VARA-personeel wil klimaatsverbetering KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio en televisieprogramma's Even puzzelen Hotels geven gasten een 'chequeboekje' CADENA sigaren NS krijgen er vier nieuwe stations bij Toeristenmenu wel duurder maar goed Loze kreetv De Gaay Fortman zal vlag-besluit niet vernietigen - Bejaarde vrouw verjaagt twee gewapende mannen I Treinongeluk in Saarbrücken VU-raad gisp studentenblad TROUW KWARTET WOENSDAG 23 APRIL 1975 BINNENLAND/ RADIO-TV PS< Televisieleiding ter discussie Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM Het gezamenlijk personeel van de VARA heeft gisteren een verklaring opgesteld voor het dagelijks bestuur naar aanleiding van de onrust rond het Vogel Vrijdag-team. In de ver klaring wordt gesproken over grote ontsteltenis over het conflict binnen de televisiedienst. 'Als een zo grote groep uit een sector van ons bedrijf zich bedreigd voelt in de arbeidssituatie dan is er meer aan de hand dan een mislukt programma. Dit roept vragen op naar het functioneren van dé tele visieleiding. Daarom zou het kli maat binnen de televisiedienst dringend verbeterd moeten worden in het belang van onze collega's en van de VARA', aldus het gezamen lijk personeel, waarvan twee aan wezige personen tegenstemden. Behalve de moeilijkheden rond het Vogel-Vrijdagteam zijn er de afge lopen dagen ook woorden gevallen over het feit dat Hans Jacobs als hoofd actualiteiten voor televisie niet gekend is in het voornemen om een actualiteitenprogramma als in 'de Rooie Haan' dat tot nu toe voor radio is uitgezonden ook op televisie te brengen in het nieuwe seizoen. VARA-voorzitter A. H. Kloos heeft gisteren ook een brief doen toeko men aan de ondernemingsraad, die het gesprek met het dagelijks be stuur heeft opgeschort in verband met de moeilijkheden rond Vogel Vrijdag. Volgens de voorzitter van het dage lijks bestuur is 'het échèque aange toond van de opvattingen van een groep binnen het televisiebedrijf die met grote hardnekkigheid als alternatief voor het geldende pro grammabeleid werden gepropageerd.' Het ging volgens hem niet zozeer om een programma op zich. 'Catastrofaal' 'Het falen van de programmacon ceptie ging gepaard aan een gebrek aan kwaliteit en veroorzaakte cata strofale kijkcijfers. Daardoor kreeg het dagelijks bestuur gebrek aan vertrouwen in de programmamede werkers'. In de brief werd gereageerd op het besluit van de ondernemingsraad het gesprek met het dagelijks be- Primeur voor Veluwe Van een onzer verslaggevers APELDOORN Zeven bekende hotels op de Veluwe zorgen met ingang van dit seizoen .voor een primeur van Europese allure (als Zwitserland even niet wordt mee gerekend). Zij geven er hun gasten een 'chequeboekje' bij. waarmee zij gratis desgewenst ruim twintig at tracties in dit gebied kunnen be zoeken. Directeur van de streek-WV. de heer B. J. Welsing, wees er gisteren bij de presentatie in Apeldoorn op dat de Veluwe Nederlands oudste vakantlegebied is. In de boeken van Couperus behoorde het tot de gewoonten van de gegoeden, naar de Veluwe te gaan. Later kwam op de Veluwe het sociaal toerisme erbij. De Veluwe enerzijds beschermend tegen dwaas toerisme en anderzijds tegen koppige mllieurakkers willen de hotels hun gastheerschap toch beter gaan vervullen. Zeven zoge naamde Ka-hotels (K staat onder meer voor Kongressen) doen er aan mee: Bloemlnk en Nieland in Apel doorn. De Malle Jan in Vierhouten. Oranje Oord in Hoog Soeren, Het Roode Koper in Leuvenum. het Roode Wold in Nunspeet en het Speulderbos in Garderen. Gasten die voor minstens een week half- of volpeoslon boeken, krijgen bij aankomst een chequeboekje voor het kosteloos bezoeken, indien men er uiteraard zin In heeft, van de meer dan twintig attracties. Daartoe behoren bijvoorbeeld het Dolfinarium in Harderwijk. De Fle- vohof bij Elburg, Safari te Arnhem. Apenheul te Apeldoorn. Paleis 't loo, een rondvaart op het Veluwe- meer en diverse musea. stuur af te breken in verband met de houding tegenover het Vogel Vrijdag-team en procuderele fouten in het gesprek met hen. De heer Kloos wijt veel moeilijkhe den aan misverstanden. Het ge sprek van omroepsecretaris W. Rengellnk met het Vogel Vrijdag team zou alleen een aantal mogelijk heden hebben bevat- die ingevuld konden worden voor het Vogel- Vrijdag-téam. Volgens de heer Kloos wachtte de omroepsecretaris alleen op voorstellen. ADVERTENTIE CADENA 't edele vakwerk Van ëen verslaggever UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen hebben in de nieuwe dienstregeling die 1 juni ingaat, vier nieuwe stations opgenomen. Het zijn: Emmen-Bargeres, ln de stop- dienst Zwolle-Arnhem. Schiedam N\euwland, in de stopóienst Rotterdam-Hoek van Holland-Maassluis. Hengelo Oost, ln de half uur dienst Hengelo-Oldenzaal. - Heerenveen Ijsstadion, fn de stoptreinuurdienst Leeuwarden- Zwolle. De treinen op het traject Zwolle- Roosendaal krijgen een half uur tijdwinst, omdat ze minder stop plaatsen krijgen. Tussen Nijmegen en Zutphen gaan de treinen als sneltrein rijden, waardoor tussen Arnhem en Dieren één stoptrein minder rijdt. De treinen tussen Rotterdam-Hofplein en Den Haag zullen met ingang van 28 septem ber inplaats van Hollandse Spoor het nieuwe station Den Haag cen traal aandoen. In de loop van de zomer zullen de nieuwe stoptreinen de 'sprinters', tussen Rotterdam en Hoek van Holland gaan rijden. In juli en augustus zal er één keer per week voor vakantiegangers naar de Costa Brava een recht streekse trein" rijden naar de Spaanse grens. Ift dezelfde periode gaat er tussen Hoek van Holland en Harwich een tweede dagboot varen. Van een verslaggever DEN HAAG De toeristenmenu's die de Nederlandse wegrestaurants hun klanten bieden zijn over het algeméén best te verteren. Koop kracht, het maandblad van het Konsumenten Kontakt trekt deze conclusie uit een onderzoek bij eet- gelegenheden langs de weg. Men kan voor ruim tien gulden een maaltijd gebruiken, aldus Koop kracht. die op punten als hoeveel heid. bediening en verzorging niets "te wensen overlaat. Het blad moet wel constateren dat de kosten van een etentje buitens huis de laatste jaren sterker zijn gestegen dan het algemene prijs peil. Het toeristenmenu is sinds 1973 bijna 25 procent duurder ge worden. De prijzen van warme en koude dranken daarentegen hebben een lichte stijging ondergaan. Europacupvoetbal voor televisie en radio HILVERSUM De NOS-televisle brengt vanavond van 19.55 uur tot 21.45 uur op Nederland 1 een recht streekse reportage van de Europa Cup-wedstrijd PSV-Dynamo Kief. Commentator is Theo Reitsma. Verder worden vanavond via Neder land in het sportprogramma Studio Sport samenvattingen uitgezonden van de Europacup-wedstrijden Bar celona-Leeds van 22.15 tot 22.40 uur. Commentator is Herman Kuip hof. Eveneens is er een samenvat ting van Juventus-FC Twente van 23.00 tot 23.30 uur. Commentator Koen Verhoeff. NOS begroting voor 1975 bedraagt bijna 420 miljoen Van onze radio- en tv redactie HILVERSUM De begroting die de NOS voorstelt voor dit jaar en die vrijdag in de vergadering van het NOS-bestuur zal worden be sproken vermeldt een totaalbedrag van bijna 420 miljoen gulden. Dat- betekent een stijging met 20.6 .pro cent'ten, opzichte van 1974. Daarin is rekening gehouden met een sala ris- en prijsstijging voor 1975 van 13.3 procent. De inkomsten voor 1975 zijn uit omroepbijdragen ruim 388 miljoen gulden plus opbrengst radio- en televisiereclame 117 miljoen, samen ruim 505 miljoen. Zijn een aantal uitgaven en reserveringen (de re servering is 38 miljoen) afgetrok ken dan blijft er voor exploitatie doeleinden ruim 407 miljoen be schikbaar. Volgens de NOS zal in januari 1977 de omroepbijdrage verhoogd moe ten worden met 46 galden per jaar. Is er een jaarlijkse verhoging daar entegen. dan zal de verhoging niet schoksgewijze plaats hoeven vin den. Daarbij moet vermeld worden dat de minister van CRM over eventuele verhoging beschikt. AVRO-radio op 30 april en VARA op 1 mei Van onze tv-redactie HILVERSUM De AVRO-radio en de VARA-radio zullen in verband met hun 'kleur' hun uitzenddagen volgende week ruilen. De VARA zou uitzenden op woensdag 30 april en de AVRO op donderdag 1 mei. Het is nu zo geregeld dat de AVRO op 30 april in de ether volop ko ninginnedag gaat vieren, terwijl de VARA op 1 mei aan arbeidersmani festaties de ruimte geeft. Woensdagavondshow op koninginnedag 'live' uit de West Van ónze rtv-redactie HILVERSUM De woensdaga vondshow van de NOS-radio op Hilversum 3 wordt op Koninginne dag van 19.02 tot 's nachts 09.00 uur rechtstreeks uitgezonden vanuit Willemstad op Curacao. Het pro gramma zal bestaan uit ondermeer impressies van de Koninginnedag viering in Suriname en op de Ne derlandse Antillen. Het is dé laatste Koninginnedag onder het huidige koninkrijksstatuut. De bedoeling is dat het volledige radioprogramma in stereo via een satellietverbinding wordt uitgezon den. Een stereoverbinding'over een dergelijke afstand is nog niet eer der door de Nederlandse omroep, tot stand gebracht. Ter realisering van het programma is dezer dagen een NOS-radioteam naar de West ver trokken. Het, team heeft inmiddels opnamen gemaakt voor een aparte woensdagavondshow in het vlieg tuig naar de West. Vandaag wordt in Paramaribo een show opgenomen. Beide shows zijn bestemd voor" uitzending ln mei. Daarna vertrekt het team naar Cu racao. De rechtstreekse uitzending vanuit Willemstad op Koninginne dag zal direkt worden overgenomen door het plaatselijk radiostation Curom. Dit zal ook het geval zijn met de rechtstreekse reportage van de voetbalwedstrijd België-Neder- land, die die avond eveneens in de show wordt uitgezonden. De NOS-woensdagavond-shows worden na 30 april voorlopig stop gezet. Daarvoor in de plaats komen in de zomermaanden lichte muziek programma's. die door verschillende disk-jockey's worden gepresenteerd. SMIDJE VERHOLEN In Nader Bekeken somde het hoofd van een chr. scholengemeenschap enige bezwaren op tegen het door Jan Blokker geschreven Rotter damse bevrijdingsboekje. Maar. hoewel hij een paar keer zei iets te betreuren, werd uit zijn woorden niet duidelijk of hij persoonlijk zal weigeren dit boekje uit te delen. Ik zat daar wel op te wachten. In de actualiteitenrubriek van de EO werd ook aandacht besteed aan 25 jaar RMS en de positie van de Zuid-Molukkers. De presentatrice zei op een gegeven moment dat deze mensen door Nederland op laffe wijze in de steek zijn gelaten. Tegen deze uitlating protesteer ik. Zo'n loze kreet kan alleen maar worden bedacht door iemand die van het drama in Indonesië te weinig weet. Nederland stond met zijn rug tegen de muur. onder druk van de Verenigde Naties, met Amerika voorop. En wat was er. onder veel meer. werkelijk aan de hand? Het Koninklijk Nederlands Indisch Leger moest als gevolg van de soevereiniteitsoverdracht worden ontbonden. De felste vechters van dat KNIL waren Ambonezen. Zonder wapens en ift burger kloffie te moeten rondlopén tussen mensen die tot voor kort hun vijanden waren, trok hen niet aan. Te begrijpen, want de kans op reprere- saille was bijzonder groot. Dat werd ook in Den Haag beseft. En daarom werden ze met al hun verwanten naar Nederland over gebracht. Om bloedvergieten te voorkomen. Ik zie niet in wat lafs daaraan kleeft. Dinsdag heb ik weer eens geprobeerd het hele programma Muziekmotief te volgen. Ik kreeg er opnieuw moeite mee door de wijze waarop buiten landse jongeren met stereotiepe uitr spraken en een liedje hun boodschap uitdragen. Via het cameraoog keken ze mij aan alsof ze denken: "Nu gaan we die Hollandse heiden op de simpelste manier van "de man Jezus" vertellen". In Hier en Nu van de NCRV gaf staatssecretaris Glastra Van Loon een toelichting op de achterstand in het ten uitvoer leggen van vonnissen. Hij en Hans Sleeuwenhoek werden het er over eens, dat voor ongeveer zesduizend veroordeelden een onge lukkige verwijdering is ontstaan tussen zonde en straf. Een langdurig uitgesteld "zitten' komt extra hard aan. Meelij heb ik gekregen met. piep kleine biggetjes, die van hun "edele delen" worden beroofd enkel en alleen omdat Duitsers denken dat vlees van een compleet toegerust varken minder lekker smaakt. Flauwe kul natuurlijk. Kiymen wij hen niet laten weten dat wij in het vervolg alleen maar aan gecastreer de smulpapen vlees willen leveren? Uit solidariteit met het gekwelde varken overweeg ik am op de ome let over te gaan. TON HYDRA DEN HAAG Minister De Gaay Fortman (binnenlandse zaken) ziet geen aanleiding om het besluit van de Rotterdamse gemeenteraad om op 1 mei de rode vlag op het dak van het stadhuis te laten wapperen, te vernietigen. Dit heeft de be windsman geantwoord op vragen van het CHU-eerste kamerlid Van Hulst. De minister is wel van oordeel dat een democratisch bestuur zoveel mogelijk rekening dient te houden met minderheden, maar of het daarom de voorkeur verdient niet de rode vlag uit te steken, valt onder de verantwoordelijkheid van de gemeenteraad, temeer daar hier over geen wettelijke regelingen be staan. In tegenstelling tot Rotterdam zal het linksecollege van Gedeputeer de Staten van de provincie Gronin gen op 1 mei niet de rode vlag uitsteken. Desbetreffende vragen van Groningse statenleden zijn door gedeputeerden ontkennend beantwoord. BREDA Uiterst koelbloedig heeft een 71-jarige dame twee gemasker de en gewapende mannen op de vlucht gejaagd. door Vilhelm Moberg Copyright llollaiulia B.V. Haam 29 Hij had nog nooit een ratelslang doodgeslagen. HIJ had zo'n beest wel eens gezien, maar hij had er nooit een gedood. Je kon ze niet zo gemakkelijk de baas als de slangen in Zweden, die alleen maar over de grond kronkelden. Maar de ratel slang kwam overeind en wierp zich op de mens. even vlug als een pjjl uit de boog schiet. Maar dit beest mocht niet ontkomen, als hij onder de schuur kroop zouden ze eeuwig bang blijven. Onder een eik die tegen de lange wand van de schuur stond lag een hoop takken, hij greep er een van zo'n zes voet lang. Verder haalde hij de zeis die in de boom hing eruit en hield die voor zich in zijn linker hand. terwijl hij de dikke tak ln zijn rechter had. Zo gewa pend sloop hij met gebogen rug zachtjes op het reptiel bij de schuurdeur toe. De ratelslang lag nog steeds ln het hooi. hij was zeker wat versuft door het zonlicht. Dit soort slangen kon niet goed tegen de zonnewarmte en ble..: het liefst ln de schaduw. Karl Oskar...! Kom er toch niet zo clicht bij.Pas toch op. Karl Oskar was nog maar een paar pas van de slag af. toen het mon ster zijn kop ophief en zijn tong, zo rood als een bloemknop, uitstak. Daar lag nu juist de dood op de loer! Nu klonk het ratelende geluid dat het waarschuwingssignaal was. Het beest verhief zich en zou zich op zijn vijand werpen. Op datzelfde moment sprong Karl Oskar ook naar voren, hij plantte de rug van de zeis op de rug van de slang en drukte het monster krach tig tegen de grond. Daar zette het de strijd woest en verbeten voort, slingerde heen en weer met zijn kop. dat het klonk tegen het staal van de zeis. De tong van het beest rammelde als het deksel op een kokende ketel. Nu hief de slang zijn kop op tegen de drempel van de schuurdeur, nu was Karl Oskar in de gelegenheid zijn andere wa pen te gebruiken en reageerde blik semsnel: met een paar krachtige slagen met de tak verpletterde hij de kop van de ratelslang tegen de drémpel. Nu hoef je niet bang meer te zijn. ik heb hem doodgeslagen! Met de punt van de zeis tilde Karl Oskar het beest op. de verpletterde kop hing naar beneden. Het was de grootste slang die hij ooit gezien had, meer dan vijf voet lang en met zeven ratels. Men zei dat dit soort slang zijn eerste ratel kreeg als het dier drie Jaar oud was. later kwam er dan telkens een per jaar bij dit moest wel een oude scha vuit zijn. Kristina zei rillend: En dat zo'n beest in onze matras zat.Karl Oskar keek naar de lege tijk en vandaar naar de dode slang, die hij vannacht mee naar binnen geno men had tegelijk met het hooi uit de schuur. Toen hij die matras stopte als hij toen met zijn hand per ongeluk. Ze zwegen alle twee enige tijd. Wat moesten ze ook zeggen over het gebeurde? Ze hadden hun bed gedeeld met de allergevaarlijkste slang van Noord-Amerika. Ze had den rustig geslapen met de dood onder zich in de matras. Dat we het er heelhuids afge bracht hebben, fluisterde hij Misschien kwam het doordat we een geestelijke in ons huis opgeno men hadden! zei zij. Veertien dagen later kwam domi nee Törner terug. Er werd bepaald dat hij de eerstvolgende zondag ln het huis DuvemSla vo r de eerste keer een avondmaalsdienst zou houden voor de geïmmigreerde Zweden ln het dal van de St. Croix. Kristina begon meteen aan de voorbereidingen. Het was een grote eer die hun te beurt viel. Hun huis een gewijde ruimte! Hun eenvoudig blokhutje zou in een kerk veran derd worden. Wat kon ze allemaal doen? Tenminste ervoor zorgen dat alles schoon was. Ze schuurde de vloer zorgvuldiger dan ooit en poet ste alle potten en pannen blinkend en boende haar meubels. Tegen de balken van de zoldering en boven de haard bracht ze esdoorn- en iepenstruiken aan; de frisse groene takken waren zo geschikt om de kamer mee te versieren. Ze plakte grauw papier over de lelijkste plek ken van de wanden. Ze plukte de mooiste veldbloemen die ze tussen de struiken kon vinden maar had geen vaas om ze in te zetten. Toen nam ze de kwispedoor die bij de deur stond -r- ze leegde het ding en maakte het schoon, vulde de klspedoor met bloemen en zette die op de plank boven de grote tafel. Niemand zou er hun oude kwispe door meer in herkennen, zo mooi was hij nu met bloemen en groen. (Wor^ vervolgd) f70: Burgemeester de Rhauwe Bullepees kon dan nog zo woest zitten te wachten, hij zag Janus voorlopig niet terug. De koddebeier was namelijk zó geweldig trots op zijn scooter, dat hij de hele verdere middag bleef rondrijden. Hij sloeg geen straatje, geen steegje, en geen landweggetje over op zijn gemoto riseerde patrouilletocht en hij keek met krijgshaftige blikken rond om te zien of er geen overtredingen te constateren waren. Doch toen zijn maag tenslotte begon te rammelen, besloot hij voor die dag een einde aan de dienst te maken. Maar aangezien hij nog steeds als loco- burgemeester dienst deed, reed hij eerst nog .even bij het gemeente huis langs. Misschien w^ren daar wel gewichtige stukken gekomen, die bestudeerd en getekend móes ten worden. Geloof dus maar vrij, dat het .een onaangename ver rassing voor Janus was, toen hij de werkkamer van de burgemeester binnentrad en daar de échte in hoogst eigen persoon aanwezig vond. Verbouwereerd trachtte hij zijn hand aan zijn pet te brengen en hij had daarbij het gevoel, dat hij vier linkerhanden had. 'Zo ezelskop', snauwde de burgemeester hem toe, 'Sta in de houding en betoon de nodige achting voor je meerdere!' 'Jazeker, burgemees ter', fluisterde Janus beduusd. 'En luister nou goed, sufferd!' ver volgde de burgemeester spinnijdig. 'Als alles hier in het dorp mis dan is het jouw stomme scl Begrijp je dat? Ik heb me to toe een sterke positie weten o bouwen door terrorisatie van bevolking. Ik heb daarbij ,een gekiend systeem van dwang u oefend, waarbij ik me echter ni keurig aan de wet hield, zij het ook aan het uiterste randje var wet!' De burgemeester, die langer hoe nijdiger werd, gaf zijn vuist een dreunende klap o tafel en brulde: 'En nou ber bezig de hele zaak grondig te knoeien!' Jij geeft de bevolkinj gelegenheid gegronde klachten gen het gemeentebestuur in te PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I TROS. 7.00 NWS. 7.02 (S) Ontbijt-Soos. (7.30 en 8.30 Nws. 7.41 Aktua. 8.36-8.45 Gymn. voor de hulsvr.) 9.00 (S) Wegwe zen met tips voor trips. 9.30 Van heinde en verre. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx, prog, voor de .vrouw. 11.45 (S) Cafe-chantant. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Aktua-magaz. 13.15 (S) Sport na sport. 13.45 (S) Harmoniemuz. 14.15 (S) Route - A. 15.30 Nws. 15.33 (S) After sesjun. NCRV; 16.00 Geref. mlddagdienst. 16.20 (S) KlanJcsnoer. 16'55 (S) De magi sche cirkel (7) OVERH.VOORL.: 17.20 Tekst en uitleg. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 Bandstand. 18.30 Nws. 18.41 Kunst- en vliegwerk. 18.46 (S) Met uw Instemming. 19.00 (S) Populaire klas- siejeen door het Radio Fllh. Ork. 19.30 Theolog. etherleergang. TROS: '20.00 (S) Close-up. 21.15 Uit de pers. 21.30 (S) Specialiteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 23 00 (S) Coulissen 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) In de Roode Cirkel. (8.00-8.10 Nws.) 9.00 (S Licht orkest met zangsol. 9.35 Waterst. 9.40 schoolradio. 10.00 (S) Radloweekblad. NOS: 11.00 Nws. 11.03 Bopthema's en Swingsesslons. 11.30 Spie gel van Duitsland. VARA: 12.00 Apel doorn - Centraal. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag 13.25 (S) Een middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Stief moeder Aarde (14) 17.10 (S) Tea for two. RVU: 17.35 Wij voor onszelf en zij voor ons allen? VARA: 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag- PP: 18.20 Ultz. van de CPN. VARA: 18.30 (S) Grepen uit het leven van een populair acteur. 18.55 (S) Brassband Ma gazine. NOS: 19.40 Openbaar kunstbe- zoek. 19 50 Den Haag vanadag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdagavond Muziekmagaz. 22.10 En Toch... EO: 22.40 Woord der waarheid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postludlum. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.02 (S) Drie op je boterham. 03 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag. TV vandaag Speciaal 9 03 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draalt op verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de middag, met o.a. de kwis Raden maar... 14.03 Popkontakt. 16.03 De Hltmeesters. NOS: 18.03 De vacaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. 19.02 (S Drie loopt achter met om 19.30 Paarde koersen. 20.02 (S) Woensdagavondshow. (22.30 Effecten- tips.) 0.02 (S) Metro's Midnight Music met diverse solisten. 1.02 (3) Take It easy. 2.02 De Meurders Methode. TROS: 6.02-7.00 Drie op je boterham. 0 Eeu IKOR-film over Franciscus, opgenomen 'in de omgeving van Assisi, kan vakantiegangers aan het denken brengen over versobering. Na de film volgt Kenmerk met een documentaire over Vietnam, waarin de nadruk wordt gelegd op de be handeling van de politieke gevan genen in Zuid-Vietnam en de we deropbouw van Noord-Vietnam Ned. 2/19.05 9 Een VPRO-team maakte een do cumentaire over de socioloog Nor- bert Elias. Ned. 2/21.00 0 Een reportage van de Berliner Jazztage omvat het optreden van o.a. Little Brother Montgomery. Ro bert Shaw, Ruby Braff en het Ge orge Barnes Quartet. Duitsl. 1/21.45 0 Aan Tony van Verre vertelt Piet Römer zijn levensverhaal. Hllv. 2/18.30 0 In de theologische etherleergang van de NCRV spreekt prof. dr. C. Augustijn over 'Van Karlstadt oor log'. Hilv. 1/19.30 0 Flitsen van Europa Cupvoetbal wedstrijden worden uitgezonden in de Woensdagavondshow. Hilv. 3/20.02 0 Een discussie over de verouderde krankzinnigenwet is te beluisteren in de NOS-rubriek En Toch. Hilv. 2/22.10 NEDERLAND I NOS NOT 9.15 Schooltelevisie AVRO 15.30 Geen woorden maar dader 16.20 Bibelebons VPRO 17.00 Betty Boop 17.06 Zwijgen is goud 17.41 Popeye NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.40 Politieke Partij Radikalen 19.50 Socutera 19.55 Eerste helft PSV-Dynamo 20.45 Journaal 20.58 Tweede helft PSV-Dynamo Klef 21.45 Staatsloterij 21.50 Panoramiek 22.15 Studio Sport met samenvat Barcelona-Leeds 22.40 Den Haag Vandaag 23.00 Studio Sport 2 met samenvi ting Juventus-FC Twente 23.30 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Eenheid in eenheden NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal IKOR 19.05 Als je toch in de buurt be IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the family 21.00 Lessen van Elias 22.00 Zendtijd van het Simplistisch Verbond 22.30 Vietnam, twee jaar na het akkoord NOS 23.00 Journaal Magisch kruiswoord-puzzel Horizontaal woorden invullen die verticaal dezelfde betekenis hebben. 1. voorbehoud, 2. rondreis, 3. wer velstorm. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. ert, 4. passer, 9. sero, 11. roem, 12. markant, 16. lei, 17. ai, 18. stilet, 21. Ede, 22. toe, 23. manier, 25. el, 27. les, 23. periode, 31. Peri, 32. Nero, 34. stekel, 35. nap. Vert.: 1. es, 2. rem, 3. tralie, 5. ara. 6. Sont, 7. set, 8. Em, 10. Orel, 13. kiem. 14. miers. 15. aster. 17. adé, 19. tol. 20. tali, 21. Eisden. 24. neon. 26. perk, 28. pee, 29. Rie, 30. era, 31. pt. 33. op. SAARBRüCKEN (AP) Bij een treinongeluk op het station van Ta- ben, dat 45 km ten noordwesten van Saarbrücken ligt, zijn dinsdag vier mensen om het leven gekomen en 15 anderen ernstig gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen een goe derentrein op een stilstaande snel trein inreed. Bij de botsing werden de drie achterste wagons van de sneltrein en de lokomotief en twee rijtuigen van de goederentrein van de rails geslingerd. Het treinverkeer op lijn SaarbrückenTrier is vijf uur gestremd geweest. AMSTERDAM De universit raad van de Vrije Universiteit h de publicaties in het studenten Pharetra van 31 maart j.l. scl veroordeeld. Hierin werden 01 meer bestuursleden van de VU sproken. De raad spreekt 'grote teleurstel uit over deze wijze van omg met mensen die tot eenzelfde versitaire gemeenschap behoi De motie keurt verder de 'krenl de wijze waarop religieuze over gingen in de discussie werden trokken' af. Tenslotte constat de raad dat deze publicatie nle overeenstemming is met de wachting dat leden van de unl sltaire gemeenschap in de 2 van de doelstelling te werk zu gaan. De motie is aangenomen m< stemmen voor. 8 togen (de prog n sieve studentenfractie op één en 3 onthoudingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4