'WEINIG GEBEURD NA MUNCHEN' HAALT MONTREAL 1976? bij vergelijken' Eddy Achterberg wint kort geding PSV naar Kiew teruggestuurd Niet ontgoocheld Geen twijfels Toch tevreden Chef de mission Bram Leeuwenhoek wil planning op langere termijn Jamilton Richardson kijkt terug op drie weken Amerika: Vest Ham en 'ulham in inale FA Cup Verlies voor volleybalsters Timman alleen aan de leiding Heynckes leidt Borussia naar zege op FC Köln SPORT 13 ver ruim een jaar, op 18 juli 1976, iginnen in Montreal de Olympische pelen 1976. Ruim een jaar heeft de iternationale sportwereld dus nog n zich op Montreal voor te bered en. In Nederland echter lijkt nau- elijks iemand zich vbor de Spelen, interesseren. Slechts de onzeRer- eid over het doorgaan van het rootste sportevenement ter wereld, et de belangstelling iets opleven. De ederlandse sportlieden hebben vier iar lang de tijd gehad zich intensief jor te bereiden, niemand heeft er its van gemerkt. Pas de laatste we en wordt er openlijk aan de Spelen edacht. Is dat niet wat te laat? In sn serie van vijf artikelen brengt rouw/Kwartet een overzicht van de j id van zaken met betrekking tot Spelen in Nederland, andaag het eerste deel, een interv iew met Bram Leeuwenhoek, chef e mission voor Montreal '76. De plaats, die de Olympische Spelen in het internationale sportleven in nemen, is de laatste decennia aan zienlijk minder belangrijk geworden. De archaïsche structuur van de Spe len en het voortdurend vasthouden aan nogal strikte amateurbepalin gen hebben de sportieve waarden doen dalen. Natuurlijk, voor een groot aantal sportmensen geldt het behalen van een Olympische medail le nog steeds als het hoogste ideaal, maar in veel sporten nemen de grote internationale kampioenschappen (wereld-, Europese-, Afrikaanse-, Aziatische kampioenschappen, etc.) tegenwoordig een veel belangrijker, plaats in. Vooral in die takken van sport waar een prof-afdeling floreert, is van strijd op het allerhoogste ni veau tijdens de Spelen geen sprake meer. De spelen van 1972 ln München maakten nog eens extra duidelijk dat een giganti sche nationalistische manifestatie niet meer past in het huidige wereldbeeld. Montreal beloofde al een versobering, ma^r de indruk bestaat dat die versobe ring zo ver is doorgevoerd dat het door gaan van de Spelen van 1976 zelfs in gevaar kwam. Verwarde berichten over stakingen en het niet op tijd gereed komen van de accommodaties in Canada werden afgewisseld door garanties" van het Internationaal Olympisch Comité (I- OC) en de organisatoren in Canada, dat het allemaal wel meevalt. Niettemin de conclusie lijkt gerechtvaardigd dat Mont real niet echt leeft' onder de sportliêden van 1975, Niemand lijkt zich erg druk te maken, alleen het Nederlandsch Olym pisch Comité (NOC) werkt, uiteraard, aan 1976. Klein Kantoortje Bram Leeuwenhoek, chef de mission voor Montreal (hij was het in München ook al), bevestigt die indruk: 'Er lijkt inder daad nog niet zo veel te gebeuren. Maar dat komt ook door de organisatie in Montreal. Er is daar nog niets. Ik krijg de indruk dat er aleen een klein kan toortje is dat de hele dag niets anders doet dan reclame-materiaal de wereld in sturen. Met München lag dat allemaal anders. Daar was alles twee jaar voor de Spelen in orde. Iedereen kon er gaan kijken en zag dat de organisatie perfect was.' Leeuwenhoek is van plan komende zomer als in Montreal de zogenaamde Pré-Olympische wedstrijden worden ge houden, een kijkje te gaan nemen. Griezelige zaak Naast de verwarde indruk die Montreal zelf maakt, lijkt de animo voor de Spelen in Nederland nog geen hoogtepunt be reikt te hebben. Leeuwenhoek: 'Ik krijg de indruk dat de meeste bonden dit jaar gaan denken aan Montreal. Er is nog niet zo veel gebeurd en dat vind ik een griezelige zaak. Met prestatiesport op dit niveau kom je er niet met een korte termijn-planning. Je moet al veel eerder beginnen.' Aan het eind van dit jaar (1975) wil het NOC een grosploeg sa menstellen. die in het eerste half jaar van '76 intensief naar Montreal toewerkt. Maar een werkelijke goede voorbereiding moet eigenlijk al beginnen in het jaar onmiddellijk na de vorige Spelen. Leeu wenhoek: 'Het jaar 1973 werd nog te veel gezien als een jaar om te free-wheelen. Er zijn natuurlijk uitzonderingen, maar in de meeste gevallen is er erg weinig gebeurd na München.' Het NOC zelf analyseerde 'München' uit voerig en op de jaarvergadering van 1974 bracht Leeuwenhoek als chef de mission een uitgebreid rapport uit over zijn erva ringen in München. Hij stelde toen te vens dat het NOC voor Montreal (nog) strenger zou gaan selecteren. Dat werd hem door een aantal bonden niet in dank afgenomen. Leeuwenhoek: 'Dat had ik wel verwacht, maar de mensen moeten zich realiseren dat Olympische Spelen geen vakantie zijn. Wij willen geen hard maar wel een realistisch systeem hante ren. De bonden komen vadk met het argument dat De Coubertin ooit heeft gezegd dat deelnemen belangrijker is dan winnen. Maar de Coubertin heeft daarbij gezegd, dat dit alleen geldt voor strijd op gelijkwaardig niveau. En gelijkwaardig niveau is tegenwoordig topniveau: Het is toch geen schande om te erkennen dat je op een bepaald moment niet tot die top behoort. Als alle bonden voldoende zelfkennis hadden en niet mensen voor dragen van wie ze zelf weten dat ze niet tot het topniveau behoren, dan hadden we weinig problemen.' Contactraad Op dezelfde jaarvergadering kwam Leeu wenhoek met het voorstel de contactraad (een college van vertegenwoordigers van alle aangesloten bonden) uit te bereiden met een commissie bestaand uit alle technische mensen van die bonden. Leeuwenhoek: 'Die contactcommissie functioneerde naar tevredenheid, maar ik bleef zitten met het probleem dat de coaches, trainers en andere technische mensen de informatie pas uit de derde hand kregen. De ene bond stuurde zijn voorzitter, de andere bond de penning meester. Dan is het moeilijk om recht streeks contact te maken met de mensen die verantwoordelijk zijn voor de techni sche gang van zaken. 'Het voorstel viel goed en inmiddels heeft de uitgebreide contactcommissie (met coaches, etc) al viermaal vergaderd. Leeuwenhoek: 'We hebben voornamelijk gesproken over de horizontale structuren. Over trainingsop- bouw in het algemeen, over de motivatie van de topsporters, over de medische en para-medische begeleiding. Er is begrip ontstaan voor eikaars problemen', en de mensen kunnen elkaar helpen.' Achterhoofd Keer op keer heeft het NOC er bij de bonden op aan gedrongen te komen tot een lange termijn-planning voor de Spe len. De meeste bonden hebben de Spelen wel in hun achterhoofd, maar er is wei nig sprake van een goede en logische opbouw. Het in de komendedagen vol gende overzicht geeft een indruk van de voorbereiding van de diverse bonden op de Spelen van Montreal. Steeds weer keert daarin terug de voorkeur die de bonden hebben voor de internationale kampioenschappen, soms terecht, maar meestal ten onrechte worden die kampi oenschappen dan als^ argument gebruikt om te selecteren voor de Spelen. In praktijk komt het, erop neer dat enkele topsporters die kampioenschappen verte genwoordigd zijn: kunnen de bonden pas na die wedstrijden gaan werken naar 'het volgende evenement; dat dan soms toe vallig de Olympische Spelen van 1976 is. Het NOC kan aanwijzingen geven voor de trainingen van de afzonderlijke bon den, maar wat die bonden echt doen moeten ze zelf weten. Leeuwenhoek: 'Een ding blijft altijd voorop staan: de bon den zijn autonoom. Ze regelen hun trai ningen en voorbereiding zelf. Soms zien wij het wel eens anders, maar we kun nen niets dwingend, voorschrijven.' door Jan Oee TERDAM Hamilton Richardson'- heeft Amerika 'gedaan', a bijna drie weken heeft de reusachtige! middenvelder van lands- npioen Sparta en het Nederlands negental begin dit jaar, een h-clinic en een z.g. voorjaarstraining in het honkbalmekka, rika, gevolgd. Een fantastische belevenis voor deze bijna 35- arige honkballer, die bijzonder enthousiast is dat hij deze reis on ondernemen. 5r wordt wel eens smalend over «gelijke bijeenkomsten gespro- en'. zegt hij. zegt hij. 'Maar het is *rd werken geblazen. Ik heb de tete vijf dagen doorgebracht in Ington, waar ik een coach- heb gevolgd. Er waren daar zo ,__i de 300 en 400 coaches aan wezig, die onder leiding van Bill ree en Ron Fraser, ook in Neder- nd twee zeer bekende namen, èbben gesproken over alles wat onkbal is. Ongelooflijk gewoon rat deze mensen allemaal van deze lort weten en weet je wat het ezierlge is, er wordt van alles itgewisseld. De coaches leren van n aan elkaar. Die mensen hebben eel respect en waardering voor ONDEN (Reuter) West Ham Inited en tweede divisie club Ful- lam zullen op 3 mei op Wembley egen elkaar uitkomen in de finale im de Engelse voetbalkeker (FA -up). West Ham bereikte de finale [«gen Ipswich Town (21) door pwee doelpunten van Alan Taylor. De laatste viel acht minuten voor Ijd. In de andere halve finale had 'ulham tegen Birmingham meer ijd nodig. Pas 15 seconden voor iet verstrijken van de tweede ver enging wist John Mitchell de doel- nan van Birmingham te passeren, n de wedstrijd West Ham United- pswich Town werden zes gele aarten uitgedeeld. Vier voor de West Ham. ISTANBOEL Het Nederlanse da- mesvolleybalteam heeft de eerste wedstrijd in de finalepoule om de Spring Cup met 3—0 verloren van Italië. De setstanden waren: 15—8, 1512, 1510. De Italiaanse dames jaren sterker. De homogeniteit van Qe ploeg gaf de doorslag, terwijl ook de flexibiliteit aanzienlijk beter *as dan bij de oranje dames. Voor al de verdediging van de Italiaanse dames was moeilijk te doorbreken. Alleen in de tweede set lukte dat enigszins, maar het bracht de ploeg niet uit haar evenwicht. Het Itali aanse blok was voor de Nederlandse fames bijna niet te doorbreken. Hoewel Coach Blok steeds met wis sels probeerde de Italiaanse druk te Verminderen slaagde hij daarin niet. LEEUWARDEN (ANP) Jan Tim- ®an heeft gisteren in de vierde ron de van het toernooi om het Neder- «adse schaakkampioenschap alleen de leiding genomen. Timman ver sloeg zelf Schouten, terwijl zijn me de-koplopers Hans Böhm en Rob «artoch niet verder kwamen dan remise tegen resp. Hans Ree en Bert onklaar. ''«de ronde: ocüouten—Timman O—lBorm—Dleks af- KDroken; Du Chattel—Van der Sterren l~2: Ree—Böhm hiEnklaar—Har- Vogel—Van Dop hihi- RKniman 314; 2-3. Böhm en Hartoch 3; «?5. Du Chattel en Vogel 2hi 6-7. Enklaar 'Schouten 2; 8-9. Ree en Van der Ster- 'en lhi; 10. Van Dop 1; 11. Borm hi en 1 «gebroken: 12. Dleks 0 en 1 afgebroken. elkaar en dat is iéts wat je in een dergelijk harde wereld eigenlijk niet ven-wacht. Maar vermoedelijk daardoor is het peil van de honk- balsport daar ook zo hoog.' LANGE DAGEN Hamilton Richardson maakte lange dagen. Vele uren dronk en at hij honkbal. 'Maar er zijn wel dagen bij geweest dat ik ndet aan eten toekwam', zegt hij. Vijf daglen coach-clinic. Wat doe je daar nu eigenlijk op? Want Hamil ton Richardson, die reeds zo'n 13 jaar hoinbal beoefent bij Sparta (Ik hoon de 15 jaar vol te kunnen maken') en beschouwd wordt als een van fde allergrootste Nederland se spelelrs, is zo langzamerhand toch weï vertrouwd geraakt met deze sport. 'Maar wat je daar nog wordt b®gebracht is onvoorstel baar', zef?t hij. 'Over slaan, fielden, och daar daar wordt bijna niet over gesprokeni, maar wel over de tacti sche snufjes. Die zijn er vele. Ik ben daar nooit zo nauw betrokken bij geweest. Je speelde, een ander deed het werk. Maar nu wordt je er mee geconfronteerd en nu zie je pas wat er allemaal komt kijken. Vooral op het gebied van begelei ding benik erg veel wijzer gewor den.' j TACTIEK, Merkwaardig was daarbij, vond Hammy 'Shot' Richardson, dat vele coaches epn verschillende interpre tatie gavejn aan tactiek, maar dat de uitkomst steeds hetzelfde was. 'Dat was uiet verbluffende. Je werd met de vreemdste momenten ge confronteerd, er bleken soms ver- schilende tussenwegen te zijn, maar .ze Irwamen allemaal weer op de hoofdv)eg uit.' Na de vijlf dagen van praten, kij ken, vragejn en luisteren in Wash ington reisde Richardson af naar Miami om, daar een voorjaarstrai ning mee te maken van de Univer sity of Miami, waar Ron Fraser de hoofdcoach: van het honkbalteam is. 'Nederland heeft overigens wel een goede heus gehad bij het aan trekken vast coaches' zegt Richard son. 'Weet je dat Bill Arce in 1974 werd gekozen tot president van de American Association of Baseball Coaches em dat Ron Fraser deze functie in 1Ï975 bezet? Bovendien is Fraser vorig jaar uitgeroepen tot de beste coach van de collegeteams. Dat heb ik trouwens gemerkt. Fra ser werkt overigens niet alleen', zegt Richardson. 'Hij heeft nog drie assistenten. Jk vond vooral Red Berry ongelooflijk goed. Vooral de manier waariop deze het aan de man kan brengen. Zo duidelijk, zo geweldig heltfler, dat het eigenlijk gek is om te* zeggen dat honkbal een moeilijke sport zou zijn. Die man weet je zo te boeien, dat je uren kan luisttetren zonder te besef fen dat de tijd voorbij gaat.' VEEL LOPEN i Richardson maakte alle onderdelen van de voorjatarstralning mee. Hij was vooral g<-ffmponeerd door de opzet van Frater. Er was letterlijk niets vergeten. {Strak, maar voortref felijk geordend'/'Ik had Fraser hier reeds leren kennen als een keihar de, maar zefsr bekwame coach. Maar als Je helm daar ziet werken, vraag je je wel eens af hoe een mens dat kan volhouden. Hij is zonder onderbreken bezig, bij het slaan, bij het fielden, bij het lopen, bij het gooien. Opvallend was ove rigens dat er enorm veel gelopen werd. Na de training liepen we nog HAMILTON RICHARDSON zo'n twee mijl qn die werden door verschillende spelers afgelegd in goed vijf-en-een-halve minuut. Fraser hamerde raad echter steeds op. Lopen voorkomt bij het vorde ren van het seizoen dikwijls blessu res. Daarom ben ik ook een groot voorstander van gewichttraining. De armspieren worden enorm be last bij honkballers. Die kun je alleen maar sterker maken met krachttraining. 'Richardson vertelt dat er knapen bij waren die met gewichten tot 50 kilo werkten. Ook dat was 'n middel om armblessures te voorkomen, meende Ron Faser. ANIMO 'Ik heb nog nooit een jongen ge hoord die het niet leuk vond op de training. Deze was ook zeer geva rieerd, maar wel zeer inspannend. Als er een jongen de indruk gaf dat hij het ergens niet me eens was, nam Fraser de knaap apart. Dan werd het uitgepraat, waardoor die knaap de volgende keer weer met grote animo aan het werk ging. En vergeet niet dat de training iedere dag van een tot zes uur duurde. Geen kleinigheid, maar de tempa- ratuur, zo'n kleine 30 graden, was Ideaal. Ik ben zelf ook nog bezig geweest met verre velders. Het was bijzonder geanimeerd en ik viel blijkbaar in de smaak, want de jongens hadden graag gewild dat ik het gehele seizoen was gebleven. Vreemd doet het voor ons overigens aan', zegt Richardson dan plotse ling weer fel, 'dat er in het begin zo goed als niet met een bal wordt gewerkt. Alles gaat om de beweging te krijgen. Slaan is er niet bij. Alleen de beweging wordt ingestu deerd. Uren lang en de coach maar adviezen geven. Op zo'n manier moet het ook allemaal wel perfect gaan. Als je dat dan vergelijkt met ons land, dan zou je bijna moede loos worden. Maar', zegt hij dan weer opverend, 'het zou voor iedere coach van een hoofdklasseteam ge weldig goed zijn om eens iets der gelijks mee te maken.' Rectificatie in Haagse Post AMSTERDAM (ANP) Twente- speler Eddy Achterberg heeft het door hem aangespannen kort ge ding tegen de Haagse Post gewon nen. De president van de rechtbank in Amsterdam, mr. J. W. Borgerhoff Mulder, heeft gisteren in zijn uit spraak bepaald dat de Haagse Post binnen veertien dagen 'op een be hoorlijk in het oog vallende plaats' een rectificatie moet opnemen, waarin een aantal opmerkingen over Achterberg uit een door de journalist Henk Spaan geschreven artikel worden teruggenomen. De Haagse Post moet onder meer schrijven: 'gebleken is dat sommige lezers van het artikel daaruit heb ben begrepen dat Achterberg in zijn jeugd het gemeenste jongetje van de klas is geweest, onder meer voor zijn genoegen vriendjes deed struikelen en een gat in de knie vallen, kikkers opblies en Insecten verbrandde. Wij stellen er prijs op te verklaren, dat ons hieromtrent niets bekend was en dat een en ander slechts als beeldspraak is be doeld door Spaan'. Voorts moet in de mededeling staan dat de president kwalificaties als 'een verachtelijk wezen' en 'een rancuneuze bekrompen boerenkin kel' beledigend acht voor Achter berg en dat de Haagse Post is opgedragen ze in te trekken. Bij niet nakoming van het vonnis moet de Haagse Post, die bovendien werd veroordeeld tot de kosten van het geding, groot 855,60, voor iedere dag dat het blad in gebreke blijft een dwangsom van 25.000 gulden betalen. De president heeft bij dit alles overwogen 'dat het harde optreden van Achterberg in voetbalwedstrij den, hoezeer men dat ook kan be treuren, valt onder de momenteel blijkbaar min of meer aanvaarde wijze van spelen'. Hij gaat verder: 'Hoezeer ook wellicht Achterberg excelleert in deze zeer harde wijze van spélen, welke men eventueel in algemene zin als verachtelijk zou kunnèn en mogen kwalificeren, dan gaat het toch. niet aan om onder de gegeven omstandigheden bepaalde spelers zelf als 'verachte lijke wezens' aan te duiden. Zulks is beledigend voor de betrokkenen'. De president heeft overigens geen aanleiding gevonden om de Haagse Post te verbieden verder nog over Achterberg te schrijven. 'Daardoor zouden de gedaagden in de uitoefe ning van hun voorlichtende taak te veel geremd kunnen worden'. KEULEN (UPI) Met een uitblin kende Jupp Heynckes heeft Borussia Mondchengladbach gisteravond de basis gelegd voor de plaats in de fi nale van het toernooi in de UEFA Cup. Borussia won dankzij drie Heynckes-doelpunten de eerste halve finale in Keulen tegen de FC Köln met 1-3. KIEW/EINDHOVEN De Tsjechoslowaakse autoriteiten hebben giste ren het luchtruim boven Tsjecho-Slowakije gedurende enkele uren ge sloten verklaard voor de Boeing 727 van de Belgische luchtvaartmaat schappij Sabena met het elftal van PSV aan boord en circa 100 sup porters. Het toestel dat om elf uur Nederlandse tijd van de luchtha ven Klew was opgestegen kreeg na bijne twee uur vliegen de instruc tie om terug te keren naar de Sowjet Unie waar de Russische autori teiten opnieuw de vliegroute zouden vaststellen. Om half twee landde de Boeing 727 op het vliegveld van Kiew. Na 'n oponthoud van ander half uur kwam plotseling de mededeling dat de autoriteiten de oor spronkelijke vliegroute vla Tsjecho-Slowakije alsnog goedkeurden. Als reden van deze vertraging werd genoemd de afwijking van de opge geven route die de Boeing op de heenvlucht zou hebben gemaakt. Het toestel steeg voor de tweede maal om kwart voor drie op met bestem ming Brussel nadat aanvankelijk het bericht circuleerde dat de te rugreis via Moskou zou verlopen. Het bestuur van PSV zal overigens bij de Europese voetbalunie zijn beklag doen over de geringe facili teiten die bet van de bevoegde instanties in Rusland heeft gekregen wat het reserveren van de hotels betreft. Dinsdagmiddag, toen het Nederlandse gezelschap ln Kiew arriveerde, hadden de Russen nog niet doorgegeven .waar de spelers en de supporters konden overnachten. KHSW/EINDHOVEN Terwijl woensdagavond het stadsbeeld van Kiew, de grootste stad in de Oekraïne, het toneel bood van duizenden opgetogen Russen, die de overklassing van de Brabantse ploeg PSV uitbundig vierden, likten de Eindhovenaren hun wonden. Kees Rij vers, de trainer van de Eindhovenaren, zegt daags na de onthutsende confrontatie, dat zijn volgelingen toch niet ontgoocheld waren door het 3-0 resultaat. Rijvers: 'Dinamo Kiew beschikt over een klasse- elftal. Ik ben echter wel van mening, dat de ploeg alle geluk van de wereld heeft gehad, wat het scoren van doelpunten betreft. PSV had de tegenslag dat Van der Kuylen in de tweede helft tegen de lat schoot, en Willy van de Kerkhof zo'n opgelegde kans miste'. Over het matige optreden van Van Beveren oordeelt Rijvers nogal lank moedig. Tedere doelpunt had hij kunnen stoppen. Bij het derde ver loor Edström de bal aan Trosjkin.' Wat de return-ontmoeting over daarover is de PSV-coach van oor deel, dat er nog wel mogelijkheden aanwezig zijn. Mits de competitie- ontmoetingen tegen De Graafschap en FC Twente worden gewonnen. 'Dan kunnen er nog gekke dingen gebeuren', gokte Rijvers. Jan van Beveren meent dat hij alleen schuld had aan het tweede doelpunt van Dinamo Kiew. 'Toen de derde treffer tot stand kwam, heb ik de bal even aangeraakt, maar ik kon er niet voldoende bij om 'm te stop pen.' Het was overigens wel de tweede maal dat Van Beveren in de halve finale van de strijd om de Europa Cup II het er min of meer bij liet zitten. In 1971 beging hij in het stadion Bernabeu tegen Real Ma drid eveneens twee kardinale fouten. Toen werd PSV uitgeschakeld (2-1), nadat de Eindhovenaren door de Spanjaarden op 0-0 waren ge houden. ENSCHEDE *Wat niet genoeg lijkt, is soms voldoende, en anders om', meent Spitz Kohn filosofisch. En ook: 'Toch verdedigt Juventus beter dan het aanvalt. Ik had ook wel verwacht dat Juventus zo defensief zou spelen. VolT gens mij kunnen ze het spel niet maken. En als ze het wel doen krij gen wij in Turijn ruimte voor de tegenaanval'. In Enschede zijn de spelers van FC Twente unaniem van mening dit keer een zo niet ideale, dan toch wel buitengewoon aantrekkelijke uit gangspositie geschapen Is voor het bereiken van de finale van het toernooi van de UEFA Cup na de 3-1 zege op Juventus. Johan Zuidema, woensdagavond een koele afmaker: 'Qua voetbal vie len de Italianen me tegen. Na dat tweede doelpunt van ons waren ze rijp voor de slachtbank. Jammer van die blunder, waardoor het 2-1 werd. Het was Epi Drost die verantwoordelijk was voor de enige Italiaanse treffer, waardoor in elk geval de avond van José Altafinl de oude nog goed werd. Spitz Kohn: 'Epi was na de wedstrijd niet aanspreekbaar. Hij is kapot van zijn blunder. Hij weet zelf het beste wat dit betekent. Maar verder geen verwijt. Zoiets gebeurt gewoon een keer. En hij speelde verder uitstekend'. De hardheid van Juventus was, hoewel verwacht, sommige spelers toch nog tegengevallen. Jaap Bos. die door het uitvallen van Arnold Mühren ook op internationaal niveau zijn rentree kon maken: 'Ver schrikkelijke schoppers zijn het. Wij konden geen bal gewoon aanne men. Steeds kreeg je een trap or er werd aan je shirt getrokken. Ik heb het later dan ook maar een beetje voorzichtig aangedaan. Niet dat ik last had van mijn knie, maar overbodig risico nemen leek me ook niet verstandig'. Arnold Mühren verliet halverwege de eerste helft het veld met een snee in zijn knie, resultaat van een actie van Morini. 'Net is mijn en kelblessure over en nu dit weer', zegt de voormalige Ajacied ontmoe digd. Erger leek het aanvankelijk te zijn met Jan Jeuring, die per brancard van het veld werd gedragen. 'Ik kreeg een elleboog onder mijn linkeroog. Ik was even helemaal van de wereld. Maar ik heb alleen een beetje hoofdpijn. De komende dagen rustig aan doen maar. In de eerste helft scheurde ik trouwens al een spiertje in mijn dijbeen. Ik ben maar gewoon doorgegaan'. LEEDS/BARCELONA Rinus Michels, de trainer van'CF Barcelona Is ondanks het door zijn team verloren duel tegen Leeds United (1-2) toch tevreden. Michels bewonderde vooral de inzet en onverzettelijk heid van zijn discipelen, die zich niet hadden laten misleiden door de aanvalsdrift van Leeds. 'Ik heb vooral bewondering voor de wijze, waarop de ploeg na de achterstand terugkwam. Na het eerste Engelse doelpunt had ik even angst, maar wij hebben stand gehouden'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13