'Vogel Vrijdag' van VARA beantwoordde niet aan zijn doel KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio en televisieprogramma's Kamer eens met sche rpere bepalingen voor gebruik van bestrijdingsmiddelen Kan geer* kal bij 1 Programma afgevoerd Decors Even puzzelen Veel animo voor paasgroetactie TROUW/KWARTET DONDERDAG 10 APRIL 1975 BINNENLAND RADIO EN TV PS4-RH4 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Nu het dagelijks bestuur van de VARA gisteren zijn veto heeft uitgesproken over het voortzetten van het avondvullende televisieprogramma 'In de woelige wereld van de Vogel Vrijdag' is het programma afgevoerd. Aan de beslissing van het dagelijks bestuur ging deze week een unaniem advies van de commissie televisie van de VARA-verenigingsraad vooraf en daarmee was het oordeel over het programma, dat in opzet zoveel beloofde, wel geveld. Drie uitzendingen zijn er geweest, van 'Vogel Vrijdag', dat zijn naam ontleende aan de grondneushoorn- vogel in Artis, en waarin zowel informatie als amusement drie uur lang op vrijdagavond verzameld werden. Uit de reacties van de samenstel lers - onder eindregisseur Rene Coelho - blijkt dat men teleurge steld is. De doelstellingen zijn niet gerealiseerd; het programma werd niet genoeg bekeken door de ach terban. De VARA mikt nu eenmaal op kijkers uit de lagere beroepsbe volking. zoals men ze noemt, maar trok met 'Vogel Vrijdag' juist beter gesitueerden en gestudeerden, het zogenaamde VPRO-publiek. De achterban zou. getuige de kijk cijfers. liever vertoeven bij een avondje AVRO met de Mounties en Kung Fu op het andere net. De kijkcijfers en analyses toonden dat aan. De eerste uitzending 'oogstte' zeshonderdduizend belangstellen den. de tweede vierhonderdduizend. De waardering liep van 6.7 naar 6.4 en dat is een royale zes, maar voor een televisieprogramma niet hoog. Ter vergelijking: de eveneens avondvullende Van Speyk-show van de KRO trekt tussen de vier- en vijfmiljoen mensen. De dosering van amusement en informatie is daar blijkbaar beter verdeeld, even als de kwaliteit. SMIDJE VERHOLEN Magere teksten Een Ton van Duinhoven blijkt bij voorbeeld een veel betere publiek- trekker te zijn in zo'n programma dan Rijk de Gooyer met wat mage re teksten, die er al gauw genoeg geen zin meer Ln had 'en om privé- omstandigheden' vertrok. In de drie uitzendingen van 'Vogel Vrijdag', die er geweest zijn. is heel wat gesleuteld aan de opzet. Zo zijn behalve de bijdrage van Rijk, ook de gesprekken met premier Den Uyl en de Corbett-serie uit het programma gehaald. Corbett ging in VAR A-TV-tijd een eigen leven leiden, evenals premier Den Uyl. Wordt wel eens gesuggereerd dat met het verscheiden van Vogel Vrijdag een Identiteitscrisis binnen de VARA is beslist, de VARA-pers- NCRV-reeks over nieuwe levensstijl Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met ingang van vanavond begint de NCRV-radio de serie 'Naar een nieuwe levensstijl'. Deze radioreeks loopt vooruit op het plan van de Raad van Kerken om met Pinksteren een jaar van bezinning op de nieuwe levensstijl in te luiden. In het eerste programma van vana vond gaat prof. dr. W. Uytenbo- gaardt na hoe het staat met de grondstoffen in de wereld. Deze deskundige op het gebied van de aardwetenschappen houdt - zich al vele jaren bezig met de verdeling van de grondstoffen in de wereld. In de tweede uitzending komt prof. dr. J. Verkuyl aan het woord en op 24 april eindigt deze korte reeks met een discussieprogramma. Teleac-cursus over grote geleerden UTRECHT De Stichting Teleac begint op 17 april met een cursus 'Grands Savants' een serie van ze ven uitzendingen gewijd aan grote geleerden. Daarvoor zijn uitgekozen: Carl Gustav Jung, Emil von Behring, Katsusaburo Yamagiwa, Leo Hen drik Baekeland, Ivan Petrovltsj Pa vlov. Carlo Forlaninl en Louis Pas teur. De uitzendingen zijn elke donderdagavond van kwart over zes tot kwart voor zeven. Twee presentatoren van 'De woelige wereld van de vogel Vrijdag': Frits van der Poel (links) en Joop van Tijn (rechts). spijt is genomen, omdat men wel achter de opzet stond, maar de onaantrekkelijke vorm en de dose ring van de onderdelen boeiden te weinig kijkers. Nog aanbrengen van veranderingen noemde men zinloos. Wel moeten de samenstellers van het programma kunnen doorgaan met experimenteren met zoiets als 'de woelige wereld van de 'Vogel Vrijdag'. Of ze dat willen is nu nog een open vraag. dienst spreekt dit tegen. 'Waar de hele commissie televisie van de VA RA-verenigingsraad unaniem be sloten dat het programma beter kan verdwijnen kun je niet van het beslechten van een strijd spreken'. Ook heeft de commissie televisie doen weten dat het besluit met TV-serie over 'De Christenen' in de maak LONDEN 'De christenen' heet de serie van 26 delen, die de Engelse televisiemaatschappij Granada be zig is op te nemen over de geschie denis van het christendom van het begin van zijn ontstaan af. Hoofdthema zal zijn: de sociale en politieke gevolgen van de leer van Christus en niet zozeer de doctri naire en godsdienstige vraagstuk ken. De serie 'De Christenen' zal in Engeland zeker niet voor de eerste helft van 1977 werden uitgezonden, omdat de opnamen drie jaar in beslag nemen. Radio-programma vrouw in de kerk Van een onzer verslaggevers HILVERSUM Het Convent van Kerken zendt zondag a.s. een radio programma uit over de feministi sche theologie die in Amerika in opkomst is. Het is liet derde pro gramma van een serie die gewija is aan de plaats van de vrouw in de kerk. Het programma is te beluiste ren van 18.00 - 18.30 u via Hilver sum I. De samenstellers vm dit. programma zijn Trudi Klijn en Lie- ke Frese. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer kan zich verenigen met een verscherping van de voorschriften voor het gebruik van bestrij dingsmiddelen. Het woensdagavond door de AVRO uitgezonden televisiespel 'Daniël de Barrios' maakte deel uit van de se rie 'Amsterdam 700'. Van de hoofd stad zelf kwam niets op het scherm. Dat was niet te wijten aan schrijf ster Marga Minco, want zij had graag breed willen uitpakken met buitenopnamen van het 17e eeuwse Amsterdam. Regisseur Walter van der Kamp gaf echter de voorkeur aan een volledige studio-enscènering. Voor de homogeniteit bij scène wisselingen was daar veel voor te zeggen. Maar met een bescheiden budget kunnen inventieve décor bouwers nooit iets maken, dat de authentieke schoonheid van weleer nabij komt. Het gevolg was dan ook, dat de décors, die 'buiten' moesten suggereren, krek leken op onder delen van interieuropnamen. Daar mee werd de illusie hinderlijk verstoord. De beperkingen die Margo Minco zich moest opleggen, hebben haar fantasie beschadigd. In de uit werking van het levensverhaal van haar hoofdfiguur gingen daardoor tal van détails verloren. Dat Daniël Levi de Barrios, een Spaanse- joodse schrijver die de Inquisitie ontvluchtte en zich in Amsterdam vestigde, een belangrijk aandeel heeft gehad in de geschiedbeschrij- ving van de Portugese joden in Amsterdam, is helemaal niet uit de verf gekomen. En dat hij in zijn Jonge jaren (hij leefde van 1625 tot 1071) flink de bloemetjes heeft buiten gezet, was moeilijk op te maken uit die paar liefdesgedichten, waaruit boven dien hoegenaamd niets werd voor gedragen. Het compromis dat tussen schrijfster en regisseur tot stand kwam, kon niet leiden tot een indrukwekkend stuk. Slechts bij vlagen was er iets merkbaar van wat er eigenlijk van voor tot achter had kunnen zijn. In feite werd de aandacht van de kijker te weinig gecentreerd op Daniël de Barrios. Wat hem innerlijk beroerde kwam daardoor zelden tot uitdrukking. Wat ik hier geschreven heb. wekt misschien de schijn, dat er helemaal niets te bewonderen viel. Gelukkig was dat wél het geval! Er waren scènes bij met puntig geschreven dialogen, die door een bekwame bezetting knap werden uitgebuit om het dramatische effect zo hoog mogelijk op te voeren. Gevoelig was bijvoorbeeld het gesprek tussen Elisabeth Andersen en Jeroen Krabbé, die de rollen van Vrouw Persijn en De Barrios vertolkten. In een paar felle momenten was Josine van Dalsum uitstekend op dreef. En iets van de sfeer in het bestuur van de joodse gemeente werd voelbaar gemaakt door Pierre Menin en Fred Sterneberg. Hoewel hij een kleine rol had, droeg Paul Steenbergen zeer veel bij aan de geloofwaardigheid en de sfeerwer king van het stuk. Voor mij blijft hij de grootste acteur die wij be zitten. Welke omroep krijgt hem in een rol die bij zijn allure past? Ik heb nogal eens gemopperd over de uitbundige aankleding van Nederlanders in vroegere eeuwen. Hier overheerste terecht het stem mige zwart, waardoor de uit- landers in hun kleurrijker dracht, des'te beter waren te herkennen. TON HYDRA Vrijwel alle partijen zijn het eens met de voorgestelde omvangrijke wijzigingen van de uit 1962 date rende bestrijdingsmiddelenwet. De wijzigingen komen er in grote lijn op neer dat het toelatings- en in- trekkingsbeleid voor bestrijdings middelen wordt verscherpt, het ge bruik van en de reclame voor be strijdingsmiddelen (nog) verder wordt teruggedrngen en de controle wordt verbeterd. Het huidige beleid heeft al een gunstige werking ge had op het milieu. Volgens de KVP'er Ter Woorst. die ook namens ARP en CHU sprak, moet er op grote schaal onderzoek komen om het gebruik van chemi sche bestrijdingsmiddelen te beper ken, zonder daarbij te komen tot een lagere produktie of een infe rieure kwaliteit van de gewassen. Hij zei daarbij te denken aan een beperkter en meer verantwoord ge bruik en een bestrijding die berust op het gebruik van chemische mid delen in combinatie met alternatie ve middelen, zoals resistente ras- ADVERTENTIE) sen, biologische bestrijding en der gelijke. Mevrouw De Boois (PvdA) had moeite met hét aanvaardbaar be lang. dat het gebruik van bestrij dingsmiddelen moet rechtvaardi gen. Van aanvaardbaar belang is volgens haar geenszins sprake bij het spuiten van wegbermen en slootkanten, terwijl het chemisch plantenvrij maken van sloten even min een aanvaardbaar doel is. D PSP'er Van der Lek, die mede na mens de PPR sprak, sloot zich daarbij aan en vroeg of het inder daad zo bezwaarlijk is dat het rei nigen van sloten zonder chemische middelen zo arbeidsintensief is. De ontwikkeling van alternatieve landbouwmethoden verdient vol gens de heer Imkamp (D'66) grote aandacht. Hij wees hierbij op 'De kleine Aarde' in Bostel, waar op ongeveer 2,5 hectare ongeveer 25 enthousiaste mensen zich bezighou den met alternatieven methodes. Hij vroeg om steun voor dit experi ment. Want 't doel is barstens vol als jij erin staat. Denk toch aan je conditie. Ga trimmen En goed eten natuurlijk. Sanovite dus. door Vilhelm Moberg Co|).vrlgli(. Hollunriin BV Bnarn 18 En toen het leek wel toverij toen stonden ze daar opeens afge beeld op een dik papier, net zo moolt als met olieverf op een schil derij Naast de bruidegom die een jas tot aan zijn knieën droeg en een nauwe broek, stond Ulrika als bruid ln een witte japon van mousseline en met een grote hoed op haar hoofd, haar eerste hoed in heel haar leven. En onder het portret van het bruidspaar was tegen de muur een krantenknipseltje geplakt, afkom stig uit The Pioneer, die in St. Paul gedrukt werd. In die krant had een stuk in het Engels gestaan over de bruiloft van het echtpaar Jackson: BAPTIST CHURCH IS SCENE OF FIRST WEDDING. The first marriage in the history of the Stillwater Baptist Church took place Saturday. when miss Ulrika of Vüstergöhl became the bride of the Reverend Henry O. Jackson, the minister of the Baptist Congre gation. The bride belongs tot the very old noble family of Vastergöh! in Sweden... Ulrika legde Kristina uit wat er stond: er stond van haar, dat zij de eerste bruid was die in de baptis- tenkerk hier in de stad ging trou wen. De man van The Pioneer die moest schrijven had haar gevraagd of ze uit een oud adellijk Zweeds geslacht stamde. De Zweden die hij eerder in Amerika ontmoet had. waren bepaald allemaal graven en baronnen geweest. Maar haar kom af ging hem niets aan; op zijn onbeschaamde vraag bad ze geant woord dat ze van zo'n oude adellij ke familie was. dat. ze haar afstam ming tot Adam en Eva terug kon vervolgen. Of het nu van haar En gels kwam. dat niet volmaakt was de man van die krant had in ieder geval in zijn stukje gezet dat zij van een oude adellijke familie in Zweden stamde., Ulrika zette Kristina een maal eten voor. ze vergastte haar op een ome let, die net uit de oven gekomen was. gemaakt van tien lekkere ver se preek-eieren. die Henry een paar dagen geleden als betaling voor een preek gekregen had van kolonisten in Marine. Vandaag moet Henry preken in Franconia. zei mrs. Jackson. Hij komt. vanavond pas weer thuis. Je kunt best blijven slapen. Och, ga mee naar de store en help me met de boodschappen, be delde Kristina. Ik kan niet tegen de clerks praten! Ik wil wel tolk voor je zijn. Maar je moet zelf met Amerikanen praten, als je hun taal wilt leren! Kristina wist wel wat sommige En gelse woorden betekenden, maar nooit trachtte ze iets in de vreemde taal te zeggen. Ze was bang dat ze uitgelachen zou worden. Haar tong was niet geschikt voor die gekke taal. En ze kreeg hoofdpijn als ze ernaar luisterde, die taal was ook niet goed voor haar oren. Maar Ulrika was door haar huwe lijk met een Amerikaan al zo thuis in het Engels, dat ze het goed kon verstaan en zich ook goed uit kon drukken. Kom. nu gaan we! Vind je dat ik mijn hoofddoek Kristina stond op. knoopte haar oude. zwarte zijden hoofddoek die ze bij haar trouwen van haar ou ders gekregen had. om haar hoofd; ze droeg die doek nu al acht jaar. iets over de bruiloft in zijn blad 159. Dat een mens zonder motori sche aandrijving niet kan vliegen, werd even later duidelijk bewezen door Janus Paxse. De sierlijke boog, waarmee hij het luchtruim door kliefde. voerde hem namelijk on verbiddelijk óók weer ter aarde te rug, alwaar hij neersmakte, voor de zóveelste maal zijns levens, midden in een plas. Hoog spatte het water op en enige straatjongens in buurt lachten zich een aap. 'Kaak, een vliegende schaaf, Kais!' riep een van die jongens. Lao me niet lache, hai laakt meer op een vliegende segaor!' constateerde de andere. En vrouw Paxse, met H- lijn en al, constateerde ook het een en ander. Ze spaarde daarbij de scheldwoorden beslist niet en riep uit: 'Alwéér door een ruit en alwéér in een plas met zijn goeie goed!! Hij k&n ook niet anders! Hij móét door ruiten, in het vuur en weet in plassen, in sloten, in de modder, ik-veel wat allemaal niet meer! Hij weet de weg in de grote stad, hoor! Hij kent de gebruiken bij de man darijnen van een Chinees eethuis! Man, het is gewoon verschrikkelijk met jou! Vooruit sta op! Doe je regenjas aan! Die is tenminste droog gebleven!' Ze gaf Janus enige hulp bij het opstaan door hem stevig aan een zijner flaporen te trekken en de geplaagde kodde beier zei: 'Nou, jij hebt mooi pra ten! Wie begon er? Wie keerde die kellner een hele pot rijst op zijn hoofd om?' 'En wie. greep hem kwaad bij zijn jasje?' foeterde vrouw Paxse. 'Jij of ik? O zo! Maar PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN nou wat anders. We zouden tot immers gaan eten, niet? Het is laat genoeg en we hebben nóg nü 8 gehad! Ik rammel!' 'We zulle31 gaan eten,' gaf Janus te kennen 'Maar ik vertik het. Ik ga niet me- ln een sjiek restaurant. Daar kon: toch alleen maar gemier van. TT gaan in een broodjeswinkel en das, eten we een broodje pekel. Vo^3 mijn part twee broodjes pekel. T gehaktbal, een glas melk of et), kom koffie kan er ook nog wel jy Daarna gaan we terug naar hul In het vooruitzicht, dat ze mi schien tóch nog wel wat te eK w zou krijgen, liep vrouw Paxse m haar echtgenoot mee. Het was i al helemaal donker geworden en i lichten van straatlantaarns en hu zen floepten een voor een aan. DU5 JOIUEZIJNYJUUIE HACEN! 1 DIEVEN? r\\im ER NETJE FERDINAND Radio vandaag Speciaal óók af moet doen en een hoed gaan dragen? O nee! Jij was netjes getrouwd, toen je hier kwam. Jij hoeft geen hoed. Maar ongetrouwde Ulrika van Vastergöhl, die had er wél een no dig! Daarna gingen ze op weg om Kris tina's boodschappen te doen. Ze sloegen de straat in die langs de St. Croix liep. In het voorjaar was die rivier bedekt met drijvende stam men, zo ver het oog reikte. In de hoofdstraat van het houtstadje moesten ze soms tot hun enkels door het zaagsel waden. Ze kwamen mannen tegen in vuurrode wollen hemden, met glimmende, heel bre de leren gordels om hun middel. De meesten zwaaiden hun elegante wandelstokken; het leken trotse en kordate kerels te zijn. Ulrika noem de hen lumberjacks. Bijna alle mannen in Stillwater deden in hout. En bijna elke man die ze tegen kwamen, nam beleefd zijn hoed af; Ulrika was de predikantsvrouw hier in het stadje, ze was een bekende figuur. (Wordt vervolgd) HILVERSUM I NCRV 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord 7.08 (S) Preludium 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Aangestipt 8.00 Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8,24 Op de man af: evangelisch Commen taar bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gym. voor de huisvrouw. 8.45(S) Podium 9.45(S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nws. 10.33 (S) Orkestpalet 12.00 (S) Bel Canto 12.26 Mededelingen tbv land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55(6) Mlddagpauzedlenst. 13.15(S) Lichte koor zang. 13.30(S) Globaal met om 15,30 Nws en om 16.30(S) Hier en nu. 17.30 Nws. 17.32(3) Hier en nu. 18.00(8) Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. 19.00 Leger des Hellskwartier. 19.15(S) De wereld zingt Gods lol: verzoek program ma van gewijde muz. 19.551S) Overden king. 20.00(S) Muziek, muziek muziek: licht M'o tenprogr. 21.50 Ouderparticipa- t._ Lij de Tijd-serie over deelname van ouders aan het onderwijs. 22.10 De kerk vandaag: nieuws en kommentaar. .22,30 Nws. 22 40S) hier en nu. 23.00 Naar een nriere levensstijl, lezing 23.15 Album: minder bekende muzikale Romantiek. 23.55 Nws. HILVERSUM II AVRO 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20(S) Dag met een plaatje (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal) 8.50 Morgenwijding NOS 9.00 Spiegel van Belgie. 9.35 Water standen. AVRO 9.40 schoolradio. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 (S) Arbeids vitaminen (1.00 Nws. 11.03 Radiojour naal) 11.30(S) Rondom Twaalf. (11.55 Beursberichten) 12.30 Zelfstandig zijn en blijven, praatje. 12.35(S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.13 Radiojournaal 13.21 (S) Alert - op het vlak van muziek en maatschappij 13.47 (S) Enka's Mannen koor. 14.10 (S) Venus met pistool, hoor spelserie (3) 15.00 Lichte grammofoon platen. (15.10 (S) Aspecten 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal 16.05(S) Gebakken vensterbanken 17.00 (S) Mobiel 17.55 Me dedelingen. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. P.P.: 18.20 V.V.D. en Demokratie. IKOR: 18.30 Kleur: lmormatie over ker en saménle- ving. AVRO 19.00 (S) De wereld van de Opera: beschouwingen over Alda van Verdl. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 Inleiding avondprogr. 20.15 (S) Con certgebouworkest met soliste 21.65(S) Es say 22.25 (S) Dichter bij de muziek: nieuwe liedjes, chansons of songs. 22.50 (S) Vanavond laat nieuws. 23.20 Ra diojournaal. 23.25 (S) Jazz Spectrum. 23.55 Nws. HILVERSUM III Ieder heel uur nieuws. TROS 7.02 Drie op je boterham. 9.03 Pep-op-drle. 11.03 Drie draalt op verzoek. 12.03 Drie tussen de middag: Boter. Klaas en Prijzen met het spel More. die klopt daar. 14.03 Pop- Q in Vika en haar dieren laat de Russische natuurfilmer Yuri Ledin zien, dat een pooluiltje en wilde ganzen vriendschap kunnen sluiten met de mens. Ned. 2/19.05 0 Achter het Nieuws geeft infor matie over: De sociaal-economische situatie in Beligë en het congres van de Partij van de Arbeid. Ned. 1/20.20 en 22.35 0 Mr. Luns laat zich ondervragen door Henk van der Meyden. Ned. 2/21.45 9 De quiz 2 voor 12 gaat vooraf aan een aflevering uit de BBC-serie Duiken..politie. Ned. 1/21.05 De TROS zendt de laatste afle vering uit van Het Heilig Vuur. Ned. 2/22.20 0 Markante onderdelen van het NCRV-middagprogramma Globaal zijn: De dorpsomroep van Hindelo pen, de lepelman van Oosterwij k, Staancaravans. Woerden als oude legerplaats en tien jaar trio Louis van Dijk. Hilv 1/13.30 Q Otto Hamburg geeft toelichtin gen bij een nieuwe opname van Verdi's opera Aida. Hilv 2/19.00 6 In De geschiedenis van de pop muziek krijgen Barry Gordy en de Motown-sound de meeste aandacht. Hilv 3/19.02 kontakt. De Hugo van Gelderenshow, met de Nederlandse ttpparade. 16.03 De Hltmeesters: De Nederlandse top-40. NOS 18.03 De Vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. TROS 19.02 (S) Poster: de geschiedenis van de popmu ziek. 20.02 Ferry Maat's soul top-10. 2102(S) Sesjun: jazz en blues. 22.02(S) De Hugo van Gelderenshow met de Ne derlandstalige top-10 en Kwiswljs. 23.02 (S) Jazz-Sir. 0.02 De Hugo van Gel derenshow: LP's. 1.02 De Nachtwacht. EO 5,00(S) Old time religion: Blue grass gospelmusic. 5.30 (S) Matlnata: muziek voor de vroege ochtend. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 14.00 Schooltelevisie NOS 18.15 W.K. IJshockey 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 Horen zien zwijgen 19.25 Julia en haar nachtpapa NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Achter het Nieuws 20.35 Ronnie Corbett klein maar dapper 21.05 2 voor 12 21.45 Duiken.. Politie 22.35 Achter het Nieuws NOS 23.10 Den Haag vandaag 23.25 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Hoe is het gemaakt NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Vika en haar dieren 19.25 Even bijsturen NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Tatort 21.45 TV-PRIVE 22.20 Het heilig vuur NOS 23.00 Journaal 23.05 W.K. IJshockey Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1 spil van een wiel, 2 muziekinstrument, 7. voorzetsel, 9. strekking, 12 spoedig, 13 hoofddek sel, 15 opperste rand van een dak, 17 water in Friesland, 18 wenden. 20 voorzetsel, 21 soort mineraal, 22 uitslag op metalen, 23 en anderen (afk.), 24 deugniet, 26 voorzetsel, 27 echtgenoot, 28 kippenloop, 29 lof, 33 onklaar. 37 sportterm, 38 bijbels figuur, 39 landbouwwerktuig. Verticaal: 1 voertuig, 2 kleverige stof, 3. voorzetsel, 4. gifslangetje, 5. afk. van neon, 6 bezitt. voornaamw. 8. muzieknoot, 10. schedelboor, 11. staal, "12 gistmiddel, 13 jongens naam, 14 met teer bestrijken, 16 huisdier, 18 voertuig, 19 zandheuvel, 25 tor. 30 baan voor balspel, 31 vertragingsteestel, 32 algemeen kiesrecht (afk.), 34 voorzetsel, 35 foei. 36 koning van Basan. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. vaal. 2. ante. 3. Atri, 4. leis. DEN HAAG De jaarlijkse op van de hervormde synode om onderdrukte medechristenen paasgroet te zenden dit naar een twaalftal in verschilt landen heeft in brede kring hoor gekregen. Dit valt op te ken uit het feit, dat de hervoi uitgeverij Boekencentrum in Haag reeds 9500 kaarten spé voor dit doel gedrukt verk( Dit aantal overtreft de omzet vorige jaren aanzienlijk. Hoeveel ménsen daarnaast paasgroeten zonden via maakte kaarten, waartoe de oj ook aanspoorde, is uiteraard nii schatten. Verschillende zondags len hebben meegewerkt aan vervaardigen van kaarten, die uit hun gemeenten konden wo verzonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4