PSV HOOPT NOG SLECHTS OP GELUK Dino Zoff: angst voor te aanvallend voetbal «W. mrn^ Barcelona al in greep van de finale Borussia in finale van UEFA Cup-strijd SSsf#"- Bon Sporthilfe keerde al 40 miljoen uit Amateurs ronde verder Dinamo Kiev kan met 3-0 voorsprong 'normaal' weinig meer gebeuren in Eindhoven Fedor den Hertog: vertraging door vergeten paspoort Feijenoord verliest TROUW/KWARTET WOENSDAG 23 APRIL 1975 SPORT EINDHOVEN Dinamo Kiev, vanavond PSV's tegenstander in de halve finale van het Euro pese toernooi voor bekerkam pioenen, heeft veertien dagen geleden veel lof geoogst voor de wijze waarop het de Eindhove- naren een slechte uitgangsposi tie bezorgde voor de return match. De 30 voorsprong, waarmee de soldatenploeg uit de Oekraïne vanavond in het Philips-sportpark uit de start blokken schiet, moet, normaal gesproken voldoende zijn om de finale in Bazel te halen. Dinamo Kiev verraste PSV in het Centraal Stadion van de Republiek met modern, snel en agressief voet bal. Pas in de tweede helft gelukte het de Eindhovenaren gedurende korte perioden enigszins verdien stelijk te anticiperen op de in hoog tempo uitgevoerde aanvalsacties van de Russen. PSV verdiende toen zeer zeker een tegentreffer die ech ter door gemis aan overtuiging en geluk (Van der Kuylen) niet zijn beslag kreeg. Kees Rijvers. PSVs coach, constateerde later dat hem was opgevallen dat de defensie van Dinamo Kiev kwetsbaarder Is dan velen veronderstellen. Dinamo heeft in het afgelopen sei zoen zijn zesde landstitel binnenge haald en bovendien plaatste het de nationale beker voor de vijfde keer in zijn prijzenkast door in de finale gedecideerd (3-0) met Sarja Woro- schilowgrad af te rekenen. Aan hPt binnenhalen van die 'dubbel' kop pelde de Russische formatie dit jaar een indrukwekkende opmars door de linies van het Europa Cup- gebeuren. Lobanovski, de trainer van Dinamo Kiev. komt de eer toe dat hij de technisch en taktisch vaardige formatie de allure gaf om de hegemonie van de klassieken uit Moskou (CSKA, Spartak Dinamo en Ararat) te doorbreken. Na het échec dat de Russische nati onale ploeg in de eerste ronde van het toernooi om het Europees kam pioenschap tegen Ierland (3-0) overkwam werd bondscoach Kon- statin Beskov van al zijn bevoegd heden ontheven. De officials deden een beroep op Lobanovski die dui delijke voorwaarden aan het bekle den van een functie als bondscoach verbond. De trainer van Dinamo Kiev wilde zijn club trouw blijven en eiste bovendien het alleënrecht over de samenstelling van de ploeg» Lobanovski werkt nu één jaar als hoofdtrainer in de hoofdstad van de Oekraïne. Hij volgde Sewidow op die op straat werd gezet, omdat hij volgens zijn bestuurderen taktisch had gefaald in de bekerfinale tegen de toenmalige landskampioen Ara rat Jerewan. Twee minuten voor hst einde van dat duel verspeelde Dinamo een 1-0 voorsprong. In de verlenging zette Ararat twee wissel spelers in en won met 2-1. De leiding van Dinamo verweet Sewl- dov dat hij te roekeloos met zijn reserves die in de officiële speelti.:' waren Ingezet, was omgegaan INDIVIDUEEL Sewidev's opvolger, die van het elf tal van Dinamo Kiev weinig heel hield, heeft zich dit seizoen onder scheiden met een individuele be handeling van een van zijn spelers. De 32-jarige doelman van de natio nale ploeg Roedakov geraakte in een vormcrisis die zulke grote vor men aannam dat de kritische sup- portersschare uit Kiev hem bij vrij wel iedere actie uitfloot. Lobanovs ki bewaarde echter het vertrouwen in zijn doelman die alleen nog in uitwedstrijden werd opgesteld en daar de vorm opdeed om in de slotfase van de competltig tot een van de sterkste pijlers van de ploeg uit te groeien. KNIEBLESSURE PSV kan in deze halve finalewed strijd tegen Dinamo Kiev overigens niet beschikken over Harry Lubse en Bertus Quaars. Lubse heeft aan Training van Dinamo Kiev in heLPSV-stadion de uitwedstrijd tegen De Graaf schap een knieblessure over gehou den en wordt vervingen door Bengt Schmidt Hansen, die afgelo pen zaterdag tegen *C Twente een goede competitie-rentree maakte maar dit seizoen nog niet in Euro pa Cup-duels uitkwam. Lubse blijft overigens wel beschikbaar als wis selspeler voor pet geval de opdracht voor de kleine blonde Deen te zwaar zal zijn. Bertus Quaars mag niet van de partij zijn in verband met een in Kiev opgelopen gele kaart. PSV-manager Van Gelder: 'Voor een simpele hands-bal wordt je voor één wedstrijd gestraft en tegen zware overtredingen wordt niet opgetreden.' Gelukkig voor PSV is Pleun Strik net op tijd genezen verklaard en hij zal nu op het middenveld spe len. Over de kansen de Russische ploeg alsnog in te halen zei trainer Kees Rijvers: 'We zullen tot het uiterste gaan en wie weet hebben we morgen wel Ijet geluk dat we in Kiev niet hadden. In ieder geval wil ik de mensen pk-. voor hun geld geven.' COUNTERS Rijvers verwacht dat de Russen zo veel mogelijk zullen counteren 'Dat is een probleem en vooral omdat wij sterk willen aanvallen. Dat moeten we ook wel omdat die defensie van Dinamo niet zo geweldig is. Dat is in Kiev al gebleken, ook al kwa men er toen geen doelpunten uit'. Zijn collega Oleg Lobanovski was gisteren overigens nog korter van stof: 'Het heeft weinig zin om te praten over de dingen die nog rtioeten gebeuren. 3-0 is inderdaad een goede basis om er de tweede wedstrijd mee te beginnen, maar er kan nog van alles gebeuren.' Op vallend bereidwillig werden de elf tallen bekend gemaakt waarmee bleek dat Dinamo Kiev in exact de zelfde opstelling speelt als in het eigen stadion veertien dagen gele den. Die' opstellingen zijn: Dynamo Kiev: Roedakov: Trosjkin. Matvienko, Fomenko, Resjko; Kon- kov, Moentjan, Onitsjenko; Kolo- tov, Boerjak, Plotsjik. PSV: Van Beveren; Krijgh. Van Kraay, Nordqvist, Deykers, Willy van de Kerkhof, Van der Kuylen, Strik; Rene van de Kerkhof, Edström, Schmidt Hansen. RICHARD MATTHIJSSE FUENGIROLA (DPA) Het hee niet veel gescheeld of Fedor dt Hertog had niet vanstart kunn« gaan in de Ronde van Spanje. I kopman van de Piet-Liebregts-ploq die vanuit Madrid arriveerde, wei enkele uren vastgehouden op hl vliegveld van Barajas. Zijn paspooi hij had dat van z'n verloofde b zich was niet in orde. Na tussei komst van de Nederlandse ambassi de in Madrid werd Den Hertog al nog doorgelaten en kon hij doorrei zen naar Fuengirola. Daar start mo gen de 3134 km lange Ronde va Spanje, die over 48 passen voert. H einddoel is San Sebastian. De groj favorieten bij afwezigheid vaj Eddy Merckx zijn José Manui Fuente en Luis Ocana. De Belg Roger Swerts zal vandaag ove gens ln de leiderstrui starten Hij gisteren de proloog, een Individuele tij rit over 4.4 km op het circuit van Fué girola. 1. Roger Swerts (Belg) 5 min. 28 secs den. 2. Jesus Manzaneque (Sp) 5.32 Jose Martins (Port) 5.34.5, 4. Juan L nuel Santlsteban (Sp) 5.34.8. 5. Jose li Vlelo (Sp) 5.35.9. 6. Jose Pesarrodöi (Sp) 5.38.2. 7. José Madeira (Port) 5.3t 8. Fernando Mendes (Port) 5.38.7. 9. W mo Francioni (It) 5.39.0, 10. Agustin T marnes (Sp) 5.39.7. De plaatsing van de Nederlanders: 16 Koken 5.42. 21. Kuiper 5.45. 3: Katwijk 5.50, 37 Poppe 5.52. 40. Den H Men zal in mijn richting kijken als we Twente niet uitschakelen Van onze speciale verslaggever TURIJN Italiaanse voetbalclubs trachten hun successen nog altijd te boeken via weinig helfhaftig, saai, en vooral defensief spel. Ook na de jongste strijd om de wereldtitel, die voor de angsti ge Italiaanse nationale ploeg op een fiasco uitdraaide, hebben de leiders op -voetbalgebied in Italië de speeltrant niet wezenlijk ver anderd. Revolutionaire ideeën bijvoorbeeld bondscoach Fulvio Ber- nardi ten spijt, is Cattenaccio verdedigend voetbal, waarin loerd nog immer troef. Zaterdag bleek dat eens te meer, toen voortdurend op fouten van de aanvallende tegenstander wordt ge- Italië in de interland tegen Polen maar zelden uit de schulp wens te te kruipen. De Italiaanse clubs kunnen zich die verfoeilijke speelwijze ook nu nog permitteren, aangezien de van re sultaatvoetbal idolate tifosi, toch massaal de tribunes blijven bevol ken. Voor de Italiaanse voetballer is goals voorkomen steeds meer be langrijker dan ze zelf produceren. De aanstaande kampioen van Italië en FC Twente's tegenstander in de halve finale van het UEFA Cup toernooi, Juventus, voldoet hele maal aan het beeld, dat het Itali aanse voetbal zich ln de loop van de Jaren heeft gevormd. Tijdens het eerste treffen in Enschede, bleek dat ook Juventus. de ruim tien Jaar geleden door Internazio- nale Milan geïntroduceerde taktlek van anti-durf nog steeds als zalig makend beschouwt. Zoals gewoon lijk bleek het de Italianen en dan zeker Ln een ult-wedstrijd bij voor baat dun door de broek te lopen, FC Twente dat overigens enige weken eerder ln het Joegoslavische Mostar, tegen Velez ook geen sum mum van lef demonstreerde, inte gendeel, werd een wedstrijd lang een gigantisch overwicht gegund. En hoe moeilijk het dan is om tot succes te reiken, ondervond de En- schedese formatie aan den lijve. BLUNDERS Normaal gesproken was FC Twente ook niet aan een 31 overwinning gekomen. Die perspectiefrijke uit slag werd vooral mogelijk dankzij blunders van Juventus' internatio naal gelouterde doelman Dino Zoff. Het bange Juventus ging de boot in op een wijze waar het geen reke ning mee had gehouden. Blunders van topper Zoff zijn namelijk zeld zaam. Het verleden heeft bewezen dat 'La Juve' zoals de aanhang van het rustbewarend machtsmiddel van autogigant Flat de club liefkozend noemt, volstrekt kan vertrouwen op de Inmiddels 33-jarige Zoff. Omdat het voetbal dat Juventus speelt, dus niet garant staat voor een opmerkelijke eigen produktle. zal de schuld derhalve Dino Zoff treffen, wanneer de zebra-formatie vanavond in het duel door FC Twente van een finale-plaats wordt afgehouden. In een oord. vijftig kilometer bul ten het door een algehele staking platgelegde Turijn, staat Dino Zoff de dag voor de wedstrijd dat toe komstbeeld reëel voor ogen. Hoewel Zoff het er vooralsnog op houdt slechts aan één goal werkelijk schuldig te zijn geweest: de derde. Dat mag best een eigenaardige vi sie heten van de Italiaan, want bij het eerste doelpunt (Jeuring) liet hij de bal uit een schot van Pahl- platz van de borst springen: Zoff: 'De omstandigheden ln Enschede waren moeilijk. Het licht was slecht en het terrein hobbelig. De ballen sprongen steeds vlak voor mij alle kanten op. Maar natuurlijk besef ik. dat men ln mijn richting zal kijken wanneer we FC Twente niet uitschakelen. Ik hoop op doel punten van ons, zonder tegentref fers.' AANVALLENDER Met dat laatste roert Zoff de factor angst van Juventus aan. Trainer Carlo Parola blijkt middels zijn op stelling voor een aanvallender con cept te hebben gekozen. Zo gaat Juventus wanneer het er ten minste allemaal van komt met drie spitsen spelen. Anastasi, Bette- ga. wiens blessureproblemen zijn opgelost, en de oude meester José Altaflnl Die opstelling zou er ln totaal als volgt gaan uitzien: Zoff. Gentile. Morini, Sclrea, Cuccured- du, Capello, Viola, Causio, Altaflnl, Bettega en Anastasi. En dat is niet alleen vanwege die driemans voorhoede een offensiever team. dan de levende wal verdedi gers die ln de Diekman-plste ver scheen. Cuccureddu en Gentile zijn twe'e aanvallende vleug'élverdedi- gers die Spinozi en Longobucco vervangen. Voorts ls Altafini dan voor de geschorste, middenvelder Furino meteen ln dé basisformatie verschenen. Nogmaals, voor Itali aanse begrippen ziet het er gedurfd uit. En dat lijkt met name Zoff nog al te benauwen: 'FC Twente is snel ln de counter. Bij een aanvallende speelwijze van ons wordt het érg gevaarlijk. We kunnen een tegen doelpunt van FC Twente niet meer gebruiken. Daarom zal onze verdé diging toch steeds attent moeten blijven.' Zoff hoopt op een sportieve revan che, maar begrijpt tegelijkertijd- dat zoiets niet eenvoudig zou zijn, om dat zijn falen in Enschede zelfs zonder een Twentse produktle ln het Stadio Communale, doorslagge vend kan blijken. Hij komt weer terug op het eerste duel in Ensche de: 'Wij hadden twee dagen eerder een zper belangrijke competitie wedstrijd van Napoli gewonnen. Dat verslapte de spanning even bij ons. omdat Napoli zo'n belangrijke concurrent was voor het kampioen schap. Wellicht was hetbeter ge weest wanneer de wedstrijden te gen FC Twente op een ander tijd stip waren gevallen.' Waarna hij zich haast te vertellen, dat hij zelf geconcentreerd naar de wedstrijd tegen FC Twente, heeft toegewerkt: 'Ik wil nog enige jaren doorgaan, daarom kan ik het mij niet veroorloven om in welk elftal dan ook. slecht te spelen. Een slechte beurt wordt een oudere spe ler zwaar aangerekend.' Dino Zoff. zaterdag weer uitstekend op dreef in de 'Squadra Nazionale' FRANKFORT (SID) Elf Westduitse sportbonden hebben sedert het bestaan van de Stichting Duitse Sporthulp (Sporthilfe) meer dan een miljoen gulden uitgekeerd gekregen. Uit de balans van de stichting van 26 mei 1967 tot 31 december 1974, die deze week in Frankfort werd gepubliceerd, blijkt dat de Westduitse atletiekbond en de zwem- bond het ruimst zijn bedeeld. De atleten kregen ruim vijf miljoen gulden, de zwemmers ruim vier miljoen. In de acht jaar van het bestaan van de Sporthilfe is in totaal ruim 43 miljoen gulden uitgekeerd. Bijna de helft daarvan werd uitgegeven voor training en extra-voeding. Aan reiskosten werd acht miljoen gulden betaald. In 1975 zullen de Westduitse hockeyers en gewicht- heffers de één miljoen overschrijden bij de uitkeringen. De elf bonden, die tot 31 december 1974 meer dan een miljoen gulden ontvingen zijn: atletiek: 5.839.000; zwemmen: 4.427.100; .roeien: 2.992.900; wielerbond: 2.532.900; ski: 2.080.500; kano: 2.067.700; scher men: 1.936.400; turnen: 1.553.500: judo: 1.208.700; boksen: 1.192.500; worstelen: 1.169.100. DINO ZOFF (voor de veertigste keer) tegen Po len. staat op het punt met Juventus kampioen van Italië te worden. De steenrijke club heeft met nog vier wedstrijden te spelen een voor sprong vair drie punten op de con currentie. Toch zou een titel de nare smaak van eliminatie door FC Twente in het UEFA-Cup-toernooi, speciaal bij hem niet helemaal wegspoelen. Naast persoonlijke re vanche gevoelens zal een te verdie nen premie van ruim 6000 gulden per speler een aardige stimulans zijn om iets goed te maken. Vermoedelijke opstelling van FC Twente: Volkmar Gross; Cees van Ierssel, Epi Drost. Niels Overweg. Kalle Oranen. Kick van der Vall, Theo Pahlplatz. Fransje Thijssen. Johan Zuidema. Jan Jeuring. en Jaap Bos MATTY VERKAMMAN MÜNCHENGLADBACH (SID) De winnaar van JuventusFC Twente zal in de finale van het toernooi om de UEFA-Cup te makenk rijgen met Borussia Miinchengladbach. De Bo- russen, die de eerste wedstrijd tegen FC Köln al met 13 hadden gewon nen. zegevierden gisteravond op ei gen terrein met 10 door een af standsschot waarmee middenveldel Dietmar Danner drie minuten na rust doel trof. Borussia zal de eerste -wedstrijd voor de finale op 7 mei in tiet Dusseldorpse Rheinstadion spelen. Maandag begint reeds de voorverkoop. FC Köln kwam praktisch met een gelegenheidselftal naar de Boekel- berg. Naast de geschorste speler Heinz en Simmet ontbraken we gens blessure sook Mliller Weber, Zimmerman. Strack en doelman Schuhmacher. Tot verrassing van de 30.000 toeschouwers kwamen de Keulenaren echter niet het veld in met de opdracht een debacle te verhinderen. Ze probeerden zo aan vallend mogelijk te spelen en wa ren althans voor rust gelijkwaardig aan de gastheren. Nu stelde Borus sia dan ook sterk teleur. Het ver band tussen de linies klopte niet. Er waren vele foute passes en mis verstanden. De ploeg maakte een verkrampte, nerveuse indruk, vooral toen in de openingsfase Danner Bonhof en Heynckes goede sco- ringsmogelijkheden onbenut lieten. De donderspeech van Weisweiler in de rust had tot gevolg dat Borussia na rust doelbewuster begon te ope reren. Dat leidde reeds na drie minuten tot een doelpunt van Dan ner. Daarna zakte de ploeg weer weg. Assistent-bondscoach Herbert Widmayer die ln opdracht van Hel- BRUSSEL (Belga) Feyenoord hee heeft gisteravond in Brussel i vriendschappelijke wedstrijd tege RWD Molenbeek verloren met 3—fl (ADVERTENTIE) Tweede duel tegen FC Köln met 1-0 gewonnen mut Schön, de kandidaten voor So fia onder de loupe nam, was niet onder de indruk. 'In de beide fina le-wedstrijden tegen FC Twente of Juventus zal Borussia aanzienlijk beter moeten spelen', was zijn oor deel. Hij voegde eraan toe: 'Zoals ik deze ploeg kan, zal dat echter zeker gelukken.' Helmut Grashoff, de zakelijk leider van Borussia interesseerde zich in de eerste plaats voor de financiële resultaten: 'Onze thuiswedstrijd ln de finale spélen we op 7 mei in het Rheinstadion van Dusseldorf, dat 70.000 bezoekers kan bevatten.' Voor hun matige prestatie kregen de Borussia-spelers elk aan premie 5500 mark. SPAKENBURG Het Nederlands amateurelftal heeft Luxemburg gis teravond in Spakenburg met 21 verslagen. Het was de tweede wed strijd tussen beide ploegen in het kwalificatietoernooi voor de Olympi sche Spelen in Montreal. De eerste ontmoeting heeft Nederland even eens gewonnen (0—1). Nederland heeft zich nu geplaatst voor de 2e ronde, waarin nog uitkomen Frank rijk en de winnaar van de ontmoe ting tusse nRoemenië en Denemar ken. Nederland: Van der Valk (AFC): Hakkers (Germanlcus). Hokke (Spljkenisse). Kok IJsselmeervogels). Buvens (Spljkenisse); Brinkman (CEC). Karstens (Noordwljk). Van der Horst (ZFC Van den Broek (RKC), Lahaye (MKC), Vedder (IJssel meervogels). •ge#e I eet^°5f ,ooiön°- ,6.W I^ul"^.a\ato°nnf 15.- pet I tfaiwai Ook Bayern München heeft aan één doelpunt tegen St. Etienne voldoende voor eindstrijd in Parijs Van onze sportredactie BARCELONA-MUNCHEN Op de muren rond het Nuevo Camp-stadi- on, de burcht van CF de Barcelona, hangen de aanplakbiljetten met aantrekkelijke aanbiedingen voor de op 28 mei te spelen finale om de Europa Cup voor landskampioenen reeds een aantal dagen het onbe grensde vertrouwen in de goede afloop van het beslissende duel met Leeds United, vanavond, te verkon digen. Een duel dat Barcelona 'slechts' met 10 winnend hoeft af te sluiten om inderdaad op die 28ste mei in het Parljse Pare ies Princes-stadion aan te kunnen tre den tegen volgens velen Bayern München. de club die van daag ln het eigen Olympiich Stadi on van München met een 00 score als uitgangspunt eveneens voldoende heeft aan een 10 zege op het Franse St. E'ienne. Met een finale Bayern München-Barcelona zou de. eindstrijd 1975 een kopie worden van die van het afgelopen jaar. al was toen Atletico Madrid als Spaans kampioen de tegenstan der van Europa Cup-winnaar Bayern in Brussel. Of het zover komt? In Barcelona is Rinus Michels er nog steeds niet zó zeker van. hoewel ook hij natuur lijk de uitgangspositie van zijn for matie niet anders dan goed kan noemen. Michels is wél ongelukkig met de affiches voor de reizen naar Parijs op 28 mei. 'Het is voor de spelers niet goed. dat de reizen naar de finale nu reeds worden aangeboden Die wedstrijd tegen Leeds United waarin de finaleplaats veiliggesteld moet worden, moet nog altijd worden gespeeld. Het lijkt er een beetje op of de suppor ters dat gaan vergeten. Op het ogenblik staan we immers nog steeds met 2—1 achter.' VERTROUWEN Rinus Michels begint 'met vertrou wen' aan het karwei tegen Leeds United, dat gisteren zonder de aan een rib gekwestste Johnny Giles (mogelijke vervangers volgens Uni ted-manager Jimmy Armfoeld zijn Norman Hunt - en Peter Lorimer) naar Barcelona vloog. 'De ploeg ls mentaal gereed voor de wedstrijd, kampt niet met blessures en speel de voor de wedstrijd kampt niet met blessures en speelde het afge lopen weekeinde tegen Betls vooral ln de eerste helft uitstekend voet bal.' Een mening, die zeker voor wat Johan Cruijtf betreft, door de verliezende Betls-coach Szusza, wordt onderschreven. Hij vocht voor iedere bal en was overal op het veld te vinden. Ook wanneer hij niet aan de bal is, ls Cruijffs aanwezigheid nog voelbaar.' Szusza was het oneens met Michels om Cruijff na 62 minuten uit het veld te halen. 'Hij zou zich niet voor honderd procent hebben gegeven. Cruijff speelde echter gewoon op zekerheid.'. VERMOEID Cruijff zal zo vreest Leeds Uni ted inmiddels vanavond in Bar celona wél de centrale figuur wor den Mét mogelijk ook de Braziliaan Marinho. Hoewel ln Spanje voor vier wedstrijd-:n geschorst zal hij daar in dit UEFA verband geen last van ondervinden. Met Neeskens moet Marinho de man worden, die al op het middenveld de Britse acties neutraliseert Johan Nees kens. gisteren na een 90 minuten durende training in een zonnig Barcelona nog wél wat vermoeid, heeft geen last meer van zijn bles sures. Hjj zegt: 'Ik was zaterdag tegen het einde van de wedstrijd tegen Betls nog wel vermoeid, maar het gaat steeds beter. Ik kan me bewegen zoals ik wil en ik zal er tegen Leeds zeker bij zijn.' En over datzelfde Leeds: 'De sterkste Britse teams, en Leeds behoort daar zeker bij, graven zich in uitwedstrijden niet voor hun eigen doel in. Zij komen ook dan nog vaak aanval lend sterk voor de dag. Het zal zeker niet gemakkelijk worden.' Desondanks: het voordeel van het eigen stadion kan voor CF de Bar celona de doorslag geven. Zoals het in deze Europese bekerstrijd dit seizoen ook al twee keer eerder is gebeurd. Na de 00 resultaten bij het Oostenrijkse Vorst Linz en het Nederlandse Feyenoord, werd de zaak in het Nuevo Camp-stadlon met 5—0 en 30 geklaard. Leeds gaat ondanks de aanwezigheid van "tien Internationals uit Enge land, Schotland en Wales een moeilijke avond tegemoet. PROBLEMEN Minder moeilijk lijkt het voor Bayern München tegen St. Etienne te worden, al kent Bayern aan de vooravond wél problemen. Tenmin ste één van de sterkste Skandinavl- sche verdedigers van Bayern Johnny Hansen, zal het duel vanaf de kant moeten bekijken. Hij is nog niet hersteld van een blessure. Ook het meespelen van de gisteren bij de training geblesseerde Franz Roth en Björn Andersson staat nog allerminst vast. Hansens 'vervanger wordt waar schijnlijk Förster en Andersson zal mogelijk worden vervangen door de 23-jarige Sepp Weiss Ondanks deze onzekerheden zegt Franz Becken- bauer, aanvoerder van Bayern: 'We onderschatten St. Etienne zeker niet, maar ik dacht dat we een uitstekende kans hadden opnieuw de finale van het toernooi om de Europa Cup te halen. St. Etienne kan met de 0—0 van de thuiswed strijd waarschijnlijk wel wat vriji spelen, heeft ook aan een gelljksp }j met 1—1 of 22 voldoende, mai'w ik geloof niet dat wij het zov< r, laten komen. Wil het seizoen no?e goed voor ons zijn. dan moeten «i$5 de finale zeker halen.' KANSEN Pierre Gronnalre, de manager va St. Etienne. ziet overigens nog kansen voor zijn ploeg. 'Ik dei aan een verhouding van 505 profeteerde hij. 'En St. Etienn™ predikant Roger Rocher: 'We staa ze in tegenstelling tot Bayern niet on®; d-r druk We hebben in de compea' title nog goede kansen. Bayerer heeft die niet meer en moet du*" winnen. Daar liggen juist onze mov gelijkheden.' Mogelijkheden die spelers per man een premie va zo'n 20 000 gulden kunnen opleve ren wanneer de eindstrijd ecb wordt gehaald Tenslotte: flulttif ln München ls de Nederlande Charles Corver. Keizer en Beek zijl de grensrechters. Er

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8