FC Twente weer in Heerlijke posities Berti Vogts zag in zijn nog kans om veel te corrige- aaar bij een overtuigender en van FC Twente en vooral tere vorm van de zwak acte- spits Johan Zuidema, was van Borussia mogelijk ge- a afloop leek FC Twente de gemiste kans nog nauwelijks te be seffen. Onder voorbehoud dat Bo russia een bijzonder gevaarlijke te genstander bleef, was FC Twente vooral tevreden. Spitz Kohn, de trainer: 'Deze uitslag betekent een goede uitgangspositie voor de twee de wedstrijd. Het was de bedoeling- om Borussia niet in het spel te laten komen. Dat is in de eerste helft goed gelukt, na rust werd het iets moeilijker, toen Borussia ging drukken. Maar het zal duidelijk zijn, dat we die UEFA Cup nog niet hebben. Borussia blijft in uitwed strijden gevaarlijk.' En Frans Thijssen, vooral voor rust een uitblinker van grote allure: "Borussia is mij in totaal tegenge vallen. Maar ik Den toch zeker te vreden met deze uitslag. Ja, ook gezien die tweede helft.' FC Twente was dus content na een finale, die het taktisch bekwaam had gespeeld. Althans, bekwaam in die zin, dat het zich tot teleurstel ling van het publiek, bovenal be perkte tot het bangelijke uitgang spunt om Borussia niet gevaarlijk te laten worden. Via schuif-voetbal met balbezit als eerste doel, maakte FC Twente de wedstrijd als kijkspel tot een doods gebeuren. Het was niet de eerste keer, dat een Neder landse club een Europese bekerfi nale tot een vervelende partij de gradeerde. Want het mag dan waar zijn, dat Nederlandse clubs vanaf 1969 onafgebroken in df eindstrijd van de diverse bekertoernooien ge raakten het is even waar, dat alleen de EC!-finales Feyenoord— Celtic (1970) en AJax—Inter Mi laan (1972) goed spel te zien gaven van Nederlandse kant. In dat licht bezien, rees andermaal de vraag hoe lang de massa zich nog voor stevige prijzen (woensdag variërend van twaalf tot veertig D-mark) zal laten verleiden, teneinde géén ver maak te vinden. Vooral voor de miljoenen tv-kijkers moet Borussia MönchengladbachFC Twente een landerige voorstelling zijn geweestT Natuurlijk, een speler als Fransje Thijssen bewees in de eerste helft andermaal een uitzonderlijk talent te zijn en een Theo Pahlplatz deed het met name defensief ook allemaal prima. Maar de wedstrijd kende, helemaal in de trend van het topvoetbal der zeventiger jaren, een gigantisch gebrek aan opwin dende momenten. Waar het publiek per saldo ook in een UEFA Cup finale naar verlangt. Nu werkte Borussia zeker voor rust de gezapige vertoning in de hand. Toen de equipe van Hennes Weis weiler te maken kreeg met een behoedzame opponent, die in Bun- desliga-verband ondenkbaar is, rea geerde de ploeg eigeplijk onbegrij pelijk. Temeer, daar Weisweiler FC. Twente in Turijn tegen Juventus aan het werk had gezien, was te verwachten geweest, dat Borussia op het bal-koesterend FC Twente, met jagend voetbal had geant woord. Maar niets daarvan. Twen te's ganse achterste lijn kon zich uitleven in eindeloos geschuif, zon der dat een Duitser of een Deen (Jensen) enige storende arbeid verrichtte. Toen bleek, dat Borussia in wezen ook geen risico wenste te nemen. Weisweiler besefte na die eerste periode ongetwijfeld, dat hij bij continuering van het speltype in de tweede helft op een dood spoor zou blijven en in dat geval de uitslag onmogelijk anders dan 00 zou urena blijft leider in Ronde van Spanje UIOLA Na Marino Bas- ïe de eerste saaie etappes de Ronde van Spanje op- rde met vijf sprintover- ingen, is nu ook de Span- Augustin Tamames rit- aan het verzamelen ge- Nadat hij woensdag de ende etappe won, kwam hij ren opnieuw als winnaar irschijn. In het algemeen ement blijft echter Domin- ferurena de leider. appes van woensdag en don- l hebben echter voornamelijk teken gestaan van de aan- die Luis Ocana aan het on- hen was op Perurena's leiders- Juist in de bergen zette de aanval in, hij is per slot ekening nog steeds de grote let voor de eindzege, maar opnieuw blijken er andere aarden te zijn die zijn plan- loorkruisen. adag ontsnapte Ocana en leek ende enige tijd op weg te zijn een zekere eerste plaats. Ach- em werd op dat moment ech- jacht al georganiseerd. Peru- en Lasa trokken bij die poging Tamames mee. Ocana verloor elndspring alle kans op tijds- eding toen hij ook door dit *erd gepasseerd, ren zette Ocana kort voor het opnieuw de aanval in. Hij de Italiaan Perlette, Lasa en sterk rijdende Nederlander ie Kuiper mee. Tamames or eerde de achtervolging toen dat deze groep halverwege de klimming wat terug viel. Ta- ging uiteindelijk alleen door ereikte zo met een voorsprong «0 seconden de finish. Kuiper derde. Met nog twee etappes in drie ritten, de laatste tijdrit over 31 kilometer) de boeg staat Kuiper op de Plaats. Ocana's winstkansen nog slechts laag aangesla- ?PPe: l. Tamames (Spa) 4 uur 48 9 sec. 2. Peru re na (Spa) zt, 3. Lasa 48.37. 4. Ocana (Spa) 4.48.38. 5. (Bel) 4.48.39, 6. Kuiper (Ned) zt. 7. Leman (Bel) zt. 16e etappe: 1. Tamames (Spa) 4 uur 10 min 41 sec. 2. Lasa (Spa) 4.11.00. 3. Kuiper (Ned) 4.11.01. 4. Ocana (Spa) 4.11.03, 5. Perletto (Ita) 4.11.16, 6. Martos (Spa) 4.11.27, 7. Rego (Por) 4.11.33, 8. Manzaneque (Spa) 4.11.41. 9 Martins (Por) 4.11.43, 10. Koken (Ned) 4.11.50, 11. Esparza (Spa) zt. 12. Mendes (Por) zt. 13. Ollvelra (Por) zt, 14. Perurena (Spa) zt, 15. Madeira (Por) 4.11.56. Algemeen klassement: 1. Perurena (8pa) 75 uur 40 min 34 sec* 2. Lasa (Spa) 75.41.28, 3. Tamames (Spa) 75.41.51, 4. Ocana (Spa) 75.42.40, 5. Kuiper (Ned) 75.43.21, 6. Lazcano (Spa) 75.44.28. 7. Perletto (Ita) 75.44.50. 8. Mendes (Por) 75.46.13, 9. Martos (Spa) 75.46.32, 10. Torres (Spa) 75.46.53, 11. J. Martina (Por) 75.46.56. 12. Esparza (Spa) 75.47.11, 13. Crepaldi (Ita) 75.47.21, 14. A. Martins (Por) 75.47.43. 15. Oliva (Spa) 75.48.18, 31. Koken (Ned) 75.59.50. RONDE VAN ROMANDIë De Italiaan Enrico Paollni ls leider in de Ronde van Romandië. Paollni dankt die eerste plaats aah de bo nusseconden, de hij veroverde tij dens de proloog, een ploegentijdrit. Veel vuurwerk was er nog niet te zien in dezè Ronde. De eerste etappe leverde een over winning op voor de Belg Eddy Merckx. Hij ging aan de kop van het vrijwel complete peleton over de eindstreep. Dat gebeurde na een etappe waarin het tempo zo hoog lag, dat ontsnappingen vrijwel wa ren uitgesloten. Ook gisteren klaag den een aantal renners over het hoge tempo dat de hoofdmacht aanhield. Er was een ontsnapping, maar onder aanvoering van Eddy Merckx haalde het peleton de vluchtelingen weer snel ln. De overwinning was voor Patrick Ser- cu, die in de sprint zijn landgenoot Walter Godefroot juist voor bleef. Eerste etappe: 1. Merckx (Bel) 4.34.37 2. Seznec (Pra) 4.34.38 3. Godefroot (Bel) z.t. 4. Zoetemelk (Ned) z.t. 5. Knetemann (Ned) z.t. 6. David (Bel) z.t. 7. Paollni (Ita) z.t. 8. Knudsen (Noo) z.t. 9. Dellsle (Pra) z.t. 10. Van Impe (Bel) z.t. 11. Ovlon (Fra) z.t. 12. Baronchelll (Ita) z.t. 13. Fuchs (Zwl) z.t. 14. Rouxel (Fra) zt. 15. Panlzza (Ita) zt. Tweede etappe: 1. Sercu (Be!) 4 uur 57 minuten 23 seconden 2 Godefroot (Bel) z.t. 3. Merckx (Bel) z.t. 4. Rouxel (Fra) z t. 5. Panizza (Ita) z.t. 6. Bourreau (Fra) z.t. 7. Dellsle (Fra) z.t. 8. Davld (Bel) z.t. 9. Martinez (Fra) z.t. 10. Pioll- ni (Ita) z.t. 31. Knetemann (Ned) z.t. 36. Zoetemelk (Ned) z.. Algemeen klassement: 1. Paollni (Ita) 9 uur 38 minuten 56 seconden 2. Baron chelll (Ita) op 2 seconden 3. Rlcconl (Ita) z.t. 4. Godefroot (Bel) op 4 sec. 5. Merckx (Bel) op 5 se. 6. Zoetemelk (Ned) z.t. 7. Knetemann (Ned) op 7 sec. 8. Talbourdet (Fra) z.t. 9. Sélm (Zwi) op 9 sec. 10. Pfennlnger (Zwl) op 10 sec. VIERDAAGSE VAN DUINKERKEN In de Vierdaagse van Duinkerken heeft .de Belg Freddy Maertens na twee dagen de leiding. Grote ver schuivingen deden zich in deze twee dagen niet voor. De eerste etappe leverde een sprintoverwin ning op voor de Fransman Dan- guillaume. In de tweede etappe won de Belg Lieven Malfait de sprint. Algemeen klassement: I. Maertens (Belg) 10.34.59, 2. Dangudllaume (Fr) 10.35,00. 3. Malfait (Belg) 10.35,02, 4. Pintens (Belg) 10.35.13, 5. Schuiten (Ned) 10.35.14, 6. Mol let (Fr) 10.35,15, 7. Dillen (Belg) zt, 8. Karstens (Ned) zt. 9. Hoban (GB) zt. 10. Pijnen (Ned) zt. RONDE VAN NOORD HOLLAND ALKMAAR Bij de finish stond de nieuw gekozen miss Holland meer ln de belangstelling dan rit winnaar Peter van der Kruys. Niet ten onrechte, want de coureurs zorgden op deze openingsdag van de Ronde van Noord Holland - tot voor vorig jaar was het een eendags- klassieker maar de organisatie be sloot er een driedaagse van te ma ken - voor weinig opwinding. Achterin speelden zich, ondanks het matige tempo, de voornaamste gebeurtenissen af. Zo kreeg Nico Hilbr'ink in negentien kilopieter tweemaal een lekke band. Drie cou reurs vielen uit: de winnaar van de pechprijs van de dag Wim Tigelaar, Hugo Stadt en Hans Kesselaar. Tussen Buitenhuiden en Beverwijk kwam Wim Tigelaar van de organi serende vereniging DTS ten val. De voorvork van zijn flets werd daar bij geheel verwongen Tigelaar zelf werd met schaafwonden ln de be zemwagen opgenomen. Eerste etappe: 1. Peter van der Kruys (Helmond) 137.8 kilometer ln 3 uur. 10 minuten en 41 sec (met bonificatie 3.10.26). 2. Adrle van Houwelingen (Hees- elt) zt (310.31). 3. Jules Bruessing (Am stelveen) 3.11.16 (3.11.11), 4. Ad Gevers (Schljndel) 3.11.16. 5. Gerrle Möhlmann (Beekbergen) zt, 6. Peter Maas (Roosen daal) zt. 7. Gerrle van Gerwen (OUand) zt. 8. Albert Scheffer (Zelhem) zt, 9. Henk Groezen 4H»rdlnxveld) zt. 10. Co Hoogndoom (Volendam) zt. 11. Jlmmy Kruunenberg (Hoofddorp) zt. 12. Hor man Snoeylnk (Dnekamp) zt. 13. Hans Koot (Eindhoven) zt. 14. Tolne van den Bunder (IJzndijke) zt. 15. Arl Hasslnk (Neede) zt. ROOSENDAAL RBC heeft ln zijn eerste thuiswedstrijd in de strijd om het landskampioenschap danig teleurgesteld. Tegen de kampioen van de hoofdklasse B, Emmen, kwamen de Roosendalers niet ver der dan een gelijk spel van 1-1. De thuisclub startte dit duel overigens bijzonder hoopvol. An in de vierde minuut was het raak. Goed doorzet ten van vleugelspeler Gillissen be tekende 1-0. RBC probeerde na deze vroege ope ningstreffer door te drukken. Het kreeg daarvoor alle medewerking van de Emmense verdediging, die de ene blunder op de andere sta pelde. De RBC-ers slaagden er ech ter niet in de voorsprong uit te bouwen. Emmen herstelde zich goed. Vooral door toedoen van hun uitstekende aanvalsleider Meijerink, onbetwist de beste man van het veld, keerden de kan<en. Dat leidde in de 38e minuut tot de - gelijkmaker. Doek kon op links on gehinderd oprukken en RBC-doel- man Bierstekers had geen verweer tegen zijn fraaie schot. Na rust trok RBC ten aanval. De verdediging van de gasten had ech ter niet al te veel moeite met de te simpel opgezette aanvallen. Keer op keer werd gezocht naar het kop- graag hoofd van Verstraaten, die echter kundig door Verhoef werd uitgeschakeld. Emmen kreeg door het verre opdringen van de thuis club uiteraard mogelijkheden ge noeg om te counteren. Maar aange zien Meijerink in de tweede helft tegen Van der Ven heel wat minder had in te brengen, kwam RBC geen enkele keer in moeilijkheden. De laatste tien minuten deed RBC er nog van alles aan een beslissing te forceren,1 maar Emmen capituleerde niet. RBC-EMMEN 1—1 (1—1) -4: Gillissen 10. 30: Doek 11. Toeschouwers: 3000. Scheidsrechter: Cameron. RBC: Bierstekers; Van der Ven, Van Hal. Van Zandvliet. Hopstaken; Van der Boom, Nou wens. Schouw; Van Dijk, Glll- ltssen. Verstraaten. Wesel. Emmen: Pomp; Horsman. Rooselen, Van Pelt. VerhoefMiddeljans. Kuipers. De Jonge; Voskuil. Doek, Meer tens. Meije rink. RBC 2 0 2 0 2 2—2 Emmen 10 10 1 11 Rood Wit 10 10 1 11 Een van de betere kansen voor Borussia. Wittkamp mikt echter precies op doelman Gross. Geheel links ktfkt Epi Drost toe. Rechts Niels Overweg. kunnen zijn. Derhalve verscheen veT^MiiS.^Tidde'evenl Jan Bosman en Wil Peters in derde ronde wel tot niet veel meer dan een door Epi Drost van richting veranderd schot van Rainer Bonhof, waaruit de bal op de lat plofte en een kopkans voor Jensen aan het'eind, waarbij Gross fraai redding bracht. Toen Borussia drukte, kwam de verdedigende kwetsbaarheid van de Westduitse topploeg aan het licht. Op het moment dat Borussia ten aanval trok. vergat men tussen middenveld en verdediging werke lijk alles. Dat bracht een voor Ne derlandse begrippen ongebruikelijk beeld. De Twentse spitsen hadden veelal slechts één tegenstander. Wanneer die barrière was genomen, gaapte constant een vrije strook. En omdat FC Twente in het verle den via countervoetballers bij uit stek als Theo Pahlplatz en Johan Zuidemó al zo vaak had bewezen aan een minieme kans voldoende te hebben, schoot Kohn's formatie eigenlijk te kort. Over twee weken zal blijken, of FC Twente wel dan niet beslissend faalde, ofschoon dat laatste een groot woord Ls na een gelijkspel in West-Duitsland. BORRUSSIA MÖNCHENgladbach-FC TWENTE 0—0. Scheidsrechter Palotay (Hong). Toeschouwers: 40.000. BORUSSIA: KleffVogts. Surau, Witt kamp. Bonhof, Stiellke. Wimmer, Darrner (Del'Haye); Simonsen, Jefisen, Kulik (Scha/fer) FC TWENTE: Gross; Van Ierssel, Drost. Overweg, Oranen, Thijssen Vam der Vall, Pahlplatz; Bos. Jeuring (Achterberg), Zuidema. UDEN Op vrij gemakkelijke wij ze heeft het herenvolleybalteam van Finland gisteravond in Uden met 31 van Spanje gewonnen. De setstanden van deze kwalificatie wedstrijd voor een plaats bij de Europese volleybalkampioenschap pen. In Joegoslavië waren: 1513, 16—18, 15—4, en 15—11. Het ge beurde in een vrij vlakke wedstrijd die niet veel hoger kwam dan het gemiddelde Nederlandse eredivisie niveau. Finland kon vooral winnen omdat het over twee redelijke spelverde lers beschikte: Palonen en Maki- nen. De Spaanse ploeg daarentegen beschikte alleen maar over Luis Hernandez als spelverdeler. Deze geroutineerde speler had echter te weinig steun van zijn medespelers. Vooral het stoppen van de harde serve van onder meer de IJzersterke Finse aanvaller Kyto was te vaak onvoldoende. Vanavond speelt het Nederlandse herenteam eveneens in Uden tegen Spanje. In een beslissingswedstrijd voor de eredivisie volleybal won het dames team van VC Utrecht met 32 (15—7. 15—8. 15—17. 15—17 en 1510) van SFC. Evenals het her enteam van de Asser club degra deert nu dus ook het damesteam uit de eredivisie. Het damesteam van Orawl promoveert naar de ere divisie door met 32 te winnen van de VC Maastricht. LYON (ANP) Nederlandse judoka's hebben zich op de eer ste dag van de 27e Europese kampioenschappen in de Franse stad Lyon met een bijrol tevre den moeten stellen. Van het zestal dat in actie kwam maak ten alleen de halfzwaargewich- ten Jan Bosman en Wil Peters een goede beurt, door het tot de derde ronde te brengen. De debutanten in de middenge wicht-klasse, Henk Schrier en Peter Weber, werden in de eerste ronde uitgeschakeld, evenals zwaargewicht Bert in den Berken. De tweede Nederlandse zwaargewicht, Peter Adelaar, die twee jaar geleden in Madrid brons won, verloor na een overwinning op de Pool Nowakow- ski (een houdgreep na 2 minuten en 36 seconden) in de tweede ronde van de Fransman Berthet met waza ari. Aangezien vrijwel alle tegenstan ders van de Nederlandse deelne mers geenpoule-winnaar werden, en daarmee finalist, was de strijd meteen ten einde. De enige uitzon dering was Wil Peters, die verloor van de OostduitSer Lorenz en het in de herkansing mocht proberen. Daarin moest de Limburger zijn meerdere erkennen ln de oud-Euro pees kampioen Dave Starbrook (GB). Voor de nederlaag tegen Lorenz had Peters afgerekend met de Itali aan Vecchi (waza ari, arm worp) en* de Zwitser Ulmer (ippon, houd greep). Lorenz bleef de Nederlander door twee keer technisch voordeel de baas. Jan Bosman, drie jaar geleden ln Voorburg winnaar van het zilver in het halfzwaargewicht, versloeg overtuigend de sterke Joegoslaaf Bajcetic met een houdgreep en de Italiaan Trussardi op dezelfde ma nier. In de derde ronde liep de AMSTERDAM Tot nieuwe direc teur van het Nederlands Olympisch Comité is de heer Schuwer be noemd. Hij volgt Jan Cottaar op. die deze functie tot vorig jaar be kleedde. De heer Schuwer is werk zaam geweest bij het ANP, en was tot nu toe hoofd van de afdeling voorlichting van de oliemaatschap pij Chevron. BETAALD VOETBAL C-elftallen: eerste klasse: NAC-NEC 0—1; FC Den Haag-AJax 1—0. Wageningen-FC AMATEURVOETBAL ZONDAG WEST I: derde klasse D: WOG-ADWC 32; 3H; Vreeswijk-Mldlandia 0—2, Ml- nerva-Zwaluwen Vooruit 21. WEST II: derde klasse A: Loosduinen- Vlaarddngen 3—1. ZATERDAG EERSTE KLASSE B: RWH-WOG 2—1, EERSTE KLASSE B DOVO IJsselmeervogels 24 WOG 23 SHO 24 RVVH 24 Huizen 24 Go Ahead K. 24 WHC 24 Holl.veld 23 OWIOS 24 Heerjansdam 24 NSW 24 Ellm 24 De Zwerver 24 DOVO knmploen ZUID Derde klasse B: VVGZ—Oranje Wit 3—2 (NEO'25 kampioen). HOCKEY Hoofdklasse Heren: HGC-EMHC 1—0. 17 6 1 40 14 5 5 33 10 6 8 26 8 8 8 24 9 4 11 22 7 7 9 21 6 8 10 20 6 7 11 19 9 11 17 7 14 13 5 15 13 65—14 30—14 31—24 39—29 30—28 30—28 35—24 26—29 27—28 22—31 18—25 29—54 2410 23—50 Amsterdammer na 21 seconden to taal onverwacht tegen een eerste schouderworp op van de Fin Acre- nius. Middengewieht: Eerste ronde; Henk Schrier verliest van Hargesheimer (Wd) met Ippon. Peter Weber verliest van Marco!ina (Ita) met Waza Ari. Halfzwaargewicht: Eerste ronde; Jan Bosman verslaat Bajcetic (Joe) met Ip pon, Wil Peters verslaat Vacchl (Ita) met waza arl. Tweede ronde: Bosman verslaat Trussardi (Ita) met ippon. Pe ters verslaat Ulmer (Zwi) met ippon, derde ronde: Bosman verliest van Acrenl- us (Fin) met ippon. Peters verliest van Lorenz (Odl) met waza ari- Zwaargewicht: Eerste ronde: Peter Ade laar verslaat Nowakowski (Pol) met Ip pon. Bert fn den Berken verliest van Luclc (Joe) met vol punt. tweede ronde: Adelaar verliest van Berthet (Fra) met waza arl. 19 12 6 1 19 13 3 3 19 12 5 2 19 9 8 2 19 8 6 5 19 7 1 11 1 5 1 30 37—14 29 42—16 29 33—14 -26 31—19 22 28—21 19 18—29 16 26—30 15 23—31 14 13—21 12 14—31 9 11—30 7 17—37 Amsterdam Kampong HCKZ Hattem HGC Schaerweyde MEP Tilburg Nijmegen HTCC EMHC Gron. Stud. DAMES Om het kampioenschap van Nederland Were Dl-Oranje Zwart 10. HGC-Amster dam 01. Apeldoorn-Upward 21 GHBS- Gronlnger Studenten 0—1. Amsterdam 4 4 0 0 8 100 Were Dl 4 4 0 0 8 101 HGC 4 3 0 1 6 9—1 Oranje Zwart 3 2 0 1 4 9—1 Groninger Stud. 3 1 0 2 2 25 Apeldoorn 4 1 0 3 2 28 Upward 4 0 0 4 0 1—14 GHBS 4 0 0 4 0 0—13 Promotic naar hoofdklasse heren: Venlo- Viotorla 21 (Venlo promoveert). KORFBAL Hoofdklasse: Fortuna-BIauw Wit 75. Overgangsklasse: Swift-AUen Weerbaar 613. Eerste klasse: SC O-DES 115. Quick - Sparta 46. SLIEDRECHT De discuswerpster Ria Stalman heeft ln Sliedrecht het Nederlandse record verbeterd en gebracht op 57;42 meter. Ria Stal man, die zondag het record al had gebracht op 54,98 meter, kwam tot haar prestatie in de vierde poging. Haar serie zag er als volgt uit: 55.76 meter - ongeldig - 55,14-57,42- ongeldig - 52,26. VOETBAL Het Internationaal scho lleren toernooi In Dortmund is ge wonnen door Engeland dat in de. finale met 42 won van West-Dults- iand. BIJ die finale waren 40.000 toe schouwers. Nederland is ln het toer nooi zesde geworden. VOETBAL In een kwallflcatlewd- strljd voor het Olympisch toernooi heeft Hongarije in Boedapest met 2 0 gewonnen van Bulgarije. In Banje Lu ka speelden Joegoslavië en Rusland tegen elkaar gelijk: 1.. VOETBAL Door een 32 overwin ning op het sterke Ararat Yerewan ls Dynamo Kiev finalist ln het toer nooi om Europa Cup II, vla PSV alleen op kop gekomen ln de Russi sche competitie. Hockeybond nos: zonder coach Van onze sportredactie AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Hockey Bond, naarstig op zoek naar een bondscoach, kan de succesvolle combinatie Van Grimbergen- Tan ia niet opnieuw construeren. Van Grimbergen, coach van het nationale team dat twee jaar geleden de wereldbeker veroverde, heeft op een aanbod van'de KN'HB met nee moeten antwoorden. Ab van Grimbergen: 'Gezien mijn zakelijker beslommeringen kan ik niet voldoende tijd vrijmaken voor een dergelijke functie'. Van Grimbergen is directeur van een ijzer- en staaihandel. Ook al vanwege die drukke werk zaamheden besloot hij in 1973 te sloppen als coach van het nationale team. De KNHB zal zich nu opnieuw dienen te beraden. Vorige week werd dui delijk dat de hockeybond akkoord was gegaan met de wensen van de spe lers van de nationale selectie, die naast de trainer een aparte coach wilden hebben. Cees Tania vervulde beide func'ies na Van Grimbergens vertrek. Tijdens het afgelopen toernooi om de wereldbeker in Koeala Loempoer ontstond er binnen de spelersgroep twijfel over de juistheid van het besluit Tania beide functies te laten uitvoeren. De nieuwe coach voor het nationale team -zal. vooral met het oog op de Olympische Spelen van 1976 in Montreal, op korte termijn moeten worden gevonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11