Fluitende griffier stopt ermee Mogelijk behoud panden aan van Karnebeeklaan Leidse boekencrisis door nieuwe wet Grens over? Voor Seinpost is geen bestemming Nieuw Waldeck krijgt dichte bebouwing Plan voor badplaats} komt spoedig in raa<| Bij andere opzet nieuwbouw hoofdbureau van politie: NUTSSPAARBANK LEIDSE SPAARBANK 40 pet. laagbouw, 60 pet. gestapeld Postroof opgehelderd 'Voor noodvoorzieningen ga ik barricaden op' Zoetermeerse bibliotheek in '76 meer ruimte Meer nieuws uit de regio - pag. 14 TROUW/KWARTET DONDERDAG 24 APRIL 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN SCHEVENINGEN Aan Seinpost is geen zinnige bestemming te ge ven. Na een jaar overleg met de huidige eigenaar van het uit 1886 daterende gebouw heeft Den Haag geen mogelijkheden kunnen vinden voor behoud van het monumentale bouwsel. Ook de aanwijzing tot beschermd monument zit er niet in. Naar ver wachting zal het ministerie van CRM voor het Kurhaus al een zeer forse subsidie verlenen ten behoeve van de restauratie van het gebouw, en zal ze er niet voor voelen ook voor Seinpost miljoenen op tafel te leggen. Het Kurhaus krijgt de be stemming hotel. Er komen 550 bed- den en voorzieningen voor de ho telgasten en andere badplaatsbe zoekers. Deze week komt de zaak-Seinpost in het Haagse college van B. en W. aan de orde. Vorige week presen teerde de eigenaar van Seinpost, de heer E. Teekens, zijn plannen voor het terrein. Hij wil er, zoals zater dag gemeld, congres- en vergader ruimten, een restaurant en 50 flats bouwen. Eind 1977 zouden de idee ën van de heer Teekens uitgevoerd kunnen zijn voor in totaal zestien miljoen gulden. Seinpost moet dan wel gesloopt worden. Den Haag kan niet anders dan de sloopvergunning die één dezer dagen binnenkomt verlenen. Het bestemmingsplan Scheveningen Badplaats, dat later dit jaar vermoedelijk rechtskracht krijgt, beslaat niet het Seinpostter rein, zodat ook langs die weg het gebouw niet kan worden gespaard. Gisteren vroeg een raadslid in een commissievergadering wethouder Wallis de Vries maatregelen te ne men die de sloop van Seinpost kunnen afwenden, maar omdat Den Haag zelf ook niet weet wat met het kolossale pand aan te vangen, zullen de plannen van de heer Teekens wel uitgevoerd worden. Mr. J. F. van West de Veer met pensioen Van onze verslaggever DEN HAAG De nieuwbouw van het hoofdbureau van politie wordt mogelijk zo uitgevoerd dat de bebouwing aan de Van Karne beeklaan en de Patijnlaan gespaard kan worden. ADVERTENTIE door Leo 't Hart Gisteren hebben de raadscommis sies voor stadsontwikkeling, open bare werken en politie zich uren lang beziggehouden met een nieuwe notitie van het college van B. en W. over de afbouw van het hoofd bureau. In de loop der jaren zijn in totaal zestien alternatieven voor de bouw besproken. Aanvankelijk was het de bedoeling dat zowel de panden aan de Van Karnebeeklaan als de Patijnlaan moesten verdwijnen. Vooral onder druk van de publieke opinie kwa men telkens nieuwe mogelijkheden op tafel en werd onder meer het fort-plan verlaten. Na een nieuw onderzoek naar de ruimtebehoefte bleek dat de politie met 35.000 vier kante meter minder oppervlakte genoegen kon nemen. Daardoor werd mogelijk dat bij een bepaalde bouwuitvoering de panden aan de Van Karnebeeklaan gespaard blij ven. Wethouder G. Wallis de Vries deelde 's morgens mee. dat in een nieuwe voorstudie, die binnen drie maanden zal verschijnen, bekeken wordt in hoeverre de nieuwbouw van de politie 'in het laankarakter van de Van Karnebeeklaan passend gemaakt kan worden'. Hij voegde daaraan toe dat 'de Patijnlaanpan- den onmogelijk behouden kunnen worden'. Aantrekkelijk kelijk. Op basis van de voorstudie zal Den Haag een voorlopig schets ontwerp opstellen. Ook komt er een bouwteam, dat wordt begeleid door een extern projectbureau. Overigens is het niet zo dat alle commissies stampvoetend hebben gepleit voor het behoud van de volgens wethouder Wallis de Vries 'zo typisch Haagse panden'. De WD: 'De bewoners van de Archi- pelbuurt moeten zich goed realise ren dat het hier niet gaat om een wijk-, maar om een stedelijke voor ziening'. Een andere liberaal zei later op de dag 'niet zo zwaar te tillen aan het rijtje huizen aan de Patijnlaan'. Deze woordvoerder wees erop: 'Het gaat erom dat we de politie uit de narigheid helpen. Men werkt nu onder mensonwaar dige omstandigheden'. Ook enkele CDA'ers reageerden sceptisch: 'We hebben het niet over maatregelen in het kader van het monumenten jaar', en 'Je moet met je nostalgie niet tot het uiterste gaan'. Collega raadsleden bereikten in ieder geval een onderzoek naar het behoud van de panden. Ook drongen zij erop aan. dat ze dan een woonfunctie zouden terugkrijgen. Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres, ook voor uw buitenlands geld naarde DEN HAAG Bij het ontwerpen van de woonbebouwing zal het gewenste stedelijk karakter zoveel mogelijk tot uitdrukking moe ten komen. Het bouwen in hoge dichtheden zal bijzondere zorg vragen extra voor zieningen in en aan de openbare ruimte om privacy te kunnen waar borgen en een aangename woon omgeving zeker te stellen. Deze uitgangspunten zijn vermeld in de gisteren verschenen nota over Nieuw-Waldeck, waar men in totaal (ADVERTENTIE) In de commissie politie zegde wet houder H. Happel op uitdrukkelijk verzoek van de commissieleden toe dat in ieder geval toch bekeken wordt in hoeverre er panden aan de Patijnlaan kunnen blijven staan. Wel wees ook deze wethou der erop, dat handhaving van de panden gevolgen zou hebben voor de hoogte van het nieuwe politiege- bouw. En maar weinig commissiele den vonden dit alternatief aantrek- Werkende moeder pleit voor verdere opvang- ïnogelijkheid kinderen RIJSWIJK Mevrouw G. J. M. Thomas-van Putten pleit in een brief aan de Rijswijkse gemeente raad voor het realiseren van een mogelijkheid voor de opvang van schoolgaande kinderen tot ongeveer 10 Jaar. In een onlangs gehouden bespre king tussen het bestuur van de Stichting Rijswijkse Kinderdagver blijven en diverse moeders van kinderen die een liefdevolle opvang genieten in genoemde kinderdag verblijven is tot uitdrukking geko men dat bij het bereiken van de leerplichtige leeftijd van de kinde ren geen verdere opvangmogelijk- heid aanwezig is. Mevrouw Thomas schrijft dat het beslist noodzakelijk is dat deze moeders buitenshuis werkzaam zijn en vele een aangepaste werktijd voorzover de werkgever hiertoe bereid is niet kunnen accepte ren in verband met de daaruit voortvloeiende vermindering van inkomen. De briefschrijfster hoopt dat de gemeente een oplossing kan vinden. DEN HAAG De politie heeft woensdagmiddag in een pand aan de Christiaan de Wetstraat een 19- en een 20-jarige jongeman aange houden die ervan worden verdacht de afgelopen weken op tal van plaatsen in Den Haag post te heb ben geroofd uit tassen van bestel lers van de PTT. Gistermiddag kreeg de politie een tip dat een besteller was beroofd op zijn ronde in de Pretoriusstraat. Het tweetal dat onraad bespeurde was bovenge noemd pand binnengevlucht. Om dat niet open werd gedaan werd de deur opengetrokken. In het pand trof de politie het tweetal aan in het bezit van de gestolen poststuk ken. Zij hadden in totaal voor een waarde van 6.000 aan blanco cheques gestolen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in naar de handelingen van beide verdach ten. Van harte wil ik u dankzeggen voor uw blijk van medeleven na het overlijden van mijn man. De gevoelens van deelneming wa ren zo talrijk en vaak zo verrassend dat het mij en mijn kinderen met innige dankbaarheid heeft vervuld. Reeds tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis kwamen er van be kende en onbekende zijden ontelbare bloemen en blijken van belangstelling, vriendschap en bezorgdheid voor en om zijn persoon. Ik kan u zeggen dat al deze bewijzen van medeleven hem zeer hebben ontroerd. Oprecht wil ik ook u danken, die tijdens de plechtige uitvaart, langs de weg of op de begraafplaats, als burger van Den Haag een laatste eer hebt willen bewijzen aan mijn man. U hebt onze harten daarmede intens gesterkt en getroost. W. G. M. MARIJNEN-SCHREURS. 2.500 woningen (40 pet laagbouw, 60 pet gestapelde bouw) hoopt te realiseren. Woningen die in hoofd zaak bestemd moeten worden als uitwijkmogelijkheid aan bewoners van oude woningen in de Haagse binnenstad met een huur (woning wet) van 250 per maand (prijs peil nov. '73). Op 27 mei wordt een hearing over de te realiseren wijk gehouden, die circa 56 ha beslaat en thans vrijwel geheel eigendom is van de gemeen te Den Haag. Enkele punten uit het schetsplan, waarop onze krant uitvoerig zal te rugkomen: In de wijk komt een groenzone, als een verlenging van het Beetho- venplantsoen naar het groen bij de Albardastraat. Hierin wordt het landelijk weggetje Buitentuinen opgenomen. De ontsluiting zal worden gere geld via de Laan van Meerdervoort, de Groen van Prinstererlaan en Lisztstraat. Bovendien komen er voetgangers- en fietsroutes. Scholen komen aan of in de groene zone. Langs de Lisztstraat is een ver zorgingstehuis voor bejaarden gesi tueerd. Gedacht wordt aan een ge zinsvervangend tehuis voor jong volwassenen meervoudig gehandi capten vlakbij het Beethovenplant- DEN HAAG Mr. J. F. van West de Veer, de fluitende griffier van de Haagse arrondissemt rechtbank, stopt er mee. Niet met het fluiten, dat niet, maar als gevolg van het bereiken va pensioengerechtigde leeftijd, wél met zijn ambtelijke loopbaan. Wanneer alles naar zijn zin kan hij het hoogste lied uit fluiten, óók wanneer hij op 1 mei zijn werk in het Paleis van Jus beëindigt. Hij ziet daar de zonzijde van. Niet dat de griffier de hele dag alsmaar fluitend door het Paleis loopt, maar zo in eigen en beperkte sfeer, kan hij de flierefluiter in het Paleis van Justitie worden genoemd. Fluiten kon hij niet, toen hij tij dens zijn in Indonesië doorge brachte jaren, in Japanse krijgsge vangenkampen terecht kwam en in de kolenmijnen werkte. Zodra hij evenwel in eigen gerechtelijke om geving terug was, was hij weer de opgewekte man, die met genoegen zijn werk deed. Wat doet een griffier van de recht bank nu eigelijk? Om de woorden van de griffier zélf te gebruiken: 'Zorgen dat de rechtbank en de griffie goed funktioneren'. Simpel gezegd, maar er steekt heel wat achter. Niet alleen vanwege de on geveer 300 personeelsleden die bin nen het arrondissementsgerecht hun eigen taken vervullen, waarvan 230 in het Haagse Paleis van Justi tie, maar ook, dat de zittingen van de diverse gerechtelijke instanties, zoals rechtbank, politierechter, kantongerechten, ook in Delft, Lei den en Alphen aan den Rijn hun werk kunnen doen. Voorts dat er zoveel mogelijk dienstverlening plaats vindt, personeelsvoorzienin gen worden getroffen en ook de huishoudelijke dienst funktioneert. Bovendien heeft mr. Van West de Veer zitting in de Kamer van Toe zicht op het Notariaat en in de Raad van Beroep. In de loop der jaren is er heel wat veranderd in de bezetting van de rechterlijke macht, in het bijzonder ook wat het griffierswerk betreft. De opleiding is radikaal gewijzigd, ook al vanwege personeelstekorten. Er zijn plaatsvervangende griffiers en gerechtsseoretarissen. Daar zijn de leden van de rechterlijke macht in opleiding, de zogenaamde RAI O'S, die na zeven jaar benoemd kunnen worden bij de 'zittende' of 'staande' magistratuur: de rechters of officieren van justitie dus. 'Ik ben zoiets als de geneesheer directeur van een ziekenhuis, de manager van de gerechtelijke in stanties', geeft mr. Van West de Veer aan als arrondissements-grif- fier. Zijn werk beperkt zich niet tot binnen de muren van het Paleis van Justitie, maar strekt zich ook uit tot de kantongerechten in ge noemde plaatsen. Het behoeft geen betoog, dat gedu rende de ambtsperiode van mr. Van West de Veer, heel wat veranderd is. In 1910 geboren in Teteringen, werkte hij in Assen als klerk ter griffie en nam tevens de advoca tuur waar ter aanvulling van zijn salaris 125 per maand). Tolk Later vertrok hij naar het toenma lige Indië, en was werkzaam bij de juridische afdeling van de KPM, Mr. J. F. van West de Veer fyne tijd omdat er geen vakatures waren bij de rechterlijke macht. Met zijn vrouw en zijn drie kinderen maakte hij de ellende mee van de oorlog en de internering en kwam te wer ken in de kolenmijnen. De griffier fungeerde ook als tolk voor de Jap pen en incasseerde de klappei voor een verhoorde bestemd w Na de bevrijding, kwam mr. West de Veer als jurist bij Nederlandse bestuur in dienst het bezit van een paar g€ sokken vertrok hij met vrou kinderen, als duidelijk ongew Nederlander, in 1946 naar hel! derland terug. Op 1 juli 1947 v zijn benoeming tot referendar het departement van justitie, zijn liefde voor de rechte macht bracht hem naar Amste i en in april 1954 als griffier Den Haag. 'Het regelen van alles ligt me dan zelf in de rechtspraak te den opgenomen', zegt hij. Hij daaraan zijn hart kunnen opfc 1 toen kortgeleden koningin Ju officieel het nieuwe Paleis van title opende, waar nu alle ee 1 in Den Haag verspreide dieil( zijn ondergebracht. Hoe de griffier dat allemaal ervaren? 'Ja, aanvankelijk war nogal wat klachten en gebreke werd weieens gemopperd, maa 3 personeel was en is nu blij m royale en prettige werkruimtenCt is fijn dat alles nog te he1 mogen meemaken', aldus mr. West de Veer. En nu verder? 'Ik heb een schrikkelijk fijne tijd achter d< Het komend vertrek zie ik t niet als iets verschrikkelijks. Es} veel van muziek en lezen. S trekken we de deur van onsp' achter ons dicht en gaan vrouw en ik in een caravai trektocht door Europa'. Geen weemoedige klanken du griffier blijft zijn eigen lied fli Ook na het officiële afscheii dinsdag 29 april in het Paleis Justitie. Van een onzer verslaggevers lf SCHEVENINGEN Het Haagse college van B. en W. wil hef' stemmingsplan Scheveningen Badplaats nog voor juni ter leggen. Dat betekent dat voor die tijd de inspraakprocedure zijn afgerond en de gemeenteraad over het plan een uitspjg moet hebben gedaan. Wethouder G. Wallis de Vries, coör dinator van de Scheveningse bouw, deelde dit gisteren tijdens een commissievergadering mee. Het be stemmingsplan legt een aantal bouwactiviteiten in een duidelijk afgebakend gebied in Scheveningen aan banden. Omdat het een zoge naamd globaal plan betreft is de verdere uitwerking opgedragen aan het college van B. en W. Hiertegen door Arjen Broekhuizen LEIDEN Leiden is een stad vol zorgen. Dat blijkt de laatste tijd wel uit de pubilcaties rond de noodtoestand bij de Sociale Dienst. Het gemeentebestuur heeft er de handen aan vol. Helaas blijft het hier niet bij. De noodtoestand bij de GSD is niet het enige zorgen kindje van Leiden. Ook de Openbare Bibliotheek zit met grote en soortgelijke moeilijkheden. Deze week deed de directie hier een boekje over open, nadat de gemeenteraad maandag had geweigerd een ton extra voor de bibliotheek uit te trekken. Rectificatie DEN HAAG Het Oranjecon- cert van het Chr. Res Mannenkoor Minimaal en de Kon. Mil. Kapel wordt niet gegeven op dinsdag 29 april, zoals abusievelijk vermeld, maar op woensdag 30 april 20 uur in de Prins Willem Alexanderzaal van het Ned. Congresgebouw. Onze excuses voor het gemaakte abuis. 'Als op 1 juli aanstaande de nieuwe bibliotheekwet van kracht wordt en er komt niet tegelijkertijd een aan tal drastische maatregelen, dan loopt de zaak onherroepelijk vast; dan dreigt er een toestand als bij de Sociale Dienst en dat is onze grote angst'. Aan het woord zijn de heren W. J. Hariot en H. M. Gies- sen. directeur, respectievelijk ad junct-directeur van de Stichting Openbare Bibliotheek Leiden. 'We kunnen al lang niet meer aan de eisen voor een bibliotheek anno 1975 in een stad van 100.000 inwo ners voldoen en dat wordt straks helemaal een onmogelijkheid', al dus de heer Giessen Wat is er dan allemaal aan de hand? Zoals wellicht bekend wordt op 1 juli a.s. de nieuwe bibliotheek wet van kracht. Dit betekent, dat vanaf die datum iedereen tot 18 jaar gratis van de diensten van de bibliotheken gebruik kan maken. Men verwacht, dat het aantal jeug dige lezers met meer dan 60 pet. zal toenemen, en het totale lezersaan tal met 35 pet. zal stijgen. Daarbij blijft het echter niet. Elke toename van het lezerspotentieel houdt noodzakelijkerwijze de aanschaf van extra boeken, het aanstellen van meer personeel en een grotere ruimtebehoefte in. Nu kampt de Leidse bibliotheek al jaren lang met een tekort aan per soneel en een flinke ruimtenood. Zowel de hoofdvestiging aan de Breestraat als de dependances in Zuid-West en het Houtkwartier vol doen slechts aan de minimumeisen. Door de krappe behuizing maakt de bibliotheek permanent een volle indruk en tijdens de 'spits' in de uitleenuren op donderdagavond en zaterdagmorgen staan er hele rijen voor de balie, zodat van doelmatig werken eigenlijk geen sprake meer is. Voor Leiden is dit een onhoud bare situatie. De heer Giessen: 'Leiden is een stad met taalarmoe- de en taalachterstand. Het is een achtergebleven stad op sociaal ter rein. We zijn nu al niet in staat ons werk naar behoren te voldoen. Een stad als Leiden moet een goed uitgeruste bibliotheek hebben. Dat ls uit sociaal oogpunt een eerste vereiste. Het gemeentebestuur heeft daar tot nog toe onvoldoende oog voor gehad'. Dat laatste kan worden geïllus treerd aan de hand van de gemeen tebegroting. Het hierop uitgetrok ken bedrag voor de bibliotheek viel 130.000 gulden lager uit dan het bestuur als het absoluut noodzake lijke had gevraagd. Afgelopen maandag weigerde de raad de post met een ton te verhogen. Wel wilde men de zaak nader bespreken aan de hand van dc aanvullende begro ting van de bibliotheek, die men zal indienen met het oog op de nieuwe wet en haar financiële con sequenties. Op grond van deze wet zal de gemeente een bedrag van drie ton krijgen uitgekeerd (65 pet. van de personeelslasten). Het bibli- otheekbestuur wil nu van de ge meente op zijn minst de helft hier van uitgekeerd krijgen om de bouw van een tweetal noodvoorzieningen te bekostigen. Daarnaast wil men Door de krappe behuizing maakt de bibliotheek permanent een volle indruk. alsnog de geschrapte 130.000 gulden toegekend krijgen. Nieuwe wet 'Het is onbillijk de bibliotheek op deze wijze tekort te doen', zo stelt Stichtingsvoorzitter mr. F. G. Kool. 'Onze problemen worden na 1 juli vele malen groter dan ze nu al zijn en alles loopt volledig uit de hand als er geen geld op tafel komt om aan de in de nieuwe wet gestelde eisen te voldoen. Neem nu het aantal boeken. De wet eist een capaciteit van 120.000 voor een stad als Leiden. We hebben momenteel net iets meer dan de helft. U kunt zich voorstellen wat de gevolgen zijn. Bovendien is de tolerantie bij het ministerie van CRM ook niet onuitputtelijk. Als we niet snel ge noeg naar dit streefaantal toegroei en. trekt men de vergoeding voor personeelslasten (nu 65 pet.. Ln de toekomst 100 pet.) in en zitten we helemaal in de boot'. Hetzelfde verhaal geldt voor de vereiste minimumruimte. 'De uit leenruimte voor volwassenen in het hoofdgebouw is thans 130 vierkante meter. Dit zou eigenlijk 700 vier kante meter moeten zijn en na uitbreiding tot het vereiste aantal boeken 1400 vierkante meter. Ons filiaal in het Houtkwartier, waar we een groei met 2500 scholieren ver wachten heeft nu een oppervlakte van 155 vierkante meter en moet na 1 juli beschikken over 1000 vier kante meter. Het ziet er naar uit. dat we veel nieuwe lezers moeten teleurstellen als er niet snel maat regelen worden genomen', zo meent directeur Hariot. Door middel van een nota hebben bestuur en directie van de biblio theek het gemeentebestuur nog maals op de noodsituatie gewezen. Men hoopt dat hierdoor de ogen van de raad geopend zullen worden en dat men alsnog tot het beschik baar stellen van gelden voor nood voorzieningen in afwachting van nieuwbouw zal overgaan. 'We heb ben met name hoge verwachtingen van onderwijswethouder Tesselaar. Vooral het onderwijs heeft de bibli otheek hard nodig: het is een eer ste sociale behoefte om het peil van d;e bevolking op te vijzelen. Juist op dit gebied heeft Leiden een grote achterstand in te halen', aldus de heer Giessen. Snoeien CRM-wethouder B. D. Oosterman zei ons desgevraagd volledig begrip te hebben voor de nood van de bibliotheek. 'Het snoeien in hun begroting had niet mogen gebeu ren. Ik heb me daar ook hevig tegen verzet, maar de raadsmeer- derheid wilde anders'. Volgens Oos terman ligt vooral de commissie financiën van de gemeenteraad aardig dwars. 'Het is dus zaak dat raadsleden hun minder bibliotheek- bewuste collega's tot andere ge dachten brengen'. Overigens kon de wethouder nog niet zeggen of en zo ja.welk deel van de bibliotheek zal krijgen van de drie ton die het rijk verstrekt na 1 juli 'Persoonlijk vind ik dat ze hier wel recht op hebben, maar ik weet niet hoe de raad daarover denkt. Men mag in elk geval geen CRM-voorzieningen met bijvoorbeeld sociale voorzie ningen laten concurreren. En de bibliotheek staat met de rug tegen de muur. dat kan men niet ontken nen'. Directie en bestuur van de openba re bibliotheek geven de moed nog niet op. 'Tot nog toe is alles mini maal', zo stelt de heer Kool. 'In het Morskwartier en in de Merenwijk zit m'en te springen om filialen. We konden tot dusver niets doen voor bijvoorbeeld bejaarden en invali den. Er moet nu wat gebeuren: voor noodvoorzieningen ga ik de barricaden op. om brokken te voor komen'. De heer Hariot: 'We be schikken over een enthousiast team wat er echt tegen aan wil. En laten we de woorden van Goethe maar in gedachten houden: 'Het is verstandiger te hopen, dan te wan hopen'. rezen van PPR-zijde bezt^ waaruit een gering vertrouw® Jn' het behoorlijk bestuur van de 1 houder bleek. Het hoofd vaijs dienst stadsontwikkeling, Vai Sluys, ergerde zich vooral aa kreet van het PPR-raadslid tu duyn Lunel dat hij 'geen vea tussen een Bredero- en een meentewoordvoerder' hoort. 0 gens beschouwde de commissi radicale opmerkingen als een l val op wethouder Wallis de die de kritiek zonder verder mentaar negeerde. De WD, die al eerder kritiek op de plannen met de badp kondigde aan niet met het bei mingsplan akkoord te zullen wanneer B. en W. geen ger- maken van een ontsnappings sule in het contract met Brf waardoor desgewenst een remL, worden geplaatst op de bow wikkeling in Scheveningen. Ck 00 PvdA, bij monde van het raa e Duivestein. voorspelde een ajer zende houding van zijn fractie tui dat, naar zijn mening, Schev br gen-Dorp door de opbouw vaias badplaats negatief beïnvloed r worden. Wethouder Wallis de ging niet in op het PvdA-vei de tervisielegging van het t stemmingsplan uit te stellet pij het tijdstip dat een garantï A verkregen voor de opstelling tie een bestemmingsplan voor Dorp. Tenslotte was ook de niet enthousiast over het besj v mingsplan. ZOETERMEER De openbar n bliotheek aan de Meidoornlaa begin volgend jaar tot 800 m2 den uitgebreid. In de extra ril worden de uitleenafdelingen "I volwassenen gevestigd met eenv~ diehoek en een leeshoek. In bestaande gedeelte wordt de j( bibliotheek, alsmede een lees vertelhoek ondergebracht. Het f?. kenbestand wordt van 25.000 30.000 exemplaren uitgebreid. r raadscommissie voor onderwij ld cultuur ging akkoord met een diet voor deze uitbreiding hiy ƒ900.000. De bibliotheek heeft"', ruime tijd in het nauw gezeten In de wijk Meerzicht zal vol wel jaar een bibllotheekruimte k< 20( van 600 m2. met een uitbreid aa mogelijkheid tot S00 m2. De p lg is het nieuwe wijkcentrum, at hoofdbibliotheek zal op den du uat het stadscentrum worden geveshet Tot die tijd vervult de vest h aan de Meidoornlaan die funkt tstc eel: i

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6