Wie de wegen kent: ver vliegen voor een prikje dichtbij mentaar Afbraaktarieven om stoelen vol te krijgen Irverslag -1 —I&rverslag - 2 aarverslag - 3 aarverslag - 4 M Koel met zon weerrapporten (lintjes-)regen van beroepen biervliet ij del rode plein W/KWARTET WOENSDAG 30 APRIL 1975 BINNENLAND rident van de Nederlaidsche dr. J. Zijlstra, heeft er veistan- m gedaan in zijn jaarverslag [974 uitvoerig in te gaan op de of de huidige slechte economi- itie te vergelijken is met de toestand uit de jaren dertig, ie bij de wat oudere genera ons land valt die (begrijpelijke) te bespeuren. Zijlstra deelt deze [1 roenis gelukkig niet. jongei eerste plaats is de situatie nu tlden ir ernstig. De werkloosheid was ^en in een aantal landen vijftien tot ridig 8 procent en de wereldhandel >perbej lot een benauwend laag peil te- tond i «vallen. ®"eg- veel betekenis is ook. dat onze wel hi5 en 'n het 8ehele econo- >iezelf( proces nu veel verbeterd zijn. nbus« een voorbeeld te geven: in de ^Flor dertig gingen de regeringen van ester01 'anc*en bezuinigen, terwijl stimu- irde. 1 op zijn plaats zou zijn geweest. Sin va het huidige economische proces en 1 ang te houden, zijn nu in onze jmie een aantal wat men met :taan de scheepsbouw ontleende spraak noemt stabilisatoren louwd. Wordt iemand vandaag loos. dan houdt hij een belangrijk IV106T van zijn loon en dus de koop- V6RV it voor zijn gezin. Ons unieke systeem heeft dus niet aléén :er goede maatschappelijke kant; iconomische functie ervan mag syenmin onderschatten. verslag wijst de president van ïederlandsche Bank ook op het jje netwerk van handelsbelemme- dat in de jaren dertig cata- lale gevolgen had en in wezen de heeft teweegbracht. In die tijd i te veel landen van de foutieve iderstelling uit, dat bescherming de eigen landbouw en industrie t het sluiten van de grenzen een omische noodzaak was. niets nu niet weer denkbaar? Er immers af en toe berichten, die in richting wijzen. De kansen daarop ten veel geringer worden geacht rooral ook omdat in de internatio- sfeer betere zij het niet trdichte afspraken zijn ge kt Ook op dit terrein zijn de thten verdiept en wordt alweer: kkig meer en meer ingezien handelsbelemmeringen geen oplos- en bieden. president van de Nederlandsche k is zijn verslag begonnen met er te wijzen dat het met de werelde- omie niet goed staat, maar hij er tegelijk op dat de Nederland- economie zich verhoudingsgewijs in een gunstige positie bevindt; situatie die wij te danken hebben het wel heel toevallige feit dat in i bodem een rijke voorraad aard- ligt opgehoopt, itra vindt dat wij door de rijkdom het aardgas een unieke kans heb- om deze middelen te investeren zodoende doeltreffend zowel de jjm rkloosheid als de inflatie te bestrij- gedachte oppert hij slechts. Hij Ihoudt zich van de vraag of een van de extra opbrengst van het ■dgas niet moet worden besteed om te broeder en zusters in de derde reld ook extra tegemoet te komen om bijvoorbeeld invaliden in eigen een fleuriger bestaan te geven, kan men tegenwerpen: moeten latie en werkloosheid (en niet anders- i!) dan niet fors worden aange- kt? Natuurlijk is dat zo, maar ons kruipt dikwijls de vrees dat de ridige generatie wat te gemakkelijk te vaak beslag legt op de opbreng- van het aardgas, in de hoop dat ilgende generaties wel zullen zien zij uit hun problemen komen, wr de oplossing van het probleem de inflatie is uiteindelijk maar remedie: dat wij met elkaar wat inder begerig worden en niet zo an te dringen. jaarverslag ademt ook niet zo'n ssirnistische toon als critici van de esident van de Nederlandsche Bank dikwijls beweren. Hoogstens zou kunnen zeggen dat registrerende analyserende beschouwingen wel pijnlijk kunnen zijn. »ten we ook bedenken dat de heer ijlstra zijn jaarverslag in de eerste laats schrijft in zijn functie van resident van de Nederlandsche Bank. behoort een objectief, analytisch erSlag van het economisch gebeuren zijn; een registratie, maar niet Uereeerst een beoordeling van het conomisch beleid van het zittende abinet al zouden sommigen dat raag willen (en interpreteren zij dat ite ers'a8 dikwijls dan zo). is geen best-seller; al is het dit begrijpelijker geschreven dan in 974. Om één voorbeeld te noemen: president van de Nederlandsche afank heeft het woord 'recycling' ver met het mooie Nederlandse 'terugsluizen', waardoor een ilijk begrip ineens veel begrijpelij- is geworden. gemis in het verslag is een sociale sf&ragraaf. Onbekend blijft hoeveel sen 's morgens het deftige en luxueuse gebouw ean het Frederiks- in Amsterdam binnen gaan. een ondernemingsraad wordt ild taker i plein Over door Dick Ringlever AMSTERDAM Het is weer bal op het tarievenfront van de luchtvaart. Nu op de luchtlij nen naar Noord-Amerika de rust na het prijzen-gemarchan- deer in wild west-stijl van en kele jaren geleden min of meer is hersteld, lijkt zich feller dan weleer de strijd om de volle vliegtuigstoel in oostelijke rich ting te verplaatsen. Tegen de tarieven, die ver onder de offi ciële liggen wordt vervoer aan geboden. Wie voor een prik de lucht in wil kan dat, als hij al thans de wegen kent. Zomaar een paar voorbeelden uit recente krante-advertenties. Voor nog geen dertienhonderd gulden kan de reiziger al heen en terug naar Djakarta, voor 1590 gulden naar Johannesburg, voor nog geen duizend gulden naar Sydney. Het zijn maar enkele van de vele lok- prijzen, waarmee zelfs gerenom meerde en met modern materiaal vliegende luchtvaartmaatschappijen 'uitverkoop' houden. Dat wil zeggen: zélf timmeren ze er natuurlijk niet mee aan de weg om de zakenman, die op diezelfde lijn dienst wél het volle pond betaalt, niet voor het hoofd te stoten. Re clame en verkoop worden overgela ten aan kleine (maar vaak ook meer bekende) "reisbureaus, die zelfs aan deze lage tarieven nog een aardig zakcentje overhouden omdat ze zelf hun provisie mogen bepalen. Ze kopen gewoon een stel stoelen in en verkopen die weer voor een prijs, waarmee ze denken te kunnen concurreren. Tegen de regels In verreweg de meeste gevallen opereren die luchtvaartmaatschap pijen daarmee tegen de regels in. Ook wanneer het gaat om maat schappijen, die niet zijn aangeslo ten bij de IATA, de overkoepelende organisatie van de officiële lijn dienstmaatschappijen, die de tarie ven vaststelt. Want naast die IA- TA-afspraken bestaan er ook over eenkomsten op regeringsniveau. Die houden meestal in, dat slechts lan dingsrechten op Schiphol worden verleend als men zich houdt aan bepaalde prijsafspraken. Worden deze voorschriften niet nageleefd, dan heeft de RLD het recht verdere landingsrechten te weigeren. Dat de RLD deze harde lijn tot nu toe niet heeft gevolgd, komt vooral omdat zulke drastische maatregelen ook een delicate kant hebben. Want wat zou kunnen gebeuren als om maar één naam te noemen een niet bij de IATA aangeslo ten maatschappij als Singapore Airlines op Schiphol de voet wordt dwars gezet? Dan zou de regering van Maleisië best eens kunnen drei gen met intrekking van de lan dingsrechten van de KLM in Sin gapore. En dat doe je als dienst, die in de praktijk heeft bewezen de bescherming van de KLM hoog in haar vanen te voeren, natuurlijk niet zo gauw. En zolang die dienst haar tanden niet laat zien kan het dan gebeu ren. dat zo'n maatschappij behalve goedkope vluchten 'naar het oosten ook nog eens een 'wit' retourtje 'Witte vogels' trekken steeds meer passagiers van de maat schappijen, die nog steeds het volle pond vragen. Londen (van Schiphol) voor nog geen 150 gulden op de markt brengt, niet met een ongeregelde charter, maar gewoon op de lijn dienst. Elk honderdje dat binnen komt 'is immers meegenomen als je op zo'n traject toch maar met een half vol toestel vliegt. Dat de dienst na lang aarzelen nu toch tot stappen overgaat, moet worden verklaard uit de druk van de KLM. Die heeft al vele maanden met lede ogen moeten aanzien dat zij een steeds groeiend aantal pas sagiers aan deze 'witte maatschap pijen' verloor. Op een onlangs ge houden vergadering van agenten, (mensen die KLM-tickets verko pen) heeft de KLM-directie er geen misverstand over laten bestaan dat zij hard zou ingaan tegen de bui tenlandse concurrentie 'Witte vogels' Met de verkoop van vliegtickets wordt gemarchandeerd. Voor insi ders Ln de reiswereld is dat geen geheim. Vooral nieuwe maatschap pijen. die nog wind in de zeilen moeten krijgen en maatschappijen uit ontwikkelingslanden, die meer waarde aan harde valuta dan aan afspraken hechten, zijn best bereid water in de wijn te doen. Datzelfde geldt voor sommige Oosteuropese maatschappijen. Zo kan men bii- voorbeeld met de Russische Aero- flot duizenden guldens voordeliger dan het officiële tarief naar Tokio vliegen (omstreeks zestienhonderd gulden). Jawel van Schiphol en le gaal. Want bij vertrek krijgt men een keurig en echt ticket voor Mos kou. waarvoor het normale IATA- tarief moet worden betaald (om streeks duizend gulden). Maar een maal in Moskou gelden de IATA- afspraken niet meer en kan men voor een veel lagere prijs de verde re, veel grotere, afstand vliegen: naar Tokio evengoed als naar Bangkok. Enig probleem is. dat men die ta rieven niet in de brochures van de grote reisbureaus vindt. Bij de luchtvaartmaatschappijen zelf krijgt men ze trouwens al evenmin te horen. Geen enkele maatschappij van naam wil het etiket 'witte vo gel' op haar vleugels geschilderd hebben. Niet de maatschappijen van ver weg. maar ook niet onze eigen KLM. die zich in eigen land dan braaf aan afspraken pleegt te Maar men moet wel risico's nemen... houden, maar over de grens ook wel eens een oogje dicht doet als het er om gaat dure lege stoelen te vullen. Verkoop van de tickets wordt in handen gegeven van reisbureautjes die met hun aanbiedingen overi gens veelal maar beperkt adverte ren. Niet alleen omdat ze zonder die advertenties hun stoelen toch ook wel kwijtraken, maar vooral omdat hun het geld voor grote campagnes ontbreekt. Daarnaast speelt een rol, dat het in veel gevallen slechts gaat om tijdelijke voordeelaanbiediediingen, waarvoor geen grote actie kan worden ge voerd. De touroperator krijgt dan een aanbod van enkele tientallen stoelen op een beperkt aantal vluchten (voor een spotprijs), die hij zo snel mogelijk aan de man moet zien te brengen. Dit betekent, dat het grote publiek nauwelijks inzicht heeft in de moge lijkheden. want officiële program ma's zoals die voor de vakantierei zen door de grote touroperators worden uitgegeven, bestaan niet. Risico's Voor de RLD. de KLM, maar ook voor de consument zélf. is dat mis schien ook wel zo prettig. Want die consument neemt met de koop van zo'n ticket in sommige geval len wél een risico, zegt de RLD. 'Onze ervaring is, dat de tickets ook als er al voor betaald is pas op het laatste moment worden af gegeven. Dat betekent, dat de klant dus niets in handen heeft en als zo'n vlucht onverhoopt niet door gaat nauwelijks mogelijkheden voor verhaal heeft. Veel van die kleine bureaus zijn trouwens financieel niet in staat schadevergoeding te betalen. Het is wel gebeurd, dat een klant voor zo n goedkope reis naar de luchtha ven van Parijs werd gestuurd, waar de hostess hem wel verder zou hel pen. Die hostess vond hij natuurlijk niet; ze was er trouwens niet eens, evenmin als het vliegtuig. Wie goedkoop wil vliegen moet wel beseffen, dat hij risico's neemt. Dat hij eenmaal op de plaats van bestemming ook wel ineens te horen kan krijgen dat de terugreis niet of nliet op de afgesproken dag kan doorgaan.' Bij de organiserende reisbureaus worden die 'verdacht makende ar gumenten' onjuist genoemd. 'In het verleden', wordt daar gezegd, 'is dit inderdaad gebeurd. Maar toen be trof het vooral goedkope charterrei- zen. De reizen waar het hier om gaat, zijn voor het grootste deel vluchten op lijndiensten. Vluchter! dus. die niet geannuleerd kunnen worden'. Een argument, dat steek lijkt te houden, gezien het toch vrij geringe aantal klachten. Voor de RLD is dat echter geen reden af te zien van haar voorge nomen acties, waarmee zij met één slag een eind wil maken aan de illegale activiteiten van KLM-con- currenten. Of de maatschappijen hun uitvals- poort dan zullen gaan verleggen van Schiphol naar Brussel. Londen of een Duitse luchthaven? Een RLD-topman'dat lijkt me onwaar schijnlijk. Met de luchtvaartdien sten van de omringende landen zijn voor deze campagne duidelijke afspraken gemaakt. Vluchtwegen naar het buitenland zijn er nauwe lijks meer.' Van onze weerkundige medewerker Koninginnedag zal veel koeler zijn dan dinsdag. De temperatuur komt niet hoger dan 12 a 13 gr. Celsius. Voor regen zijn we niet zo heel erg bang. althans niet voor aanhouden de regen, wel kan er plaatselijk een bui vallen. Plaatselijk mogen we ook rekenen op flinke zonnige peri oden. Aan de voorzijde van een koufront uit Engeland is het giste ren flink warm geworden. In Rot terdam en Amsterdam werd 19 gra den genoteerd, in de Bilt en Maas tricht 23 graden. Keulen was op nieuw wat warmer met 25 graden Celsius. Dit eerste koufront dat zich gisteravond uitstrekte van Jutland via West-Duitsland naar n.o.-Fran- krijk heeft plaatselijk flinke buien doen ontstaan. Zo kregen we uit niet gerept en zo die er al is, wordt niet duidelijk of deze raad bijvoor beeld instemde met de benoeming van drie nieuwe commissarissen. Het doet wat onwezenlijk aan vooral als men bedenkt dat de bankpresident tevens lid is van de Sociaal-Economi sche Raad (SER). En in het al even deftig aandoende gebouw van de SER aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag werd indertijd met instemming van de heer Zijlstra besloten de on dernemingsraden in te schakelen bij de voordracht en benoeming van com missarissen. De Nederlandsche Bank kent naast een raad van commissarissen ook een bankraad. Misschien kunnen enkele leden uit die raad (bijvoorbeeld de heren Lanser, Kok en Spit) eens infor meren bij de president hoe dat nu precies zit. Almelo bericht dat daar vrijwel de hele middag forse buien waren ge passeerd met zo nu en dan onweer. Om zeven uur gisteravond werd door de Engelsen nog op twee plaatsen onweer gepeild, in de Duitse bocht. Achter het front is de lucht niet geheel stabiel, maar ver geleken met Ierland schikt het nog wel. Boven de Ierse Zee trok gister avond namelijk een tweede kou front. dat veel meer buien uitlokte. Ook was het daar behoorlijk koud. midden op de dag soms 7 a 9 graden Celsius. Over temperatuur contrasten gesproken. Gistermiddag waren de tegenstellingen vooral scherp boven noord-Frankrijk. Op een bepaald moment was het in Pa rijs en omgeving 20 tot 22. plaatse lijk 23 graden (voor het koufront), terwijl in Cherbourg en Boulogne geen hogere temperatuur dan 9 graden werd gemeten (achter hel koufront). Even verder gekeken zien we dat op IJsland het weer bijzonder koud geworden is, aan de noordzijde van de stormdepressie die gisteren langs de Hebriden trok. Midden op de dag was het daar niet warmer dan 5 tot 9 graden onder nul. Gisteravond meldde o.m. Galtarviti in n.w. IJsland matige sneeuwval bij -9 graden Celsius. Deze inval van kou breidde zich tot over Schotland uit en zelfs werden gisteravond uit noord-Engeland ha gelbuien gemeld. Het moet ons van het hart dat wij deze koude toe stand daar in het noordwesten ei genlijk niet helemaal vertrouwen ten aanzien van het weer in de eerste meiweek bij ons. Maar de verwachting op termijn van het KNMI ziet het blijkbaar nog niet zo erg malaise-achtig in, want de ver wachting tot en met vrijdag luidt: 'overwegend droog met zonneschijn en maximum temperaturen van plm. 14 graden Celsius.' Amsterdam zwaar bewolkt 19 0 De Bilt regenbui 21 0.1 Deelen regenbui 23 2 Eelde zwaar bewolkt 22 0 Eindhoven regenbul 24 3 Den Helder regenbul 17 0.1 Luehth. R'dam regenbui 19 0.1 Twente half bewolkt 23 0 Viisslngen regen 16 02 Zd.-Limburg zwaar bewolkt 23 0 Aberdeen licht bewolkt 11 0 Athene onbewolkt 19 0 Barcelona onbewolkt 18 0 Berlijn onbewolkt 23 0 Bordeaux licht bewolkt 23 0 Brussel regen 23 3 Frankfort onbewolkt 24 0 Genève onbewolkt 22 0 Helsinki zwaar bewolkt 14 0 innsbrück onbewolkt 23 0 Kopenhagen onbewolkt 15 0 Locarno onbewolkt 22 0 Lissabon onbewolkt 21 2 Londen zwaar bewolkt 13 0.6 Luxemburg licht bewolkt 22 0 Madrid onbewolkt 18 0 Malaga licht bewolkt 18 0 München onbewolkt 21 0 Nice onbewolkt 19 0 Oslo geheel bewolkt 11 0.4 Parijs regen 22 1 Rome onbewolkt 19 0 Split onbewolkt 20 0 Stockholm zwaar bewolkt 14 0 Wenen onbewolkt 21 0 Zürich onbewolkt 22 0 Casablanca licht bewolkt 20 0 Is nis half bewolkt. 18 0 HOOG WATER Vllssingen 5.29-17.51: Harlngvlietslulz©n 7.11-19.39: Rotterdam 8.29-20.37; Scheve lngen 6.37-19 06: IJmulden 7.21-19.5u; Oen Helder 10.58-23 07; Harllngen 1.16- 13.27; Delfzijl 3.38-15.44: onder redactie van loessmit Wie de 'buitengewone editie' van de Nederlandse Staatscourant, uitsluitend gevuld met namen van de mensen die dit jaar ko ninklijk onderscheiden zijn, in handen krijgt zoekt natuurlijk eerst of zijn eigen naam ergens tussen staat. En als dat niet het geval is. of er dan rgisschien een lintje voor vrienden of kennis sen af kon. Maar stel dat er onder al die kleine lettertjes niet één beken de naam voorkomt, dan is er nog veel te beleven aan het doorbladeren van deze staats courant. Je krijgt bijvoorbeeld een aardig idee van de beroepen die in dit land worden uitgeoe fend. Soms zijn dat beroepen waarvan je niet eens meer wist dat ze nog altijd bestonden en een andere keer moet je er een groot vraagteken achter zetten. Wat doe je nou voor je boter ham als je bijvoorbeeld 'tellen controleur' bent? 'Roker' is al makkelijker te begrijpen; in het staatsblad gaat het niet om een van die miljoenen die sigaret na sigaret in rook doen opgaan, maar om iemand van een worst- fabriek. Een heel moeilijke is deze: opzichter B bij het Eer- staanwezendschap der genie. Wie of wat is dat 'Eerstaanwe- zendschap'. zo hoog dat het met een hoofdletter dient te worden geschreven? De Winkler Prins verklaart, dat onder de genie- commandanten de 'in verschil lende plaatsen gevestigde eerste aanwezend-ingenieurs' ressorte ren en die ingenieurs zullen dus samen wel het hoogmogende 'schap' vormen. In het leger kunnen ze trouwens toch met vage omschrijvingen terecht: met een 'militair werkman', hoe duidelijk ook op het eerste ge zicht, kun je ook alle kanten uit, want wat voor werk doet zo'n werkman dan wel? Een paar heel andere beroepen uit de zestien pagina's lange op somming: tweede procesregelaar kookovens. oppakker, medewer ker batteur. losnemen, breuk waarnemer. afdraaier. getouw baas. aanhouder, koker-hakker, ijzerwerker-afschrijver, huiden sorteerder, poppenmaaksteron dergrondse seingever, assistent werker. huidenovernemer-calcu lator. chef van het tankenpark, opper schipper. opper schrijver, doodgraver, bastiaan. contract- tonnenlegger. steigerman, kapi tein indianendorp, gids. veer man, touwslager, zaadselecteur, werkmeester pijpenbewerken, zaalbaas, melkventer, handvor mer en stapelaar. Behalve grote groepen politie- PTT en NS-mensen zijn er ook veel bestuurders onderscheiden van alle mogelijke verenigingen, als daar zijn: de vereniging De Konijnenvriend, de damesvere niging Uitbreiding-West, de wie lervereniging 'Elk naar zijn krachten', de ijsclub 'Sport Staalt Spieren', de fanfare 'O- verwinning Na Strijd' en de har monie 'Uitspanning door In spanning'. Expres heben we niet gelet op kleurverschillen in de onder scheidingen, en alle bronzen, zil veren en nog edeler metalen ge woon door elkaar laten lintjes regenen. Want of een gelukkige nou brons of goud krijgt, een onderscheiding blijft zonder on derscheid een onderscheiding. Die kun je toch niet in een vergrotende of overtreffende trap zetten. Een voetgangersbrug bouwen over een drukke verkeersweg. Een karwei voor een 'militair werkman'? (Zie ook: lintjesregen van beroepen.) ken. Gaat Castro op het verzoek in, dan is Ouwehand van plan de nieuwe flamingoplek 'Rode Plein' te noemen. Niet vanwege de kleur van de Cubaanse dicta tor. maar omdat zijn vogels er zo uitzien. Families met de naam Van Bier vliet vind je tot in Canada. Au stralië en Afrika toe. Maar in het weekend van 10 en 11 mei zullen honderden van hen in het Zeeuwse stadje Biervliet, waar ze oorspronkelijk vandaan komen, een familie-reünie komen vie ren. Op uitnodiging van de ge meente koppelen de Van Bier- vliets hun bijeenkomst aan het tradionele Geuzenfeest en dat betekent voor de inwoners van Biervliet dat dat feest een beetje langer duurt dan gewoonlijk. Volgende week zaterdag is er voor de Van Biervliets en de inwoners van Biervliet samen een verbroederings-Geuzenbal en 's zondags gaan ze nog samen naar de (rooms-katholieke) kerk ook. Uiteraard gaat daar een pa ter Van Biervliet voor. Van de drieduizend Van Bier vliets zullen er naar verwachting zeker zes- k zevenhonderd in het stadje bijeenkomen, maar er kunnen er altijd meer bij. Wie ook zo heeet en nog niets van de reünie gehoord had, kan zich alsnog met gezwinde spoed op geven bij ir. Luc. van Biervliet, Erpsestraat 125, 3070 Kortenberg (bij Brussel) in België. Al eerder heeft de directie van Ouwehands dierenpark vreemde staatshoofden benaderd om zo aan exotische dieren te komen. Zo heeft de afgezette Ethiopi sche keizer Haile Selassie desge vraagd al eens twee leeuwen aan de dierentuin gegeven, die promt 'Addis' en 'Abeba' genoemd wer den. Nu willen ze in Rhenen graag wat rode flamingo's voor de vijver in de 'Afrikaanse step pe' en die komen alleen in Cuba voor reden waarom Fidel Castro in eigen persoon is aangespro- Onder de bekende tv-persoon- lijkheden blijken er enkele tien tallen zo ijdel, dat ze de uitgave van een boekje met een dikke duizend van die tv-presentato- ren, -omroepsters, -regisseurs, -produceurs, -acteurs en wat er alzo meer regelmatig op en ach ter de buis verschijnt, onmoge lijk hebben gemaakt. Ongeveer een jaar lang heeft Televizier wekelijks één tot twee pagina's vol foto's en korte bio grafieën van die ruim duizend bekende personen gepubliceerd. Veel lezers spaarden die op, maar omdat zoveel mensen daarom vroegen, besloot Televi zier een boekje van dit 'tv-abc' te maken. De afspraken met een uitgever waren al gemaakt, toen de moeilijkheden met die enkele tientallen begonnen: Niet dat ze niet in dat abc wilden staan, maar we citeren Televizier dan zonder vermelding van ge boortedatum (op straffe van een kort geding), of voorzien van een wat charmantere foto, of met een langere biografie of met een tekst door de betrok kene zelf samengesteld, of met vernielding van een overigens geweigerde koninklijke onder scheiding, of tegen een vergoe ding van één gulden per exem plaar. of helemaal niet omdat de plaats in het alfabet de betrok kene zou doen belanden naast een vermeend ordinaire zange res'. En zo ging het door. Na het losbarsten van deze complete kermis der ijdelheid zag Televi zier maar af van het abc-boek. •Ik vind het niet erg. dat hij af en toe een dutje doet. Dan maakt bij in die tijd ook geen fouten.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5