Honda-motor ;laar voor export Boeken over dieren in huis autobiografie Minister: keus F-16 geeft veel problemen 'eugeot 204 Diesel Autokeus P ^apan vooraan in strijd tegen luchtvervuiling Rolls-Royce meldt vele stijgingen Van honden en katten tot padden, vissen eninsecten Komeet ontdekt door Sowjet-Unie Peugeot en BMW duurder VW werkt aan grotere modellen Van der Doef wil voorschriften voor veiligheid taxi Speciale aandacht voor huisartsen bij universiteit Limburg Korter werk bij spinnerij PTT dreigt met harde confrontatie t)UW KWARTET DONDERDAG. 10 APRIL 1975 BINNENLAND RH11 Jior Sicco de Jong a m kleine Honda Civic, het ge model voor export van de anse autofabriek Honda, at dit voorjaar in Europa op [weg met de nieuwe, opzien- jrend schone CVCC-motor. ^id vorig jaar is het model de speciale motor in Ame- geïntroduceerd. De CVCC- [)tor voldoet aan de Japanse voor uitlaatgassen, die &ns de strengste ter wereld nieuwe motor, die gebaseerd is een reeds in de jaren dertig in geland en Frankrijk uitgewerkt ncipe. ondervindt nu in Amerika Japan de grootste belangstel- General Motors heeft de CC-motor in onderzoek: Ford en rysler hebben reeds licenties bij gekocht. In Japan heeft 5(nda ook twee licentiehouders: ^yota en Isuzu. Isuzu is een klei- fabriek waarin GM een belang i 34 procent heeft. Nissan, fabri- j it van het merk Datsun. werkt hetzelfde principe met de j CC-motor en Toyo Kogyo et het merk Mazda onder- kt de mogelijkheden om de i nkel- of rotatiemotor op CVCC- CC betekent Compound Vortex ils te bouwen. ntrolled Combustion, wat neer- nt op een onder controle gehou- werveling van een mengsel in verbranding. Dit wit zeggen, dat de motor de menging van lucht benzine onder een overmaat van lit geschiedt, waardoor veel min- onverbrande gassen uit de mo- vrijkomen. Het probleem zou echter de ontsteking zijn, want De Honda Civic, die nu ook met de schone CVCC-motor geleverd wordt: een motor die een omwenteling in de automobieltechniek kan betekenen. daarvoor Is een menging nodig, die rijk is aan benzine. Maar bij de CVCC is dit probleem opgelost door de ontsteking in een 'voorkamer' van de motor te laten plaatsvinden. De kunst blijft nu die motor zó te construeren, dat de ontsteking èn de verbranding perfect verlopen. Serieproductie Het schijnt, dat er inderdaad even moeilijkheden bij de serieproduktie zijn geweest. In december 1973 in troduceerde Honda de dvic met CVCC-motor in Japan. Begin vorig jaar hadden alle Honda-dealers in Japan al grote borden 'CVCC' aan de gevel hangen. Maar de geplande aantallen in de serieproduktie wer den niet gehaald. Een incident was in oktober, dat een Civic CVCC op de Honda-stand verscheen aan de vooravond van de Parijse autosalon. We hebben er toen enkele meters mee gereden om te constateren, dat de motor in gedrag' niet wezenlijk verschilt van de normale benzinemotor. Maar kort nadien verdween de revolutio naire Honda weer van de tentoon stelling. De officiële Europese in- troduktie kwam echter vorige maand, op de autosalon van Genè- ve. De eerste tests met de Civic CVCC in Amerika wijzen nu uit, dat de nieuwe 1500 cc-motor in benzine verbruik nauwelijks afwijkt van de conventionele 1500 cc-motor. Dit wordt van groot belang geacht, om dat aan de strengste normen voor uitlaatgas tot nu toe door andere fabrikanten slechts voldaan Is met behulp van in aanschaf dure ther mische reactoren of naverbranders, die tot een hogere brandstofcon sumptie leiden. Dit geldt ook voor de Mazda Wankel-motor, die dank zij een thermische reactor voldoet aan de Amerikaanse eisen. Eisen, waarvan overigens de datum van invoering steeds weer uitgesteld wordt. In Amerika blijken de na- verbranders namelijk extra vervul ling te veroorzaken: voor astmati sche patiënten gevaarlijke zwavel- verbindingen. Slagvaardig l Peugeot 204, in dieseluitvoering wel aanzienlijk duurder dan met ben- lemotor, maar toch de goedkoopste dieselauto in Nederland. |en jaar na de introduktie is de Peugeot 204 behalve in benzine- tvoering als dieselauto verschenen. Een auto, die in aanschaf- •ijs wel fors boven de benzine-204 uitkomt, maar die een voor n diesel redelijk motorvermogen en comfort verenigt met een tordelig brandstofverbruik. Peugeot 204 Diesel, de goed- te dieselwagen in Nederland, iruikt aan brandstof één liter 13 a 14 km. En aangezien Keiolie begin maart in prijs ver- is van rond 54 cent naar 51 per liter, blijft de kleinste Diesel onder de 4 cent per k aan brandstofverbruik. Tegen |s minder dan een dubbeltje voor benzine-204, zodat op de órand- tókosten wel zo'n zestig procent besparen valt. In nadeel blijft de prijs van 14.295 incl BTW, die precies 2800 hoger ligt dan bij dezelfde ito met benzinemotor. Bovendien de motorrijtuigenbelasting uit: 289,31 voor de benzi- 473,13 voor de diesel-204. berekend volgens dezelf- norm (een gewicht even boven 900 kg), want de aluminium iselmotor weegt niet meer dan de Qzinemotor in hetzelfde model, s men ruwweg stelt aan afschrij- ig, motorrijtuigenbelasting en tzekeringspremie bij de diesel n kleine duizend gulden per jaar tér kwijt te zijn dan voor de Qzinewagen, dan moet men bij 6 per km 'brandstofwinst' ten- jaarlijks 17.000 km rijden quitte te spelen. Maar zelfs wie km per jaar rijdt, zal terecht B de benzinewagen verkiezen, pat de motor daarvan nu een- meer acceleratie en wat t geluid betreft comfort biedt n een dieselmotor. Toch zijn de rschillen wel zodanig beperkt dat ven 20.000 km de voordelen van b dieselwagen steeds zwaarder an tellen. »t onze rij-indrukken betreft: de ugeot 204 is van nature redelijk heeft een uitstekend veer- en ligt goed op de weg. Bijzonder is nog, dat de 204 Diesel als enige dieselwagen voorwielaan drijving heeft. Maar omdat de mo tor van lichtgewicht metaal ge maakt is, geeft dit geen enkel be sturingsprobleem. Zowel in de stad als op de buitenweg rijdt de 204 fijn, waarbij de bekrachtigde rem men uitstekend functioneren. Dieselmotor Het motorlawaai, de diesel eigen, ls tijdens het rijden zodanig beperkt, dat van een redelijk comfort ge sproken mag worden. Alleen bij het stationair draaien bromt de motor flink. De acceleratie is voor een diesel acceptabel. Waarbij aangete kend moet worden dat Peugeot z'n kleinste dieselmotor vergroot heeft van 1225 tot 1350 cc en daardoor een 'vermogenswinst' behaalde van 5 pk. De huidige diesel levert met ingeschakelde ventilator 41 DIN-pk vermogen, uitgeschakeld zelfs 45 DIN-pk. De motor in z'n nieuwe uitvoering is ook beschikbaar gekomen voor de Peugeot 204 Break, die al langer als diesel bestaat. Dit model kost 14.895. Het heeft dezelfde comfor tabele rij-eigenschappen als de Se dan. Van de Peugeot 304 bestaan geen diesel versies; de 504 L Diesel kost 18.195. Dit model bespraken wij reeds in de RAI-bijlage van Trouw/Kwartet op 12 februari jl. De diesel is door z'n lage brand stofverbruik actueel en bij uitstek geschikt voor de 'kilometermakers'. Japan is zeer slagvaardig, waar het om de strijd tegen de luchtvervui ling gaart, vooral ook omdat het probleem in dit land het meest aan den lijve wordt ervaren. Evenals in Californië zijn de klimatologische en geografische omstandigheden ligging aan de kust van de woon gebieden, met daarachter een berg rug, waar de vervuilde lucht blijft hangen in Japan uiterst ongunstig. Afgelopen zomer bleek de fotochemische smog zich zelfs met motregen te vermengen, waar door het aantal gevallen van men sen met ademhalingsmoeilijkheden tot een record steeg. Industrie en autoverkeer worden als voornaamste vervuilers gezien. Vooral wil de Japanse overheid het genalte aan stikstofoxide in de uit laatgassen beperken. Gelukkig blijkt het nu de Japanse autocon structeurs aan inventiviteit niet te ontbreken. Met het doel tot schonere motoren te komen had de fabriek Toyo Ko gyo te Hiroshima de rotatiemotor reeds vergaand geperfectioneerd. Voor dit door de Duitser dr. Felix Wankel ontdekte principe' bestond internationaal veel belangstelling, totdat de oliecrisis uitbrak. De Wankel-motor leidt namelijk tot een hoog benzineverbruik. Toyo Kogyo is sinds de oliecrisis met de planning en produktie van het Mazda-programma in ernstige moeilijkheden geraakt en moet thans door banken van de grote Sumitomogroep uit de nesten ge haald worden. Intussen werkt Toyo Kogyo wel aan zuiniger rotatiemotoren. waarbij reeds enige successen behaald zijn. Zo blijkt uit tests van de nieuwste Mazda-modellen in Amerika, waar het Bureau voor Milieuhygiëne te Washington niet alleen meer op schone uitlaatgassen, maar ook op de verbruikscijfers let. Deze Instelling geeft daarom ook de CVCC-motor van Honda nu een goede kans. Een motor, welke ove rigens voortkomt uit de fabriek, die tevens 's werelds grootste fabrikant van motorrijwielen is. Rolls-Royce Motors Ltd. meldt in scherp contrast tot alle andere autofabrikanten een stijgende produktie, omzet èn winst. De pro duktie steeg met bijna zes procent van 2743 Rolls-Royces en Bentleys in 1973 tot precies 2900 vorig jaar. De omzet in geld nam met 21 procent toe tot 58 miljoen pond sterling en de winst met 17 procent tot bijna vijf miljoen pond. Zes tiende van de omzet komt uit ex port. door Henk van Halm Dieren kopen is één ding, dieren houden heel wat anders, dat nogal wat problemen met zich mee kan brengen. Een uitgebreid sortiment van boeken over de verzorging van dieren in huis moet de onwetende aan de broodnodige informatie helpen en nog steeds komen er boeken bij. Over honden, katten, aquaria, kooivogels, over de meest uiteenlopende dieren die men onder een dak kan houden. Tot de laatste categorie behoort het 'Handboek huisdierenverzor ging', dat bij Deltos Elsevier ver scheen. Uitgegeven in groot for maat met een duidelijke lay-out en veel kleurenfoto's en -tekenin gen is het bedoeld voor kinderen en voor volwassenen die nooit eerder dieren hebben gehouden. Meteen in de inleiding wordt uit eengezet dat ondanks het feit dat steeds meer vreemde dieren te koop zijn, men alleen die dieren in gevangenschap mag houden die zich onder die omstandigheden kunnen voortplanten en daarom niet in-het wild gevangen hoeven te worden. Dat je evenveel plezier kunt hebben van een cavia, een kat of witte muizen als van bij zondere dieren die langzaam weg kwijnen en doodgaan. Uitgelegd wordt welke diersoorten men be ter niet kan houden en waarom niet. Daarmee wordt voorkomen dat iemand die zich van tevoren oriënteert, de consequenties zal onderschatten. Naast deze dier- en menslievende adviezen vertelt de schrijver niet meer dan van nut is voor het verantwoord houden van dieren, maar wel voor elk dier apart wat het nodig heeft en wat er bij de verzorging zoal komt kijken, tel kens opnieuw. In aparte oranje gekleurde kolommen vermeldt hij bij elk dier welk voedsel het ver langt om in conditie te blijven. Het boek bevat letterlijk alles wat zich als huisdier in de ruimste zin van het woord leent: honden, katten, goudhamsters, caria's en chinchilla's, geiten, paarden en kippen, kooivogels, hagedissen, sa lamanders, schildpadden, slangen, padden en kikkers, goudvissen, vissen voor koud water-, zee-, tro pisch en tropisch zee-aquarium, en zelfs insekten. Juist voor de laatste groep, die zich weinig mag verheugen over populariteit als huisdier, geeft Aleven aardige suggesties, zoals het zelf maken van een mieren nest van gips, het verzorgen en laten verpoppen van rupsen, het houden van wandelende takken, sprinkhanen, krekels, kevers en bijen. Jammer is dat in deze uit gave (nog) een aantal dieren voorkomt dat in ons land wette lijke bescherming genieten en dus niet gevangen of gehouden mogen worden. Het zijn bermpje, kam-, kleine water-, alpenwater- en vuursal^mander, groene, bruine, boom- en heikikker, gewone, rug- streep-, knoflook- en geelbuik- vuurpad, duin- en levendbarende hagedis, hazelworm, ring- en gladde slang, Europese moerasschildpad, eikel- en hazelmuis. Egels Ook over een wettelijk beschermd dier gaat 'Onze eigen egel' van het Duitse echtpaar Poduschka. Het is in ons land verboden egels te houden of hun nest te versto ren, maar egels maken een groot deel uit van de slachtoffers die het autoverkeer ook onder de die ren maakt. Nesten met pasgebo ren egels zijn ten dode opgeschre ven als de moeder zo iets over komt. In dat geval is het een vanzelfsprekende zaak dat men een poging doet de jongen, te redden en is het goed te weten dat er een boek is waarin anderen hun ervaringen daarmee meedelen. Ook zonder dat zich iets derge lijks voordoet, kan men plezier hebben van dit boek: het is leuk geschreven en niet alleen een dagboek over het opfokken van egels, maar tevens een gedegen studie van hun gedrag, gewoonten en reacties, waarvan ondanks de grote populariteit van dit stekeli ge zoogdier nog maar weinig be kend was. Dr. Poduschka is een wetenschapsman en ontving on langs een prijs voor werk op het gebied van de ultra-geluidsleer, waarbij ook egels een rol speel den. Het boek is met tal van, soms aandoenlijke, zwart-wit fo to's geïllustreerd. Honden Wie het enige jaren geleden ver schenen boek van gedragsonder zoeker Eberhard Trumler 'Honden zijn om van te houden' heeft ge lezen, weet wat hij mag verwach ten van zijn nieuwe boek 'Honden moet je serieus nemen'. Beide sa men vormen een van de degelijk- ste werken over hondegedrag. El ke hondebezitter zou zich erin moeten verdiepen om zijn metge zel beter te leren begrijpen en fouten bij de opvoeding, die hij anders ongetwijfeld maakt, te vermijden. In dit 'tweede deel' maakt Trum ler duidelijk van hoeveel beteke nis de jeugdontwikkeling is voor het latere leven van de hond en geeft hij een kort en duidelijk overzicht van die ontogenese. Be langrijke facetten van de opvoe ding van de hond <fle hij be schrijft, bieden de lezer die daar zelf mee te maken heeft, de mo gelijkheid zijn eigen waarnemin- Van goudhamsters kim je evenveel plezier beleven als van exotische die ren, die in huis wegkwijnen. Voor kinderen zijn het ideale speelgenoot jes. Foto: Henk van Halm. gen te vergelijken met dit over zicht. Trumler kan bogeh op een enor me ervaring. Al meer dan veertig jaar heeft hij in zijn onderzoek centrum bijna honderd honden tegelijkertijd, uiteenlopend van wolven en dingo's tot allerlei bast aarden. Als gewetensvol weten schapsman houdt hij zich precies aan de feiten. Hij fantaseert er niet maar op los en zoekt niet meer achter zijn eigen observaties dan er achter zit. Katten Ook katten hebben him speciale fans. Vooral raskatten laten zich gemakkelijk houden op flats en andere woningen waar ze geen gelegenheid hebben om buiten op roof te gaan. Daarom zijn ze beter geschikt voor een bovenwoning dan een hond. Immers, wie echt van honden houdt, dwingt ze niet binnenshuis zonder de mogelijk heid van tijd tot tijd eens flink uit te rennen. Door die omstan digheid kan iemand kattenlief hebber worden zonder het van huisuit te zijn. Geertje van Rheenen is geen spe ciale raskattenliefhebster (ze houdt van een kat om wat hij is). Toch staat haar boek 'Kattege- spin' vol foto's van siamezen, per zen. een heilige birmaan, een blauwe rus, een abessijn. Ze komt er toch niet onderuit, en ook uit het aantal aan hen gewijde foto's blijken siamezen nog steeds tot de populairste rassen te horen. Op een heel eigen manier schrijft ze over de geschiedenis van de huis kat, over de zo uiteenlopende houding van heel verschillende mensen jegens de kat (sommigen beminnen hem, andere haten hem en weer anderen zijn er doods bang voor), over de dagelijkse verzorging en 'opvoeding', voor zover mogelijk bij een kat, over ziekten en hun diagnose, over het liefdeleven van de kat en over het fokken. Een apart hoofdstuk be staat uit beschrijvingen en stan daards van de verschillende ras sen. Geertje van Rheenen helpt allerlei sprookjes de wereld uit (zo kun je een kat wel degelijk een bepaalde 'leefregel' aanwen nen), maar SëZt mij enigszins hin dert, zijn de flauwe onderschrif ten bij de overigens prachtige fo to's. I. M. Aleven: Handboek huisdie- renverzorging. Uitg. Deltos Else vier, Amsterdam-Brussel. 136 blz, 22,50. Walter en Chrlstl Poduschka: On ze eigen egel. Uitg. Nijgh Van Dltmar, Den Haag. 120 blz, 17,90. Eberhard Trumler: Honden moet je serieus nemen. Uitg. Het We reldvenster, Baarn. 248 blz, 26,50. Geertje van Rheenen: Kattege- spin. Uitg. W. J. Thieme, Zutphen. 96 bla, 14.50. MOSKOU (Reuter) Sowjetrussi- sche sterrenkundigen aan een ob servatorium in de Krim hebben een nieuwe komeet ontdekt die zich op 480 640 miljoen kilometer van de aarde bevindt, aldus Tass. De komeet staat op de grens tussen de sterren beelden leeuw en krab en is voorlo pig 1975-E gedoopt. Uit de verplaatsing is gebleken dat het hemellichaam zich binnen de asteroidengordel van het zonnestel sel bevindt. Het is echter lichtzwak. De baan moet nog worden berekend. De meeste Peugeots en BMW's zijn eind vorige week in prijs verhoogd. Bij Peugeot gaat het om verhogin gen tussen twee en vier procent, waarvan de 104 GL en Coupé zijn uitgezonderd. Bij BMW bedraagt de gemiddelde prijsverhoging bijna vier procent, maar ging het in fe bruari uitgebrachte goedkoopste model slechts één procent in prijs omhoog. Dit model ls de BMW 1502, die thans ƒ12.992 incl. BTW kost. De overige typen werden drie tot bijna vijf procent duurder. Het Volkswagen-concern, dat vorig Jaar de modellen Scirocco, Golf en Audi 50 uitbracht, en dit voorjaar op basis van die Audi 50 nog eens een VW Polo aan het programma toevoegt, heeft ook grotere model len in voorbereiding. Deze modellen zouden volgend jaar verschijnen, waarbij zelfs voor het eerst een vijf cilinder benzinemotor als aan drijving moet dienen. De grotere modellen, die als opvol gers van de Audi 100 en de uit produktie genomen VW K 70 be schouwd kunnen worden, krijgen ook weer voorwielaandrijving. Er komen zowel versies onder de naam Audi als onder de naam Volkswa gen. Verder gaan er geruchten, dat Volkswagen op de autotentoonstel ling van Frankfort in september een sportwagen zal uitbrengen, die gebaseerd is op de Audi 80 en VW Passat. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Vredeling (defensie) heeft de defensie-com missie van de Tweede Kamer giste ren de laatste informaties gegeven over de problemen rond de vervan ging van de Starfighter. Zoals be kend heeft Vredeling onlangs in Brussel samen met zijn collega's van België, Denemarken en Noorwe gen uitgesproken dat de Ameri kaanse F 16 jager militair en finan cieel de aantrekkelijkste keus is om de Starfighter op te volgen. De minister heeft de commissie gisteren overigens ook gezegd dat de keus voor de F-16 nogal wat problemen geeft. Het gaat er met name om dat de Amerikaanse rege ring niet kan garanderen dat de prijs die nu wordt afgesproken ook in de loop der jaren hetzelfde blijft. Die prijs is berekend op een pro4uktie van duizend toestellen, 350 voor de vier Europese landen en zeshonderd voor Amerikaans ge bruik. De Amerikaanse regering moet ech ter van het congres nog toestem ming krijgen voor de aankoop van die F16 jager voor eigen gebruik. Het congres zal hierover, nadat de Europese landen definitief hun Van een verslaggever DEN HAAG Het PvdA-kamerlld Van der Doef vindt dat minister Westerterp op korte termijn nader overleg moet voeren met werkge vers en werknemers in het taxi- en huurautovervoer om na te gaan hoe men kan komen tot het vaststellen van algemene veiligheidsvoorschrif ten. In dit beraad, zo stelt hij schriftelijk' aan het adres van de minister van verkeer, dient in het bijzonder de vraag betrokken te worden welke bijdrage de overheid kan leveren om én de beoogde vei ligheid van de chauffeurs te dienen én de popularisering van het taxi- gebruik te bevorderen. Dit zou bij voorbeeld kunnen geschieden door deze sector. keuze hebben gemaakt, nog hoor zittingen houden. Het congres kan als het al positief tegenover de aankoop staat, echter niet verder gaan dan te beslissen over de bouw van slechts driehonderd F-16 straaljagers voor Amerikaans ge bruik in de eerste drie jaar. Na die periode moet dan over de tweede serie van driehonderd nog eens worden besloten. Een situatie die voor de Europese deelnemers in het De definitieve keus voor de F 16 zal daarom, zo viel uit Vredelings me dedelingen op te maken, nog heel wat voeten in de aarde hebben, zowel binnen het kabinet 'als in het overleg met de Verenigde Staten. Van een verslaggever DEN HAAG De Rijksuniversiteit Limburg in Maastricht zal bij de stichting bestaan uit de faculteiten der geneeskunde en der algemene wetenschappen. De laatste zal een kader scheppen voor de relatie tus sen wetenschappelijk onderwijs en het hoger beroepsonderwijs en voor het toekomstige hoger onderwijs. Binnen deze faculteit zal ook het onderzoekgebeuren naar de ont wikkeling van dit onderwijs plaats vinden. Dit staat in het wetsontwerp, dat minister Van Kernenade en staats secretaris Klein gisteren bij de Tweede Kamer hebben ingediend voor de stichting van de rijksuni versiteit en een academisch zieken huis. De gebouwen van de rijksuni versiteit komen in de wijk Rand- wijek. De bewindslieden stellen zich op het standpunt, dat wat het onder wijs betreft speciale aandacht moet worden besteed aan de opleiding van huisartsen. Ook de andere richtingen binnen de gezondheids zorg dienen voldoende aandacht te krijgen zoals de curatief-specialisti- sche zorg en de maatschappelijke en geestelijke gezondheidszorg. ENSCHEDE Voor vijfhonderd per soneelsleden (bijna het gehele pro duktie personeel) van de Koninklij ke Nederlandse Katoenspinnerij In Hengelo, onderdeel van de Bamshoe- vegroep in Enschede, zal een werk tijdverkorting worden aangevraagd. Het is de bedoeling om de werktijd gedurende zes weken met vijftig procent te beperken. Tot de maat regel is besloten na intensief over leg met de vakbonden. DEN HAAG 'Het kabinet Den Uyl moet de huidige aanpak van hèt spredingsbeleid onmiddellijk staken wil het op korte termijn niet op een harde confrontatie uit lopen'. Dit dreigement uiten de gezamen lijke dienstcommissies van de cen trale directie van de PTT in het zoveelste protest tegen de sprei dingsplannen. De dienstcommissies zijn het eens met de topfunctionarissen van de PTT, die in een open brief gezegd hebben 'dat in redelijkheid geen vrijwillige medewerking aan de uit voering van deze plannen gevraagd kan worden'. Deze formulering is volgens de dienstcommissies veel betekenend. Het is namelijk de for mulering waarop in het bedrijfsle ven een (collectieve) werkstaking erkend kan worden, aldus de PTT- ers. Zij wijzen in dit verband op het voornemen van de regering om ambtenaren hetzelfde stakingsrecht toe te kennen als werknemers in het bedrijfsleven. Ook de actiegroep protesterende PTT-vrouwen heeft weer van zich laten horen. De PTT-dames vinden het teleurstellend dat het vrouwen- kontakt van de PvdA weigert zich officieel solidair te verklaren met hun seksegenoten, die ln het kader van de spreiding der rijksdiensten naar het noorden moeten verhul zen. 'Op grond van Keerpunt' 72 (het beleidsprogram van de drie linkse partijen) zou het vrouwen- kontakt zich wel degelijk solidair moeten verklaren', aldus de PTT- vrouwen. 'In Keerpunt wordt ge zegd dat de spreiding zal geschie den in overleg met de betrokkenen. Van overleg is evenwel geen spra ke', zo meent de acUegroep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11