Betaalbare nieuwbouw voor de Schilderswijk KUNSTAGENDA Bezwaar tegen aanleg van Schiphollijn Welzijnsmarkt Aar- en Veenstreek Herdenkingsmanif es tatie Stadsgehoorzaal Leiden Uitvoering plan Gortmolen (153 huizen) begint dit jaar Begroting gewest over volgend jaar ƒ4,45 per inwoner Verplaatsing tracé gevraagd Ook dit jaar kinderconcerten: Nogal Wiedus Rijs wij kers dringen aan: spoed aanleg Zoomseweg TROUW/KWARTET VRIJDAG 2 MEI 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Als alles meezit kan in het najaar begonnen worden met de bonw van 153 woningen aan de Gortmolen. Het is de bedoeling, dat de huurprijzen van de nieuwe huizen niet (veel) hoger dan zo'n 230 gulden zullen zijn. Hagenaars die bij de verbetering of sloop van oude woningen hun huis moeten verlaten, en oud-bewoners van het gebied rond de Gortmolen krijgen voorrang bij de toewijzing van de woningen. De nieuwbouw, die waarschijnlijk over ongeveer twee jaar gereed zal zijn, is ontworpen in nauwe samen werking tussen de gemeente Den Haag, de prot. chr. woningbouwver eniging 'Patrimonium', het archi tectenbureau Leo de Jonge en de Stichting Bewonersorganisatie Oranjeplein Schilderswijk (BOS). Het plan is gisteravond aan de wijkbewoners getoond. Wethouder Nuij (stadsontwikkeling) noemde het plan gistermiddag bij de pre- sensatie aa<n de pers, 'heel belang rijk'. 'Gelukkig is het sinds enige tijd 'mogelijk, dat op beduidende schaal nieuwbouw tot stand komt voor mensen met de laagste inko mens', aldus de wethouder. Hij doelde hiermee niet alleen op het bouwplan Gortmolen, maar ook op de nieuwbouw aan de Jacob Cats- straat, waar een kleine 400 wonin gen neergezet zijn (het plan Oran jeplein). De heer Nuij deelde mee, dat binnenkort een derde nieuw- bouwplan aan bewoners van de Schilderswijk gepresenteerd zal worden. Het gaat hier om woning bouw in het gebied, dat als 'proef tuin Tenierstraat' bekend is gewor den. De beoogde woningverbetering in dit gebied is zonder succes ge bleven. 'We moeten maar niet meer knoeien aan die oude woningen, zonder dat het resultaten oplevert', zei wethouder Nuij over de huizen in de 'proeftuin'. Bevolking Mr. W. L. van Leeuwen, voorzitter van de woningbouwverbetering Pa trimonium en tevens voorzitter van de Stuurgroep Gortmolen, wees er op dat het nu ontwikkelde bouw plan voor 153 woningen 'aansluit op de omgeving, niet alleen wat de vormgeving betreft, maar ook waar het gaat om de hoogte van de huren'. De heer A. G. M. Kuijpers, bestuurslid van de Stichting BOS, merkte op dat vooral dankzij de inzet van de bevolking en eigen deskundigen twee bouwprojecten tot stand zijn gekomen (Oranje plein, Gortmolen) met dermate la ge huren 'dat ze voor de meeste Schilderswijkers bereikbaar zijn'. De heer Kuijpers was niet geheel tevreden met de manier waarop 't bouwplan Gortmolen gemaakt is. Volgens hem weten opdrachtgevers, gemeentelijke diensten en architec ten 'nog niet goed raad met het feit, dat de bevolking bereid en in staat is mee te denken en mee te werken'. De 153 woningen van plan Gortmo len worden in drie en vier bouwla gen gegroepeerd rond portieken. Er komen 70 vierkamerwoningen, 63 SCHEVENINGEN De geheel op geknapte Scheveningse Pier heeft donderdag al de honderdduizendste bezoeker van het jaar verwelkomd. Het was Mieke Bruning uit Noord- wijk, die met haar vriend Arie van den Berg een dagje Scheveningen 'deed'. Zij werd bij de Pier-kassa's onthaald door de bedrijfsleider van de Pier, de lieer R. Borcherts. In het Informatiecentrum van Sche- veningens grote vernieuwer en Pier- eigenaar Bredero werden zij en haar vriend, de 100.001e bezoeker, nog eens extra gefêteerd. Van de Pier-directie kregen zij een zwart- wit-televisie, diverse smakelijke produkten alsmede kaarten voor gratis toegang tot diverse Scheve ningse vermakelijkheden en een di ner voor twee personen. De direc teur van het Scheveningse kantoor van Bredero, de heer J. van Doorn, zei te verwachten dat de vernieuw de Pier dit jaar een miljoen toe schouwers zal trekken. Sinds de opening van de Pier in 1962 hebben dertien miljoen mensen de kassa's gepasseerd. In het eerste jaar wa ren dat er twee miljoen, vorig jaar niet meer dan 500.000. Op de foto staan de gelukkigen aan weerszijn- den van de heer Van Doorn, die de fraaie televisie overhandigde. driekamerwoningen, 12 vijfkamer woningen en 8 tweekamerwonin gen. Een aantal woningen krijgt een tuintje. In de plannen is ook een centraal groengebied opgeno men. Verder voorziet het plan- Gortmolen in de aanleg van. circa 40 parkeerplaatsen. De Bewonersorganisatie Oranje plein Schilderwijk verwacht een enorme belangstelling voor de wo ningen aan de Gortmolen. 'Voor de nieuwbouw in het plan-Oranjeplein hebben zich bijna drie maal zoveel mensen aangemeld als geplaatst kunnen worden', zo schrijft de Stichting in het gisteren versche nen blad 'BOS-post'. DEN HAAG De bijdrage van de deelnemende gemeenten voor het jaar 1976 zijn door het ge west 's-Gravenhage geraamd op een bedrag van 2.920,Per inwoner komt dit neer op 4,45. Dit staat in de ontwerpbegroting die aan de leden van de Gewest raad is toegestuurd. Voor 1976 wordt een totaal bedrag aan lasten van 3.377.00 verwacht. Over 1975 is aan lasten begroot een bedrag van 2.952.900 zodat een lastenstij- ging van 424.100 wordt geraamd. Volgens het dagelijks bestuur van het Gewest wordt deze stijging ver oorzaakt door de algemene stijging van lonen en prijzen, alsmede door de verdergaande ontwikkeling van de gewestelijke taken, waardoor de personeelsbezetting van het Ge- westbureau moet worden uitgebreid. In de ontwerp-begroting voor vol gend jaar is een rijksbijdrage ver werkt van 415.000. Staatssecreta ris Polak van binnenlandse zaken heeft het Gewest kortgeleden laten weten dat niet meer geld kan wor den toegekend. Het dagelijks be stuur verwacht dat door toename van de activiteiten te zijner tijd het huidige aantal van drie gecommit teerden dient te worden uitgebreid. Opmerkelijk is de verhoging van de post publiciteit en voorlichtingsac tiviteiten. Ten opzichte van 1975 is deze met 50.000 verhoogd. DEN HAAG Een 25-jarige inwo ner van Breda, instrumentmaker W. van der G., is donderdag door voorarrest voor zijn aandeel in de roofoverval op het postkantoor te de rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest voor zijn aandeel in de roofoverval op het postkantoor te Voorburg op 23 juli vorig Jaar en twee dagen later een overval op een postauto, op weg naar dit kan toor. De eerste overval leverde 11.000 op, de tweede niets, omdat er in de postauto geen geld zat. De officier van justitie had drie jaar geëist. De man heeft na de overval len vijf maanden in een Belgische gevangenis in voorarrest doorge bracht wegens medeplichtigheid aan een warenhuisddefstal in Ant werpen. Hij moet hiervoor nog voor de rechtbank verschijnen. Het bouwplan Gortmolen (153 portiekwoningen in 3 en 4 bouwlagen) van bovenaf gezien. Het bouw terrein wordt boven begrensd door het Groenewegje, rechts door de Spinozastraat en onder door het Oranjeplein. LEIDEN In de Stadsgehoorzaal in Leiden zal op maandag 5 mei een herdenkingsmanifestatie worden gehouden. Deze wordt georganiseerd door het Leidse vijf mei-comité, waarin zijn verenigd KVP, PvdA, CIIU, CPN, ANVJ, Nederlandse Vrouwenbeweging, Surinaamse Studenten Unie en Expogé, de vereniging van ex-politieke gevangenen. Op initiatief van mevrouw J. van der Blom, zelf oud-verzetstrijdster, heeft het comité tot deze manifestatie besloten, waarbij de nadruk ligt op het verleden, maar ook op de les die men hieruit kan trekken voor het heden. De manifestatie wordt maandagmiddag om 12.00 uur geopend. Er is die dag een tentoonstelling over de jaren 1939-1945 te bezichtigen, waarbij de nadruk ligt op het verzet. Verder is er vanaf twee tot vijf uur een forum van oud-verzetsmensen onder wie prof. dr. S. Dresden, dr. J. F. P. Hers, oud-wethouder Piena, pater Stoelinga en generaal b.d. A. H. Luijk. Dit forum, ook weer over het verzet, zal worden omlijst door een tweetal films: 'Het laatste schot' en een film over de bevrijding van het concentratie kamp Auschwitz. 's Avonds vindt er aansluitend om 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal bet bevrijdingsconcert plaats. Hieraan wordt medewerking verleend door lie Rijnlands Mannenkoor en Wim Koopman, tenor in samenwerking met het Leids Politie Muziekgezelschap. De bezoekers van dit concert kunnen tevens in de pauze de eerder genoemde tentoonstelling bezichtigen, die tot 23.30 uur in de Stadsgehoorzaal zal zijn opgesteld. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG/WARMOND Het actiecomité 'Schiphollijn-War- mond' heeft gisteren bezw.aar aangetekend tegen de aanleg van de Schiphollijn, de directe spoorverbinding tussen Den Haag en Am sterdam via Leiden en Schiphol. Het actiecomité diende het door van. rijksweg 4. Het voorgenomen 1209 personen ondertekende be zwaarschrift in bij Rijkswaterstaat. Het comité ziet graag dat het tracé wordt verplaatst naar ten oosten Van een onzer verslaggevers LEIMUIDEN De Stichting voor maatschappelijke dienstverlening Aar- en Veenstreek' in Lei- muiden houdt morgen van 14.00-17.00 uur 'open-huis. in haar nieuwe gebouw, dat vandaag officieel wordt geopend door dr. G. Hendriks, direkteur-generaal voor maatschappelijke ontwikkeling van CRM. Tijdens het open-huis bestaat voor de bevolking gelegenheid om het grondig verbouwde pand de voor malige kleuterschool aan de W. van de Veldeweg naast de RK-kerk te bezichtigen. De kosten bedroe gen 1.7 miljoen. Op een welzijnsmarkt die in het gebouw is ingericht kan men zich oriënteren over alles wat er in de streek met betrekking tot de maat schappelijke dienstverlening be staat. De markt bestaat uit een aan tal kraampjes waar inlichtingen worden gegeven over onder meer het welfare werk van het Rode Kruis, de Stichting Buitenlandse Werknemers, de gemeentelijke soci al dienst, de pleeggezinnencentrale, de stichting geestelijke volksge zondheid, de kruisvrenigingen en de sociaal-pedagogische dienst. Al deze instanties werken samen met de Stichting 'Aar- en Veenstreek', die zelf informatie geeft over het maatschappelijk werk en de gezins- en bejaardenverzorging. Tijdens het open-huls is een crèche aanwezig voor de kinderen. De stichting heeft als werkgebied acht gemeenten rondom het plas- sengebied van Hollands Midden: Alkemade, Leimuiden, Nieuwveen, Rijnsaterwoude, Ter Aar, Woubrug- ge en Zevenhoven. Jaarlijks bezoeken ruim 400 men sen om de een of andere reden hulp bij het maatschappelijk werk en ongeveer evenveel gezinnen doen jaarlijks een beroep op de stichting in verband met gezins- of bejaardenverzorging. Buiten de genoemde diensten houdt de 'Aar- en Veenstreek' zich nu ook bezig met een onderzoek naar de behoefte aan samenlevingsopbouw, waaronder men de behartiging van gemeenschappelijke, groeps- of dorpsbelangen verstaat. Dit onder zoek zal zich over een half jaar uitstrekken. Zeventien maanden cel voor brandstichting en poging tot wurging DEN HAAG De rechtbank heeft donderdag, conform de eis van de officier, de 23-jarige regulist R. P. veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en vijf maanden. De man had op 4 november van het vorige jaar brand gesticht in een bar aan de Korte Houtstraat. Een vrouw met wie hij al geruime tijd omging had de bar overgedaan aan haar schoonouders. Daarover ont stond onenigheid en zij dreigde de boel in brand te stichten, welk drei gement op 4 november door haaf vriend werd uitgevoerd. De brand weer wist de brand te beperken. Op 25 januari kreeg het tweetal ruzie en P. zou de vrouw in een auto op de Grote Marktstraat getracht heb ben te wurgen. Voor de rechter ontkende hij dit. Hij zou haar al leen maar omhelsd hebben. Tot slot verweet de rechtbank hem dat hij op 4 november vorig jaar in een woning in de Stieltjesstraat zou hebben ingebroken. DEN HAAG Zaterdag 3 mei geeft het Residentie Or kest drie kinderconcerten: om 11 uur, 13.45 en 15 uur. De belangstelling is groter dan ooit en tijdens een beslo ten sclioolconcert hebben de uitvoerende duidelijk ge maakt, dat het jeugdige pu bliek zich kostelijk vermaakt. Het Kindertheater Wiedus ziet zelfs de kans de rumoeri ge zaal in enkele ogenblikken stil te krijgen, een prestatie op zich. Men is er in geslaagd het verhaaltje zodanig te schrij ven, dat men spelenderwijs de toehoorders bij het orkest- gebeuren betrekt. Dirigent Lex Veelo en de orkestleden weten zo'n show wel te ver kopen. Tussen de bedrijven door maakt het publiek ken nis met composities als Car naval Romain, het vioolcon cert van Beethoven, Candide van Bernstein, Ravel's Bolero (ook ditmaal een 'topper!') en de meezingers Ouverture Wiedus en 'Dit is muziek' van Bert Nicodem. Wiedus, Domme Jan, Tante Emma, De Buurman en Bert de pianospeler wekten met hun spel stormen van en thousiasme, zeker toen zij met de orkestleden verstoppertje gingen spelen. Het is duide lijk: men had de juiste for mule gevonden om de kinde ren te boeien en te enthousi asmeren. Dat zal bij de vol gende voorstellingen onge twijfeld ook het geval zijn. De toegangsprijs bedraagt 2, ook dit jaar is er weer een oudercrèche. adr. hager DEN HAAG Twee Hagenaar hebben bekend dat zij sinds januai ontuchtige handelingen hebben ge pleegd met vier jongens tussen d- elf en veertien jaar. De twee man nen zijn: de 60-jarige pensionhoii der H. M. R. en de 23-jarige tim merman H. C. van den B. Zi maakten ook sex-dia's van de jon gens. De vierk inderen afkom: stig uit een kindertehuis kregel wat geld en mochten bij de pensi' onhouder naar sexfilms kijken. Di politie heeft 22 sexfilms, dia's ei foto's in beslag genomen. De twei mannen zaten nog in een proeftiji voor een soortgelijke zaak. Zij wa- ren daarvoor veroordeeld tot eer voorwaardelijke gevangenisstraf. tracé loopt langs rijksweg 44, de 'oude' weg van Wassenaar naar Amsterdam. Beide rijkswegen ko men bij Burgerveen samen. Volgens het comité is het voorgestelde tracé onaanvaardbaar voor de bewoners van Warmond, vanwege de geluids hinder, de lelijke aanblik, het verlo ren gaan van het kleinschalig dorpskarakter en de mogelijke schade door de trillingen. Andere bewoners rond de lijn daar entegen hebben geen bezwaar te gen de Schiphollijn. De Inwoner Advies Commissie (vooral burgers van de Haarlemmermeer en niet aan bestuurlijke overheden gebon den) verbindt echter aan de aanleg van de Schiphollijn wel een aantal voorwaarden. Zo vragen zij de aan leg van haltes in Hoofddorp en Nieuw-Vennep en de aansluiting op de ringspoordijk rond Amsterdam zodat de lijn via het Centraal stati on van Amsterdam op het landelij ke spoorwegnet wordt aangesloten. Indien dit niet gebeurt, zullen veel reizigers weer de voorkeur geven aan het eigen vervoer. Ook dient de schade aan milieu, bedrijven en landschap tot het uiterste te wor den beperkt. RIJSWIJK Bewoners van de Rijswijkse Lindelaan en de Gene raal Spoorlaau hebben dondcrdag- ïufiddag een pakket met 1600 hand tekeningen en een petitie aangebo den aan de burgemeester mr. J. H. Grosheide. In de petitie dringen de bewoners er bij het gemeentebe stuur op aan om haast te maken met de aanleg van de Zoomseweg. De bewoners lijden al geruime tijd onder de overlast die wordt bezorgd door de over genoemde lanen rij dende vrachtwagens en ander door gaand verkeer. In een brief aan de gemeenteraad schrijven de bewo ners dat verbetering van de on houdbare toestand alleen mogelijk is indien voor dit verkeer een al ternatieve route wordt geboden. De Zoomseweg is daartoe een ideale gelegenheid. De actievoerders heb ben onder de bewoners van Linde laan en Generaal Spoorlaan een enquête gehouden waaruit gebleken is dat driekwart van de bewoners voor een zo spoedig mogelijke aan leg van de Zoomseweg is. Op de foto biedt actieleider J. Ph. de Gier (rechts) het pakket met handteke ningen aan aan burgemeester Grosheiide (links). Films in Den Haag schap van de zwarte draak, 2.1 zo en ma ook 4.45: 18. APOLLO 2: Sleeper. 2. 7.30, 8.45, zo en ma ook 4.15, 14. FLORA: Ik een voyeur. 2. 7, 9.15, zo 2. 4.30. 9.15, ma 2. 4.30, 7, 9.15, 18. REX: De sterkste gladiatoren. 9.30. 11.30. 1.30, 3.30. 5.30. 7.30, 9.30. zo 1.30, 3.30, 9.30. 14. ROYAL '70: Ongekende erotiek, vrij en zat 2.15, 7, 9.30, zo 2.15, 8.30, ma en dl 2.15, 8, 18. STUDIO DE LUXE: Sex-pret, 2.15, 7.15, 9.30, zo en ma 1.30, 4, 7.15, 9.30, 18. WAT BLIJFT: ASTA: The towering Infer no. 2. 8, zo 2, 8.15, 14. BIJOU: Sweet movie. 2. 7.30. 9.30, zo en ma ook 4.15, 18. CAMERA: Soldier Blue. 1.45, 7, 9.30, zo en ma ook 4.15, 18. CINEAC: Thunder bolt and Llghtfoot, 7.15, 9.30, 18. CORSO: door de wind, za 3.45, 7.45. zo 3.4-, ov. dag. 1.30. 7.45. 14. KRITERION: Le trio infernal. 3, 7, 9.30, 18. METROPOLE: 2. 8, zo en ma ook 5. 14.. ODEON: Roole Slen, 2, 6.45. 9.15, 14. OLYMPIA: Goldfln- Ker. 2. 8. 14. PASSAGE: Keetje Tippel. 2 30. 7. 9.30. za zo en ma 1.30, 4. 7. 9.30. 18. R03AL OP ZOLDF.R: In de klauwen van de draak, vrij en za 2.15, 7, 9.30, zo 2.15. 8.30. ma en dl 2.15. 8. 18. STUDIO 2000: Moord In de Oriënt Expres. 8 vrij zo ma en dl 2. Dl av. besl. 14. JEUGDFILMS: CINEAC: Vol gas met Herbie, 9.30. 11.30. 1.30, 3.30, zo 11.30. DU MIDI: Robin Hood, za zo ma, wo en do Kleuters: Dik Trom knapt het op. za 11. Films in Delft CITY: Keetje Tippel. 2.30. 7, 9.15, vrij za ook 23.30, 18. CITY-SELECT: Marlken van Nieumeghen, 8.15, 2.30 beh. za zo en wo. vrij 23.30, 18. Vier rakkers en een oude Jeep. za zo wo 2.15, a.l. DELFIA: kout. 7, 9. 2.30 op za en zo, 18. FILM HUIS: Perzische Fllmweek. De Koe t.e.m. 7 mei 8. vrij za zo ook 10. Op 5 mei Chill-avond met de film 'Oorlog van de Mummies' (DDR), inleljlng door een Chi leense vluchteling. STUDIO-D: Moord ln de Oriënt Expres. 7. 9.14, 14. De drie musketiers za zo ma en wo 2.30. a.l. FILMLIGA: Trans-Eurp.-Express, dl wo 18. Films In Leiden LUXOR: The Mean Machine, 2.30. 9.30, zo 2, 4.30, 7, 9.30. 18. CAMERA: Once upon a time In the west 8, zo 8.15; Tarzan en de Jungle-opstand, za ma dl 2.30; zo 2, 4.15; LrDO: Keetje Tippel, 2.30, 7, 9.15; zo 2.30. 4.45, 7. 9.15; 18 J. STUDIO: L'emmerdéur, 2.30. 7, 9.15; zo 2.30, 4.45, 7. 9.15, 18. TRIANON: Roole Slen, 2.30, 7, 9.15: zo 2.30, 4.30, 7. 9.15; 14. RE2: De sexmeisjes van Berkenhof, 7, 9.15; 18. Heksen en bezemstelen wo 2.30, a.l. Dagelijks Den Haag gentla: 20 Toneelgroep Carousse! In wan kel evenwicht. Theater aan de Haven: 20.15 De Appel 'Kafka KK'. Theater ln clc Steeg: 20.30 Toneelgroep Konsekwent Llaza suite. Haagse Jazz Club: 21 Co medy Pipers. Circustheater: 20 Neder landse Operastichting 'SvekJ' van R. Kurka. Theater Pierrot: Ferrandweg 4, ne. Theater Pepijn: 20.30 Cabaret Gerrit en Truus. Voorburg, Oosteinde: 21 Ame rikaanse groep Luke W arm water. Noot dorp, Herv. Kerk: 20 Louis van Dijk, orgel. MORGEN: Oranjekerk: Goeverneurlaan. 20 Zangdlenst ter herdenking van de gevallen. Orgel Feike Asma; Llgth of the Trijntje Cornells. Theater aan de Haven: 20.15 De Appel Kafka KK. Theater ln de Steeg: 20.30 Toneelgroep Konsekwent Plaza suite. Dlligentia: 14.30 Zangleerlin- gen van mevr. Lucle Frateur, oa. Ank Relnders. Germaine Stordleau en Paul van Vliet. Haagse Jazz Club: 21 Barney Kessel gitaar; Wlm Essed bas en Peter Ypma drums. CONGRESGEBOUW: 13.45 en 15 Het Residentie Orkest o.l.v. Lex Veelo mmv Kindertheater Wiedus (tot 10 Jaar). Congresgebouw: 20.15 André van Duin's pretmachlne. Circustheater: 20.15 Het Nationale Ballet mmv Ned. Balletor kest Daphnis en Chloë-Pas de deux Don Qulchotte-Twlllght-Graduatlon Ball. The ater Pepijn: 20.30 Cabaret Gerrit en Truus. Frank Kooman: 14.30 Het brand- netelelland. Guido van Dcth: 14.30 Het Ijzeren hek. DE LIER. Dom: 20 Bevrij dingsconcert mmv Chr. Oratorlumver. De Lofstem en het Hallelujah-koor, Henk G. van Putten orgel. VOORBURG. Oostelnde 16: 21 Dubbelconcert met vrouwenkoor Peen an UI en zigeunerorkest Scardas. ZONDAG 4 MEI Kloosterkerk: 15.15 Die Haghe Sanghers en Noordhollands Koper en Blazersen semble (Herdenkingsdienst). Guldo van Detli: 14.30 Het ijzeren hek. Theater in de Steeg: 20.30 Ol Movie Love happy. RIJSWIJK, Oude Kerk: 20.30 Requiem van Pauré. Chr. zang- en oraorlumver. Excelsior olv Wlm v. d. Panne. MAANDAG 5 MEI Trijntje Cornells Circustheater: 20.15 Toneelgroep Perspekt De Val van Ra- benshalle. Gemeentemuseum: 10-17 Open huls met demonstraties en marionetten spel. Houtrusthallen: 18 Red White 'n Blue, Erth Flre e.a. Popconcert. Open luchttheater Zuiderpark: 10.30 Plpo de clown en Mammaloe. RIJSWIJK, Marim babal: 15 Plpo de clown en Mammaloe. DINSDAG 6 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 Zuidelijk Toneel Globe. Spoken van H. Ibsen. HOT: 20.30 Trijntje Cornells. Circustheater: 20.15 Toneelgroep Perspekt De val van Rabens- halle. Congresgebouw: 20.15 Georges Moustakl. NAALDWIJK. Addrlanus kerk: 20 REqulem van Verdi door C.O.V. Excel sior, mmv Zangver. Cantarella uit Delft, het West-Brabants Operakoor te Rossen- daal en begeleiding van het Gew. Orkest voor Z.-Holland. Het geheel o-l.v. Jan Vermeulen. WOENSDAG 7 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 Zuidelijk Toneel Globe, Spoken van H. Ibsen. HOT. 20.30 Trijntje Cornells. Circustheater: 20.15 Toneelgroep Perspekt De val van Rabens- halle. Frank Kooman: 14.30 Het zonneka- cheltje. DONDERDAG 8 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 De Haagse Co- medle De Ventlaanse tweeling. HOT: 20.30 Toneelgroep Centrum Parende mus sen. Theater aan de Haven: 20.15 De Appel Kafka KK. Dlligentia: 20.15 Robert Long. VRIJDAG 9 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 De Haagse Co- medle Don Juan van Molière. HOT: 20.30 Toneelgroep Centrum Parende mussen. Theater aan de Haven: 20.15 De Appel Kafka KK. Theater in de Steeg: 20.30 Tob de Bordes Sprookjes voor volwasse nen. ZATERDAG 10 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 Boven water on der water. IIOT: Trijntje Cornells. Thea ter aan de Haven: 20.15 De Appel Kafka KK. Theater in de Steeg: 20.30 Tob de Bordes Sprookjes voor volwausenen. Dlli gentia: 20.15 Belgisch piano-trio, Z. Afri kaanse zangereseen e.a. (Alg. Ned, Ver bond Jubileum).Haagse Jazz Club: 21 Rob Madna Big Band. Congresgebouw: 20 Operettevereniging Odes Die Czar- dasfürstin. Frank Kooman: 14.30 Het zonnekacheltje. Guido van Deth: 14.30 De verdwenen pronses. ZONDAG 11 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 Wat een gewel dige rotzooi. Dlligentia: 14.30 Abbey de Quant en Edward Wltsenburg, harp. IIOT: 20.30 Ensemble M. Theater in de Steeg: 20.30 The Blue-Grass-Rangers. Guido van Detli: 14.30 De verdwenen prinses. Gemeentemuseum: 15 Demon stratie volksintruméntén. Grote Kerk: 12 Orgelconcert door Wlm van Beek. werken van Cléraubant. Beethoven, Reger, v. d. Horst. Dagelijks Delft ter Wat?; 20.30 The New Uruquavan Theatere 'Vida da Artlstas'. Nieuwe Kerk: 20.15 Bevrijdingsconcert van Zangvereni ging Cantarella, Westbrabants Oerakoor, C.O.V. Excelsior Naaldwijk en Gewestelijk Orkeut olv. J. Vermeulen Requiem van Verdl. ZONDAG 1 MEI Waagtheater: 19.45 Collegium Muslcum Judaicum en declamatie verzetspoëzie. Reschtstreekse uitzending door NCRV MAANDAG 5 MEI Waagtheater: 20 Jordaancabaret. ZATERDAG 10 MEI Waagtheater: 20.30 Folkgroep OPO en Ton Slleker. ZONDAG 11 MEI Waagtheater: 14.30 Franclne Abblng en Theo Teraa 'De Schipbreukeling'. Dagelijks Leiden vandaag: microtheater: 20.30 Imperium Impical. Laktlieater: 20.15 Theaterunie Fama Comblnatoria. MORGEN 3 MEI: Microtheater: 20.30 Im perium Impical. Laktlieater: 20.15 Scapi- no. MAANDAG 5 MEI: Utajsgehoorzaal: 20.15 Bevrijdingsconcert, Rijnlands Chr. Man nenkoor olv S. van Marlon. Polltiemu- zlekgezelschap olv C. Breugman (volkslie deren, spirituals) WOENSDAG 7 MEI: Laktlieater: 20.15 Rainbow (totaal-theater) DONDERDAG 8 MEI: Lak theater: 20.15 Rainbouw (totaaltheater). VRIJDAG 9 MEI: Stadsgehoorzaal: 20.15 Herman van Veen 'En nooit weerom', ZATERDAG 10 MEI: Stadsgehoorzaal: 20.15 Herman van Veen 'en noolit wee- SASSENHEIM, Herv. Kerk: 2.15 Hans van Nieukoop, orgel (Orgelkring Bollen streek). Tentoonstellingen DEN HAAG, Gemeentemuseum, ma t.m. za 10-17, zo 13-17, wo ook 20-22; t.m. 5 mei Alfred Eikeienboom (tek.); t.m. 11 mei Schild uit het oude China. Musem Bredius, Prlnsegracüt 6, ma t.m. za 10-17, wo ook 20-22, zo 13-17. Museum voor liet Onderwijs, Hemsterhulsstraat 2E en 164, Van mei tot mei geopend dag 10-17 en 19-21.30 zo 13.30. Kostuummuseum, Lan- fe Vijverberg 14 ma t.m. za 10-17, zo 13- 7, wo ook 20-22. Vaste colleotie. Vresc- dcspaleis, Carneglepleln 2, ma t.m. vrij 10-12 en 14-16 zo 14-16. Rijksmuseum Meermanno Westrecnianum, Prlnsesse- gracht 30, ma t.m. za 13-7, zon en feeutdag. gesl. t.m. 6 Juni Andersen ver beeld. Pulchrl Studio, Lange Voorhout 15. Galerie ma t.m. za 10-16, tot 16mel Tuingalerlj Ed Valk (tekeningen). Pano rama Mesdag, Zeestraat 65, ma t.m. za 10-16, zo 12-16. Gevangenpoort. Buitenhof 33, ma t.m. za 10-17, zon- en feestdag. 13- 17. leder heel uur rondleiding, 16 de laatste. Mauritshuis, Plein 29, ma t.m. 10-17, zon 13-17. Galerie Arta, Kazerne straat 11, dl t.m.- za 11-7, t.m. 10 mei Anja v. d. Berg (graf). Galeria A.R., Oude Molstraat 18, dl t.m. za 11-17, t.m. 20 mei Sjoerdje Wayers (sier) Plm van der Maas (plastieken). Galerie Edison, Javastraat 16, wo t.m. za 11-18, zon 3-18, 6 mei t.m. 29 mei Luclanne Verag (schild, tek.). Galerie Nouvclles Images. Westeinde 22, dl t.m. za 10-18, t.m. 7 me! Azuma (plast, litho's). Peter Klapwijk (tek. Paul Damste (aqarPander, Kunstcentrum, Wagenstraat l di t.m. za 10-18, do tot 21, t.m. 10 mei Johan v. d. Berg (schild, zeefdr.). Ace Art Gallery en Enterprise, A. Paulownapleln 11, dl t.m/ za 11-17, t.m. 2 mei Frans en Els de Haas (schild.). Galerie Centre de L'Art, Java straat 106. dl t.m. vrij 1-18 za 13-18, 2 t.m. 24 mei Andrew van Nouhuys (gou- ach, schild). Haagse Kunstkring: 7-24 mei dl za 10-17 Haagse tekenaars. DELFT Ind. Ethnografisch Museum, St. Agnthaplein 4, ma t.m. za 10-17. zon- en feestdag. 13-17. Sted. Museum Het Priu- senliof, St. Agathaplein 1, ma t.m. za 10- 17. zo 13-17. en keramiek Delft onderste boven. Galerie De Volle Maan, Oude Delft 189. afd. mod. kunst Prinsenhof ma t.m. za 10-17, zo 13-17. Galerie dc Flets, Oude Delft 195, 4-24 mei t.m. zo van 12- 18, werken van L. uurman en H. van Traa (olieverf T. Pöyh'ö (tinplastieken) en A. Rhemrev (achterglasschlldering)s Galerie Abtswoude. A. van der Leeuwlaan,. 332, 7 t.m. 30 mei 9-22 vrije steendruk kers; tot 1 juli expo ln de Woongang. D. de Toor, (olieverfsch.)Galerie Seele. Ou de Delft 111, t.m. 29 mei dag. 11-18. zo 12-17 Paula Dletz (wandkleden en weef sels) en Rudolf Boorsma (schil, goua ches). LEIDEN Rijksmuseum voor Vol kenkunde, Steenstraat 1, ma t.m. za 10- 17, zo 13-17, t.m. 19 mei Clrcumpolar, Community. Sted. Museum De Lakenhal. Oude Singel 28-32, ma t.m. za 10-17. zon en feestdag. 13-17, t.m. 31 mei 'Poppen van Oranje'. Galerie van der Vlist, Boter markt 3, dl t.m. za 10-17, do tot 24, t.m. 14 mei Felke Cnosseus (schild.), Ab Steenvoorden (tek). VOORBURG. Hof- wijck Huygens-Museum, Westelnde 2, di t.m. zo 13-16.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6