Het leven betrapt in 'Klaverweide' KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Kerels met lef Aspro Bruis bruisr als 'I ware uw hoofdpijn TROUW/KWARTET WOENSDAG 7 MEI 1975 TV-makers hebben van Waaldrecht geleerd door Ton Hydra HILVERSUM De dertiendelige serie Klaverweide, waarmee de VARA donderdagavond voor het eerst op de buis verschijnt, is wat opzet betreft een voortzetting van de Waaldrecht-reeks. Van Gorin- chem is de lokatie verplaatst naar Nieuwegein, een stad in opoouw bij Utrecht, Daar werden alle ontwikkelingsstadia gevonden voor het denkbeeldige dorp Kerkwoud, dat tot een flinke centrumge meente moet uitgroeien. Vogr Waaldrecht was de waardering niet om te juichen. Wèl noteerde de VARA goede kijkcijfers. Dit laatste Is niet verwonderlijk, omdat de meerderheid van de kijkers een duidelijke voorkeur heeft voor het spel in de eigen taal. Volgens Her man Portuin, chef dramatische pro- dukties bij de VARA, is het werken aap Waaldrecht een goede leer school geweest. Inhoudelijk én in de vormgeving moeten met de nieuwe serie een paar stappen vooruit kunnen worden gezet. Een verbetering is al direct dat niet allerlei schrijvers aan de basis verwikkelingen hebben geknutseld. Voor Klaverweide zo genoemd naar het onteigende bezit van een boer in het verhaal zijn raam werk en hoofdfiguren bedacht door één man: de auteur Kees Hqjier- hoek (34). De andere schrijvers, te weten Jan Terlouw. André Kuyten, Hilbert Kuik. Marie-Sophie Nathu- sius en Jan Hofman, namen deze ideeën over en vulden ze in hun eigen afleveringen aan. Als regis seurs treden op Eimert Kruidhof, Peliks Arons, Nick v. d. Boezem, Jan Vrijman. Roeland Kerbosch en Herman Fortuin. Door de hele serie heen lopen de vertakkingen naar de verschillende bewoners van Klaverweide via Ge rard Kuipers, diens kinderen en medewerkers. Kuipers heeft veel belang bij de uitvoering van het bestemmingsplan, want hij is aan nemer. Daarnaast treedt hij echter ook op als wethouder. Hij weet het éèn met het ander niet altijd In evenwicht te houden en dat is oor zaak van veel moeilijkheden. De rol van Kuipers wordt gespeeld door de Belgische acteur Leo Beyers. Zijn kwaliteiten zijn al In enige Nederlandse produkties opge vallen, onder meer in de Waal- drecht-afleverlngen 'De Recidivist' en 'Later zul Je me dankbaar zijn'. Dat Beyers In zijn rol groeit, heb Ik kunnen merken in de delen die ik van Klaverweide vooraf heb mogen bekijken. Hoewel het best mogelijk. Is dat het door andere afleveringen wordt overvleugeld, wil ik mij hier beper ken tot het vijfde verhaal, dat de kijker op 5 juni te zien krijgt. Onder de titel Recht en Krom komt het maatschappij-kritische element op speelse wijze naar de kijker toe. Geen loodzware 'bood schap' in moeizame academiestijl, maar een humoristische lichtvoe tigheid. die overigens aan duide lijkheid niets te wensen overlaat. De lekker 'bekkende' tekst is het werk van Jan Terlouw. fractieleider van D'66 in de Tweede Kamer. Tweede verrassing in dit spel ls de cabaretier en geëngageerde zanger Frits Lambrechts. Het is om een BINNENLAND-RADIO EN TV SMIDJE VERHOLEN Links: Een van de centrale figuren in de VARA-serie Klaverweide is Gerard Kuipers, wethouder en aannemer in Kerkwoud. Deze rol wordt gespeeld door de Vlaamse acteur Leo Beyers, Rechts: In het vijfde deel van Klaverweide, dat op 5 juni wordt uitgezon den, vertolken Karin Meerman en Frits Lambrechts op aansteke lijke manier de rollen van een jong paar dat heel verschillend reageert op de problemen van het eigen woningbezit, antiek maar passend begrip te ge bruiken een lieve lust, zoals hij de rol speelt van de Jonge echtge noot uit de grote stad. die ontdeki dat zijn rustieke premiewoning niet helemaal het paradijs ls dat hij zich heeft voorgesteld. Lambrechts maakt van die Bert Overbeek zo levensecht een opge wonden standje en weet dat ook zo kostelijk vol te houden, dat ik zon der aarzelen spreek van één van de meest tintelende Nederlandse crea ties in dit seizoen. Als zijn vrouw geeft Karin Meer man hem kostelijk partij. ZIJ is geestig en attractief zonder een spoor van acteerfoefjes. Aansteke lijk zijn ook Paul Brandenburg als lepe aannemer; Dick Scheffer in de rol van Pietje-Precies van het mi nisterie en Bab Wijsman, die alleen maar In de camera hoeft te kijken om Je te laten geloven dat hij alles heeft van een notaris. matlsche werking te bereiken. En ook dat is een streep aan de vader landse toneelbalk, die echter niet in alle andere afleveringen wordt gezet. Een nadeel voor de continuïteit is wellicht dat de serie bij deel 7 (op 19 juni) wordt onderbroken voor de zomervakantie. De resterende afle veringen volgen dan in het najaar. Oorlogsherinneringen en de werkelijkheid van een oorlog kreeg de televisiekijker dinsdagavond vlak achter elkaar thuisbezorgd- Het menselijk brein over&rugt zonder enige moeite een periode van meer dan 30 Jaar. Verleden en heden vloeien simpelweg in elkaar over. Na het toestel t§ hebben uitgeschakeld, realiseer je je dat je als vanzelfsprekend overgaat tot de orde van de dag, Toch wil ik de herinnering aan de uitzending van Hier §n Nu wat langer vasthouden. Want in de actualiteitenrubriek van de NCRV werden filmbeelden ge toond. die een reportageploeg van de gezamenlijke omroepen heeft gemaakt in Saigon, kort voor de val van deze stad en van de toestanden aan boord van het Amerikaanse sqhip Mobile dat negenduizend vluchtelingen had opgenomen. Ik weet wat het is om onder krankzinnige oorlogsomstan digheden de klus op te knappen die van je wordt verwacht. Maar juist daarom heb ik respect voor wat Wlllebrord Nieuwenhujs, Kees Colson en Fons van Westerloo hebben gepresteerd. Zij hebben lef geloond, deze drie kerels (In de beste betekenis van het woord). Ik geef het te doen, om. zoals Kees Colson heeft gedaan, je camera te blijven riehten op hetgeen wereldnieuws Is. terwijl het voor je eigen veiligheid beter zou .zijn om je snor te drukken. Om, zonder uiterlijke sporen van nervositeit of angst, indrukken in de microfoon te blijven praten, zoals Nieuwenhuis en Van Wester loo hebben gedaan. Ik vind dat ze een persprijs verdienen. Zij zijn tot het laatste toe oorlogscorres pondent geweest, overeenkomstig de tradities van een onafhankelijke journalistiek. Na een BBC-film over Eisenhower als bevelhebber zond de EO een eigen gesprek uit met prins Bernhard. Hem werden de geijkte vragen gesteld, waardoor veelal bekende standpunten naar voren kwamen, Hoewel de prins ge waagde van een gebrek aan moti vatie bij een deel van de Neder landse soldaten, zei hij ervan overtuigd te zijn, dat iedereen als het erop aankomt, zijn plicht zal doen, Zoals ook het geval is geweest in de tweede wereldoorlog. TON HYDRA 182, juist op dit moment begaf smidje verholen zich naar het ge meentehuis toe, om te voldoen aan de oproep van de burgemeester. HIJ liep 'met Willem Balsker en hij had deze met opzet meegenomen, omdat het in zulke gevallen altijd beter is een getuige bU je te hebben- Zoals we zien, had Willem HaUker zijn vermomming afgelegd en toonde hij weer de fiere, mannelijke g§= laatstrekken van een kundige sportleraar. Het gesprek van Wil lem en de smid werd echter volko men overstemd door de woeste kre ten van de opstandige menigte. 'Wat is dat toch?' vroeg de smid. 'Ik geloof, dat er bonje aan de knikker is', antwoordde Willem Slim- 'Luister maar eens goed', gemeentehuis naderden, hoe meer kreten ze hoorden. Woeste overwin- ningskreten, die jubelend opklon ken temidden van 't brekende glas en het versplinterende houtwerk. 'Grote goedheid 1' riep smidje Verholen uit. 'Kijk 'es, Willem! Ze zijn aan het knckken bij het ge meentehuis! Verdraaid, zeg! Ze hebben de boel in brand gestoken óók!' En dat was ook zo. Hoog boven de joelende menigte uit ging het oude gemeentehuisje van Rijk- huyzen knetterend in vlammen op. De woedende menigte had echter nog méér gedaan. Ze had Janus Paxse in. het sehanblok uit de kel der gehaald en een aantal sterke, vastbesloten mannen sjouwden de veelgeplaagde koddebeier nu naar bulten om hem op het pleintje op te stellen ten aanschouwe van de spotgrage massa.Ook de burge meester werd naar buiten gesleept en als we goed zijn ingelicht, slaagde men er op de een of n manier in hem bij Janus k schandblok te krijgen. Maai zien we nog wel.En terwl] alles geschiedde, te Rijkhq kwam minister Pieter Jellequ tig naderbij gereden in zijn dienstauto, daarbij natuurlijk gezeld door jhr. mr. Van Pood de Borrelaere, die aan het stuq 'Een lief dorpje in een fraai) geving. Voorzeker', merkte de dige secretaris snedig op. 'Hei die genoeglijke knusheid vai leven ten plattelande. liever je stuur goed beet, van; keren', antwoordde de minists wat je maar rustig noemt. V& woeste kreten en ik ruik b lucht óók!'... PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND door Vilhelm Moberg Copyright 1 lol land ia B.V. Itiinrn Horizontaal: 1. schaakterm. 5. peul vrucht. 8. schenking. 10 plaats In Limburg. 12. soort weefsel, 14, ar rondissement (afk). 15. steen, 17. doorweekt. 18. zangvogel. 20. bloem. 21. godin van de jacht. 22. mist, 24. voorkomen. 26. vod. 27. plaats in de N.O.P. 29 soort hond. 31. nobel. 32. open pronkkastje. 33. graafwerk- tuig, 34. woonboot. Verticaal: 2. bloedhuis. 3. houten vat, 4. werktuig. 5. vordering, 6. zuiver, 7. vrouw van Jacob, 9. droogoven (Z.N.) 11. drang, 13. looistof, 15. man. 16. elk, 18. onbep. voornaamw. 19. dril 23. wijze. 24. soort bijl, 25. hoepel, 27. rivier in Duitsland, 28. groente, 30. bevel, 31. tijdrekening. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. ra, 2. are, 3. Ares. 4. Lares, 5. Ratels, 6. rasteel, 7. laster, 8. salet, 9. last, 10. tas 11. as. Spelniveau Spelniveau, tempo en homogeniteit tussen de verschillende scènes blij ven ln Recht en Krom gehand haafd. Dat ls voor een belangrijk deel te danken aan de kundige en Inventieve regie van Herman For tuin. Er Is kennelijk weinig aan zijn aandacht ontsnapt. Deson danks bereikte hij met zijn spelers een hoge graad van natuurlijkheid. Soms lijkt het erop dat het leven is betrapt met een verborgen camera. Echter kan het niet. Hoewel de emoties in Recht en Krom soms stevig oplaaien hadden schrijver en regisseur geen kracht termen nodig om de beoogde dra- - 41 Daar hoorden ze door het geraas van de storm heen een geweldig gekraak, de wagen bleef met een ruk staan. De voerman rukte heftig aan de leidsels en riep de os toe, dat hij verder moest. Maar Star- kodder stond stil en de wagen ook. Karl Oskar Liep naar voren en toen zag hij het: een reusachtige spar was dwars over de weg gevallen met de wortels in de lucht, vlak voor de kop van de os, die nu midden tussen takken en twijgen stond, of hij vast zat in een dicht struikgewas. Het dier schudde zijn kop heen en weer in een poging om zijn horens vrij te krijgen die verstrikt zaten tussen de takken. En de wagen kon niet verder. De grote spar versperde de weg, terwijl ze niet meer dan een halve mijl te tijden hadden. Van onder de zakken haalde Karl Oskar zijn bijl te voorschijn ep kapte een paar takken af, zodat de os bevrijd werd. Hij maakte het dier los uit zijn tuig en bond hem aan de wagen vast. Johan liet een klagend geluid ho ren, en Karl Oskar stapte op hero toe en pakte het kind vast. Ben je zo koud. vent? Hij nam zijn zoon in zijn armen, wikkelde de doeken los en stak zijn hand onder Johans kleren. Hl,1 schrok: Maar Je bent helemaal ver kleumd! Het kind jammerde zachtjes: Zijn we nu thuis, Vader. Karl Oskar begon de koude ledema ten van zijn kind te wrijven, hij deed het zo krachtig, dat Johan hard ging huilen. Niet doen.Je doet me zo pijn.Laat maar. vadertje. Maar Karl Oskar wreef maar door. hij merkte dat er nog gevoel in Johan zat, dat er nog niets bevro ren was. Johan was slaperig en wilde niets liever dan met rust gelaten te worden. Ineens drong het tot hem door dat de wagen stil stond, en hoopvol zei hij: Zijn we thuis,Nu zijn we bij moeder. De vader ging voort armen en be nen van het kind te kneden en te wrijven en Johan gilde van de pijn. De kou prikte en beet ln de huid. Als Karl Oskar ophield te wrijven, viel Johan ln slaap, hij was erg slaperig en dat was een slecht te ken. Karl Oskar pakte het kind op en zocht beschutting tegen de storm achter de wagen. Hij ging in de sneeuw zitten en maakte zich zo klein mogelijk, dan voelde hij de snerpende wind minder. Er was niets anders dan kou om hem heen en rondstuivende sneeuw. Waar moest hij zijn jongen verbergen tegen zo'n onbarmhartige kou! Wat moest hij doen om het kleine lichaam in leven te houden? Danjels huls was vlak bij, maar veel tijd had hij niet: voor hij de reuzenspar doorgezaagd had en on gehinderd naar Danjel kon rijden, was zijn zoontje al dood! En thuis zat Kristlna te wachten met de andere drie kinderen en het onge boren kind, terwijl hij half bedol ven onder de sneeuw zich met met Johan op de eeuwigheid voorbe reidde, Een boom brak af door de storm, viel over de weg en scheidde hen voor altijd van elkaar. Hij zou alleen maar even naar de molen en kwam niet meer terug. Moest zijn leven zo eindigen? Nee, hij gaf de strijd niet op! "Dat had hij nog nooit gedaan! Je kon altijd nog wel iets bedenken en bovendien was dit niet de eerste keer dat hij in levens gevaar was. Hij had zich nog nooit overgegeven, waarom zou hij dat nu dan doen? Er was hier nog een derde I wezen. Starkodder, die vast) den aan de wagen, af en toe, Dat deed hij anders heel i Maar nu loeide hij van scbrl een beest kon wel voelen dat doodsnood verkeerde. Maar zou het stellig langer maken i mensen, dat beest zou hem i han vast en zeker overleven! ginds de takken van de omgi boom de sneeuw van Start rug geveegd hadden, stond hl weer helemaal zwart. Alleen <1 te vlek op zijn kop was er, i blonk in het donker. Karl Oskar stond op met de I in zijn armen en liep op zijn we trekdier toe, dat hulpeloos te loeien bij het geraas v storm. De baas zocht steun I dier. Hij had iets bedacht. Hi Het was het laatste redmiddel Johan greep zijn nek vaS steeds kouder wordende arme! kind was nog klein, de os Het kind kon beschutting bij het grote beest, de mens dier. (Wordt ve Radio vandaag Speciaal i ADVERTENTIE! °?0o;weg. 0°0o0o po o°<& o o 2c;o°p«§o °0 0°o° o0° °o 0 O0OQOC 0 °o0 Oo' f|V. oono.o^.G O f. r. HILVERSUM I 830 Nws. en 8.36-8.45 Gymnastiek de hulsvrouw. 9.00 (S) Wegwezen - met tips voor trips. 9.30 Van heinde en verre: muziekprogramma. 10.00 (S) Kabouter- tijd. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx, pro- giarama voor de vrouw. 11.45 (S) Cafe- Chantant: liedjes en muziek uit de goe de oude tijd. 12.26 Med. t.b.v. land- on tuinbouw. 1Z2.30 Nws. 12.41 Aktua-maga- zlnel3.1ö (3) Sport na sport: programma voor de Jeugd. i3.45 (3) Route - A: gevarieerd programma. 15.30 Nws. 15.33 (S) After Sesjun: licht rauzlekprogr. NCRV: 16.00 Mlddagdlenst. 16.20 (S) Klanksnoer: klassieke en moderne mu ziek 16.50 (S) De magische cirkel, hoor spel (dl. 8). OVERHEIDSVOORL.: 17 20 Terzake. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18 00 <S) Koninklijke Militaire Kapel. 18.30 Nws. 18.41 Kunst- en Vlieg werk. 18.46 (S) Met uw instemming: het lied van de week. 19.00 Populaire solo concerten. 19.30 Theologische etherleer gang. TROS: 10.00 (S) Close up: licht muziekprogramma. 21.15 Uit de pers. 21.30 (S) Specialiteiten a la carte: ver- zoekplatenprogrnmma. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 23,00 (S) Coulissen: woensdaga vondmagazine. 23:55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 (S) In de Roode Cirkel: nieuws programma met actualiteiten en mu ziek. (8.00 Nws.) 9.00 (S) Licht orkest met zangsollsten. 9,35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radloweekblad. NOS: 11.00 Nws. 11.03 Bopthema's en Swlngseeslons: Jazz uit de Jaren 1935- 1955 11.30 Spiegel van Dultaland. VARA: 12.00 Varaseveld - Centraal: gesprekken. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.L4 (S) Een middagje Stoomradio: een pro gramma vol goede Jeugdherinneringen. 18.00 Nws. 16.03 (S) Stiefmoeder Aarde, serie-hoorspel (16). 17.05 (S) Amuse mentsmuziek. R.V.U.: 17.35 Borrelend, borre'end, wanneer loopt het over. Aan dacht voor vooruitgang van wetensohap en techniek. VARA: 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van :e dag. P.p.: 18.20 C.P.N. VARA: 18.30 Tony van Vette ontmoet Frits Lambrechts. 18.55 'S) Brassband magazine. NOS: - - - nek. EO 12 li' W'i'ird der Waarheid. 22.55 -'iij n,s (Si Postludlum: klas- -I k k'. ,im« 2355-24.00 Nws .li v:-!fSUV III Kuu i ti2 .->i Win? up ,e boterham. 9 u3 Pep op drie 11.08 Ul Drie draalt op De IKOR-serie 'Als je toch in de buurt bent belicht de grote in vloed van Ierse monniken tijdens de kerstening van West-Europa. Na de film volgt Kenmerk. Ned. 2/19.05 In de Italiaanse TV-film 'De zaak Don Minzoni' wordt de op komst en machtsontplooiing van het fascisme geschetst. Ned. 2/20.21 0 Jane Fonda speelt de titelrol in 'Nora'. een 'oppenhuis' een fletse afspiegeling van Ibsens toneeldra ma. Ned. 1/20.30 Hier en Nu van de NCRV ls gewijd aan 'Ssstvertel het de Russen', een film van Gijs Brands- ma. Ned. 2/22.10 Thema van het spel 'Des Pudels Kern' is. dat de mens die een nieuw leven begint, meestal een variant van zijn vroegere bestaan opzet. Duitsl. 2/22.00 Vlaamse België vertoont het le ven in Coronation Street. Belg. N./18.50 In de theologische etherleer gang van de NCRV spreekt prof. dr. C. Augustijn over de ideologie van de Boerenoorlog en het einde van de Reformatie als volksbeweging. Hilv. 1/19.30 De VARA bladert ln het muzlek- album van Paul Godwin. Hilv. 2/17.05 verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de mid dag: KRO's pauzeprogramma. 14 03 Pop- Kontakt: de Theo Stokkinkshow. 16.03 Do Ritmeesters met de Vincent van En gelenshow. NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter. 20.02 (S) Woensdagavond show. 0.02 (S) Metro's midnight music: Metro- pole Orkest. 1.02 (S) Take It easy. 2.02 De Meurders Methode. TROS: 6.02-7.00 Drie op Je boterham. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 9.15 Schooltelevisie NCRV 15.30 Kijkdoos 16.15 Emil 17.05 Swiebertje NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest SOCUTERA 19.50 Socutera NOS 20.00 Journaal P.P. 20.20 KVP NOS 20.30 Nora, speelfilm 22.15 Kijken naar kinderen 22.40 Panoramiiek 22.55 Studio Sport 23.20 Den Haag vandaag 23,35 Joumaa' NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Als je toch ln de buurt bent, documentaire IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 De Zaak Don Minzoni 22.10 Hier en Nu IKOR NCRV 22.50 Lied van de week NOS 22.55 Journaal. Radio morgen Speciaal HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (fi) Preludium: klsss, muz. (gr.)7.30 Nws. 7.40 (S) Hier en nu. 7.65 (S) Aangestipt: progr.overz. 8.00 (S) Te Deum Laudamus; gewijde muz, (gr.). 8.24 Op de man af: evang. kommentaar bij de tijd. 8.30 Nws. 8 35 Gymn. voor de halsvrouw. 8.45 (S) Podium: inform, over gzzln en samenleving. OVK: 1000 Samenkomst van het Leger des Hells. NCRV: 11.00 Nws. 11.02 (S) Klass. muz, (gr.). 12.00 (S) Bel Canto (gr.). 12.26 Men. t.b.v. lanq- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 (3) Hier en nu. 12.55 (S) Globaal: een luchtig progr. met muz.. reportages en gesprekken, met om 15.30 Nws. en om 16.30 (S) Hier en nu. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. ln vrije tijd (gr.). 18.30 Nws. 18.40 Wereld panorama. 18.53 Zojuist verschenen: boekbespreking 19.00 Leger des Hells kwartier (gr.). 19.15 (S) De wereld zingt Goda lof: verzoekprogr. van gewijde muz. 19,55 (S) Overdenking. 20.00 (S) Muziek, muziek, muziek: licht platenprogr. 21.50 kommentaar. 22.30 Nws. 22 40 (S) Hier en nu. 23.00 De Jeugd bijeen: verslagen van vandaag gehouden JeugdblJeenkom- sten. 23.20 Album: minder bekende blad zijden uit de muzikale Romantiek. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws, 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (8) Blad voor de mond - een gesproken krant door dauwtrappers, (8.00 Nws. 8.10 Radlojourn. 9.35 Waterstan den.) 10.00 (3) Popularls: grammofoon- platenprogr. 11.00 Nws. 11.02 Radlojourn. 11.05 (3) Fijne Muziek: klass. en amuse- mentsmuz. 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Radlojourn. 13.20 (S) Metro- pole Orkest. 14.10 (S) 't Is Historisch, een progr. over geschiedenis. 14.35 (3) venus met pistool. Uoorspelserle (6). 15.00 (3) Caraelot. musical van Loewe. 16.00 Nws. 16.02 Radlojourn. 16.05 (S) Gebakken vensterbanken: kindermagazi ne. 17.00 (S) Mobiel, een beweeglijk Ërogr. voor beweeglijke mensen. 17.55 led. AVRO: 18.00 Nws. 18.10 Radlojourn. P.P.: VVD. IKOR: 18.30 Kleur: Inform over kerk en samenleving. AVRO: 19.00 (S) Licht ensemble met zangsollste. 19.25 (S) Mannenkoor: lichte zang. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radlojourn. 20.10 (3) Judas Mac- cabaeus. oratorium van Handel. 23.05 (S) Radlojourn. 23.10 (S) Jazz Spectrum. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op Je boterham. 9.03 Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verzoek. 12.03 Drie tussen de middag: de Top-100 De VARA begint aan een nieu we serie onder de titel 'Klaverwei de'. Ned. 1/20.15 In de TV-film 'Bericht aan mijn dochter', hervindt een meisje haar evenwicht en het contact met thuis door een boodschap die haar overleden moeder op geluidsbanden heeft nagelaten. Ned. 2/20.15 Actualiteiten worden belicht door Achter het Nieuws van de VARA. Ned. 1/22.10 Na Henk van der Meydens 'TV Privé' met de actrice Monique van der Ven (21.25), verzorgt de TROS een rechtstreekse uitzending van het jazzfestival Breda. Ned. 2/22.05 'Wie es Euch gefailt' ls de titel van een Duitse voorstelling van Shakespeares Uefdeskomedie 'As you like it'. Duitsl. 1/20.15 0 De NCRV vraagt aandacht voor het gevarieerde middagprogramma Globaal. Hilv. 1/12.55 In het AVRO-programma kan men luisteren naar Handels orato rium 'Judas Maccabaeus', zoals het 5 mei is uitgevoerd ln de Amster damse Westerkerk. Hilv. 2/20.10 aller tijden. NOS: 18.03 Joost mag niet eten. TROS: 19.03 (3) De Httmeesters: de Nederlandse Tnp-40. 21.02 (S) Sesjun: Jazz en blues Live. 22.02 (S) De Hugo van Gelderon- show met de Nederlandse top-10 en Kwis- wljs. 23.02 (S) Jazz-Sir. 1 02 De Nacht wacht. EO: 5.02 (S) Old time reiig"'n Blue grass gospelmusic. 5.30-7 00 (Si Matinata: muz. voor de vroege och tend. TV morgen NEDERLAND I NOS 18.55 Paulus de boskabouter 19.00 Journaal 19.05 Horen zien zwijgen 19.30 Julia en haar nachtpap N03 20.00 Journaal VARA 20.15 Klaverweide, serie nieus Nederlandse tv-verhalen 21.05 2 voor 12 21.45 Ronnie Corbett 22.10 Achter het nieuws NOS 23.00 Journaal NEDERLAND II 18.15 Granda Savants 18.45 Pauze NOS 18.65 Paulus de boskabouter 19.00 Journaal 19.05 Wat een familie 19.30 Eeven bijsturen NOS 20.00 Journaal TROS 20.15 Bericht aan mijn dochl 21.25 TV-prive 22.05 Jazz Festival Breda 22 40 Tros Sport Extra NOS 23.UO Journaal

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4