literama' tien jaar: live uit Loevestein KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio en televisieprogramma's Scotch-Brite 'Literaire kroniek bestaat uit gratie van het vrije woord' Denkwerk Gedeputeerde van Groningen: tijd voor nieuw kabinet Boekmanstichting: Geef uitgaanstips na elk journaal Brand in pension gastarbeiders Even puzzelen Lief Piet TROUW/KWARTET DONDERDAG 24 APRIL 1975 BINNENLAND/RADIO EN TV SMIDJE VERHOLEN Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM Literama. NCRV's Literaire kroniek over boeken, schrijvers en toneel, wordt maandagavond recht streeks uitgezonden temidden van publiek vanuit slot Loeve stein. Aanleiding is dat Litera ma dan tien jaar bestaat. Uit zending is tussen tien uur en vijf voor twaalf op Hilversum 2. Belangstellenden zijn van harte welkom vanaf half tien. mits ze zich vooraf hebben aangemeld bij de NCRV te Hilversum. Eindredac teur Wim Ramaker geeft een op somming van het programma. Voor de sfeer zorgt het ensemble 'Musica da camera' onder leiding van Ton Kopman, evenals een cabaretgroep je van Johan Wolder. De Friese zanger Roel Slofstra zingt Neder landse liesjes die voor deze gele genheid zijn geschreven door de dichter Coert Poort. 'Gesproken woord-bijdragen' komen onder an dere van Jan Starink, chef literaire sectie KRO-radio waar hij redac teur is van het literaire programma 'Babel'. Onderwerp is 'Literatuur en radio.' 'Sinds de mens het mecha nisch strottenhoofd erbij heeft uit gezonden dat de microfoon heet, is zijn situatie er niet beter op gewor den.' Boekbesprekingen Evenals een aandeel heeft dr. Okke Jager die tien jaar geleden samen met Wim Hazeu en Rien van der Schee 'Literama' opzette. Het pro gramma werd toen hoofdzakelijk gevuld met boeksbesprekingen. Na zijn vertrek bij de NCRV bespreekt dr. Dr. Jager nog een keer per maand boeken in de rubriek 'Zo juist verschenen'. Zijn onderwerp is maandag: 'Tien jaar boeken be spreken voor de radio.! Hij zegt: 'De radio dwingt tot een bondig heid ln de typering van een boek die de Indruk kan wekken dat een auto tot blik wordt samengeperst.' Peter van Gestel, verbonden aan de afdeling drama van de NCRV-tele- visie en daarvoor dramiturg bij de NCRV-radio spreekt maandag over 'Tien jaar Nederlands hoorspel.: 'Er worden al heel lang in Nederland hoorspelen opgenomen en uitgezon den, er wordt ook al heel lang naar geluisterd, om precies te zijn: net zo lang als ze gemaakt en uitgezon den worden.' In een gesprek met auteur Gerrlt Pleiter over zijn hoorspelbewerking van het boek 'De laatste der recht- vaaddigen' door André Schwarz- Bart; wordt de traditie voortgezet dat elke eerste aflevering van een nieuwe Literama Jaargang Iets te maken zal hebben met de tweede wereldoorlog. Op de foto het team van 'Literama': van links naar rechts: Wim Ramaker, Christina Oprei (secretaresse), Trudv ter Steege (Lite- rama-Magazine)Helma Schijff (dokumentaire) en Mvrle Tjoeng (redactrice). Gratie Wim Ramaker, oorspronkelijk af komstig van KRO's Babels' kwam in 1971 over naar'Literama' en is sinds 1972 eindredacteur. Hij zegt: 'Het ls geen toevalligheid of een loze traditie dat Literama zich van tijd tot tijd bezighoudt met die Tweede Wereldoorlog. Een rubriek als Literama bestaat bij de gratie van het vrije woord, alleen de dich ter, schrijver, toneelschrijver die vrij ls. in vrijheid leeft en werkt, kan zeggen wat hij moet zeggen, onverminkt, echt. alleen luisterend naar de stem van het eigen gewe ten.' Op 4 mei 1966 was de eerste uitzen ding. Thema was 'De invloed van de Tweede Wereldoorlog op de mo derne Westeuropese roman'. De doelstelling van de rubriek is alle jaren vrijwel dezelfde gebleven. Wim Ramaker: 'In brede zin infor matie geven over boeken, schrijvers en toneel. Actueel waar dat kan. uitgebreid als dat nodig is. signale rend als er met een signalement kan worden volstaan. De statisti sche boekbesprekingen uit de eerste jaren, hebben plaats gemaakt voor gesprekken en reportages.' Naast 'binnenlandse literaire on derwerpen' komt ook de literatuur van over de grenzen ruim aan bod. Voorbeelden daarvan zijn thema series als 'Trip naar Jeruzalem' een reeks Literama-programma's waarin werd nagegaan in hoeverre de oor logssituatie doorwerkte ln de Israëli sche litteratuur. 'Kafka'. naar aan leiding van zijn vijftigste sterfdag en de reeks 'Dit is wat jou land geword het' waarin gesproken werd met zuidafrikaanse dichters en schrijvers over de rol van de apar theidspolitiek in hun werk. India Dit jaar zal een groot aantal pro gramma's over India worden uitge zonden. Verder worden in mei een aantal programma's over Amster dam verwacht onder de titel 'Als die stad eens omviel.' met in op dracht van de NCRV geschreven gedichten over Amsterdam onder andere door Sybren Polet, Han G. Hoekstra. Nico Scheepmaker. Judith Herzaberg, Bert Schierbeek, Willem Wilmink en Gabriël Smit. In juni verschijnen vier Literama-program ma's over de schrijver Thomas Mann in verband met zijn hon derdste geboortedag. Sinds Januari 1974 wordt een keer per twee maanden uitgebreid aan dacht besteed aan kinder- en jeugdliteratuur als een soort ach tergrondinformatie aan ouders. 'Met kinderen onderweg' wordt sa mengesteld door Myrle Tjoeng. Sinds oktober vorig jaar wordt eens per maand rechtstreek^ uitgezon den vanuit een theater of school ergens in Nederland, temidden van publiek. Gemiddeld worden deze bijeenkomsten bijgewoond door honderd man. Ter gelegenheid van tien jaar 'Lite rama' verschijnt op maandag het nieuwe tijdschrijft 'Literama-maga- zine' dat de opvolger is van de brochures literama-magazine. dat op het ogenblik 1700 abonnees telt. IADVERTENTIE Weet/u waarom een Scotch-Brite dubbelspons j altijd blijft drijven in een emmer heet sop? J Om te voorkomen dat u j met uw blote armen in het hete water moet:j De meest nagemaakte dubbelspons van Nederland. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De Groninger ge deputeerde Halbe Kuipers (PPR) is het eens met het PPR kamerlid Pier van Gorkum dat er maar een nieuw kabinet moet komen. Minis ters als Van Agt, Van der Stee en Westerterp behoren tot de 'contra vleugel van De Zeeuw*, aldus Kui pers. 'Het ligt dus voor de hand dat ze een slecht beleid voeren. Van Agt geeft stupide verhalen weg over abortus. Van der Stee kijkt zo nu en dan of het water in Zeeland al gezakt is en V/esterterp weet nau welijks waar de Dollard ligt', aldus Kuipers in het reglonele PPR-blad 'INFo'. Hij vindt dit alles voldoende reden voor nieuwe verkiezingen. Al onze vrijetijdsbesteding vaart onder valse vlag. We zeggen ontspanning te zoeken, maar het gaat ons juist om de spanning, de prettige opwinding. Deze uitspraak lanceerde de vermaarde socioloog Nobert Elias, in het film portret dat een VPRO-team van hem maakte. Hij gaf nog veel meer denkwerk aan het gewone volk prijs. Het frappante was vaak, dat iedereen de uitspraken had kunnen bedenken, omdat ze zo voor de hand liggend zijn. Hier is er één: wie zich verzet tegen zijn onderdrukker en overwint, wordt op zijn beurt een onderdrukker. De Britse socioloog van Duitse afkomst gaf ook nog een markante typering van onze bruisende en soms dreunende reacties op de gezapigheid en gestrengheid van een recent verleden. Elias noemt dat een 'blinde revolte tegen de overweldigende kracht van taboe's. Nu hij bijna 78 jaar is. houdt hij zich vooral bezig met het probleem 'tijd'. Tijd, zegt hij. kan een enorme dwang op je uitoefenen, en toch weten wij nog altijd niet goed, wat tijd is. Iedereen die tegen de klok moet opboksen, zal bij deze uitspraak instemmend hebben geknikt. Bedenkingen moet Norbert Elias hebben opgeroepen met zijn filoso feren over 'de mens die nooit over weg kon met zijn eigen dierlijkheid'. Was het over het algemeen prettig, dat zijn betoog niet werd onder broken door allerlei gevraag, op sommige punten werd tegenspel wel gemist. Zo ook met die dierlijkheid. Een vraag had kunnen zijn. hoe hij als joods man denkt over hetgeen de Talmoed In dit verband leert omtrent de mens. Door het ont breken van een opponent bleven de meeste uitspraken van Elias als meer of minder interessante zelf standigheden in het luchtledige zweven. Er ontstond te weinig samenhang, waarmee de niet in deze wetenschapsbeoefening getrainde kijker zijn winst kon doen. Ergo: dit programma was te élitair. In 'Berichten uit de samenleving' voerde professor Karei van het Reve een telefoongesprek met Michael Rudenko in Kiew, een Russische vertegenwoordiger van Amnesty International, die door de autori teiten twee dagen was vastgehouden en wiens geschriften en documenten in beslag zijn genomen. Het gesprek bracht uiteraard geen opzienbarende zaken aan het licht. Op een kleine uitzondering na die toch wel iets onthulde. Rudenko vertelde dat onder andere ook zijn schrijfmachine in beslag is genomen, maar dat het proces verbaal daarover niet rept. Dus heeft een lid van de politieke politie uit Moskou een schrijfmachine achterover gedrukt. Van de IKOR-fllm over Franclscus van Assisi had ik meer verwacht. Het eerste deel bleek in haast te zijn samengesteld en vertoonde teveel overeenkomst met voor lichtingsfilms van reisbureaus. TON HYDRA 171: En terwijl op deze wijze de spanning te Rijkhuyzen tot een hoogtepunt steeg, geviel het. dat minister Pieter Jellema, die grote, vooruitstrevende geest, een brief ontving. Die brief werd hem ge bracht door zijn kundige secretaris, jhr. mr. van Poockeren de Borre- laere, die uit een oud. adellijk ge slacht stamde en zich juist ten gevolge van deze afstamming niet zo heel erg op zijn plaats voelde naast minister Pieter, die immers uit het gewone volk voortgekomen was. Da's waar ook, menister', zei de secretaris. 'Hedenochtend flad derde daar een uiterst merkwaardig schrijfwerkje op mijn bureau. Het toont alle kentekenen van geschre ven te zijn door een persoon, aan wie men weliswaar enige natuurlij ke intelligentie moeilijk betwisten kan. maar die toch een respectabel aantal voorouders moet hebben ge had. die voortkwamen uit de heffe des volks. Zijn stijl en zijn spel ling in één woord affreus. Zijn indelingecht die van een ge wone dorpssmid. De brave man te kent met J. J. F. Verholen, smid te Rijkhuyzen 'Geef die brief eens hierzei de minister peinzend. De secretaris reikte de brief over en keek nauwlettend toe hoe de minister die las. Daar scheen hij ervaren als hij was in zulke zaken wel enige conclusies uit te kun nen trekken. Het was tenminste met een fijn lachje, dat hij op merkte: 'Z&l ik dit schrijfwerkje bij de andere stukken leggen, z( het gewoon in volgorde van i nenkomst behandeld kan word Ik vermoed, dat het dan medio 1 aan de beurt is'. 'Neer!' zei nister Jellema beslist. 'Ik ga i die smid toe. Zorg dat de 4 morgenvroeg uiterlijk half voorstaat. Een persoonlijk oc zoek van Verholens klachten mij wel op zijn plaats'. I later liep de secretaris ontstelt de gang. De arme man greep schokt naar zijn hoofd en mom de: 'Let op! Het gaat mis mei staat. Daar geeft een minister v rang aan een dom briefje van dorpssmid. terwijl er nog zovee doen is! Waarlijk, bij de progreg ven zijn alle verhoudingen zoek PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN SORRYHOOR, MAAR De HINDERNIS door Vilhelm Moberg Coiivrij.hr II..Manilla B V. Baarn 30 De zondag brak aan met een helde re hemel. Ze zorgde ervoor dat Karl Oskar een pasgestreken en helder wit hemd aankreeg; maar tevoren had hij zich lekker gewassen met lauw water en groene zeep. Zon dagse kleren bezat hij niet. hij moest zijn daagse pak weer aan trekken. Kristina droeg haar zwarte jurk. waar ze zo zuinig op geweest (was. dat het nog altijd een keurig kledingstuk was. Dominee Tömer kwam te voet naar hun huls met zijn glimmende leren tas met de genademiddelen en een pakje waarin zijn toga zat. Die was wat kreukelig geworden, maar Kris tina haalde haar strijkijzer en streek de toga weer mooi glad. De avondmaalsgangers begonnen te komen en dominee Tömer schreef hun namen ln een boek. Van Nieuw Karragarde kwam Danjel Andreas- son gevolgd door zijn beide zoons. Sven en Olof, die op de leeftijd waren om aangenomen te worden en die alle twee die dag voor het eerst deel zouden nemen aan het Avondmaal. Met de ossewagen van Danjel reden ook Jonas Petter en zijn huishoudster. Zweedse Anna. mee. Van Taylors Falls kwamen moeder Fina-Kajsa en haar zoon Anders Mansson. Het oudje was nog kras en praatziek, maar zag er onverzorgd uit me; haar vuile, grij ze haar dat in slierten over haar wangen viel. Anders Mansson was wel gekamd en geschoren, maar zijn ogen waren bloeddoorlopen en hij maakte een schuwe en neer slachtige indruk. Hij vertoonde zich zelden onder de mensen. Petrus Olausson en zijn vrouw Judith had den hun dochters meegebracht, die net als Danjels zonen voor het eerst naar het Avondmaal gingen. Met Karl Oskar en Kristina waren het in het geheel twaalf communi canten. Alle Zweden in het dal die de boodschap gekregen hadden wa ren ook gekomen behalve een: Samuel Nöjd, de pelsjager van Tay lors Falls. Hij had tegen Zweedse Anna gezegd dat hij niet mee wilde doen aan die tovenaarskunsten van dominees. Hij had gedacht dat hij hier veilig zou zijn voor die zwar;- jassen die hem Ln Zweden zo ge plaagd hadden. Danjel Andreasson prees zijn nicht dat ze alles in huis zo fijn voor elkaar had: het was er zo schoon en zo mooi als in een echte kerk. De eettafel stond midden in de kamer en Kari Oskar had planken op schragen gelegd langs alle vier wanden, waar de mensen op kon den zitten. Toen ze allemaal zaten, was er geen plaats meer voor hem, maar hij liep naar het houtschuur tje en haalde het hakolok om dat als stoel te gebruiken. Op de tafel had Kristina haar enige linnen kleed uitgespreid, pasgestreken en blinkend wit. Daar stond de fles met avondmaalswijn. naast een van Karl Oskars grote brandewijnglazen op een voet. dat als kelk gebruikt zou worden. Op een bordje lagen de ouwels, het waren kleine, platte en droge koekjes. Dominee Törner begaf zich naar het hoofdeind van de tafel, waar de Bijbel al openlag. Hij was gescho ren en zijn dikke, blonde haar had hij netjes achterover gekamd. Zoals hij daar stond in zijn pasgestreken toga en zijn witte bef kon Kristina zich niet voorstellen dat het dezelf de man was die kortgeleden om onderd k gevraagd had: toen was hij zo nat als een verdronken kat. zijn k'.eren waren gescheurd en vuil en bebloM. De jonge predikant zei: met zijn twaalven waren ze geweest die keer dat Jezus zijn discipelen bijeenriep voor het eerste Avondmaal in Jeru zalem en twaalf mensen zaten hier nu vandaag, nu hij voor de eerste keer het lichaam en bloed van Christus aan zijn landgenoten in de wildernis uit zou delen. In de wijn fles op tafel was maar weinig meer over van dat kostbare genademid del. dat daarom bij kleine teugen uitgedeeld moest worden, wilde er genoeg zijn voor allemaal. Het kon weinig meer zijn dan een mondje vol voor ieder. Ouwels daarentegen waren er genoeg. Ze waren gereed om te beginnen, de dominee noemde het nummer van het beginlied. Toen kwam klei ne Dan brullend van bulten de kamer in. Hij bleef Ln de deurope ning staan en schreeuwde het uit. Kristina vloog erheen en nam hem op de arm. Het jongetje had zijn broek vol en diep beschaamd wend de Kristina zich tot de dominee, dit was wel heel akelig, hij moest het haar niet kwalijk nemen, maar ze moest eerst. (Wordt vervolgd) IK 6E100F NIET DATU - HET REDDEN, DE, ANDEREN 11660 'OOR ONS DEN HAAG Minister Van Doorn van CRM zou de NOS moeten op dragen na elke nieuws- of Jour naaluitzending vijf minuten zend tijd te besteden aan Informatie over uitgaansmogelijkheden, in het bijzondere culturele. Dit advies heeft de dr. E. Boekman- stichting als sociaal, wetenschappe lijk studiecentrum voor kunst en cultuur, gegeven na een beoorde ling van het Lijnbaancentrum voor kunst ln Rotterdam. Experimenten van vier Jaar met expositie om mensen visuele erva- rln gop te laten doen. hebben tot de slotsom geleid dat visuele vorm mg van kansarme groepen alleen mo gelijk is. als wordt uitgegaan van de produkten van deze groepen ?°!f. Kunsttentoonstellingen hebben voor deze groepen geen zin, alleen radio en televisie bleken in staat de gewone man te informeren en te stimuleren om het Lijnbaancen trum te bezoeken. VEENDAM Een felle brand heeft gisteren het bovengedeelte van een radio- en t.v.-zaak waarin turkse gastarbeiders woonden, ln de as gelegd Veel toestellen konden nog tijdig uit het pand worden verwij derd. maar het pand zelf kreeg veel waterschade. De totale schade be draagt bijna een ton. Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klassieke mu ziek. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7 55 (S) Aangestipt: programmaoverzicht. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muziek. 8.24 Op de man af; evangelisch commentaar bij de tijd. 8 30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 8.45 (S) Podulm: Informatie over gezin en samen leving. 945 (S) Onder de hoogtezon. 10.30. Nws. 10.33 (S) Orkestpalet: klassie ke muziek. 12.00 (S) Bel Canto: Italiaan se operaduetten. 12.26 Med. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Mtddagpauzedienst. 13.15 (S) Koorzang. 13.30 (S) Globaal: muziek, reportages en meningen (15 30 Nws. 16.0 (S) Hier en nu.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd lichte koorzang. 18 30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist ver schenen. boekbespreking. 19.00 Leger des Hellskwartietr. 10.15 (Si De wereld zingt Gods lof: verzoekprogramma van gewijde muziek. 19.55 (S) Overdenking. 20.00 (S) Muziek, muziek, muziek, licht platenpro- gmmm- 21 50 Ouderparticipatie. 22.10 uerk vandaag: nieuws en kommen- taar. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Naar een andere levensstijl, discus sie. 23.20 (S) Album, minder bekende muzikale romantiek. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7 00 Nws. 7.11 Ochten 'gymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8 00 Nws 8.11-8.21 Radiojournaal) 8.50 Mor genwijding. NOS: 9.00 spiegel van Belgle. 9 35 Waterstanden AVRO 9.40 Schoolra dio. 10.00 (S) Kleutertje luister. 10 10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 Radio journaal) 11.30 (S) Rondom twaalf. 11.55 Beursberichten. 12.30 Modern platteland. 12 35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13 11 Radiojournaal. 13.21 (S) Alert op het vlak van muziek en maatschappij 13 50 (Si Kieln radiokoor. 14.10 (S) In de wetenschap d°t: nieuws uit de wereld der wetenschappen 14.30 (S) Venus met pistool, hoorspelserie (dl. 5). 14 56 (S) Lichte grammofoonmuzlek. 15.10 Aspec ten: kunstrubriek. 16 00 Nws. 16.03 Radio- Journaal 16 05 (S) Kindermagazine 17.00 (S) Mobiel- een beweeglijk pro gramma voor beweeglijke mensen 17.55 Mededelingen. AVRO: 18 00 Nws. 18 11 Radiojournaal PP.: 18 20 Uitzending CPN IKOR: 18 30 Kleur: informatie en commentaar over zaken van kerk en samenleving. AVRO: 20.00 Nws. 2005 Radiojournaal. 20 10 In leiding tot het avondprogramma. 20.15 1SResidentie Orkest met solist 2155 (S) Essay - een programma waarin over kunst wordt doorgepraat 22.25 (S) Dich ter bij de muziek nieuwe liedjes, chan sons of songs. 22.50 (S) Vanavond laat nieuws 2320 Radiojournaal 23.25 (3) Jazz Spectrum. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7 02 Drie op Je boterham. 9 03 Pep op drie. 11.03 Drie draait op verzoek 12 03 Drie tussen de middag. Boter. Klaas en Prijzen en he* spel: More. wie klopt daar. 14.03 Pop-kontakt. 16.03 De Hitmees te rs TV vandaag Speciaal Onderwerpen in de twee uitzen- NEDERLAND I dingen van Achter het Nieuws zijn: de verkiezingen in Portugal, Harry v. Wijnen en zijn boek 'Oranje en de socialisten' en de eerste beelden uit gebieden van Zuld-Vietnam die on der gezag van de VRR staan. Ned. 1/20.20 en 22.35 NOS NOT 14.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de 18.55 Journaal boskabouter In de BRT-studio te Brussel ver zorgt het Brandpuntteam een uit zending van de Belgische actuali teitenrubriek Pano '75. Ned. 2/20.45 0 Na een aflevering van Dui kenPolitie volgt de VARA-quiz 2 voor 12. Ned. 1/21.25 0 De Berliner Philharmoniker voert olv. Herbert von Karajan Beethovens Eroica uit. Ned. 2/21.35 0 Over raadsels van de allergie, de bewegingskunst var. dolfijnen en forellen en onderzoekingen ten be hoeve van de verkeersveiligheid gaat het in het Duitse programma. Beelden uit de wetenschap. Duitsl. 1/20.15 In Globaal vraagt het NCRV- team aandacht voor: een reportage over de renovatie van huizen in Groningen, de vogelwacht, het snuisterijenkabinet en de introduc tie van de nieuwe VW Polo. Hilv. 1/13.30 0 Met muzikale illustraties geeft Otto Hamburg een toelichting op de opera Samson et Delila van Camille Saint-Saëns. Hilv. 2/19.00 0 De Papa Blue's Viking Jazzband werkt mee aan de uitzending van Sesjun. Hilv. 3/21.02 NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 Joo6t mag niet eten. TROS: 19 02 (s) Poster. 20.02 Ferry Maat's soul-top-10 21 02 (S) Sesjun: Jazz en bluea. 22.02 (S) De Hugo van Gelderenshow 23.02 (S) Jazz-Slr 0 02 De Hugo van Gelder n show. 1 02 De Nachtwacht. EO: 6.02 (S) Old time religion: Biuegrass gospel mu sic. 5.03 (S) Matlnata: muziek voor de vroege ochtend. VARA 19.05 Horen zien en zwijgen 19.25 Julle en haar nachtpapa NOS 20.00 Journaal VARA 20,20 Achïer het nieuws 20 35 Duiken Politie 21.25 2 voor 12 22.05 Ronnie Corbett 22.35 Achter het nieuws NOS 23.10 Den Haag vandaag 23.25 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Grands Savants NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal KRO 19.05 Mijl op zeven NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Great mysteries 20.45 Pano '75 21.35 Klassieke muziek KRO RKK 22.25 Uit de agenda van een bisschop NOS 22.35 Journaal Horizontaal: 2. Jongensnaam. 6, muzieknoot. 8. familielid. 10. ten- nisterm. 11. huisdieren, 12. zang stem. 14. genegen. 16. klank, 17. zwemvogel, 18. lof. 19. niet goed doorbakken. 21. keer. 23. mak. 25. keukengerei. 26. toespraak. 27. hon- denverblljf. 29. koor. 30. loot. 31. deel van de hals. 33. Eerwaarde Heer (afk Lat.). 34. afk. van item. 35. monster. Verticaal: 1 zalfspaan, 3. vreemde mun' (afk 4. spitse bek van een buis. 25. kraam. 27. steen. 28. vrouw vogel. 5. stijgbeugel. 6. uitstap. 7. van Jacob, 32. volksnaam van de plechtige gelofte. 9. sierplant. 11. kauw. glasruit, 13. kwelling. 15. knaagdier. 19 aanleg. 20. plaats ln ZH 22. OPLOSSING VAN GISTEREN bijrivier van de Rhóne. 24. bloed- 1. reserve. 2. toernee. 3. tornado. Fijn dat je helpt Maar dat schort past van geen kanten. Moet je toch eens iets aan doen. Vanaf morgen krijg jij SANOVITE op je bord. Smakelijk voltarwe produkt, rijk aan volwaardig eiwit en vitaminen. Sanovite houdt je fit I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4