Voorburgse raad wijst aanvraag speelcasino af Scholieren op de bres voor behoud panden Prinsegracht Haagse Orgel Kontakt: 21 concerten Haagse PvdA fel tekeer tegen spreidingsplannen Zoetermeer verwacht in komende jaren een miljoenen- tekort Veel festiviteiten morgen in Leiden Burgemeester Rijnsburg komt uit Barradeel (Fr) Op voorstel college b. en w. 'Alle krachten mobiliseren' Kiesrecht voor ambtenaren die in buitenland zijn Opknapbeurt voor Klein Zwitserland Haagse agent hielp schaap bij bevalling Ds. Van Heerden bij afscheid geridderd Staatssecretaris zet haast achter nieuwbouw CIOS Protest tegen bot dure huurwoninge in Leidse Merenw Herdenkingszegels uitgereikt TROUW/KWARTET DINSDAG 29 APRIL 1975 REGIO DEN HAAG/LEIDEN VOORBURG De Voorburgse gemeenteraad heeft gisteravond na een drie kwartier durende discussie besloten mee te gaan met het voorstel van het college van B. en W. geen verzoek bij de minister van justitie in te dienen tot het vestigen van een speel casino in het voormalige Forum-theater aan de Herenstraat. Forum-direkteur P. J. Dieckman had burgemeester en wethouders destijds laten weten dat hij nogal geporteerd was voor een dergelijke speelgelegenheid ln Voorburg. De meeste fracties uitten scherpe kri tiek aan het adres van het college over de gevolgde procedure, waarna burgemeester Feith verzocht of een fractie een motie wilde indienen om formeel te weten te komen of de raadsmeerderheid wél voor een casino was. De liberaal drs. Werkman stelde voor toch een aanvraag bij de mi nister in te dienen, maar toen merkbaar werd dat hij geen steun kreeg van PvdA. PPR. CDA en On- afhankeleijken zag hij van de mo tie af. B. en W. hadden in een notitie aan de raad laten weten dat zij weinig zagen in een casino in Voorburg, immers het Kurhaus in Schevenln- gen Is één van de gegadigden en dat ligt niet ver van Voorburg. Het college vond ook dat Voorburg niet voldoende 'ambiance' kan bieden. o.m. door een gebrek aan hotelac commodatie en toeristische attrac ties. B. en W. stelden verder dat een speelgelegenheid niet strookt met het karakter van de gemeente en met name met het dorpskarakter van het oude centrum. Overlast De diakonie van de hervormde ge meente had al laten weten voor overlast te vrezen, die bewoners van huize "Rustoord' van het casino zouden ondervinden. Het Forum theater ligt nL vlakbij dit bejaar dencentrum. Voorts hadden sommige leden van het college 'op principeel-ethische gronden' bezwaren tegen een casi no. Tenslotte sprak het college haar twijfels uit over het feit dat het casino een nodige-economlsche-im- puls aan het centrum van de ge meente zou geven. De middenstand zei op haar beurt dat door een casino wel degelijk een opleving van het oude dorpscentrum te ver wachten zou zijn. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het bestuur van het gewest Den Haag van PvdA is geschokt door de regeringsplannen inzake de spreid van rijksdiensten. 'Het gewestbestuur zal alle krachten mol seren om te proberen te verhinderen, dat de voornemens op geschetste wijze tot uitvoering gebracht worden', aldus de Pv ZOETERMEER De gemeente Zoetermeer zal in de jaren 1976- 1980 een miljoen steun van de overheid nodig hebben. echter niet verhelen dat een op dit moment niet te voorzien aantal za ken zich kan wijzigen en dat een aantal gegvens. die voor planning noodzakelijk gekend moeten wor den. nog helemaal niet op hun waarde te schatten zijn. Het ligt in de bedoeling dat elk jaar een fi nanciële planning aan de raad zal worden voorgelegd. Zoals bekend is het uitbrengen van de prognose een eis van de raad die werd gesteld bij de behandeling van de gemeentebegroting. B. en W. stellen in de aanbiedingsbrief te verwachten dat de kwaliteit van de planning telkenjare wat groter zal zijn. Enkele uitgangspunten van de prognose zijn: 980: 29.150 woningen (1976- 15.250). —1980 77.500 ingezetenen (1976: 45.400). De financiële consekwenties van de overall-planning maatschappelijk- kulturele voorzieningen, aangepast aan de per 1 april 1975 geplande behoeften zijn in de financiële prognose doorberekend. De voorzie ningen in dit destijds gemaakte plan vergen een investering van 86 miljoen, waarvan 45 miljoen bestemd zal zijn voor het realiseren van voorzieningen in het stadscen trum. Twee scholieren van de prof. Gunning-mavo in de expositieruimte. De één heeft de ander in de schandpaal gezet. DEN HAAG Leerlingen en leraren van de christelijke prof. GGunning-mavo aan de Prinsegracht hebben zich opgeworpen voor het behoud van 'hun' Prinsegracht. In de financiële prognose die dezer dagen aan de gemeenteraad is uit gebracht noemen B. en W. een tekort van 19- ƒ25 miljoen. In dat geval zijn de plaatselijke belas tingen al tot het maximum opge trokken. 'Om een leefbaar Zoeter meer te kunnen ontwikkelen is het gefourneerd krijgen van deze be dragen een absolute voorwaarde. Goed dient in het oog te worden gehouden dat wanneer in enigerlei jaar geplande voorzieningen van wege het niet voorhanden zijn van financiële middelen niet tot uitvoe ring kunnen komen, dit een zwaar dere last legt op de erop volgende jaren', aldus B. en W. In de nota die een inzicht zal moeten bieden hoe het met Zoeter meer in financieel opzicht zal rei len en zeilen ln de komende jaren hebben B. en W. naast nieuw te realiseren voorzieningen (lncluisef die in de maatschappelijk-culturele sector vallen) en de daaruit voort vloeiende lasten, ook een budget prognose toegevoegd. Het college hoopt dat met het op stellen van de financiële prognose de raad ln staat gesteld zal worden redelijk verantwoorde besluiten te nemen. B. en W. willen daarbij Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het kabinet Den Uyl wil Nederlandse ambtenaren die in het buitenland zijn gestationeerd kiesrecht voor de Tweede Kamer geven. Daartoe wordt de kieswet ge wijzigd. Andere categorieën Neder landers die ln het buitenland wo nen kunnen datzelfde recht pas krijgen wanneer de grondwet de mo gelijkheid daarvan zal hebben geo pend. Volgens de grondwet hebben alleen 'ingezetenen' van ons land het ac tieve kiesrecht. Volgens het kabinet kan men ambtenaren, bijvoorbeeld van de ambassades of van suprana tionale instellingen nog tot de in gezetenen rekenen. DEN HAAG Nu de onderhouds werkzaamheden in het Haagse Bos zo goed als voltooid zijn heeft het Staatsbosbeheer besloten om ook Klein Zwitserland een opknapbeurt te geven. Het is onder meer nodig, dat een groot aantal nog Jonge esdoorns wordt verwijderd. De uit- ounning van het bos is noodzake lijk om de gezonde bomen voldoen de ruimte te geven, waardoor ze zich beter kunnen ontwikkelen en waardoor de groei van struiken en kruiden wordt bevorderd. Volgens Staatsbosbeheer is de concurreren de werking van de vele esdoorns momenteel funest voor de oudere bomen. Het voetpad door Klein Zwitserland zal verbeterd worden en de moeilijk begaanbare trap bij de Alkemade- laan zal vervangen worden door een nieuwe houten trap. De houtvester van het gebied. Jhr. Ir. W. de Beaufort, hoopt het werk tegen het einde van de lente af te hebben. Tal van monumentale panden op de Prinsegracht verdienen het vol gens deze leerlingen om behouden te blijven. Zij trachten een steentje bij te dragen aan de verwerkelij king van de slogan van het Monu mentenjaar '75 'Een toekomst voor het verleden'. Dat hebben zij ge daan door het inrichten van een tentoonstelling over de historie van de Prinsegracht en tal van de oude panden langs deze gracht. De expositie is ingericht in het Zoutmanhuis aan de Prinsegracht 75. naast de school, en is een stuk je zelfwerkzaamheid van alle leer lingen van de derde klassen van de MAVO. Zij hebben zelf tal van fo- DEN HAAG Een Haagse politieagent heeft zondag een schaap van de kinderboerderij aan de Cornoeljestraat helpen bevallen. Het schaap was bij de bevalling in moeilijkheden gekomen, waarna buurtbewo ners de politie belden. Toen deze echter geen dierenarts konden vinden werd de agent naar de kinderboerderij ge stuurd, omdat hij enige erva ring heeft met bevallingen van dieren. De Haagse politie heeft laten weten, dat moeder én kind het goed maken. to's gemaakt van de vele panden of deze uit oude archieven opgespoord. Handvaardige leerlingen hebben van enkele van de fraaiste gevels, zoals' conservatorium en Boterwaag. op schaal modellen gemaakt. Op de band zijn gesprekken opge nomen met bewoners van panden op de Prinsegracht. Er zijn video reportages gemaakt die op het tele visiescherm te zien zijn. Daarnaast zijn oude documenten, etsen en te keningen tentoongesteld. Op enkele panelen wordt de geschiedenis ge toond van de meest bekende pan den van de Prinsegracht. Zoals het vroegere 'Spin- of tuchthuis', dat stond op de plek waar tot voor kort het kantongerecht was gehuisvest, of de Korenwaag die nu het con servatorium herbergt. Dan is er de Boterwaag, het Hofje van Nieuw koop en het huis van Dedel. Al deze oude panden dateren uit de zeven tiende eeuw. uit die tijd na het Randweg in Nootdorp niet naar 't oosten N^CIDOKP'De geplande rand weg achter het raadhuis van Noot dorp moet niet verder naar het oosten worden aangelegd, zoals door één der raadsleden is gesugge reerd'. Dit is de mening van B. en W., die vinden dat een verschuiving van de randweg een aantal voorde len van die weg te niet zou doen: de bereikbaarheid van de parkeer plaatsen in het Dorpscentrum wordt slechter, de aan- en afvoer van goederen wordt bemoeilijkt, de mogelijkheid om een voetgangers gebied in het centrum te maken zal wellicht lang niet zo goed zijn als verwacht wordt op grond van de bestaande plannen en bovendien zullen de aanlegkosten aanzienlijk hoger zijn (mede omdat de weg dan langer moet worden en omdat meer dure grondaankopen nodig zullen zijn). De huidige plannen voor een randweg hebben een tweeledig doel. Allereerst zal de weg de doorgaande (auto)verkeers functie van de Dorpsstraat moeten overnemen, waardoor het mogelijk wordt het centrum voor voetgan gers vrij te maken. De geplande weg beoogt verder het dorpscen trum voor parkeren en voor de aan- en afvoer van goederen beter bereikbaar te laten zijn. graven van de Prinsegracht (in 1642) waarover de bekende dichter Jacob van der Does in 1668 schreef: 'Dit is de schoonste gragt, die iemand aan kan schouwen, van water en geboomt, van bruggen en gebouwen, die niet zou wijken voor een gragt van d'Amstelstadt, indien zij was volmaeckt en al haar huy- sen hadt'. De expositie in het Zout manhuis is gratis toegankelijk. SCHEVENINGEN Na afloop van de bijzondere dienst in de Badka- pel, die geheel in het teken stond van het afscheid van ds. J. H. van Hcerden van hervormd Schevendn- gen kreeg deze predikant uit han den van mr. P. E. E. Briët, chef van de afdeling kabinetszaken van de gemeente Den Haag zondagavond de versierselen uitgereikt, verbon den aan het ridderschap in de orde van Oranje-Nassau, waarmee zijn vele verdiensten werden on- veningse gemeenschap werden on derstreept. Tevoren was ds. Van Heerden op waarderende wijze toe gesproken door d s. Jac. de Vries, voorzitter van de Centrale Kr ke- raad van de hervormde gemeente te Scheveningen. Ds. Van Heerden had de tekst voor zijn afscheids preek gekozen uit 1 Thessaloni- cenzen 2 8 'de man die gaat en de zaak waarom het gaat'. Tal van collega's en oud-collega's woonden de drukbezochte dienst bij. DEN HAAG/ZOETERMEER Zo spoedig mogelijk zal een team wor den gevormd, dat een begin gaat maken met de bouw van het Cen traal Instituut voor de Opleiding van Sportleiders (CIOS) te Zoeter meer. Staatssecretaris Veerman van onderwijs en wetenschappen heeft dit gisteren meegedeeld in een brief aan de Tweede Kamer. Hij deed dit overeenkomstig zijn belof te van begin maart, toen het WD- Kamerlid mevrouw Smit-Kroes hem interpelleerde over de nieuwe CI- OS-vestiging. 'In de vorm, die de spreiding vol gens de recente nota zal krijgen, doet deze spreiding ongetwijfeld ernstig afbreuk aan de positie van de ambtenaar als mens en als werknemer, en bovendien aan de positie van Den Haag als leefbare stad' zo meent het gewestelijk be stuur van de PvdA. Van een vrij- Nieuwe dirigent koor Julianakerk DEN HAAG John Verheyen is per 1 mei 1975 benoemd tot diri gent van het Julianakerkkoor-Laus Deo als opvolger van Henk Herzog. die om gezondheidsredenen ge dwongen was de dirigeersto neer te leggen. Het Julianakerkkoor-Laus Deo werd in augustus 1974 gevormd door sa mensmelting van twee koren, die ieder meer dan 50 jaar bestonden. Onder leiding van de tijdelijk diri gent Arie Smit gaf men op 18 april j.l. in de Julianakerk een z.g. drie- generatiesconcert als propaganda voor de koorzang. Het koor telt momenteel 90 leden, doch onder leiding van de ambitieuze dirigent Verheyen, die vooral bekendheid kreeg door de jaarlijkse kerscon certen in de Grote Kerk, lijkt het Julianakerkkoor-Laus Deo een bloeiende toekomst tegemoet te gaan. Het koor repeteert op don derdagavond van 20-22 uur in de trouwzaal van de Julianakerk aan de Kempstraat. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Dodelijk ongeval op Haagse Alkemadelaan DEN HAAG De 20-jarige K. C. Holt uit Dordrecht is in de nacht van zondag 'op maandag bij een verkeersongeluk in Den Haag om het leven geomen. Hij reed ln een auto, die op de Van Alkemadelaan van de weg raakte en drie bomen ramde. Vermoedelijk heeft de chauffeur van de auto de macht over het stuur verloren. Drie ande re inzittenden liepen lichte ver wondingen op. willige keuze waarover de rege! spreekt, is volgens de Haagse F geen sprake. 'In feite geldt dal ambtenaren moeten meeverhul of twee jaar gedwongen pendel gelegd krijgen om vervolgens een wachtgeldregeling zonder te geraken, dan wel onmiddellijl straat te staan' zo voorziet de Pj in Den Haag. 'Nu de regering 1 voornemens wil uitvoeren zoj zelfs maar te reppen van comj serende financiële- en anl steun, dreigt de stad in een dij kolk omlaag gezogen te worden het gebied van de werkgelegei en van de betaalbare sociale, c rele en technische voorzieningen LEIDEN Een drietal afgev digden van het huurderscomité renwijk heeft gisteren het Le gemeentebestuur 1060 handteka gen aangeboden, bedoeld als test tegen de plannen van Nati< le Nederlanden om in de Meren 1400 premiewoningen te bou met huren van 500 tot 600 maand. De Merenwijkers vinden onaanvaardbaar, gezien de huis tingssituatie in de stad Leiden, nog tweeduizend woningzoeker) kent met een inkomen benedei 18.00 bruto per maand. Zij wi de huurprijzen dan ook veria zien tot ongeveer 350. De a< voerders hadden een afspraak wethouder Verboom (volkshuis ting). Deze bleek echter thuis ii tuin te zitten, zodat het enige dere aanwezige Lid van B. en Van Dam (financiën) de handt ningen in ontvangst nam. Daa stelde hij dat de gemeente Lei alles doet om de huren verlaag! krijgen. 'Lager dan 450 maand zit er echter niet in, \t een exploitatietekort kan Lei gezien haar financiële toestand soluut niet veroorloven', aldus wethouder. LEIDEN Nieuw element ln de festiviteiten op Koninginnedag in Leiden is de deelname van de wijkvereniging Zijlbuurt in de Meren wijk. Het programma dat op ruime schaal is verspreid in de Sleutel stad is tot stand gekomen in samenwerking met de wijkvere- nigingen Aktief (Zuid-westhet Muiderslot en De Juwelen (Morskwartier), de genoemde Zijlbuurt, de speeltuinverenigin gen Prinses Beatrix en de Vijf Hoven, de Stichting Wijkcomité 'De Kooi', het wijkcomité De Meerburg, de buurtvereniging Maredorp en hét Comité Konin- ginne- en Burgemeesterswijk. De viering wordt 's morgens om 9.00 uur geopend met een vlag- hijsing op het Stadhuisplein met medewerking van o.a. de harmo niekapel 'Werkmans Wilskracht'. Aansluitend worden om 10 en 11 uur poppenkastvoorstellingen voor de jeugd gegeven ln de grote zaal van De Burcht. Eén der vele hoogtepunten in Zuid west is het Nationaal Majoretten Concours (16 korpsen) met o.j i een grootse show van K. en G i Voor de traditionele Oranj Wandeltocht (start 11.00-14.1 uur bij De Burcht) kan men ziel uitsluitend bij de startplaats laj ten inschrijven. Ook zijn er openluchtconcerten Van 8.30-9.30 uur zal de stadbei aardier een concert verzorgen o] het carillon van de stadhuisto ren en tussen 13.00 en 14.00 uu zal het muziekgezelschap D Burcht optreden op het Stadhuis plein. Tenslotte speciale aan' dacht voor 'Poppen van Oranje' welke tentoonstelling in het ka"J der van het 30-jarig bestaan vai de afdeling Leiden der Ned. Ver eniging van Ex Politieke Gevan genen uit de Bezettingstij! wordt gehouden in 'De Laken hal'. Burgemeester Vis verrich de opening morgenochtend 10.00 uur. De expositie is te zichtigen van 10-17 uur, zon- feestdagen van 13-17 uur. zijn zowel poppen uit de verza meling van de Koningin als ui' de nalatenschap van prim Wilhelmina te zien. RIJNSBURG In het Rijnsburgse raadhuis zijn maandagmiddag de eerste herdenkingszegels uitgereikt ter gelegenheid van het 1000-jarig bestaan van Rijnsburg. De voorzit ter van het feestcomité 1000 jaar Rijnsburg, de heer C. de Mooij, reikte de zegels uit aan de loco burgemeester H. de Mooij. Dit ge beuren loopt alvast wat vooruit op de feestelijkheden rond het jubi leum, dat pas later dit jaar gevierd zal worden. De herdenkingszegels zijn gedrukt in twee bloes, één met afbeeldingen uit oud-Rijnsburg er op, zijnde het Spinozahuisje en de ruïne van Rijnsburg. Op het andere bloc is nieuw-Rijnsburg afgebeeld in de vorm van de bloemenveiling Flora en het nieuwe raadhuis. De zegels worden slechts in een zeer bescheiden oplage gedrukt. Verza melaars kunnen slechts vijf bloes tegelijk kopen. Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG Per 16 mei is drs. W. K. de Roos, momenteel burgemeester van de Friese gemeente Barradeel, benoemd tot burgemeester van Rijns burg. De heer De Roos (50) is gereformeerd (synodaal) en lid van de ARP. Drs. De Roos is geboren in Ned. Indië. Zijn ouders waren afkomstig uit Friesland, waar bij sinds zijn studie staatkundige economie in Rotterdam werkzaam is geweest. Drs. De Roos is o.m. verbonden geweest aan de pro vinciale griffie en was leraar aan de middelbare landbouwschool te Sneek en de gemeentelijke HBS te Leeuwarden. Sinds 1963 is drs. De Roos burge meester van de gemeente Barradeel, die vijf dorpen met in totaal 700 inwoners telt. De heer De Roos bekleedt tal van functies naast het burge meesterschap. Hij is onder meer voorzitter van het bestuur van het streek ziekenhuis Harlingen, bestuurslid van het Opbouworgaan Friesland, voor zitter van het Streekorgaan voor de Ontwikkeling van de Tuinbouw en commissaris van het gasbedrijf NV Frigas. De heer De Roos zal in Rijns burg de heer B. H. Koopmans opvolgen, die in het najaar van 1974 over leden is. Weimarstraat-feest De typische Haagse winkelstraat de Weimarstraat houdt tot en met 7 mei een lentefeest met twee grote evenementen. De vermaarde paar dentram uit Nijmegen maakt van daag en morgen gratis ritjes. De winkeliers verstrekken kaarten. Op 10 mei tussen 10 en 17 uur treden vijftig drumbands en majoretten- korpsen op. De winkeliers hebben een Weimar-wisseltrofee ter be schikking gesteld. Het gedeelt evan de Weimarstraat tussen Beeklaan en Regentesseplein is die dag afge sloten voor verkeer. Voorts is er een etalagewfedstrijd en een finan ciële actie ten bate van de Stich ting Ontspanning Gehandicapte Jeugd. Speelgoed gevraagd Ter gegelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Chr. Scholenge meenschap Leiden-Zuidwest wordt op 27 mei een massale actie gehou den ten bate van kindertehuizen, opvangcentra en peuterspeelzalen. Gebleken is dat er een nijpend tekort aan speelgoed voor de kinde ren in deze centra bestaat. Op 27 mei wordt van 10-13 uur huis-aan- huis speelgoed opgehaald. De leer lingen zijn er dankbaar voor wan neer u nog oud, maar wel bruikbaar speeelgoed wilt weggeven. Personalia Ds. P. KoolJ. predikant van de geref. terk te Amsterdam Slotermeer-Geuten- veld Is benoemd tot directeur van het geref. sociaal centrum voor Zuid-Holland, gevestigd In Den Haag. Ds. KoolJ volgt ds. 4. D. Koers op, die enige weken Seleden met pensioen ging. Morgen zal e heer H. L. Th. Ubblnk, sinds 1963 hoofd van de Bescherming Bevolking A- Krlng Zuid-Holland B, met pensioen gaan. HIJ wordt opgevolgd door de heer H. J. Bnrtellngs. ft Drs. G. Brouwers Is tot voorzitter van de Vereniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken In Nederland gekozen als opvolger van mr. W. H. Fockema Andrea. Drs. Brouwer is voorzitter van de Kamer van Koophan del voor 's-Gravenhage. DEN HAAG Op vrijdag 16 mei a.s. start het Haags Orgel Kontakt (binnenkort een stichting) een nieuwe serie concerten in de drie grote stadskerken: Lutherse Kerk, Kloosterkerk en Grote Kerk. De manifestaties zijn verdeeld ln twee series n.l. negen zaterdagmid dagconcerten en twaalf vrijdaga vondconcerten. De promenadecon certen (aanvang 16 uur) zullen wat betreft programmakeuze een licht karakter dragen en slechts drie kwartier duren. Voor de overige concerten wijkt men niet af van de afzet van vorig Jaar, men neemt geen exclusief standpunt in. In het seizoen 1974- 1975 bezochten 1400 orgelliefheb bers in totaal 19 concerten. Uit springers waren de concerten van Charles de Wolff en Feike Asma. In totaliteit heeft men een toename van het bezoek geconstateerd. De zaterdagmiddag promenadecon certen zullen door de volgende or ganisten worden gegeven: Jan Jon- gepier (24 mei), Wlm van Beek (7 juni), Gerard Akkerhuls (21 juni), Willen Mudde (5 juli), Charles de Wolff (19 juli), Nico van den Hooven (2 augustus), Willem Mud- de (16 augustus). Stoffel van Vie- gen (30 augustus) en Plet Post (13 september). De toegangsprijs is ge steld op 2,50. Als organisten voor de vrijdaga vondconcerten zijn aangetrokken: Gaston Litaize (16 mei), Gerard Akkerhuis met medewerking van de Auckland Dorian Singers (30 mei), Willem Mudde (13 Juni), leerlingen van Wim van Bee met een Messi- aanprogramma (27 juni), Tijn van Eyk met de fluitiste Abbie de Quant (11 juli), slotconcert 25e werkweek in de Lutherse Kerk (za terdag 26 juli), Feike Asma (18 augustus), Gerard Akkerhuis met medewerking van de alt Sylvia Schliiter (22 augustus), Johann Lemckert (5 september), Wim van Beek (19 september), Folkert Grondsma, Bert Matter en Jan Welmers in een improvisatiepro gramma (3 oktober) en Wim van Beek en Ton Koopman met Bach's Kunst der Fuge (17 oktober). De toegangsprijs van deze concerten is 3,50. Zomerlijnen De HTM stelt op 3 mei de zomerlij nen 27 naar Kijkduin (vanaf Vre derust) en 28 naar Scheveningen (vanaf Station HS en CS) weer in dienst. Op Koninginnedag worden de diensten uitgevoerd als op zater dag, dit gedlt ook voor Bevrijdings dag. Met ingang van 3 mei krijgen de autobuslijnen 14 en 22 weer hun eindpunt aan het Noorderstrand in Scheveningen. Strandtenten De gemeente Den Haag zal bekij ken of een meer permanente vesti ging van strandtenten in Scheve ningen mogelijk is. B. en W. zeg dit- op antwoord van het C!(i raadslid Lammers. Deze laatste van mening dat de gemeente af" in het werk moet stellen om strandtenthoudors een zo goed gelijke start voor het komende zoen te geven. T-, K En dan nogt< Joop Schouten bespeelt 1 meL uur het gerestaureerde orgel val1 Delftse Nieuwe Kerk, o.m. ojd: Franse orgelmuziek. Onder d« tel 'Delftse Vrouwen van Vroe JI verschijnt in het kader van Jaar van de Vrouw binnenkort j boekje onder auspiciën van j, Delftse Vrouwenraad. In Buurthuis aan het Boerenpleinji, Den Haag wordt tot en met 10 jj een grote expositie gehouden de bezettingsjaren. £De afdeq Den Haag van de KNMTP hou(n( mei vanaf 10.00 uur weer de jip lijkse geraniummarkt op het Lalw Voorhout De Noordwijkse Nijverheidsschool voor Meisjes d, Branding' houdt op 2 mei een k toonstelling van het uitgevofj, projekt 'Europa als eenheid'. 0l het Lierse gebouw 'De Ark' wor< mei 19.30 uur de Lierse zwemvë niging 'Waterloo' opgericht. Vfc enzestighonderd gulden gaat feest kosten dat ter gelegenl g van het 10-jarig bestaan van fi Gemeentelijk Zwembad aan e( Huys de Wervelaan in Rijs^ z, wordt georganiseerd. Om alvast Z( noteren: op 24 mei en 7 en 8 Ie worden demonstraties en zw jt wedstrijden gehouden. 0 'De i om de Residentie' is de titel vaBQ causerie die majoor E. H. Bron] j( 2 mei 20.15 uur in het Haal^ Instituut van Ingenieurs houdt rta het Haags Cultureel Trefpi Kaarten: tel. 636353. De kerflj? manifestatie die de Geref. Jonk rensociëtelt 'Kombo' zaterdag in Haagse Opstandingskerk heeft z houden in het kader van haar ji leumactie 'Versla Lepra' heeft r t, 8.250 opgebracht. De totaalst van de actie is nu bijna 20 milli

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6