Haagse rechercheur hoort celstraf eisen College wil Floriad in 1982 in Den Hat Vooral hotel vestigingen in kuststrook Scheveningen Uit de wereld van deBonneterie: Uit de wereld van deBonneterie: "Kamerbrede" badlakens. "Komt-altijd-van-pas'tas. Nieuwe opzet voor de Leidse sociale dienst Hagenaars kunnen feesten van oranjedag tot 5 mei Man verdacht van plegen öiiiucht met jongetjes Particulieren en kleine zelfstandigen staan bij de Europabank in hoog aanzien! Politieman zou tipgeld gehouden hebben Den Haag krijgt nieuwe vogeltuin Uitspraak Hof zaak adjudant P.Z. vernietigd Planologische Commissie: Onderhandelingen beginnen nu al Buit acht mille Muziek vanwege koninginnedag EUROPABANK TROUW/KWARTET WOENSDAG 23 APRIL 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN DEN HAAG Heeft de 55-jarige R. H., als rechercheur werkzaam bij de Haagse politie, tweedui zend gulden 'tipgeld' in eigen zak gestoken, of uitgekeerd aan een inmiddels overleden café houder? Gaf hij een bedrag van vierhonderd gulden plus een kostbaar horloge terug aan een be stolen juwelier of hield de politieman het zelf? ADVERTENTIE Moeilijke vragen, waarop de officier van Justitie bij de Haagse recht bank antwoord gaf in de vorm van de eis: negen maanden gevangenis straf. met aftrek van voorarrest. De verdediger mr. Brandsma stelde evenwel dat de verdachte via de 'onderwereld' het slachtoffer was geworden van het tipgeld-systeem, dat de politie kent. 'De Haagse onderwereld verfoeit R. H.. en wil hem laten hangen' zo merkte de verdediger op. Eind 1971 wist een opsporingsteam van de Haagse politie, waarvan re chercheur H. deel uitmaakte, één der daders van een grote inbraak in een juwellersbedrijf aan te hou den. Met de arrestatie van de man kwam het gestolen bedrag van 74.000 gulden boven water, hetgeen de betrokken verzekeringsmaat schappij zeer tevreden stemde. Deze maatschappij had een bedrag van 3500 gulden als tipgeld ter beschik king gesteld van de Haagse politie. Met dit bedrag kon de' politie men sen betalen, die wel iets wilden loslaten over de toedracht van de roof. Een bedrag van 1500 gulden kon door rechercheur H. uiteinde lijk worden verantwoord, het overi ge geld was 'zwevend'. De caféhou der zou de politie ingelicht hebben DEN HAAG —Den Haag zal waar schijnlijk verrijkt worden met een nieuwe vogeltuin. Het voornemen bestaat om in het park 'Overvoor de'. ten oosten van het gebouw 'De Hoeve' een terrein ter grootte van 4000 vierkante meter als vogelpark in te richten. De gemeente Den Haag telt mo menteel acht vogeltuinen. kleine afgeschermde bos- en parkgedeel ten waar vogels in alle rust want publiek is niet welkom kunnen nestelen en broeden. We thouder Vink (recreatie) noemt de vogeltuinen voor Den Haag 'een uniek bezit van grote betekenis'. De afdeling 's Gravenhage van de Vereniging voor Vogelbescherming heeft het dagelijks bestuur van de gemeente gevraagd ook in Over- voorde een vogeltuin in te richten. Dit groengebied leent zich daar uit stekend voor. Wethouder Vink vraagt de gemeenteraadscommissie voor jeugd, sport en recreatie er mee akkoord te gaan. dat het be wuste deel van 'Overvoorde' een vogeltuin zal worden. omtrent de plaats, waar de buit gevonden kon worden. 'Onmoge lijk'. luidde de reactie van drie bekenden uit de Haagse onderwe reld. 'dan zou hij (de cafého ;d?r) het wel gezegd hebben. Hij speelde geen verradersrol'. Verdachte be weerde echter, dat de caféhouder wel degelijk tipgever was geweest. Omdat deze man is overleden voor dat het onderzoek tegen H. op gang is gekomen beschikt de rechtbank slechts over verklaringen van ver dachte en van derden. De rechercheur ontkende voorts, dat hij zich een bedrag van 400 gulden en een horloge had toegeëi gend. Eén en ander had hij in beslag genomen bij een tweede ar restatie inzake de juwelenroof. De aangehouden man had het geld en DEN H\AG Het arrest van het Gerechtshof in Den Haag. waarbij de Zoetermeerse politie-adjudant P. Z. (51) wegens het aannemen van steekpenningen tot een jaar en zes maanden was veroordeeld, was ge grond op getuigenverklaringen die ontoelaatbare gissingen en menin gen bevatten. Dit zegt de Hoge Raad in een arrest, waarbij de uitspraak van het hof wordt vernietigd en waarbij de zaak wordt teruggewezen naar het hof in Amsterdam. Z. zou. toen hij nog bij "de recher che in Den Haag werkte, van een aantal Haagse criminelen geld en goederen hebben aangenomen, in ruil voor inlichtingen over het werk van de Haagse recherche. 'Onder andere zou hij van de beruchte kraker Aage M. bedragen hebben aangenomen van twee tot drie mil le, alsmede een keukenuitrusting. De zaak kwam aan het rollen, na dat Z. bij de gemeentepolitie van Zoetermeer was gaan werken. Het arrest van het hof was geba seerd op een aantal getuigenverkla ringen, die Z. steeds heeft weer sproken. De Hoge Raad concludeer de in zijn arrest, waar uitvoerig wordt ingegaan op de getuigenver klaringen. dat in die verklaringen teveel formuleringen zitten als 'naar mijn mening' en 'ik dacht'. Hierdoor worden de gronden waar op het arrest van het hof berust nietig, aldus de Hoge Raad. Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN De Scheveningse kuststrook moet in de eer ste plaats worden bestemd voor horecavestigingen. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) schrijft dit in een notitie aan het Haagse college van B. en W. Volgens de PPC is het haar 'niet duidelijk in hoeverre de exploita tiemogelijkheden van moderne ho tels voldoende zijn onderzocht'. De commissie wijst erop. dat huidige onderzoekingen aantonen dat win- terexploitatie van hotels wel dege lijk mogelijk is. Den Haag moet de mogelijkheden hiertoe maar eens nader bestuderen 'omdat specifieke kustllgging met zeezicht voor der gelijke horecavestigingen een voor waarde is.' De PPC dringt er daarom bij het college van B. en W. op aan gronden aan de kust te 'reserveren voor dergelijke vestigingen, in ieder geval totdat de bestudering is vol tooid en duidelijk is met welke ruimte rekening gehouden moet worden. Bewoners Ook bepleit de PPC een onderzoek naar die categorieën van bewoners die maatschappelijk, en dus niet alleen economisch, het eerst in aanmerking komen om te worden gehuisvest in dit karakteristieke kustgebied. Men wijst ter illustratie naar de Oranjeflats, die volgens de PPC tonen -'dat het wonen niet altijd de levendigheid bevordert', omdat in de flats een relatief hoog percentage bejaarden woonachtig is. De commissie meent dat aan de hand van een onderzoek moet wor den bepaald welke soorten bewo ners voor Schevelngen het best zijn. Die resultaten dienen vervol gens als leidraad te worden ge bruikt bij de bouw van woningen. De PPC denkt dat het mogelijk is de bestaande wijk-' en buurtcentra door gerichte saneringsmaatregelen te handhaven. Hoe dat moet gebeu ren zal ook uit een onderzoek moe ten blijken. ADVERTENTIE Badkamarmode von de Bonneterie. "Kamerbrede" bad/strandlakens voor f SP,-, maar ook handdoeken, gastendoeken en washandjes in dezelfde kleuren als de tegels en wastafels in de moderne badkamer. Kom kijken op het Haagse Buitenhof. Bij de Bonneterie. het horloge ontvangen als zijnde de beloning voor het verkopen van een deel der buit. Rechercheur H. stelde, dat hij geld en horloge aan een vennoot van de bestolen Juwe lier had gegeven. De vennoot ont kende echte. Va een uitvoe .e be spreking van de gebeurtenissen en de verhoren kwam de Officier van Justitie, mr. C. van Steenderen, tot de conclusie dat beide ten laste ge legde feiten bewezen waren. 'Het is onbegrijpelijk', zo zei hij, 'dat ie mand voor zo weinig zijn positie in gevaar brengt'. De verdediger be pleitte vrijspraak, omdat de recher cheur 'als uitstekend politie man met 30 dienstjaren' het slachtoffer zou zijn geworden van een aantal lieden uit de Haaese onderwereld. Mr. Brandsma wees onder meer op tegenstrijdige ver klaringen, gedaan tijdens de verho- i ren. Op 6 mei zal vonnis gewezen wor den. Vocale juwelen in de kloosterkerk DEN HAAG Men kan het 146- jarige Toonkunst van harte een compliment maken voor het pro gramma, dat in een uitstekend be zette Kloosterkerk werd uitgevoerd. Na een instrumentale opmaat met Ricercare voor koperblazers van de 16e eeuwse Gabrieli werden achte reenvolgens uitgevoerd: Exultent caeli van Monteverdi, Historia di Jephte van Cafisslmi, Psalm 51 van Goudimel en Preaumes de Genève van Frank Martin. Monteverdi is voor de koren een onuitputtelijke bron, 'zeker geen ge sloten gebied voor een grote orato riumvereniging als Toonkunst. Ca- risslmi is m.i.nog te zeer onbe kend. ook het uitgevoerde werk on derstreept zijn meesterschap. Hij, de schepper van het oratorium, werd door dirigent Jan de Hoog terecht onder de aandacht gebracht en Toonkunst bleek zich deze uit voeringskunst goed eigen gemaakt te hebben. Van een nog vroegere datum is de Psalm van Goudimal, meer dan 400 jaar geleden geschre ven! De psalmen zijn eveneens het onderwerp van het werk van Mar tin, dat in 1958 werd gecompo neerd. Keuze en uitvoering vormde een eerbetoon aan de vorig jaar overleden componist. Medewerking aan dit concert ver leenden Adinda de Nijs, (een ont dekking!), Will Kippersluys, Max van Egmond, Jeanine Brink en Hiltje la Grouw, vocalisten die de technieken van de 16e eeuw stijlvol beheersen. In het werk van Martin zong het Haags Matrozenkoor mee, het Ned. Begeleidingsorkest speelde bekwaam, aan het orgel zat Kees de Wijs. Men koos voor een kooropstelling onder het orgel. Akoestisch aan trekkelijk voor een deel van het publiek, visueel niet gelukkig omdat vele toehoorders de koorleden op de rug en de solisten in het geheel niet zagen. Verdiende een opstel ling in het koor van de kerk toch niet de voorkeur? Overigens, Toon kunst met dit programma en Excèl- sior met Brlttens War Requiem zouden met hun keuze een plaats in het Holland Festival waard zijn. ADR. HAGER In Scheveningen wordt de Oran je-avond op woensdag 30 april 19.30 uur gehouden in de Oude Kerk aan de Keizerstraat. Van 19 uur af is er samenzang van vader landse liederen. Het Haagse Orkest o.l.v. B. Boerman, het Jeugddienst- kerkkoor en het meisjeskoor 'Sche veningen' o.l.v. Jaap Lauwers verle nen hun medewerking. Twee spre kers zijn uitgenodigd. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het college van B. en W. gaat zich ervoor inz in 1982 cfe Floriade in Den Haag te krijgen. Wethouder P. van jeugd, sport en recreatie is door B. en W. gemachtigd na het gemeentebestuur met de organisatoren van het bloeme nement te gaan onderhandelen. De Floriade is de afgelopen jaren in Rotterdam en Amsterdam ge weest. B. en W. vinden dat het internationale tuinbouwevenement nu in Den Haag moet plaatsvinden. Wethouder Vink heeft het met zijn collega's vorige week ook gehad Makkelijke tas van de Bonneterie. Skai. In diverse uni's met of zonder kontrastkleuren. f89,-- Kom kijken op het Haagse Buitenhof. Bij de Bonneterie. LEIDEN De gemeente Leiden hoopt begin mei een aantal maat regelen getroffen te hebben om de grootste nood bij de Gemeente lijke Sociale Dienst (GSD) te lenigen. Een van de maatregelen is het 'ge decentraliseerde speerkuur: ok in Leiden-noord ven in Zuid-west zal de GSD een gebouw bemannen. Naar een geschikte ruimte in het centrum wordt nog gezocht. Verder zullen de afdelingen Verzorging en verpleging en Gezins- en maat schappelijk werk elders in de stad worden ondergebracht. GSD-dlrec- teur Van Overmeire hoopt'dat de spreidingsmaatregelen voldoende zullen zijn om de rust bij de GSD te doen terugkeren. Inmiddels is een noodteam, bestaande uit elf uitzendkrachten, begonnen de grote achterstand in het "bijhouden van dossiers weg te werken. Het college van B. en W. heeft staf en directie van de GSD eerder deze week opgedragen voortaan strikt de hand te houden aan de procedures, die gelden voor de vaststelling van uitkeringen. Ook zal de Interne controledienst, die in het verleden ernstig verwaarloosd is, nieuw le ven ingeblazen worden. Eén en an der heeft het ministerie van CRM als voorwaarden gesteld bij het be sluit om de fouten van de Leidse GSD door de vingers te zien. Die fouten waren volgens B. en W. onder meer: het voortzetten van RWW-uikeringen bij aparte werk- weigering (RWW is de Rijks groepsregeling Werkloze Werkne mers), het onzorgvuldig invullen van inkomstenbriefjes, het regel matig doen van onverantwoorde uit betalingen (onder dwang) en het on voldoende onderzoeken van aanvra gen. DEN HAAG Vier gewapende mannen hebben dinsdagmorgen de Nutsspaarbank aan- de Zoutman straat in Den Haag beroofd van 8.000. Het viertal drong omstreeks kwart voor tien het bankgebouw binnen, waar de beheerder en een vrouwelijk personeelslid aan het werk waren. Het was de mannen te doen om de inhoud van de kluis, maar toen het openen hiervan te lang duurde, gristen zij geld van een aantal bureaus en verdwenen in een auto, die naar later bleek kort tevorèn in Den Haag gesto len was. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. DEN HAAG e.a. Het Chr. Resi dentie Mannenkoor o.l.v. Jan van der Waart verzorgt weer traditiege trouw aan de vooravond van Ko ninginnedag, dinsdag 29 april, het 1 feestconcert in de Prins Willem Alexanderzaal van het Ned Con gresgebouw. Aanvang 20 uur. Medewerking wordt verleend door de Kon. Militaire Kapel o.l.v. kapi tein-directeur Anne Posthumus. Jan van Weelden geeft enkele or gelimprovisaties. In Voorburg wordt het Konin- ginneconcert op dinsdag 29 april verzorgd door het Prinsenstadman- nenkoor o.l.v. Henk Smaling in de Christus Koningkerk aan de Brui ning Ingenhoeslaan. Aanvang 20.15 uur. Medewerking wordt verleend door Feike Asma, orgel en het kinder koor De Noorderzangertjes o.l.v. Kees de Maa. Ds. F. D. Emous houdt een toespraak. In Zoetermeer geeft Jan J. van den Berg op 30 april 's'middags om 15.30 uur een feestconcert in de Oude Dorpskerk met werken van o.a. Jan Zwart, Bach, Handel, Men delssohn, Grison. dr. W. Mudde en Jan J. v. d. Berg. over de rolschaatsenbaan i: Zuiderpark. De baan ligt er 1957 en begint ernstige mank ten te vertonen. Behoud v; baan zou totale vernieuwing gen. Gezien de hoge kosten vernieuwing, anderhalf n gulden, willen B. en W. dat ee commissie jeugd, sport en re( (JSR) zich over het ondf buigt. Spoorbaan Dit heeft de politie dinsdag bekend gemaakt. De man is een bekende van de politie, die voor datzelfde feit al verschillende keren met de justitie in aanraking kwam. De politie kwam de man op het spoor toen twee jongens van twaalf en veertien jaar werden gehoord in verband met een winkeldiefstal. Zij vertelden dat de Hagenaar W. L. D. ontuchtige handelingen met hen had verricht. De man is daarop nog dezelfde dag aangehouden. Hij heeft intussen nog niet bekend; maar hij ontkent ook niet. De man is een vrijgezel, die sinds begin vorig jaar op straat her en der in Den Haag foto's nam van jongetjes. Hij vroeg ze hun adres en zei ze dat ze de foto gratis bij hem kon den afhalen. Wanneer de knaapjes inderdaad kwamen liet hij ze sex- boekjes lezen en vroeg ze daarna ontuchtige handelingen te verrich ten. Vaak vroeg hij ze ook zich uit te kleden om foto'? te maken. DEN HAAG Het Algemeen Haags Comité zet Den Haag op z'n kop op Koninginnedag. Afge zien van de dodenherdenking op 4 mei zorgt het AHC voor zeven dagen feest, van de verjaardag van koningin Juliana tot de vie ring van het zesde bevrijdingslus trum. Op negen pleinen in de stad staan volgende week woensdag in totaal 120 'vermaakinrichtingen', ofwel attracties als autoscooters, rupsbanen, zweefmolens, reuzerad, lunapark, draaimolens, schietsa- lons en allerhande eetkraampjes. De klemtoon ligt op het Lange Voorhout en de Lange Vijverberg. De andere pleinen zijn: Buiten hof, Frederik Hendrikplein, Ley- weg hoek Steenwijkiaan, Hees- wijkpleln, De Stede-Hengelolaah, Tramstraat in Loosduinen en het Goudenregenplein. De optocht op 30 april is de der tigste sinds 1948 en heeft dit jaar als titel: 'Historische paardengerij trekt voorbij'. De optocht bestaat uit 63 fraaie bespanningen. Op kleurrijke wijze zullen de vier on derdelen: boerengerij, burgergerij, deftlggerij en bedrijfsgerei wor den uitgebeeld. De stoet heeft een jachtmeute van paarden en hon den uit 8oestdijk, een Friese Aan spanning uit Gorredijk met acht mooie authentieke Friese sjeezen en paarden. In zijn geheel zal de optocht twee kilometer lang zijn. Zeven muziekverenigingen zetten met hun spel de optocht luister bij. Het AHC heeft de verenigin gen gevraagd de majorettes maar thui6 te laten; de aandacht moet immers op de paardenbenen ge richt zijn. Het AHC zet de traditie voort om bejaardentehuizen in Den Haag muzikaal te groeten. Ongeveer 50 van die huizen krijgen op Konin ginnedag bezoek van vijftien mu ziekkorpsen en drumfanfares. Het Julianaconcert in de Grote Kerk begint 30 april om half elf 's morgens met samenzang, koor zang en orgelspel. Bij de uitvoe renden zit onder meer het ver maarde Voorburgs Jongerenkoor. Beiaardier Henk Herzog zal voor de laatste keer zijn medewerking aan de viering van Koninginne dag verlenen. Op het programma van het AHC staan voorts pop penkastvoorstellingen in Diligen- tia, een promenadeconcert door de Koninklijke Militaire Kapel op het Binnenhof, een optreden van Peppi, Kokki, Plpo en Mamaloe in het Openluchttheater en het Ko- ninginneconcert in de Houtrust- hal. Dat laatste concert w^ordt zoals altijd uitgevoerd door het Residentie-orkest. Onder leiding van Jose Serebrier musiceert on der meer violist Herman Kreb- bers. Tenslotte is er 's avonds een groot vuurwerk vanaf het Malie veld. Taptoe De gebruikelijke taptoe komt dit jaar te vervallen, merkt het AHC met spijt in haar programma op. Volgens het comité zou het Plein uitstekend geschikt zijn voor een gemengd civiel militair muzikaal evenement. Het AHC zegt er wel kans toe te zien er een spektakel van te maken. 'We moeten iets binnen de Haagse grenzen halen waarmee we eer kunnen inleg gen', zei een woordvoerder giste ren tijdens de presentatie van de plannen. In tal van Haagse wijken hebben buurt- en wijkverenigingen voor 30 april oranje-festiviteiten opge zet. De nadruk ligt vooral op be zigheden. voor kinderen tot onge veer twaalf jaar, die in de och tenduren plaatsvinden. Dat ge beurt met het oog op de optocht die 's middags door Den Haag trekt. Voor de jongeren is er 's middags het een en ander te beleven. Voor 5 mei staat een popconcert in de Houtrusthallen op het programma, op Koningin nedag zelf denkt het AHC aan een oranjebal in de Houtrust- ro tonde. De Stoomgroep van de Haag deling van de Nederlandse V ging van Modelspoorbouwers het Zuiderpark een spoorbaan leggen voor stoomtreinen. Dt gons zijn op één-achtste tot zestiende van de ware groot rijden met voetgangerssnelhei locomotieven, die op echte rijden, trekken wagentjes d worden gemaakt dat er ook kinderen in kunnen zitten. D cussie over deze plannen zal nenkort ook in de commissi* plaatshebben. Volgens de gemeentelijke i voor stadsontwikkeling is de stand van kantoorgeouwen ir Haag het laatste jaar toegen In een notitie aan het collegi B. en W. schrijft de dienst d stijging 9000 vierkante mete draagt. In totaal staat in Den bijna 130.000 vierkante meter toorruimte leeg. De stijging i snelst gegaan in het centrun de stad. Vooral de oudere p: kennen een leegloop van kan: De nieuwbouw aan kantoren relatief korter leeg. B. en W. n\i onderzocht zien of er a mogelijkheden zijn voor hel bruik van oude. voormalige toorpanden. ADVERTENTIE Van een verslaggever DEN HAAG De Haagse politie heeft op 17 april een 63-jarige Hagenaar aangehouden die ervan wordt verdacht ontuchtige han delingen met jongens te hebben verricht. Makkelijk zat om voorde'grote' - SpÊpSj' jongens te knip-l ''pen en te buigen. Knippenen V buigen gaat ons J echter niet zo best af... tegen niemand niet. Het is /echter wel zo, dat particulieren en kleine zelfstandigen bij de Europabank van dezëlfde dienst verlening gebruik kunnen maken als wie dan ook. De Haagse politic noemt de toe stand bij de man thuis als 'onbe schrijfelijk vies'. Alle muren waren behangen met foto's van jongens, al dan niet gekleed. In de woning trof dé politie ook 'veel kinderboe ken, kinderkleding en speelgoed aan, waarmee de kinderen werden beziggehouden. Intussen heeft de politie vijf jon gens in leeftijd variërend van 'twaalf tot veertien jaar gehoord. Eén van hen is zwakzinnig. De politie zegt. nog lang niet klaar te zijn met het onderzoek. Er zullen nog tientallen andere jongens wor den gehoord. De man gaf de jonge tjes per visite bedragen die varieer den van 2,50 tot 15. Hoe hij aan voldoende geld daarvoor is ge komen is de politie nog onduidelijk. De man zei de jongetjes steeds dat ze, wanneer de politie hen er ooit naar zou vragen, er niets over mochten vertellen. Sportvereniging 1935 De Sportvereniging 1935, een 'echte Scheveningse vereniging, bestaat in de maand mei 40 jaar. Diits,jubileum wordt gevierd met ^en 'In memori- am Job den Dulk'-toernooi op Ko ninginnedag, woensdag 30 april op het sportvel Oosterpark in Wasse naar, waaraan vijf zaterdagvoetbal verenigingen deelenemen. Aanvang 10 uur. De Metroband is er bok. Voorts een voetbaltoernooi voor welpen en pupillen (5 clubs; 25 elftallen) op maandag 5 mei, 10 uur en eveneens op Oosterpark, Van Brienenlaan, Wassenaar. Een feestavond op 16 mei in zaal Rein- voorde te Rijswijk en een receptie op 23 mei in het clubgebouw aan de Van Brienenlaan te Wassenaar. Westlandcollege 20 uur is er soosavond. Zonda april 10 uur is er een gezinsd met medewerking v^n de kii diensten van de Evangelische dergemeente Bijlmermeer. Versla lepra Voor de aktie 'Versla Lepra' t op zaterdag 26 april in de zaler de Opstandingskerk aan de Dai Bergselaan 50a in Den Haai Kombo's voorjaarsmanifestatie houden. Het begint 's morgens 11 uur en duurt tot 12 uur vonds. Na een demonstratie muziekcorps Duyker en een n rettenshow opent wethouder de voorjaarsmanifestatie. Er is een ouderwetse bazaar, er creatieve evenementen, gevaris kermis-attracties, een ges marktcafé, een artiestenparade, bioscoop, een kinderprogra enz. Gerda Geluk, Willie Malkus 253695) en Jan Eerbeek 670342) geven u alle inlichting! Half augustus begint het Intercon fessioneel Westlandcollege met 206 leerlingen met. zijn leergangen. Na genoeg alle leraren zijn benoemd. Met enkele Westlandse predikanten En dan nog" wordt nog overlegd over de gods dienstlessen. Het gebouw voor het Westlandcol lege komt aan de Middelbroekweg te Naaldwijk. In de loop van dit najaar hoopt men met de bouw te beginnen. Veiling Westland-Noord Maandag 28 april houdt de Veiling Westland-Noord te Poeldijk om 19.30 uur in de kantine de algeme ne ledenvergadering. Aan de orde komt o.a. een voorstel voor de bouw van 9000 m2 halruim te voor kopersloodsen en kantoren; kosten 6.500.000. In 1974 was de aanvoer van toma ten ruim 3 miljoen kg hoger dan in '73; 93 pet. was van exportkwaliteit. Sla bleef nagenoeg gelijk. Kom kommers bereikten een hogere pro- duktle, maar de prijsvorming bleef beneden de verwachting. Paprika teelt bleek aantrekkelijk; de auber gine verdient zeker de belangstel ling. Suriname-week In de Vredeskerk, Van Vollenhove- kade 21, te Leiden wordt tot en met zondag 27 april de Suriname-week gehouden', waarin het thema: 'Kind in Suriname, kind in Nederland' centraal staat. Woensdag 23 april om 17 uur bijv. wordt een Suri naamse markt gehouden. Donder dag 24 april is er informatie voor scholieren en om 20 uur natuurfilm over Suriname. Op vrijdag 25 april houdt de Her vormde Vrouwendienst zich met Suriname bezig en zaterdag 26 april De film 'Het Kruis en de S to' over de onderwereld van York met Pat Boone in de hoof wordt donderdag 24 april 20 vertoond in het Evangeliecent Zijlsingel 2 te Leiden en zate 26 april in het Capitol Evan Centrum. Loosduinsekade 222, Haag, eveneens 20 uur. 0 Chr.sociale jeugdorganisatie kende Jeugd geeft een inform avond op donderdag 24 april uur in het Trefcentrum, Pho« straat. 66 te Delft. Dc Stich Duinenfriars in Den Haag zaterdag 26 en zondag 27 apri 24e Duinenmars (inl. 070-605465 De Hoekse wandelsportver. HS1 te Hoek van Holland houdt zs dag 3 mei haar 8e HSV-mars 01747-2169). Burgemeester nlëls van Monster neemt i.v.m. vertrek naar Roermond afsc van de raad van Monster In buitengewone openbare raadsve dering in Gebouw De Haven, venstraat 1 op dinsdag 29 15.15 uur. De Chr. Oranjever. bel en Oranje neemt op woeti 30 april deel aan het défilé, Soestdijk: vertrek Station Holli, Spoor om 7.45 uur: inl. J. D. Munnik, Suezkade 44. Den H j tel. 332145 na 18 uur, ©De Bijbeldag Antwerpen wordt o mei gehouden: bussen vanuit Haag, Delft en Rotterdam: inl. Haag: 070-651631; Delft 142057: na 18 uur. Breskens zoekt Naaldwijk (ca. 120 inwon j op zaterdag 3 mei: o.a. gratis bakken vis voor de Naaldwijl i tamboer- en pijperskorps uit kens, bezoek Naaldwijks Proef: on. enz. inl. 01740-25761.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6