Viel Coerver kiest voor Indonesië ageningen de tel kwijt GORSKI: 'T LIEFST SNEEUW Zuid Afrika niet uit Davis Cup Russen verslaan Tsjechen opnieuw Spanje gelijk tegen Roemenië ns Böhm ft winnen China wil weer terug Andre Dierickx tweede zege in de Waalse Pijl kr/KWARTET VRIJDAG 18 APRIL 1975 SPORT 15 ntract voor twee jaar geteken d na weigering van Westduitse trainerslicentie ize speciale verslaggever IRDAM Voor insiders was lang geen verrassing meer, .teren officiëel bekend werd et dat Wiel Coerver. de trai- n landskampioen Feyenoord. officiëel in dienst treedt Indonesische voetbalbond, nburger die lange tijd in ïeeft verkeer-' of hij de invi- ie hem in member van het aar bereikte zou accepteren, uiteindelijk toch de knoop ïakt, nadat hem gebleken it hij in West-Duitsland niet slag kon gaan. Fortuna lorf, dat serieus in Coerver eïnteresseerd, kreeg bij de itse voetbalbond nul op het toen heteen licentie voor erlander aanvroeg. De West voetbalbond erkent immers het 'grote' Duitse diploma, ons land alleen Jan Noter- jezit. tekende gisteren op de In- che ambassade te Den Haag bijzijn van de secretaris- al van de Indonesische voet- 1, de heer Pandelaki, een ct voor twee jaar. In Indo nesische kranten circuleerden en kele maanden geleden de berichten, dat Coerver tegen het vorstelijk salaris van twee ton per jaar in het ontwikkelingsland zijn werk zou gaan .verrichten. Wiel Coerver, die binnenkort 51 jaar wordt, zal als bondscoach de algehele supervisie krijgen van alle vertegenwoordigende teams. Hij zal zich tevens moeten bezighouden met het opleiden van trainers. Coerver zal in zijn werkzaamheden worden bijgestaan door Wim Hen driks, die al enkele maanden voor uit was gereisd om een begin te maken met het vier-jarenplan dat de Indonesische voetbalbond heeft opgezet. Binnen die termijn moet het voetbal in Indonesië populair worden gemaakt. Indonesië hoopt zich te kwalificeren, voor de Olym pische Spelen volgend jaar in Ca nada. Om zijn werkzaamheden in een op timale sfeer te kunnen uitoefenen zal Coerver zich vestigen in de nabijheid van het trainingskamp Salatiga, schitterend gelegen in de bergen van midden-Java waar 60 spelers van de Indonesische selek- tie zullen worden ondergebracht. Om de drie maanden zullen in dit riante oord ook een vijftigtal trai ners worden opgeleid. Gisteravond verklaarde Wiel Coerver dat hij bij sonder opgelucht was, dat alle for maliteiten voor zijn vertrek naar Indonesië nu zijn afgewerkt. 'Men heeft mij een schitterend huis aan geboden en men heeft er geen en kel bezwaar tegen dat mijn vrouw mee naar Indonesië afreist. Mijn zoon, die in Nederland blijft, is klaar met zijn studie dus daar hoef ik mij geen zorgen over te maken'. Coerver zei verder, dat hij bij zijn eerste oriënterende bezoek aan In donesië diep getroffen was door de hartelijkheid waarmee hij niet al leen door de autoriteiten maar ook door de bevolking was ontvangen. 'Aan alles kun je merken dat nie mand een wrok koestert tegen Ne derland. Tijdens de wereldkampi oenschappen voetbal stond ieder een, zo was mijn indruk, als één man achter Nederland. Een derge lijk enthousiasme heeft me gewel dig goed gedaan. Wat de taal be treft verwacht ik geen moeilijkhe den. De ouderen spreken nóg per fect Netherlands en het Maleisisch zal ik over een paar maanden wel onder de knie hebben'. De Feyenoord-trainer zegt, dat hij het aanbod nooit zou hebben geac cepteerd als hij louter belast was met het coachen van het nationale elftal. 'Wat ik nu ga doen is fan tastisch. Vooral de opleiding van trainers trekt me aan. Zij zullen zich later over de Indonesische dorpen erl steden verspreiden om het voetbal in hun land op een hoger plan te brengen. Natuurlijk zullen er niet direkt resultaten te constateren zijn, maar het feit dat het allemaal zo serieus wordt aan gepakt, moet op den duur vruchten afwerpen'. Wiel Coerver, die in 1964 het A- diploma behaalde met een cijfer lijst die nog nimmer is geëvenaard, was achtereenvolgens trainer bij Róda JC. Sparta, NEC en Feyen oord. Overal waar hij werkte lag hij regelmatig in de clinch met be stuursleden. Bij Sparta, dat hij vier jaar onder zijn: hoede heeft gehad, werd hij zelfs op grond van gebrek aan psychologische kwaliteiten hal verwege het laatste seizoen aan de kant gezet. Zijn dienstverband bij Feyenoord, dat hij vorig seizoen naar het kampioenschap stuwde (bovendien wonnen de Rotterdam mers onder Coerver de UEFA-Cup), heeft een aaneenschakeling van in cidenten opgeleverd met de be leidsgroep betaald voetbal van de Rotterdammers. De Limburger die van zijn hart geenszins een .moord kuil wenst te maken, ageerde fel tegen het aankoopbeleid en de me dische begeleiding. De verhouding tussen trainer en clubleiding is al maanden zodanig vertroebeld dat er van communicatie geen sprake meer is. Vorige week is op instigatie van hét bestuurslid Fred Blanke- meijer nog een poging gedaan Coerver van zijn taak te ontheffen. Door toedoen van de Spelersraad, die met uitzondering van Dick Schneider het voorstel verwierp, mislukte het snode plan van Blan- kemeijer. Het vakmanschap van Coerver wordt ook bij zijn tegenstanders door niemand aangevochten. Zijn loslippigheid heeft de Limburger meermalen ongewild in moeilijke situaties gebracht. Telkens weer be loofde hij zijn werkgever beter schap, maar even zoveel keren ging het weer mis. Bij Feyenoord heeft men Coerver al heel snel laten zwemmen. De Limburger voelde zich vooral de laatste maanden doodongelükkig. Gistermorgen op het strand van Hoek van Holland, heeft hij de Feyenoorders tijdens een looptrai ning van zijn beslissing naar Indo nesië .te vertrekken op de hoogte gebracht. 'Ik heb er ook voor ge zorgd dat niemand de kans kreeg naar de telefoon te rennen om het Vrije Volk of het Rotterdams Nieuwsblad te bellen. Die kranten hebben me kapot willen schrijven maar het is ze niet gelukt'. Het zal straks bij Feyenoord wanneer Wiel Coerver is vertrokken, heel rustig worden aan het voetbalfront in Rotterdam. RICHARD MATTHIJSSE MADRID Spanje heeft gistera vond in een met 100.000 toeschou wers gevuld Berna beu -stadion in Madrid met 1—1 gelijkgespeeld te gen Roemenië. Het was een wed strijd uit groep 4 van de voorron den van het Europees landenkam- pioenschap. Spanje leidde bij de rust door een doelpunt van Velaz quez. Hij scoorde al in de zesde minuut met een schot van 20 meter afstand. Hoewel Spanje het duel grotendeels beheerde, slaagden de Zuideuropeanen er niet in een be slissende voorsprong te nemen. In de 24ste minuut van de tweede helft kwam Roemenië zelfs op gelij ke hoogte. Na een rush passeerde invaller Crisan de laatste Spaanse verdediger en scoorde onder de uit lopende doelman Tiribar door. Stand in groep 4 Spanje Roemenië Schotland Denemarken 4 2 2 0 6 6-4 2 0 2 0 2 1-1 2 0 1112-3 2 0 1111-2 Op 11 mei wordt de wedstrijd Roe- menië-Denemarken gespeeld. [5 Korbach na geel voor Ooms: Berrevoets heeft sii revanche speciale verslaggever TGEN Behalve de uitschakeling voor de eindstrijd ;t toernooi om de KNVB-beker, leed Wageningen woensdag- in het Utrechtse stadion Galgenwaard nóg een verlies. Ooms liep in het begin van de tweede helft tegen van arbiter Gerrit Berrevoets op en hoewel Wagenin-. m voorbaat al aankondigde ook deze zaak weer mondeling an(#e tuchtcommissie van de KNVB te laten behandelen het vel als vaststaand worden aangenomen, dat hij door het ilen van Aad Mansveld de volgende week geschorst langs it moet toekijken. Die gele kaart komt Wageningen in deze kritische periode van de eredi visiecompetitie zéér ongelegen. Had, volgens Wageningens oefen- meester Frits Korbach, ook niet mogen vallen. Vóór het bekerduel doordrong hij zijn spelers van de noodzaak van dat geel verschoond te blijven. Nu, na de uitschakeling én het gevallen geel, zegt hij: 'Be lachelijk, dat Ooms die gele kaart kreeg. Het was niet alleen zijn eer ste overtreding in deze wedstrijd, maar de overtreding was zeker niet zwaarder dan die van Aad Mans veld in de eerste helft tegen Van Ossenbruggen. Toen volgde géén geel voor de Hagenaar. Ik kan het niet anders zien, dan dat Berre voets zijn revanché heeft genomen. Hij was gepikeerd omdat Wagenin gen een gele kaart van Wellerdieck voor had laten komen. M'n goede naam gaat er aan, zei hij toen tijdens die behandeling in Zeist. Dat heeft hij nu dan goed gemaakt. Maar hij zal nu weer naar Zeist moeten komen. We gooien dit weer mondeling voor de tuchtcommissie'. UITLOKKEN Frits Korbachs verontwaardiging over Ooms' geel is niet terecht. Afgezien natuurlijk van het feit, dat het er in het geheel niet toe doet of de gele kaart na de eerste of tiende overtreding volgt, lokt het type voetbal van Wageningen gele kaarten als het ware uit. Korbachs reactie op de vraag de hoeveelste kaart het dit seizoen al is, zegt wat dat betreft trouwens ook genoeg. Die reactie: 'Ik heb vroeger altijd maar tot twaalf geteld. Daarna raakte ik de tel kwijt. Ik ben nu de tel kwijt, dus zal het aantal kaarten wel om en nabij die twaalf zijn'. Wageningen is in ieder geval de negatief uitspringende topscorer in het geel in de eredivisie. Een ver schijnsel, dat niet alleen op reke ning kan worden geschoven van soms inderdaad wel eens miskleu nende scheidsrechters. Week-in- week-uit trouwens was en is er nog steeds de nodige kritiek op Wage ningens te harde spel te lezen. Kri- JARDEN Hans Böhm is één ronde te spelen in het schaakkampioenschap die titelverdediger Jan nog van een nieuw triomf louden. Böhm vervolgde gds- izijn overwinningenreeks te- dkampioen Van den Ster- i nam mede omdat Timman 4rtij tegen Van Dop afbrak, leiding over. Hij staat nu punt voor. n tiende ronde: —Ree V4 EnklaarDu Chat- VogelBorra afg.; Van Dop K afg.HartochDleks afg.Böhm fcr Sterren 10. len partij negende ronde: Van der •-Hartoch 01; Börm 10 ronden: 8"£: 2. Timman 8 en 1 afg.: 3. 6 en 1 afg.; 4. Ree 6; 5 Schouten klaar 7-3. Dieks en Vogel 4 9. Du Chattel 3»4: ll. Van der 2\i: 12. Van Dop 2 en 1 afg. Böhm Schouten, ronde: e7e5, 2. Pgl—r3. Pb8—c6, 3. 87—a6. 4. Lb5xc6, d7xc6, 5. 0—0, 6. d2d4, e5xd4, 7. 'Pf3xd4. 8. Lel—e3. g7g5. 9. Ddl—h5, 10. Pbl—d2, Lf8g7. 11. c2—c3, 12. Pd4f5, Pe7xf5. 13. e4xf5, 0— Pd2—e4. Dd6—d5, 15. f2—f3. i6. Tfl—dl. Ddög8. 17. Pe4xc5, 18. f3f4. Kc8b8. 19. a2—a4, 20. Talxdl. Gg8c8. 21. Dhó— -e8. 22. Df7xe8. Th8xe8, 23. Kgl— h6, 24. Tdl—<15, Lf5c8, 25. a4— 84, 26. b2b4, f6—fó. 27. Le3— —f8, 28. Pc5d7f, Lc8xd7, 29. I Lf8d6. 30. g2g3. Te8—f8. 31. c7c5, 32. b4xc5. Ld6cl. 33. ml Lc7xa5, 34. Kf2—e3. La5c7, 35. Kb8c8, 36. Kd3c4, Tf8—f7. -5—d5. Kc8d7, 38. Ld4e5. a6— oc6t. b7xc6. 40. Th6xc6. Lc7xe5, 5, Tf7—h7. 42. e5e6t. Kd7—d8. -d6. Th7—a7. 44. Tc6—b6. Ta7— 3c4, Kd8e8, 46. c4cö. Zwart t op. n BAL Uitslagen basketbal heren: eredivisie (kampi- Punch-EBBC 117—95. >-Llons 88—97, BS Leiden-RZ na verlenging, eindstand oor- ,jijk 8383). Dames, eredivisie 0j enspoule)Landlust-Wlls- -^4—58. >F. VIJFKAMP De Neder- enWulder heeft na de eerste twee en van de internationale mo- jfkamp ln.D Boscenh de lei- het algemeen klassement. Hij zwemmen, de 300 meter vrije eindigde bij het paardrijden, b. Winnaar werd hier de Brit Tom Okker heeft zich ge- voor de halve finale van het »f tennistoernooi (groene n Johannesburg. De Nederlan- loeg in zijn kwarteindstrijd wzeelander Onny Parun in s: 7—5, 4—6. 7—6. Arthur e tot dusver de meeste toer- ln de groene groep heeft ge- waaronder dat in Rotterdam, verrassend van de Zuldafrl- "ew McMillan, die zowel zijn backhand met twee handen -6, 6—3, 36. L in hun eerste voorron- ijd in het Olympisch voet- talooi zijn de Westduitse ama- lelefeld niet verder geko- een gelijkspel tegen Spanje: ltblinker ln het door 6.000 iwers bijgewoonde duel was hse doelman Pedro Artola. De stond onder leiding van Gemert. L Anderlecht Is een punt n op RWD Molenbeek aan de i de Belgische eerste divisie, ht versloeg Dlest met 32, olenbeek kwam bij Beringen der dan een gelijkspel0—0. Q 34e speeldag; Anderlecht- —2, Cerkel Brugge-Beerschot Antwerp-Charleroi 31, Ller- C Mechelen 01. Montlgny- ag 01. Ostende-Club Brugge flngen-RWD Molenbeek 0—0, Lulk-Berchem 11. Loke- Lulk 23. Waregem-Beveren "r0. Stand aan de kop: 1. Jlenbeek 53 punten, 2. Ander- 3. FC Antwerp en Club 'L Dynamo Kiev, de tegen- van PSV ln het toernooi om >Pa Cup II (bekerwinnaars de eerste divisie van de ie competitie de uitwedstrijd ostov met 02 gewonnen. FRITS KORBACH tiek, waarop Frits Korbach en ma nager Joop Boekhorst aan het be gin van de competitie, met toen nog slechts twee gele kaarten, rea geerden met 'kijk eens naar de overtredingen die Ajax en Feyen oord maken; die worden vaak hele maal niet bestraft'. En ook: 'Qua hfyrdheid spelen we niets anders dan we in de eerste divisie deden. Dat FC Twente en PSV bij ons een punt verliezen (en zelfs voor de beker verloren) ligt niet aan nij. Feyenoord en Ajax spelen in mijn ogen net zo hard als wageningen'. En ook, toen ingaand op de met 3- 1 verloren, maar goed gespeelde vergoeden. Een inzet, die evenwel óók over de grens van de sportivi teit gaat. Uitlatingen als 'schoppers' en 'kamikaze-piloten' zijn er dit seizoen óok voor Wageningen gebe zigd. Tot groot verdriet van Kor bach, die op zijn beurt zegt 'dat wie bang is voor Wageningen. maar een krantenwijk moet nemen. Dan hoef je', aldus voetbaltrainer Korbach, 'alleen maar te zorgen dat je niet van de trappen dondert'. En ten slotte ook: 'Wageningen komt spel- technisch tekort, dat is een gege ven. Als we dan nog lief doen ook. dan suizen we binnen de kortste keren uit de eredivisie'. Wageningen en trainer Frits Kor bach hoopten na een qua- resultaten 'relatief niet onbevredigende sei zoen-start' het eerste eredivisiejaar zonder al te veel problemen door te komen. Die hoop is een blik op de standenlijst leert het maar ZEIST (ANP) FC Den Haag-speler Cees Storm is door de strafcommlssle van de KNVB voor drie wedstrijden ge- sohorst. Bovendien werd hem een boete van f 125 opgelegd. Hij werd afgelopen zaterdag tijdens de wedstrijd Feyenoord C-FC Den Haag C uit het veld gestuurd. De overige straffen zijn: FC Den Haag: J. Quelhorst een wedstrijd en 125 gulden: FC Den Bosch: A. Bruur- mij een wedstrijd en 125 gulden: SC Cambuur: K. Duker twee wedstrijden en één voorwaardelijk. FC Groningen:P. Eimers twee wedstrijden en 150 gulden: FC VW: J. Hermans een wedstrijd en 125 gulden: Roda JC: D. Advocaat een wedstrijd en 250 gulden: Excelsior: J. van den Berg een wedstrijd en 100 gul den; Ajax: E. Kraal een wedstrijd en een voorwaardelijk. gedeeltelijk bewaarheid. Twee pun ten scheiden Wageningen van de hekkesluiters in de eredivisie, Haarlem en NAC. Het onstuimige Wageningse voetbal is voor de meeste tegenstanders allang geen verrassing meer. Den Haags trainer Vujadin Boskov bijvoorbeeld: 'Wa geningen slaat het middenveld ei genlijk over. Een lange trap naar voren beheerst het spel. Als je je daar op instelt door achterin geen risico's te nemen, schakel je het gevaar voor een groot deel uit' MüNCHEN (SID) Het dagelijks bestuur van de Internationale Lawn Tennis'Federatie (ILTF) heeft tijdens een zitting in München een Indiaas verzoek om Zuid-Afrika uit te sluiten van deelneming aan het toernooi om de Davis Cup afgestemd. Vorig jaar won Zuid-Afrika de tennistrofee zonder te spelen, omdat India niet aantrad uit protest tegen de apartheidspolitiek. Ook dit jaar heeft een aantal landen reeds aangekondigd niet tegen Zuid-Afrika te zullen aantreden. Wereldtitel ijshockey geprolongeerd DUSSELDORP De Sowjet-Unie heeft zijn wereldtitel ijshockey geprolongeerd. De Russen wonnen in Dusseldorp ook de tweede wedstrijd tegen Tsjechoslowakije, dat als tweede stond geklas seerd. De Russen zegevierden met 4—1. De periodestanden: 10, 1—1, 2—0. wedstrijd tegen Ajax-uit: 'Iedereen vond ons grandioos voetballen. Ik- zélf was boos, omdat ik geen pun ten kon meenemen. Als ik daarna nóg tien keer zo goed had gespeeld, dan hadden we na elf wedstrijden precies nul punten gehad. Nu had den we er negen en dat is het enige criterium'. 'SCHOPPEN' Punten het enige criterium. Voor dat resultaat moet bij Wageningen alles wijken. Is er en het zij gezegd een enorme inzet die het ook 'door Korbach onderkende ge brek aan werkelijke kwaliteit moet GEVOLGEN? Wageningen staat voor een moei lijk competitieslot. Met daarin con frontaties met Roda JC en Go Ahead uit en Feyenoord en FC Utrecht thuis. Over die competitietoekomst zegt Korbach: 'Wat kan je daar van zeggen? Heeft het verloren be kerduel gevolgen? Is het een opste ker omdat het qua spel redelijk was en men ons de morele overwin naars noemt? Aan de andere kant: hebben we teveel kracht gebruikt? Wat is het gevolg van het geel voor Ooms? Ik neem aan dat we hun tegen Feyenoord wel zullen moeten missen'. Het is de veertiende keer dat de Russen de hoogste eer opeisten. Ruim 10.000 toeschouwers waren getuige van de strijd, die aanvan kelijk bijzonder enerverend was. De Tsjechen, die drie keer de titel behaalden, bleken hun zenuwen al lerminst de baas. Koelbloedig daar entegen vingen de Russen het ope ningsoffensief van hun tegenstan ders op. Hun snelle uitvallen waren bijzonder gevaarlijk. De Tsjechen die in de eerste wedstrijd met 25 ten onder waren gegaan, moesten deze ontmoeting winnen om 'n kans op de titel te behouden. De psychi sche druk was echter duidelijk te zwaar. Toch duurde het nog tot het einde van de eerste periode voordat Petrov de Russen de leiding kon geven. LAUSANNE (Reuter) China heeft een verzoek ingediend om te worden toegelaten tot de Olympi sche beweging, zodat het land weer zou kunnen meedoen aan de Olym pische Spelen. Een woordvoerder van het Internationaal Olympiwch Comité heeft dit in Lausanne be kend gemaakt. Tegelijk met de aanvraag voor het (hernieuwde) lidmaatschap kwam evenwel de eis dat Taiwan wordt uitgesloten. Deze vraagstukken zullen op het IOC- congres, dat op 21 mei in Lausanne begin worden behandeld. De Volksrepubliek China (Commu nistisch China) trok zich in 1957, aan de vooravond van de Olympi sche Spelen in Melbourne om poli tieke redenen terug uit de Olympi sche beweging. Sindsdien hebben aan de Spelen steeds vertegenwoor digende ploegen deelgenomen van nationalistisch China (Taiwan). Italië heeft de beste kansen in Rome' WARSCHAU Kazemierz Gorski, de coach van het nationale Poolse voetbalelftal, verwacht dat zijn ploeg niet bij voorbaat kansloos is. wanneer zaterdag in een hope lijk kouder Rome zal moeten aan treden tegen Italië in de voorron dewedstrijd voor het Europees kampioenschap in groep 5. de groep waarin ook Nederland en Finland zijn ingedeeld. 'Het weer', voorspelde Gorski, 'zal in deze wedstrijd een belangrijke rol spe len'. Hij deed deze voorspelling in het trainingskamp van zijn selec tie in de juist buiten Warschau gelegen militaire academie van Rembertow. Een trainingskamp, dat door Gorski overigens speciaal was verkozen voor de rust (geen opdringerige fans) en dat de journalisten slechts met een spe ciale militaire pas konden berei ken. Gorski als weerman in dat trainingskamp: 'Wanneer het warmer dan 20 graden zal zijn in Rome, wordt het voor mijn ploeg een moeilike opgave. De overgang van het koude Polen naar het warme Rome wordt dan waar schijnlijk te groot'. Het is de laatste weken in Polen bitter koud geweest en ook de laatste oefenwedstrijd van Gors- ki's manschappen tegen Valencia, op 13 april in Plock gespeeld, vond onder winters e omstandig heden plaats: harde wind en sneeuw. Gorski over de verrich tingen van zijn toen met 3—0 winnende ploeg: 'Mijn team speelde iets minder dan goed'. En aanvullend: 'Ook de andere oe fenwedstrijd, tegen de Verenigde Staten, werd eind maart fn Poz- nan tijdens hevige sneeuwstor men gespeeld. Toen werd met 7 0 gewonnen. Wij zijn, wanneer de omstandigheden in Italië inder daad slecht zouden zijn, waar schijnlijk wel in het- voordeel'. Kazemierz Gorski was tegelijk echter ook realist. 'We hebben', zei hij, 'in dit eerste kwalificatie duel minder kansen dan Italië. 'Maar zoiets zegt natuurlijk ook" niet alles. Record LONDEN De vijf doelpunten, die Newcastle Uniteds middenvel der Malcolm MacDonald woens dagavond in het Londense Wem- bley-stadion tegen Cyprus scoor den, betekenden een nieuw record in de geschiedenis van het Engel se voetbal. 'Super Mac' was daar mee de eerste Brit, die tijdens een interland voor deze produktie te kende. Het oude record stond op vier doelpunten. Dat record was in handen van Dennis Wilshaw. Hij leverde zijn prestatie tijdens een interland tussen Engeland en Schotland in 1955. Voor de statis tici: Malcolm MacDonal d kopte woensdagavond vier keer en schop te één keer raak. Grabowski FRANKFURT Jürgen Grabows ki blijft nog drie jaar bij Ein- tracht Frankfurt. Donderdag te kende de 31-jarige ex-internatio nal een contract, dat hem voor nog drie jaar aan de Bundesliga- club bindt. Grabowski maakte deel pit van het Duitse -team, dat vorig jaar de wereldtitel won. Pele ROME Edson Arantes do Na- scimento, beter bekend als Pele, de Braziliaanse voetbalster die zich uit de wedstrijdsport terugge trokken heeft, voert besprekingen met vertegenwoordigers van de voetbalclub Cosmos uit New York over een eventuele come-back. Hij achtte echter tegelijk deze come-baclr niet waarschijnlijk. Tegenover journalisten in Rome verklaarde Pele dat het team uit New York hem een drie-jarig contract wil aanbieden, waarbij hij vijf maanden per jaar zou moeten spelen. 'Het idee om zo lang naar de Verenigde Staten te moeten, trekt me bepaald niet aan', zei Pele. 'En als ze me willen hebben, zullen ze heel wat geld op tafel moeten leggen. 'Hij noemde geen bedrag. Pele maakte echter duidelijk dat de qnderhandelingen nog lang niet in het eindstadium zijn. Hij zei dat hij de eerstkomende dagen nog een ontmoeting in Europa zal hebben met vertegenwoordigers van de club om verder te onder handelen. FC Magdeburg OOST-BERLIJN Hans Joachim Streich van Hansen Rostock zal volgend jaar voor FC Magdenburg uitkomen. De 25-jarige Streich speelde veertig maal voor het Oostduitse elftal en scoorde twin tig doelpunten. FC Magdeburg be schikt ook al over de internatio nals Martin Hoffmann en Jürgen Sparwasser in de aarivalsllnie. Steeds sterker werd dé druk van de Russen, die kort na het begin van de tweede speeltijd door Loetsjenko uitliep tot 20. De strijd was toen in feite al beslist. De Tsjechen zouden immers, gezien hun neder laag met drie treffers verschil in de eerste wedstrijd, vijf maal doel moeten treffen om naast hun te genstanders te komen. Ze zagen de onmogelijkheid daarvan maar al te zeer in en namen niet meer risico's dan hoogstnoodzakelijk was. Novak kon de ploeg tot 12 terug bren gen. Verder kwamen de Tsjechen echter niet. Viktor Tsjalimov zorgde in de derde periode voor de K.O. Met twee tref fers binnen drie minuten bepaalde hij de eindstand op 41. Boris Koelagin, chef-trainer van de Rus sische ploeg, straalde toen zijn spe lers het ijs verlieten. "Wij zijn nog steeds de besten ter wereld', was zijn commentaar. "We behoeven niemand te vrezen'. vSowJet Unie9 9 0 O 18 77—19 Tsjechoslowakije 9 7 0 2 14 5315 Zweden 8 5 0 3 10 46—19 Finland 8 4 0 4 8 3328 Polen 9 1 0 8 2 13—76 Ver. Staten 9 0 0 9 0 20—79 VERVIERS (Belga/ANP) Voor de tweede keer in zijn loopbaan is de Belg André Dierickx winnaar ge worden van de Waalse Pijl, een klassieke wegwedstrijd voor be roepsrenners in de Ardennen. De 28-jarige Belg, rekende in de slot fase af met uitsluitend landgeno ten. Hij was op vijftig kilometer van de finish in Verviers (waar hij ook was gestart voor de 225 kilome ter) attent bij de ontsnapping van Merckx, Roger de Vlaeminck, Maer- tens en Verbeeck, zag achtervolgens Maertens en De Vlaèmlnck afvallen en wees in de sprint Merckx en Verbeeck terug. Ondanks ^ijn nederlaag (de derde in vijf dagen) was toch Eddy Merckx weer de grote man in deze koers. Hij leverde tijdens de beslis sende ontsnapping de ene kracht sinspanning na de andere, steeds op de hellingen van de Ardennen- heuvels. Maar Merckx, tot zondag (Parijs-Roubalx) heerser in de voorjaarsklassiekers, raakte zijn be lagers ditmaal biet kwijt, met uit zondering van Freddy Maertens, die onverwacht afhaakte, en Roger de Vlaeminck, zondag sprintwinnaar van Parijs-Roubaix - die terugviel wegens kramp. Evenals zondag zette Merckx de sprint er in. Hij werd gepasseerd door André Dierickx, die in de laat ste meters de furieuze aanval van de Frans Verbeeck (34) afsloeg. Verbeeck bleef wel voor op Eddy Merckx, die na zijn tweede plaat sen in Parijs-Roubaix en Luik-- Ligny (dinsdag ook al achter Die rickx) opnieuw een plaatsje zakte. De Nederlandse renners heben in de 39e editie van de Waalse Pijl geen hoofdrol kunnen spelen, al eindigde een aantal redr- lijk 'van voren'. Knetemann (zesde op 1.51) en Zoetemelk (achtste op 2.29) wisten het peloton nog zeer ruim voor te blijven en Karstens eindigde in de sprint van de grote groep achter de rappe Walter Planckaert als elfde op 7.02.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 15