Noord Brabant verdelgt achttien miljoen rupsen KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio en televisieprogramma's Woningverbetering? Even puzzelen Actie kost ongeveer een ton Auto overrijdt meisje in doos Jongen door granaat gedood Twaalfjarige redt kleuter Trompet voor jarig prinsje Goed figuur Gastarbeiders protesteerden TROUW/KWARTET MAANDAG 28 APRIL 1975 BINNENLAND/RADIO EN TV SMIDJE VERHOLEN door Barend Mensen CROMVOIRT De afgelopen weken zijn in Noord-Brabant ruw geschat zo'n achttien miljoen rupsen vernietigd. Het worden er nog meer, want de bestrijding gaat nog enige tijd door en voorts zal straks op plaatsen, waar rupsenconcentraties de grootste overlast opleveren, nog een- of twee- maal met een insecticide worden gespoten. Noord-Brabant wordt elk jaar be zocht met een rupsenplaag langs door eiken en meidoorns omzoomde provinciale wegen. Het zijn de rup sen van de bastaardsatijnvlinder. een helderwitte nachtvlinder, die nesten maakt en daarin haar eitjes legt. Het provinciaal bestuur heeft het uitroeïngswerk opgedragen aan het cultuur-technisch bedrijf J. van Esch BV te Cromvoirt, dat met behulp van hoogwerkers bezig is uit de toppen van de bomen de spin selnesten weg te knippen. Die nes ten worden vervolgens verbrand. De actie kost zo om en nabij de ton. maar is dringend nodig. De heer G. Lange, bedrijfsleider van Van Esch BV vertelde ons waarom. 'De nesten zitten in de toppen van de takken als een soort grijze proppen. Van de grond af gezien lijkt het erop. alsof er nog oude bladeren aan de bomen zitten. In één zo'n nest krioelen drie a vijf honderd kleine rupsen, die er, zodra het warmer wordt en er nieuw blad aan de bomen komt, uitkruipen en beginnen te vreten Er zitten twintig a dertig nesten in een boom en dus behoef je Je niet af te vragen, wat er met die boom gebeurt. Nu is het zo dat een eik er wel tegen kan, een paar maal zon der blad te zitten. Maar op den duur sterft de boom toch af. Je kunt het zien langs de weg van Den Bosch naar Nijmegen, in de buurt van He esch. Daar staan bo men. waaraan al een paar jaar geen bladeren meer hebben gezete- n'. Uit het verdere verhaal van de heer Lange blijkt, dat het provinciaal bestuur tot rigoreuze bestrijding heeft besloten vooral met het oog op de overlast, die de rupsen de bewoners van langs de betreffende wegen gelegen huizen aandoen. 'Als die dingen in de bomen geen voedsel meer vinden kruipen ze naar beneden of laten ze zich vallen en gaan dan elders op zoek. Ze dringen daarbij in groten getale de huizen binnen. De rupsen komen in de gehele pro vincie voor, maar er waren een stuk of negen plaatsen, waar hun aantallen zo massaal dreigden te worden, dat de nesten uit de boom-; toppen moesten worden geknipt.' Dat was onder méér het geval bij Heusden, Drunen, Roosendaal, Et- ten-Leur, Hoeven, Zevenbergen en Maarheeze. Er is al gedurende twee jaar in de vroege lente gespoten. Spuiten kun je echter alleen als de Van een verslaggever LEEUWARDEN De 7-Jarlge Elza Papa uit Leeuwarden is zaterdag door een wegrijdende auto overre den, nadat zij voor haar ouderlijke woning in een doos was gekropen De auto reed over de doos heen. waarbij het meisje borst- en hersen letsel opliep. Haar toestand is kri tiek. HELVOIRT De 12-Jarige Henk Peters uit Helvoirt (N.-B.) is zater dagmiddag in zijn ouderlijke woning om het leven gekomen toen hij een vllegtuiggranaat uit elkaar wilde slaan. Het voorwerp, vermoedelijk afkomstig uit de Tweede Wereldoor log. had hij in de omgeving van Vught gevonden. Op straat had hij al geprobeerd de granaat met een steen kapot te slaan. Tegen vriend jes zei hij dat hij het thuis wel verder zou proberen. rupsen gaan 'lopen'. Maar het kwaad is zich dan eigenlijk al aan het voltrekken. Omdat je met spui ten natuurlijk niet overal tegelijk kunt zijn hebben ze de kans zich her en der te verspreiden en de huizen binnen te dringen. Nu heeft de provincie gezegd, dat ze in één klap van de trammelant af wil zijn. We knippen de nesten dus uit de bomen, althans uit die, welke vlak bij de bebouwing staan. De rest moeten we spuiten. Op hoeveel wegen die verdelging nodig is? Op een stuk of twintig. Op de helft van dat aantal was het nodig te knippen. Omdat het een dure liefhebberij is wordt in feite toch nog maar het hoognodige gedaan'. Of de actie gunstige gevolgen zal hebben voor volgend jaar is een vraag, die de heer Lange wel bevés- tigend meent *e kunnen beant woorden. 'Stapel' 'Het scheelt in elk geval, want waar geknipt is zitten geen rupsen meer. Aan de andere kant moet worden bedacht, dat de provincie nu wel maatregelen neemt, maar dat er aan de bomen in het veld niets wordt gedaan. En reken er op. dat zo'n bastaardsatijnvlindertje heel wat eitjes legt. Er op werkelijk afdoende wijze iets aan doen is niet mogelijk. Gelukkig beperken de rupsen hun overigens uiterst schadelijke vraatzucht tot de eik en de meidoom. De gewassen op het veld laten ze met rust en het is ook maar zelden dat je ze in andere bomen aantreft. Maar de mensen worden er 'stapel' van. Vorig jaar zaten de rupsen overal en er zijn zelfs gezinnen tijdelijk verhuisd omdat ze het niet meer konden harden. Er waren een paar mensen, die dreigden dat ze de in de buurt van hun woningen staande bomen zouden omzagen als er nu niet wat meer zou gebeuren dan enkel maar spuiten. Het pro vinciaal bestuur had er begrip voor. EINDHOVEN De twaalfjarige Arie Ophorst heeft gistermorgen in Eindhoven de driejarige Jeroen van Laarschot van de verdrinkingsdood gered. De kleuter was samen met twee roertjes en een zusje aan het wandelen in een plantsoen langs het riviertje de Dommel. Spelen derwijs raakte Jeroen te water. Op het hulpgeroep van zijn broer tjes en zusjes kwam Arie Ophorst aanrennen. Zonder zich te beden ken sprong hij te water en bracht de kleuter die al enkele keren kop je onder was gegaan op het droge. Hoewel de kleuter het volgens de politie goed maakt, is het toch nog ter oservatie opgenomen in een ziekenhuis. Ter gelegenheid van zjjn achtste verjaardag gisteren kreeg prins Willem Alexander zaterdagochtend bezoek van de naar hem ge noemde drumband uit Zwanenburg, die hem op kasteel Draken- steyn een muzikale hulde kwam brengen. De muzikanten hadden ook een cadeautje meegenomen: een echte trompet, waarop het prinsje onmiddellijk zijn wangen bol blies. Als 'wisselspelers' voor Brandpunt hebben de medewerkers van de Vlaamse actualiteitenrubriek Pano '75 een goed figuur geslagen. Zij zaten uitstekend op het nieuws en wisten de onderwerpen interessant te brengen. De belichting van achtergrondsnieuws is bij de BRT niet, zoals bij de KRO, uitsluitend een zaak voor mannen. En ook dat bleek een punt in het voordeel van de Belgen te zijn. Zij toonden bovendien een grotere bereidheid om hun gesprekspartners te laten uitpraten, in plaats van hen met hinderlijke interrupties van hun stuk te brengen. Ik ga even terug naar de vrijdag, de dag waarop de laatste aflevering van Swiebertje werd uitgezonden. Dank zij de NCRV de langst levende televisieverschijning naast Bromsnor natuurlijk en zoveel andere vertrouwde figuren. Bij het afscheid realiseer je je pas goed wat serieschrijver John Uitenbogaard heeft moeten opbrengen aan fantasie en uithoudingsvermogen. Goed beschouwd heeft hij de grootste prestatie geleverd. Zij die vrijdag naar Ander Nieuws van de NCRV hebben geluisterd, zullen het met mij eens zijn, dat de visie van de Duitse theoloog Helmut Gollwitzer het aanhoren dubbel en dwars waard was. Jan Pieter Visser en zijn medewerkers hebben met deze uitzending, een te waarderen bijdrage geleverd aan een zich minder traditioneel bezinnen op de bevrijding. Niet alleen de fanatieke fans van Frank Sinatra zullen zaterdag geboeid, of tenminste geïnteresseerd hebben geluisterd naar het optreden van deze zanger in Madison Square Garden. Zijn stem is geen honderd procent meer. maar hij vult het tekort op grandiose wijze aan met een verbluffend vakmanschap. En met een inzet die Je het gevoel geeft, dat je getuige bent van iets heel bijzonders op het puur menselijke vlak. Het is niet allemaal uitgekookte showbusiness wat Frank Sinatra presenteert. Hij geeft op het einde van zijn carrière waarschijnlijk meer van zichzelf weg, dan hij in zijn hele ieven heeft gedaan. Sinatra lijkt mij een artiest te zijn die op de Bühne wil eindigen. ,In de laatste aflevering van 1 op Zondag is een zelden voorkomende discussie gevoerd, namelijk over de invloed van het Nederlandse staats hoofd. Dit gebeurde naar aanleiding van het door de Parool-Journalist H. A. van Wijnen geschreven boek Van de Macht des Konings. Voor het eerst ook liet in het openbaar over dit onderwerp een man zich uit die verantwoordelijk minister is geweest, namelijk mr. Beernink van de CHU. Hij getuigde van zijn waar dering voor dit boek, achtte een discussie waardevol, maar gaf niets prijs van wat genoemd wordt 'Het geheim van Soestdijk'. Een bijzonder gesprek ontwikkelde zich ook tussen de bekende Ameri kaanse interviewer Dick Cavett en de Engelse journaliste Jan Morris. Hoewel zij zich al van jongs af vrouw heeft gevoeld, heeft zij het grootste deel van haar leven moeten doorbrengen als man. De problemen van de transsexuele mens zijn waar schijnlijk nooit zo ongeforceerd in de huiskamer gebracht als tijdens dit gesprek. Een soms lichtvoetige voorlichting die eventuele ongezonde nieuwsgierigheid weinig kans gaf. TON HYDRA (ADVERTENTIE) De NMB helpt u sne! aan geld om nü uw plannen te verwezenlijken. Vraag naar het Speciale Woningkrediet Leningen vanaf f 2.000,-. Looptijden van 3 tot 8 jaar. Voor alle andere doeleinden is er de PJ_ Inlichtingen bij alleNMB-kantorea NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Voor het 'grote onderhoud' - uwinbouwkeuken uw open haard uw badkamer uw parketvloer door Vilhelm Moberg Copyright Hollamlla B.V. Bnnrn 33 Ze werd overwel digd door het grote aantal van haar zonden, maar alleen door berouw te hebben kon ze nog waardig bevon den worden om aan dit avondmaal aan te zitten. En stil bad ze in zichzelf: Heer. geef mij berouw...! Help mij dat ik berouwvol genoeg word. Vlak naast zich had ze Karl Oskars 1 gebogen hoofd. Zijn gezicht was vandaag anders dan anders: het stond hard en ernstig, vastberaden en gespannen. Had hij zich eigen lijk voldoende voorbereid, had hij genoeg berouw was hij waardig? Ze had hem toe willen fluisteren: je moet niet alleen maar met je mond bekennen dat je zondig bent! Je moet ze niet opsommen, zoals je 's avonds opsomt wat je die dag allemaal hebt verricht! Je moet vanuit Je binnenste belijden! Je moet het gevoel hebben dat Je het moet doen! Je kunt niet anders! Je moet zo'n zware zondenlast voelen, dat Je het niet langer uit kimt houden, maar om vergeving moet smeken! Berouw moet Je hebben. Karl Os kar. berouw en nog eens berouw!. Maar hoe zit het met mij.Heb Mc wei genoeg berouw. Kristina's knieën begonnen te tril len. op dte harde stenen vloer. Een paar keer was het of ze voorover zou vallen. Misschien was haar hart wel niet berouwvol genoeg? Ze moest nog dieper doorbuigen, zodat haar gezicht op de vloer kwam. De belijdenis der zonden was afge lopen: nu begonnen de stenen van de vloer op en neer te golven. De man in de zwarte toga vroeg: Begeert gij met boetvaardig ge moed vergeving van uw zonden? Kristina antwoordde fluisterend, zo zacht, dat ze het zelf bijna niet kon horen: ja.. Ja. Ze steunde met haar voorhoofd te gen de tafelrand om niet om te vallen. Alles om haar heen dan6te op en neer, het duizelde haar. Ze hoorde de stem van de predikant, maar niet wat hij zei: Ze hoorde dat er gezongen werd. maar kon de woorden niet onderscheiden. Ande re lichamen lagen licht tegen haar aan, maar ze voelde het niet. Want nu was ze alleen. Heel alleen op de wereld met haar Verlosser. Om haar heen werd er geschreid, luid en aanhoudend, maar zij hoorde het niet, ze ging geheel op in haar eigen tranen, ze gaf zich er hele maal aan over. En terwijl ze daar zo behuild en mat geknield lag. ontving Kristina voor de eerste keer na haar emigratie het heilig Avondmaal des Heren. Na afloop bleef ze slap en uitgeput op haar knieën liggen; ze was gast in haar eigen huis geweest. Langza merhand kwam er een gevoel van grote tevredenheid over haar. ze voelde zich opgelucht en blijer dan ze ooit geweest was, sinds ze in Noord-Amerika aangekomen was. Man en vrouw in het territorium Tegen midzomer werd de kleine Zweedse kolonie aan het Ki-Chi- Sagameer met twee nieuwe gezin nen vermeerderd. Lars Sjölin en zijn vrouw Elida kwamen uit Has- sela in Helsingland, ze hadden geen kinderen, ze kozen een plek aan de oever uit, onder het land van Pe trus Olausson, vlak voor Nordbergs eiland. Ze waren alle twee een jaar of veertig. Van Kettilstad in Os- terg ötland kwamen Algot Svensson en zijn vrouw Manda; zij vestigden zich op het stuk grond dat ten westen van DuvemSla lag. Ze wa ren ongeveer even oud als Karl Oskar en Kristina en hadden vijf minderjarige kinderen. Voorts was het bekend dat er die zomer een aantal gezinnen uit Smaland als squatter waren gaan wonen aan het zuidelijke einde van het meer en dat er nog meer Smalanders in aantocht waren. Zo hadden immigranten uit drie Zweedse provincies een nieuw te huis gevonden aan het grote India- nenmeer. Karl Oskar en Kristina hadden nu in het zuidoosten buren uit Helsingland en in hot westen gezinnen uit Ostewrfitland. Ze vroeg zich nu enkel nog af, waar de mensen vandaan zouden komen, die op het nog vrije stuk grond in het noorden beslag gingen leggen. Ze kregen dadelijk contact met de nieuwe buren van Qstergötland. Al- 174: 'Wel nou nog mooier!' brulde mr. E. de Rhauwe Bullepees, terwijl hij zijn tranen plengende veld wachter in de kraag greep om hem vervolgens hevig en stevig heen en weer te schudden. 'Waar haal je de treurige moed vandaan om onze gemeente-ontvanger onder bedrei ging met vuurwapens te dwingen tot het afgeven van zo'n idioot hoog salaris-met-terugwerkende- kracht?' Doch dit deed hij Janus de maat overlopen. Hij had zóveel ellende en smart moeten doorstaan, dat hij het niet langer verdragen kon. 'Blijf van mijn boord af!' gilde hij doldriftig. 'Ik heb een nieuw uniform aan! Het mooiste uniform dat er is! En daar blijf je met je vuile fikken af!' Janus had dus kennelijk een hekel aan moedwilli ge beschadigingen van zijn goeie goed. Dat was de reden, waarom hij de burgemeester een doffe dreun gaf, al was dat maar zo'n beetje in het wilde weg. De burgemeester vatte deze uitnodiging tot wat licht stoeiwerk evenwel ernstig op. 'Aha is d&t de bedoeling, mijn beste?' grijnsde hij. 'Nou. dat kan, hoor! Even het jasje uit, dan de mouwtjes opgestroopt en kijk, we kunnen beginnen. Kom maar op, Janus'. De volgende stap in de ont wikkeling dezer geschiedenis, was het feit, dat Paxse en Bullepees elkaar enigszins ruw begonnen te bejegenen. Ze beukten en bonkten op elkanders koppen' en rompen en lieten een natuurgetrouwde voc stelling zien van wat kenners g woon zijn te betitelen met 'Lich kleunwerk-op-de-blote-vuist'. I brave gemeente-ontvanger zag echt niets in deze voorstelling. Hij vee de zijn papieren bij elkaar en ve dween discreet. 'Jullie vechten h maar uit, jongelui', lachte hij. 'Ji lie beuken elkaar maar tot rot peertjes. Mij een zorg. Maar ik d niet mee... Bezjoer.. En met deze woorden glipte i ijverige, financiële deskundige h werkvertrek des burgemeesters u het slagveld overlatend aan de tw woeste kemphanen. Van de rustii sfeer van een statige werkkam was dus niet veel over PELLI, RINGO EN HUN VRIENDEN Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klassieke mu ziek. 7.30 Nwb. 7.41 (S Hier en nu. (7.55 (S) Aangestipt. 8.00 (S) Te Deum Lauda- mus: gewijde muziek. 8.24 Op de man af: evangelisch kommentaar bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huis vrouw. 8.45 (S) De weg terug. (Plein Publiek). 10.30 Nws. 10.33 (S) Kinderkoor met pianobegeleiding. 10.50 Schoolradio. 11.00 (S) In 't zilver: een programma voor oudere luisteraars. 12.00 (S De Kilima Hawalians Show. 21.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. met aansluitend: Makro. sociale eco nomische rubriek. 13.00 (S) Metropole Orkest met zangsollste. 13.25 (S) Onder schooltijd. TROS: 15.00 (S) Het kind en wij. 15.30 Nws. 15.33 (S) Klassieke ka mermuziek 16.00 (S) Een mondje Frans. Speciaal got Svensson was een stille vrien delijke man, klein van postuur, een kolonist die weinig leven maakte. Manda, zijn vrouw daarentegen, was druk en hield van omgang met anderen en was nooit om een praatje verlegen. Ze vertelde dat ze van een oud, gezeten boerenge slacht stamde en dat ze door haar familie verstoten was omdat ze te gen de zin van haar ouders met de knecht wilde trouwen. Manda Svensson had twee weverskammen meegenomen naar Amerika, waar van ze er een aan Kristina gaf die er geen bezat. Met veel moeite had Karl Oskar een eenvoudige weef stoel in elkaar getimmerd, die kon ze gebruiken, maar hij kon geen weverskam maken en onder de im migranten was er ook niemand die dat kon. Nu danste ze in het rond, zo blij was ze met dat geschenk. Verleden Jaar had ze door toedoen van Ulrika een spinnewiel gekregen uit Stillwater: het was voor haax gemaakt door de Noor Thomassen, die behalve schoenmaker ook sptó- newielbouwer was. Het vlas van vorig jaar was nu al gesponnen en nu ze in het bezit van een wevers kam was, kon ze van de winter stof voor kleren weven. Ze hadden zo langzamerhand geen enkel heel kledingstuk meer aan het lijf. Er lag een hele berg werk op Kris tina te wachten als het winter was, maar Karl Oskar had het in de zomer het drukst. P.P.: 18.19 Uitzending van DS'70. TROS: 18.30 Nws. 18.41 (S) Klassieke operamuziek. EO: 20.00 De grote op dracht. 20.15 (S) Finale voor U. gevarie erd programma. 21.15 Avondsluiting. NOS: 21.30 (S) Eurolight. 22.25 Uitzen ding van de bond zonder naam. NOS: 22.30 Nws. NCRV: 22.40 (S) Hier en nu. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop: populair programma over stereofonie. elektronika. enz 23.20 Jazz ln aktie. 23.55-24.00 Nwb. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Spitsuur. (8.00 Nws. 8.11 Dingen van de dag.) 9.00 (S) Dansorkest met solisten. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. NOS: 9.50 Muziek uit de Middeleeuwen en de Renaissance. 10.30 Meer over minder: de sprekende minder heid. (1.00 Nws.) R.V.U.: 11.40 WU voor onszelf en zij voor ons allen. Tweede deel van het derde projekt over ontwikke lingssamenwerking. NOS: 12.00 den Haag deze week. 12.15 SYMBIOSE. NOS: 12.25 (S) Promenade Orkest: lichte muziek. 12.50 Suriname deze week. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen van de dag. 13.20 Ombudsman. NOS: ÏS'.SO Vonken onder de as: Nederlandse volksverhalen en - gebruiken. 13.50 Mens en medische ma chine (III): Leven met kunstledematen. 14.30 (S) Zoeklicht op Nederland. EO: 16.00 Nws. 16.03 Klankbord. 16.10 (S) Licht en uitzicht: gewijde muziek. 16.40 (S) Eigenwijs: kinderprogramma. 17.00 (S) Na vijven: programma voor automo bilisten. OVERHEIDSVOORL.17.40 De politie nu. EO: 17.50 Mededelingen. 18.00 Nws. EO: 18.11 Klankbord. 18.30 (S) Jeugdtoer. P.P.: 19.00 D'66. EO: 19.10 Lectuur op tafel. 19.20 (S WIJ hebben een woord voor de wereld: gewijde mu- DEN HAAG Ongeveer 3000 bui tenlandse arbeiders hebben zater dagmiddag op het Binnehof in Den Haag geëist, dat de regulariserings- maatregel van de regering, waaron der sommige illegale arbeiders le gaal kunnen worden, wordt inge trokken. Volgens de demonstranten zijn de voorwaarden van legalisering wille keurig discriminerend en onrecht vaardig. Volgens achttien organisa ties van buitenlandse arbeiders en Nederlandse actiegroepen is regula risering van illegale gastarbeiders te zeer afhankelijk van malafide werkgevers. De werkgever moet na melijk een formulier invullen en sociale en andere premies gaan be talen. Doet hij dat niet, dan kan de illegale arbeider niet gelegaliseerd worden. Een petitie, waarin intrekking van de huidige regeling wordt geëist, en waarin een regeling wordt gevraagd om alle illegale arbeiders te legali seren, werd in ontvangst genomen door de Tweede-Kamerleden mevr. Nel Barendrecht en Stan Poppe (PvdA). De KRO vertoont de film Hans Christian Andersen, waarin Danny Kaye de titelrol speelt. Ned. 2/20.20 9 Hoofdmoot van het TROS-pro- gramma is de eerste aflevering van de driedelige Amerikaanse tv-film Q.B. VII naar het gelijknamige boek van Leon Uris. Ned. 1/20.21 Het uit 375 leden bestaande Salt Lake Moridonen Koor zingt o.a. DeepRiver, Ave Maria, Beautiful Savior en een selectie uit West Side Story. Daarna Aktua. Ned. 1/21.35 Rooilijn handelt over hét grote gebrek aan huisvesting voor jonge ren die zelfstandig willen zijn. Ned. 2/22.15 Een sterke Duitse bezetting ver tolkt Toergenjews realistische spel Genadebrood. Duitsl. 2/21.fó In Plein Publiek van de NCRV worden ervaringen van ex-psychia trische patiënten uitgewisseld. Hilv. 1/08.45 De EO geeft bijzonderheden over de bijbelstudie-conferentie Eurofest in Brussel. Hllv. 1/20.00 Als hommage aan de honderd jaar geleden gestorven componist Georges Bizet zendt de NCRV Le Docteur Miracle en de eerste symfonie uit. Hilv, 2/20.15 ziek. 19.45 Bijbelstudie. NCRV: 20.00 Nws. 20.05 (S) Overdenking. 20 15 (S) Klassie ke muziek 22.00 (S) Literama-live: kro- noek ?7e£ Speken, schrijvers en toneel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM HI AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. (8.03 Radiojournaal. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 Radiojournaal. 11.06 Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Radiojournaal. 14.06 Pop-Kontakt I 15.03 Pop-Kontakt II. 16.03 Do Hitmees- ters. (17.03 Radiojournaal.) NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. AVRO: 19.03 Drie loom, achter. VPRO: 20.00 Tilt. aktiepro- gramma met de bonus top-tlen. 21.02 (S) Ban Reiziger- 22.20 (S) Rik Zaal. 23.02 (S) Wim Noordhoek. 24.02 (S Jan Dln- toiJ-_TROS: 1.02 De Nachtwacht. VARA: 6.02-7.00 Alfred Lagarde. TV vandaag NOS-NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie NEDERLAND I NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 De man van zes miljoen tv-serie NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Q.B. VII, Amerikaanse tv-film deel I 21.35 Het Salt Lake Mormonenkoor 22.10 Aktua-TV SOCUTERA 22.50 Nederlands Astmafonds NOS 23.00 Journaal NEDERLAND H TELEAC 18.15 Nederlands voor buiten landse werknemers les 13 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18,55 Journaal KRO 19.05 Voor een briefkaart op de eerste rang, quiz NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 21.00 21.10 22.40 Hans Christian Andersen, film Een mooie toekomst Hans Christian Andersen, vervolg Rooilijn: informatief programma OSE IYMBIOSE NOS 22.45 Journaal KRUISWOORD-PUZZEL Horizontaal: 1. soort hond, 5. plaa i in Limburg, 9. plaats in Gelderlan 10. echtgenoot, 11. buitenhaven, 1 water in Limburg, 14. bamboest ketsel. 15. liniaal (Z.N., 19. wetg ver van Athene, 21. gebaar, 22. lai r in Europa, 23. alvorens, 26. lette keer, 29. trots. 31. reinigingsmidd 33. door, 34. lied, 35. projectieplaa je, 36. einde, 37. vogelverblijf. Vertikaal: 1. kraan, 2. vaarwel, wending, 4. jongensnaam, 6. plezi® 7. lof, 8. edelgas, 13. overblijfseL f gebiedster (meerv.), 16. (mal.), 17. soort sleutel, 18. ondei richt, 20. heidemeertje, 24. nool christenprediker. 25. selderij, karakter. 27. manier van kledef' dracht, 28. makker. 30. klppenlc 32. eettafel. Oplossing van vrijdag: 1. pas, 2. salon, 3. ets, 4. uniek, dadel, 6. orgel 7. nagel, 8. Ier, emelt, 10. mos. PSEUDONIEM.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4