Schandaal en tragedie in Spaanse GP Titel voor RWD Molenbeek Schuiten maakt faam waar Excelsior komt terug na 0-2 Graafschap lief Winst presentje Telstar: geen moeit Ongemotiveerd AZ Na lange inzinking nu zege in Ronde van Indre et Loire TROUW/KWARTET MAANDAG 28 APRIL 1975 SPORT Ongeluk van Stommelen op onveilig circuit kost tenminste vijf toeschouwers het leven BARCELONA De 21ste Grote Prijs van Spanje op het boch tige Montjuich-circuit in Barce lona begon met een schandaal en is geëindigd in een tragedie. Minstens vijf mensen, onder wie een kind, werden gedood en 12 andere toeschouwers zwaar gewond, toen de leidende West duitser Rolf Stommelen in de 25ste van de 75 ronden de sta bilisator-vleugels van zijn wa gen verloor. De niet meer onder controle te houden formule racer zigzagde met een snelheid van 200 kilometer over de baan en vloog over de vangrails in het publiek. Pas vier ronden daarna werd de wedstrijd gestaakt. Aangezien toen eindelijk meer dan dertig procent (29 van de 75 wedstrijden) van de afstand was afgelegd, telt het resul taat op het moment van staken mee voor het wereldkampioen schap, zij het dat het aantal punten werd gehalveerd. Tot winnaar werd verklaard Stommelens' stalge- noot Jochen Mass, die daarmee zijn eerste Grand Prix zege behaalde. Het ongeval van Stommelen is na de tragedie van Le Mans in het jaar 1955 (84 doden) en Monze 1961 (16 doden) niet alleen ern stigste van de laatste jaren in de Grand Prix sport, maar ook een regelrecht schandaal voor de 3paanse organisatoren en de Inter nationale Autosport Federatie. CHANTAGE Alleen door chantage van de orga nisatoren, die met in beslagname van alle ren wagens hadden ge dreigd. lieten de rijders zich bewe gen aan de start te verschijnen. Wereldkampioen Emerson Fitti- paldi echter, woordvoerder van de Grand-Prix-rijders, die reeds bij de training aanmerkingen had ge maakt op de ontoereikende veilig heidsmaatregelen, nam voor de start het vliegtuig naar huis. Wat Fittipaldi had voorspeld, gebeurde. De niet goed bevestigde vangrails hield geen stand toen de wagen van Stommelen er tegenaan smakte en verboog. De wagen schoot als uit een catapult over de vangrails heen en vloog in de dicht erachter staande mensenmenigte. Ter plekke werden twee brandweermannen, een camera-man van de Spaanse televisie en een kind gedood. Stom melen werd eerst naar een zieken huis en vervolgens naar de privaat- kliniek van de vroegere Spaanse formule 1 coureur Alex Soler-Roig gebracht. Volgens de artsen brak de Duitser een elleboog, een scheen been, twee ribben en een hand. Hij heeft bij de crash geen inwendig letsel opgelopen en verkeert niet in levensgevaar. Nog gisteren werd hij geopereerd, nadat eerst zijn ver loofde Mariene bij hem op de ka mer was geweest. KRAKEN Stommelen heeft geen schuld aan het ongeluk. De Westduitser had in de 17e ronde de leiding overgeno men, nadat reeds in de, eerste ron de de beide wagens van Clay Re- gazzoni en Niki Lauda na een plot selinge rem-manoeuvre van d« Amerikaan Mario Andretti tegen elkaar gebotst waren. Carlos Pace, slecht enkele meters achter Stom melen rijdend, schilderde de ge- De resten van de wagen van Rolf Stommelen die zich tijdens de Spaanse Grand Prix op het gevaarlijke Montjuich-circuit door de afrastering boorde. was na één ronde bij de pitts ge stopt. 'Dit is het smerigste wat ik ooit heb meegemaakt. Ik moet de genen nog zien, die durft te bewe ren dat Emerson heeft overdreven, toen hij weigerde te rijden, omdat de toeschouwers niet voldoende be schermd waren', zei de Braziliaan. beurtenissen in de 25ste ronde: 'Rolf lag zo'n vijf meter voor me. Ik zag hoe zijn stabilisator-vleugel afbrak en wegvloog. Stommelen schoot ongeveer dertig meter door de lucht en door een wonder kwam ik er onder door. Daarna hoorde ik het alleen nog maar kraken'. Met tranen in de ogen kwam Wil son Fittipaldi, de oudere broer van de wereldkampioen, bij de plek van het ongeluk aan. Hij alleen had het voorbeeld van zijn broer gevolgd en Die official meldde zich weldra: Fritz Huschke van Hanstein, het Duitse lid van de sportcommissie van de Internationale Autosport Federatie. 'Als iemand ons onrecht heeft aangedaan', aldus deze func tionaris.' dan is het wel Emerson Fittipaldi. Het was een ongeluk dat overal had kunnen plaatsvinden'. CORRECT GEKLEED Het Duitse persbüreau SID. dat de ze woorden aanhaalt, tekent daarbij aan: 'Men moet zich afvragen, wat er allemaal nog gebeuren moet, eer het tot de steeds correct geklede functionarissen doordringt, dat zij hun sport steeds meer kapotmaken. In Zandvoort verbrandde twee Jaar geleden de Brit Roger Williamson, toen de brandweer niet tijdig in greep. In Watkins Glen werd verle den jaar de jonge Oostenrijker Helmuth Königg door de vangrails onthoofd, omdat die niet goed be vestigd waren. En in Barcelona stierven nu weer vier mensen, om dat geen van de verantwoordelijke officials er van wilde horen, dat de daar aangebrachte vangrails in ge val van een ongeluk de daarachter staande toeschouwers onvoldoende bescherming bood. Hoed af voor Fittipaldi, de wereldkampioen, die een start in Barcelona niet voor zijn verantwoording wilde nemen. Verantwoordelijk is ook niet Rolf Stommelen, die het slachtoffer werd van een materiaalfout. Schuld treft alleen de organisatoren en de officials van de Internationals Fe deratie, voor wie het geld blijkbaar belangrijker is dan de gezondheid van de degenen die ermee te ma ken hebben'. Met hangende hoofden gingen de coureurs naar hun onderkomen, toen bekend werd dat vier mensen om het leven waren gekomen. 'Vraag mij niets, ga maar naar de CSI (Internationale Autosport Fe deratie), die was verantwoordelijk BARCELONA Het ongeluk van Barcelona bij de Grote Prijs Spanje werpt een schel licht op de gevaren die de toeschouwers bij aui sportwedstrijden lopen. Het volgende overzicht getuigt daarvan. 1952: Grenzlandring: 13 doden, 42 zwaargewonden, coureur Niedern» (dood). 1952: Hamburg: 2 doden. 9 zwaargewonden. 1952: Argentinië: 10 doden, 30 zwaargewonden. 1953: Mexico: 5 doden, coureur Bonetti (dood). 1954: Mexico: 6 doden. i 1955: Le Mans: 82 doden, 100 zwaargewonden, coureur Levegb (dood).j 1956: Mille Miglia: 3 doden. 1957: Mille Miglia: 12 doden, coureur De Portago (dood). 1960: Buenos Aires: 14 doden, 40 zwaargewonden. 1961: Modena: 4 doden, coureur Cabianca (dood). 1961: Monza: 16 doden, coureur Von Trips (dood). 1964: Le Mans: 3 doden. 1964: Montlhery: 3 doden. 1966: Sebring: 5 doden, 50 gewonden 1966: Santa Tecla (Arg.): 7 doden, 20 gewonden. 1966: Salto (Arg.): 6 doden. 1967: Freiburg: 6 doden, 7 gewonden. 1967: Lorenzo Marques: 7 doden. 1967: Nürburgring: 2 doden, 11 gewonden. 1971: Quito: 4 doden, 12 gewonden. 1973: Quito: 11 doden, 16 gewonden. dat wij moesten rijden', vloekte de Oostenrijker Niki Lauda. 'Het is een tragedie. Men heeft ons regelrecht gechanteerd om te rijden. Dat moet iedereen weten', verklaarde Jochen LAATSTE GP Reeds enkele uren na het ongeluk kon men de mening horen dat dit de laatste Grand Prix in Barcelona is geweest. Zelfs Mario Andretti, die in Imdiianapcüs toch f.'Si hst één ezi ander gewend ls, meende: 'Ik rij overal wedstrijden, waar ik word betaald. Ik ben een prof. Maar deze catastrofe hier is het einde van een tijdperk. Ik ben er zeker van, parkoersen als hier in Barcelona in Monte Carlo in de toekomst i meer gebruikt zullen worden'. Rest tenslotte nog één vraag: w neer wordt gewoon een einde maakt aan het volstrekt nut tel gedoe van het Formule 1 ra« Een activiteit, die het publiek meer biedt dan een brok ongezor sensatie, hen bloot stelt aan grote gevaren Dn slechts is sta wordt gehouden door op pnfcüeh uitzijnde (vaak ook niets met autowereld te maken hebbent sponsors. BRUSSEL RWD Molenbeek is Belgisch voetbalkampioen ge worden. De club won de thuiswedstrijd tegen AS Oostende met 5—3. Anderlecht, de enige club die RWDM nog had kunnen be dreigen, verspeelde in de uitwedstrijd tegen Beerschot (11) een punt. RWD Molenbeek kwam door de winst op Oostende op 57 punten. Anderlecht staat met nog twee wedstrijden te spelen op 51 punten. v In de beslissende wedstrijd tegen het zwakke AS Oostende konden de Brusselaars zich naar hartelust uit leven, vooral in de tweede helft. Voor de rust kwam. Molenbeek met enig geluk aan een voorsprong van 20. Oud-FC Den Haag-speler Thijs Wljngaarde werkte eerst de bal in eigen doel en even later kwam er enig fortuin aan te pas toen een andere Nederlander. Eddy Koens, op het doel schoot. De twee de periode verliep tamelijk specta culair. Wellens bracht de stand op 3—0, waarna Simoen tegen kon scoren (31). Door Teugels kon RWDM weer verder uitlopen maar de Oostende gaf het nog niet op gezien de treffer van Steur (42). Bij deze score miste Simoen voor Oostende een strafschop. Nielsen (RWDM) en De Mey bepaalden de eindstand op 53. Boskamp, dit sei zoen een van de dominerende figu ren bij Molenbeek, moest na een half uur geblesseerd van het veld worden gedragep. Anderlecht, dat de hoop op de landstitel al lang had opgegeven, speelde ln een lusteloos duel tegen Beerschot gelijk: 1—1. Rensen- brink, die woensdag tegen België in het Nederlands elftal staat opge steld. opende de score ln de 24e minuut .en een kwartier voor tijd zorgde van Gucht-voor de gelijkma ker. Door deze puntendeling van Beerschot en het verlies van Stan dard Luik tegen Beveren Waas (1 2) zijn FC Antwerp en Club Brugge verzekerd van een plaats in het UEFA Cup toernooi van het vol gend seizoen. Antwerp dat ook nog kansen heeft in de nationale be kercompetitie, draalde tegen VK Mechelen op volle toeren: 5—0. De doelpunten kwamen op naam van Rledl (2). Kodat, Van Riel en Caers. Club Brugge bereikte echter tegen het reeds gedegradeerde Olympic Charleroi de hoogste score van het seizoen (8—0) door treffers van Van der Eycken (3), Cools (2), Bastijns, Lamberg en Lefevre. RWD Molenbeek-AS Oostende 5-3. Club Brugge-Olympic Montlgnles 8-0. Winters- lag-Llerse 3-0. KV Mechelen-Antwerp 5-0. Charleroi-Cerkel Brugge 1-2, Beerschot- Anderlecht 1-1, PC Dlest-Lokeren 0-2, PC Lulk-Waregem O-l, Beveren-Standaard 2- 1 .Berchem-Berlngen 1-0. Stand: 1. RWD Molenbeek 57 punten (kampoen), 2. Anderlecht 51, 3. Antwerp 48. 4. Club Brugge 47, 5. Beerschot 44, 6. Standard 43. CHELSEA GEDEGRADEERD LONDEN Na een verblijf van 45 jaar in de Engelse eerste divisie degradeert Chelsea, na het gelijke spel van 11 zaterdag tegen Ever- ton. naar de tweede divisie. Wie Chelsea en Carlisle, dat al eerder was gedegradeerd, zal vergezellen is nog eerv vraag. Zowel Luton als Tottenham Hotspur hebben 33 pun ten. Luton speelde 00 tegen Man chester City, terwijl Tottenham bij Arsenal - met 01 verloor. Toch hebben de Spurs de beste kansen om niet te degraderen. Door een beter doelgemiddelde heeft het maandag in de wedstrijd tegen Eu ropa Cup-finalist Leeds United slechts één punt nodig om ook volgend seizoen in de eerste divisie te mogen spelen. In de wedstrijd Chelsea Everton scoorde aanvoerder Ray Wilkins In de 64e minuut en gaf Chetéea daardoor weer hoop, maar vijf mi nuten later betekende een doelpunt van Bob Latchford dat de Londense club was gedegradeerd naar de tweede divisie. Kampioen Derby County speelde voor een uitver kocht stadion teleurstellend gelijk met 00 tegen het al gedegradeer de Carlisle. West Ham United dat zaterdag uitkomt tegen Fulham in de finale om de Engelse beker spaarde zich tegen Ipswich Town en verloor met 14. Ondanks deze forse overwinning legde niet Ips wich maar Liverpool, dat zelf met 31 van Queens Park Rangers won. beslag op de tweede plaats in de eindstand. Uit de tweede divisie promoveerden Manchester United. Aston Villa en Norwich City. In de Schotse com petitie die volgend seizoen voor het Lente in Engeland, waar zaterdag de voetbalcompetitie eindigde. Daarbij onder meer een teder onderonsje tussen Tonv Currie (rechts) van Sheffield United en Leicester City's Alan Birclienall. Sheffield won het voetballen met 40. elkaar moet worden gespeeld, zul len de volgende verenigingen uit eerst uit slechts tien clubs zal be staan waardoor er vier keer tegen komen: Rangers, Hibernian, Celtic, Dundee United, Aberdeen, FC Dun dee, Ayr, Hearts, St. Johnstone en ENGELSE LEAGUE Arsenal-Tottenham Hotspur 10: Burn ley-Stoke City 00: Chelsea-Everton 11 (Chelasea degr) Coventry Clty-Middel- brough 02; Derby Caunty-Carllsle Uni ted 00; Ipswich Town-West Ham Uni ted 41: Liverpool-Queens Park Rangers 31: Luton Town-Manchester City 11; Newcastle United-Birmingham City 40; Wolverhampton Wanderers-Leeds United Eindstand: 1. Derby County 42-53. 2. Liverpool 42-51, 3. Ipswich Town 42-51. 4. Everton 42-50, stand staartgroep: 18. Lei cester 42-36. 19. Luton 42-33. 20. Chelsea 42-33, 21. Tottenham Hotspur 41-32, 22. Carlisle 42-29. SCIIOTSE LEAGUE Ci-Partick Thistle 22; Dundee-Heart of Midlothian 20; Dunfermline Athletic- Aberdeen 13: Hibernian-Arbroath 2-r-O; Morton-Ayr United 11; Motherwell- Dumbarton 3-I; Rangers-Alrdreonians 01St. Johnstone-Celtlc 2-L 1. Rangers 34-56. 2. Hibernian 34-49, 3. Celtic 34-45. 4. Dundee United. 34-45. REAL MADRID KAMPIOEN MADRID Real Madrid heeft zon dag met nog vijf wedstrijden te spelen de Spaanse voetbaltitel ver overd. De Madrilenen kwamen wel iswaar in de uitwedstrijd tegen Real Sociedad in San Sebastiaan niet verder dan een gelijkspel (1 1) maar hun puntentotaal van,45 is door geen van de concurrerenten meer te bereiken. Real Sociedad-Real Madrid 1-1, Real Murcia-Zaragoza 1-5, Elche-Atletlco Bil bao 1-0, Granada-CF Barcelona 1-2, Betis- Malaga 1-0, Celta-Gijon 2-0, Espanol-Va- lencla 5-3, Las Palmas-Hercules 0-0, Atle- tlco Madrid-Salamanca 0-0. Stand: 1. Real Madrid 45 punten (kam pioen), 2. Zaragoza 32, 3. Real Sociedad 32, 4. CF Barcelona 31. ITALIË Ascoli-Ternana 1-0, Fiorentina-Cagliari 2- 1. Juventus-Lazlo 4-0, AC Mllan-Cesena 3- 0, Napoll-Inter 3-2. Roma-Vicenza 1-0, Sampdoria-Bologna 1-0, Varese-Torlno 0- SOFIA West Duitsland, wereld kampioen Voetbal, heeft in Sofia Bulgarije een gelijkspel van 11 moeten toestaan in een wedstrijd voor groep acht van het toernooi om het Europees kampioenschap. Beide doelpunten werden in de tweede helft uit strafschoppen ge scoord. In de 71e minuut zorgde Kolev voor 10, vier minuten later maakte Ritschel gelijk. Stand ln groep 8: 1. West-Duitsland 3 1 2 0 4 3-2 2. Griekenland 4 12 14 7-8 3. Malta 2 10 12 2-1 4. Bulgarije 3 0 2 1 2 5-6 TOURS De ploeg van Peter Post heeft de zesde ronde van Indre-et-Loire, in de omgeving van Tours, met overmacht ge wonnen. In het eindklassement is Roy Schuiten eerste, op de tweede plaats wordt hij gevolgd door Dieter Thurau. De derde man uit deze drie-daagse was Ger Kneteman. Zaterdag ln de derde etappe, een tijdrit over bijna twintig kilometer, werd Schuiten winnaar voor zijn jjloeggenoten Thurau en Pinnen. Gisteren heeft de ploeg van Post de leiderspositie tamelijk gemakkelijk verdedigd in de slot-etappe over 207 kilometer. Een ontsnapping van Tollet en Tschan werd gecontro leerd door René Pijnen en toen zich later nog eens vijf renners bij het vluchtgroepje voegden, was Bert Pronk erbij. Zelfs wanneer de acht koplopers een groot gat zouden hebben gesla gen, zou de overwinning bij de ploeg van Post zijn gebleven, want Pijnen was de hoogst geklasseerde van de vluchters. Het peloton haal de de ontsnapten weer terug en in de straten van Tours ontsnapte Jean -Pierre Genet. Hij nam enkele tientallen meters winst en zorgde in de slotrit voor het eerste Franse succesje in dze door buitenlanders beheerste wedstrijd. Roy Schuiten was dit weekeinde zonder meer de beste man uit de sterkste ploeg. Zaterdag bewees hij voor de eerste keer in dit seizoen de kwaliteiten die hem vorig jaar zijn faam hebben bezorgd/ Over de bijna twntig kilometer maakte hij een gemiddelde van ruim 45 kilometer per uur. Gisteren was het niet in de laatste plaats aan de lange Zandvoorter te danken dat de rit met èen gemiddelde van ruim boven de veertig kilometer werd gereden, nadat in het eerste uur meer dan 42 kilometer was afgelegd. De tijdrit van zaterdag had voor Rene Pijnen bijna een noodlottige afloop. De Brabander kwam vlak voor de eindstreep in botsing met een wagen. Pijnen was twee minu ten na de Belg Martin vertrokken en had het verschil vrijwel goed gemaakt. Nog slechts een twintigtal meters scheidden heide renners. Plotseling verscheen er een auto op het parcours. De bestuurder van die wagen stuurde onverwacht naar links, waardoor hij in botsing kwam met de Nederlander. Door die botsing werd zijn fiets vernield. Pijnen ondervond geen nadelige gevolgen van de botsing. Hij had zelfs de tegenwoordigheid van geest te voet de laatste meters naar de streep af te leggen. De wedstrijd commissarissen besloten dat Pijnen niet gestraft mocht worden voor de fout van een automobilist en gaven hem de tijd, die hij zou hebben gemaakt zonder de onvoorzichtig heid van de chauffeur. Tweede etappe: 1. Cuyle (Belg) 120 km ln 2.51.57. 2. Raas (Ned) 2.52.08. 3. Secnec (Fr). 4. Van Springel (Belg). 5. Algues- parses (Fr) allen zt. 7. Van den Hoek (Ned) 2.53.32.8. Vlanen. Derde etappe: 1. Schuiten 19,8 km ln 26 min.. 8.7 sec., 2. Thureau (Wdld) 26.27.8. 3. Pijnen (Ned) 26.45.1. 4. Laurent (Fr) 27.8.5. 5. Knetemann (Ned) 27.10.4. 6. Van den Hoek (Ned) 27.19.5. 7. Tabank (Ned) 27.22.2. 14. Pronk (Ned) 27. 41.6. 23. Vlanen (Ned) 28.32.2. Vierde etappe: 1. Genet (Fr) 207 km ln 4.56.29. 2. Delepine (Fr), op 5 sec.. 3. Telrllnck (Belg). 4. Thomas (Belg), 5. Van den Hoek (Ned.). 8. Vlanen (Ned) 9. Pijnen (Ned). Eindstand: 1. Schuiten 13 uur. 50 min.. 25 sec.. 2. Thureau (WDld) op 19 sec., 3. Knetemann (Ned) op 1 min.. 2 scc.. 12. Pijnen (Ned) op 8 min.. 17 sec.. 14. Van den Hoek (Ned) op 9.06. 18. Pronk (Ned) RONDE VAN SPANJE MURCIA Het eerste weekeinde van de Ronde van Spanje is door de renners tot een wandelweekein- de gemaakt. Zowel zaterdag in Aguilas als zondag in Murcia kwam het volledige peloton tegelijk aan de finishlijn. Basso werd zaterdag sprintwinnar voor Van Katwijk, Luc Leman spurtte zondag het snelst in Murcia en hield Huize bosch net achter zich. Tussen Aguilas en Murcia had het veld van 84 renners voortdurend de wind tegen op het voornamelijk vlakke stuk langs de Middellandse Zee. Het veld kwam met een ver traging van een uur aan in Murcia, waar Luc Leman zijn eerste over winning als professional behaalde. Vandaag voert de zesde etappe naar Benidorm. Op de 192 kilometer die moet worden afgelegd ontmoet het veld vijf geklassicificeerde cols, een van de derde-, twee van de tweede en twee van de eerste categorie. Vierde- etappe: 1. oasso (It.). 178 kilome ter van Almerla naar Aguilas ln 5 uur 31 minuten en 39 seconden, met tijdsver- goedlng 5.31.29, 2. Van Katwijk (Ned.) 5.31.39. met tljdsvergoedlng 5.31.35. 3. Vlejo (Spa) 5.31.39, 4. Luc Leman (Bel.). 5. Wllly Pianckaert (Bel). 17. Kuiper (Ned.). 23. Prinsen (Ned.). 33. Koken fNed.). 46. Fuente (Spa.), 47. Allan (Aus.), 48. Oca na (Spa.), 58. Den Hertog (Ned 78. Smit (Ned.). 80. Hulzenbosch (Ned.). 85. en laatste Peelman (Bel.), allen ln dezelfde tijd als Viejo. Vijfde etappe: 1. Luc Leman (Bel.), 176 kilometer van Aguilas naar Murcia ln 5 uur 23 minuten en 33 seconden, met tljdsvergoedlng 5.23.23. 2. Huizebosch (Ned.) 5.23.33, met tljdsvergoedlng 5.23.29. 3. Basso (Ita.) 5.23.33. 4. Pusslen (Fra.). 5. Medina (Spa.). 7. Smit (Ned.), 9. Van Katwijk (Ned.). 15. Kuiper (Ned.). 65. Den Hertog. 72. Koken. 79. Prinsen, allen dezelfde tijd als Basso. Algemeen klassement: 1. Lasa (Spa.) 22 uur 15 minuten en 20 seconden. 2. Peru- rena (Sp.) 22.15.25. 3. Viejo (Spa) 22.15.27, 4. Manzaneque (Spa.) 22.15.29. 5. Martins (Por.) 22.15.32. 6. Luc Leman (Bel.) 22.15.33. 7. Torres (Spa.) 22.15.39, 8. Mendes (Por) 22.15.41. 9. Kuiper (Ned. 22.15.42. 10. Koken (Ned. 22.15.44. 35. Prinsen 22.16.27. 37. Den Hertog 22.16.33. 51. Smit 22.17.12. 81. Van Katwijk 22.38.11. 82. Huizebosch 22.39.47, Peelman die zaterdag ln de eindsprint ten val kwam, startte zondag niet. DORPENOMLOOP ASSEN De dertien Dorpenom loop, een klassieke wegwedstrijd voor amateurs met start en finish in Assen, heeft een verrassende winnaar opgeleverd na 165 km. Arie Hassink uit Neede die een jaar geleden nog op nonactief was en leek te zijn afgeschreven voor de wielersport ging juichend als eerste over de streep in de tijd van 3 uur 53 minuten en 7 seconden. ROTTERDAM Binnen vijf mi nuten had Excelsior in een rom melige wedstrijd met veel onder brekingen wegens blessures tegen FC Utrecht al een achterstand van 0-1. Bij een snelle uitval glip te Andre Hulshorst langs Gerrit den Butter. De bal ging naar de prinsheerlijk vrijstaande Henk Wery, die in de goede hoek schoof. Van der Roer bleek totaal verrast. De Rotterdammers, duide lijk aangeslagen, trachtten het spel te forceren. Er werd te gretig gereageerd op onbereikbare ballen met als gevolg dat de Utrecht spelers veel vrij kwamen te staan. Bij een' misser van Van Maurik deed Excelsior iets terug. Reigers berg schoot net over. Gerrit den Butter ging in de twintigste mi nuut in de fout door Hulshorst te vloeren. Wery verzilverde de door de niet sterk leidende Vervoort, toegekende strafschop (2-0). FC Utrecht bleef regeren over het onzekere Excelsior, doch in de tweefle helft werden de rollen omgedraaid. De klap die de thi club uitdeelde kwam al in de ste minuut van de tweede he Een koppende Van den Berg de Aad den Butter in de geleg heid de achterstand te verklei (1-2). Wanneer de Rotterdamn er het hoofd bij hadden gehou was het zich chaotisch verwere Utrecht volledig door de kni gegaan. Te gehaaste acties v(1 kwamen voorlopig verdere d( tochten. De bal werd steeds' hoog voor het doel gebracht, tv' Henriksen alles ving. Een kw« tier voor het einde kopte Rog veen uit een corner van Bass toch in (2-2). Excclsior-FC Utrecht 2-2 (0-2) Wery 0-1, 19. Wery 0-2 (strafschop) Aad den Butter 1-2. 75 Roggeveen Scheidsreohter Vervoort. Toeschoi 3.000. Exclesior: -Van der Roer; Gerrit Butter, Wlekel, Israel, Tabbemeé; den Butter, Van den Berg (Merreli i Kwakkernaat; Roggeveen, Reijgersb l-'C Utrecht: Henriksen; Van Oosti Andrlaanse, Van Maurik, Van Oude len; Hlldebrand (Cote), Kronshc Cabo: Wery, Van Veen, Hulsh (Liebhaber) DEN HAAG Een nauwelijks geïnspireerd FC Den Haag is in zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen met een nederlaag van 0- 1 nog bijzonder genadig gestraft door Dc Graafschap. De Doetin- chemmers, die door de overwin ning nu zeker het verblijf in de hoogste voetbalafdeling zullen prolongeren, wisten geen raad met de vaak knap geschapen mo gelijkheden. FC Den Haag. waarin Korevaar zijn 250ste wedstrijd speelde, wist niet meer dan een schijn-overwicht te behalen, waaruit niet één serieuze kans ontstond. Van Leeuwen was nog steeds niet de oude. Ling werd zonder enige overtreding door Overgoor uitgeschakeld en ook Bres kon niets presteren. Graafschap, minder maar wel ter aan de bal, maakte herhaal lijk goed gebruik van de gebo< j, ruimte. Slechts één keer leve de tegenstoot een treffer op. een overtreding van Jol sch 0 Schreur de bal uit de vrije t via het tweemansmuurtje n Paulus, die de jubilerende Ko vaar omspeelde en diagonaal schoot (0-1). FC DEN IIAAG-DE GRAAFSCHAP 0' (01) 27. Paulus 01. Scheldsri 1 ter: Mulder. Toeschouwers: 5000. FC DEN HAAG: Thle: Ouwebs,, Mansveld, van Vliet. Korevaar; I Perazic. Jol (Lochtenberg Llng, Leeuwen, Bres (Van Hijkoop). De GRAAFSCHAP: Van Zoghel. Mini Van Londen. Schreur, Overgoor, Pau Hiddlnk. Zaaljer: Schoenaker (St voort) Veen (De Vries), De Jonge ENSCHEDE FC Amsterdam heeft het FC Twente, dat zijn krachten zoveel mogelijk wil spa ren met het oog op de finales, voor de UEFA Cup en de wed strijd om de nationale beker, wel bijzonder gemakkelijk gemaakt. De Enschedeërs wonnen met 2-1 en dat resultaat 'kan gerust als een presentje van de volgelingen van Pim van der Meent worden betiteld. Visser en Jongbloed bij voorbeeld tekenden voor de eerste Twente-treffer en zes minu voor afloop benadrukte Husers algemene malaise door een sti schop te missen. FC TWENTE-FC AMSTERDAM (20) 12. Visser (eigen doel) 27. Thijssen 2—0. 80. Van de Merkt 1. Scheidsrechter Pijper. Toeschouw 7000. FC TWENTE: Gross; Brugglnk, Vries (Brinks). Drost, Oranen; T~ sen. Overweg Milhren, Achterberg. ema, Pahlplatz. FC AMSTERDAM: Jongbloed; mab.Husers. Swerlssen. Blanchi; de Ban. Otto. Visser; Van der Jansen (Boon), Karte (Van de Mert VELSEN Geen enkele moeite had Telstar op Schóonenberg met een uiterst zwak en na rust zelfs ontredderd Roda JC. Telstar, met Jos Jonker op de linkerspits als absolute uitblinker, walste in feite over de chaotisch georganiseerde Limburgse verdediging heen, het geen in de 4-2 overwinning uit eindelijk slechts zeer mager tot uitdrukking werd gebracht. TF.LSTAR-RODA JC 4—2 (2—1) - Jonker 10. 32. Nanninga 11. 45. schot 2—1. 60. Stout 3—1. 83. Van 1 ten 4—1. 85. De Wit 4—2. Scheldsri 5 ter Korvet- Toeschouwers 3500. TELSTAR: Bloem: Driessen. Kampl Van Essen. Blschot; Helling. De* r, (Bijl), Fens: Stout. Van Kooten, Jon"' RODA JC: Geilman: Broeks, Pfeli MAASTRICHT Toch nog met enige moeite heeft MW van een volslagen ongemotiveerd AZ'67 gewonnen. AZ speelde een bijzon der matte partij. Dat kwam door de afwezigheid van trainer Joop Brand. MW maakte al snel ge bruik van de gelatenheid van de Alkmaarders. In de negende mi nuut scoorde Kertges 1-0. MW bleef domineren en nam twee mi nuten na rust een veilig lijkende voorsprong door Bonfrere. Maar AZ kwam nog terug. Nadat Meis ter voor 2-1 had gezorgd in j&i 59ste minuut, moest MW-di man Sies Wever werkelijk schil ren om de zege in Maastricht houden. MVV-AZ'67 2—1 (1—0) 9 Kerstl" 1—0. 47. Bonfrere 2—0. 59. Meister 1. Scheidsrechter Geurens. Toescb wers 7.00. MW: Wever: Braam. Lacrolx. Dljks K Schrljnemakers: Kerstges. Dekker (1 ton), Colombaln; Bonfrere, Sme r Streuer. AZ'67: Hell; van Rljnsoever. Meyer. Vonk; Wildbret. Suurendcfct Nygaard;Vosmaer, Kist. Meister.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10