- r Y////////////////////A KOLONISTEN IN MINNESOTA The corruption: onwerkelijk realisme Radio en televisieprogramma's In Rosebud steeds iets spannends aan de hand FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Saneringsleed in Londen Junckers deens, parket Belgen in het brandpunt Prins Bernhard naar Turkije Even puzzelen TROUW/KWARTET VRIJDAG 25 APRIL 1975 BINNENLAND-RADIO EN TV door Ber Huising The Corruption of Chris Miller is een film van Juan Antonio Bar- dem, en een heel andere dan die ik mij van deze Spaanse regisseur nog herinner. Dat waren Dood van een Wielrijder, Straat zonder Uitzicht, En altijd lokt de Vrouw (la Venganza), drie bijzondere films, vooral ook omdat wij uit Spanje niet veel gewend waren. Dat is al meer dan vijftien jaar geleden. Wat Bardem daarna maakte, in Spanje en Zuid-Amerika, heb ik hier niet gezien. Nu valt The Cor ruption mij tegen. Bardem die zo mooi eenvoudig en diep wist door te dringen in het leven van gewone mensen provinciale burgers, lan darbeiders was nu bezig met de gruwelen van krankzinnige moor den. En dat zo nadrukkelijk dat hij verviel tot grand-gulgnol, zoals gruwelijke melodramatiek in Fran krijk heet. Zijn gevoelige realisme werd hier onwerkelijk, tegen het surrealistische aan. Vermomd Hij begon met het afmaken van een oude revuester. met een schaar, door iemand die zich, in een van haar kostuums, vermomde als Charlie Chaplin. Zonder leuk te worden. Maar door dat tructje we ten wij niet of de knappe brutale jonge zwerver Barney (Barry Sto kes) dezelfde is. Hij dringt zich op aan twee vrouwen, de zenuwzieke Chris (Marisol) en haar Jonge stiefmoeder (Jean Seberg) die Chris helemaal in de vernieling wil brengen. Barney moet daarbij hel pen. Het speelt zich af op een eenzaam landhuis in Spanje, waar het aldoor regent en onweert, wat ook op de zenuwen moet werken. Daar in de buurt wordt dan een gans gezin afgeslacht door een monnik met een sikkel. En de twee vrouwen, bang voor Barney, je kunt nooit weten, maken hem af met een mes en een briefopener, steek na steek, met vertraagde opnamen, om maar niets te missen. Ze stop pen hem onder de grond, er komt een asfaltweg overheen, maar die barst want hij had peultjes in zijn zak, en die komen nu op. Meende Bardem dat nou echt. Het lijkt er niet op. Hij liet prachtige opnamen maken, die met paarden bijvoorbeeld, hij werkte best met de bange stemmingen, maar de zon derlinge hoofdfiguren, hoe goed ook gespeeld, blijven vreemden die niet echt schijnen te leven. En Barden, had ook moeite met het regelmati ge vertellen zonder te veel te ver raden om de spanning er in te houden. Amsterdam - Saskia, 18 j. SMIDJE VERHOLEN Scène in The corruption door Ber Huising Rosebud (rozeknop) is de naam van een jacht dat op de Middel landse Zee gekaapt wordt door Palestijnen, want er zijn vijf doch ters van gewichtige vaders aan boord. En die moeten vooral de grootindustriëel bekentenissen en verklaringen afleggen voor de tv terwille van de Palestijnse zaak en het leven van hun dochters. Ook steden die allang een Metro hebben zitten met leed in de oude buurten: speculanten kopen de grond op. de huizen, die soms tien jaar leeg stonden en door krakers weer bewoonbaar werden gemaakt, wacht de slopershamer. Over zo'n krakerseilandje in het Londense centrum, Tolmers Village, gaat de documentaire van Philips Thompson, die dank zij Cineclub in ons land rouleert. In Tolmers Villa- ge is de ontruiming al helemaal een aanfluiting, omdat er een wet in de maak is. die de gemeente in staat stelt de grond tegen redelijke prijzen te kopen. De speculanten hebben er dus ook niets meer aan. Toch moeten de mensen weg. De film is gemaakt met behulp van leden van het buurtcomlté, die niet alleen de achtergrondinformatie aandroegen, maar ook bij de mon tage assisteerden en hij geeft een helder en vaak ontroerend beeld van een opnieuw tot leven ge brachte gemeenschap, die met de dood wordt bedreigd. Opvallend is de uitstekende verstandhouding tussen de oud ingezetenen en de krakers. Cineclub heeft van Philip Thomp son nog twee films aangekocht: 'A place called Ardoyne', over de Ar- doyne-wljk in Belfast en "The In dustrial Artist', een overzicht van schilderijen van de Engelsman L. S. Lowry. 'Tolmer's beginning or end' draait op 28 april in de Haagse Sociale Academie en op 1 mei in de Nijen- burg te Culemborg. Vooraf wordt een college van dia's vertoond over de geschiedenis van de Nieuw- marktbuurt in verleden en heden. W. W.-B. Inmiddels loopt Peter O'Toole, als een Britse geheim agent in Ameri kaanse dienst, slungelachtig te zoe ken met een gek hoedje op. Overal. Zo zit hij in Parijs, zo in Israël, of Afrika, en eenmaal in Duitsland van Hamburg tot aan Oost-Berlijn en wat hij daar precies moest ont ging me. Het leven van zo'n man is onoverzichtelijk. Uiteindelijk komt hij toch op Corsica en wij wis ten allang dat hij daar moest zijn om drie meisjes te bevrijden. Twee waren inmiddels al losgela ten. Peter ontmoette ondertussen figu ren van alle fronten: Israëlische agenten, Duitsers met nog wat van vroeger, een Amerikaanse senator, een hevige anarchist, een uitgewe ken Griek, nou ja de hele kliek die er door scenarioschrijver Erik Lee Premlnger bij verzonnen werd. En Otto Premlnger heeft het allemaal handig verfilmd, alle kolen en gei ten sparend. Want iedereen krijgt een beetje gelijk. En voor de Pales tijnen is er nog een extra veront- ADVERTENTIE) schuldiging. Zij werden misleid door een Mohammedaan geworden, godsdienstwaanzinnige Brit, die een sekte leidt in een grot te Libanon. De Premingers legden alle stukjes vlot aan elkaar, zonder er op te letten of ze nog wel pasten, en wie zou dat ook nog kunnen schelen. Een korte montage behalve in een slepend middenstukje, geeft de in druk dat er voortdurend wat span nends aan de hand is. Er lopen, behalve O'Toole nog wat oude be kenden rond: Raf Vallone, Richard Attenborough, Peter Lawford, Clau de Dauphin allen als typetjes en meer niet. Een echte rol zat er niet in. Zelfs niet voor Peter O'Toole want die doet ook maar wat. Soms wel leuk trouwens. (Amsterdam-Nöggerath, 18 jr.) BEUKEN, EIKEN. ESSEN, SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN Map met volledige informaties bij de importeur JUNCKERS NEDERLAND B.V., Antwoordnr. 712, Zoeterwoude (Rijndijk) 2406, onder vermelding van letter K5. Telefonisch mag ook: 071 - 3 34 45 (Codan-Groep) Donderdagavond verzorgde het Brandpuntteam de uitzending van de Vlaamse actualiteitenrubriek Pano'75. Zaterdag kunnen wij Belgische redacteuren aan de slag zien als verzorgers van achtergrondnleuws in het KRO-programma. Deze uitwisseling kan nuttig zijn, omdat het de medewerkenden dwingt, zich intensief te verdiepen in actuele problemen van het buurland. De KRO-ploeg toonde bij introductie beelden van zeer veel patatetende mensen. Geen versleten Belgenmop, maar een illustratie van het feit dat de Hollander aanzienlijk meer patat verslindt dan de Vlaming. Een waardige aanzet om de talrijke vooroordelen af te breken. Er waren in deze uitzending verscheidene overeenkomsten tussen Zuid en Noord op te merken. Eén ervan was dat ook Belgische autoriteiten met omhaal van woorden iets proberen uit te leg gen. Met het gevolg dat je moet gaan zitten piekeren wat ze eigenlijk bedoelen. Men beweert en het blijkt vaak te kloppen dat het een symptoom van ijdel- heid is als een man een ring aan een van zijn pinken draagt. De Belgische minister Willy de Clercq was aan beide handen koket. Onze zuiderburen hebben, evenals de Duitsers, een voorliefde voor mooi klinkende titels. Een kolonel van de Rijkswacht zit daar achter hasjsmokkelaars aan in de functie van 'Hoge Directeur'. De man deed overigens geen enkele poging ora gewichtiger te lijken dan hij is en vertelde gemoedelijk over de toenemende aanvoer van verdovende middelen in België, voornamelijk via Chinese bendes. Eén van de oorzaken: de straffen zijn er veel te laag. Daar komt binnehkort verandering in. In de VARA-quiz Twee voor Twaalf werd een record gebroken. Twee 'nieuwelingen' maakten het rijtje vol zonder iets na te slaan en wisten het woord te raden met behoud van maar liefst ƒ440. Zij versloegen daarmee het team dat in de tweede ronde uitkwam. De eerste uitzending van Achter het Nieuws was met wat strubbelingen geheel gewijd aan de gijzelingsactie, in Stockholm. Mr. Bakker Schut, een van de verdedigers van de Nederlander in het Baader-Meinhof proces, liet daarover zijn licht schijnen. Nogal subjectief en niet vrij van arrogantie jegens visies waar hij het niet mee eens is. Bakker Schut kan als jurist een goed vakman zijn, maar in het omkeren van alle waarden is hij een doorzichtige amateur. Wie wil doen geloven dat het uitgerekend die kleine extreme groepen zijn. die tot spugenstoe bewogen zijn met het lot van de Derde Wereld, maar geen grein deernis toonde met alweer zoveel onschuldig gegijzelde mensen, die bedrijft demagogie. TON HYDRA door Vilhelm Moberg Copyright Hollaixlia B V. Itanrn 31 Dominee Törner wachtte geduldig, terwijl zij met het kind bezig was: hij lachte eens tegen het ventje. Krlstina vond deze dominee heel aardig, want hij was nooit streng. Hij scheen te begrijpen dat zo'n klein onschuldig kind niet met zijn behoefte kon wachten, tot de dienst voorbij was. Dominee Törner zette met zijn krachtige, volle stem het gezang in: 'Jezus. Uwe diepe wonden, Uw el- lend'. Uw bltt're dood'. De gemeen te in de kamer zong aarzelend mee. Er waren niet genoeg ge^nsboe- ken, drie of vier mensen verdron gen zich om één boek en bovendien was het lang geleden, sinds ze ge zongen hadden. Toen hij de tekst begon te lezen zaten de aanwezigen roerloos, als vastgenageld aan hun zitplaatsen. De immigranten, die in het vader land bijna elke zondag naar de kerk gegaan waren hadden in Ja ren geen preek gehoord. En nu zaten ze hier weer naar Gods woord te luisteren, mooi en zuiver gespro ken door een predikant. Ze luister den stil en aandachtig. ~r Ik heb mijn tekst genomen uit de Handelingen der apostelen, het zéventiende hoofdstuk. Meer dan achttienhonderd jaar geleden wer den ze door Paulus gesproken tot de Grieken te Athene, maar ook heden zijn ze nog van kracht voor u. Zweden, die naar Minnesota ge trokken zijt: waar ter wereld men sen op aarde wonen, ze zijn van één bloed en één geslacht, en de Heer woont in hun nabijheid. Twaalf geëmigreerde Zweden zaten te luisteren, dicht opééngepakt in het kleine blokhuis. Twaalf paar ogen waren onafgebroken op de jonge predikant gericht aan het korte eind van de tafel. De twaalf mensen luisterden met halfopen mond. alsof hun oren niet alleen toereikend waren om de woorden van de spreker op te vangen. God heeft bepaald, hoe ver weg de mensen op aarde moeten gaan. De dominee maakte een wijds ge baar met zijn handen. De land genoten die ik hier zie zitten heb ben deelgenomen aan de langste uittocht in de wereldgeschiedenis! Dit was een preek die ze allemaal goed begrepen, want het ging over hen zelf. Karl Oskar moest terug denken aan zijn afscheid van do minee Brusander, die Noord-Ameri- ka afgeschilderd had als een ver dorven Ba by Ion en hem voorgehou den had. dat hij door weg te trek ken zondigde tegen Gods gebod. Wat een troost was het nu uit de mond van een andere predikant te horen dat hun uittocht niet in strijd met Gods wil was. maar door God bepaald. Kristina luisterde vol aandacht naar de dominee, al lette ze ook op wat er buiten het huisje gebeurt als de kinderen nu maar geen la waai gingen maken of binnen kwa men om de preek te storen! Ze had hen terdege ingeprent, dat ze muis- stil moesten zijn. Maa. ^ji ae open deur kon ze de kip horen kakeien. wat een ergerlijk geluid, zo midden tussen de woorden van de preek door! De Heer heeft bepaald waar mensen moeten wonen. Aan u, uit geweken Zweden, heeft Hij Minne sota aangewezen. De koperkleurige zonen van de wildernis hebben dui zenden jaren over dit land geregeerd. Maar de Almachtige vaagt het ene geslacht weg van het aardop pervlak en stelt er een ander voor in de plaats. Hier is het nieuwe geslacht dat het land in cultuur brengt. Maar nu Is het uw taak, waarde landgenoten, die in een christelijk land geboren zijt en de Tien Geboden kent. om deze heide nen als uw broeders te bejegenen. Ook de Indiaan is onze naaste. Hij heeft niet dezelfde huidskleur als wij. maar hij heeft wel dezelfde Schepper We- i vriendelijk en ver- dr;'*2zaam tegen dit uitstervend ras. De k p kakelde luider. Kristina kon bijna r ei stil blijven zitten. Het kjenk u h u ongelukkige beest zich voorgenomen had de predikant te overstemmen! Deze ging onver stoorbaar voor met zijn preek en geen van de andere toehoorders s heen iets te merken. Nu klonk iie g kakel vlak bij de deur. De kip had de gewoonte om als de deur op.ii stond, binnen te komen om eten te krijgen. En de deur stónd nu open.Stel je voor dat die kip de kamer ln kwam stappen.Eens was ze bo ven op de tafel gefladderd.De dominee preekte voort en de kip kwam niet. gelukkig.Het was zo stil in de kamer, of ze allemaal opgehouden hadden te ademen. Geen geluid was ln staat de gods dienstoefening voor kolonisten in Kar* Oskars huis te verstoren. Nu was het al gauw aan de biecht toe, dan zouden ze aan hun eettafel gaan zitten en lichaam en bloed van Christus ontvangen. Want van daag waren ze te gast ln hun eigen huis. (Wordt vervolgd) Warhols Dracula, bloederige geintjes Toen 'Frankenstein! klaar was, leek het de voormalige undergroundsfil- mers Andy Warhol en Paul Morris- sey niet gek om dezelfde locatie (in Italië te gebruiken voor de verfil ming van een andere bloederige evergreen: Graaf Dracula. Udo Kier, een eng, nietig mannetje om te zien. speelt in beide films de hoofdrol en natuurlijk is ook prijs- hengst Joe Dallesandro van de par tij, omgeschoold tot een soort pro letarische held. Warhol's Dracula dreigt in de jaren dertig ln zijn geboorteland Roeme nië door ondervoeding te sterven, omdat er in die streken gebrek is aan maagdenbloed. Aangespoord door zijn trouwe dienaar begeeft hij zich in zijn gammele koets, kreunend en telkens bezwijmend, naar Italië. Daar wordt hij opgeno men in het gezin van een berooide Marchese (Vittorio de Sica in zijn laatste rol), die met vier huwbare dochters in zijn maag zit en er best een aan de graaf wil uithuwelijken. Maar aangezien Joe Dallesandro daar de knecht uithangt, is het met hun maagdelijkheid pover gesteld. Dracula moet dan ook voortdurend overgeven als hij zijn beroemde nekbeet weer eens beproeft. De film wordt door bloed en vaak nog al goedkope geintjes bijeengehou den. Warhol en Morrissey gooien er de laatste tijd wel deerlijk met de pet naar. Toch kun je er nog wel eens om lachen, vooral wanneer Roman Polanski als gast komt bin- nenschuifelen. W. W.-B. Amsterdam - Calypso, 18 jr). 172: Er gebeurden dus spannende zaken op het ministerie te Graven- drecht. De arbeidzame minister zou zelf eens poolshoogte gaan nemen in het goede dorp Rijkhuyzen. Doch nóg spannender zaken vielen waar te nemen in dat goede Rijk huyzen zélf. Daar bevond zich de heer van Muizenis immers nog steeds in de kerker en die heer had beslist geen duimen zitten draaien al die tijd. Hij had veel geslapen, had op tijd (en lékker) gegeten dank zij de behulpzaamheid van goedhartige vrienden, en dan had hij ook nog lichaamsoefeningen ge daan met het schandblok. Het re sultaat van alles was, dat hij zich nu fitter en beter in conditie voel de dan ooit tevoren. Maar nu begon hij toch de smoor in te krijgen. Hij wou eindelijk wel eens uit de ker ker. Hij wou eindelijk wel eens afre kenen met de burgemeester en zijn schurkachtige helper Janus Paxse. Daartoe had hij al eens getracht de zware deur uit zijn voegen te ruk ken, maar de constructie van het eeuwenoude bouwwerk was té dege lijk. Het was hem niét gelukt. En terwijl de heer van Muizenis daar somber stond te turen naar de zwa re deur, werd zijn aandacht getrok ken door de slimme rat, die snel en behendig langs allerlei uitsteeksels van de muur omhoog klom en dan over richeltjes te gaan lopen. 'Dat moet ik nou óók kunnenver zuchtte de heer van Muizenis. En toen kreeg hij plotseling het verlc sende idee. Boven de deur zat twee stenen plafonddragers, ong veer een driekwart meter van kaar. 'Verdraaid nog-es-antoi mompelde hij. 'Als ik dóar ee tussen kon komen. Dan zou e onverwachte bezoeker me besl niet dadelijk zien!' De heer vi Muizenis verheugde zich zó in h juist opgekomen denkbeeld, dat 1 onmiddellijk naar boven begon klauteren. Na een kwartier vj moeizaam wurmen gelukte hem d en slaagde hij er in zijn rug i voeten stevig klem te zetten tussi de twee stenen steunberen. Da zat hij nu, hoog boven de deur, i bij de eerste oogopslag beslist oi zichtbaar PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord, 7.07 (S) Badlnerle. (7.30 Nws. 7.41 Echo.) 8.24 Overweging 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de Huisvrouw. 8.45 De wonderlijke letter M. 9.40 Schoolradio.* 10.00 Aubade: klassieke muziek. (10.30 Nws.) 11.10 Schoolradio. NOS: 11.30 Blik op de derde wereld. 11.45 Blik op Europa. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogramma (12.22 Wij van het land. 12.26 Mededelingen. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar..) 14.00 Lieven en leven, serie radiouitzendingen over mensen op weg naar een toekomst (29). 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlo kaal op vrijdag: gevarieerd programma. (15.30 Nws.) 17.00 Zonder grenzen. 17.10 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magazine. P.P.: 18 19 Uitzending RKPN. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18 50 Verkenning: sociaal-maatschappelijke Informatie. 18.58 Marktberichten. 19 00 (S) Spring plank: programma met Jonge artiesten. 19 30 (S) In antwoord op uw schrijven: verzoekplatenprogramma 21.00 (S) De blanke top presenteert radiotelevisie. 22 25 Overweging. 22 30 Nws. 22.40 (S) Goal: sport en muziek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO' 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met om 8.00 Nws. en om 8.11 Radiojournaal. 9.00 Schoolradio. NOS: 9 20 Wat heeft dat kind 9.35 Waterst. 9.40 (S) Toeris me: toeristische Informatie uit blnnen- en buitenland. AVRO: 10 00 (S) Kleu tertje luister. 10.10 Arbeidsvitaminen, met om 11.00 Nws. en om 11.03 Radio journaal. 11.30 (S) Knipperlicht: weke lijks verkeersmagazlne. 11.55 Beursberich ten. 12 00 (S) De platenkeuze van Wil lem Strletman. OVERHEIDSVOORL.: 12.30 Uitzending voor de landbouw. AVRO: 12.40 Koninklijke Militaire Kapel. 12.55 Radiojournaal. VPRO: 13.00 Nws. 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 13.25 Programmaoverzicht. 13.30 Interview. 14 00 Muziek: de wereld van muziek en geluid op. zijn kop of andersom. 15 30 Permanent Wave. 16.00 Nws. 16.03 Van daag dit. morgen dat. 16 05 Nova Zembla. 17,30 Welingelichte kringen: rechtstreeks debatprogramma. 17.55 Mededelingen. VPRO: 18.00 Nws. 1811 Vandaag dit. morgen dat. 18 20 Essay. 18.30 Program maoverzicht. 18.31 Embargo: wekelijks Nws. VARA: 20 05 (S) Radio Philharmo- nisch Orkest met zangsoliste: moderne en klassieke muziek. 21 35 Zondagschrij vers aan het woord. 2145 (S) VARA- klasslek: A. Tenor en plano: klassieke liederen. B. Sopraan en piano: volksliede ren. C Strijkkwartet: klassieke muziek 22 25 <S> De Staalkaart 23.20 (S) Muziek van Nederlanders. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM Hl EO: 7.02 (S) Gospelsound: een pro gramma boordevol muziek, speciaal voor jonge mensen. 8.03 Klankbord. 8.10 (S) Tussen thee en koffie. 9 03 (S) De muzi kale fruitmand: verzoekplatenprogramma voor en van zieken. TROS: 10.03 Pep op drie. 11.03 Drie draait op verzoek. NCRV: 12.00 (S) Drie tussen de middag: Bij Barend. 13.03 S) Hier en nu. 13.08 Drie tussen de middag: Eddy go round. NOS: 14.03 Pop-Kontakt I. 16.02 de Hltme s- ter. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 Joost mag niet eten 19.02 Drie loopt achter. AVRO: 20.00 Burengerucht. 21.02 De Negen-Uur-Show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Superclean Dreammachlne. 23 02 Vanavond laat. 0.02 Radiojournaii. 0.05 Weekend-Muziek-Magazlne. 1.02 Soul- tlme U S A. 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Vooor dag en dauw. (2.02, 4.02 en 5 57 Radiojournaal.) NCRV: 6.02-7.00 (S) Klaar wakker. Van een verslaggever DEN HAAG Prins Bernhard ls gisteren vertrokken naar Cesme in Turkije, waar hij de jaarlijkse Bil- derbergconferentle zal voorzitten. De prins zal maandagmorgen in Nederland terugkeren. Speciaal 9 De NCRV brengt de laatste afle vering van Swiebertje op het scherm. Ned. 2/19.05 9Mies Bouwman presenteert haar amusementsprogramma. Ned. 1/20.21 9 Na een optreden van Nana Mouskourï (21.10) volgt de laatste uitzending van Farce Majeure in dit seizoen. Ned. 2/21.55 9 Onderwerpen in Televizier Ma gazine zijn: strijd tussen de Pales tijnen en de Falangisten, 25 jaar RMS, de verkiezingen in Portugal en de toestand in Vietnam. Ned. 1/22.05 9 Over kerk en bevrijding laat de NCRV in Ander Nieuws de Duitse theoloog Helmut Gollwitzer aan het woord. Ned. 2/22.25 9 De Oostenrijker Ernst Hinter berger hekelt in zijn film Kurze tausend Jahre de Weense meelopers van de nazi's. Duitsl. 2/21.30 9 Bedoeld als eerbetoon aan ver zetsstrijders schreef Dick Walda NCRV voor het 1KOR zijn televisiespel Ik herinner mij Jan Postma. Ned. 2/23.00 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presenteert de Nationale Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Een mens wil op de vrijdagavond wel eens even zitten en een beetje lachen want er is al genoeg ellende in de wereld 22.05 Televizier Magazine 22.50 AVRO's Sportpanorama NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Duits NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Vaarwel Swiebertje NOS 20.00 Journaal 9 Voor de KRO-microfoon spreekt Fons Disch met drs. H. J. van Herwijnen, directeur van de Vere niging Eigen Huis. Hilv. 1/16.00 9 Het Radio Filharmonisch Orkest speelt o.I.v. Jean Foumet werk van Ravel en Britten. Hilv. 2/20.05 20.21 Kojak 21.10 Nana Mouskourï 21.55 Farce Majeure 22.25 Ander Nieuws: Kerk en bevrijding 22.50 Praten met de Minister President IKOR 23.00 Ik herinner mij Jan Postma NOS 23.40 Journaal Vul horizontaal in: 1. stap. 2. ontvangkamer. 3. wand versiering, 4. enig, 5. zuidvrucht, 6. muziekinstrument. 7. spijker. 8. Eu ropeaan, 9. muggelarve, 10. spore- plant. Bij juiste oplossing vormen de be ginletters een andere naam voor schuilnaam. Oplossing van gisteren: Hor. 2. Ernst, 6. re, 8. pa, 10. set, 11. vee,. 12. alt, 14. bereid, 16. toon, 17. gans, 18. eer, 19. tets, 21. maal. 23. tam, 25. teil, 26. rede, 27. ken nel, 29. rei, 30. ent, 31. nek, 33. R.D., 34. it, 35. staal. Vert. 1. spatel, 3. rs., 4. neb, 5. stegel, 6. reis, 7. eed. 9.haloë, 11..venster, 13. torment, 15. rat, 19. talent, 20. Ameide, 22. Ain, 24. ader, 25. tent, 27. kei, 28. Lea, 32. ka. 1 2 Val* 3 4 5 6 7 S3 9 Vu 10

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4