4 DA in senaat egen instellen ombudsman mishandelde vrouwen naar tehuis "blijf ran m'n lijf' CHU ongerust over bestraffing Herdenkingsconcert Studentenbond eist van Van den Doel rectificatie Meer geld voor oudere werkloze bntroles bij parlement J 9 Zon had uitgelaten bui Ijen Uyllage komens wel ten groeien Stichting 'Blijf van m'n lijf' kreeg meer bekendheid CDA-senaat hekelt speculaties over opvolger Marijnen )UW,KWARTET WOENSDAG 23 APRIL 1975 BINNENLAND 5 mi huis61 onze Parlementsredactie STan HAAG De CDA-fracties in de Eerste Kamer hebben ern- jn inbezwaren tegen het instellen van een ombudsman. Zij vra- ers. het kabinet dan ook af te zien van het indienen van een wets- vertri )rstel hierover. Het kabinet heeft in principe al. overeenstem- bereikt over de instelling van een ombudsman, die zal moe- ik v i zorgen 'voor een grotere bescherming van de burger tegen 'en s irheidshandelingen. a flii iellim de Eerste Kamer somde de heer en kjnders (CHU) tijdens het debat de begroting van binnenlandse slecfen mede namens de andere twee prij A-fracties veen aantal bezwaren hij i tegen dit instituut. Zo zal een mdsman de regering nergens m kunnen dwingen, zodat al een ngrijk deel van het nut ver- d jnt. Voorts zou men alle zaken al- i openbaar kunnen behandelen, mij irdoor hoogstens de sensatie- wil ht bij het publiek wakker geroe- i zou worden. Ten derde vinden jong drie fracties dat de volksverte- is uWoordigers er zijn om controle doet te oefenen op het ovoverheids- h idelen. nai rtoe behoort ook het nagaan of ;eft i uitvoering van het beleid ten and< lichte van de burger met de no- be^e zorgvuldigheid geschiedt. Als en f tste bezwaar noemde de heer jn o nders dat het delegeren van be- schf gdheden, die in de grondwet alt i de volksvertegenwoordiging et g i opgelegd, minder juist. alt alternatief voor het instellen m le n onze parlementsredactie TTERDAM Hét is mogelijk bij een vertraagde economische ei de werkgelegenheid te behou- i. Er zal dan echter wel, zo zei rfjmier Den Uyl gisteren tijdens i rede voor de economische fa- teit van de Erasmusuniversiteit Rotterdam, aan een aantal voor- arden moeten worden voldaan. zal een langzamere stijging van arbeidskosten moeten worden We ccepteerd. Premier Den Uyl gde er aan toe dat dit niet ekent dat er geen sprake kan n van reële verhoging, zoals een ïop dere uitspraak van hem hierover irkeerd) is geïnterpreteerd. In in opvatting, aldus drs. Den Uyl, raa leten we doorgaan met de groei ie de laagste inkomens en de gere inkomens afstoppen, waar- or een verkleining in de verschil- in inkomens tot stand komt. emier Den Uyl ging. uitvoerig in de veranderingen in de econo- W e. Hij wees erop dat na de Twee- uwi Wereldoorlog eerst de achter- nd moest worden ingelopen, dat arna werd gestreefd naar' verbe- Bocüng, maar dat nu grote aarzèlin- J. n ontstaan om ongebreideld ver- r te gaan. lewel het denken over een her- ardering van het begrip arbeid gang is gebracht, betekent de tstane gedwongen werkloosheid or velen een vlek. Daarom is. ■Pus premier Den Uyl, het voor ■p progressieve regering noodza- ■lijk maatregelen te treffen om de 1 irkgelegenheid te bevorderen. Te- lijkertijd echter moet onder .ogen irden gezien, dat velen niet meer n opgewassen tegen de harde ter van het onpersoonlijke ar- a* Idsproces. van een ombudsman.. zien de CDA- fracties het uitbreiden van de be voegdheden van de parlementaire commissies voor de verzoekschrif ten, die door de burgers ingediende klachten onderzoeken. Burgemeesters De PPR-fractie in de Eerste Kamer wees gisteren bij monde van de heer Van Kleef op de enorme over vertegenwoordiging van burgemees ters. die sommige partijen hebben. Zo hebben bijvoorbeeld de Partij van de Arbeid burgemeesters 31.3 procent van alle Nederlanders on der hun hoede, terwijl zijbij de laatste Kamerverkiezingen maar 27.4 procent van de stemmen heeft behaald. Dat is een oververtegen woordiging van ongeveer 14 pro cent. De oververtegenwoordiging van KVP'en CHU ligt op ongeveer hon derd procent, die van de ARP op 25 procent. Daarentegen zijn WD, SGP en PPR schromelijk onderver tegenwoordigd. De VVD heeft slechts 74 procent van de haar toekomende burgers onder zich, de SGP 13 en de PPR slechts 4 pro cent. In dit verband merkte de D'66-er Disma op dat een wettelijke rege ling ten aanzien van meer inspraak van de gemeenteraad bij de benoe-. ming van de burgemeesters ge wenst is. In de huidige situatie geeft de gemeenteraad een profiel van een toekomstige burgemeester, hetgeen toch meestal neerkomt op het aanwijzen van een kandidaat. Als de aanbeveling door de ge meenteraad in de wet zou worden vastgelegd zou dit. aldus de heer Eisma in de praktijk geen verschil maken. Overal in het land heeft de zon in een uitgelaten bui mooi weer gespeeld, tot groot gerief van de tienduizenden'bevoorrechten, die even het werk konden ontlopen. Hier een terras op het Am sterdamse Leidseplein, waar bijna geen plek onbezet was. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De CHTJ-fractie in de Eerste Kamer heeft gisteren, tijdens de behandeling van de justitie-begroting, haar ernstige ongerustheid uitgesproken over de grote achterstand, die bestaat bij de uitvoering van vonnissen, voornamelijk van korte gevangenisstraffen. Totaal wachten nog achtduizend veroordeelden op de uitvoering van hun vonnis. Vooral wat betreft de straffen van mipder dan twee weken (ongeveer 1450) die al lange tijd op uitvoe ring wachten, vraagt het CHU-eer- ste Kamerlid Piket om gratie. 'Ik ftind dat door de justitie toch ook weer niet te veel gesold mag wor den met de mens', aldus de heer Piket. De oorzaak van de grote achter stand ligt bij het tekort aan plaats ruimte en het tekort aan personeel. Blijkens een antwoord van staats secretaris Glastra van Loon (justi tie) op eerder gestelde vragen van de heer Piket, zal binnenkort iets aan deze onhoudbare situatie wor den gedaan. De capaciteit zal wor den vergroot door het creëren van extra plaatsen in een aantal gevan genissen zoals Den Haag, Banken- bosch en Schutterswei. Bovendien zal er een actief wervingsbeleid voor personeel worden gevoerd. Het beleid is er voor dit jaar op gericht 510 nieuwe personeelsleden in dienst tje nemen. Rijden onder invloed De heer Piket uitte zijn bezorgd heid over de ongelijkheid van straffen, die plaats vindt ten aan- izien van'artikel 26 van de wegen- ADVERTENTIE övjlNDHOVEN De Eindhovense ilitie heeft gisternacht een inval 4 tfaan hi een illegaal gokhuis in Eindhoven. Zij hield twintig man- h en en een vrouw aan en nam he intigduizend gulden in. besla». 101 smede een roulettebak, een grote Dj «veelheid fiches en ander toebe- 1 >ren. CONCERTGEBOUW - AMSTERDAM 4 mei 1975, 19.30 uur onder auspiciën van de nud-illegale bladen Het Parool - Trouw - Vrij Nederland bericht aan de levenden voor orkest, gemengd koor en declamatie inuziek: Hans Henkemans, tekst: H. M. v. Randwijk twee minuten stilte 5e symfonie van Beethoven uitvoerenden: Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink Het Toonkunstkoor o.l.v. Frans Moonen Henk van Ulsetv (voordracht) Bernard Haitink (algehele leiding) prijs der plaatsen 3,- a.i. Toegangskaarten zijn zolang de voorraad strekt t/in 24 opril a.s. verkrijgbaar bij on derstaande vestigingen van HET PAROOL, TROUW en VRIJ NEDERLAND. CENTRUM: Dagblad Trouw, N.Z. Voor burgwal 276-280 (8-.30rl7;00 uur, zater dags gesloten); VRIJ NEDERLAND, af deling boekhouding, 3e etage. Raam gracht 4. (8.30-7—17.00 uur, zaterdags ge sloten.) HET PAROOL, Haarlemmerplein 43 (9.00-17.00 uur, zul. 10.00-12.00 u.l. Plantage Kerklaan 32 (9.0017.00 u.), zat. 10.0012.00 y.); Rokin 1 10 (1 1.0017.13 u.; /.ut. 11.0013.00 NOpjRpx Meeuwenluan 145 (14.00 17.00 u.: zat. 10.0012.00 ik). OOST: Wibautstraot 131 (8.30 17.00 u.: zat. gesloten). Beukenweg 29 (9.0017.00 u.; zat. 10.0012.00 ti.). Zl'ID: le v. d. Helststraut 68 (9.00 17.00 u.; zat. 10.O012.00 u.); Corn. Schuytstraat 10 (9.0017.00 ii.; zat. 10.0012.00 u.); Churchill- lauii 1 (15.30—17.00 li.; zat. 10.00 lÖ.OOu.). WEST: Burg. de Vlugllnan 208 (9.00- -18.00 uur; zat. 10.00—12.00 uur); Tussen Meer 94 (16.0017.00 uur; zul. 12.0(4—13.00 uur): Adm. de Ruy- terweg 93 (09.0017.00 uur: zat. 10.00—12.00 uur); Derkinderen- straat 62 (9.0017.00 uur; zat. 10.0012.00 uur). AMSTELVEEN: Molenweg 37 (16.00- -17.00 uur; zat. 12.0015.00 uur). Toegangskaarten zijn met ingang van 28 april nog uitsluitend verkrijgbaar aan liet Concertgebouw van 10.00— 15.00 uur. Telefonisch reserveren is alleen moge lijk vanaf 28 april bij hel Concertge bouw telefoon 020-718345. ran een onzer verslaggeefsters 'AMSTERDAM De laatste maanden krijgt de stichting 'Blijf van m'n lijf', die )nh Amsterdam een opvangtehuis heeft voor mishandelde vrouwen en hun kinde- a en, steeds meer vrouwen^die opgenomen willen worden. Hieruit blijkt, volgens de 1 tichting, die nu een half jaar bestaat, dat het probleem mishandeling en de op- angmogelijkheden, die er zijn, veel meer bekendheid hebben gekregen. Onderkomen nu veel beter ,D reel vrouwen, die tot nu toe )Tnaar bij hun man bleven, el mdat ze gewoon nergens nders terecht konden, we en nu, dat ze, met hun n inderen, ergens anders ,e leen kunnen. Dat is voor !f elen de reden om een ein- lflle te maken aan die jaren- 1 ange samenleving met een nan. die hen regelmatig ïishandelt. r( ti >P het ogenblik zitten in a 'et Amsterdamse huis 75 'rouwen en kinderen. Vanaf ;i 'e oprichting totnutoe heb- t >en er 120 vrouwen en 210 e ónderen in het opvangcen- rum gezeten. Na een ver- i Hijf. c at gemiddeld 23 da- :en (maar soms wel enkele 5 maanden) duurt, gaan de neeste vrouwen weer op zichzelf wonen: hetzij in het joude huis, dat zij toegewe- zen hebben gekregen, hetzij in een nieuwe woning of bij vrienden en familie. Onge veer twintig procent van de vrouwen gaat, na het ver blijf in het opvangcentrum terug naar haar echtgenoot of vriend. Maar in de mees te gevallen komt ze dan na verloop van tijd, opnieuw flink mishandeld, terug bij de stichting. Het grootste deel van de vrouwen gaat over bot hot aanvragen van een schei ding. omdat er klaarblijke lijk niet wezenlijk iets lijkt te kunnen veranderen aan een echtgenoot, die geweld dadig is ingesteld. Overigens worden die mannen in de meeste gevallen niet pas in het huwelijk gewelddadig, ze zijn dat daarvóór ook al. Dat er dan toch vrouwen met dergelijke mannen trouwen, komt omdat heel wat vrouwen het - verkeerde - idee hebben, dat ze in het huwelijk nog van alles aan zo'n man kunnen verbete ren. De stichting Blijf van m'n lijf (telefoon 020-942753) onderhoudt heel prettige contacten met de sociale dienst van de gemeente Am sterdam. die voor het me rendeel van de vrouwen een uitkering moet verstrekken, omdat ze anders volledig zonder inkomsten -zouden zitten. Van hun bijstands uitkering betalen de vrou wen vijftien gulden per week huur aan het tehuis, ongeacht het aantal kinde- Enft'elsen ren. dat ze bij zich hebben. Verd'r bestaat de stichting van giften en donaties, maar ze zit erg krap. Op het ogenblik heeft men behalve aan geld, veel behoefte aan bepaalde artikelen, zoals eenpersoons matrassen, bed den, lakens, dekens en al lerlei keukengerei. Het huis, waarin men op het ogenblik zit (waar het staat blijft, gezien de veiligheid van de vrouwen en de kin deren geheim) is aanzienlijk beter, dan het eerste onder komen: dat was een ge kraakt pand, waaraan van alles mankeerde. Men heeft van de gemeente Amster dam toen een groter en be ter geoutilleerd huis toege wezen gekregen. VROUWEN HELPEN ELKAAR Op het ogenblik logeert een groep van negentien Engelse vrouwen en kinderen van de Engelse organisatie 'Wo men's Aid' uit Londen bij de vrouwen van de Amsterdam se stichting. De groep reist door West-Europa (Amster dam, Bonn. Brussel en Pa rijs) om geldelijke steun te krijgen (in Engeland wor den de tehuizen met sluiting bedreigd) en om in landen, zoals Duitsland. België en Frankrijk meer begrip over deze zaak aan te kweken. Want het probleem van de mishandelde vrouwen be staat overal, ook al meende een Franse vrouw, dat al leen in Engeland de man nen hun vrouwen slaan en dat zoiets in haar eigen land niet voorkwam. Deze Engel se vrouwen hebben al een Termen 'terreur en intimidatie' betwist Van een onzer verslaggevers ARNHEM De Socialistiese Studentenbond Politicologie heeft in een kort geding voor de Arnhemse rechtbank van prof- dr. Hans van der Doel geëist dat hij zijn uitlatingen over de werksfeer aan het Politicologisch Instituut van de universiteit van Nijmegen te rugneemt. Deze zijn gedaan in een vertrouwelijke afscheidsbrief aan het bestuur van de universiteit. Delen van deze brief zijn na derhand in de openbaarheid gebracht aoor het Nijmeegse PvdA- blad Frontaal en diverse dagbladen. verkeerswet- (rijden onder invloed van alcohol). Het is namelijk ge bleken dat het gerechtshof in Arn hem waaronder de Zwolse recht bank valt, steeds mildere straffen opgelegt, dan de vier andere hoven Amsterdam. Den Haag. Den Bosch en Leeuwarden. De heer Piket pleitte voor meer coördinatie tus sen deze gerechtshoven om tot een grotere eenheid van beleid te ko men. In dit verband wees hij op de veroordeling van minister Pronk. 'Het vonnis dat in deze zaak is gewezen past niet in het scala van vonnissen dat mij bekend is. Dat is alles wat ik -hierover wil' zeggen', aldus de heer Piket. Het Eerst.^ Kamerlid Schwarz (D'66) uitte felle kritiek op het beleid van minister Van Agt. vooral ten aanzien van de wetgeving. Hij somde een zevental onderwerpen op waarover de minister beloften heeft gedaan, doch die hij nog steeds niet heeft uitgevoerd. 'De minister heeft .drie kleine wetjes ingediend, maar dat is dan ook alles. Het gehee! overziend krijg ik de indruk dat de maatschappelijke ontwikkeling geheel aan deze mi nister voorbijgaat. Dan dwingt de wetgevende arbeid van zijn voor ganger (de VVD-er Polak) in een conservatief kabinet meer respect af, aldus de D-66-er. Ook de socialist Brongersma uitte, zij het in mildere termen als de heer Schwarz nogal wat kritiek op de bewindsman. Hij richtte zich voornameiijk op de strafwetgeving. Hij noemde die chaotisch en vroeg de minister dan ook wat hij beoogt met deze wetgeving: preventie of vergelding? Ook ten aanzien van de terbeschikkingstelling van de regering vroeg hij een duidelijke stellingname van minister Van Agt. Het doel hiervan moet of behande- 'ling van de veroordeelde of beveili ging van de samenleving zijn, aldus Brongersma. De CHU-er Piket wees de minister erop, dat het beleid ten aanzien van de zogenaamde soft drugs in Nederland veel te soepel is. 'Vooral in vergelijking met andere landen laten wij veel te veel toe.' Hij vroeg de minister zijn ambtgenoot van CRM te vragen de beursberich ten in de uitzending van de Rode liaan iedere zaterdag door Koos Zwart te verbieden. Hij wees de bewindsman erop dat het VN-con- gres zich geschokt had getoond over deze wekelijkse bijdrage van de VARA-rkdio. Prof. Van den Doel., die in Nijme gen bestuurskunde doceerde en in middels aan de Universiteit van Amsterdam hoogleraar in de econo mie is, had in zijn afscheidsbrief onder meer gezegd: 'Onderwijs en onderzoek dreigen met behulp van leninistische methoden. waarbij terreur tegen en intimidatie van nlet-marxistische studenten niet worden geschuwd, te worden on derworpen aan politieke doelstel lingen'. Ook zei hij. een uitlating van een kennis aanhalend, dat het verschil tussen Dermenöal en het politicologisch instituut is, dat. bij het laatste de zwakzinnigen het voor het zegjjen hebben. Deze ver wijzing naar Dennendal werd tij dens het geding door Van den Doel betreurd ais 'een ongepast grapje'. Mr. A. Wiliems. optredend namens de SSP. zei dat de aanleiding tot de moeilijkheden misschien ligt in het feit dat Van den Doel voorstander is van de oprichting van zgn. vak groepen vavn doctoraal studenten, iets waarvoor anderen niet erg voe len. Hij moet gefrustreerd zijn en ging daarom voor zijn vertrek nog maar weer eens het aloude lied.ie tegen de communisten en dergelij ke zingen, aldus mr. Wiliems. Hij ontkende niet dat er conflicten zijn maar 'woorden als terreur en inti midatie zijn niet op hun plaats, want die associeer je met begrip pen als fascisme, gijzeling en der gelijke.' Volgens mr. Wiliems had Van den Doel het schrijven bewust in de openbaarheid gebracht. Hij vroeg rectificatie op straffe van een/ dwangsom van duizend gulden voor iedere dag dat hij dit. niet zou doen. De raadsman van de hoogleraar, mr. Aubel, zei dat er op het. insti tuut een angstsfeer heerst. "Er zijn docenten, die steeds weer trillend aan hun colleges beginnen. De zaak is eigenlijk te ingewikkeld om in een kort geding te worden behan deld.' Mr. Aubel vertelde dat de SSP de brief in de openbaarheid had gebracht door hem naar De Volkskrant te spelen. Van den Doel zag toen geen reden meer om het ook niet in Frontaal op te nemen. De sfeer aan het instituut wordt volgens mr. Aubel gekenmerkt door 'veel gekonkel en gerotzooi'. Er' werd gezegd dat Van den Doel zijn proefschrift bij elkaar had gestolen. 'Er is minachtig voor hen, die niet gelijk denken', aldus mr. Aubel, die zei niet de hele SSP maar een aantal leden te beschuldigen. Hij DEN HAAG De fracties van de ARP. KVP en CHU in de Eerste Kamer hebben gisteren hun ont steltenis uitgesproken over de on smakelijke publicaties en reacties van politici en ook van de pers over de opvolging van de onlangs over leden burgemeester Marijnen. zelfs al voordat hij was begraven. 'Het respect voor de eminente figuur Marijnen, het respect voor het leven en de dood. vraagt van ieder op zulke momenten een. karaktervolle volwassen en gedistantieerde bena dering', aldus het Eerste Kamerlid Rijnders (CHU), die mede namens de ARP en de KVP sprak. RITA 'Als er niet gauw één van jullie begint te huilen en ophoudt met vechten, ko men we te laat op school.' gaf vervolgens een aantal voorbeel den van de door Van den Doel genoemde terreür en intimidatie en zei dat dergelijke termen in een agressief klimaat wel geplaatst kunnen worden. De eisen van de SSP noemde hij 'niet in het minst ontvankelijk'. Rechtbankpresident mr. Schaafsma heeft de uitspraak op 1 mei be paald Vervolg van pagina 1. Een andere reden voor de regering om de beslissing over verdere sti muleringsmaatregelen voor de con junctuur uit te stellen is ook. dat er nog onvoldoende zicht bestaat op de economische ontwikkeling in de komende jaren. -In zijn antwoord aan de Kamer liet minister Boersma zich gunstig uit over de radiovacaturebank. De uit zendingen via Hilversum III genie ten veel belangstelling. Voor de werklozen gaat er een gunstige psychologische uitwerking van uit. dacht de minister. Overwogen wordt om voor de vermelding van de vacatures ook de televisie in te schakelen. De extra injectie van een miljard gulden voor de bouw geldt vooral voor volgend jaar. Van het beloofde bedrag gaat 150 miljoen vla het gemeentefonds naar de gemeenten. De verwachting is. dat deze injectie een aanzienlijk hoger bedrag aan investeringen tot gevolg zal heb ben. Voor langlopende projekten is verdér een bedrag van 150 miljoen gulden bestemd. Aan algemene aanvullende werken en de aanleg van wegen etc. in de regio wordt. 500 miljoen uitgetrokken. De rest van de bedragen is bestemd voor andere projekten op het gebied van verkeer en ruimtelijke ordening en voor handhaving van de vervroegde afschrijving voor de belasting op bedrijfsgebouwen. Meer zekerheid Met de verbetering van de finan ciële positie van oudere werklozen honoreert de minister een onlangs door de SER uitgebracht advies. Minister Boersma bleek tevens ge voelig voor het argument dat lang durige werklozen wanneer zij na zes maanden uit de WW vallen worden gestraft met een terug gang van het Inkomen. De WW betaalt rnL 80 procent door van het laatst verdiende loon: de daarop aansluitende Wet Werkloosheids- vporziening slechts' 75 procent. Evenals de SER irieende de minis ter dat het te vroeg is nu al f beslissen dit percentage te verho gen. De verwevenheid met het be grip 'passende arbeid' zou eerst moeten worden onderzocht, alsme de de consequenties voor ons stelsel van sociale zekerheid. Een belang rijk punt uit de motie-Vellenga (PvdA) werd daarmee positief nog negatief gehonoreerd. Minister Lubbers (economische za ken) megnde dat de loonkosten ontwikkeling in ons land matig is geweest. De loonsom daarentegen is sterk gestegen, maar dat komt vol gens de minister omdat steeds min der mensen aan het arbeidsproces deelnemen. De indruk wordt daar mee gewekt heel wat in hun loon zakje te hebben teruggevonden, maar dat is niet waar. Lubbers meende daarom dat het probleem dat steeds minder mensen voor steeds meer mensen moeten wer ken in de discussie over de loon kosten centraal moet worden ge steld. Minister Duisenberg (financiën) rekende de Kamer voor dat het begrotingstekort dit jaar als gevolg van de stimuleringsmaatregelen zal oplopen tot 8 ^miljard gulden. Een groot gedeelte, van dit tekort zal overlopen naar 1976. De samenstel ling van de begroting voor dat jaar zal daarom een moeilijke operatie worden. ADVERTENTIE En ü,hoe komt u aan uw Amro Privérekening? ervaring van drie jaar (zes duizend moeders en kinde ren) achter de rug. Zij zijn in deze tijd tot de conclusie gekomen, dat het probleem niet aan een bepaalde socia le klasse gebonden is: het komt in alle rangen en standen voor dat mannen hun vrouwen en kinderen mishandelen. Zo zaten in het Engelse huis een vrouw van. een arts. een advocaat en een psychiater. Aanvan kelijk dacht men dat het dan misschien een probleem zou zijn van mensen, die niet de verbale mogelijkhe den hebben om hun proble men met elkaar te bepraten, maar deze gedachte leed ook schipbreuk, toen juist deze artsen - en advocatenvrou- wen om hulp kwamen. „Ja, dat was geloof ik de reden. Niet zozeer om d'r mee te betalen of zo, of om die betaalcheques, dat zijn we pas later gaan doen. Nee, vanwege dat automatisch sparenwant daar kwam bij ons nooit zoveel van. Op die privérekening lieten we toen rn 'n salaris komen en van dat salaris zetten ze van de Amro gelijk een vast bedragje over op onze spaarrekening. Toen konden we d'r niet meer zo gemakkelijk van snoepen ri begrijp je?" |1T|

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3