ieuw tijdperk breekt voor olie-industrie Rolinco Duitse economie: het kan vriezen of dooien gzïg bedrijf F Schippers klagen over openingstijden bruggen vervoer, verwerking en verkoop krijgen grote betekenis ke Evenwicht op markt voor huisbrandolie irke groei haven i Vlissingen koersherstel 30% in4 maanden gericht op groei Aandeel Naanien vier procent op smaak- en reukmarkt Spanning over resultaat Hannover-Messe Afhankelijkheid VS van buitenlandse olie opnieuw groter KLM vervoerde 3 pet. meer NEW YORK HOGER Markt- en visserij berichten tar, '/KWAKTET VRIJDAG 18 APRIL 1975 FINANCIëN EN ECONOMIE PS17-RH19 "tenHAAG Voor de olie-industrie is een nieuw tijdperk aangebroken, waarin een steeds groter /an haar oliebehoefte gedekt zal moeten worden door aankopen van derden. Daardoor zullen de üownstream'-activiteiten, te weten vervoer, verwerking en verkoop, veel meer betekenis krijgen voraoit tevoren. DEN HAAG Shell onthoudt zich van het uitspreken van winstverwachtingen voor het lopende jaar. Dit in tegen stelling tot British Petroleum, die heeft verklaard, dat de winst over 1975 onder die van 1974 zal liggen. Deze BP-prognose gaat echter niet op voor Shell en wel omdat Shell op kurken drijft, die BP niet heeft. Zo is Shell bijv. ook sterk in gas en che mie en werkt zij in Noord- Amerika, wat bijv. BP niet doet. ialdus president-directeur G. pier in het jaarverslag 1974 Koninklijke Nederlandsche èum Maatschappij, neemt OJan ouds een hechte positie in af ril in staat om zich aan ïentele wijziging in de olie- ie aan te passen. De vermin- vraag oaar olie heeft dit singsproces tot een nog gro- Itdaging gemaakt, in de problemen is de over- ;it, die door de uitgebleven de vraag is ontstaan. Hoe- negatieve factor voor de (ten van 1974, zal deze over at - zodra de economie zich Shell een gunstige positie iffen. olie en gas in de komende meer jaren voor Shell waar lijk de voornaamste steunpl- jllen blijrven, gaan chemie en zwaarder meetellen in het sulfaat. Vooral het aanhou- succes van de chemische betekent een positievprster- Sie onder de huidige omstan- en bijzonder waardevol is. staalsector, hoewel klein in jking met de totale investe- blijft zich uitbreiden. >ergie iol en kernenergie zullen ge aanlooptijden en grote n vergen. Hoewel het in lodzakelijk bleek de voorzie- met batrekking tot de deel- in de kernenergiesector te i ('we kijken daar i^og ïstig naar') blijven de voor in van deze sector voortdu- aanda*cht houden, aldus de 'agner, die verder meent dat ,an het einde van 1974 kon op een hechte basis voor de hoe onzeker die ook is. laatschappijen gaan over de (ereld door met het zoeken ie en aardgas en het ont- :n van produktie. Dit zowel ;en rekening als in samen- met andere maatschappij- met regeringen. De kosten Ie ontwikkeling van toekom- jnergiebnonnen in de ,Noord- buiten Noord-Amerika het .van de girootste activiteiten •sterker' dan ooit. idaarom te hopen, zo zegt de (agner, dat de betrokken re in een beleid zullen' voeren, ontwikkeling van waardevol- en gasireserves niet belem- ?er illustratie van de omvang vereiste investeringen wordt t, dat Shell UJC. en haar tussen nu en 1980 een van ririm 3 miljard Pond miljard gulden) verwachten ;even. Deze enorme betonconstructie, die thans nog in een Noorse fjord drijft zal, als hij eenmaal is voltooid, naar het Brent-olieveld in de Britse sector van de Noordzee worden gesleept. Daar zal het gevaarte in 140 meter diep water op de zeebodem worden geplaatst om als produktieplatform dienst te doen. In de zestien 60 meter hoge cilindervormige tanks aan het voetstuk kunnen 1 miljoen vaten ruwe -olie worden opgeslagen. Van de drie 100 meter hoge kolommen, die de boorvloer en het produktiedek dragen, worden er twee gebruikt voor de boorwerkzaamheden. ichuiving irschuivbig naar duurdere finen en andere, vormen van l alsmede de snel stijgende kosten van kapitaalgoederen en an dere kosten, betekenen dat de fi nancieringsbehoefte in de toekomst sterk zal toenemen. In hoeverre aantrekkelijke projecten kunnen worden uitgevoerd, zal afhangen van de beschikbare middelen, die grotendeels uft de gerealiseerde winst zullen moeten komen. Zijn de middelen hiervopr aanwezig, dan zullen de kapitaaluitgaven in het lopende jaar naar verwachting een verdere stijging te zien geven ten opzichte van 1974, toen zij 982 mil joen pond, of bijna 6 miljard gul den, bedroegen. Het afgelopen jaar, volgens de heer Wagner in een toelichting op de jaarstukken voor de olie-industrie te karakteriseren als 'het jaar van de revolutie', stond voor de Kon./ Shell Groep in het teken van de inflatie (tot uiting komende in daarvoor herberekende cijfers in DEN HAAG Het koude voorjaar heeft een gunstig effect gehad op de markt voor huisbrandolie en wel in dier voege, dat er weer even wicht is ontstaan. De overschotten in Rotterdam zijn verdwenen. Over het geheel genomen zijn de omzetten vën olieprodukten van Shell in de eerste twee maanden van dit jaar bij de verwachting ten achter gebleven. Dit geldt niet voor benzine, waar de verschuiving van super naar gewone benzine weer aan het verdwijnen is en de prijs neiging tot aantrekken vertoont. Ook de overschotten zijn hier in middels verdwenen. Op de markt voor ruwe olie wordt geen ineenstorten van de prijs ver wacht, hoewel de vraag naar olie sterk is verminderd. De OPEC-lan- den hebben nl. hun produktie sterk verminderd. De huidige produktie ligt 6 a 7 miljoen ton onder de vraag. Dit heeft tot gevolg, dat de nog in de wereld aanwezige voorra den ruwe olie snel afnemen. In de loop van dit jaar zullen deze voor raden moeten worden aangevuld wat straks tegen hogere prijzen zal moeten geschieden. 1 het jaarverslag) en van de gevol gen van de sterke prijsstijgingen voor ruwe olie. Ondanks een lagere afzet van ruwe olie en olieproduk ten stegen de totale inkomsten, vergeleken met 1973, met 85 pet en de totale kosten met 88 pet. Van grote invloed Een en ander was van grote in vloed op de omvang van het werk kapitaal. Voor Shell-maatschappij- en buiten Noord-Amerika was de investering in ongeveer even grote olievoorraden per eind 1974 ca. 1000 miljoen Pond (6 miljard gul den) hoger dan per ultimo 1973; Gedurende het gehele afgelopen jaar was er sprake van overtollige tankercapaciteit. De situatie werd voor de olie-industrie nog verergerd door de oplevering van nieuwe tan kers. Shell heeft inmiddels een aantal oudere tankers opgelegd, terwijl dit binnenkort ook met een aantal nieuwere schepen zal gebeu ren. Shell is bereid op commerciële ba sis overtollige tankers te verkopen dan wel te verhuren aan olieprodu cerende landen. Bekeken wordt of het gewenst Is enkele uitstaande bouworders voor tankers (in totaal lopen opdrachten voor 6 miljoen ton. tussen nu en 1978 op te leve ren) te annuleren. Tot dusverre heeft men dit gezien de hoge kos ten daarvan echter nog ,niet willen doen. ADVERTENTIE) Üfsresultaten flANN-TETTERODE: Bij een 77»i.181,6 (was ƒ809,9) miljoen ht;jn omzat, nam de nettowinst ng;Sm 41 procent toe tot ƒ33.6 miljoen. Het dividend 4.60 (ƒ4.20) per aandeel :d)1 (mensen nodig n Het ladingaanbod 'tontateierhaven van het Sloe I NV Haven van Vlissingen irschijnlijk binnenkort wor- -fdubbeld. Dit zei havendirec- Oreeü gisteren tijdens een van de Vlissingse gemeen- heeft in 1970 zijn eigen tertermfinal in het Sloe in l genomen in de loop van dit il ook de uitbreiding van de ■derkade worden opgeleverd, ■■vier jaar van zijn bestaan Ie haven diverse spectaculai rs weten af te sluiten. Zo tij overslaghaven voor de Be wolmarkt en vorig jaar Vlissingen aangewezen als rhaven voor Japanse auto's, i de heer Oreel is het nu I procent zeker, dat Vlissin- itracten kan afsluiten, waar- ft aaratal aangevoerde goede- de contalnerterminal van I ton op 700.000 zal worden it. Oreel zei nog, dat bij de ven van Vlissingen in de geen overwerkpremies uilen worden uitbetaald, .at de werknemers voor ge- el"|uren vTije tijd terug krijgen, in, dat het personeelsbe- in acht jaar tijd is ver- nog verder zal moeten I uitgebreid. amsterdamsche rijtuig: Winst vóór belasting ƒ2.58 (ƒ1.61) miljoen. Dividend 10 (8) procent in contanten of 6 pet in aandelen en 4 pet. contant. Vooruitzichten voor dit Jaar positief. AMEV: Bedrijfswinst 36.2 (35.5) miljoen. Dividend 3 2.75) en opnieuw ƒ0.25 in aandelen uit de agioreserve. KLOOS: Na verlies in 1972 en 1973. werd verleden jaar een 'bescheiden' winst geboekt. Er wordt een verde re verbetering van het resultaat verwacht. Het dividend wordt op nieuw gepasseerd. METAVERPA: Stelt een diyidend voor van 20 (onv.) procent contant plus 4 (2) procent in agio-aandelen. 1 IBB-KO^DOR: Omzet nagenoeg onveranderd 58 miljoen. Winst ƒ301.258 (ƒ361.775), die het bedrijf wil reserveren. Als men erin slaagt de omzet te handhaven, is ee.n po sitief resultaat ook dit jaar moge lijk. ROLINCO: Intrinsieke waarde per aandeel tussen 1 september en 28 februari met elf procent toegeno men tot ƒ111. Sindsdien is de waarde verder gestegen tot ƒ116.50 op 1 april. De beleggingen in Ne derland en ln de bondsrepubliek werden vergroot, ln Japan werd winst genomen'.en de Amerikaanse portefeuille bleek per saldo onge veer gelijk. Vraag het tussentijds bericht aan. Bel of schrijf: rolinco, Antwoordnummer 1957 (L4a), Rotterdam, tel. 010-65.07.11. NAARDEN Naarden Internatio nal, het chemische bedrijf, dat ge specialiseerd is op reuk- en smaak stoffen, heeft op de wereldmarkt voor deze produkten een aandeel van 4 pet. Dat lijkt een bescheiden cijfer, aldus het jaarverlsag, maar omdat er-geen reuzen zijn die deze tak van industrie beheersen, be hoort Naarden nog tot de groteren. De vijf grootste bedrijven in de wereld, waaronder Naarden, heben een gezamenlijk marktaandeel van 25 pet. Het bestuur schat, dat de totale reuk- qn smaakstoffenmarkt, waar in enkele duizenden producenten werkzaam zijn en omzet heeft van 6 miljard. Men verwacht een jaarlijkse groei van 10 pet., wat betekent dat de markt in 1980 een omvang heeft van 10 miljard. Hoewel de economische vooruit zichten somber zijn, is Naarden niet pessimistisch. Naarden baseert zich op het feit, dat reuk- en smaakartikelen behoren tot de eer- NED. FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde giste ren (ln dollars) 35%-%Philips 11%-%: Unilever 45%-% en KLM 23%-%. Op gave Hornblower Weeks. Van een onzer verslaggevers HANNOVER De Westduitse economische barometer staat op het punt waarop het (nog wel even) kan blijven vriezen, maar waarop het (binnen afzienbare tijd) ook kan gaan dooien. 'De 'Umschwung' komt er; alleen over het moment waarop blijken de meningen nog uiteen te lopen. Vandaar dat met meer dan normale spanning wordt uitgezien naar de resultaten van de Hannover-Messe, die van 16 t/m 24 april wordt gehouden. De Hannover-Messe is namelijk de grootste internationale beurs van investerings- en technische ver- bruiksgoederen van Europa, die ook daarbuiten veel belangstelling heeft. Hoewel er dit jaar minder deelne mers zijn en de expositieruimte minder vol is dan in andere jaren, is de verwachting dat het resultaat van de beurs een goede indruk zal geven van de op korte termijn te verwachten economische ontwikke ling. En dit niet alleen in de Bondsrepubliek, maar ook in de an dere Westerse landen en met name in Nederland. Het economisch wel en wee van ons land is namelijk in grote mate afhankelijk van onze 'grote broer', wat bijvoorbeeld blijkt uit het feit dat Nederland de grootste expor teur naar Duitsland is. De Neder landse uitvoer naar de Bondsrepu bliek/ steeg verleden jaar van 20.7 miljard naar 25.2 miljard gulden (de invoer nam toe van 18.3 mil jard tot 23.5 miljard gulden). Het belang van de Hannover-Messe blijkt wel uit het gegeven, dat er ruim vierduizend exposanten aan deelnemen uit vijfendertig landen. Uit meer dan honderd landen wor den enige honderdduizenden bezoe kers verwacht. Onder de exposan ten op de immens grote beurs staat de Bondsrepubliek op de eerste plaats gevolgd door Engeland, Frankrijk en Zwitserland. Van bui ten Europa zijn met name Amerika en Japan goed vertegenwoordigd. Nederland ie er met vijftig expo santen en voorts nog met veertien vertegenwoordigende bedrijven. Richting goed Bij de officiële opening van de beurs woensdag zei de Westduitse minister van Economische Zaken Friderichs, dat bijna alle (maar niet alle) tekenen in de goede rich ting wijzen. In zijn op het laatste moment gewijzigde rede noemde de heer Friderichs als voorbeelden dat de Westduitse industrie van no- vember-december op januari-febri\- ari twee procent meer orders had geboekt, waarbij de kapitaalgoede- renindustrie er met 6.5 procent op vooruit ging, maar de consumptie goederenindustrie een daling van 5.5 tot 6 procent registreerde. Als positieve punten wees hij voorts op de matiging van de inflatie (de prijsverhoging zal na de 5.8 procent in februari ook in maart beneden de 6 procent zijn gebleven), de verbeterde situatie op de arbeids markt (de werkloosheid nam voor het eerst sinds elf maanden niet meer toe, maar daalde zelfs) en het1 tot stilstand komen van de daling in de industriële produktie (die overigens in februari al duidelijk was afgezwakt). Van alle aanwijzingen noemde hij die over de verbeterde orderpositie de belangrijkste. 'Het conjunctureel herstel tekent zich het eerst af in nieuwe opdrachten, dan in de pro duktie en vervolgens ook op de arbeidsmarkt.' De huidige periode zag hij als een overgangsfase, waarbij hij er nog op wees. dat de getroffen maatre gelen om de conjunctuur aan te zwengelen in de komende maanden hun bijdrage aan het economisch herstel zullen gaan leveren. Nog niet om 'Discriminatie ten opzichte van wegvervoer' ZWOLLE Met het toenemen van het weg- en rail vervoer ener zijds en de sterk gestegen kosten voor de binnenvaart wordt de kwestie van de openingstijden van bruggen steeds nijpender. De binnenschippers willen, dat de opehingstijden van bij elkaar in de buurt liggende bruggen op elkaar worden afgestemd, zodat zij zonder oponthoud kunnen doorvaren. Het probleem is echter, dat dit in som mige gevallen enorme opstoppingen in het wegverkeer kan veroorzaken. Overigens eisten de enkele honder den schippers die woensdag en gis teren aan de jaarvergadering in Zwolle van de Kon. Schippersvere niging Schuttevaer deelnamen niet alleen betere afstemming van de openingstijden. Het gaat hen ook om hogere bruggen en meer tun nels. Een belangrijke klacht van de schippers is dat tussen gemeentes, provincies, het rijk en de spoorwe gen thans geen enkel overleg is over de openingstijden van bruggen en sluizen. Onafhankelijk van el kaar stellen de beheerders de tijden vast. waarop de bruggen en sluizen open gaan. Hierdoor stagneert de binnenvaart. Dit kost de schippers veel geld. De binnenschippers dringen aan op het instellen van een instantie, die regelend optreedt bij het vaststel len van openings- en sluitingstij den in geheel Nederland, daarnaast willen zij regionale informatiecen tra, waar de schippers telefonische informatie over de openingstijden kunnen krijgen. Voorbeeld -< Als voorbeeld van een langs elkaar heenwerken van diverse instanties noemen de schippers de St. Ser- vaesbrug in Maastricht, waarvan de bedieningstijden niet zijn aange past aan de openingstijden van de douanekantoren. -Het komt voor, dat schepen die door de douane zijn afgehandeld tot de volgende morgen moeten wachten tot ze ver der kunnen, Een ander geval be treft Bodegraven, maar daar zal de verkeerspolitie wel niet zo gechar meerd van het verlangen van de schippers zijn. Dezen klagen erover, dat de klapbrug in het dorp geslo ten is tussen vijf en zes uur 's middags en de ongeveer 500 meter verder gelegen brug tussen zes en zeven uur. Dat geeft veel opont houd. Tegenover wie vreest voor geweldige verkeersopstoppingen als meer met de wensen van de schip pers wordt rekening gehouden! zegt Schuttevaervoorzitter Van Dam ste levensbehoeften, die minder conjunctuurgevoelig zijn dan vele andere produkten. Toch rekent het bestuur er niet op, dat hét onge woon hoge niveau van winst en omzet, dat zich in de eerste helft van 1974 manifesteerde in de over eenkomstige periode van 1975 zal worden overtroffen. Voor heel 1975 wordt de resultatenontwikkelng met vertrouwen tegemoet gezien. echter, dat de binnenvaart wordt gediscrimineerd ten opzichte van het wegvervoer. 'Vrachtwagens en auto's ondervinden geen oponthoud van enige betekenis door opening van 'bruggen.' Op het Sohuttevaercongres kwam ook het vaarbewijs ter sprake waar voor de vereniging jarenlang heeft gepleit. Toch heeft Schuttevaer er bezwaar tegen, dat schepen na vijf jaren opnieuw moeten worden ge keurd. Dat is met auto's ook niet het geval. WASHINGTON (AP) President Ford is ongerust over het feit dat de Amerikaanse afhankelijkheid van buitenlandse olie toeneemt of schoon en in de binnenlandse vraag een toestand van evenwicht was ontstaan. De president, die sprak op een persconferentie, zei dat in minder dan zes maanden de binnenlandse oliewinning was ge daald van 10 tot 9 miljoen vaten per dag terwijl de invoer was geste gen van 6 tot 7 miljoen vaten per dag. 'Deze toestand zal ernstiger w.orden als wij niet spoedig al onze eigen bronnen van energie gaan aanboren', aldus'Ford. Het energie uit de grond te kunnen krijgen wordt, bijvoorbeeld, in de kustgebieden tegengewerkt door milieubeschermers.-De president zei niet te twijfelen aan de goede be doelingen dezer mensen, maar wel of het verstandig was ln het kader van 's lands toekomstige kracht de exploitatie tegen te werken. Behalve een bescheiden (politiek?) optimisme was er op een forum in Hannover echter ook enige scepticis me te beluisteren. Het meest op merkelijk was de uitspraak van de voorzitter van de raad van commis sarissen van de staalreus Mannes- mann. De heer Overbeck zag nog geen conjunctuuromslag en zei ter verklaring, dat in het bijzonder in de staal- en in de consumptiegoe derenindustrie de ontwikkeling nog negatief ls. Sinds korte tijd geldt dit ook voor de chemische indus trie, zo voegde hij hieraan toe. Een ander lid van het forum, prof. Kloten, wees erop. dat zich nooit eerder een dergelijke parallel-lo pende conjuncturele ontwikkeling heeft voorgedaan in de geïndustria liseerde landen. Zijn mening was, dat de wereldwijde economische te ruggang zich de afgelopen maanden eerder heeft versterkt. De wereld wijde recessie heeft volgens hem echter ook positieve kanten want. met uitzondering van Engeland, is overal een sterke afzwakking van de kosten- en prijsstijgingen waar te nemen. Ook de handelsbalanzen van vele landen hebben een verbe tering te zien gegeten, waardoor met name de 'prijzen van grond stoffen in rustiger vaarwater zijn gekomen. AMSTELVEEN Uitgedrukt in tonkilometers heelt de KLM in het op 31 maart af gelopen boekjaar 1974-75 drie procent meer passagiers ver voerd dan in het jaar 1973-74. Het vrachtvervoer nam met 16 pet. toe en het posttrans- port met 14 procent. Daar staat echter tegenover dat het chartervervoer vanpassagiers met 24 pet. terugliep, zodat de KLM in totaal 3 pet. meer vervoerde. De beladingsgraad van de vliegtuigen ging in het afgelopen jaar achteruit van 56.5 pet. tot 55 pet. Fi nanciële gegevens over het af gelopen jaar heeft de KLM nog niet bekendgemaakt. jorenaiaus J? ora. programma om zoveel mogelijk DOW lOIMF^ INDFY gie uit de grond te kunnen I1MUCA InOust Sporen tMII. Obi. Mods 15 april 815.08 166.71 76.34 744.1 16 april 815.71 .168.43 76.72 67.93 746 3 17 april 819.46 170.60 76.72 67.86 745.1 Aacd. OM. Tot. H. L. 15 april 29.620 1.784 801 580 16 april 23.850 22.970 1.815 741 647 17 apr. 32.650 25.270 1.836 919 513 NEW VORK 16/4 17/4 ACF Industries 40% 40% Aireo 18% 17% Allied Cbemtca) 37% 37% Aium. Co of Am 43% 46% American Brands 39 38% American Can 29% 29% Am Cyanamld 27% 27% Am Electr Power 17% 17 Am Metal Climax 47% 45% Am Motors 5% 5% Am Smelt P 19% 18% Am Tel Te) 48% 48% Ampex 4% 4% Anaconda 19% 19% Armco Steel 32% 33% Atlant Rlchflelc 83% 86 Bendlx 34 34% Bethl. 8teel 37% 37% Boeing 23% 23 Burlington Ind. 25% 25% Can Pacific Ry 16% 16% Celanese 35 36% Chase Manhattat 33% 34 Chessle 6ystem 35 35% Chrysler 10% 10% Cities Service enkoersen avondverkeer [DAM In het telefnolsch [keer kwamen gisteravond de vol- pterlngen tot stand (tussen haak- Ifflctële slotkoers van glstermid- Ue 86.50-87.20gl (86.40)Philips lOgl (28.10); Unilever 111.30- ,(111.40)AKZO 46.20-46.30gl jfOM 58.00 (57.50). HONSELERSDIJK C.C W.S. 17 april Snij groen 177-310; Violieren 532-620; Amaryllis 39-104; Anjers 21-43; Anjers tros- 279-595; Anthurlum 134-290; Chrysanten, tros. jaarondcultuur 300-475; Chrysanten, gepl. Jaarrondcultuur 102- 120; Fresia enkel 192-545: Fresia, dubbel 246-725; Gerbera gemengd 35-47; Gerbera op kleur 43-98; Irissen 186-415; Lellekel- ken 21-60; Lelletakken 78-280: Orchideeën 92-280; Rozen, groot 51-93;. Rozen, klein 25-70; Tulpen 184-270. VEILINGVERENIGING WESTLAND ZUID 's-GRAVENZANDE 17 april Sla 18-28 5; Tomaten: 1040-1530 Bloemkool 250-380; Andijvie 185-235: Spinazie 225- 250: Postelein 245-275; Bospeen 280-290; Prlnsessebonen 980-1010; Rabarber 100- 150; Spitskool 77 Snijbonen 660-760; Pa prika 410-510; Radijs 55-82; Selderij 62- 84; Peterselie 43-96; Raapstelen 27; Tuin kers 73-74; Prei 77-84. POELDIJK 17 april Velling Westland Noord. Tomaten exp a: 1360-1410; blnn: 1210-1240; Sla: 19-31.5; Andijvie: 215-250; Spinazie 145-235; Postelein 305-310; Stoofsla 71-97: Komkommers 42-107; Krom kg 70-74; Pepers groen 890-1130; Pepers rood 13-13.30: Paprika groen 400- 450; Paprika rood 810-1060; Selderij 27- 52; Peterselie 156-181; Krul peterselie 91- 92; Prei 63; Rabarber 110-165; Radijs 61- 79; Prlnsessebonen 920-1020; Snijbonen 630-730; Bloemkool 140-340; Aubergines *80-150; Raapstelen 17-35 DE1 LIER 17 april Veilingverg. 'DELFT - WESTERLEE'. Aubergines 75-120; An dijvie 215-245; Komkommers: 35-117; Krom p. kg. 73-78; Rode Paprika p. kg 8- len 18-19; Rabarber 170-190; Radijs 58- 70; Selderij 54-68; Spinazie 265; Sla I 13- 31.5; Bloemkool 285-405; Tomaten 1060- 1520; Prei 65. KAASMARKT GOUDA - Aanvoer 3 partij en. Prijzen in guldens per kg; le en extra kwaliteit 5.90-5.92. Handel kalm. EIERPRIJZEN BARNEVELD - Coop. Ve- luwse Eierveillng: Aanvoer 2.672.106 stuks (volgens vellinglljst 1.366 096 stuks), stemming redelijk. Prijzen In gul dens per 100 stuks: eieren van 50 gram 9.79-10.42. 55 gram 11.67-11.83. 60 gram 13.34-14.34 en 65 gram 14.07-14.60. Eierveillng: Aanvoer 1.167.305 stuks, stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 51-52 gram wit 13,13, 59-60 gram wit 13,42, 63-64 gram wit 13.79 bruin 14.52 en 65-65 gram wit 14,10 bruin 14,62. eiermarkt: Aanvoer ca. 2.150.000 stuks, handel vlot. Eieren van 50-54 grain f 10,40-12,00 per 100 stuks, kg-prljs f 2,08- 2,22; 57-61 gram f 13,10-14,10 per 100 stuks, kg-prijs f 2.30-2.31 en 64-67 gram f 14.50-14,80 per 100 stuks, kg-prijs f 2.Y7- 2.21. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Donderdagmorgen waren aan de markt de trawlers SCH 15 met 1.990. SCH 27 12.828, SCH 147 11.970, SCH 67 5.505. TH 24 1.874. GO 2 11.302, GO 22 19.372. GO 29.423. GO 43 7.906, SL 42 15.087, OD 17 9.050. Noteringen per kg: .tong gr 6,70-6,80, tong gr m 8,70-9.30, tong kl m 9,40-10,50, tong 1 9,20-10.50, tong 2 8.20-8,90, tarbot 1 14-14,70. tarbot 2 10-12. tarbot 3 6.80- 7.40. tarbot 4 5,80-6.10, griet 1 5.40-5.90. griet 2 4.30-4,40. per 40 kg: schol 1 75-90, scherf 2 80-85. schol 3 70-80. schol3 70-80, schol 4 60-67; wijting 35-62. schar 29-40. bot 17-24 kabeljauw 1 250-330. kabeljauw 2 120-140, kabeljauw 3 110-130. kabeljauw 4 106-116, kabeljauw 5 35-40. De verwach te aanvoer voor vrijdag: 15 kuetvlssers. IJMUIDEN donderdag. Aanvoer: 15460 kilogram tong, 88 kisten tarbot en griet, 232 kisten kabeljauw. 2 kisten schelvis, 244 kisten wijting, 656 kisten schol, 77 kisten schar, 7 kisten makreel 105 kisten varia. Prijzen ln guldens per 1 kilogram: Sr. tong. 6.83 - 6.64, gr. m. tong 8.94 - .07. kl. m. tong 9.60 - 8.69, tong I 9.99 - 8.99 II 8.59 - 8.30; tarbot 13.67 - 12.01; zalm 14.55 - 12.39. Prijzen in guldens per 40 kilogram: tarbot 463 - 205; griet 2ö9 - 159; kabel jauw I 84 - 78. II 114 68. III 110 - 72. rv 102 - 67 V 90 - 28.40; schelvis III 48: schol I 94 - 66. II 94 - 67. III 94 - 67, IV 84 - 86: wijting III 54 - 30; makreel II 38 - 334; schar 64 - 28; tongschar 179 - 168. BESOMMINGEN: KW 29 ƒ7300; IJM 29 ƒ9300, IJM 30 6900; UK 18 6400. UK 56 4600; VD 15 1090, VD 19 6500, VD 24 1300, VD 25 1200. VD 46 2300, VD 89 11800: Ye 25 1000; Z1 6 1390. Spanvlsser: UK 135 145 3700. VEILING BARENDRECHT Barendrecht. 17 april. Andijvie 214231. aanvoer 4.000 kg; knolselderij 75. aanvoer3000 kg: komkom mers: 76-90: 81. 61-75: 76. 51-60: 62. 41- 50: 50—52. 35-40 49. 31-45 45. 26-30 38. aanvoer 32.000 st.: kroten 133. aanvoer 300 bs: peterselie 8796 aanv. 1.000 bs: rabarber 133163 aanv. 2.000 kg; radijs rood 6676 aanv 67.000 bs; selderij 69-96 aanv 500 bs; sla glas L10-19, zw 20-26, aanv 42.000 st. uien 9-30 aanv 10.000 kg; witlof II 340—270. II-HI 280—340, afw. 220—300, aanv. 2.000. Commonw Edlso 24% 24% Cons Edison 11% 11% Cont Cao 25% 26% Cont Oil 51% 52% Curtlss Wright 9% 9% Curtlss Wright A 20b 20% Dart Ind 21% 22% Deere and Co 40% 41% Eastman Kodak 81% 83% Exxon Dow Chemical Du Pont (El) 123% 102% 103% 76% 78% First Nat City 37V« 37% 37 37 I oiln 17 17 I 47% 46 24% 24% 42% 41% 20% 2U% Gen Electric Gen Funds Gen Motors Gen Publ- Utll Gun TeJ Tel Getty OlJ Gllette 37% 33% Gimbei Brothers 18% 18% Goodyear 1 and 28% 28% Gulf OU 20 19% Illinois Central Ind. 13% 13% instlco 7 7 int Bu6ln Mach !12%212% Intern Harvester 25% 26 Int Nick of Can 27% 27% Int Paper 46% 47% Int Tel 8c Tel 19% 20 Johns Manviile 20% 20% Ling Lemco Voug 16 16% LlttoD Ind 6% 6% Lockheed Alrcrai 7% 7% May Dep 6tores 38% 40'. McDonnel Dougi 11% 11% Mobl) OU Corp. 39% 39% ^ablsco Nat Cash Reg Nat Distillers Nat Gypsum Nat 8teel Nat Lead ind 31% 32% 28% 29% 16% 15% 12% 12% 41% 42% 15% 15% Pac Gas and El. Penn Central I Pepsion P' 'S Horige RCA Republic 8téel Reynolds Ind. 19% 19% 1% 2 64% 64% 38% 38-1» 53% 55% 43% 43% 100 97% 16% 16 34% 35% 55% 56% Allegheny Pow Akzona Am Standard Amsted Ind. 14% 15% 14% 16 13% 13% 54% 55% 13 12% Cerro -- Chase Select Pd 23.19 23.16 Columbia Gas 2626% Cominco 30% 30% Cont Telephone 11% 11 Fluor Corp 31% 31% Int Bank for Res Int Flav. Freg. 17.9017.90 Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger 15% 16% 23 23% 21% 22% Nat Can. NY Centr A North West R N Am PhUIpe Co Royal Dutch Peti 35% 35% Santa Fé Ind. 26% 27% Sears Roebuck 67 .68 Shell Oil 42% 43% Southern Co 10% 10% Southern Pacific 28% 30% Southern Rallw, 53 52% Texas Gulf 24% 25 Texas Inst 07% 111 Transamerlca 8% 8% Unilever 44% 45% Union Carbide 61% 62% Unl Royal 8% 8% United Aircraft 45 46% United Brands 4% 4 US Steel 61% 62% West Union Tel. 13% 13% Westinghouse S) 14% 14% Wool worth 15% 16% Occidental petr. 14% 14% Reliance Group 6% 6% Standard Brands 66% 67% Union Electr 10% 10% United Electr 5% 5% Ug Corp 12% 12% Western Bancorp 23 23%

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 19