Suriname wil culturele hulp in een andere vorm Vier gezellige Fr iesche koffiemokken. Stijl prijsvogel! Maneer rijsvogel! 'ouwe Egberts koffie... lekkere koffie. voor allen Adviesraad vergadert in Paramaribo %ngestipt volgens traditie Kooymans naar Genève BEKEND MAKING KENNIS GEVING De krant is nooit weg. C&ói Li tbcA i 'Richten op eenheid Surinaamse volk' bevordert welzijn V/KWARTET WOENSDAG 7 MEI 1975 BINNENLAND RH13 heim van dat hij deze organisatie na de onafhankelijkheid het liefst uit zijn land ziet verdwijnen, omdat zij volgens hem 'teveel gebonden is aan het koloniale verleden'. Maar het hangt helemaal van Nederland af, of de Stlcusa blijft voortbestaan, zei hij. Een Nederlands delegatielid voegde daaraan toe, dat de stich ting in elk geval banden blijft on derhouden met de Nederlandse An tillen. In het kader van het cultureel ak koord tussen Nederland en Surina me wordt in elk geval een andere commissie gevormd. In hoeverre beide landen organisaties willen opzetten ter begeleiding van de ko mende culturele ontwikkelingshulp zal eveneens worden besproken tij dens het overleg binnen de advies raad. login Elizabeth van Engeland stipt een drake-oog aan met een stokje, tijdens feestelijkheden een drakendans in de Kroonkolonie Hong Kong. Het aanstippen van de ogen van een draak is ens oude Chinese traditie het middel om het beest tot leven te wekken. iT'. 1 De burgemeester van Rotter dam maakt bekend, dat de gemeenteraad ln zijn verga dering van 29 april 1975 heeft verklaard, dar een be stemmingsplan wordt voorbe reid voor: a. gronden ln de Polder de Esch; gronden gelegen ten ten van de Jacob Vrijstraat zoals deze gebieden op de bij de desbetreffende raadsbe sluiten behorende tekeningen nader zijn aangegeven. De raadsbesluiten liggen met de tekeningen met ingang van eden op werkdagen van 9 00 tot 16.00 uur voor een leder ter Inzage op de secre tarie afdeling Ruimtelijke Or dening, Stadsvernieuwing en Volkshuisvesting (kamer 129) van het Stadhuis. Rotterdam 7 mei 1975. De burgemeester voornoemd, Burgemeesters en wethouders van Rotterdam, brengen Ingevolge artikel 11, tweede Ud van het uitvoe ringsbesluit verontreiniging rijkswateren ter openbare kennis, dat de minister van Verkeer en Waterstaat op hun verzoek bij besluit van 20 februari 1975 heeft be paald dat degenen, die ln het jaar 1975 afvalstoffen, veront reinigende en/of schadelijke stoffen afkomstig van be drijfsruimten lozen op daar toe bestemde werken veel al het rioleringsstelsel van de gemeente Rotterdam, wor den onderworpen aan de ver ontreinigingsheffing rijkswa teren, zolang en voorzover de ze stoffen zonder voorafgaan de zuivering ln rijkswateren worden geloosd. Het vorenstaande houdt ln. dat voor afvalstoffen die van bedrijven afkomstig zijn en die vla een Installatie van de gemeente ongezuiverd ln rijkswater worden geloosd, die bedrijven zelf aan de heffing op grond van de Wet veront reiniging oppervlaktewateren zijn onderworpen en derhalve van rijkswege zullen worden aangeslagen. Vindt lozing via een zuive ringsinstallatie plaats, dan zal het bedrijf van gemeentewege worden aangeslagen. Rotterdam, 7 mei 1975 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester. A. A. van der Louw. De secretaris J. G. Bannink. De krant brengrt u uitgebreid op de hoogte van het wereldgebeuren. En helpt n voor 't zelfde geld aan een nieuwe auto, een prima restaurant of een tweedehands fiets. Ziet u nou wel dat u 'm niet missen kunt? Adres:.. Plaats:. Bedrijfstak:. In open enveloppe zonder postzegel sturen aan: C.N.V.-Antwoordnr. 1096 Utrecht Als je aktief bent en er toch op je' voordeligst moet C uitzien een slank- kledende pantalon' met 2 bandzakjes. 100% polyester in de modetinten. 36-44 Na gedane arbeid is het fijn en komfortabcl ontspannen in een perfekt gesneden pantalon van pastelkleurige polyester gabardine, met sierlijke stiksels. 38-46 Van een verslaggever PARAMARIBO Suriname wil na zijn onafhankelijkheid in november van dit jaar culturele ont wikkelingshulp uit Nederland in een ander jasje ontvangen dan totnutoe. Het hangt voor een groot deel van Nederland af hoé dan de culturele banden zullen zijn tussen Suriname en het resterende deel van het koninkrijk (Nederland en de Nederlandse Antillen) Van een verslaggever DEN HAAG Staatssecretaris Kooijmans (buitenlandse zaken) vertrekt vandaag naar Genève, waar hij besprekingen inzake niet- verspreiding van kernwapens en ontwapening in het algemeen zal bijwonen. Op 12 mei zal de heer Kooijmans naar Suriname vertrek ken. Een complete set van vier originele mokken van Villeroy Boch-porselein, gedecoreerd met oud-Friesche koffie-situaties en met grappige, ouderwetse koffie-rijmpjes op de achterkant krijgt deze vier koffiemokken voor f 8,75 Die knipt u gemakkelijk van het D.E.-pak. Doen dus. en gezelligheid houdt eze originele koffiemokken inuwbezit Voor f 8,75 2 'D.E.-vrouwtjes' kunt u de complete set meteen ophalen bij een van de D.E.-geschenkencentra. Deze zijn gevestigd in Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Den Haag, Heerlen, Joure, Rotterdam en Utrecht U kunt ook het bestelformulier, dat in de winkel voor u klaarligt, opsturen. Of u gebruikt de bon die u hieronder vindt De Surinaamse minister van onder- wijs, drs. Venetiaan, zei dit in Pa ramaribo aan het begin van de vijftiende en laatste jaarlijkse zit ting van de culturele adviesraad voor de landen van het koninkrijk. Met zijn collga's Van Kemenade (Nederland) en Kroon (Nederlandse Antillen) neemt hij de eerste dagen deel aan het overleg. De delegaties van de drie landen spreken dan vooral over de 'afbouw' van de be staande culturele regelingen lo pende projecten worden zoveel mo gelijk beëindigd voor de onafhan kelijkheid en over de vorm waarin de culturele samenwerking na november wordt gegoten. Cultureel akkoord Het staat in elk geval vrijwel vast, dat er een cultureel akkoord komt tussen Nederland en Suriname. Een dergelijk akkoord voorziet echter alleen in het uitwisselen van cultu rele programma's en niet in het verlenen van eenzijdige financiële steun. Volgens de Nederlandse dele gatie dient de culturele ontwikke lingshulp na de onafhankelijkheid te lopen via het departement van minister Pronk (ontwikkelingssa menwerking). Minister Venetiaan en ook de nieu we voo zitter van de advies aad, de heer F. Ramdat Misier, legden wat dat betreft nu al hun wensen op tafel. Suriname wil culturele ban den na de onafhankelijkhek liever niet met het Koninkrijk, maar met Nederland en de Nederlandse Antil len elk apart. Duidelijk beleid De ontwikkelingshulp uit Nederland zal vooral gericht moeten zijn op de eenheid van het Surinaamse volk en niet, zoals soms voorheen, op de culturen van de afzonderlijke be volkingsgroepen in het land, aldus drs. Venetiaan. De adviesraadvoor zitter zei, dat zijns inziens het cul turele hulpprogramma meerjarig moet worden opgezet en per sector een duidelijk beleid moet vertonen. De hulp zal irïöeten bestaan uit het geven van fondsen, personeel en uit het helpen vormen van eigen kader, meent de heer Ramdat Mi- sier. Sticusa De hulpprogramma's moeten vol gens hem in Suriname zelf worden opgesteld door een speciaal in te stellen raad, die haar plannen voor buitenlandse financiering van cultu rele projecten in Nederland maar ook elders zal aanbieden. 'Anders komt er van een gezond cultureel beleid in Suriname niets terecht', aldus de heer Ramdat'. De adviesraad buigt zich de komen de dagen ook over de Sticusa, de Nederlandse Stichting voor Cultu rele Samenwerking met Siyiname en de Nederlandse Antillen. Minis ter Venetiaan maakte er geen ge- I Zo bestelt u dezeFriesche koffiemokken: 1. Vul deze bon in blokletters in. 2. Voeg bij deze bon twee 'D.E.-vrouwtjes' - u vindt deze op de voorzijde van elk pak D.E.-koffie. 3 Stuur deze bon 2 'D.E.-vrouwtjes' en (indien u niet per giro betaalt) een betaalcheque van f8,75 in een gefrankeerde envelop naar Douwe Egberts, Friesche koffiemokken, Postbus 2076, Utrecht. Betalingswijze: door bank- of girobetaalcheque h f 8,75 met vermelding 'Friesche koffiemokken' in te sluiten bij deze bon, of door f8,75 apart over te maken op giro 79900 t.n.v. Douwe Egberts, met vermelding 'Friesche koffiemokken'.Binnen enkele weken krijgt u de mokken thuisgestuurd. Ik betaal d.m.v. bijgaande cheque of Qper giro. Naam Plaats -- r~ (jeweetdat'tgpedis de drukdoende vrouw, die geen sores om haar kleding wil; de enige echte brushed denim jeans. 100% Katoen. In blue en écru denim, 36-44

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13