Boeddhisten in Vietnam hebben verzoenende taak Fijne avond met Rampal en Kersjes Madame Butterfly in nuchtere beschrijving Vice-voorzitter Overzeese Beweging: Internationaal mime-festival in Den Haag Hoofdstadkoor goed van klank Menuhin's eminent duo FAMILIEBERICHTEN D! TROUW/KWARTET MAANDAG 28 APRIL 1975 PS6RI door R. N. Degens AMSTERDAM Na het Fluitconcert in G van Mozart verliet een vrij groot aantal mensen zaterdagavond de propvolle grote zaal van het Concertgebouw. Dat was jammer, want niet alleen misten zij daardoor de opwindende muziek van Bartoks 'De wonder baarlijke mandarijn' die het Am sterdams Philharmonisch tot slot van het programma speelde, maar ook de toegift (een Sarabande van Bach) die Jean Pierre Rampal als antwoord op het zeer langdurige applaus gaf. En juist in die toegift, gespeeld met een magnifiek donker timbre en in een prachtig vloeiende, gedragen beweging. bereikte naar mijn smaak de meester-fluitist deze avond het hoogtepunt van zijn op treden. Dat overigens in het Con cert voor fluit en orkest nr. 3 van Vivaldi en in het genoemde cor\cert van Mozart al voldoende reden tot bewondering had gegeven. De meeste concertbezoekers kennen Rampal van de talloze grammo foonopnamen die van hem in om loop zijn. Voor hen was het ook nu weer verrassend te horen, dat h\ij werkelijk zo onaards schoon musi ceert. Dat hij zijn reputatie niet te danken heeft aan de voor niets staande opname-techniek, die bij anderen vaak een te geflatteerd beeld van hun eigenlijke prestaties geeft. Zelfs wanneer men er bij in aanmerking neemt dat de beste fo nografische weergave toch altijd maar een 'reproductie' is. Het was een erg fijne avond met een soepel begeleidend orkest in kleine bezetting bij de fluitconcer ten. en met virtuoos, mooi genuan ceerd spel van het gehele ensemble in Bartoks 'Mandarijn' en in de Suite uit het ballet "El amor brujo' van De Falla. Waarin Dirigent An ten Kersjes, met vermijding van voor de hénd liggend effectwerk. een maximum aan klankschoonheid en expressiviteit wist te bereiken. door Johan ten Hove 'Wat is het communisme van de voorlopige revolutionaire regering van Zuid-Vietnam (VRR) In de VRR zitten verschillende groepen die de eenheid eri de onafhankelijkheid van het Vietnamese volk voor ogen hebben. Slechts twee van de dertien ministers van de VRR zijn communist. De boeddhisten hebben geen enkele moeite met het communisme van de VRR. Dat is een Vietnamees com munisme, van Vietnamezen, voor Vietnamezen en door Vietna mezen. Het is onafhankelijk van Moskou of van Peking. Twintig eeuwen boeddhisme zijn niet zo maar uit te bannen. Ook binnen de Democratische Republiek Vietnam (Noord-Vietnam) wordt het boeddhisme niets in de weg gelegd'. Dat zegt mevrouw Thich Man Da La op onze vraag of het communis me van de VRR vroeg of laat niet zal botsen met het boeddhisme. De tengere priesteres is vice-voorzitter van de Overzeese Vietnamese boeddhistische beweging. Ze was dit weekeinde in Nederland voor een spoédconferentie over Vietnam en Indochina georganiseerd door de Brede Vietnam beweging Nederland en de ZWeedse Stockholmconferen- tie over Vietnam. Onderhandelingen Wat denkt zij van de mogelijkheid van onderhandelingen tussen de Saigon-regering en de VRR nu een militaire overwinning voor de revo lutionaire troepen voor het grijpen ligt? 'Ik ben ervan overtuigd dat de VRR wil onderhandelen. De oorlog heeft al zoveel mensenlevens gekost en een gevecht om Saigon zal opnieuw tal van slachtoffers eisen. De VRR wacht op een nieuwe regering in Saigon. Laten de buitenlandse mo gendheden en vooral de VS zich daar niet mee bemoeien. Dat is een Vietnamese zaak. Als generaal Doe- ong Van Minh president wordt en er een regering komt die niet beïn vloed wordt door buitenlandse machten, dan ben ik er van over tuigd dat er onderhandelingen ko men. Daarom waren vooral de boeddhisten zo blij met de Parljse akkoorden, omdat deze beoogden een eind te maken aan de buiten landse inmenging. Maar de Ameri kanen hebben zich daar niet aan gehouden en bleven zich bemoeien met Zuid-Vietmam. Daardoor is het Vietnamese volk verdeeld en is er een wantrouwen gegroeid zelfs in de gezinnen. In samenwerking met de VRR moeten de boeddhisten de ze verdeling ongedaan maken en hét wantrouwen wegnemen.' Als de boeddhisten 80 procent van de bevolking uitmaken zouden ze de grootste politieke macht kunnen vormen. Waarom is èr geen boed- dhisttische politieke partij in Zuid- Vietnam? 'Boeddhisten zijn niet uit op poli tieke macht. De boeddhistische re ligieuze leiders houden het volk een bepaalde levensvisie voor. waarin verzoening op de voorgrond staat. De leken kunnen zich organiseren ln verschillende politieke groepe<= ringen en daar belangrijke functies vervullen. In de VRR zitten boed dhisten. In Saigon zijn er boeddhis tische senatoren. Ook generaal Van Minh is een boeddhist.' Niet bang voor VRR Toch bestaat er in Zuid-Vietnam bij bepaalde groeperingen een grote angst voor de VRR-troepen. In Sai gon staan duizenden mensen te wachten op evacuatie naar de VS. 'Die angst is ten onrechte. Zij hoe ven het land niet te verlaten, ze hoeven niet bang te zijn voor een bloedbad in Saigon. Zelfs zij die meegewerkt hebben met de Ameri kanen zal niets overkomen als ze er blijk van geven nu te willen mèe- werken aan de opbouw van het land. Velen van hen werden Im mers door de omstandigheden en tegen hun zin gedwongen mee te werken met het regiem in Saigon. Natuurlijk heeft deze wrede óorlog verdeeldheid gezaaid en de haatge- Hereniging Jean Pierre Rampal DEN HAAG Het Haags Ontmoe- tings Theater (HOT) heeft voor de tweede helft van mei een Interna tionaal Mimefestival georganiseerd. Zes buitenlandse en twee Neder landse groepen nemen er aan deel. Tijdens het festival wordt de pre mière gegeven van de stomme film: 'A page of madness' een onlangs ontdekte Japanse rolprent uit 1926. Verder treedt op het ensemble Per- spect uit Haarlem. Uit het buiten land komen Lindsy Kemp. Mola Rae en Alan Porter uit Londen, Peter Vrystórou uit Sic! (Zwitser land) en het jonge Amerikaanse mime-gezelschap 'The great Salt Lake mime troup.' Uit Parijs komt Théatre de la Mandragore. Het fes tival dat op 16 mei begint en dat in het eigen gebouw van HOT wordt gehouden, wordt op 26, 27 en 28 mei besloten met voorstellingen van Pierre Byland en Philippa Gaulier uit Parijs. Deze hebben o.m. op hun programma Les Assiet- tes (de borden) waarbij per voor stelling ongeveer 200 borden kapot gaan: die worden op een speciale manier.in Frankrijk gebakken om dat ze precies op tijd moeten bre ken. Een dure zaak, ook al omdat bij optreden buiten Frankrijk in voerrechten betaald moeten wor den., Waarvan het artistenduo niets terugkrijgt oolf al laten ze de scherven zien. door Piet Visser AMSTERDAM Een goed volle Westerkerk met aandachtig pu bliek. Een interessant, weinig gehoord programma van oude Italiaanse en Franse koor muziek. met een modern Frans kobrwerk. Na de opening met een Ricercare voor koperblazers van Andrea Ga- brieli, die een sterk stempel op het vervolg van de oude Italiaanse kerkmuziek heeft gedrukt, een werk met een doordringende harmoni sche klank, dat geschreven kon zijn voor onze Amsterdamse Westerkerk. kwam het vocale gedeelte van het programma aan de beurt met Mon te vefdi, Carissimi, Goudimel en Frank Martin. Koorcomposities die hun plaats in de ruimte voluit opeisen: zeker onder de hoge zij beuken van de Westerkerk. Vooral in het begin was de .klank wat aan de schrale kant "en de duidelijkheid van de teksten kwam tekort: maar een en ander verbe terde gaandeweg naar gelang het koor en solisten wat ingezongen raakten. In het door koper en orgel begeleide 'Exultent' van Monteverdi (1567-1643) schoten de soli in klankkracht tekort, de gezamenlijke koor-, koper- en orgelklank volde den al beter. In het oratorium 'Jephte' (de geschiedenis van ,Jeph- te en zijn dochter uit Richteren) vonden de meeste solisten telkens beter hun zang-stijl in deze onbe kende -akoestiek. 'Pseaume LI' van Goudimel en de 'Pseaumus de Genve', die Frank Martin in 1958 schreef (door Jan de Hoog en zijn koor voor het eerst in ons land, in 1969 reeds uitge voerd), zijn gebaseerd op de oude Geneefse melodieën en zijn in een gematigd-moderne muziek geschre ven voor gemengd koor. Jeugdkoor (St. Pius X en St. Martinus. Am sterdam. leider Toon Vranken). or gel en orkest. Het programma vermeldde als so listen: de sopranen Adinda de Nijs, Will Kippersluys. Jeanne Brink en Hiltje ia Grouw: de bariton Max v. Egmond: Kees de Wijs. organist en het Ned. Begeleidingsorkest. Met dit programma heeft dirigent Jan de Hoog de minnaais van het genre 'oratorium' aan zich verplicht en voor de toekomst zeker wanneer hij zijn zangers vooraf de eisen van deze toch wel dankbaar zingende ruimtekan bijbrengen. voelens aangewakkerd. Incidenteel zullen sommige mensen zich mis schien niet kunnen beheersen. Maar het 'is zeker niet de politiek van de VRR om op grote en geor ganiseerde schaal tot vergelding over te gaan. De verzoenende kracht van het boeddhisme zal ook hier zijn werk doen'. Weeskinderen Wat vindt u ervan dat er duizenden weeskinderen naar het buitenland gebracht zijn? 'Ik ben daar sterk tegen. Misschien is het goed in uitzonderingsgevallen maar op zo'n grote schaal zoals in Zuid-Vietnam gebeurd is, is het niet goed te keuren. Ik geloof wel dat de toekomstige pleegouders met alle mogelijke liefde de kinderen zullen proberen op te vangen, maar ze komen in landen die niet vrij zijn van racistische vooroordelen en daar zullen zowel de kinderen en de pleegouders grote moeilijkhe den door krijgen. De Amerikaanse Jane Barton, die zelf Vietnamees spreekt en verstaat, vertelde de conferentie dat zij bij de aankomst in San Francisco met de - Vietnamese kinderen had ge praat. Sommigen van hen waren volgens Jane Barton lukraak van de straat geplukt zonder dat men wist of ze wel wees waren. Op het vliegveld hadden zich hartverscheu rende taferelen voorgedaan van kinderen die tot één gezin behoor den en bij hun aankomst in de VS gescheiden werden'. door Adr. Hager Wat denkt u van de toekomstige hereniging van Noord- en Zuid Vietnam? 'Dat zal een lange tijd vergen. Dat is op dit moment niet het belang rijkste. Eerst zullen wij in Zuid- Vietnam aan de opbouw van het land moeten werken. 30 jaar oorlog hebben het kapot gemaakt. Econo misch heeft Thieu er ook een chaos van gemaakt. Het land heeft hulp nodig en zal die accepteren van ieder land en elke organisatie die de onafhankelijkheid van Zuid- Vietnam voorop stelt. De hereni ging van Noord- en Zuid zal ik waarschijnlijk niet meer meema ken. Die is voor de generatie na mij.' Tijdens haar rede tot de conferen tie betoogde mevrouw Thich Man Da La dat de boeddhisten in Viet nam vooral nu hun vredelievende taak van nationale verzoening en eenheid kunnen waarmaken. Na de terugtocht van het leger van de Saigon-regering zijn de boeddhis ten daarmee in het centrale hoog land meteen begonnen. De confe rentie werd gistermiddag beëindigd met de conclusie dat de VS onmid dellijk moeten ophouden zich poli tiek en militair te bemoeien met de binnenlandse aangelegenheden in Zuid-Vietnam. In Saigon moet zo snel mogelijk een regering gevormd worden, waarin geen Thieu-aan- hangers meer zitten en die bereid is de akkoorden van Parijs volledig na te leven. De conferentie deed verder een be roep op alle regeringen en nationa le en internationale organisaties zo spoedig mogelijk hulp te verlenen aan de lijdende volkeren van Indo china en speciaal aan de onlangs bevrijde gebieden in Zuid-Vietnam. SCHEVENINGEN —Ontdoe Pue- chini's opera Madame Butterfly van de pastelfijne, detail-schildering en stel daarvoor een nuchtere be schrijving van een huwelijksvol trekking van een Japanse schone met een Amerikaanse zee-officier in de plaats, dan heeft men het resul taat, zoals dirigent Michael Gielen voor ogen gestaan moet hebben. Heeft de dirigent de samenwerking van een regisseur als Friedrich Petzhold, die de romantiek koel re gistreert en van Hermann Sbherr, die een passie voor schuifdeuren blijkt te hebben, dan kan men niet anders constateren, dan dat dit driemanschap elkaar gevonden moet hebben. Michael Gielen had de beschikking over het Radio Philharmonisch Or kest en daarmee bereikte hij. met name in hèt eerste bedrijf. Mahler- achtige effecten. Arme vocalisten, die óf zich moesten forceren óf onder gaan in de fortissimo. De Bulgaarse sopraan Eugenia Mol- doveanu zette het publiek in het Circus Theater geen cio-cio-san als kindvrouwtje voor. doch een But terfly die als 100-procent vrouw de snaren der romantiek in trilling kon brengen. Vocaal was -zij in staat te boeien. Haar dramatisch klankkarakter paste meer bij de verlaten Butterfly dan bij de Ja panse. die verleid wordt door een zee-officier. Deze Amerikaan werd geloofwaar dig op de planken gezet door Emile Couperusprijs voor Adriaan Venema DEN HAAG De Louis bouperus- prijs voor literatuur van 10.000 gul den is voor het eerst toegekend aan de Nederlandse auteur Adriaan Venema voor zijn manuscript 'Het leven, een bries'. De prijs is toegekend door de jury. die gevormd werd door Simon Carmiggelt. Marnix Gijsen. Bob van Kamen. Alfred Kossmann, Garmt Stuiveling, Jos Vandeloo en Paul de Wispelaere. Ze wordt op 10 juni, de geboortedag van Couperus, in Den Haag uitgereikt. Hofwijckprijs voor Aat Verhoog VOORBURG De Hofwijckprijs. van 1.500 gulden van de gemeente Voorburg is toegekend aan inwoner schilder-graficus Aat Verhoog. De aanmoedigingsprijs voor jonge beeldende kunstenaars van dezelfde gemeente van 500 gulden gaat naar Ada Hoogendam uit Voorburg, die sieraden maakt en glas graveert. De prijzen worden 2 mei uitgereikt in het museum Hofwijck in Voor burg. waarop aansluitend in het museum Swaenstljn in Voorburg een tentoonstelling wordt gehouden van het werk van de prijswinnaars, die duurt tot 26 mei. Gherman. die van nature leek te passen in het huis van Pinkerton. Dromend over de opera zal Marian ne Dieleman zich niet direct gezien hebben als de bediende' Suzuki, doch zij sldagde als zodanig wel. Nico Boer was een uiterst bedrijvi ge huwelijksmakelaar. Kleinere rol len werden ruim voldoende bezet door Christine Harvey en- Richard Barrett. Volgende voorstellingen van Mada me Butterfly in Rotterdam 29 april, in Amsterdam 5, 7. 11. 13, 16 en 19 mei en in Utrecht 9 mei. door Jac. Kort AMSTERDAM Het beroemde kunstenaars-duo Yehudi (viool) en zijn zuster Hephzibah (piano) Me- nuhin gaven gisteravond in de gro te zaal van het concertgebouw eerL„ concert, waarop zij drie sonates voor viool en piano van Ludwig van Beethoven te gehore brachten. Beide artiesten hadden het honora rium ter beschikking gesteld van de Fiem, een vorig jaar opgerichte in stelling. Yehudi Menuhin is voor zitter van de Fiem. die zich beijvert bij te dragen tot de kwaliteit van het muzikale gebeuren en tot het welzijn van de muziek van alle landen, ongeacht nationaliteit, ras of geloof van de inwoners. Naast Yehudi Menuhin treft men nog veel andere illustere namen onder de stichters aan. zoals Fischer-Dis- kau. Kempff. Rostropowitsch en Szeryng en ook zij treden van tijd tot tijd belangeloos op voor het doel dat de Fiem zich heeft gesteld. Het programma werd geopend met de sonate nr. 5. beter bekend met zijn later verkregen bijnaam 'Frühlings-sonate'. gevolgd door de sonate nr. 7. die Beethoven even eens tussen zijn eerste twee symfo nieën schreef. Na de pauze volgde de 10e sonate, die in 1812 ontstond, na de 7e symfonie. Zoals ik mij van vorige gelegenhe^ den herinner, heeft Yehudi Menu hin. niettegenstaande de podium routine van welhaast een halve eeuw. altijd even moeite om erin te komen. Zo ook ditmaal: onrustig van tempo en ontsierd door techni sche oneffen- en onzuiverheden klonk het eerste deel van de eerste sonate. Hephzibah kent dat niet. haar spel klinkt van meet af gaaf en beheerst. Ze is als een rots in de branding. Dan is Yehudi er doorheen. Zijn toon wordt vast en gaaf. zijn tempo minder onrustig. Het resultaat: een prachtig doorleefd musiceren van dit eminente paar, dat door een voortreffelijke homogeniteit en een uitzonderlijke muzikaliteit wordt gekenmerkt. De volle zaal was te recht over een en ander zeer opge togen. Plotseling werd uit ons midden weggenomen onze lieve Broer. Zwager en Oom IJsbrand van der Plas in de ouderdom van 59 jaar. Zoeterwoude: J. Schalkers-van der Plas A. Schalkers Katwijk aan Zee: A.-Vooys-van der Plas W. Vooys D. van der Plas K. R. van der Pias-Guit Neven en nichten Katwijk aan Zee. 23 april 1975. ENIGE KENNISGEVING Nog onverwacht ging van ons heen, na een kortstondige ziekte, onze lieve Moeder. Be huwd- en Grootmoeder Maria Pronk-van Beelen weduwe van Matthijs Pronk op de leeftijd van 72 jaar. Mede namens verdere familieM. Pronk Scheveningen, 26 april 1975. Breezandstraat 5a. Geen bezoek aan huis Moeder is opgebaard in rouwcentrum Scheve ningen ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78. Bezoek maandagavond van 7.008.00 uur. Wij komen samen dinsdag 29 april te 11.30 uur in ,,'t Statenhuys", waarna de teraardebe stelling zal plaatshebben op de Algemene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan. Aankomst aldaar te 12.00 uur. De Here nam tot Zich op de gezegende leef tijd van 86 jaar onze geliefde Moeder en Groot moeder Grietje Donker-Renkema sedert 4 april 1938 weduwe van J. Donker Psalm 91 vers 9. Vierhuizen: L. Donker A. Donker-de Boer Kampen: J. Donker P. L. Donker-Kuiken Vierhuizen. 26 april 1975. Hoofdstraat 51 De begrafenis zal plaatsvinden op 30 april vanuit de Ned. Herv. Kerk te Vierhuizen. Zij die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden verzocht om 10.30 uur in de kerk aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Dorpshuis te Vierhuizen. Geen bezoek aap huis. Haar geloven werd aanschouwen. In Jezus ontslapen onze lievev Vrouw. Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Diewertje Damminga-Wierenga op de leeftijd van 82 jaar. - Gameren: L. Damminga Groningen: J. Damminga B. J. Damminga-Crawford VeendamE. Damminga M. F. Damminga-de Vries G. Groeneveld-Damminga K. van Oord-Damminga J. van Oord B. Damminga K. Damminga-de Blécourt Kleinkinderen en achterkleinkind Gameren, 26 april 1975. Bejaardentehuis ,,'t Slot". De begrafenis zal plaatsvinden vanuit de Gere formeerde Kerk te Werkendam, Merwestraat op woensdag 30 april. Aanvang van de rouwdienst om half twee. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Werkendam: De Bilt: Werkendam: Op zaterdag 26 april nam God tot Zich. onze gewaardeerde scriba, broeder H. Jongman Naast het verdriet vervult dankbaarheid ons hart voor het vele werk dat hij voor onze ge meente in Gods Koninkrijk heeft mogen ver richten. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw, familie en vrienden en wij bidden dat zij Gods troost zullen ondervinden. Namens de kérkeraad van de Ge reformeerde Kerk Rheden-De Steeg A. H. van Dijk, praeses F. Kiesewetter. subscriba. „Zalig de doden, die in den Here sterven, van nu aan. Ja, zegt de Geest, dat zij rusten van hun moeiten want hun werken volgen hen na." Openbaringen 14 13. Heden overleed volkomen onverwacht, onze lieve Moeder en Grootmoeder Diderica Klazina Bast weduwe van J. L. L. F. Bötticher Zij werd 82 jaar. t Tilburg: L. F. A. Bötticher L. Böttichef-Rijke Koos Louise Voorschoten: A. J. L. Bötticher N. J. Bötticher-Pot Gerda Rotterdam: R- G. A. Bötticher K. P. Bötticher-Verlind Gusta Erik Rotterdam, 25 april 1975. „Laurenshuis" Sinclair Lewisplaats- 22. Correspondentie-adres: Fam. R. G. A. Bötti cher, Citroenkruid 3. Rotterdam-3014. Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer van het Laurenshuis maandag van 19.30—20.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden in de aula van het Laurenshuis dinsdag 29 april a.s. om 14.00 uur waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg 334. Aankomst aan de begraaf plaats circa 14.50 uur. Na de plechtigheid is er nog gelegenheid tot condoleren in de kapel. De Heere nam heden van ons weg mijn ge- i liefde Vrouw, bnze lieve zorgzame Moeder en Oma Pietertje Adriana Bout-van Duin op de leeftijd van 76 jaar. Wij mogen geloven, dat zij nu, verlost van pijn en smart, mag juichen voor Gods troon. D. Bout A. Wijsman-Bout J. Wijsman P. Bout M. Bout-Pietersma Dick en Wilma J. Bout M. Bout Rotterdam. 25 april 1975 Voorde 103 Geen bloemen Moeder is opgebaard in de rouwkamer van het Ikazia-ziekenhuis. Montessoriweg 1. alwaar gelegenheid is tot condoleren op maandag 28 april van 19.15-20.00 uur. De begrafenis is bepaald op dinsdag 29 april a.s. op de Zuider- Begraafplaats, Slinge 50. na de rouwdienst, welke om 11.45 uur in de aula aldaar zal aan vanger). Vertrek vanaf Voorde 103 om 11.30 uur. Gij hebt mijn leven gered van de dood; zodat ik voor Gods aangezicht mag wandelen. Ps. 56 14. Heden nam God tot Zich onze lieve Moeder en Grootmoeder Gerharda van Walbeek sinds 1935 weduwe van Johannes Lankhuijzen in de ouderdom van 88 jaar. Nuenen: S. P. Lankhuijzen A. Lankhuijzen-de Kuiper Jannelies, Gerdiene, Joanneke, Machteld en Han Raamsdonksveer: J. P. Lankhuijzen S. K. Lankhuijzen-Spek Henna, Johan, Gera, Peter. Marco en Eline Raamsdonksveer, 27 april 1975. Julianalaan 104. De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 1 mei a.s. om 14.00 uur in de Kerkzaal van het bejaardencentrum „Het Hoge Veer" te Raamsdonksveer, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Ned. Herv. Begraafplaats te Raamsdpnk (Dorp). Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in gebouw „Rehoboth". Julianalaan 59 te Raamsdonksveer, Wij nodigen u uit om 13.45 uur in voornoemd bejaardencentrum aanwezig te willen zijn om de overledene de laatste eer té bewijzen. God nam nog onverwacht tot Zich mijn lief hebbende Vrouw, onze zorgzame Moeder Oma Geertruida Alberta Bannink op de leeftijd van 76 jaar. „Zij leefde in het vertrouwen op haar Heiland." Paterswolde, 25 april 1975. „Noordwijk". Hoofdweg 326. P. A. Melis Rijswijk: G. Hulscher-Melis A. H. Hulscher Baarn: G. A. Zaagman-Melis J. Dt Zaagman Haren: H. Melis C. A. G. Melis-ten Berge Emmen: A. Melis F. J. M. Melis-Kroon en kleinkinderen Geen bloemen en thuis geen bezoek Moeder id opgebaard in een der rouwkamers van het Diakonessenhuis te Groningen. Bezoek maandag 28 april a.s. van 15.0016.00 uur. De rouwdienst, zal worden gehóuden op dins dag 29 april as. om 14.00 uur in de Gerefor meerde Kerk aan de Hoofdweg te Paterswolde waarpa de begrafenis zal plaatsvinden om 15.00 uur op de begraafplaats „Esserveld" te Groningen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis t in gebouw „Noord Esch" aart dë Hoofdweg te Paterswolde. Heden ging van ons heen onze lieve Schoonzuster en Tante G. A. Melis-Bannink wijk). Uithuizen. 25 april 1975. Scheveningen. 23 april 75. Na een droevig ongeval- nam God tot Zich onze lieve Schoonzoon. Zwager en Oom Pieter Meerman echtgenoot van Maria Cornelia Plugge op de leeftijd van 61 jaar Uit aller naam: familie Plugge Condoleantlebezoek maan dagavond 28 april in de Marnlxflat van 7.308.30 uur. Marnixlaan te Vlaar- dlngen. Rouwdienst op dinsdag 29 april ln de Emmaüskerk, Ketel weg te Vlaardlngen. om 1.30 uur n.m.; waarna de begrafenis volgt om 2.15 uur op de Algemene Be graafplaats Holy, Olmen- dreef te Vlaardlngen. Na een langdurige ziel werd van ons weggenoir onze Innig geliefde Va<' Grootvader. Broer. Zwaï en Oom Arend Zuurmondki weduwnaar van Guurtje Knoester op de leeftijd van 80 ja g Drachten. 27 april 1975. r Correspondentie-adreë J M. Houwenstraat 24. Mede namens verdere familie: C. A. Jacobi-Zuurmo Qelegenheid tot condo ren donderdagmiddag v 1.002.00 uur in rou L centrum Schevenlng i 't Statenhuys". Statenla 78 te Scheveningen. De bijzetting in het far y llegraf zal plaatshebb donderdag 1 mei te 2 uur op de Algemene) 1 1 graafplaats aan de kei 1 hoflaan. Vertrek vanaf ..t Stateka huys" te 2.15 De vele bewijzen van medeleven van familie, vr f" den, buren en bekenden ons betoond na het ovei den van mijn geliefde Vrouw, onze lieve Mamma™ Clazina Wilhelmina van Delft-van der Bergtë maken het ons onmogelijk u allen in een persoon t schrijven te bedanken. Weest u ervan overtuigd dat uw belangstelling werd gewaardeerd waaraan wij een dankbare he nering zullen bewaren. In het bijzonder danken wij de weleerwaarde heer Van Niel, doktoren en verplegend personeel van Academisch Ziekenhuis voor de goede medische p handeling en de liefdevolle verpleging. Uit aller naam: A. van .-tijnsburg, april 1975. >enstraat 58. i

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8