Omstreden nieuwe vorm academisch onderwijs vandaag in parlement KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio en televisieprogramma's Als ik zondag goed zit, in deNationale Lotto, neemikautoles bij Jacky Stewart. Even puzzelen In Tweede Kamer weinig tegenstand Hoogleraar aan VU dr. J. A. de Jonge overleden Leon Uris: brood voor filmmakers Leider Volksunie volgende week voor Hoge Raad Bromfietser komt onder bus terecht Nieuwe secretaris van Zwinglibond TROUW/KWARTET DINSDAG 29 APRIL 1975 BINNENLAND/RADIO-T V Van onze parlementsredactie DEN HAAG Vandaag begint in de Tweede Kamer de behandeling van het zeer omstreden wets ontwerp herstructurering wetenschappelijk onderwijs. De bedoeling van dit wetsontwerp, dat al door minister Veringa werd ingediend is dat er korter en efficiënter wordt gestudeerd. Op deze manier hoopt de bewindsman te bereiken, dat meer studenten een plaats op de universiteiten en hogescholen kunnen vinden, zonder dat daarvoor- een grote uitbreiding van deze studie-richtingen noodzakelijk is. In het wetsontwerp heeft minister Van Kemenade voorgesteld om alle studierichtingen te verplichten een studieprogramma te maken van vier jaar en in uitzonderingsgeval len van vijf jaar. De studierichtin gen die vijf jaar voor hun studie programma willen gebruiken zullen de noodzaak hiervan wel voldoende moeten aantonen, anders krijgen ze hiervoor geen toestemming. Deze nu al acht jaar slepende kwestie, heeft vooral vanuit de uni versitaire kringen erg veel bezwaar ontmoet. Zo heeft de Academische Raad nog onlangs in een brief aan Kamervoorzitter Vondeling meege deeld, dat dit wetsontwerp voor haar onaanvaardbaar is. Een van de grootste bezwaren van de raad is het feit dat de maximale cursus duur in het wetsontwerp slechts vijf jaar bedraagt. De academische raad heeft vorig jaar maart al voorgesteld om de cursusduur op minimaal vier en maximaal zes jaar te stellen. 'Bepaalde studie richtingen zullen door de maatregel van de minister in moeilijkheden raken', aldus de raad in haar brief aan de Kamervoorzitter. Een ander bezwaar is het feit dat de propedeutische fase slechts een jaar mag duren. Het doel van deze fase is een representatief beeld van de studie te geven. 'Dat is in één jaar onmogelijk', aldus de raad. In tegenstelling tot de academische wereld, ondervindt dit wetsontwerp in de Tweede Kamer in grote lij men. Eén daarvan richt zich op het zogenaamde post-academisch on derwijs. De minister beoogt met deze vorm van onderwijs dat de afgestudeerden hun kennis op peil kunnen houden en op de hoogte kunnen blijven van de nieuwe ont wikkelingen in hun vakgebied. De PvdA vreest dat dit uitsluitend ge bruikt zal gaan worden door rijke mensen en door degenen die de kosten van hun werkgever terug kunnen krijgen. Deze angst is ont staan omdat de kosten voor dit onderwijs voor het grootste deel betaald moeten worden door de studerende. Door een amendement hoopt de PvdA het post-academisch onderwijs voor iedereen toeganke lijk te maken. Sportleiders nen weinig tegenstand. Op een aantal punten zijn er echter nog wel wat bezwaren. Zo betreuren de drie christen-democratische partij en het, dat in het wetsontwerp zo weinig aandacht wordt besteed aan de samenwerking tussen het weten schappelijk onderwijs en het hoger beroepsonderwijs. 'Ik kan wel be grijpen dat het een moeilijke zaak is. maar het zal binnen twee jaar toch weer aan de orde gesteld moe ten worden', aldus dr. Vermaat, on derwijsdeskundige van de ARP. Dit punt zit ook de VVD dwars. Deze partij zal er bij de minister op aandringen zo groot mogelijke spoed te betrachten bij de behan deling van dit onderwerp. De WD ziet het wetsontwerp als één van de mogelijkheden om tot oplossing van de knelpunten in het weten schappelijk onderwijs te komen. Het Kamerlid Dees van deze partij pleitte voor een zo snel mogelijke herziening van de studiefinancie ringsregeling en van het plaat singssysteem. omdat deze punten nauw met de herstructutering zijn verbonden. Nascholing De PvdA heeft aangekondigd met een elftal amendementen te ko- De Tweede Kamer zal zich deze week ook nog buigen over de vraag waar het CIOS (Centraal Instituut Opleiding Sportleiders) moet wor den gehuisvest. In Zoetermeer, zegt staatssecretaris Veerman (onder wijs). In een brief aan de Kamer schrijft hij dat de beslissing het gecombineerde rijks-CIOS in Zoe termeer te vestigen is genomen na een onderzoek door ambtenaren van de ministeries van crm, volks huisvesting en ruimtelijke ordening en onderwijs en wetenschappen. Zoetermeer kwam daarbij als de beste plaats uit de bus. Eerste Kamer Op de agenda van de Eerste Kamer staat vandaag het voorstel van de regering om een beroep van de burger tegen overheidsbeslissingen mogelijk te maken. De burger, die door de overheid benadeeld meent te zijn kan zich straks wenden tot een speciale afdeling van de Raad van State. In de Tweede Kamer is vooral gesproken over de vraag of dit college uitsluitend uit juristen moet bestaan. Een moeilijkheid was ook in hoeverre de overheid kan worden gedwongen zich te. houden aan de uitspraken van het rechts college. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Op 48-jarige leef tijd is overleden dr. J. A. de Jonge, gewoon hoogleraar in de econo- misch-sociale geschiedenis aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Prof. De Jonge, die gestudeerd heeft aan de Nederlandse Economi sche Hogeschool in Rotterdam, pro moveerde in 1962 cum laude aan de VU over 'De industrialisatie in Ne derland tussen 1850 en 1914. Van 1952 tot 1954 was hij in dienst van het Centraal Planbureau, de twee Jaren daarna was hij verbonden aan de volkshogeschool Olaerts- duyn, waar hij onder meer belast was met de leiding en de organisa tie van cursussen. Van 1956 tot 1965 was hij verbonden aan het Centraal Bureau voor de Statistiek. In 1965 werd hij hoofdmedewerker bij de economische faculteit aan de VU. in 1969 werd hij gewoon hoog leraar. In 1970 kreeg hij een van de vier wetenschappelijke prijzen die toegekend werden ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Winkler Prins Encyclopedie. Elke zondag En wat gaat u doen als u de volgende week wéér wint? Elke week keren de Nationale Lotto en de Toto samen een slordige f 2^00.000,- (twéé-en-een-half-miljoen gulden) aan prijzen uit Elke weeklls uw verlanglijst wel lang genoeg? Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. SMIDJE VERHOLEN Over de boeken van Leon Uris wordt zeer verschillend gedacht. Afgezien van de vraag of men ze al dan niet tot de grote literatuur mag of moet rekenen, is het wel zeker dat film makers er brood In zien. Dat is ook het geval met QB VII, waarvan de TROS maandagavond het eerste deel op het scherm heeft gebracht. Edward Anhalt, die het filmscenario schreef, bracht de vier delen van het boek terug tot drie. Eerst het levens verhaal van dr. Adam Kelno, in de oorlog een Poolse gevangene in een Duits concentratiekamp. Een man. die achtervolgd wordt door de aan klacht dat hij zich heeft laten verleiden tot het uitvoeren van mediscehe experimenten. Dan het verhaal van de Amerikaan se jood Abraham Cady, oorlogsvlle- ger. playboy en schrijver. En ten slotte het proces in Londen, door Kelno aangespannen omdat Cady hem in zijn boek heeft beschuldigd van afschuwelijke proeven op gevangenen. Op verscheidene punten hebben de filmmakers zich vrijheden veroor loofd. In het boek probeert Kelno zijn verleden te ontvluchten door zich als arts te vestigen op Brits Borneo, de filmers laten hem naar Koeweit verdwijnen. Ook een kleur rijke locatie natuurlijk en dat is veel waard. Veel kijkers zullen zich hebben voor genomen, de twee volgende afleve ringen (woensdag en zaterdag a.s.) niet te missen. Begrijpelijk, want dat eerste deel Is goed opgebouwd en bevat volop intrigerende elementen die belangstelling wekken voor de verdere ontwikkelingen. Het tweede deel vind ik aanzienlijk minder sterk en bovendien te veel uitge sponnen. Beknotting zou de span kracht van sommige scenes eerder vergroten dan bederven. Ik ben dus benieuwd of de flamafdeling van de TROS er hier en daar de schaar in heeft gezet. Van het optreden van het uit 375 leden bestaande Salt Lake Mormo nen Koor had ik mij meer voorge steld. De showelementen waren gezocht en zeer nadrukkelijk. Als Je in een onwerkelijk landschap om de 10 meter een zangeres neerzet is het uiteraard absurd dat er uit je luid spreker een homogene koorklank komt. Met het zoeken naar een opvolger van een verouderd gevechtsvliegtuig blijft het sukkelen geblazen. Want de parlementariërs, die het predikaat specialist torsen, willen het maar niet eens worden over wat nu wel of niet geschikt ls. Maandagavond waren ln de redak- tiekamer van AKTUA-TV aanwezig de kamerleden Dankert en Van Eisen, de kijkers is van het nietes- welles-gesprek niets wijzer gewor den. De socialistische oud-onderwijs man en de katholieke generaal buiten dienst zijn het na zoveel jaar zelfs nog niet eens over wat onder het begrip grondsteun dient te worden verstaan. Ik stel voor een studiecommissie zich over dit vraagstuk het hoofd te laten breken, want ik begin zo zoetjes aan razend nieuwsgierig te worden. TON HYDRA DEN HAAG De Hoge Raad be handelt op dinsdag 6 mei de zaak tegen de 46-jarige Hagenaar Joop G, bij de laatste verkiezingen lijst trekker van de Nederlandse Volks partij. Hij had in verkiezingspam fletten uitlatingen gedaan die een beledigend karakter voor Surlnamers en Antillianen zouden kunnen heb ben. De officier van justitie ging tot vervolging over na klachten van een Surinaamse vereniging en de gevolmachtigd minister van Suri name. DORDRECHT De 18-jarige A. van de Heerlk uit Papendrecht ls gisteren op de Merwedebrug tussen Dordrecht en Papendrecht veronge lukt toen hij op zijn bromfiets twee fietsers wilde passeren. De Jonge man kwam daarbij even op de baan voor het snelverkeer, werd gegre pen door een bus en kwam onder de wielen terecht. door Vilhelm Moberg Copyright Hollnndia B.V. Bnarn HIJ bouwde aan zijn nieuwe schuur, die klaar moest als het koren rijp was. zodat hij zijn graan met een vlegel kon dorsen. De vorige jaren was het ijs zijn schuur geweest; het koren was ongedorst blijven lig gen. tot er zich een dorsvloer op de rivier gevormd had. terwijl gulzige ratten en andere knaagdieren de gelegenheid aangegrepen hadden zich flink te goed te doen aan rogge en mals. Als zijn schuur klaar was. werd zijn gezin een heleboel broden rijker. Toen hij zijn akker gereed maakte voor de wintertarwe, kwam zijn buurman die in het zuid-oosten woonde de lof van de mals zingen. Een advies uit de mond van Petrus Olausson klonk als een bevel: laat het nieuwe land braak liggen tot volgende zomer en ga mals bou wen! Olausson had deze heerlijke graan soort al verbouwd, nu in de hitte, groeide de mals een duim per dag. Zeventig bushels pér acre kon Je er wel van krijgen, maar Je moest de grote soort hebben, dan kreeg je van één korrel het duizendvoudige terug! God had om de zondige mens de aarde vervloekt, maar over de mais had HIJ Zijn zegen rijkelijk uitgestrooid. Mais was gezond en smakelijk voor mens en dier: men kon er brood van bakken, pap van koken, pannekoeken van maken, sterke drank en suiker van berei den en mestvoer van maken voor de varkens. Mais werd ook wel 'luie mans ko ren' genoemd, omdat de luie India nen het verbouwden op hun kleine lapjes grond, waarna ze het verder geheel overlieten aan hun stakkers van vrouwen. Karl Oskar verwon derde het eigenlijk wel. dat God het graan der heidenen meer geze gend had dan het graan van chris tenmensen. Petrus Olausson zei dat de naam 'luie mans koren' eigenlijk niet paste voor graan, dat waarlijk niet vanzelf groeide, als haar op het hoofd, of nagels aan handen en voeten, maar dat steeds weer ge wied en verzorgd moest worden. Maar een goed onderhouden mais- veld is de prachtigste aanblik van alles wat God op deze aarde ge schapen heeft. Totdat Olausson ermee begon had geen van de Zweden ln het dal deze graansoort verbouwd. Ze hiel den zich aan wat ze kenden en hadden geen vertrouwen ln nieu wigheden. En wat goeds kon je nu van Indianen verwachten? Het was of je je met de Boze afgaf! Maar toen Karl Oskar de malsakker van zijn buurman eenmaal gezien had, besloot hij er zelf het volgend jaar ook mee te beginnen. Hij was nooit bang voor iets nieuws. Waarom zou een christenmens het voorbeeld van heidenen niet kunnen volgen, als dat nuttig en voordelig was? In de hete zomers van Minnesota zou de mals een duim per dag groeien, maar de vochtige warmte dde er dan hing maakte hem uitge put. Men zei dat de kolonisten na een paar jaar wel aan de hitte wenden, maar hij had het er elke zomer weer te kwaad mee. Door de hitte werd al het zweet uit zijn lichaam geperst, tot het volkomen uitgedroogd was. De nachten waren het ergst; dan kon hij bijna geen adem krijgen en daardoor was het slapen onmogelijk. Het was 's nachts binnen in de blokhut on draaglijk benauwd, en als Karl Os kar niet kon siapen ging hij naar buiten, waar hij zich achter het huis op de grond uitstrekte. Het koele gras was zijn matras, de don kere nachthemel met de kleine lichtjes van de sterren zijn deken. En zo. languit liggend op zijn ma tras van gras, viel hij dan eindelijk 175: Burgemeester de Rhauwe Bul lepees kon bij het knokken terug grijpen op allerlei slimme trucjes, die hij zich nog herinnerde uit de tijd. dat hij als kermisworstelaar door Europa reisde. Het zat er dan ook wel in, dat hij de veldslag won en wij zien al hoe triomfantelijk hij hier gezeten is op de borst van Janus Paxse, wiens verkleurde ogen en gezwollen neus duidelijk doen zien, dat hij genoeg had gehad De burgemeester begon nu een overwinningsmars te roffelen. Daartoe greep hij Janus Paxse bij diens flaporen beet om vervolgens met het daartoe enig bedreven beuk-e n klopwerk te gaan uitvoe ren op de harde grond. 'Dat klinkt hol, hé Janus?1- lachte de burge meester vals. 'Maar al heb je dan geen hersens ln je domme hoofd, tóch zal ik het volgende erin slaan. Jij verschijnt hier morgenvroeg met dl het geld, dat je nog bezit en dat geld stort je ln de gemeentekas terug. Je scooter neem ik in beslag en ik promoveer het gevalletje tot gemeentelijk vervoermiddel ten dienste des burgemeesters. Verder zorg je, dat je weer knap voor de dag komt in je bekende, dagelijkse pak en laarzen. Het geld dat ik vervolgens nog te kort kom, zal ik in maandelijke termijnen inhouden van Je salaris. Wees blij, dat Je er zo genadig afkomt En sta nou maar op en verdwijn naar je eigen wachtlokaaltje' De burgemeester liet zijn verfomfaaide slachtoffer los. kleedde zich weer aan en s vol vreugde een verse sigaar Zo d£t zaakje had hij weer e even in goede banen geleid. Jai Paxse krabbelde intussen overe en begaf zich zuchtend en steun» naar zijn eigen wachtlokaal Even later kwam de burgemeej binnen. 'Schrijf op, Janus', tx hij. 'Ik heb nog eens diep over a nagedacht, Smidje Verholen is wortel van alle onrust ln dit d< Hij moet de bak ln, wit het kost. Hij kan dan mooi bij Muizenis zitten. Hahaha! Kum die twee mekaar fijn troosten, naar hem toe en beveel hem m| genvroeg om precies tien uur j stadhuize aanwezig te zijn. Voon schrijf de oproepingsbevelen net] uit PELLK PINGO EN HUN VRIENDEN JUlUe KRIJGEN HESAALSIKYHIERI WE KUNNEN KtTDOti. BETERT ER6ENS NEERZETTEN (VAAR NIET ZOVEEL RAMEN ZIJN FERDINAND Radio vandaag Speciaal in slaap, gekweld door benauwde dromen. Starkodder. de os Planten, zaaien, oogsten en dorsen, dat was de volgorde van de bezig heden van de lente tot de herfst, de kringloop van de arbeid van jaar tot jaar. Karl Oskar had voor het eerst ge maaid. geoogst en gedorst, wat hij op zijn land verbouwd had. Hij haalde de oude Zweedse almanak te voorschijn, waar tussen de bladzij den lege bladen waren voor aante keningen van de boer; in dat klei ne boekje had hij steeds zijn oogst in Amerika genoteerd: Anno 1851 heb ik 18 bussels Rogge geoogst, 11 bussels gerst en 32 bus sels Aardappelen, alles met een kop gemeten. Anno 1852 heb lk 24 bussels rogge geoogst, 16 en een halve bussel gerst en 48 bussels Aardappelen, dito gemeten. Nu ging hij op hetzelfde blaadje verder: Anno 1853 heb lk 38 bussels rogge geoogst, 26 bussels gerst en 60 bus sels Aardappelen, dito gemeten. (Wordt vervolgd) HILVERSUM I hulsvrouw. 8.45 De wonderlijke letter M: een programma voor het Hollandsche Huishouden. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klassieke muziek, met om 10.30 Nws. 11.30 Bejaardenprogramma. 11.55 Scheepspraat: Informatie voor schippers. 12.00 (S) van twaalf tot twee: KRO's pauze programma. (12.22 Wij van het land. 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Echo en 13.00 raden maar.) 14.00 Huisbezoek. 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op dinsdag met om 15.30 Nws. OVER- HEIDSVOORL.: 17.00 Nieuws uit de Ne derlandse Antillen. KRO: 17.10 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magazine. P.P.: 18.19 Uitzending van de BP. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Programma voorbeschouwing. 19.00 (S) Zin ln muziek: amateurs geven de toon aan. 19.45 Instemmen met velen: pro- vond: muziek, vrolijkheid en verstrooi ing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Vanavond laat nieuws. 23.20 (S) Er floot een vogel ln de wei. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgen wijding. NOS: 9.00 Reportage. 9.35 Water standen AVRO: 9.40 (S) Inleiding tot muziekbegrip. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 (S en mono) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf: gevarieerd program ma met om 11.55 Beursberichten. OVER- HEID6VOORL.: 12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO: 12.40 (S) Otten en Otten. ln muziek. 13.00 Nws. 13.11 Radio journaal. 13.21 (2) Kerkorgelconcert: klassieke muziek. 14.00 (S) De mensheid bestaat uit mensen, science fiction hoor spel (5). 14.37 (S) Engelse koormuziek. 15.25 (S) Met muziek op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16 05 (S) Gebakken vensterbanken, kindermagazine. 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Mededelin gen. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brief. 18.25 Tout a tol. 18.50 Toppers van toen. 19.25 (S) Bary-nage: programma van praten en platen. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Madame Butterfly, opera van Pucci ni. (plm. 21.15 Babel-kalender: kultureel nieuws) 23.00 Drie schepen op de Weste lijke oceaan: tekstcollage. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM m VARA: 702 Drie op je boterham. 9.03 (S) Pep-op-drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. 0 Kick Stokhuyzen presenteert zijn laatste spelshow in dit seizoen. Daaraan werkt de cabaretgroep Tekstpierement mee. Ned. 1 20.21 0 De VPRO overziet de na-oor- logse jaren onder de titel Hoe het koninkrijk der Nederlanden er weer helemaal bovenop kwam en wat er daarna gebeurde. Ned. 2 21.00 0 In Hier en Nu komen onder meer aan de orde: Vietnam en de moeilijkheden bij Vrcdcstein Ned. 1 22.05 0 De EO brengt een Nederlandse uitvoering van Giuseppe Sarti's oratorium Psalm 150. Ned. 2 22.30 0 De in ballingschap levende Tsjechische regisseur Jan Nemec maakte een film over zijn ervarin gen tussen onmacht, hoop en wan hoop. DuitsL 2 22.00 In de serie Zwitserse histori sche orgels bespeelt Monika Hen- king een instrument uit 1690. Hilv. 2 13.21 0 De KRO brengt een door Her- bert von Karajan geleide uitvoering ten gehore van Puccini's opera Ma dame Butterfly. Hilv. 2 20.15 0 Drie schepen op de westelijke oceaan is een tekstcollage over de verovering van Amerika, waar de Europese cultuur vernietigend heeft gewerkt. Hilv. 2 23.00 12.03 (S) Drie tussen de middag: VARA's visite vanuit.. 14.03 Gesodemeurders. 16.03 (S) Mix. NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Drie (S) (P)opdonder. 23.02 Wachten op mid dernacht. 0.02 (S) Nacht-drle-draal. 2.02 HELP. voor werkers ln de verplegende en verzorgende beroepen. 4 02 Truck: pro gramma voor vrachtwagenchauffeurs. KRO: 6.02-7.00 (S) Scheer je weg. TV vandaag NEDERLAND I NOS-NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 13.50-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Bsokabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Boy Dominic, tv-serie 19.30 Tweekamp, quiz NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Herkent u deze tijd, quiz 21.10 Sam, tv-serie 22.05 Hier en nu 22.45 The Continental Singers NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.10 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Het menselijk lichaam les 7 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Van Oekel's Discohoek: muziekprogramma NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the family 21.00 Hoe het Koninkrijk der Nederlanden er weer helemaal bovenop kwamen, wat er daarnagebeurde: tv-serie EO 22.00 De wind blaast waarheen hij wil 22.30 ArsMusica: Psalm 150 NOS 23.15 Journaal Uit de woorden van de eerste rij moeten de woorden van de tweede rij gevormd worden. De beginlet ters van de woorden uit de eerste rij vormen de naam van een bloem. 1. vaartuig - schram op de huid; 2. nobel - smart; 3. feestgewaad - gemeen; 4. departement in Frank rijk - romeins keizer; 5. edelgas - deel van de dag; 6. halfbloed - Myth, figuur; 7. wisselborgtocht - uitbraaksel van een vulkaan. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 'l. taks, 5. Epen, 9. Ede, 10 man, 11 ree. 12 Neer, 14 sero, 15 regelet, 19 Solon. 21 geste, 22 Po len. 23 aleer. 26 anagram. 29 prat, 31 soda, 33 door, per, 34 ode, 35 dia, 36 ende, 37 nest. Vert.: 1. tent, 2 adé, 3 keer, 4 Karei, 6 pret, 7 eer, 8 neon, 13 restant, 14 Senoras, 16 goela. 17 loper, 18 les. 20 ven. 24 Egede, 25 eppe, 26 aard, 27 mode. 28 maat, 30 ren, 32 dis. ZWOLLE —De heer L. M. Kllnrfj berg uit Heiloo is gekozen tot al mpen secretaris van de Zwin bond, tijdens de jaarvergadeiQ van deze bond, tijdens de jaarvn gadering van deze bond in Zw(fre De heer Klinkenberg is hoofd ii stuurslid van de vereniging 1 vrijzinnige hervormden in Nedv land en voorzitter van de Nooih hollandse afdeling van deze vercjilj ging. wen Van een verslaggever HELMOND De ze ventien jarigdet Jordans uit Wanroij (N.B.) is i zijn bromfiets tegen een boom d; reden en zeer ernstig gewond. T vond hem vele uren na het onfcci luk. Hij overleed in een ziekenhi ei

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4