[amer bezorgd ver kwaliteit ezondheidszor^ Plan voor gaspijp op terrein inrichting f M Westerterp redelijk tevreden over naleven maximumsnelheid Zomertijd wordt wellicht volgend jaar al ingezet fer- - Pappie Kabinet jdruk teveel op bezuinigingen •f Aantal overtreders vorig jaar niet toegenomen Enkele KVP'ers misschien tegen eigen abortuswet „Die Eurocheques, dat was echt iets voor ons? Vooruitzetten klok biedt voordelen Kort geding drie lepra-organisaties tegen Elsevier Onderzoek naar mankementen aan motor F 16 Ongerustheid onder per soneel van 'Noorderhaven' in Den Helder S^0tnen*in 'Grote kale strook en ook gevaar' TOT/KWARTET WOENSDAG 7 MEI 1975 BINNENLAND 3 onze parlementsredactie HAAG Staatssecretaris Hendriks (Volksgezondheid) is ■en tijdens de behandeling van de structuurnota gezondheids van verschillende zijden verweten, dat hij teveel de nadruk op de bezuinigingen in plaats van op kwaliteitsverbetering in li rezondheidszorg. ia iT( de Tweede Kamerlid Drenth benadrukte dat de staatsse- veel' te optimistisch is over jljwaliteit van de gezondheidszorg Nederland. 'Het is noodzakelijk 11e aandacht en inspanning te en op de verbetering van de iteit en de doelmatigheid', al- rv de heer Drenth. Mevrouw Ve rfeilt (WD) verweet de staats- jtaris dat in de nota nergens aangetoond dat bij een der- ingrijpende herstructuering waliteit onaangetast zal blij- laat staan dat die zal worden terd. de punten waarop de heer 'd, iriks wil bezuinigen is de zie- n uizen. Hij wil het aantal zie- iuisbedden terugbrengen van JJiaar 4 per duizend inwoners, grote werkeloosheid als gevolg ;deze maatregel (de algemene 'van ambtenaren waarschuwde vorige week voor) is men in Jamer niet bang. Als in de alleen nog maar de érnstige gevallen worden opge- ji, zal dat volgens verschillen- 'Jbrekers tot gevolg hebben dat u r patiënt meer personeel nodig n nu het geval is. Bovendien is er in het algemeen wel eens dat de werkgelegenheid uitgangspunt mag zijn voor de ng van de gezondheidszorg, lt de Kamer werd aangedron- ip een spoedige indiening van wetsontwerp inzake de algeme- De staatssecre- heeft het nu al meermalen ekondigd, maar het is er nog i s niet. '-(jonalisering aanzien van de regionalisering ,ds en de meeste Kamerleden nog Ie nodige vragen. De staatsse- ris wil bevoegdheden, die nu e landelijke overheid liggen de en aan de toekomstige gewes- Tot die komende gewestwet wil in de Kamer toch liever niet iten. Dat kan namelijk nog wel aantal jaren duren. De heer j s (KVP) drong erop aan om, dat de gewetswet er is, door te met proefnemingen van sa- y werkingsverbanden. Mevrouw ir-Smit vroeg zich af of de 5 omstige gewesten wel geschikt a zijn om de bevoegdheden j de landelijke overheid over te en, Het is mogelijk dat de sa- werking tussen bijvoorbeeld p aantal ziekenhuizen de grenzen de gewesten overschrijdt, heer Beekmans (D'66) pleitte het aanwijzen van een proef- 'Onder een proefregio wil ik taan een vooral niet te groot - id kan worden gebracht tussen eerste laag (de niet-gespeciali voorzieningen) en de tweede (de gespecialiseerde voorzie- en) en waarin kan worden pirimenteerd met diverse be- tsvormen'. aldus de heer Beek- '1 iventie ireventie kreeg gisteren tijdens Kamerdebatten ook veel aan- ht. Vooral de heer Drenth ging op diep in.~ 'De staatssecretaris moet zich vanuit zijn verantwoor delijkheid jegens de voüksgezond- heid verzetten tegen elke vorm van reklame van schadelijke voeding en genotsmiddelen. Inplaats daar van zal de gezondheidsvoorlichting ter hand genomen moeten worden', aldus het PvdA-Kamerlid. Ook wees hij op de noodzaak van bevolkings onderzoeken, bijvoorbeeld het on derzoek naar kanker in de baar moederhals. Als de staatssecretaris hierover geen duidelijke toezeggin gen doet zal de heer Drenth waar schijnlijk één of meer moties hier over indienen. Mevrouw Cornelis- sen (KVP) merkte in dit verband nog op dat 'de preventie moet wor den opgenomen in de opleiding van artsen en de wijkverpleegkundigen. De VVD-er Dees noemde de nota op het gebied van de democratise ring nogal oppervlakkig en onder maats. 'Het begrip democratisering wordt in de nota zeer verschillend gedefinieerd. Soms gaat het om de positie van de patiënt. Soms om de medezeggenschap van de werkers dn de gezondheidszorg'. Mevrouw Cornellssendrong erop aan de pa tiënt meer rechten te geven, zoals het recht op informatie en he recht om klachten in te dienen. Huisarts De door de staatssecretaris naar voren gebrachte ideeën omtrent de versterking van de eerste laag in de gezondheidszorg (de niet gespecia liseerde voorzieningen) vond in de Kamer veel bijval. De huisarts is hierbij in de gedachten van de heer de Hendriks de centrale figuur. Hij verwijst naar alle andere vormen van de gwzondheidszorg, zowel in de lichamelijke als in de geestelijke gezondheidszorg. 'Dat heeft echter meer gevolgen, dan we ons nu rea- (ADVERTENTIE) Van onze parlementsredactie DEN HAAG Minister Westerterp (verkeer en Waterstaat) is redelijk tevreden over de nale ving van de maximumsnelheden. Het aantal overtreders van de beperking tot 100 kilometer per uur zoals die op autosnelwegen geldt, is het afgelopen jaar niet groter geworden. Aanleiding om de maximumsnelheden te verhogen is er niet, aldus minister Westerterp. Met 1 lemeestersbenocming mg van 1 juni is benoemd tot emeester van Arkel en Kedi- de heer M. J. Bruin te Zoe- neer. De heer Bruin (40) is we- 'der, tevens loco-burgemeester gemeente Zoetermeer. Hij is ii 0Emd en lld van de PartlJ van die vlieg is tenminste Van onze parlementsredactie DEN HAAG —Enkele KVP-kamer- leden zullen het KVP-AR-abortus- wetsontwerp mogelijk niet steunen als dit in de kamer wordt behan deld. Dit blijkt uit de inbreng van KVP, AR en CHU voor het voorlo pig verslag over het confessionele abortuswetsontwerp. Deze KVP-ka- merleden zeggen voorshands nog een voorbehoud te maken of zij tenslotte al of niet hun stem aan dit wetsontwerp zullen geven. Zij vinden dat het wetsontwerp, ingediend door de kamerleden Van Schaik (KVP) en Van Leeuwen (ARP) nog teveel ruimte biedt voor het verrichten van abortus. Zij de len in hogemate de kritiek die van uit orthodox-katholieke kring op het wetsontwerp is geleverd. Vol gens deze kritici zou abortus alleen verricht mogen worden als het le ven van de vrouw door de komende zwangerschap gevaar loopt. De gro te' meerderheid van de KVP-fractle en de fracties van AR en CHU zijn het wel eens met het ontwerp. De fracties van PvdA en WD vre zen dat het KVP-AR ontwerp tot een verstrakking van de normen zal leiden en de illegale abortus praktijken weer nieuw leven in zal blazen. De VVD vraagt zich voorts af waarom wel de arts zou kunnen beslissen of abortus noodzakelijk is en niet de vrouw zelf. 'Waarom zou de arts hiertoe beter in staat zijn dan de vrouw?' aldus de VVD-frac- tie. Opvallend is dat de VVD ook kri tiek heeft op het eigen VVD-abor- tuswetsontwerp van de VVD-ka- merleden Veder-Smit en Geurtsen. In dit wetsontwerp wordt voorge steld een landelijke commissie sa men te stellen die moet nagaan of er in de abortusklinieken niet al te gemakkelijk wordt geaborteerd. De VVD-fractie vindt dat deze com missie een te onduidelijke taak heeft. DEN HAAG Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid wil een economische boycot tegen Chili. De internationale secretaris van de PvdA, drs. Harry van den Bergh, zal daartoe voorstellen doen tijdens een bijeenkomst van het bestuur van de socialistische internationale op 12 en 13 mei in het Australische Melbourne. Hij zei dit gisteren tijdens het be leidsdebat over verkeer en water staat in de Eerste Kamer, waar met name de WD-senator Schlinge- mann zich verzette tegen de maxi mumsnelheden, dip meer dan een jaar geleden zijn ingevoerd. Schlin- gemann zei dat de massa zich niet aan de 100 kilometer houdt en dat de snelheidsbeperking een bron van ergernis en wetsondermijning is. Namens KVP, ARP en CHU toonde ir. Gooden veel begrip en waarde ring voor de beperking. Volgens hem zijn veel weggebruikers ervan overtuigd dat passende beperkingen zinvol zijn. Hij vroeg zich evenwel af of een optrekking naar 110 kilo meter per uur niet noodzakelijk is. Minister Westerterp zei dat de op lossing voor het feit dat 15 pet. van de automobilisten harder dan 108 kilometer rijdt, niet moet worden gezocht in een optrekking van de limieten. Bijna overal ter wereld, aldus de ministef, telt een aantal automobilisten bij een limiet tien procent op. Een verhoging van de (ADVERTENTIE) En u,hoe komt u aan uw Amro Privérekening? r w m w snelheid lost dan niets op. Boven dien wordt bij een optrekking het verschil tussen de hoogste en de laagste gereden snelheden groter, waardoor het verkeer onveiliger wordt. In 1974 is op de autosnelwe gen 200 miljoen kilometer meer afgelegd dan in 1973, terwijl het aantal doden 27 minder was. De invoering van een strafpun- tensysteem voor verkeersovertre dingen acht minister Westerterp niet erg rechtvaardig, met name voor degenen die meer dan gemid deld op de weg zitten. Bovendien bestaat het gevaar dat mensen die al veel strafpunten hebben, na een ongeluk zullen doorrijden. Een ho gere verzekeringspremie voor 'brok kenmakers' en een lagere voor de genen die relatief 'veiliger' rijden komt minister Westerterp niet on redelijk voor. Hij kan hier echter weinig aan doen, omdat de verze keringen worden afgesloten door particuliere ondernemingen Kustafslag „Af en toe krijgen wij opeens de kriebels, dan moeten we even een weekendje de grens over, Ardennen of zo. En met die Eurocheques zit je dan altijd 'ned. Dus daar zijn we toen voor naar de Amro Bank gegaan. Die Eurocheque kost wel een tientje per jaar, maar ze zijn voor om erg Rn handig en nog goed LU I verzekerd ook." DEN HAAG In ons land zal wellicht in mei/juni 1976 de zomer tijd worden ingevoerd, als het internationaal overleg daarover zich gunstig ontwikkelt. Kamervoorzitter dr. A. Vondeling nam gisteren een doos met enkele duizenden handtekeningen in ontvangst van het Landelijk Aktiecomité gezondheidszorg en het Landelijk overleg van eerste lijn- werkers. Beide organisaties hebben felle kritiek op de structuurnota gezondheidszorg van staatsse cretaris Hendriks, die de Tweede Kamer gisteren behandelde. Aan de demonstratie ging een pro testvergadering vooraf, waarop huisarts Gerrit van der Wal aankondigde dat 'het gezondheids wereldje' nog roeriger zal worden als de Kamer de nota zonder belangrijke wijzigingen aanvaardt. In een program met eisen stellen de organisaties ondermeer dat de ziekenhuissector niet mag wor den ingekrompen voordat de eerste lijn (dokter, w ijkverpleegster enz.) is versterkt. liseren', aldus de heer' Aarts. 'De opleidingen van de huisartsen moe ten worden aangepast, het aantal huisartsen zal moeten worden uit gebreid, hij zal meer faciliteiten en meer hulp moeten krijgen'. Hij vroeg de staatssecretaris dan ook naar zijn plannen om de positie van de huisarts te versterken. De staatssecretaris antwoort de Ka mer vandaag. Minister Westerterp noemde verder de invloed van de Deltawerken op de afslag van stranden en duinen langs de Nederlandse kust gering. AR-senator Elfferich had, naar aanleiding van recente publikaties in Trouw-Kwartet de aandacht ge vestigd op het feit dat de Deltawer ken zijn werking kunnen doen gel den op het gedrag van de zee aan onze kust. Stroomrichtingen en windinvloederifc kunnen vol verras singen zijn. Aanleiding tot paniek is er, aldus de heer Elfferich, niet. Het is echter wel gewenst dat, me de gezien het feit dat (zoals ir. Agema in Trouw-Kwartet zei) de duinvorming langzamer gaat dan werd gedacht, de komende jaren de grootste aandacht wordt geschon ken aan de gedragingen van de zee. Tot nu toe hebben Nederland, Bel gië, Luxemburg. Frankrijk, Italië, Spanje en de Skandinavische lan den zich positief over de zomertijd uitgesproken. Een probleem vormt echter West-Duitsland, waar men niet zo enthousiast over deze zaak is. Nederland en Frankrijk hebben onlangs afgesproken zo spoedig mogelijk half juni in de Europese Gemeenschap de invoering van de zomertijd te bespreken. Daarbij worden dan ook Zwitserland en Oostenrijk betrokken. De indruk is dat West-Duitsland wellicht schoor voetend, toch wel mee zal doen. De invoering voor West-Europa kan In de voorzomer van 1976 een feit worden. De klok zal dan een uur vooruit worden gezet, waardoor de dagelijkse activiteiten zich meer dan nu bij daglicht kunnen afspe len. Dat heeft diverse voordelen. Ten eerste is een besparing van energie mogelijk, omdat er minder elektriciteit voor verlichting wordt gebruikt. De schattingen over de mate van energiebesparing lopen nogal uiteen, maar zeker is dat er een besparing optreedt. De verminderde behoefte aan ener gie kan indirect ook voordelig wer ken voor het milieubehoud, doordat wellicht energiebronnen die ln na tuurgebieden liggen minder snel aangeboord behoeven te worden. Voorts zal het bij invoering van de zomertijd mogelijk zijn meer aan open luchtrecreatie te doen na af loop van het dagelijks werk. Het blijft bij de nieuwe tijdsindeling namelijk een uur langer licht na afloop van het werk. De zomertijd heeft wel nadelen voor de landbouw. Het oogsten 's (ADVERTENTIE) op moederdag naardeEfteling da's'nidee! (morgen of met Pinksteren mag ook) De EFTELING In Kaatsheuvel V dagvol puur plezier voor S plek. V AMSTERDAM Voor de Amster damse rechtbank diende gisteren een kort geding, dat de stichtingen Nederlands Leprafonds, prov. Weve- stichttng, Carosi en haar voorzitter prof. G. H. L. Zeegers tegen de uitgeefster van Elseviers Magazine (B.V. Bonaventura) had aangespan nen. Aanleiding hiervoor waren drie artikelen in dit weekblad over de ondoorzichtigheid van het fi nancieel beleid van deze stichtin gen. De drie stichtingen vroegen de president Elseviers Magazine te veroordelen tot publikatle van een uitvoerig weerwoord in het week blad. Prof. Zeegers vroeg plaatsing van een rectificatie en verder dat het blad zich ten aanzien van hem en de stichtingen, waarvan hij als be stuurslid deel van uitmaakt ln het vervolg in zijn rapportering te ont houden van iedere informatie, die suggereert dat prof. Zeegers zich ten eigen bate materieel dan wel Immagerieel Inzet voor de activitei ten van de stichtingen. Op niet nakoming van een en ander werd ln eide gevallen een dwangsom van een ton geëist. Volgens de raadsman van de stich tingen en prof. Zeegers was de rel tegen zijn cliënten ontketend door de Nederlandse stichting voor le prabestrijding uit Amsterdam. In de artikelen wordt een onjuist en misleidend beeld gegeven. De rechtbank zal donderdag 15 mei uitspraak doen. ochtends vroeg wordt moeilijker, omdat er dan meer dauw op het veld ligt. De verschillende regerin gen vinden deze nadelen echter niet doorslaggevend. Als ln West-Europa en Skandinavië definitief wordt besloten de zomer tijd hi te voeren, moet er nog wel enige maanden aan de voorberei ding worden gewerkt. Het gaat met name om het veranderen van de reisschema's van het internationale vlieg-, trein- en autoverkeer. DEN HAAG Volgens nog onbe vestigde berichten uit de Verenigde Staten zou de motor van de F 16, de favoriet voor de opvolging van de Starfighter, enige technische mankementen vertonen. Volgens een Amerikaans vliegtulgblad is een speciale onderaoescommlssie ingesteld die over deze mankemen ten voor 20 mei rapport moet uit brengen aan de luchtmachtstaats secretaris McLucas. Haagse defensiedeskundigen wezen er gisteren op dat de motor in de F 16 dezelfde is als van de veel duur dere F 15 jager. Met deze motor zal In 1979, als de eerste Nederlandse F 16 jagers eventueel ln dienst ko men. al kange tijd ervaring zijn opgedaan, waardoor alle kinder ziektes wel overwonnen zullen zijn, aldus defenwledeskundigen. Over de beslissing van de opvolging van de Starfighter werd gistera vond verwacht dat het kabinet nu officieel om uitstel tot 1 Juni zal verzoeken bij de Amerikanen. De Denen hebben dit ook al voorge steld. De tussentijd wordt gebruikt om meer helderheid te krijgen over de Amerikaanse offerte en om de PvdA-fractie gedetailleerd aan te tonen waarom de door haar aange dragen voorstellen voor goedkopere toestellen niet gerealiseerd kunnen worden. Het kabinet hoopt het con flict met de PvdA over de F 16 op deze manier enigszins te verzach ten. Vervolg van pagina 1 wekken dat een regeling als de VAD aan de christen-democraten moet worden ontwrongen', aldus de AR-fracteleider. De voorzitter van de KVP-fractle mr. F. H. J. An- driessen zei dat minister Lubberx er in het kabinet ln is geslaagd, de waarborgen voor de werkgelegen heid te krijgen waarvoor hij had gepleit. Het CH-Tweede Kamerlid mr. W. Scholten had voordat de minister raad de oplossing bereikte, gezegd dat de prolemen rondom de vermo- gensaanwasdelingdoor overleg moe ten worden opgelost. Bij de ope ning van de sudiedagen van de christpn-democratische fractie van het Europese parlementdie op het binnenhof in DenHaag worden ge houden zei mr. Scholten, dat de Nederlandse christen-democraten niet op een crisis uit zijn. 'Juist nu wij in Nederland balance ren op de rand van een politieke crisis is het voor de christen-demo craten van Nederland van grote betekenis, dat zij zich verbonden weten met de christen-democraten in vele andere landen van Europa', aldus mr. Scholten. De VAD-regellng maakt deel uit van de nota Inkomenspolitiek, waarvan de tekst gisteren definitief is vastgesteld. Het kabinet hoopt de nota vrijdag aan de Tweede Kamer te kunnen aanbieden. (ADVERTENTIE) orta" vitamines van het B-complex. ffcayflP Van een onzer verslaggeefsters DEN HELDER Onder het personeel van de zwakzinnigeninrichting Noorder haven in Den Helder heerst grote onrust en verontwaardiging over het feit, dat er plannen bestaan om een grote gaspijpleiding onder het terrein van deze in richting te leggen. Deze pijpleiding is nodig, omdat de NAM (Nederlandse Aard olie Maatschappij) naar gas gaat boren bij Callantsoog. Dit gas zal behandeld wor den in een gasbehandelingsstation, dat in Den Helder zal worden gebouwd. Via een buizennet moet dit gas van Callants oog naar Den Helder worden vervoerd. Noorderhaven zegt: 'Wij zijn tot nog toe nooit betrokken geweest bij enig overleg over deze zaak. Opeens lazen we een berichtje in een plaatselijke krant, dat de bollenboeren (zo noemen wij de gezamenlijke land bouworganisaties hier) tot een soort overeenkomst wa ren gekomen met de Gasu nie, die de buizen moet leg gen. over het tracé door het terrein van Noorderhaven. Dat lees je dan zomaar even. Dat betekent, dat je gewoonweg twee bommen onder de grond gaat leggen in de zeer naaste omgeving van een Inrichting, waar elfhonderd mensen (zeshon derd pupillen en vijfhonderd personeelsleden) verblijven. Want ze kunnen nu wel steeds zeggen, dat die lei dingen helemaal niet ge- Nu zijn er vier mogelijkhe den voor dit buizentracè, maar van deze vier zijn drie nogal schadelijk voor de bloembollenindustrie, waar door de gezamenlijke land bouworganisaties bezwaar tegen deze drie mogeijkhe- den hebben gemaakt. Zijzelf zijn toen met een alterna tief gekomen: een tracé, dat weliswaar minder schade berokkent aan de bloembol len. maar dat dwars door het recreatiegebied van de Noorderhaven zal moeten het recreatiegebied van de zwakzinnigen -inrichting Noorderhaven zal moeten worden gelegd. De gemeente Den Helder, die overig .ns geen beslissing kan nemen in deze zaak (dat doet het ministerie van Economische Zaken) heeft haar voorkeur voor een van de tracé's uitgesproken (en deze ook laten weten aan het ministerie) namelijk een van drie tracé's, die door de bloembollengrond gaat. De gemeente is er een tegen stander van dat de leiding over het grondgebied van de zwakzinnigeninrichting zal gaan lopen. Bij de Provinciale Planolo gische Dienst heeft men geen bepaalde voorkeur voor het ene of het andere tracé: men vindt daar dat de be trokkenen samen tot over eenstemming moeten ko men. Wel heeft men gecon stateerd, dat het tracé, dat over het terrein van Noor derhaven voert, financieel gezien, het goedkoopste is. De heer H. Rlppen van de ondernemingsraad van vaarlijk zijn, maar waarom wilde de gemeente Den Hel der ze dan niet onder een woonwijk laten leggen en waarom is Rijkswaterstaat er zo precies op, dat die leidingen een bepaalde voorgeschreven afstand van de grote weg af moeten lig gen? Toch niet omdat het allemaal zo ongevaarlijk is, lijkt me'. Boompjes De twee leidingen (samen veertig meter breed) zullen over een afstand van twee kilometer over het terrein van Noorderhaven lopen. Ze gaan door een groot recrea tiegebied, waar met veel kosten en moeite ln een pe riode van acht Jaar 300.000 boompjes zijn geplant. Deze zijn nu net zo'n twee en een halve meter hoog. Voor de leiding zullen er minstens 20.000 moeten worden ge rooid. Omdat op de leidin gen geen nieuwe bomen mogen worden geplant, zal er een kale strook van zo'n veertig meter breed en twee kilometer lengte ontstaan. Volgens deskundigen zal die open strook tot gevolg heb ben dat de wind schade zal aanbrengen aan nog eens 20.000 bomen. Maar hoe erg men deze aan tasting van het recreatiege bied ook vindt, de belan grijkste bezwaren tegen de pijpleiding door het grond gebied van Noorderhaven richten zich toch tegen het eventuele gevaar, dat deze met zich mee zou kunnen brengen. 'Wij willen dat eerst zeer terdege het moge lijke gevaar van deze leidin gen wordt bestudeerd. Die dingen staan onder een enorme druk. Stel dat er in geval van oorlog door be schadiging een lek ontstaat, wat gebeurt er dan? Als zo'n leiding te gevaarlijk is voor een woonwijk of een rijks weg, is ze dat dan niet voor een zwakzinnigeninrichting? De ondernemingsraad van Noorderhaven heeft over de ze zaak aan alle ministers en voorzitters van Kamer fracties telegrammen ge stuurd. Verder zullen een PPR- en een AR-kamerlid binnenkort vragen stellen over deze aangelegenheid. Commentaar van de Gasu nie op de bezwaren van het Noorderhaven-personeel 'We hebben inderdaad ln een gesprek met de geza menlijke land- en tuinbou worganisaties een oplossing gevonden voor het bloem bollenprobleem. Bij dit ge sprek was geen vertegen woordiger van Noorderhaven aanwezig. Het ging tenslotte om de bloembollen-moei lijkheden. Wij hebben al een keer een gesprek gehad met Noorderhaven maar zul len er de komende tijd zeker nog enkele hebben. Wat het tracé betreft: we hebben geen bepaalde voor keur voor het ene of het andere tracé, maar het is wel zo. dat aan het derde tracé (dat op het ogenblik door de Provinciale Planolo gische P' i>i naar alle be trok ker '-.'unties wordt rondae-^i nnrd) de minst moeilijke punten zitten. Ook aan dit tracé zitten bepaalde moeilijkheden, maar we dachten, dat die wel te overwinnen zouden zijn'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3