mm ar De mensen van de Amro Bank weten er alles van Samen een Amro-rekening fk-mWkUw fem-i r\\ [Documentatiebon Ze kenden elkaar al heel wat jaartjes, maar haast om te trouwen hadden ze eigenlijk nooit gehad. Als men op familiefeestjes naar hun trouwdatum informeerde, maakten ze zich er meestal met 'n grapje vanaf. Totdat ze opeens een fijne en betaalbare flat konden krijgen. Toen was alles hals over kop gegaan. De ambtenaar maakte er zelfs een toespeling op. „Het is gek, hoor," vertelt Els na de plechtigheid, „die man was best aardig maar z'n verhaal ging compleet langs me heen, ik zat steeds maar te denken: wanneer moet ik nou ,ja' zeggen?" De getuigen UU Wat kost een bruiloft? Moetje alles gespaard hebben? Woonvergunning, wanneer en waar? Belastingen huwelijk Sparen voor een eigen huis De origineelste trouwkaartis'h vakantie-tje waard 'I Els Algra trouwt Wim Dool. Het waren inderdaad razend drukke tijden geweest. Er speelde van alles en nog wat door elkaar heen. Ten eerste de organisatie van de trouwdag natuurlijk, met al die kleine dingen waar je op moet letten: trouwkaarten op tijd de deur uit, cadeautjes kopen voor de getuigen, corsages bestellen, fotograaf huren, broer Eric Wim Doolde Arnro Bank regelde alles keurig. vragen de chauffeurs en de stadhuisbode een fooi te geven en 's middags met de lunch twee zoutarme menu's voor Oma en Tante Annette. Maar nog drukker hadden ze 't met de inrichting van hun flat: hun spulletjes verhuizen, gordijnen maken, vloerbedekking leggen, wat timmeren en schilderen, adressen laten wijzigen, kortom, allemaal dingen en dingetjes waar je hoofd behoorlijk van kan omlopen. Gelukkig hadden ze veel hulp van familie en vrienden. Toch bleef er nog een hoop zelf te doen. Ook financieel waren er natuurlijk nog wel wat puzzeltjes. Wim (27) daarover: „We hadden al die jaren behoorlijk de tijd om te sparen. Els is kleuterleidster en als inkoper verdien ik ook wel goed, dus we konden aardig overhouden." Dan komt Els (26) ertussen: „Hij doet nou wel zo stoer, maar een jaar of wat geleden had Wim nog nooit van sparen Bij een normaal huwelijk schrijft de wet twee of vier getuigen voor. In tegenstelling tot wat veel bruidsparen denken is niets bepaald over hun relatie tot bruid of bruidegom. Getuige mag iedereen zijn die meerderjarig is: ook een buitenlander. En als hij getrouwd is mag ook een Nederlander van bijvoorbeeld 17 jaar als getuige optreden. Eén getuige van de bruid en één getuige van de bruidegom is dus helemaal geen voorschrift. gehoord. Joost mag weten wat hij allemaal met z'n geld deed." „Ja, dat is waar," geeft Wim lachend toe, „ik kon nogal moeilijk tot sparen komen en 't was Els die mij heeft aangespoord om automatisch te gaan sparen. Dat was voor mij een goeie stok achter de deur. Want van m'n salaris dat bij de Amro Bank kwam, werd gelijk elke maand een vast bedrag overgeschreven op die Spaar-Plus-Rekening van ze. Zo spaarde ik eigenlijk zonder daar al te veel erg in te hebben." „We hebben helemaal wel plezier van de Amro, hè Wim?" „Ja hoor, voor ons trouwen ook, ze hebben alles keurig geregeld: onze salarisrekeningen samengevoegd, we hebben al nieuwe betaalpasjes en de rekeningen staan ook al op 't nieuwe adres. Els Dool„ja" zeggen. „Ja," zegt Els verguld, „gister was er in de flat al een afschrift van de Amro geadresseerd aan de heer en mevrouw Dool-Algra gek hèmevrouw Dool, daar zal ik best even aan moeten wennen." Wat je in alle organisatie- drukte voor een trouwerij vooral niet moet vergeten, dat zijn de verzekeringen. Het is 't gemakkelijkste om enige tijd van tevoren even naar een verzekeringsman bij de Amro Bank te stappen. Hij zal met alle plezier en volstrekt vrijblijvend bekijken en bepraten wat er in jullie geval 't beste gewijzigd kan worden. Als je allebei polissen hebt lopen, kan hij ze zonodig samenvoegen. Verder zal hij je eraan herinneren dat er voor je spullen een alles-dekkende inboedelverzekering moet komen, en wel eentje op wat in vaktermen indexbasis heet. Dan wordt het verzekerde bedrag namelijk steeds automatisch aangepast aan de nieuwwaarde van de inboedel. lol aADSÖ?. \l o oo EH MOET U DAT PERSE NU WETEN-... Wim en Elsmeneer en mevrouw Dool. Voordat je trouwt, heb je meestal allebei een salaris rekening. De een staat op jouw naam, de ander op die van je vriend of vriendin. Als je na het trouwen alle twee blijft werken, kun je dat natuurlijk zo laten. Toch is 't goed om te bedenken dat dat ook weieens problemen kan geven. Want als meneer bijvoorbeeld een tijdje naar het buitenland De kosten van de huwelijks voltrekking voor de burgerlijke stand kunnen variëren van helemaal gratis (elke gemeente moet volgens de wet minstens 1 x per week gratis trouwen) via enkele tientjes tot honderden guldens. Dat hangt af van de plaats, de dag en de entourage. Ondertrouw kost geen cent, dus dat is alvast meegenomen. En voor hét kerkelijk huwelijk mag men gemiddeld rekenen op zo'n f 150,-. Tja, en dan zijn er de andere zaken die nogal in de papieren kunnen lopen: auto's, feest, receptie, ldeding, fotograaf. Van een gemiddelde bruiloft hebben we eens een begroting gezien en die zag er als volgt uit: stadhuis 200,- auto's (3 volgauto's) 250,- foto's (60 kleurenfoto's) 360,- bruidsboeket en corsages 150,- trouwkaarten postzegels kleding bruid (kopen) kleding bruidegom (net pak) kleding bruidsmeisjes (maken) receptie (60 pers.) en diner (20 pers.) receptiealbum en speciale menu's 70,- advertentie 50,- fooien 50,- f3.510,- eventueel huwelijksreis (2 weken) 2.000,- f5.510,- moet, of - gauw afkloppen - als hem wat overkomt, dan kan mevrouw niet aan zijn rekening komen. En andersom is dat uiteraard ook 't geval. Vandaar dat 't vaak simpeler is om na het huwelijk gewoon een gezamenlijke Amro Privé- rekening te openen. Bij de bank noemen ze dat een „en/of rekening". In dat geval kunnen beiden namelijk altijd over 't geld beschikken, krijgen beiden betaalcheques en betaalpasjes en kunnen beiden rekeningen betalen. Geef toe, da's wel zo handig. 150,- 30,- 600,- 300,- 100,- 1.200,- 1.Denk eraan dat je als je op „huwelijksvoorwaarden" wilt trouwen, ruim van tevoren een notaris raadpleegt. Na het huwelijk is het opmaken van huwelijks voorwaarden een veel omslachtiger procedure en zijn de kosten hoger. 2. Trouwbeloften zijn volgens de Nederlandse wet nooit bindend. Maar wie na de aangifte in de steek wordt gelaten, kan wel een vergoeding eisen van de werkelijk geleden schade. Bijvoorbeeld: een meisje dat haar baan al had opgezegd omdat ze ging trouwen. 3. Weet dat voltrekking van het huwelijk binnen een jaar na afkondiging moet plaatsvinden. Als die termijn verstreken is, moet Stuurt u mij een pakketje nadere - informatie over de Amro-diensten die op j deze pagina ter sprake komen. I Naam Adres Plaats Ik ben wel/geen klant van de OVYlUfl eIOITiI/ Amro Bank. Ql III U UCli ll\ (Deze bon in een ongefrankeerde envelop stoppen en adresseren aan: Amro Bank, Antwoordnummer 346, Haarlem.) W007 Tr j Trouwen is iets dat je niet zomaar doet, daar zal iedereen 't over eens zijn. Het is een ontzettend belangrijke stap in je leven. Als je eenmaal „de ware" Voor je trouwen heb je allebei gespaard. Om de bruiloft te betalen, en nog meer om je huis in te richten. En als je niet genoeg hebt om al je dromen te verwezenlijken, nou, dan doe je 't maar wat minder. Geen man overboord. Je begint nou eenmaal liever niet met schulden, zo is 't toch? Maar jammer genoeg beginnen de meeste jonge mensen ook niet met een aardig bedragje op de bank; ze hebben het geld hard nodig gehad. En dan zal je 't nèt zien: dan begeeft een week voor je trouwdag je auto het, of na een paar maanden zak je door de zitbank die je voor een zacht prijsje van een vriend had overgenomen en dan wil je meteen wel wat goeds. We noemen maar wat. 't Kan nu eenmaal gebeuren. Of je hebt gespaard voor vloerbedekking en dan wil je toch liever een duurdere parketvloer en je wilt niet langer wachten. Nou, de mensen van de Amro Bank hebben daar alle begrip voor. En willen best wat geld voor u regelen via een persoonlijke lening. Ze hoeven niet eens te weten waar u 't geld precies voor nodig hebt, en vragen 't hemd heus niet van uw lijf. 't Is gewoon een zakelijke transactie, waarbij ze u precies voorrekenen hoeveel u per maand kwijt bent aan die lening. hebt gevonden, heb je ook nog geduld nodig om te wachten op een woning, doorzettings vermogen om die woning inderdaad te krijgen, tijd voor 't organiseren van de trouwerij en geld om dat huis gezellig en die trouwerij feestelijk te maken. Toch, op zekere dag is 't zover. En 't loopt allemaal zoals je gehoopt had. Gelukkig. Maar een beetje hulp is in die nerveuze tijden natuurlijk ontzettend welkom. Wel, in alle bescheidenheid wil de Amro Bank best een stukje voor z'n rekening nemen. Want de mensen van de Amro weten wat 't is, die drukte rond een huwelijk. En er zijn nu eenmaal een paar zaken die ze heel goed voor u kunnen regelen. Het samenvoegen van de salaris- rekeningen bijvoorbeeld, of het helpen aan een goed, uitgekiend spaarsysteem of 't in orde maken van de verzekeringen, noem maar op. En u kunt ook op ze rekenen als er even wat tegenzit. Als je bijvoorbeeld iets moet aanschaffen, waar je de volgende maand eigenlijk pas geld voor hebt. Wie 't één keer met ze afgesproken heeft, kan in zo'n geval gewoon „rood gaan staan" op Wie precies wil weten hoe het allemaal zit sinds 1 januari jl., kan alle informatie vinden in het vouwblad „Woonvergunningen, wanneer en waar". Die brochure van het Ministerie van Volkshuisvesting zit ook in de documentatiemap, welke u kunt aanvragen met de bon rechts onder op deze pagina. Nu moet u wel bedenken dat speciale dingen, zoals een bruiloftsfeest, koetsjes of antieke auto's, altijd meer geld kosten. En dat veel mensen ook wel goedkoper uit zijn: ze kopen hun trouwjapon tweedehands, ze combineren vakantie en huwelijksreis en ze doen alles wat eenvoudiger. Trouwen kan diverse consequenties hebben voor 't belastingbedrag dat je betalen moet. Als je allebei werkt verandert b.v. voor allebei de belastingvrije som. Daardoor ontstaan - vooral voor de man - vaak mogelijkheden om over dat jaar belasting terug te vragen. Bovendien wordt er al gauw te veel aan AOW-premie ingehouden, die de man eveneens kan terugvorderen. Hoe dan ook, steek tijdig je licht eens op over deze aspecten, duik in de belastinggids of neem een consulent in de arm. Jonge mensen pakken 't tegenwoordig best slim aan. Voordat ze gaan trouwen hebben ze veelal genoeg gespaard voor de bruiloft, het inrichten van een huurhuis en vaak ook nog voor een huwelijksreisje. Na het trouwen blijven ze allebei werken, leven van zijn inkomen, terwijl haar salaris opzij wordt gelegd voor 't eigen geld dat je nu eenmaal altijd nodig hebt voor een eigen huis. Wel, daarbij kan de Amro Bank uitstekend helpen. Met een unieke spaarmethode: het Amro Eigen Huis Spaarplan. Waarvan de voordelen voor zichzelf spreken: liefst 8V4% rente per jaar, zonder dat je je geld vastzet, en ook nog eens een premie van een Vi% op 't hypotheekbedrag, wanneer die hypotheek via de Amro loopt. Dat scheelt dan weer gauw een stel nieuwe gordijnen, om eens iets te noemen. z'n salarisrekening. Daar moet je niet kinderachtig in zijn, vinden de mensen van de Amro Bank. Steeds meer mensen bedenken zelf een originele trouw- kaart. Wie nog zo'n anders-dan-andere kaart heeft liggen, moet 'm even voor 1 mei a.s. opsturen naar de Amro Bank, afd. Publiciteit, Postbus 1220, T/l Amsterdam. V^lül a Na die datum gaat L een jury onder leiding van Simon Carmiggelt de elf leukste eruit pikken. De aller leukste is goed voor'n Amro- reis voor 2 personen naar Londen of Parijs ter waarde van f 750,-. Een mooie kans voor 't tweetal op de kaart om de huwelijksreis even dunnetjes over te doen. De tien andere winnende „bruidsparen" krijgen een kloeke fles onvervalste Franse champagne. Uitverkorenen krijgen vóór 15 juni persoonlijk bericht. Bovendien worden de winnende kaarten gepubliceerd in 't zomernummer van Amro Facet, gratis informatie magazine voor Amro-cliënten. Doet u mee?

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10