TANIA: COACH AF BIJ HOCKEYERS Hertha BSC favoriet voor Johan Zuidema Vier dames bedanken voor kernploeg Cruijff en Neeskens niet in WK-revanche Rhódesië geweerd uit Federation Cup Ab van Grimbergen opnieuw verantwoordelijke man Spits van FC Twente gaat na tweede) UEFA Cup-finale naar Berlijn Scholieren op zesde plaats m Hennie Kuiper rijdt sterk in Spaanse ronde Sippie TigchelaarSophie Westenbroek, Annie Borekink en Sijtje van der Lende willen Gerard Maarse niet TROUW/KWARTET WOENSDAG 7 MEI 1975 SPORT ADVERTENTIE AMSTERDA M-- Ab van Grim bergen, twee jaar geleden de coach van het hockeyteam dat wereldkampioen werd in Am stelveen, zal de huidige coach Cees Tania opvolgen. De negen de plaats in Maleisië, die Tania met zijn ploeg bereikte, is het bestuur van de hockeybond toch kennelijk te weinig van het goede geweest. Gisteren is de be slissing gevallen, dat Tania niet langer de verantwoordelijke man voor het nationale team kan zijn, die als wereldkampi oen van 1973 toch wel een repu tatie had hoog te houden. Het experiment met de eerste pro fessionele hockeycoach is dus een mislukking geworden. Het is toch wel een moedige beslissing van de hockeybond geweest om nu de fout van twee jaar geleden te herstellen. Hoewel die beoordelingsfout de hockeybond nauwelijks''valt kwalijk te nemen. Vanaf 197Q was Tania trainer van de hockeyploeg. Hij was bij alle teambesprekingen, maakte alle grote toernooien mee ep werd eigenlijk perfekt gelan ceerd voor het grote werk als co- ach-Desondanks bleek het gemis aan werkelijke praktijkervaring in de coaching voor Tania niet in korte tijd goed te maken. Tania heeft zich in korte tijd opgewerkt tot een prima vakman als trainer. Maar zijn gebrek aan praktische ervaring als topspeler maakte hem toch minder geschikt als coach dan een ervaren ex-international ais Ab van Grimbergen. Cees Tania maakte bovendien de fout zich niet te omringen met ervaren ver trouwensfiguren zodat hij organisatorisch al vaak in de fout ging met de hockeyploeg. Ta nia wilde teveel alleen doen en verzoop daardoor ln de technisch- taktisehe en organisatorische pro blemen. die het leiden van een topploeg toch met zich mee bren gen. Tania maaicte tevens de fout zich onvoldoende te informeren over een tegenstander, zodat hij met een minimum aan informatie zijn ploeg het veld instuurde. Een zaak, die na de vaak grondige en briljante analyses van Van Grimbergen en diens voorganger Ancion voor de spelers onverteerbaar was. Het wa ren dan ook de spelers, die de zaak na de wereldkampioenschappen in Koeala Loempper bj ide hockey bond aanhangig hebben gemaakt. Gelukkig heeft de bond het besluit genomen dat Tania in een andere functie wel kan blijven. Cees Tania is een zeer capabele trainer en kan vooral bij de opvang van jeugdig hockey talent belangrijk werk doen. Als trainer van jong oranje geniet hij een grote popula riteit, die natuurlijk niet ineens hoeft te verdwijnen nu hij niet geschikt bleek als coach van het nationale team. Bij de jeugd kan Tania inderdaad met meer jaren-plannen werken, terwijl voor het nationale team maar één principe geldt: selecteer het sterkste team dat momenteel in Nederland op de been te brengen is. Daarin is Tania niet geslaagd omdat hij teveel het oog richtte op Cees Tania (rechts) en Ab Grimbergen, de gaande en terugko mende man bij de hockeyploeg. de jeugd en de directe prestaties vergat. Want het is voor iedere insider in het hockey duidelijk dat Nederland nog steeds overloopt van talent. Uit de hoofdklasse kan een sterk team geformeerd worden, ddat zonder meer in de wereldtop met India, Pakistan en Westdiuits- Van onze speciale verslaggever DUSSELDORF Johan Zuidema zal FC Twente aan het einde van dit seizoen hoogstwaarschijnlijk gaan verlaten. De gemakke lijk scorende spits heeft niet minder dan acht aanbiedingen op zak van clubs uit West-Duitsland, België en Frankrijk. Onder die acht clubs, bevinden zich vier toppers. Zuidema, die de kans op verlenging van zijn bij FC Twente aflopende contract praktisch zegt te verwaarlozen, lijkt het meest geïnteresseerd in de West- duitse topclub Hertha BSC Berlin. Het Belgische Anderlecht be hoort echter ook nog tot de meest serieuze gegadigden. Het door George Kessler getrainde Hertha BSC loopt al enige tijd ach ter de breekbaar ogende Fries aan. Kessler maakte enige weken gele den ln hoogst eigen persoon zijn opwachting in het stadion van Diekman, teneinde Zuidema te ob serveren. Zijn goede vörm plus de gescoorde goals (die vooral) uit de wedstrijden van FC Twente tegen Juventus, hebben de interesse van Hertha en van meerdere clubs voor Zuidema sterk aangewakkerd. De Berlijnse club raakte kennelijk (zo onder de Indruk, dat een alles zins appetijtelijke aanbieding het gevolg was. Johan Zuidema (26). dit seizoen (toch nog vrij plotseling doorgebro ken: 'Hertha zal me wei liggen. Het speelt een type Nederlands voetbal. In uitwedstrijden is het streven vaak om een punt te pakken en thuis moet dan worden gewonnen. Na de tweede wedstrijd van FC Twente tegen Borussia Mönchen- gladbach op 21 mei in Enschede, vanavond treffen de clubs elkaar in Dilsseldorf voor het eerst in de finale van het UEFA cup-toernooi, red. - ga ik voor twee of drie dagen inaar Berlijn. Hertha heeft me ge volgd in Nederland, maar ook tij dens de wedstrijden tegen Juven tus. Kessler heeft al gezegd, dat hij weet wat hij aan me heeft. Hij beschikt over voldoende gegevens'. PRODUKTIEF Johan Zuidema zegt te vermoeden, dat de warme belangstelling, die er momenteel voor hem bestaat, valt terug te voeren op zijn (productie ve) prestaties in het UEFA-cup- toernooi: 'Die buitenlandse interes se zal wel op al die goals in de UEFA-Cup zijn gebaseerd. In dit toernooi maakte ik negen doelpun ten ln tien wedstrijden. Vorig Jaar zes in vier wedstrijden. Persoonlijk vind ik die goals niet zo belangrijk, het geeft me al voldoening om een doelpunt voor te bereiden. Maar die buitenlanders komen Inderdaad op de naam van een schutter af'. Een eventuele transfer naar Hertha (of Anderlecht) zal overigens nog vergezeld gaan van de nodige moei lijkheden met Zuidema's huidige werkgever FC Twente. Zuidema: 'In januari is met mana ger Defaix mondeling al overeenge komen dat Ik 6% ton zou moeten kosten bij een transfer. Drie weken geleden heeft hij dat nog eens be- •vestigd. maar FC Twente heeft de iprijs nu drastisch opgeschroefd. ■Wanneer ik met Hertha rond zou ikomen, dan moeten de clubs het verder onderling maar regelen. Zo als de zaken nu liggen. Is het vrij wel uitgesloten dat ik bij FC Twen te blijf. FC Twente heeft mij een voorstel gedaan, dat in het niet valt bij de bedragen van Hertha en Anderlecht. Ik heb een tegenvoor stel gedaan, waar ik er in vergelij king met die buitenlandse clubs een ton bij zou inschieten, maar dan nog zou FC Twente mij niet kunnen betalen'. PRAATJES Guy Defaix ontkent dat het trans ferbedrag van 6% ton met Zuidema is overeengekomen. 'Johan moet geen praatjes verkopen. Dat bedrag gold bij een aanbod van twee Bel gische clubs. FC Twente zou er (ln de vorm van een speler - red.) in DUSSELDORF (SID) In het in ternationale scholierenvoetbaltoer nooi heeft Nederland in de strijd om de vijfde en zesde p' s m i 0* J van Ierland verloren. De brhn'-e 6choheren wonnen met 6-1, na een ruststand van 4-0, van Wales en (legden beslag op de derd e plaats. dat geval wijzer van zijn geworden. Voor clubs als Hertha en Ander lecht gelden andere normen, Zuide ma kan daar zelf ook meer verdie nen. In een bestuursvergadering is besloten dat het transferbedrag aanzienlijk hoger zal liggen dan 6% ton. Voor de rest laten wij deze zaak rusten tot na 21 mei. FC Twente maakt tenslotte belangrijke weken door'. Johan Zuidema, dit seizoen. Ook tot enige verbazing van de tengere Fries zelf, rijkte hij zomaar tot de top. Zuidema: 'In totaal vind Ik dat ik een goed seizoen maakte. Maar toch had ik bijvoorbeeld nog lang niet aan het Nederlands elftal gedacht. Voor lk verleden week met dat Nederlands elftal tegen België speelde, was een debuut ln het nationale elftal niet ln mijn ge dachten opgekomen. Werkelijk, ik wist niet eens dat het Nederlands elftal op 30 april zou spelen'. LAAT Johan Zuidema ls op 26-jarige leef tijd, betrekkelijk laat, doorgebro ken. Eerst twee jaar geleden nam FC Twente de toenmalige topscorer van de eerste divisie voor 165.000 gulden van SC Cambuur over. Zuidema: 'Wanneer je in het noorden zit. heb je gewoon minder kans om op te vallen dan voetbal lers uit het westen. Je wordt te weinig gezien. Na mijn overgang van de amateurclub Zwaagwestein- de naar SC Cambuur, bleef lk vier jaar in de eerste divisie hangen. Het tweede seizoen speelde ik bo vendien. nog vanwege een geschil met trainer Arte Otten ln het C- elftal. Voor ik mijn debuut in het Nederlands elftal maakte, had lk ooi* maar én keer in een vertegen woordiger elftal gespeeld: in Jong Oranje, maar toen was ik al ouder dan 23 jaar'. Desondanks rijpte Johan Zuidema op topniveau hij heeft de jacht op het, bij voetballers zo populaire Grote Geld, ingezet. AIX EN PROVENCE (Reuter) Onder druk van de regering heeft de Franse tennisbond besloten het team van Rhódesië uit het toer nooi om de Federation Cu, 'de Davis Cup' voor dames, te stoten. Phi lippe Chatrier, de voorzitter van het toernooi, dat momenteel in Aix en Provence wordt gehouden, zei op een persconferentie: 'Het mini sterie van buitenlandse zaken liet mij weten, dat het gewaardeerd zou worden als wij de Rhodesiërs vroegen niet te willen spelen'. In Aix en Provence echter gaan geruchten, dat de Franse regering onder druk ls gezet door Engeland, dat tegen deelneming van Rhódesië is. Cha trier verklaarde everder, dat hij niet wist waarom de Franse regering zo snel had gehandeld, maar hij vermoedde, dat onder pressie van Engeland de resoluties vanu de Verenigde Naties zijn nagevolgd. Deze houden in, dat de leden alle banden, ook op sportief gebied, met Rhó desië moeten vermijden. De beslissing viel tien minuten voor dat Rhódesië tegen Spanje moest aantreden. 'Toch uilen Fiona Mackenzie en Jenny Waggot op de baan komen, maar zij zullen slechts vriendschappelijk tegen de Spaanse dames spelen. Het zou unfair zijn om de Spaanse ploeg voor r.iets te laten komen. Nu kunnen zij tenminste nog spelen, al staat er niets op het spel', aldus Chatrier, die er aan toevoegde, dat Spanje dit duel heeft gewonnen bij verstek van de tegenstander.' FC Twente aan de wandel in Ratingen. Links Johan Zuidema. Naast hem verder Willem de Vries, Kalle Oranen, Frans Thjjssen, MATTY VERKAMMAN Kick van der Vall en Epi Drost. Barcelona, uitgeschakeld voor de fi nale van het toernooi om de Euro pa Cup I, moet in de Spaanse competitie nog alles op alles zetten om in aanmerking te komen voor een plaatsje in het toernooi om de UEFA Cup van volgend jaar. Ko mend weekeinde wacht de formatie van Rinus Michels het reeds tot kampioen gekroonde Real Madrid en op 18 mei volgt de mogelijk beslissende wedstrijd tegen Zarago- za. Overigens: ook het meespelen van beide Johannen in de wedstrijd op 31 mei in Belgrado tegen Joe goslavië (iets dat door de KNVB is gegarandeerd!) staat nog lang niet vast. Afgezien van eventuele ver plichtingen van Barcelona in de bekerstrijd van Spanje bestaat de mogelijkheid, dat de ploeg ook nog in die dagen moet aantreden tegen St. Etienne voor de (nieuw inge stelde) derde plaats in het toernooi om de Europa Cup. De Westduitse voetbalbond (DFB) verwacht overigens niet minder dan duizend eregasten bij de inter- Jandwedstrijd West Duitsland-Ne- iderland op 17 mei in Frankfort. De DFB heeft voor het duel, dat geldt als revanche voor de finale van het toernooi om de wereldtitel - de land meedraait. De spelers zijn daar aelf ook van overtuigd, maar het is uiteindelijk de coach, die het team selecteert, de opdrachten geeft en dus de verantwoording draagt. Bovendien heeft Tania be wust het risico, dat het mis zou kunnen gaan, genomen en hij ken de de consequenties Waarschijnlijk zal de coach van het Haagse HCKZ, Ab van Grimbergen, ondanks zijn drukke werkzaamheden als direc teur van een staalhandel, de taak van Tania voorlopig wel overne men. Misschien wel in nauwe sa menwerking met WLm van Heu- men, thans coach van Mep en vol gend seizoen van Kampong. Want Van Grimbergen en Van Heumen zijn momenteel wel de mensen in Nederland die hot meest in aan merking komen als coach van het hocjeyteam. Na de Olympische Spe len in Montreal komt er wellicht een nieuwe man en misschien is dat wel de Westduitser Horst Wein, een van de favorieten van de Ne derlandse hockeyers BERRY BERTELS va»*1- Ook meespelen tegen Joegoslavië onzeker Van onze sportredactie AMSTERDAM Johan Cruijff en Johan Neeskens, die al niet beschikbaar waren voor de vriendschappelijke interland tegen België op 30 april in Antwerpen, zullen ook op zaterdag 17 mei niet met het Nederlands elftal in Frankfurt aantreden tegen West-Duitsland. Bondscoach George Knobel heeft om uitsluit sel gevraagd in Barcelona te horen gekregen, dat de belangen van Barcelona voorlopig prevaleren en beide Nederlanders geen vrij zullen krijgen voor de WK-revanche. deo^^S.E^0cVv 34 Europese landen uitnodigingen gestuurd en reeds 29 positieve reac ties ontvangen. De Sovjet Unie, Oost Duitsland en Cyprus hebben laten weten niet te komen. Onder de eregasten bevinden zich bonds kanselier Walter Scheel, FIFA- •voorzitter Joao Havelange en UE- FA-voorzitter Franchi. De Westduitse voetbalbond ver wacht, dat het Waldstadion uitver kocht zal zijn. Van de 61.070 be schikbare kaarten zijn er reeds 48.000 verkocht. De toeschouwers .zullen overigens wel diep ln de buidel moeten tasten, want een staanplaats kost ongeveer dertien gulden, terwijl voor een eretribune 66 gulden moet worden neergeteld. De KNVB zal na aftrek van alle kosten ongeveer 200.000 gulden op strijken. Dit is de hoogste gage. die een tegenstander van de 'Mann- schaft' ooit heeft gekregen. Bondscoach Helmuth Schön zal na .afloop van de zaterdag te spelen .wedstrijden in de Bundesliga zijn selectie bekendmaken. Ook de Real Madrid-vedetten Günther Netzer en Voor het overige zal Schön vrijwel zeker dezelfde spelers kiezen, die twee weken geleden ook voor het duel tegen Bulgarije waren geselec- iterd. FORMIGAL (Reuter-AFP) Ronde van Spanje begint tot 1( te komen. Na dertien vervel! etappes, die bijna allemaal massasprints werden beslist, br de veertiende rit, van Tremp Formigal over een afstand van kilometer, eindelijk opwinding, waren er grotere verschuivic verwacht. De Spanjaard Augt Tamames eiste de zege voor op. In zijn spoor had hij dlv grote mannen meegetrokken Lasa, Ocana en Hennie Kuiper Nederlander voldeed daarmee de verwachtingen van zijn ploe der Piet Liebregts, die voor de had gezegd, dat nu de dagen Kuiper zijn aangebroken. Ku hield zich gemakkelijk staande midden van het Spaanse geweli moest hij in de slotfase Tama laten gaan. Zelfs Lasa en Oi slaagden er nog in op het laat! demarreren, maar dankzij zijn i de plaats steeg de Nederlandei de algemene rangschikking naai zesde positie met een achterst van 3.25 min op leider Perurena Veertiende etappe: 1. Tamames 233 kilometer in 7.22.13 2. Lasa (Spi 15 seconden 3. Ocana (Spa) op 18 den 4. Kuiper (Ned) op 35 second Martins (Port) op 1.366. Crapaldl op 1.51 7. Perurena (Spa) op 1, Perletto (Ita) z.t. 9. Mendes (Por 2.41 10. Madeira (Por) op 3.02 37. B (Ned) op 15.38 Pedor den Hertog sb de strijd. Algemeen klassement: 1. Perurena I 66 uur, 40 minuten en 16 second! Lasa (Spa) op 1.39 3. Lazcano (Spt 2.14 4. Tamames (Spa) op 2.39 5. (Spa) op 2.43 6. Kuiper (Ned) pp 3 Perletto (Ita) op 3 39 8. Torres (Sp 4.23 9. Mendes (Por) op 4.31 10. Cri (ita) z.t. 31. Koken (Ned) op 19.03. DEN HAAG Vier vooraan staande schaatsenrijdsters heb ben bedankt voor het lidmaat schap van de kernploeg. Het zijn Sippie Tigchelaar, Sophie Wes tenbroek, Annie Borekink en Sijtje van der Lende, die de KNSB hebben laten weten niet meer te willen trainen onder lei ding van Gerard Maarse. De laatste weken hebben verschei dene gesprekken plaats gehad tus sen het bestuur van de KNSB, de landelijke technische commissie en de rijdsters, waarbij de grieven van het afgelopen seizoen zijn doorge nomen. De voorzitter van de KNSB. jhr. mr. W. II. D. Quarles van Ufford: 'We dachten ln die ge sprekken een basis voor samenwer king gevonden te hebben voor het zo belangrijke Olympische jaar. Wij als bestuur zagen in elk geval geen aanleiding trainer Maarse te laten vallen, zoals in eerste instantie door r!c rl -mos gevraagd. Uiter aard hebben wi; tijdens de bespre kingen van de dames nog niet het definitieve Ja-woord verlangd. Maar het is dus neen geworden. De af meldingen voor de kernploegtrai- nlng zijn binnengekomen op het bondsbureau'. Volgens de heer Quarles van Ufford doet zich nu de merkwaardige fi guur voor dat de betreffende schaatsenrijdsters zich via de nati onale kampioenschappen (zij blij ven in training bij gewestelijke of clubcoaches) kunnen plaatsen voor de internationale kampioenschap pen, waar Gerard Maarse zal optre den als coach. De praeses: 'Ik hoop dat de dames zich dit allemaal heb ben gerealiseerd'. Periodiek zijn er de afgelopen jaren steeds moeilijkheden geweest in de dames-kernploeg. Tijdens de laatste twee seizoenen verweten de rijd sters coach Maarse bij herhaling een ontactisch optreden, waar het ging om hun benadering van de sport en hun prestaties. Maarse staat bekend als een harde coach, die zijn grieven spuit en niet alleen in de kleine kring der rijd sters. Deze hebben zijn verregaande openhartigheid niet altijd kunnen waarderen. Tijdens het laatste we reldkampioenschap ln Assen sprak met n >n-c «••n'* P' .-.!ch in interviews vrij uit. Zij had ernstige kritiek op de begeleiding en wer kwijze van Maarse en werd naar aanleiding van haar uitlatingen als lid van de kernploeg geschorst. Niettemin ontving zij voor het nieuwe seizoen een uitnodiging. Gerard Maarse kondigde het afge lopen seizoen aan dat hij na de Olympische winterspelen van 1976 wil stoppen als damescoach bij de KNSB. Als belangrijkste woordvoerster van de dameskernploeg tijdens de ge sprekken met het bestuur van de KNSB, de technische commissie en Gerard Maarse is opgetreden Sippie Tigchelaar. De 22-jarige bezigheids therapeute uit Schagen, die door haar zwakke sprint de top in het klassemenitsrijden niet heeft kun nen bereiken, spreekt van 'diverse moeilijkheden met Gerard Maarse' zonder ln detail te treden. In elk geval was ook na de gesprekken, voor de wereldrecordhoudster op de 3000 meter, geen basis meer aanwe zig om nog een seizoen met de trainer samen te werken. Sippie Tigchelaar: 'Het besluit om te be danken is weloverwogen. Ik doe die sport voor mijn plezier, en als dat weg ls stop ik. Ik ben geen prof, die er geld aan verdient en die de positieve kanten het daarom laat winnen van de negatieve'. S!ppie Tigchelaar ls zich ervan bewusi t haar internationale carrière'als ge ëindigd kan worden beschouwd. Zij zegt: 'Ik blijf gewoon door trainen, al was het maar om fit te blijven. En ik houd gewoon veel van schaatsen. Alleen het serieuze is er nu wel af. Als je vla de Nederland se kampioenschappen erbij komt krijg je weer met Maarse te maken. Het volgend seizoen zou waar schijnlijk toch mijn laatste zijn geweest'. Een rijdster die ook het afgelopen jaar bij de internationale toernooi en van de partij was, maar niet voor de kernploeg bedankte, is Haitske Pijlman. Zij: 'Ik ben nu 20 jaar en één Jaartje Maarse kan er nog wel bij. Als je je terugtrekt kun je alle kosten zelf gaan betalen en dat heb lk er niet voor over. Ik heb ook wel bezwaren tegen zijn werkwijze, maar je hebt jezelf er mee als Je er nu uitstapt'. Haitske Pijlman verbaasde zich er over dat Sophie Westenbroek zich had aangesloten bij Sippie Tighe- laar en Sijtje van der Lende, die ook bij het gesprek met Maarse is geweest. Haitske, de verloofde van Jos Valentijn: 'Twee dagen geleden ging Fietje hier nog weg en zed ze dat ze een briefje zou opsturen dat ze het deed. met de kernploeg trai nen vnor het nieuwe seizoen'. r.<-rard Maarse lijkt aan het hele geval niet al te zwaar te tillen. De coach: 'Als de meisjes menen onder mij niet meer te kunnen werken, dan is dat hun besluit. Het komt natuurlijk niet als een grote ver rassing. Maar we gaan gewoon door en als ik ze later in het jaar nog eens tegenkom zien we wel verder'. De voorlopige schaatskernploegen voor seizoen 1975-76 bestonden in totaal uit 31 rijders, waarbij inbe grepen zeven man van Jong Oran je. Dat de voorlopige kernploegen zo uitgebreid waren schuilt in het fqit dat in *976 de Olympische winter spelen plaatsvinden en er een aan tal specialisten zijn uitgenodigd. Nederland mag op deze Winterspe len namelijk met acht dames en 12 heren uitkomen. Vooral op het nieuw ingevoerde nummer, de 1000 meter heren, zou een Nederlander hoge ogen kunnen gooien, indien hij althans weer als amateur wordt geaccepteerd (Jos Valentijn). Uit de kernploeg voor de all-roun ders is Harm Kuipers (studie) ver dwenen. Bij de sprinters hebben Jan Bazen en Johnny Olof bedankt in verband met werkzaamheden. Jan de Vries heeft de wens te kennen gegeven niet voor de kern-ploeg in aanmerking te willen komen. Hij gaf de voorkeur aan Jong Oran je. Nieuw bij de dames zijn Chri'ta Jaarsma, Ineke Pepping, Margriet Pomper, Joke van Rijssel, Sjoke Schuurmans en Ina Steenbruggen. Bij de heren all-rounders zijn drie nieuwe gezichten: Jan Heida uit Jong Oianje overstapt, Overdevest en Gerrlt Woudenl de b-kampioen, Hans van Heldi normaal gehandhaafd. In de sp ploeg, die uit drie man bestaa André Kraayeveld een debui Jong Oranje dat zeven man teil Karei Draayer en Wim van Kant niet terugkeren, maar Hl van der Duim, Bert de Jon? Wim Voorneveld maken hun wachting. De samenstelling van de kernl gen, die pas na de strijd on nationale kampioenschappen nitief zullen worden geformeer (waren) als volgt: Heren allr ders: Jan Derksen, Daan Gon Jan Heida, Hans van Helden, I van der Kant, Plet Kleine, Overdevest, Klaas Vriend en G Woudenberg. Sprinters: I Bleeker, Jos Valentijn en A Kraayeveld. Dames all-rounc Annle Borekink, Christa Jaar Sijtje van der Lende, Ineke 1 ping, Margriet Pomper, Pietie 1 ma, Haitske Pijlman, Joke Rijssel, Sjoke Schuurmans, SI Tigchelaar, Ina Steenbruggen Sophie Westenbroek. Jong Or Hilbert van der Duim, Riekele da, Bert de Jong, Joop Pasman Postma, Jan de Vries en Wim 1 neveld. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 14