Scheepswerf-monteur in 'Muziek-Mozaïek' KOLONISTEN IN MINNESOTA Allemaal op de fiets Radio en televisieprogramma's - - - ^isS U mm mm- %y&. Even puzzelen Lee Towers zingt nostalgische jazz Resten Romeinse legerplaats in Wierden gevonden Middelmatig Minder vrouwen lieten in 1974 abortus plegen Weer vertrouwensarts kindermishandeling TROUW KWARTET VRIJDAG 11 APRIL 1975 ^®^SsA SS door Riet Diemer SLIKKERVEER Als Leen Huyzer, onderhoudsmonteur bij een Rotterdamse scheepswerf, van avond in Willem Duys' 'Muziek Mozaïek' optreed t heet hij Lee Towers en krijgt hij van Duys de verzekering mee, dat hij alles in zich heeft om een internationale carrière op te bouwen op jazz- gebied. Zondagochtend kondigde hij hem al in 'Muziek Mozaïek' voor de radio aan met een reeks superlatieven. Leen Huyzer: Toen lk luisterde dacht ik. Nou dat moet wel wat zijn, want ik wist niet dat het over mij ging. Ik heb toen ik daarachter kwam bliksemsnel een bandje op gezet'. Dat wordt nu afgedraaid in zijn flat in Slikkerveer onder de rook van de Maasstad. 'Jazz-muzi- kanten zijn volkomen gek met hem. Hij zingt en swingt echt Ame rikaans. Hij werkt samen met de beste muzikanten', aldus ongeveer Duys' lof. Leen beziet de situatie heel nuch ter: 'Als iemand zegt: je kunt over een sloot springen en je denkt zelf van niet. dan zit het er niet in. Maar van niemand kun je zo'n grote promotie krijgen als van Duys. Maar de tijd moet leren of het uitkomt. Al lijkt het erop, zoals het nu gaat. dat er een prof-carriè re inzit'. Zijn andere promotor en ontdekker is Wil Hordijk, jazz-liefhebber. die voor zijn plezier een plaat liet ma ken met nostalgische jazz-muziek uit de vooroorlogse jaren. Musici van naam deden daaraan mee, zo als pianist Paul Ruys, violist FTans van Bergen, gitarist Wim Over- gaauw en saxofonist Rudi Brink, terwijl Mat Matthews voor de ar rangementen zorgde. Toen moest er nog een zanger bij komen en de keus viel op de 29- jaar oude Lee Towers, gehuwd en vader van vier kinderen. Zelf is hij er nog van onder de indruk: 'De beste jongens van Nederland waren al bij elkaar en het klikte tussen ons. Neem een arrangeur als Mat Matthews, hij is een Amerikaan van Hollandse afkomst. Voor films van Sinatra heeft hij de aarange- menten verzorgd. Paul Ruys wordt wel de witte neger genoemd. Als die wat in je ziet kun je zonder meer aannemen dat het goed zit'. 'Deze nostalgische jazz-muziek vin den we zelf ontzettend fijn. Samen zijn we tot optimale prestaties ge komen. Harpen, fluiten, contrabas sen. alles kwam er bij het Residen tie-Orkest. Het is een hele dure opname geworden' VSOP De plaat gaat VSOP heten. Dat staat op etiketten van hele dure wijnsoorten, mkar in dit geval be tekent het: Very Superior Old Pals, en dat slaat op de beste oude ka meraden. Over twee maanden is de plaat in de winkel verkrijgbaar. Een paar jaar geleden maakte Leen zijn eerste singeltjes met Hollands populair repertoire, samen met de groep Drifting Five, waarmee hij nog steeds optreedt. 'Ik heb toen altijd Len Hauser geheten'. De naam Lee Towers heeft hij ont leend aan de torenkranen op de werf. met welks wel en wee hij zich dagelijks bezighoudt. Overigens is Leen wel vertrouwd met het opnemen van banden. Het meeste heeft hij te danken aan zijn Vriend Joop Veenendaal, die hem altijd belangeloos heeft laten op treden in zijn'studio's om banden (ADVERTENTIE) Fietsen, due keer daags Vraag het maar aan uw dokter' 01 lees er over in "Fit door fietsen". een boekje van de stichting: (iets! Vol adviezen, tips, trim- en trainingsschema's om u weer helemaal tit te fietsen. Te bestellen door overma king van 16,20 (incl.btw en verzendkosten) op postgiro 234567 tnv stichting: liets!. A'dam. Vermeld svp Tit door fietsen Lee Towers thuis bij zijn eigen opname van zijn eigen versie van Sunny Boy. heb wel altijd min of meer gehoopt dat ik vroeg of laat ontdekt zou worden als zanger. Maar je moet een kruiwagen hebben. Je moet niet vergeten dat je in de muziek- bussiness opbokst tegen de geves tigde orde en de commercie. Die kruiwagen heeft hij nu gevonden in Wil Hordijk, die voor vijf jaar een contract met hem heeft afgesloten. 'En je moet een kans krijgen'. Die is er vanavond met een live-optre den in Willem Duys' 'Muziek Mo- zaiek'. Leen Huyzer: Het lijkt dat er een prof-carrière inzit met orkestbegeleiding in te zingen. Bijvoorbeeld veel van Burt Bacha- rach. Dat heeft uiteindelijk voor de doorbraak naar de grote jazz ge zorgd. 'Zo'n opname als bij Vee nendaal kost per uur zo'n vijf tot zeshonderd gulden Ik kreeg het voor niets, omdat hij het zonde vond dat er niets met mijn stem gebeurde'. Voor de lol Leen zingt al vanaf zijn vijftiende. 'Ik was toen machinebankwerker. Met een orkestje van vrienden en een versterkertje werkten we voor de lol. Ik heb nooit les gehad, maar ik ben altijd tot nu toe blijven zingen. We zijn opgetreden op per- soneelsavondjes. feestavonden met dansorkest'. Hij is in het bezit van een groot stembereik: vier oktav&n. Een imitatie van de stem van Iwan ReÖrow is dan ook niet te moeilijk voor hem. Hij heeft alle stijlen van moderne muziek gezongen, zoals soul. pop en jazz. Hoewel dat laatste hem het meest trekt is het niet altijd moge lijk te doen op feestavonden Frank Sinatra is voor hem als zanger wel de grote man. Er zijn stapels platen van hem in huis. Zijn stem wordt wel vergeleken met die van Sina tra. maar ook met Tom Jones of Sammy Davis. Het maakt Leen zelf niet veel uit 'Met zoveel soorten krijg je tcch iets eigens'. Waarom Willem Duys hem afgelo pen zondag de sterkste man van de Rotterdamse haven noemde is Leen niet helemaal duidelijk. Maar mis schien heeft dat te maken met zijn lengte: 1.86 terwijl hij twee maal judokampioen is geweest van Zuid- Holland. half-zwaar gewicht. Leen: Tk ben nooit met tegenzin naar mijn werk gegaan, maar ik Van een verslaggever WOERDEN —Archeologen van de katholieke universiteit in Nijmegen onder leiding van prof. dr. Joh. K. Ilaalebos hebben bij opgravingen op het terrein van de kazerne in Woerden vondsten gedaan die erop wijzen dat op die plaats omstreeks het begin van onze jaartelling een Romeinse le gerplaats gelegen heeft. De kazerne wordt verboud tot politiebureau. Er zijn al eer der voorwerpen uit de Ro meinse tijd gevonden: dak pannen. stempels, aardewerk, slingerkogels en munten. De legerplaats moet volgens de archeologen uit omstreeks zestig na Christus dateren. ADVERTENTIEI o METZLER- bril: ieders oogmerk! Binnen de mij om druktechnische redenen toegemeten tijd heeft zich donderdagavond op de televisie weinig afgespeeld dat een kritische beschouwing waard is. Steeds vaker gebeurt het dat de pro gramma's worden samengesteld uit middelmatigheden. Een ris voordelig aangekochte buiten landse produkties met slechts hier en daar wat eigen werk. maar zelden iets dat er echt uitspringt. Nu wordt wel beweerd dat de massa dit verlangt. Dat kan slechts voor een deel waar zijn. want het zijn niet uitsluitend de beter gesitueerden en de meer elitairen die graag eens iets op minder oppervlakkig niveau willen zien. Ik neem zelf regelmatig steekproeven en ik heb daarvoor een methode ontdekt die feilloos werk. De vlotste manier om met onbekende mensen aan de praat te raken is je in hun buurt regelmatig te vertonen met een hond. Het vragen naar zijn ras en naam blijkt vaak een voorwendsel te zijn om een gesprek aan te knopen. Men wil dan iets kwijt. Het kost heel weinig moeite om de televisie ter sprake te brengen, een ding immers, dat in het leven van veel naam communicatie hunkerende mensen een grote rol speelt. En dikwijls krijg ik dan te horen: 'Er ls de laatste tijd niet veel meer aan'. Men kan natuurlijk aanvoeren dat er een verzadiging optreedt. Dat zal ook wel waar zijn. maar. al weer slechts ten dele. Voor het andere deel zal het te wijten zijn aan de geringere mate waarin men zich door televisieprogramma's aangesproken voelt. Omdat er aan die programma's misschien iets mankeert. Omdat ze gewoon niet goed genoeg zijn. Weet u. wat ik nou interessant zou hebben gevonden voor een keer? Dat op een redelijke tijd achter Henk van der Meydens babbeltje met oud-minister Luns een gesprek zou zijn gevolgd van de heer Luns met de journalist Brugsma. Niet om TROS en NOS te zien samenwerken, maar om het verschil in benade ringsniveau te beleven. Wat onher roepelijk zou leiden tot een kwaliteitsniveau van het gesprek zelf. De secretaris-generaal van de NAVO scheen dat aan te voelen, want hij zei dat Van der Meyden beslist niet mag denken dat zijn leven zich op dit oppervlakkig niveau' afspeelt. Eerlijkheidshalve dient hier te wor den opgemerkt, dat de heer Luns dit gevaar vooraf onder ogen heeft kun nen zien. Want hij moet hebben ge weten dat TV-Privé dichter in de buurt komt van de roddel dan van een diepgaand analyserend gesprek. Overigens moet ik toegeven dat Van der Meyden door zijn aanpak een aantal informaties op het algemeen menselijk vlak wist los te branden. Maar op de gebieden waarop de werkelijke interesses van de heer Luns liggen, heeft hij kansen op markante uitspraken onibenut ge- 160. Een hongerige Janux Paxse en zijn vrouw stonden even later voor de toonbank van een broodjeswin keltje. Ze lieten zich daarbij niet kennen, schrokten met een formi dabele ongemanierdheid het nodige naar binnen en ze gingen zelfs zó snel te werk. dat het dienstertje de twee eters bijna niet kon bijhou den. Vrouw Paxse metselde de eet bare waar stevig aan elkaar door het rijkelijk met kommetjes koffie te overgieten en ze was van me ning. dat ze zich daarbij echt wel als een dame gedroeg. En nu we dan tóch over koffie hebben, er werd die avond ook nog ergens anders koffie gedronken. Ook nog wel iets anders dan koffie natuur lijk. maar da&r gaat het niet om. Dit vond dan op dat zelfde uur plaats te Rijkhuyzen, in het welbe kende etablissement, dat naar de fraaie naam 'Het Wapen van Rijk huyzen' luisterde. Héél wat bekende en onbekende bodybuilders waren daar samengekomen en er werden felle debatten gevoerd over de te volgen gedragslijn. Sommige lieden, die van drastische maatregelen hielden, gaven te kennen, dat men de burgemeester en Janus het beste met behulp van stevige knuppels het dorp uit kon slaan. Daarbij moest men dan vooral niet verge ten het schurkachtige tweetal te beroven van al hun aardse goede ren, dewelke prachtig dienst kon den doen als brandstof voor een groot vreugdevuur... 'Jao!' brul de boer Knolle en hij balde een hand tot een vuist ter grote van een flinke ham. 'Jao! Ik steek ze an de riek en hun huuzen motten in de brand!' Maar de wa" mer ingestelde dorpelingen van oordeell, dat men het eigenlijk niet in eigen mocht nemen. 'Denk er ni jongens.' zei smidje Verholei manend, 'dat staat de wet ni We mogen pas iets doen werkelijk een reden of een o voor is.' 'Dan kun je lang ten.' brulde de oppositie strij< 'De burgemeester kijkt wel i te doen dat ons zou opzwep openlijk verzet.' 'Jao.' boer Knolle nogmaals. 'We zelf beginnen, de huuzen brand en de mensen an de ri En de enige die zich van hete disputen niets aant.ro] Plu to. de slomeh ond van Arii hout. de drogist. Die hond de grond en sliep. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN laten. TON HYDRA Radio vandaag Speciaal DEN HAAG In 1974 hebben on geveer twaalfduizend Nederlandse vrouwen een poliklinische abortus ondergaan. Dit blijkt uit de perma nente medische registratie van de veertien Nederlandse abortus poli klinieken. Het jaarcijfer voor 1974 houdt een daling van twintig procent ten op zichte van 1973 in toen ongeveer vijftienduizend Nederlandse vrou wen behandeld werden. In deze cij fers is geen rekening gehouden met de ongeveer vijf- tot zesduizend Nederlandse vrouwen die de abor tus in een algemeen ziekenhuis of door een particuliere arts laten uit voeren. aldus mededelingen van de Stichting medische zwangerschaps onderbreking Stimezo. Prins Claus zondag voor de televisie HILVERSUM In een extra-afle vering van het NOS-tv-programma 'Een op Zondag' wordt zondaga vond om tien over acht een inter view met prins Claus uitgezonden. W. L. Brugsma zal met de Prins spreken over de veranderingen op politiek, sociaal en maatschappelijk gebied sinds 1965 (het jaar waarin prinses Beatrix en prins Claus zich verloofden). De uitzending is op Nederland 1 door V ilhelm Moberg Copyright Hnllnnrila B.V. Baarn 19 hoffelijk en beleefd, zei Kristina. —Hier hebben ze achting voor een vrouw, zei Ulrika. In dat smerige nest. dat Zweden heet gebruiken de kerels een vrouw overdag als meid en 's nachts als matras. En verder is ze geen snars waard! Hoe was ze zelf gewaardeerd in het oude land? Andere vrouwen, onge trouwde evengoed als getrouwde, konden wel op haar spuwen, maar de getrouwde mannen kwamen bij haar voor hun pleziertje. Dan wa ren ze lief en lekker! En dan was zij goed genoeg. Zelfs voor de dia ken van Akerby. Maar 's zondags op het kerkplein wilde hij haar niet zien. En hij was een van de mensen die haar de toegang tot het altaar verbood. In Zweden gold het zesde gebod alleen maar voor de vrou wen. In Harrington's General Store deed Kristina met Ulrika als tolk haar boodschappen, haar hele spanen mand kwam vol. Ze droegen de zware mand tussen zich in naar huls. Toen ze bij de pastorie geko men waren, stond Elin op de stoep te wachten. Ze moest een bood schap voor haar baas. mister Han- ley. doen bij dominee Jackson. Kristina had Ulrika's dochter m geen twee jaar gezien en ze stond versteld over de grote verandering die bij haar had plaatsgevonden. Ze was een mooi meisje geworden, blakend van gezondheid, maar ze leek niet op haar moeder: ze had zwart haar en donkere ogen. Ze leek misschien meer op haar vader, wie dat ook mocht zijn: dat was een geheim dat Ulrika nooit prijs gegeven had. Elin diende als meid in de stad. maar nu was ze op haar zondags in een pasgesteven, ge bloemde jurk en toch was het mid den in de week. Niemand zou in haar het verlegen kind herkennen, dat eens meegereden was op de migrantenwagen naar Karlshamn toen had ze een oud afgedragen Jurkje aan dat ze van tante Inga- Lena gekregen had er ze zat maar stil en zielig voor zich uit te kijken met een bessenkorfje in haar hand Nu zag ze er zo keurig uit als een echte dame. Kristina had vandaag ook haar bes te Jurk aan. die was nog goed genoeg, vond ze. al was ze wat kaal en aangetast door de motten en op een paar plaatsen versteld. Maar naast Ulrika's dochter had ze hei gevoel of ze in oude vodden liep. Ze was op haar allermooist, terwijl Elin daagse kleren droeg, er was veel in de Nieuwe Wereld dat vol komen op de kop stond. Elin praatte Engels met haar moe der. terwijl Kristina er wat verloren bij stond, ze voelde zich onhandig en verwaarloosd, zoals altijd wan neer ze door de taal van omgang met mensen uitgesloten was. Toen Elim weer verdwenen was. begon Ulrika haar dochter te prij zen om haar ijver en haar vlugge verstand, waardoor ze haar werk als dienstmeisje zo goed kon doen. Haar loon bij mister en missis Hanley was omhoog gegaan tot twaalf dollar per maand, en boven dien kreeg ze bij die familie eten. dat de mensen in Zweden voor een feestmaal gehouden zouden hebben, want daar moesten knechten en meiden het hele jaar door genoe gen nemen met wat oude magere haring. Maar haar moeder had toch veel zorgen om haar. omdat ze zo'n mooi meisjes geworden was In Zwe den was een mooi meisje dat arm was. een prooi voor begerige kerels, maar ook hier kwamen wel man nen voor die wel eens wat wilden en op jacht waren. En zoveel had ze zich wel voorgenomen: haar on schuldige meisje zou nooit aan zo'n mannetjesbeest ten prooi vallen! Haar maagdelijkheid moest de be loning in het bruidsbed zijn voor een man met eerlijke bedoelingen! Ulrika zette in de woonkamer alles voor de koffie klaar. Ze gingen weer op de sofa zitten, onder het portret van de echtelieden Jackson. Kristina zat naar d° bruidegom te kijken met stille verwondering, do minee Jackson was de eerste goede en barmhartige mens die ze in Amerika aangetroffen had. Toen ze met de stoomboot hier in de stad aankwamen en in de ijzig koude regen aan de oever van de rivier zaten met hun schreiende kinderen, doorweekt tot op hun huid. honge rig en dakloos toen bekommerde dominee Jackson zich om het el lendige troepje, nam hen mee naar zijn huis. kookte eten voor hen en zorgde dat ze konden slapen en gaf hun allerlei wijze raad voor de tocht van de volgende dag. En een van de vrouwen van het gezelschap zou zijn echtgenote wor den! (Wordt ven'olgd) HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord 7.07 'S) Badinerie. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo) 8.24 Overweging. 8.30 Nws 8.36 Gymnast, voor de huisvrouw. 845 E)e wonderlijke letter M. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade, met om 10.30 Nws. 11.10 Schoolradio. NOS: 11.30 Blik op de derde wereld. 11.45 Blik op Europa. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee, met op 12.22 Wij van het land, 12.26 Meded.. 12.30 Nws. 12.41 Echo en 13.00 Raden maar... 14.00 Lieven en leven (27). 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op vrijdag, met om 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen. 17.10 (S) De hutsgeklutste kin derspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magazi ne. PP: 18.19 Uitzending van de RKPN. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Ver kenning. 18.58 Marktberichten ls.m. KNBTB 1900 (S) Springplank. 19.30 (S) In antwoord op uw schrijven. 21.00 (S) De blanke top. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal. 23.55-23.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.30 De Groenteman.) 9.00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? 9,35 Waterstanden. 9.40 (S) Toerismo. AVRO: 10.00 (S) Voor de kleu ters. 10.10 (S plus Mono) Arbeidsvitami nen. (11.:: Nws. 11.03 Radiojourn.) 11.30 (S) Knipperlicht. 11.55 Beursberichten. 12 00 (S) De platenkeuze van Willem Streltman. OVERHEIDSVOORLICHTING: 12 30 Ultz. voor de landbouw. AVRO: 12.40 (S) Rijkspolitiekapel. 12.55 Radio journ. VPRO: 13.00 Nws. 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 13.25 Progr.overz. 13.30 Interview 14 00 Muz. 15.30 Permanent Wave 16.00 Nws. 16.03 Vandaag dit. mor gen dat. 16.05 Nova Zembla. 17.30 Welin gelichte kringen. 17.55 Meded. 18 00 Nws. VPRO. Vandaag dit. morgen dat. 18.20 Essay. 18 30 Progr.overz. 18 31 Embargo. 19 30 Radio Vrij Belgle. VARA: 20.00 Nws. 20 05 (S) Wiener Symphoni- ker 22.00 Zondagsch rij vers aan het woord. 22.10 (S) A. Alt en plano: klass liederen. B Concerto Rotterdam. 22 50 (S) De Staalkaart. 23 40 (S) Muz. van Nederlanders. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO. 7.02 (S) Gospelsound. 8.03 Klank bord. 8.10 (S> Tussen thee en koffie. 9 03 (Si De muzikale fruitmand. TROS: 10.03 Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verzoek. NCRV: 12.03 (S) Drie tussen de middag. 13.03 (S) Hier en nu. 13.08 Drie tussen de middag. NOS: 14-02 Pop-kontakt I. 16.02 De Hltmeesters. De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. 19 02 Drie loopt achter. AVRO 20.05 Burengerucht. 21.02 De Negen-Uur- Show. 22.02 Radiojourn 0.05 Weekend- Muziek-Magazine. 102 Soul time U.S.A. 2 02 Continu de nacht door. 4.02 voor dag en dauw. (2.02. 4.02 en 5.57 Radiojourn.) NCRV 6.02-7.00 (S) Klaar wakker. Na een aflevering van Kung Fu (20.21) presenteert Willem Duys zijn Muziek Mozaïek. Gasten zijn o.a. Marjol Flore en Louis van Dijk. Ned. 1/21.10 0 In de Van Speykshow is het optreden te verwachten van de Portugese zangeres Amaüa Rodri guez. Ned. 2/20.20 0 Onderwerpen in Televizier Ma gazine zijn: Vietnamese kinderen en de 'adoptie-explosie', en het Congres van de PvdA." Ned. 1/22.25 0 Premier Den Uyl beantwoordt vragen van Ad Langebent. Ned. 2/22.55 9 Ein deutsches Attentat is een tv-film van Klaus Hubalek over de bomaanslag van een anarchistische groepering in 1883. Dat gebeurde nabij Rüdesheim tijdens de onthul ling van een monument van keizer Wilhelm I. Duitsl. 2/21.30 9 Fons Disch spreekt met de eni ge vrouwelijke Commissaris van de Koningin, mevrouw mr, A. P. Schil- thuis. HUv. 1/16.00 9 VARA-Klassiek bestaat uit op namen van de Winer Symphoniker o.l.v. Carlo Maria Giulini. Uitge voerd worden de zesde symfonie van Beethoven, de Zevende van Dworsjak en Hlndemiths Concerto Rotterdam. Hllv. 2/20.05 In de show van Eddy Becker is de Engelse zanger Frank Ifield te horen. Hilv. 3/13.08 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45 Schooltevisle NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO toppop NOS 20.00 Journaal. AVRO David Carracine, hoofdrols 'Kung Fu' 20.21 Kung Fu 21.10 Muziek Mozaiek 22.25 Televizier Magazine 1 23.05 AVRO's Sportpanoranu NOS 23.25 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 18.45 18.55 KRO 19.05 NOS 20.00 KRO 20.20 22.55 NOS 23.05 Duits Paulus de boskabouter i Journaal. Piste Journaal De van Speijk Show Interview met de Minister-President (O 2 O 3 O U O 5 O 6 0 7 O 8 Q 9 O Horizontaal woorden invullen die betekenen 1 berichten, 2 rinoceros. 3 geduld. 4 tegenwoordigheid, 5. edelaardig, 6. zonder goede smaak. 7 omschrij vende verklaring, 8 bouwstof. 9 ge meenzaam. Bij juiste Invulling leest men op de diagonaal in de cirkel tjes de naam van een beroep. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1 as. 2 piano, 7 om. 9 ten dens. 12 dra, 13 pet. 15 nok. 17 Ee. 18 keren. 20 na. 21 spaat. 22 roest. 23 e.a.. 24 rekel. 26 te. 2? man. 28 ren. 29 eer. 33 troebel. 37 k.o. 38 Amram. 39 eg. Vert.: 1 ar. 2 pek. 3 in. 4 adder. 5 ne. 7 ons. 8 mi. 10 trepaan. 11 monster. 12 desem. 13 Peter. 14 teren. 16 kater. 18 kar. 19 nol. 25 kever. 30 tra. 31 rem. 32 A K. 34 om. 35 ba. 36 Og. AMSTERDAM Het aant trouwensartsen voor kinder! deling is wederom uitgebi januari 1972 werden vter j wensartsen aangesteld in dam. Groningen. Rotterd) Arnhem. Dat was bij w| experiment. Begin 1974 aantal artsen tot zes uitgeb| benoemingen van twee af Leeuwarden en Maastricht.) vende vertrouwensarts is heer J. G. Lingeman. kind« Dalfssen, die de regio Over] oostelijk Flevoland gaat bd Het ministerie van vollsgei heeft de aanstelling giste kendgemaakt. De belangrijk van de betreffende artsej trachten een oplossing te voor problemen bij de aan| gevallen van kindermishj

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4