EXTRA DUEL VOOR TENNISSERS Roy Schuiten wint klassieker Bob Janse weer naar Excelsior Pele zwicht niet voor miljoenen Amsterdam start met grote zege In Mexico uitgewezen Zuidafrikanen krijgen in Dallas een nieuwe kans Nederlander bewijst klasse in 'Rund um den Hennigerturm' Wim Ruska blijft thuis Winst Wales Gratis reisdagen 60y654 Europa Cup hockey dames Londen in de ban van 'eigen' Cup Final: West Ham United-Fulham Cup Final Spanje Frankrijk WK junioren SHlfeoUW/KWARTET VRIJDAG 2 MEI 1975 SPORT 11 (ADVERTENTIE) Van onze sportredactie MEXICO CITY De deelnemers aan de finales van het WCT World Championship Tennis) toernooi in het dubbelspel zijn ver ontwaardigd over de uitwijzing door de regering van Mexico van de twee Zuidafrikaanse spelers Hewitt en McMillan. Als tegen- naatregel hebben zij aangekondigd dat zij de winnaar van het oernooi in Mexico City niet zullen beschouwen als de wereld kampioen. Die zal pas worden aangewezen na een partij tussen ie winnaars van het toernooi in Mexico en het Zuidafrikaanse coppel, komende maand in Dallas tijdens de WCT-finales in het ■nkelspel. )at ls de uitslag van een langduri- <e vergadering die de beroepsten- iissers in Mexico City hebben ge- ïouden. Daar werd ook besloten iet met een fors prijzengeld gedo- eerde toernooi in Mexico niet te oyeotten. Dat toernooi wordt ge- poon uitgespeeld zonder de Zuidaf- ikanen. Maar in Dallas zal dan log eens een extra wedstrijd vol- en, waarvoor sponsors nu al een irijzenbedrag van 20.000 dollar op afel hebben gelegd. Waarmee de iele Mexicaanse affaire voor de irofspelers een leuk lucratief taartje krijgt en waardoor het er owaar op lijkt alsof de sport een (verwinning heeft behaald op de lolitiek. TOESTEMMING lamens de tennissers gaf Arthur \she, voorzitter van de vereniging ran tennisprofessionals een verkla- ing uit waarin ernstige kritiek rerd geuit op de Mexicaanse auto- iteiten en de wijze waarop zij deze taak hadden behandeld. Volgens Ashe had Mexico enkele weken ge leden gezegd alle deelnemers toe te zullen laten tot het land. maar had men die toestemming kort voor het begin van het toernooi weer inge trokken. De Mexicaanse regering heeft in middels laten weten de zaak McMillan-Hewitt normaal te heb ben afgehandeld. De twee tennis sers konden Mexico wel binnen ko men op een toeristenvisum. Maar zoals gebruikelijk zouden zij zonder werkvergunning niet mogen deel nemen aan een proftoernooi. Zo'n werkvergunning wordt door de Mexicaanse regering normaliter ge weigerd aan Zuidafrikanen. Daarom ook zijn Bob Hewitt en Fred McMil lan woensdag weer uit Mexico ver trokken. Beiden wensten niet offi cieel het land uit gezet te worden. Volgens de regering van Mexico reisden Hewitt en McMillan niet op een Zuidafrikaans paspoort. He witt beschikte over een paspoort van zijn geboorteland Australië, terwijl McMillan een Brits pas poort bij zich had. Volgens de Mexicanen gedragen belde spelers zich echter als normale Zuidafrika nen, het land waarvoor zij vooral om financiële redenen hebben ge kozen en dat zij bij internationale toernooien ook meermalen verte genwoordigd hebben. DRYSDALE Opmerkelijk is wel dat aan het toernooi een andere man deel neemt die jarenlang voor Zuid-Afri- ka is uitgekomen: Cliff Drysdale. Volgens de Mexicanen heeft hij een Engels paspoort en zal tegen hem geen verdere aktie worden onder nomen. De beslissing van de Mexicaanse regering om het Zuidafrikaanse dubbel niet toe te laten tot het land, komt overigens niet geheel als een verrassing. In maart pog verbood de Mexicaanse regering een Davis Cup wedstrijd tussen het nationale team en Zuid Afrika. Mexico baseerde zich daarbij op een uitspraak van de Verenigde Naties waarin om een opschorting van alle sportieve en culturele be trekkingen met Zuid Afrika wordt gevraagd. Frew McMillan is inmiddels al in Dallas gearriveerd. Zoals te ver wachten was sprak hij zich tegen de beslissing van de Mexicaanse regering uit. Hij voelt zich het slachtoffer van een politiek spel en is de bekende mening toegedaan dat sport en politiek niets met el kaar te- maken hebben. Dat politie ke figuren hem en Hewitt hebben misbruikt, staat voor McMillan vast. WAARSCHUWING In een soort laatste waarschuwing aan Mexico zei de Zuidafrikaan: 'Ik zit er niet zo mee. Maar het is een ervaring die me langer bij zal blij ven dan sommige van mijn presta ties. Natuurlijk wil ik niet dat het nog eens gebeurt'. McMillan zei voorts dat hij zich niet gefrustreerd voelde misbruikt te zijn als een pion in een politiek spel. 'Iets dergelijks is ons individu eel nog nooit overkomen. Ik voel ook geen bitterheid ten opzichte van de man die ons uitwees. Het was een aardige vent, hij bood mij ook zijn verontschuldigingen aan. Ik moest alleen lachen om de futi liteit en de onzin van het hele geval.' McMillan vond dat hij door deze uitzetting niets nieuws had geleerd over de onderlinge mense lijke verhoudingen. 'Ik heb mijn mening over deze situatie al eerder gegeven. En het heeft niet geresul teerd in een verbetering. Integen deel het ziet er naar uit dat er zelfs een tegengesteld effect is ontstaan'. McMillans mening: 'Het is een af schuwelijke situatie als regeringen menen op deze. manier te moeten handelen voor een of andere obscu re politieke reden en in de hoop zodoende ook een verbetering in de menselijke relaties tot stand te brengen. Als tennisspelers reizen Van onze sportredactie FRANKFURT Roy Schuiten is gistermiddag de grote triom fator geworden van de klassieke wegwedstrijd 'Rund um den Hennigerturm'. De Nederlander legde 228 kilometer bij Frankfurt af in 5 uur, 42 minuten en 20 seconden. Hij had een voorsprong van 40 seconden op een achtervolgende groep waarvan de Belg Frans Verbeeck de eindsprint won, voor Walter Godefroot. In die groep zat ook de Belg Eddy Merckx. toy Schuiten lijkt met deze nieuwe «langrijke overwinning weer heie naal terug. Toen de Zandvoorter eorig jaar de stap van de amateurs ïaar de profs waagde, kreeg hij de voorspelling mee, dat hij kon uit roeien tot een topcoureur. Schui- ten maakte die woorden al snel l waar. Hij werd wereldkampioen I ichtervölging, tromfeerde in de Grand Prix de Nations, een tijdrit, foor de kopstukken waarbij ook Eddy Merckx. En in dat na-seizoen jzegevierde hij samen met de Itali- "aanse belofte Francesco Moser ook er oog in de Trofeo Baracchi. Het gevolg was dat Schuiten werd uit geroepen tot een van de jonge coureurs die het eindelijk Eddy Merckx eens lastig zou kunnen gaan maken. Daar kwam d/it seizoen eigenlijk nauwelijks iets van terecht. Schui ten startte wel in de klassiekers, maar bleek niet in staat ook een hoofdrol voor zich op te eisen. Het Jgevolg was dat men hem uitriep tot ^een eendagsvlieg. Een man die toch niet de grote klasse had, om lastige coureurs van het wiel te fietsen. Te weinig 'moraal' werd hem toege schreven. Vooral dan omdat Schui ten bleef klagen over een trai ningsachterstand die hij had opge lopen door een blessure. Eerst afgelopen weekeinde werd weer iets zichtbaar van de belofte Schuiten. Hij won de Ronde van Indre en Loire door een uitstekend ^gereden tijdrit. Gisteren bewees hij voorlopig weer helemaal terug te zijn, met de overwinning in de lastige klassieker 'Rund um den Hennigerturm.' Vooral de wijze waarop Schuiten in slotfase een fel jagende groep voor bleef getuigde van de klasse van de Post-pupil. Rond Frankfurt inj speelden de eerste schermutselin gen zich af rond de vijftigste kilo meter. Toen gingen drie Belgen aan de haal: Pintens, Van Landeg- hem en Berkmans. Het trio werkte zeer eendrachtig en kon zo een voorsprong opbouwen van ruim zes minuten. Een voorsprong overigens die geflatteerd aandeed, want het AMSTERDAM Wim Ruska gaat niet met de ploeg mee naar de wedstrijden om de Europese judo kampioenschappen, die op 8, 9 en 11 mei in Lyon in Frankrijk wor den gehouden. Ruska, die binnen kort zijn functie van bondscoach be ëindigt, heeft het bestuur van de Budo Bond Nederland telefonisch laten weten niet veel meer voor de zeis te voelen. Als coach zal nu meegaan Karei Gietelink, trainer van de junioren. Het team voor Lyon ziet er als volgt uit: lichtgewicht: Jan van Hees en Cor van de Brand, half- middengewicht Theo Hoen en Pie- ter Mureau, middengewicht: Henk Schrier en Peter Weber, halfzwaar- gewicht: Jan Bosman en Wil Pe ters. Zwaargewicht: Peter Adelaar en Bert in den Berken alle catego rieën: Wil Peters en Peter Adelaar. LUXEMBURG (SID) Wales hent gisteren door een overwinning van 2—1 in e nop Luxemburg de leider spositie in groep 2 van de voorron den in het toernooi om het Euro- Pees kampioenschap voor Landen teams behouden. Oostenrijk dat nog ongeslagen is en twee wedstrij den minder speelde, staat er echter theoretisch beter voor. peloton had nog steeds niet gerea geerd. Berkmans was de eerste die moest afhaken bij de koplopers, waar de vermoeidheid na zo'n honderd kilo meter duidelijk zichtbaar werd. Pintens en Van Landeghem gingen nog door, maar merkten hoe het peloton steeds sneller dichterbij kwam. Na 110 kilometer toen voor de tweede keer de Taunus beklom men moest worden, haalde de hoofdmacht de vermoeide koplopers weer in. Daarna probeerden vooral Belgen opnieuw een gat te slaan, maar het lukte niemand om kans rijk ver weg te komen van het alert reagerende peloton. De definitieve slag viel pas in de buitenwijken van Frankfurt. Roy Schuiten flitste alleen weg uit de verbrokkelde hoofdmacht en sloeg een gat van een halve minuut. Vooral door het voorbeeldige af stoppende werk van zijn ploegmak- ker Dieter Thurau de jonge Duitser reed dan wel voor eigen publiek hij maakte dat ondergeschikt aan de ploegdiscipline, kon Roy Schui ten weg blijven. Tijdens de laatste drie ronden in Frankfurt bleef zijn voorsprong rond de veertig secon den schommelen. Ondanks de voor al door de Belgen geleidde jacht kon Schuiten uiteindelijk onbe dreigd de finish passeren. 1. Roy Schuiten (Ned) 228 km In 5.42.20: 2. Frans Verbeeck (Bel) op 40 sec. 3. Walter Godefroot (Bel) z.t. 4. Fred Maer- tens (Bel) z.t. 5. Luc Dmeyer (Bel) z.t. 6 Dlerlckx (Bel) z.t. 7. Merckx (Bel) z.t. 7. Merckx (Bel) z.t. 8. De Witte (Bel) z.t. 9. Planckaert (Bel) z.t. 10. Van der Stappen (Bel) z.t. 11. Thurau (Wdl) z.t. 12. Fraccaro (Ita) z.t. 13. GUson (Lux) z.t. RONDE VAN SPANJE De Italiaan Marino Basso heeft gis teren zijn vierde ritzege in deze Ronde van Spanje geboekt. De Ita liaan won de sprint van het com pacte peloton dat in Vinaroz op de streep afstormde. Maar opnieuw deden zich na afloop een aantal emotionele taferelen voor rond de jury wagen, waar Bas so als nummer een stond geno teerd. Een dag eerder passeerde de Nederlander Theo Smit als eerste de eindstreep, maar hij werd gedis kwalificeerd omdat hij zich aan Basso's shirt zou hebben opgetrok ken. Gisteren kwam er een protest van de Belg Eric Leman. Hij klaagde gesteund door Theo Smit bij de jury van aankomst dat Basso zich naar voren had gewerkt door aan het shirt van de Nederlander Smit te trekken. De jury vond echter geen termen aanwezig om Basso nu ook terug te zetten en handhaafde deze keer wel zijn oorspronkelijke oordeel. Er was al voor de start trouwens sprake van een opgewonden situa tie. Ploegleider Piet Libregts wilde zijn ploeg terugtrekken naar aan leiding van de jury-beslissing van woensdag. Hij liet ronde-directeur Luis Bergareche weten dat hij met zijn ploeg onmiddellijk' naar huis zou gaan, als de uitslag niet alsnog veranderd zou worden. De directeur dreigde daarop Libregts met zware straffen als hij uitvoering zou ge- ven aan zijn plan, waarna Libregts uiteindelijk toch maar besloot met het peloton te vertrekken. Sinds gisteren zijn er echter enkele onte vreden ploegleiders bijgekomen. z.t. 3. Albert Hulzenbosch (Ned) z.t. 4. Miguel Maria Lasa (Spa) z.t. 5. Jean Jacques Fusslen (Fra z.t. 6. Luc Leman (Bel) z.t. 7. Theo Smit (Ned) z.t. 8. Jose Luis Vlejo (Spa) z.t. 9. Herman Vrijders (Bel) z.t. 10. Plet van Katwijk (Ned) z.t. 11. Ramon Medina (Spa) z.t. 12. Wllfrled Wesemael (Bel) z.t. 13. Hen- nle Kuiper (Ned) z.t. 14. Danlele Mazzle- ro (Ita) z.t. 15. Roger Rosiers (Bel) z.t. 20. Henk Prinsen (Ned) z.t. 41. Ben Koken (Ned) z.t. 67. Fedor den Hertog (Ned. a.t. :i' V Roy Schuiten gaat juichend over de eindstreep in Frankfurt. Algemeen klassement: 1. Lasa (Spa) 39.17.57, 2. Martins (Por) 39.18.39. 3. Tor res (Spa) 39.18.47, 4. Ocana (Spa) 39.18.49: 5. Manzaneque (Spa) 39.18.53 6. Vlejo (Spa> 39.18.59, 7. Pesarrodona (Spa) 39 19.08. 8. Perletto (Ita) 39.19.10, 9. Kuiper (Ned) 39.19.14; 10. Rego (Por) 39.19.19: 11. Mendes (Por) 39 19.25. 12. Tamames (Spa) 39.19.26; 13. Martos (Spa) 39.19 29; 14. Fuente (Spa) z.t. 15. Oliva (Por) 39.19.33; 19. Koken (Ned) 39.19.43: 45. Den Hertog (Ned) 39.27.39, 72. Prinsen (Ned) 39.36.04 75. Plet van Katwijk (Ned) 39.49 05 76. Smit (Ned. 39.51.22, 77 Huizebosch (Ned) 40.08.42. we de hele wereld rond met een potpourri van nationaliteiten. Ik zie zo de beste menselijke relaties. We hebben zwarten, blanken, socialis ten en kapitalisten. Niemand van ons is een politicus, maar we zijn allemaal menselijke wezens en we kunnen heel goed met elkaar op schieten'. VERDEDIGING 'Zo zou de wereld er ook uit moe ten zien. Deze zaak zal ons er nog meer gespitst op maken om toe te zien dat er geen barrières tussen ons ontstaan'. McMillan sprak er verder zijn vol doening over uit dat de spelers die het toernooi in Mexico City verder afwerken, de verdediging van hem en zijn partner op zich hebben genomen. 'Het was een grootmoedig gebaar van hun kant. Ik heb nog met Cliff Richey gesproken die ook in Mexico is. En hij vertelde mij dat iedereen eigenlijk vond dat het hele evenement maar afgelast moest worden. Ik geloof dat zo een aktie precies is wat de Mexicaanse regering verdient. En misschien ge beurt er ook nooit meer zoiets als de spelers hadden besloten niet aan het toernooi deel te nemen. Maar aan de andere kant moeten ze toch ook rekening houden met de spon sor van het toernooi en met de WCT. Dat waren onschuldige be trokkenen. Daarom ook besloten de spelers toch maar verder aan het toernooi deel te nemen. U bent in mei en echtpaar f75,-. juni welkom op dinsdag, Profiteer dan van die woensdag, donderdag twee gratis reisdagen, of zaterdag. Behalve op En een heel jaar reist 8,17 en 20 mei. En28 juni. u dan tegen de halve Nog geen 60+/65+kaart? enkele reisprijs. Schaf 'm dan nu aan. Alle informatie staat Jaarkaart f 50,-,voor'n in 'n speciaal foldertje. Eén dag in mei en één dag in juni. Of twee dagen in mei. Van onze sportredactie BRUSSEL De Nederlandse hockeykampioenschappen bij de dames, Amsterdam, is gisteren in Brussel het toernooi om de Europa Cup gestart met een forse overwinning: 70. Het Zwitserse Red Sox Zürich bleek volstrekt kansloos tegen de Ne derlandse dames. Toch was het op de velden van Ukkel niet alleen aan de grotere kracht en techniek van Amsterdam te danken dat de zege zo hoog uitviel. Het was vooral de op alle fronten getoonde zwakheid van de Zwitserse dames, die in de verdedi ging zoveel gaten lieten vallen dat de Nederlandse ploeg de winst makkelijk ln de dubbele cijfers had kunnen uitdrukken. Het duur de tot de vijftiende mi nuut voor Amsterdam de leiding nam. De treffer kwam op naam van Toos Bax, die een door aanvoerd- ster Lieseth Stevens aangeslagen corner, achter de Zwitserse doel- vrouwe Marie Bernard sloeg. Da nielle Mares bepaalde de stand op 20 en weer uit een straf corner sloeg Toos Bax de derde treffer in. Bij die strafcorners bleek steeds weer dat de Red Sox-dames veel te traag reageerden bij het aanslaan. Na rust bepaalde weer Toos Bax de stand op 40. Kikki de Wolff voer de de score tegen de gedesillusio neerde Zwitserse dames vervolgens op tot 50 en 60 waarna Toos Bax haar vierde doelpunt scoorde. Toos Bax scoort de openings treffer voor Amsterdam. waardoor de eindstand op 70 werd bepaald. Met name na de pauze had Amster dam echter handen vol kansen ge kregen om de score verder uit te bouwen, maar onnauwkeurigheid en later ook door de voorsprong ver- oozaakte onattendheid. zorgden er voor dat het tegen een voor dit soort toernooien te zwak Red Sox bij 70 bleef. Groep A: Harve&tehuder Hamburg (Wdld)-Stade Francai (Fr) 42; (3—0). Eintracht Braunschweig (Wdld)-Slavla Praag (TsJ) 4—0. (2—0: Groep B: Ukkel Sport (Belg)-Campo Ma drid 80 (40). Amsterdam (Ned) Red Sox Zürich (Zwi) 7—0 (3—0). Uitslagen zes!andentoernooi voor heren- teams; België-Frankrijk 01 (02). doel punten: Burtschell (2). Pous, Pltau; En- geiand-TsJechoslowakiJe 21 (20). doelpunten: Engeland: Long (2). Tsje- choslowakije Lahade; Polen-Schotland 3—1 (2—1) doelpunten: Polen: Otula- kowskl, Grotowskl (2), Schotland: Healy. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM De eredivisieclub Excelsior zal een dezer dagen een laatste onderhoud hebben met Bob Janse die volgend seizoen in de voetsporen treedt van trainer Ben Peeters. Het ligt in de bedoeling dat de 54-jarige Janse die alweer bijna twee jaar op non-actief staat, bij de Rotterdammers voor één seizoen zal te kenen. Daarna zal Thijs Libregts die dan vermoedelijk in het bezit is van het A-diploma de taak van Janse over nemen. Bob Janse die in Rotter dam een bloeiende sportzaak drijft ontkende gisteravond met klem dat hij bij Excelsior slechts als papie ren trainer zal fungeren. 'Iedereen weet dat ik de voetballerij niet los kan laten en dat het werk van trainer mij verschrikkelijk boeit. Ik ben niet iemand die zich in een hoek laat drukken. Dat weet het bestuur van Excelsior deksels goed. Dat neemt niet weg dat ik graag met de beide trainers Libregts en Kouters wil samenwerken, maar het is absoluut niet zo dat Libregts het voor het zeggen heeft.' Bob Janse die onder andere eerder verbonden was aan NAC, Excelsior en FC Dordrecht en de taal van de voetballers als geen ander spreekt, ziet zijn leeftijd niet als een barriè re om het veeleisende vak van ere divisietrainer naar behoren te kun nen uitoefenen. 'Ik voel me nog fit, train dagelijks en houd de ontwtk- keling in de voetbalsport nauwgezet bij. Ik mag dan al 54 zijn, bij Feyenoord vindt men een dergelij ke leeftijd ook geen bezwaar, want de Pool Brzezanczyk is even oud als ik.' SANTOS Het heeft lang ge duurd, maar Pele heeft uiteinde lijk toch zijn beslissing genomen: hij keert niet terug als voetballer. Wekenlang heeft de Braziliaanse ex-stervoetbaler het aanbod van de New York Cosmos overwogen. Een aanbod dat Pele in een klap zes miljoen dollar rijker zou ma ken als hij voor drie jaar tekende. Pele besloot gisteren definitief nee te zeggen. De Braziliaan kon ook eigenlijk niet anders meer. Voor het we reldkampioenschap 1974 in West- Duitsland was er in Brazilië hefti ge druk op hem uitgeoefend om terug te keren naar het nationale elftal, dat zat te springen om een voetballer van zijn kaliber. Pele bleef toen bij zijn weigering. Het zou voor de Brazilianen een regel rechte belediging zijn geweest ais de toch inmiddels niet onbemid delde Pele nu voor de harde Ame rikaanse dollars zou zwichten. De New York Cosmos heeft nog niet helemaal de hoop opgegeven De kans bestaat dat het eerder al opgeschroefde bedrag nog eens verhoogd wordt, maar, zo zei Pele, 'geen enkel bedrag kan de rust vergoeden die ik nu bij mijn ge zin vind'. Bij de beslissing van Pele om niet te spelen voor de Amerikaanse voetbalclub heeft ook een belas tingtechnische zaak een rol ge speeld. Zijn adviseurs rekenden uit dat de helft van de zes mil joen dollar in Amerika zou ver dwijnen naar de belastingen. 'En', zei Pele, 'een deskundige vertelde mij dat ik ook in Brazilië nog eens belasting zou moeten betalen. Uiteindelijk zou ik dan een bedrag overhouden dat schommelt tussen 1.2 miljoen en 500.000 dollar. Wel nu dan, zou ik zoveel moeten gaan doen om geld aan anderen weg te geven?' Pele heeft gedurende 17 jaar in Brazilië voor Santos gespeeld. Hij hielp Brazilië bij het veroveren van drie wereldtitels. Officieel stopte Pele op 2 oktober 1974 met voetbal. Maar sindsdien heeft hij in een groot aantal benefietwed strijden gefigureerd terwijl hij voor een frisdrankenfabriek een campagne mee hielp opzetten om de jeugd het voetbalspel te leren, want een flesje prik gaat er na een partijtje altijd wel in. Pele ontkende de geruchten dat hij er nu over dacht weer bij Santos te gaan speen. Ï.ONDEX Derby County mag dan Engels voetbalkampioen zijn geworden, nóg meer roem valt er zaterdag voor twee andere clubs te verdienen in het Wembley-sta- dion. West Ham United en Ful- ham spelen dan om de Football Association Cup. Een traditiege trouw hoogtepunt van het voet balseizoen in Engeland. En deze keer ook een hoogtepunt voor de stad Londen. Voor de tweede keer in deze eeuw is de Cup Final een geheel Londense aangelegenheid. Dat betekent dat er buiten de Britse hoofdstad dit jaar wat minder aandacht zal zijn voor de uiteindelijke winnaar van de Cup. Maar de Londense voetbalkenners verzekeren iedereen ervan dat het een sportief hoogtepunt gaat wor den, want zowel Fulham als West Ham United staat bekend om zijn zeer aanvallende voetbal. De supporters van beide clubs voeren al wekenlang campagne voor de finale. De zaak wordt slechts overschaduwd door het te kleine aantal kaarten dat beide verenigingen toegewezen hebben gekregen: 25.000. West Ham wijst er dan op dat het dit seizoen gedraaid heeft met een gemiddeld aantal toeschouwers van 31.000, zodat enkele duizenden getrouwen teleurgesteld moeten worden of aanmerkelijk gestegen prijzen op de zwarte markt zullen moeten uittellen. Een eerste kort onder zoek op die verboden zwarte inarkt leverde op dat kaartjes met een nominale waarde van zeven pond (bijna veertig gulden) aan geboden worden voor 35 pond (ongeveer 190 gulden). De goed kope staanplaatsen van anderhal ve pond moeten nu al 20 pond (ruim 110 gulden) doen. Fulham heeft de eer als underdog aan de finale te beginnen. Dat levert naast een portie extra pu bliciteit ook straks de steun op van de onpartijdige toeschouwers op Wembley. Fulham speelt in de tweede divisie maar schakelde op weg naar de finale ondermeer ge renommeerde clubs als Everton, Carlisle en Birningham City uit. Een steuntje in de rug is ook nog dat Fulham in oktober met 2-1 van West Ham United won in een wedstrijd voor de League Cup. De bookmakers houden het er voorlopig echter op dat West Ham United normaal gesproken de fi nale dient te winnen. Deze club staat dan ook twee tegen een genoteerd. Maar ln een Cup Final tellen zoveel andere zaken mee, dat die notering niet zoveel zegt. Wat telt is bijvoorbeeld de erva ring in een ploeg. Fulham heeft tussen zijn jonge spelers twee van die ervaren mannen rondlopen: aanvoerder Alan Mullery en ver dediger Bobby Moore. Beiden speelden een groot aantal wed strijden voor het Engelse elftal. Moore was aanvoerder van het team dat in 1966 de wereldtitel won. West Ham United stelt daar wat minder ervaring, maar meer capa citeiten tegenover. Het team heeft dit seizoen geruime tijd meege draaid in de strijd om de nationa le titel. Naarmate het einde van de competitie naderde viel West Ham terug, maar na afgelopen maandag toen West Ham uitste kend spel liet zien tegen Arsenal, geloven met name de aanhangers dat de club weer helemaal in vorm ls en klaar om Fulhams opportunisme af te straffen met snel en inventief voetbal. Rennes-Sochaux 0-1, Lens-Nimes 3-0. Stand: St. Etienne 33-48, Olympl- que Marseille 35-47, Lyon 35-43, Bastia 33-42, Nimes 35-41. Uitslagen van deze week voor de Franse competitie gespeelde wed strijden: Paris St. Germaln-St. Etienne 2-2, Angers-Monaco 2-1, Olympique Marseille-Xantes 2-1, Bastia-Red Star 2-0, Nice-Reims 0-0, Metz-Lille 2-1, Troyens-Bor- deaux 1-0, Lyon-Strasbourg 4-1, Voor de Spaanse competitie leed Real Madrid afgelopen zondag al Spaanse kampioen geworden, een opmerkelijke 61 nederlaag tegen Zaragoza dat op de tweede plaats staat. Barcelona kwam, ondanks de noodzakelijke aanwezigheid van Johan Cruijff en Johan Nees- kens niet verder dan een doel puntloos gelijkspel tegen Elche. De overige uitslagen zijn: Vaien- cia-Celta de Vigo 20, Malaga- Granada 11, Gijon-Betis 20, Hercules-Espanol 21, Salaman- ca-Las Palmas 21, Atletico Ma drid-Real Sociedad 10. DAKAR Het eerste eindtoer- nooi om het wereldkampioenschap voor junioren zal in 1977 in Tunis worden gehouden. Er zullen in principe zestien ploegen meedoen aan dit toernooi, maar de FIFA heeft de mogelijkheid open gela ten om vierentwintig teams deel te laten nemen. De leeftijd van de spelers zal van 16 tot 20 jaar zijn. De FIFA heeft verder bepaald dat de Haitiaanse voetballer Francois Joseph geen gratie krijgt. Joseph werd tijdens het wereldkampioen schap in Duitsland voor een jaar geschorst wegens het gebruik van stimulerende middelen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11