'HERKEURING VAN ALLE CIRCUITS' Pare des Princes: steentjes Telstar-spelers wijzen Paul van der Meeren af Trouw in uw vakantiebrievenbus Vijfde eta] voor Marii 0 Basso NSF wint geding Associatie van Formule 1-ontwerpers in brief aan Internationale Autosportfederatie: Tennissers kansloos De Vries en Ardesch weg bij FC Twente Nieuwe winst voor Amsterdamse dames Stadion voor finale om Europa Cup I opnieuw in opspraak Huizebosch, Prinsen en Smit uit de strijd I TROUW/KWARTET ZATERDAG 3 MEI 1975 SPORT 23 Van onze sportredactie LONDEN-LAUSANNE Het onge luk tijdens de Spaanse Grand Prix op het Montjuich-circuit van Bar celona, dat zondag het leven kostte aan vijf mensen, is te wijten aan het feit, dat het circuit niet aan de noodzakelijke veiligheidseisen vol deed. De associatie van Formule 1- ontwerpers heeft dit gisteren ln Londen in een schrijven aan de Internationale Autosportfederatie (FIA) gesteld. In het schrijven staat voorts, dat het mankement aan de wagen van Rolf Stommelen één van de zaken is die ongelukkig genoeg tijdens een race kunnen gebeuren, zoals een wagen door zoveel oorzaken niet meer onder controle, kan blij ven als een klapband, olie op het circuit, of een simpele fout van de Wat nu is er gebeurd? Evenals zijn voorganger werkte Castenmiller dit seizoen met Paul van der Meeren als eerste doelman. Pas nadat deze ernstig geblesseerd raakte, koos Ca- tenmiller voor reserve-doelman Jaap Bloem, die prompt wekenlang sterk speelde. Lange tijd handhaaf de Castenmiller deze Bloem, ook nadat Van der Meeren weer fit werd verklaard. Toch dinsdag, na de overwinning van 4-2 op Roda JC, riep Castenmiller doelman Bloem apart en vertelde hem dat Van der Meeren de wedtrijd van morgen, tegen Feyenoord, zou spe len. Castenmiller: 'Bloem had tegen Roda niet sterk gespeeld. En Paul van der Meeren had tot zijn blessu re gewoon goed gewerkt. En man die altijd vaste keus is geweest negeer je niet zomaar, dat is mijn standpunt. Paul verdient hier een kans en juist omdat Bloem wat jwakker was dan de voorgaande wedstrijden, leek het me nuttig om hem te vervangen. Dat is geen ge makkelijke beslissing geweest en dat Jaap Bloem dat ook heel moei lijk kon accepteren, beoordeel ik als heel logisch". REACTIE Na Castenmillers besluit om van doelman te veranderen volgde ech ter een reactie van de spelersraad, daarin normaal ook Paul van der Meeren zitting heeft. Van der Mee ren bleef nu weg, terwijl Casten miller wél werd geconfronteerd met Fred André, Frans van Essen en aanvoerder Monne de Wit. Casten miller: 'Dat gesprek verliep nogal emotioneel. Het hele elftal vond het van mij onjuist om Bloem te passeren ten gunste van Van der Meeren. Tenslotte hebben we ook van Roda niet verloren, zeiden ze. Ik vind dat geen argument. Ook als je wint kunnen bepaalde spelers minder sterk spelen en voor ver vanging in aanmerking komen. Dat heb ik ze uitgelegd. Het is alleen zo dat de spelersgroep Van der Meeren als persóón niet pruimt en Jaap Bloem wél. Dat is het kardinale punt. Ik, als trainer, kan mijn per soonlijke gevoelens nooit laten spreken. Ik kies voor Telstar, niet voor mijzelf'. De spelers wensten Castenmdllers keus niet te accepteren. Zij zochten contact met Karei Jansen van de Vereniging voor Contractspelers, en overwogen tot een staking ('We spelen niet tegen Feyenoord') over te gaan. Janssen schijnt hun dat uit het hoofd gespraat te hebben. Duidelijk is dat de persoon van Paul van der Meeren in het geding Is Van der Mieren heeft de voorkeur van zijn ploeggenoten in middels ook vernomen, trok zich terug uit de spelersraad en is men taal zwaar geraakt. 'Hij is een soli tair, Paul', zo weet Castenmiller, een moeilijke jongen, voor ieder een ook voor zichzelf. Maar de spelers kunnen zich doodgewoon niet op het standpunt stellen dat ze daarom de voorkeur aan Bloem ge ven. Ik ben blij met twee goede keepers, dat wil ik zou houden. De spelers denken amateuristisch: niet iedereen kan immers een goede vriend zijn en je zult daarom je medespeler functioneel moeten be kijken: speelt hij goed, dan verdien ook ik meer zo'n beetje in die stijl'. De verwijten van de spelers aan het adres van Paul van der Meeren zijn begrijpelijk en al jaren bekend. In de weken dat hij tweede keus was zocht Van der Meeren herhaaldelijk Contact met bestuursleden om zijn gram te ha- Jen, doch dezen negeerden hem. Later bazuinde hij rond aan het einde van dit seizoen op uitleenba sis naar Haarlem te kunnen, iets wat hij al vaker in voorgaande seizoenen heeft geroepen en wat bij de spelersgroep een overdosis ir ritatie heeft opgewekt. Maar Paul van der Meeren is wél een goede doelman, dat is ook al jaren zeker. De hartekreet van ue spelersraad en de daarop volgen- de stappen heeft de situatie binnen rijder zelf. Maar, zo staat er ook te lezen, het is noodzakelijk, dat zo'n ongeval nooit kan leiden tot ver wondingen bij de toeschouwers. TIMMENDORF De Westduitser Norbert Diebald is vrijdag bij Varde in Denemarken verongelukt tijdens de Nordlandrallye, die telt voor het Europese kampioenschap. De wagen van Diebald kwam in een traject tussen twee klassementsproeven in botsing met een stilstaande vracht wagen. Bijrijder Jürgen Freischler werd zwaar gewond. Aan die eis voldeed het circuit van Montjuich duidelijk niet. De associatie van Formule 1-ont werpers zegt dat het nodig is, dat de groep alleen maar verslechterd. Paul van der Meeren is door het een en ander ernstig geschokt en wellicht nauwelijks in staat een wedtrijd te spelen, waardoor trai ner Castenmiller weer voor een nieuw dilemma is geplaatst. Cas tenmiller 'Ik wacht voorlopig af wat er gaat gebeuren. Het is in ieder geval een bewijs dat het heus niet makkelijk werken is met deze groep. Iedereen kent elkaar ai ja ren en valt daardoor over de klein ste kleinigheden. Maar ik laat me niet dwingen door de groep, op geen enkle wijze. Door Van der Meeren zo bruut af te wijzen heb ben ze weliswaar Bloem verdedigd, maar misschien Van der Meeren definitief kapotgemaakt. Dat is kortzichtig'. De wilde stappen van de spelers, die vooralsnog door Karei Janssen een halt zijn toegeroepen, duiden op een veel tc impulsieve instelling, wejlicht aangewakkerd door het be sluit van de Telstar-leiding om de spelers Zwaan en Schoonewille geen nieuw contract meer aan te bieden. Castenmiller: 'Dat besluit is na veel wikken en wegen genomen. We hadden ze ook een lager con tract kunnen aanbieden, zodat Tel star toch nog wat transfercentjes had kunnen pakken. Nu geven we ze de kans om elders snel aan de bak te komen. Trouwens. Telstar overweegt om de spelers die de club al zo lang trouw zijn gebleven, een extra vergoeding te geven. Waar gebeurt dat?' Wat er morgen gebeurt in de Rot terdamse Kuip wie zal er in het doel staan en hoe zal Castenmil ler dienen af te wachten. KEES JANSMA alle circuits zorgvuldig zullen moe ten worden gecontroleerd of deze nog aan de te stellen veiligheidsei sen voldoen. Ook die circuits, waar geen Formule-wedstrijden worden gehouden omdat ook in de andere klassen tragedies als die van het afgelopen weekeinde kunnen voor komen. Wereldkampioen autoracen, de Bra ziliaan Emerson Fittipaldi, heeft daarentegen in zijn Zwitserse woonplaats Lausanne verklaard, dat het ongeluk op het Spaanse Mont juich circuit alleen te wijten was aan gebrekkige veiligheidsmaatre gelen. Fittipaldi is het eens met de organsatoren dat .de enige oorzaak een technisch mankement aan de wagen van de Duitser Rolf Stom melen was. 'Juist op de plaats waar Stommelen de afrastering raakte. liep deze door tot op de grond. Op andere punten van het circuit wa ren de gevolgen waarschijnlijk nog veel ernstiger geweest'. Fittipaldi zorgde er tijdens de trai ning voor de Grote Prijs van Span je met opzet voor, dat hij zich niet kwalificeerde voor de officiële wed strijd. Fittipaldi vond de veilig heidsmaatregelen die op het stra- tencrcuit even buiten Barcelona waren genomen onvoldoende.' Hij werd daarin echter niet gesteund door zijn collega coureurs, die na een kort protest besloten toch maar het gaspedaal zo diep mogelijk in te trappen. De Braziliaan heeft wel ernstige kritiek op de organisatoren van de Grand Prix. Nadat het ongeluk zich had voorgedaan lieten deze de race nog even doorgaan, tot het ver plichte minimum aantal ronden was afgelegd, zodat de op dat mo ment gevormde stand in de race mee zou tellen voor het klassement om het wereldkampioenschap. Fit tipaldi: 'De organisatoren stonden de ambulance pas toe op het circuit te komen, toen de race gestaakt was. Het heeft tien minuten ge duurd voor de ziekenwagens een afstand van 300 meter hadden af gelegd. Daaruit blijkt nog eens hoe slecht de organisatie bij veel Grand Prix races is'. De medische staf van het Soler Roig ziekenhuis in Barcelona heeft bekendgemaakt dat de toestand van de gewonden bij het ongeluk bij negen van de tien goed vooruit gaat. Slechts één zwaargewonde verkeert nog in een kritieke situa tie. Ook de coureur Rolf Stomme- CAMBRILS (EFE) De Italiï de tiende etappe van de Ronc behaalde daarmee zijn vijfde Lasa behoudt de leiderstrui. Ook de tiende etappe van de Ronde van Spanje was een rit zonder his torie. Slechts voor de Nederlandse ploeg van Piet Liebregts had de etappe van Vinaroz naar Cambrils duidelijke consequenties. De Neder landse formatie raakte in de 173 kilometer drie coureurs kwijt. Al- bert Huizebosch haalde de finish niet. Henk Prinsen en Theo Smit werden na afloop uit de strijd ge nomen omdat zij te laat binnen kwamen. Strijd is er amper geleverd. In ge sloten gelederen legden de renners het parkoers af. Bij de finish moest de eindsprint de beslissing brengen. Ook nu toonde de Italiaan Marino Basso zich de snelste. Als eerste van een groep van 68 renners ging de oud-wereldkampioen over de streep. Algemeen .klassement: 1. Lasa (Spa) 43.57.47 2. Martins (Port) 43.58.29 3. Tor res (Spa) 43.58.39 4. Ocana (Spa) 43.58.39 5. Manzaneque (Spa) 43.58.33 6. Vlejo (Spa) 33.58.49 7. Pesarrodona (Spa) 43.58.58. 8. Perletto (Ita 43.59.00 9. Kui per (Ned 43.59.04 10. Rego (Por) 43.59.09 19. Koken (Ned 43.59.33 45. Den Hertog (Ned) 44.07.29 74. Van Katwijk (Ned) 44.43.09. Te Inde etappe: 1. Basso (Ita) 4.39.50 2. Wesemael (Bel) 3- Fusslen (Pra) 4 Le ien (35) herstelt snel. Inmiddels is vast komen te staan dat de Grand Prix van Monaco op 11 mei beslist doorgang zal vinden. Al sinds jaren is er kritiek op dit bochtige stratenclrcuit waar ook al enkele ernstge ongelukken zijn ge beurd. Het circuit is gecontroleerd, waarnaa een door Jean Pierre Bel- toise (lid van de Grand Prix Rij ders Organisatie) Basil Tye (Inter nationale Sport Commissie) en Mi chel Boeri (voorzitter van de Auto mobiel Club van Monaco) onderte kende verklaring werd uitgegeven waarin stond dat 'het circuit in een bevredigende staat' verkeert. Aan de verklaring wordt nog toegevoegd dat overeenstemming is bereikt over de maatregelen die genomen dienen te worden om het circuit veiliger te maken. 1 Marino Basso heeft gisteren van Spanje gewonnen. Basso, ippezege. De Spanjaard Maria Programma EREDIVISIE PSVFC Amsterdam Roda JCFC Twente FeyenoordTelstar Go AheadWageningen FC Utrecht—NAC HaarlemExcelsior AZ'67Sparta De GraafschapMVV AjaxFC Den Haag EERSTE DIVISIE FC VVV—SVV SC CambuurSC Amersfoort NEC—PEC Willem II—Veendam FC GroningenFC Dordrecht VitesseFC Den Bosch Fortuna SCHeerenveen FC VlaardingenHelmond Sport HeraclesEindhoven BOEDAPEST Kanslozer nog dan mocht worden verwacht is Neder land op de eerste dag van het Davis Cupduel tegen Hongarije in Boedapest weggespeeld. Na een hoopvol begin viel Rolf Thun ten prooi aan alle twijfels die er op tennisgebied maar bestaan en gaf zijn partij tegen Balazs Taroczy na anderhalf uur op het eerste match- punt uit handen met een doelbe wust buiten de lijnen geplaatste bal: 5-7 0-6 1-6. Debutant Louik Sanders bespaarde de 1000 bezoekers in het kleine, kille stadionnetje op het Margare- then-eiland in de tweede partij te gen de 31-jarige Szaoolcs Baranyi een dergelijke uiting van negati visme. Maar al zijn ijver en bereid heid tot lopen brachten ook hem nimmer in de buurt van het peil van zijn tegenstander: 4-6 2-6 4-6 in eveneens anderhalf uur spelen. De achterstand van 0-2 kan nog door winst in het dubbel van zater dag en de resterende enkelspelen van zondag worden omgezet in een zege met 3-2, maar daar gelooft zelfs trainer/coach Rinus Buytelaar, die toch wel tot de verstokte opti misten in het Nederlandse kamp mag worden gerekend, niet meer in. DAMES VERLIEZEN De Nederlandse dames-tennisplo eg heeft de wedstrijd tegen West- Duitsland in Bettingen verloren met 48. De eerste dag was na de eerste zes partijen de stand 15, de tweede dag werd het 33. Nora Lauteslager en Tine Zwaan boekten overwinningen in het enkelspel. Elly Appel was tegen Helga Mast- hoff niet slecht op dreef: zij ver loor met 67 6- -7. ENSCHEDE Willem de Vries en Henny Ardesch zullen het komende seizoen niet langer de kleuren van verdediger De Vries, 32 jaar en 16 jaar actief in het betaalde voetbal, heeft besloten terug te keren naar de rijen der amateurs en wil daar naast trachten het trainersdiploma B te behalen. Doelman Ardesch heeft geen nieuw contract aangeboden gekregen van de Enschedese eredivisieclub, die drie doelveredigers ook Volkmar Gross en Mare de Clerck staan onder contract te veel van het goede vindt en daarom besloot de oudste van trio niet meer te con tracteren. De 31-jarige Ardesch is niet van plan met voetballen te stoppen. Indien hij bij een betaalde club in het oosten des lands terecht kan de transfersom bedraagt 3000 gulden, dezelfde prijs die voor een amateur betaald moet worden zal hij zijn loopbaan in het jarige verdediger Harry Bruggink heeft FC Twente het contract wel verlengd namelijk voor twee jaar. BRUSSEL De hockeyclub Amster dam heeft vrijdag in Ukkel ook zijn tweede wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen dames gewonnen. De hoofdstedelingen versloegen Campo Madrid met 60. De ruststand was 3—0. In de ontmoeting tussen Amster dam en Ukkel Sport, die vandaag wordt gespeeld, zal worden beslist welke ploeg overgaat naar de eind strijd. Braunschweig zal de andere finalist zijn. PARIJS De grasmat van het Pare des Princes in Parijs waar op woensdag 28 mei de finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen tussen Leeds United en Bayern München plaats vindt, ligt vol met duizen den kleine steentjes. Dit is deze week ontdekt na afloop van de competitiewedstrijd Paris St. Ger- main-St. Etienne. Jean Michel Larque, een international van St. Etienne, moest gewond het veld verlaten, maar zei na afloop, dat het niet door een tegenstander was gekomen. Volgens hem waren de wonden, die hij aan beide be nen had opgelopen, te danken aan duizenden kleine, scherpe steentjes, die over de hele gras mat verspreid liggen. 'Voor de spelers is dit levensgevaarlijk', zei Larque. 'De Franse voetbalbond zal, zeker met het oog op Leeds- Bayern, snel moeten ingrijpen, anders krijgen wij tijdens de fi nale veel ongelukken', aldus de man uit St. Etienne, die in zijn dijbeen drie hechtingen moest la ten aanbrengen. De Franse pers heeft dit voorval aangegrepen om wederom kritiek te uiten op het Pare des Princes. 'France Soir': 'Er is reeds veel over het Pare des Princes ge schreven en gesproken, maar wat Larque nu vertelt, is haast niet te geloven. Voetbal Is in het Pare des Princes niet mogelijk'. L'Equi- pe vraagt zich af, of het mogelijk is voor 28 mei het veld van alle steentjes te ontdoen. Barry Hulshoff AMSTERDAM Barry Hulshoff gaat de voetbaltraining hervatten. De 28'-jarlge Ajacied heeft don derdag na een onderzoek in het Rotterdams Dijkzicht-ziekenhuis van de specialist Van Lingen te horen gekregen dat zijn knie er goed uitziet en dat er, medisch gezien, geen bezwaren zijn weer met voetballen te beginnen. Huls hoff, die vorig jaar december voor de laatste keer in Ajax speelde, heeft de laatste maanden een aangepaste training gevolgd, waarin roeien een belangrijke plaats innam. De Ajacied: 'Het komt wel goed uit dat ik weer mag beginnen, nu het seizoen bijna is afgelopen. Dan wordt er niet meer zo hard getraind en kan ik er rustig inko men. Ook kan ik de trip naar Indonesië meemaken en daar misschien eens een halve wed strijd spelen'. Barry Hulshoff mis te vorig jaar door zijn slepende knieblessure de eindronden van het toernooi om het wereldkampi oenschap in West-Duitsland IJ sselmeervogels ROTTERDAM IJsselmeervogels. dat in de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker werd uitgeschakeld door FC Twente, zal donderdag 15 mei toch in het Feyenoord-stadion spelen. De En schedese eredivisieclub had enkele weken geweigerd het duel tegen te werken, waarna voor Deventer werd gekozen. In een voorwed strijd bij de bekerfinale tussen FC Twente en FC Den Haag ontmoe ten de Spakenburgers nu de Rot terdamse zaterdagclub (eveneens eerste klasse) Zwart Wit '28. Het aanvangstijdstip is 18.30 uur. Scholieren EMSDETTEN Tijdens het in ternationale voetbaltoernooi voor scholierenteams in het Westduitse Emsdetten heeft Nederland vrij dag een overwinning behaald. Frankrijk werd verslagen met 2-0. Janssen scoorde in de 47e en 62e minuut. Het was een duel voor groep A. Bij Nederland-Frankrijk waren 10.000 toeschouwers, die getuige waren van een falende Franse voorhoede. Eerder dezp week had Oranje van Schotland verloren met 1-4. Gewonden BERGUM Tijdens de wedstrijd de Lauwers-Noordbergum zijn de ze week drie spelers van eerstge noemde club ernstig gewond ge raakt. De ontmoeting in de eerste klasse van de afdeling friesland kenmerkte zich door keihard spel van beide zijden, aarvan aan voerder Oedse Elzinga van de Lauwers één der slachtoffers werd. Elzinga moest in het Acade misch Ziekenhuis van Groningen worden opgenomen met drie ge broken ribben. Een ervan drong een long binnen en beschadigde die. Nog twee spelers van de Lau wers belandden in Groningen: linksback Sietse Grijpma (ge scheurde enkelbanden) en zijn broer Jan, die al na acht minuten een scheur in het voorhoofd op liep, plus een hersenschudding. Als pleister op de vele wonden kan het feit dienen dat de Lau wers de wedstrijd won met 4-1. Johnny Hansen MÜNCHEN Bayern München zal het in de eindstrijd van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Leeds United moeten stellen zon der rechterverdedlger Johnny Hansen. De Deen liep op 5 april een spierscheuring op in het lin kerdijbeen, die uitliep op een aderontsteking. Hansen moet ten minste tien dagen in bed blijven en zal volgens Bayern-trainer Dettmar Cramer de finale moeten missen. Geen finales BERN De Europese voetbalunie (UEFA) heeft Gordon McQueen van Leeds United voor drie wed strijden in Europees verband ge schorst. McQueen zal nu in de finale van het toernooi om de Europese Beker voor landkampi- oenen tegen Bayern München (28 mei in Parijs) niet van de partij kunnen zijn. Ook Laszlo Balint van Ferencva- ros (Hon) liep een schorsing voor drie wedstrijden op, terwijl Vladi- mAr Weremejev van Dinamo Kiew voor twee duels werd uitgesloten. Beide spelers missen de finale van het toernooi om de Europa-Cup voor bekerwinnaars, die op 14 mei wordt gespeeld in Bazel. Wereme jev werd in de tweede halve-fina- lewedstrijd tegen PSV in Eindho ven van het veld gestuurd. McQueen trof hetzelfde lot in de tweede ontmoeting met Barcelo na, nadat hij Clares had geslagen. Balint zag de rode kaart in het duel tegen Rode Ster Belgrado. Als u langer dar een week met vakantie gaat en Trouw ook op uw vakantieadres wilt ontvangen, dan verzoeken wjj u onderstaande bon duidelijk en volledig ingevuld aan ons op te sturen (telefonisch kunnen wij helaas geen vakantieadressen aannemen). Wij moeten u er wel op attent maken, dat de aflevering van dagbladen in zuidelijke landen (Italië, Spanje, Joegoslavië enz.) over het algemeen zeer veel te wensen over laat. Wij kunnen hiervoor dan ook geen verantwoordelijkheid aanvaarden. Schrijf op de envelop Trouw V.A., Antwoordnummer 2792, Amsterdam. Er hoeft geen postzegel op. Zend de bon uiterlijk 3 weken voor het ingaan van uw vakantie in! Naam abonnee Voorletters Adres huisnr. Woonplaats Wij zijn op ons vakantie-adres op (datum) vertrekken van ons vakantie-adres op(datum) Ons vakantie-adres is:camping, pension,hotel adreshuisnr. plaats postdistrict land Voor toezending zijn de portokosten, naar het buitenland 6,per week en voor luchtpostverzending in Europa 8,per week. Ter voldoening van deze kosten ontvangt u een acceptgiro kaart. Wilt u uitsluitend deze kaart gebruiken? Dreigement niet tegen Feijenoc rd te spelen VELSEN Als ieder seizoen weer wordt Telstar ook nu vaak bestempeld als het 'meest rustige clubje' van Nederland. Vandaar dat de uitstekende resultaten die Telstar tot dusver heeft geboekt (met vooralsnog een kans op deelname aan de na-competitie) vrijwel zijn 'doodgezwegen' en dat de uitspraak van Joop Casten miller, de trainer, dat het wel degelijk vaak 'erg moeilijk werken is binnen Telstar' met een korrel zout wordt genomen. Maar zie, de afgelopen dagen dan toch rijzen er ogenschijnlijk levensgrote conflicten bij de Velsense ploeg, die zo hoog opliepen dat de spelers hun vakbond, de VVCS, inschakelden en zelfs overwogen over te gaan tot een tijdelijke staking. 'Het was het moeilijkste wat ik ooit in mijn carrière heb meegemaakt', wil Castenmiller wel kwijt. DEN HAAG De vice-president van de rechtbank in Den Haag, mr. G. Philipse, heeft gistermorgen Jn het kort geding van de Neder landse Centrale van Belangenorganisaties in de Sport (NCBS) tegen de Nederlandse Sport Federatie (NSF) de eis dat de NCBS- als lid van de NSF toegelaten wilde worden, afgewezen. Tijdens een ledenvergadering van de NSF in mei vorig jaar was met overgrote meerderheid besloten de NCBS, waarin zijn vertegenwoor digd de vereniging van voetbalprofs, de beroepswielrijders, de vereni ging van draf- en rensport en de vereniging van voetbaltrainers, niet als lid te aanvaarden. De NCBS gaf toe dat uit keihard financieel belang toelating als lid van de NSF wordt gewenst. De NSF stelde evenwel dat de ledenvergadering over toelating beslist en deze reeds heeft afgewezen. De president van de rechtbank nam dit laatste standpunt over in zijn constatering dat zulks in de statuten is vast gelegd en er geen verplichting bestaat tot toelating van leden. Het standpunt van de NSF, dat de statuten een uitsluitend interne wer king bezitten, kwam de president niet juist voor doch dat feit is door de NCBS niet als zodanig gesteld. De NCBS werd veroordeeld in de kosten van het geding tot een bedrag van 360 gulden. PAUL VAN DER MEEREN wel of niet. tegen Feyenoord?

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 23