iarolitici maakte and rijp voor coup-Spinola' Amerikaan wil met H-bom elektriciteit opwekken Nieuwe strategie tegen Israël Cambodja neutraal Eenheid Europa in zes jaar geen stap dichterbij Amnesty: gevangenen in Iran doodgemarteld phn0mpenh Rapport Portugese milit (J(jlak voor verkiezingen Wa tap Sadat en Assad praten in Riaad Staatsgreep in Honduras na bananen- schandaal Hector Campora uit Peronistische partij Adembenemende ideeën over kernenergie )EN "4 UW/KWARTET WOENSDAG 23 APRIL 1975 BUITENLAND inze r P. d narl1 lemen d vai SSABON (AP, Repter, UPI) De Beweging der strijdkrachten en va Portugal heeft gisteren een rapport gepubliceerd over de mis- fcte rechtse staatsgreep van 11 maart. In het rapport worden de eci matigde partijen niet rechtstreeks van betrokkenheid bij de onder aatsgreep beschuldigd, zoals door sommigen was verwacht. Wel ordt gezégd dat waarschuwingen van bepaalde 'verantwoorde- ke politici' de publieke opinie hadden rijp gemaakt voor de po ng tot de staatsgreep. Volgens waarnemers worden hiermee de cialistische leider Mario Soares, en de leider van de centrum- Ve ikse volksdemocratische partij (PPD) Francisco Carneiro be- upeld. Het rapport zou van invloed kunnen zijn op de verkiezingen - vrijdag in Portugal worden gehouden. ers baan i. De tot w ;roott rd gepubliceerd, had de "staats- het ige ilgens 't rapport dat gisteren elhekeep gepaard moeten gaan met sn groot aantal politieke moorden. dissident Da Costa Gomes, eerste- k nister Vasco Goncalves. de socia- De tische ministers Mario Soares en zal lgado Zenha en alle communis- lissie hadden moeten worden ver- pord. complot zou door rechts zijn djgezet om een zogenaamd 'bloed de d met Pasen' te voorkomen, in chts verwachtte dat de LU AR (de eenheid voor revolutionaire nheid en actie) een bloedbad zou st di nrichten. Daarbij zouden vijfhon- rd rechtse militairen en duizend Den rgerlijke tegenstanders van de eter lidige militaire regering om het ag i; 'en moeten worden gebracht. Ge draal Spinola was via de Franse lichtingendienst van de plannen ka'ntf1 onder rechts een bloedbad aan ren richten op de hoogte, aldus het W Mpport. Daarop besloot hij tot de 'aïislukte staatsgreep om de macht iviger in handen te krijgen. liegtuigen 'ee ouderwetse propellervliegtui- n deden een aanval op een ka- rne bij de luchthaven van Lissa- Twee andere toestellen vlogen, lus het rapport, laag over Lissa- n om de bevolking te intimide- Na de 'luchtaanval' op de ka- me omsingelden parachutisten gebouw maar openden het vuur et. Volgens het rapport rekende linola op steun van tank- en mmandoeenheden maar deze ramen niet opdagen. Het rapport it'de vraag onbeantwoord waarom chtmachteenheden die de rege- ïg trouw waren gebleven niet op propellervliegtuigen werden af- stuurd. Twintig minuten voor de ,nval op de kazerne was de lucht- acht in opperste staat van pa- atheid gebracht. -Een gevolg van mislukte staatsgreep was dat iks officieren de macht verder zich trokken. De Revolutionaire ad ging over tot naasting van mken en verzekeringsmaatschap- jen en opstelling van een ont- ÏENERAAL SPINOLA I®2 erpgrondwet die de militairen een 'elangrijke irtvloed op het politieke ebeuren geeft, ook na de verkie- ngen van overmorgen. ngj)ampagne listeren was de laatste dag van de erkiezingscampagne die in het uiden en midden van het land vrij SI jstig is verlopen. In het noorden ainden ongeregeldheden plaats, een verkiezingsbijeenkomst an het gematigde sociaal-bemo- ratische centrum (CDS) kwam het ïaandagavond laat opnieuw tot an echtpartijen met uiterst-linkse be- 2. Dgers. Het CDS hield een verkie- ingsbijeenkomst op straat in Bra- a. Werknemers van het plaatselij - e theater hadden hun de toegang 1 eweigerd. Volgens het personeel iet om politieke redenen maar mdat zij bang waren dat bij rellen h chade zou worden aangericht. Bi. e straatgevechten in Braga vielen 65 even gewonden. Een man werd S eer ernstig gewond door een mes- zi teek in zijn hoofd. Militairen her telden later de orde. De CDS'ers ladden zich toen al grotendeels in iet .partijkantoor teruggetrokken, het weekeinde kwam het tijdens Miepijpleiding Tibet )edreiging voor India JEW DELHI (Reuter) Honderden irbeiders zijn in het onder Chinees u :ezag staande Tibet bezig met het eggen van de eerste oliepijpleiding n dat land. Deze büis loopt langs de - ingeveer 1000 km lange weg van de loofdstad Lhasa naar Golmo in de Jhinese grensprovincie Tsing Hai. n New Delhi beschouwt men deze eiding als van grote strategische ietekenis, doordat de brandstofbe- 1 'oorrading van de Chinese troepen angs de grens van Tibet met India - aanzienlijk door zal worden verge makkelijkt. Op het ogenblik wordt Ie brandstof tegen hoge kosten met tankwagens over de weg aangevoerd. een CDS-verkiezingsbijeenkomst ook al tot incidenten. Ook toen wilden linkse betogers de vergade ring verhinderden. Er vielen meer dan twintig gewonden. Gevreesd wordt dat het geweld in Noord-Portugal verder zal toene men en dat daardoor veel kiezers vrijdag thuis zullen blijven, hoewel in Portugal een stemplicht bestaat. De districten in Noord-Portugal staan als behoudend bekend. Communisten De communistische partij heeft er gisteren bij de militairen op aange drongen maatregelen te nemen te gen het 'behoudend geweld' tegen de Portugese communisten. Volgens het partij orgaan Avante worden de communisten in veel kiesdistricten in het land het slachtoffer van een 'hysterische anti-communistische campagne'. Maatregelen van de re gering zouden de communisten in. de kaart kunnen spelen. Volgens de laatste opinie-onderzoeken zullen de resultaten van de verkiezingen voor de communisten tegenvallen. Een gering aantal stemmen zou de communistische partijleider Alvaro Cunhal in ernstige verlegenheid kunnen brengen. Het artikel jn Avante kwam voor sommige waarnemers als een ver rassing omdat juist links van het gebruik van geweld tijdens de ver kiezingscampagne is beschuldigd. President Assad van Syrië (rechts) en president Sadat van Egypte (midden) lopen met hun gastheer koning Khaled van Soedi Arabië door d e regen die in de woestynstad Riaad met bakken uit de hemel viel. BEIROET (AP, Reuter. UPI) De leiders van Egypte en Syrië hebben gisteren een nieuwe Arabische stra tegie opgesteld tegen Israël, aldus zegslieden. Sadat en Assad spraken elkaar negentig minuten in de Sa- oedi-Arabische hoofdstad Riad in het bijzijn van de nieuwe koning Khaled. Khaled verklaarde na af loop dat de Arabische solidariteit hersteld is. De betrekkingen tussen Egypte en Syrië waren bekoeld na dat Egypte de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken had aanvaard als bemiddelaar om een troepenscheidingsakkoord met Is raël te bereiken. De mini-top in de woestijnstad Riad eindigt vandaag. Eufraat De raad van de Arabische Liga heeft besloten een commissie van experts van negen landen in het leven te roepen om te bemiddelen tussen Irak en Syrië. Irak beschul digt Syrië ervan dat het de Eufraat blokkeert. Deze rivier vormt de grens tussen de twee landen. Het waterpeil werd daardoor laag en dorpen kwamen zonder irrigatiewa ter te zitten. Drie miljoen mensen zouden in hun bestaan worden be dreigd. Zowel Turkije waar de Eufraat ontspringt als Syrië heb ben stuwdammen en reservoirs aan gelegd waardoor Irak aan het eind van de rivier in een onvoordelige; positie is gekomen. Irak wil dat Syrië een bepaalde hoeveelheid wa ter garandeert maar dit land be strijdt de Iraakse cijfers en behoef ten. De bemiddelingscommissie be gint zaterdag in Cairo haar werk zaamheden. Vervolg Van pagina 1 TEGUCIGALPA (AP. Reuter. UPI) De strijdkrachten van de midden- Amerikaanse s^aat Honduras hebben gisteren Oswaldo Lopez Arellano afgezet. Zij hebben de oud-minister van binnenlandse za ken en justitie Juan Alberto Melgar Castro als zijn opvolger aangewe zen. De machtswisseling verliep zonder "bloedvergieten. Op 4 december 1972 was generaal Lopez Arellano op een zelfde wijze aan de macht gekomen. In maart van het daaraan voorafgegane jaar was dr. Ramon Ernesto Cruz van de nationale partij tot staatshoofd ge kozen. terwijl Lopez Arellano zich niet herkiesbaar mocht stellen. An derhalf jaar later maakte de gene raal zich via een staatsgreep toch meester van de macht. Sindsdien was het congres werke loos en werd er bij decreet gere geerd. De afzetting van Lopez Arel lano door kolonel Melgar Castro gebeurde enkele uren voordat een officiële commissie van onderzoek naar Washington zou vertrekken om na te gaan wat er waar is van berichten dat het grote Amerikaan se bananenconcern United Brands in totaal 1.25 miljoen dollar aan steekpenningen zou hebben gege ven aan Hondurese functionarissen, in ruil, voor lage belastingen. Het nu afgezette staatshoofd is herhaal delijk genoemd als een van de be gunstigden, maar hij heeft dit steeds met klem ontkend. De nieuwe president Melgar Castro, was enkele weken geleden stafchef van de strijdkrachten geworden, in de plaats van Lopez Arriano. Deze wisseling scheen al een inleiding te zijn op de vervanging van Lopez Arellh.no. BUENOS AIRES (AP) De voor malige Argentijnse president Hec tor Campora ls uit de Peronistische partij gezet. Campora is door de opperste Peronistische raad be schuldigd van 'verraad en ontrouw aan de Peronistische beweging'. De 66-jarige Campora was in 1973 49 dagen president na in die func tie te zijn gekozen als voorloper van Juan Peron, die niet aan de verkiezingen van 1973 mocht deel nemen. Na zijn trouw aan Peron te hebben betoond door afstand te doen van zijn presidentschap om Peron in staat te stellen nieuwe verkiezingen te winnen, werd Campora tot am bassadeur in Mexico benoemd. Vlak voor de dood van Peron, 1 juli vorig jaar, nam Campora ontslag, keerde voor korte tijd naar Argen tinië terug en vluchtte toen naar Mexico, waar hij nu een praktijk als tandarts heeft. Toen hij president was liet Campo ra linkse politieke gevangepen van het voormalige regime vrij, knoopte betrekkingen met communistische landen aan en benoemde linkse politici tot ministers van binnen landse zaken en buitenlandse be trekkingen. Op 't ogenblik schuift Argentinië weer naar rechts. nieuwe president Hoeong is op zoek naar een geschikte kandidaat voor het premierschap. Saigon heeft een premier nodig die onderhandelin gen kan voeren met de VRR en Noord-Vietnam. Naar verluidt heeft Hoeong zijn hoop gevestigd op Tren Man Don. de 58-jarige minis ter van defensie. Hij wordt be schouwd als één van de meest link se leden van de huidige regering. Dom zou als premier met de VRR moeten gaan praten over een wa penstilstand om een bloedige strijd om Saigon te voorkomen. De Ame rikaanse ambassadeur in Saigon Graham Martin zou Don ook ge- schikt voor die taak vinder De verklaringen van de VRR en in Parijs maken het echter achtig of deze minister een v stilstand zou kunnen befeiken President Ford van de Verenigde Staten gelooft dat Saigon binnen kort zal vallen. Althans die indruk kregen de Republikeinse leiders uit het Cóngres, die hem gisteren be zochten. Ford en >zijn ministers Kissinger en Schlesinger verzeker den de Republikeinen dat het aan tal Amerikanen in Saigon zo snel mogelijk tot' het absolute minimum wordt teruggebracht. Door de snelle evacuatie van de afgelopen dagen zullen er vandaag niet meer dan duizend Amerikanen over zijn in ill gratie-papieren ai Maandagnacht zei president Ford in een vraaggesprek voor de televi sie dat de VS geen druk hebben uitgeoefend op Thieu om hem tot aftreden te bewegen. 'Hij heeft de uiteindelijke beslissing zelf geno men. Wij hebben nooit iemand ver zocht hem te vragen heen te gaan', aldus Ford..,,, De president vertelde in het vraag gesprek dat een groep Amerikaanse mariniers van Hawai is vertrokken naar de Stille Oceaan. Zij worden daar in gereedheid gehouden om te kunnen worden ingezet bij een grootscheepse evacuatie van Zuid- vietnamezerr, die met de VS hebben samengewerkt. De VS beschikken nu over ruim 4000 mariniers in de wateren bij Indochina. Het Ameri kaanse ministerie van justitie heeft voor 50.000 Vietnamezen de immi gratie-papieren al klaar. LONDEN (DPA) Amnesty International heeft aangedrongen op een onafhankelijk medisch onderzoek naar de doodsoorzaak van zeven politieke gevangenen, die volgens de officiële versie bij een vluchtpoging zijn dood geschoten. Amnesty trekt deze lezing van de autoriteiten in twijfel. De zeven mannen werden in 1969 tot straffen tussen acht en vijftien janr gevangenis veroordeeld omdat ze deel zouden hebben genomen aan onder mijnende activiteiten van een communistische groepering. Amnesty zegt over betrouwbare berichten te beschikken dat de gevangenen zijn gefolterd. De organisatie meent reden te hebben om aan te nemen dat de zeven al enige tijd geleden doodgemarteld zijn. De nieuwe regering van Cambodja heeft het sinds de verovering van Phnom Penh vorige week donder dag bewaarde stilzwijgen verbro ken. In een radio-boodschap vertel de de Cambodjaanse regering dat zij een neutrale buitenlandse poli tiek zal voeren en tot de niet- gebonden landen gerekend wil wor- dén. Vernietigend oordeel van deskundigen BRUSSEL, PARIJS (Reuter, ANP) Het proces van Europese eenwording is sinds de topconferentie in Den Haag van 1969 niets opgeschoten. De economische en monetaire unie, waar over toen in Den Haag principe-besluiten werden genomen zijn sindsdien geen stap dichterbij gekomen. Dit vernietigende oordeel over de Europese Gemeenschap (de EG) is neergelegd in het rapport van de zogenaamde commissie- Mar jolin. Dit gezelschap van deskundigen onder leiding van de Fransman Marjolin (oud-vi- ce-voorzitter van de Europese Commissie) kreeg begin vorig jaar opdracht van de EG om een rapport op te stellen over de monetaire unie. Marjolin en de zijnen schrijven nu: 'Wie vandaag over Europa spreekt heeft het in wezen over niet meer dan een geografische eenheid ergens tussen de Vere nigde Staten en de Sowjet-Unle. Het bestaat uit staten die onder ling druk handel voeren, maar die verder vrijwel uitsluitend, zowel op nationaal als internati onaal vlak. hun eigen belangen volgen. Wil ontbreekt Volgens de qommissie-Marjolin zijn er voor een monetaire unie (een zeer nauwe samenwerking voor het geldwezen) nodig: één stelsel van centrale banken, een forse Europese begroting en een sterke Europese regering. Voor dit alles ontbreekt de politieke wil. Het is daarom vrij nutteloos om de discussie over de econo mische en monetaire eenwording van Europa voort te zetten; al dus het rapport. Marjolin, die gistermiddag zijn rapport aan de pers presenteer de. herinnerde er aan. dat de mortetaire unie in 1980 gereed zou moeten zijn. Dat zijn de staatshoofden en regeringslei ders in 1969 in Den Haag over eengekomen. Maar als wij de Europese een wording niet werkelijk willen moeten wij dieillusie ook niet hoog houden, aldus Marjolin. Zijn commissie wijst de inflatie, de tekorten op de betalingsba lansen erl de werkloosheid aan als de ernstigste problemen van dit moment. Zij beveelt de op richting aan van een Europees fonds voor de ondersteuning van werklozen. Met een dergelijk fonds zou de Europse solidariteit ook beter zichtbaar kunnen wor den gemaakt voor de gewone burgers. Iedere Europse werkloze zou gedurende een zekere tijd recht hebben op een uitkering van twee Europese rekeneenhe- den (ongeveer zes gulden) per dag. De nationale regeringen zouden dat bedrag dan moeten aanvul len. Het fonds zou gevoed moe ten worden uit bijdragen van werkgevers en werknemers, al dus dè commissie-Marjolin. Grondwet De Westduitse president Walter Scheel heeft gisteren in Parijs gepleit, voor een Europese grond wet, die de basis zou moeten zijn voor een gemeenschappelij ke buitenlandse, economische en defensie-politiek. Scheel opperde dit denkbeeld bij een ontvangst in het stadhuis van Parijs. De president van de bondsrepubliek Jean Moimet, de 'vader van Europa' was de afgelopen dagen in Frankrijk voor een offioieel be zoek. Hij zei dat de Europeanen hun eigen verantwoordelijkhe den moeten dragen. Anders zul len de grote mogendheden de VS en de Sowjet-Unie) over hun hoofden heen de beslissingen nemen. Als de Europese landen hun grote problemen niet samen oplossen, zullen die spoedig een zaak 'van leven of dood' worden, zo waarschuwde Scheel. Monnet stopt Jean Monnet, één van de groot ste pleiters voor een verenigd Europa, zal zich per 9 mei aan staande terug trekken uit het actiecomité voor de Verenigde Staten van Europa. Deze club, die beter bekend staat als het comité-Monnet, zal daarna met een worden opgeheven. De 87-jarige Monnet schrijft bij de aankondiging van zijn af scheid: 'Ik wil nu de tijd hebben om te kunnen mediteren en ik ben bezig een boek waarin hope lijk duidelijk wordt gemaakt wat wij hebben bereikt'. Monnet is jarenlang de drijven de kracht geweest van de bewe ging voor Europese inlegralie. Van hem was het plan voor de vorming van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal (EGKS) de eerste stap op de weg naar een Europse economi sche gemeenschap. Monnet werd de eerste leider van de EGKS. Nadat de pogingen om tot een Europese defensie-unie te komen waren mislukt trad hij in 1955 terug. Daarna probeerde hij met zijn actiecomité de Europse een wording te stimuleren. Monnet merkt in zijn brief van gisteren op dat het idee van een verenigd Europa bezig is een re aliteit te worden. Hij noemt dat de 'belangrijkste ontwikkeling van onze eeuw'. Met sommige mensen die de energiecrisis voor ons willen oplossen, moet je toch wel vreselijk uit kijken. Zo gaat op het ogenblik in Amerika een zekere dr. Harold M. Agnew rond met het idee om ondergronds middelzware waterstofbommen te laten ontploffen. Daar wil hij stoom mee verhitten, en met die stoom wil hij elektriciteitscentrales aan de gang houden. al zou hij aannemelijk kunnen ma ken dat zijn idee verantwoord is, dan zou het nog steeds emotioneel onverteerbaar zijn. Lasers Of dat op een veilige manier moge lijk is, weet dr. Agnew ook nog niet. Dat wil hij juist graag uitzoe ken, en het is daarom dat hij op het ogenblik wervend rondgaat. Als de Amerikaanse overheid hem veer tigmiljoen dollar geeft, verwacht hij over drie jaar de antwoorden te SlOOfTl kunnen leveren. duid als 'het temmen van dè water stofbom'. Dwars door de moeizame werkzaamheden heen roept Harold Agnew in feite: jongens doe niet. zo moeilijk, we temmen hem gewoon niét. Het idee is om meer dan een r«!den adembenemend. Om' te beginnen is Harold Agnew geen loslopende fan tast. Hij is wetenschappelijk direc teur van het Nationaal laboratori um in Los Alamos, en dat wordt men niet zomaar. Als zo n man een onderzoekvoorstel pVesenteert voor een nieuwe toepassing van kerne nergie. moet dat serieus genomen worden. Adembenemend is de gedurfde ge dachtegang achter het idee. Al vele jaren zijn wetenschapsmensen be zig met onderzoek dat erop gericht is, energie uit kernfusie (het ver smelten van atoomkernen) bruik baar te maken.. Zij bouwen steeds grotere en ingewikkelder machines waarin steeds dichter de omstan digheden benaderd worden die dat proces op gang brengen. In de tijd dat je daar nog romantisch over kor. schrijven, werd dat wel aange- In een onderaardse zoutkoepel vorm je met beproefde methoden een holte van een paar h'onderd meter in doorsnee. Een deel van het water waarmee die ruimte is uitgeloogd, laat je er in staan. Het geheel wordt met kernexplosies op gewarmd tot er stoom van vijfhon derd graden is gevormd. De druk is dan zo'n tweehonderd atmosfeer. En die stoom gebruik je om de turbines van een elektriciteitscen trale aan te drijven. Ongeveer twee waterstofbommen per dag zouden het gigantische stoomreservoir op temperatuur moeten houden. Om dat de explosies in een grote holle ruimte plaatsvinden, zouden zij nauwelijks merkbare aardschokken Veroorzaken. Maar adembenemend is het idee vooral omdat het bij ernstige over weging de toch al moeizame discus sie over de veiligheid en aanvaard baarheid van kernenergie volstrekt op zijn kop zou zetten. De mensen die willen duidelijk maken dat een kernreactor veilig genoeg werkt, doen dat door uit te leggen hoeveel zorgvuldig gecontroleerde afschei dingen er zitten tussen hun radio actieve splijtstof en de buitenwe reld. Zij hebben daarmee een deel van het publiek niet overtuigd. In die situatie kan een man die voor stelt, zijn radioactieve zaakjes in een gat in de grond af te handelen, alleen maar door beide partijen be vreemd worden aangestaard. En de mensen die willen duidelijk maken dat zij in principe een ver antwoorde oplossing hebben voor het opbergen van radioactief afval, doen dat door uit te leggen dat holten in dikke zoutlagen onder gronds, voldoende stabiel zijn om daar iets in op te bergen. Zij heb ben een deel van het publiek niet overtuigd. In die situatie valt het idee om in zo'n holte (maar dan wat groter) 's morgens en 's avonds een kernbom te laten ontploffen, niet helemaal gelukkig. Om de dingen niet nog moeilijker te maken dan ze al zijn, valt het te hopen dat Harold Agnew zijn veer tig miljoen niet krijgt. Want zelfs Nu we het toch over kernfusie heb ben, de bouwers van de steeds gro tere en ingewikkelder machines lij ken toch op de meest directe weg naar praktische energie-opwekking te zitten, hoewel dat zeker nog' wel een jaar of twintig gaat duren. Een Ni6UWS jaar of wat geleden was er. ook in deze rubriek, sprake van dat een andere techniek misschien sneller resultaten beloofde. is men nog lang niet, en het is ook de vraag of men zo ver ooit zal komen. De grote belangstelling voor de techniek blijkt van militaire zijde te komen. Het exploderende bolle tje heeft. oofc als is men nog lang niet aan netto energiewinst toe. alle eigenschappen van een heel erg klein Tyaterstofbommetje. En allerlei effecten die nu alleen met een ondergrondse kernproef kun nen worden gemèten, zijn op die manier goedkoper in een la boratoriumsituatie te bekijken. Vandaar. Met de onvoorstelbaar felle licht bundels uit lasers zou men een bolletje zwaar waterstof zo snel verhitten en samenpersen dat het fusieproces daardoor op gang kwam. Hoewel lasers van het ver eiste vermogen nog niet ontwikkeld waren, zag dat er in beginsel een voudiger uit dan de grote machines waarin de waterstof met elektrische en magnetische effecten bij elkaar gehouden en verhit wordt. Maar uit een overzicht van de stand van onderzoek in Science (vol. 188, pag. 30-34) blijkt dat energiewinning niet het eerste doel is. Dat wordt pas interessant wan neer het exploderende bolletje wa terstof aanzienlijk meer energie op levert dan er, in de vorm van een lichtflits, in gestopt wordt. Zo ver Eind 1972 schreven twee medewer kers van de Europese Commissie een studie over 'de huidige situatie en de toekomstperspectieven' van kernenergie. Begin 1973 hielden zij dat verhaal op een internationaal colloquium over kernenergie en mi lieu in Luik. Omdat daar maar be trekkelijk weinig mensen mee ge baat waren, zou een uitgebreide sa menvatting van het verhaal vervol gens worden gepubliceerd in Euro spectra, het wetenschappelijke kwartaalschrift van de Europese Commissie. Dat gebeurde in het 'nummer van september 1974. M^ar helaas leed de produktie van dat nummer wat vertraging. Het kwam vorige week woensdag. Het apparaat in Brussel verdlexjt voor deze snelle berichtge ving onze hartelijke gelukwensen. De discussie is intussen wel drie jaar verder.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7