rijs van dagbladen noet verder omhoog I blaas Strengere straf voor handel in hard drugs Overleg over vuile Rijn lijkt weer opening te hebben li IKJ 00 Canadees ballet komt naar Nederland PvdA-bestuur: loonstop voor hogere inkomens itgevers vrezen moeilijk jaar D "Rapport stuurgroep arfighter in ad gepubliceerd DfOf. Lindeboom *?dankt voor ARP Bezit hennepprodukten geen misdrijf meer 'Bankovervallers betrokken bij gijzelingsplan' Ook fiscale maatregelen gevraagd Ruim 3000 vacatures in 'bank' Kamerleden naar Polen 'Klarendal' in Arnhem blijft - maar kleiner Bijzondere zegel ter herdenking van de bevrijding Oppositie tegen hijsen rode vlag op het stadhuis Moeder verdrinkt, kinderen gered Lustrum-festival van oude jazz Wet geluidshinder laat lawaaimakers belasting betalen Mr. Marijnen in Kamer herdacht Veel taxichauffeurs bij begrafenis vermoorde collega uw/KWARTET WOENSDAG 9 APRIL 1975 BINNENLAND r^TjCT P jieen onzer verslaggevers jTERDAM De Nederlandse dagbladondernemingen hopen op een verbetering van de con- ctuur in het tweede halfjaar van 1975. Als die verbetering uitblijft, gaan de dagbladen 'geen ge melijke tijd tegemoet'. Dit staat te lezen in het gisteren verschenen jaarverslag over 1974 van Nederlandse Dagbladpers (NDP), waarin op drie na alle dagbladondernemingen verenigd zijn. 24.75 29.3 10.7 economische positie van de dag- Ipers in 1974 Is sterker geweest vorig jaar april werd verwacht, jens het jaarverslag van de is het nadelige effect van de glecrisis en de verslechtering de conjuncturele situatie bij de jladen vertraagd doorgewerkt. na een vrij sterke stijging het advertentievolume in de ite vijf maanden van het jaar it 3,7 procent), ging het in het ede deel van het jaar 'snel berg- aarts'. De daling met 4,9 pro- zorgde voor een achteruitgang volume over het hele jaar van procent. lanks de gunstige resultaten in eerste maanden van het jaar, 1974 gekenmerkt door een da- van de rentabiliteit. Om een lere teruggang te voorkomen, en in de loop van het jaar de nnementsprijzen en adverten- arieven opnieuw verhoogd moe- worden. De per 1 januari door- jerde verhogingen zullen vol- het jaarverslag 'onvoldoende - er-inkomsten opleveren om de -jiddels reeds opgetreden en nog verwachten kostenstijgingen op yangen'. 20.7c ral de stijgingen van de papler- i hebben in 1974 de kosten van dagbladen onevenredig doen lemen, 'zodanig zelfs dat de eninflatie bij de dagbladen het bele bedroeg van het algemene atiepeil ln Nederland'. Het aan- van krantenpapier in de totale en liep van 17,1 procent in 1973 lot 22 procent in 1974. itiek (ADVERTENTIE) L6 Z 19.75 7,1 ll). A's lippen schraal rijn, fr trekken, pijn doen, zijn ze io toe aan Labello, de stick die 43a verzacht en beschermt^ ca I Zomer winter. ^lOV l een verslaggever i3j H HAAG Het Amerikaanse i3*kblad Aviation Week and Space hnology is in zijn nummer van e week begonnen met het publi- »n van het geheime rapport van stuurgroep van Noorwegen, De- ïarken, België en Nederland de vervanging van de Star rer. Het rapport is begin dit ooit aan de ministers van defensie 99-1 de vier landen uitgebracht, oo het rapport merkt de stuurgroep oo. ermeer op dat de zeven jaar sen het ontwerpen enerzijds van Mirage en de Viggen en ander- s van de F-16, de ontwerpers in at hebben gesteld nieuwigheden Kd introduceren die niet in de an- e twee vliegtuigtypen werden j igetroffen. worden ook nog niet gevonden Sijkertijd bij welk gevechts- igtuig dat operationeel is', aldus irapport. Zoals bekend is de erikaanse F-16 uit financieel en itair oogpunt favoriet voor op- !ing van de Starfighter. onze Haagse redaktie 1 HAAG —Prof. G. A. Linde- m uit Amsterdam heeft bedankt r het lidmaatschap van de ARP reden de vage grondslag en open karakter van het CDA. Hij dt verder, dat de fractie van de P links van het midden koerst een slappe houding aaneemt in en met een duidelijk principieel m. Amsterdamse hoogleraar heeft niet bij een andere politieke i tij aangesloten. Hij is vice-voor- er van de gespreksgroep AR- inden. Deze groep heeft zich gesloten bij de onlangs opge- Jhte Reformatorische federatie PF). Deze federatie wil een on- dak bieden aan de protestants •stelijke kiezers, die zich niet toen vinden in de samenwerking sen KVP, ARP en CHU en tegen fvorming van het CDA zijn. De 'we federatie telt vla de aange- 3n organisaties een kleine dui- 1 leden. De NDP vindt het Inconsequent 'dat het de dagbladen materieel voor een deel onmogelijk wordt ge maakt de stijgende kosten met ho gere advertentie-inkomsten op te vangen, hoewel de regering de noodzaak hiervan wel zonder meer erkent'. Volgens de NDP is de dis cussie daarover met de minister 'nog geenszins gestaakt'. Ook het steunbeleid van de over heid ontmoet kritiek van de NDP. Blijkens het Jaarverslag wordt ge vreesd dat de overheid al t e zeer het accent zal leggen op individuele steun aan verliesgevende en margi nale dagbladbedrijven, waardoor de door de NDP ook noodzakelijk ge achte algemene maatregelen in het gedrang zullen komen. Over deze kwestie, aldus het jaarverslag, zal de minister van CRM 'open en constructief overleg met de NDP' moeten voeren. De totale betaalde oplage van de dagbladen is in 1974 in vergelijking met het voorgaande Jaar met 1 procent gestegen. De oplage van de landelijke ochtendbladen groeide met 8,3 procent, terwijl die van de landelijke avondbladen (vooral als gevolg van de verdwijning van De Tijd) met 10,9 procent daalde. De kranten werden in 1974 ook dikker dan in 1973. Over het gehele jaar genomen, aldus het jaarver slag, werden de kranten de dikste in de geschiedenis, waarbij zelfs het topjaar 1970 werd overtroffen. Goedkoop NDP acht het onjuist dat vol- s een richtlijn van de minister economische zaken het be- u.Jfsleven de stijging van de recla- - osten niet mag doorberekenen 'jf[de prijzen. Als gevolg daarvan een noodzakelijke verhoging de advertentietarieven er nog eens toe dat de dagbladen min- advertenties aangeboden krij- Van onze Haagse redactie DEN HAAG Voor de illegale handel in drugs met onaanvaard bare risico's zullen aanzienlijk strengere straffen worden inge voerd. Hiervoor zullen bij de Tweede Kamer voorstellen worden ingediend tot wijziging van de Opiumwet 1928. Staatssecretaris Meijer van CRM deelde dit gisteren mee bij de ope ning van de Nederlandse week van de VN-conferentie over het drugge bruik. Deze conferentie wordt in het koninklijk instituut voor de tropen in Amsterdam gehouden. Vorige week is de conferentie be gonnen in Zweden. Volgende week wordt het seminar afgesloten in Engeland. In de nieuwe Nederlandse wetge ving zal zoveel mogelijk onder scheid worden gemaakt tussen de handel in hennepprodukten en de handel in drugs met onaanvaardba re risico's. Het verschil in risico van de stoffen zal tot uitdrukking worden gebracht in de strafmaat. de maatschappelijke omstandighe den en het direkte milieu van de mogelijke gebruikers. Dit is vooral van belang, omdat het problemati sche gebruik van drugs vooral voor komt bij personen en groepen, die achter zijn geraakt: jongeren uit onvolledige gezinnen, die met de kinderbescherming in aanraking zijn gekomen en uit bepaalde wij ken. Bij de verhoging van de abonne mentsprijzen in 1974 wordt aange tekend, dat het aantal redactionele pagina's is toegenomen met bijna tien procent. Ondanks die verho ging behoort de Nederlandse krant met een gemiddelde verkoopprijs van 46 cent per nummer tot de goedkoopste in Europa. Alleen ln Engeland (35 cent), Luxemburg (28 cent) en Oostenrijk (39 cent) is de krant nog goedkoper. Van een verslaggever ARNHEM Volgens de Nijmeegse politie is een gewapende overval op de RABO-bank in het Betuwse Randwijk gepleegd door twee Zuid- molukkers. Dit is uit getuigenver klaringen gebleken. Tevens zouden er aanwijzingen zijn dat zij betrok ken waren bij het complot om de koningin te gijzelen. In de bij Randwijk gelegen plaats jes Eist en Opheusden waren vorige maand nog twee bankovervallen gepleegd, en wel door Zuidmoluk- kers. De daders van die overvallen zijn gearresteerd en zij hebben verklaard dat het toen buitgemaak te geld (zestienduizend gulden) be stemd was om de gijzelingsactie op Soestdijk te financieren. Gisteren waren de daders van de overval in Randwijk nog spoorloos. Mavis Staines met Miguel Garcia en Tomas Schramek in de Ket tingdans. De staatssecretaris deelde verder mee, dat het bezitten van hennep produkten voor eigen gebruik vol gens de nieuwe wet een overtreding zal zijn en geen misdrijf. Voor het chronisch gebruik van drugs met onaanvaardbaar risico moet gezocht worden naar andere mogelijkheden dan het opleggen van straf om de verslaagde te hel pen. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Het partijbestuur van de PvdA wil de hogere in komensgroepen niet langer een loonsverhoging toestan. Dit staat in een gisteren gepubliceerde verklaring naar aanleiding van de binnenkort te verwachten nota inkomensbeleid van het kabinet. DEN HAAG Het Nationale Ballet van Canada komt volgende week voor een korte tournee naar ons land. Dinsdagavond 15 april komt het in het Nederlands Congresge bouw in Den Haag, donderdaga vond 17 april in de Eindhovense stadsschouwburg en voor de rest van de week, tot en met een mati nee op zondag 20 april, is het in de stadsschouwburg van Amsterdam. Het programma bestaat helemaal uit bekende klassiek-academische werken: Coppelia, Giselle, Don Ju an 'en de Kettingdans van Arpino op muziek van Strauss en Mayer. Interessant is, dat bij de oprichting van dit ensemble in 1951 Ninette de Valois, leidster van het Britse Royal Ballet, een belangrijke rol heeft gespeeld. Interessant is ook, dat in 1973 en 1974 de bekende Russische naar het westen gevluch te solist Rudolf Nureyev als gast aan verscheidene voorstellingen van het Nationale Ballet van Cana da deelnam. Utrecht actief Van een verslaggever UTRECHT De centrale va caturebank die op 1 april voor de regio Utrecht geo pend is, beschikt over het ogenblik over ruim driedui zend vacante arbeidsplaatsen. Daaronder zijn er vijftien honderd van het gewestelijk arbeidsbureau zelf en acht honderd door de overheid gemelde vacatures. Het is de bedoeling dat er over een paar maanden een dependan ce van de 'bank' in de stad Utrecht komt. Dit heeft de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in Utrecht, de heer C. Pot mee gedeeld. Utrecht heeft ook .en klein aandeel ln de radio- vacaturebank od Hilversum 3; per vacature reageren ge middeld drie k vier gegadig den, merkwaardig genoeg be trekkelijk weinig uit de pro vincie Utrecht zelf, maar wel uit gemeenten als Groningen en Maastricht. Utrecht heeft nog meer ge daan om de verborgen vraag naar arbeidskrachten boven water te brengen: een onder zoek onder alle (tweeduizend) bedrijven met meer dan tien werknemers leverde twaalf honderd vacatures op, waar van er 250 al bij het arbeids bureau bekend waren. Verder waren er vierhonderd bij voor vakantiewerkers, ongeveer honderd voor toekomstige schoolverlaters en 450 voor volwassenen ln diverse secto ren (meest de dienstverle nende). Een belangrijk gevolg van dit alles is volgens de heer Pot dat werkgevers meer en di recter betrokken worden bij het werk van de arbeidsbu reaus: ze reageren over het algemeen positief en ze geven sneller actuele vacatures door. Er zijn er nu die eenmaal per maand alle vacatures melden en dat vroeger niet deden. Ongerustheid De Nederlandse staatssecretaris probeerde voor het internationale gezelschap de ongerustheid in het buitenland over het Nederlandse beleid weg te nemen door het ver strekken van informatie. Ook ver zekerde hij, dat Nederland zijn ver dragsverplichtingen zal nakomen het wil niet het internationale systeem van toezicht op de verdo vende middelen ondermijnen. Bij het uitstippelen van het beleid voor de bestrijding van het gebruik van drugs, zei de staatssecretaris, moet vooral gekeken worden naar Van een onzer verslaggevers ARNHEM De Arnhemse wijk Klarendal (B. en W. hebben er een voorlopig ontwerp-bestemmings- plan voor Ingediend) wordt ge handhaafd, maar wel zal tegen 1980 het totale aantal woningen er met duizend zijn verminderd. Het doel van het bestemmingsplan is weer een leefbaar buurtje te maken van deze uit de vorige eeuw daterende, sterk verpauperde volkswijk. Klarendal is de laatste jaren vaak in het nieuws geweest. Honderden woningen waren dichtgespijkerd. Doel daarvan was de wijk overwe gend te elimineren. Velen tekenden daar protest tegen aan. Dikwijls stond de buurt 'snachts ln brand, vooral in de zomermaanden. Velen sliepen uit angst buiten. Het gevolg was dat vooral van elders uit Arn hem voor een paniekstemming werd gezorgd. In het centrale deel van de wijk heeft inmiddels kaalslag plaats ge vonden. Volgens het bestemmings plan blijven er voorlopig 1600 wo ningen in Klarendal, maar nader hand moet dit aantal wellicht nog kleiner worden. Met nieuwbouw in overeenstemming met de schaal van de wijk is intussen begonnen. Een deel van de huizen wordt met gebruikmaking van de tienduizend gulden-regeling voorhands voor tien jaar hersteld. De gewenste maandhuur ln Klaren dal is 175,- en nog minder. Bij nieuwbouw is dat in de praktijk niet te realiseren. In een aantal gevallen zal huursubsidie hier op lossing moeten brengen. Om de buurt weer leefbaar te maken, zal een aantal bedrijven worden ge handhaafd, wordt de winkelstand aangepast, komen er enkele ver keersvrije gedeelten en zullen er groenelementen met speelgelegen- heden worden aangelegd. Het partijbestuur vindt dat het hoogste inkomen niet meer dan vijf maal het netto minimumloon mag bedragen. Het wil daarom een on derzoek naar de mogelijkheden om het meer verdiende fiscaal weg te belasten. In afwachting van de re sultaten van dat onderzoek zouden de hogere inkomens nu al ndet meer voor 'een volledige procentue le loonsverhoging' in aanmerking mogen komen. Het partijbestuur zegt verder dat AOW en bijstandsuitkeringen ge koppeld dienen te blijven aan het netto-minimumloon, dat nog extra opgetrokken moet worden. Ook de kleine zelfstandigen moeten voor een minimum-inkomen in aanmer king komen. De premie loongrens van de sociale verzekeringen moet worden verhoogd. Voor de AOW- premieloongrens moet als streefge tal een inkomen van vijf maal het AOW-uitkeringsbedrag worden ge hanteerd. Een groter deel van de sociale ver zekeringen zal uit de algemene middelen moeten worden gefinan cierd en tenslotte moet het door de werknemer als onrechtvaardig er varen verschijnsel verdwijnen dat van een gulden vakantietoeslag netto minder overblijft dan van een gulden ander loon. Over het precaire vraagstuk van de vermogensaanwas- en winstdeling zegt het partijbestuur dat de baten daarvan voor iedere werknemer ge lijk moeten zijn. Er mag dus geen verschil in aanspraken ontstaan tussen werknemers die in zwakke en die in sterke bedrijfstakken werkzaam zijn. Om dat mogelijk te maken zal cr een centraal fonds moeten worden opgericht. Individu ele aanspraken van werknemers kunnen dan langs indirecte weg ontstaan door de beleggingsop brengsten van de middelen van dit fonds te bestemmen voor onder an dere de (gedeeltelijke) financiering van pensioenvoorzieningen. Het partijbestuur zegt verder dat de vrije beroepsbeoefenaren in een cao moeten worden ondergebracht. Het verwacht voorstellen om medi ci in dienstverband te kunnen aan stellen onder gelijktijdige invoering van een volksverzekering tegen ziektekosten. Op korte termijn zul len de beoefenaren van vrije beroe pen in elk geval verplicht moeten worden hun tarieven openbaar te maken. Van een verslaggever DEN HAAG —De PTT geeft op 29 april een bijzondere postzegel uit ter herdenking van de bevrijding van ons land dertig jaar geleden. De zegel, ontworpen door de Am sterdamse fotograaf Cas Oorthuys, vertoont een menselijk oog kijkend over prikkeldraad, waarmee niet al leen de aandacht gevestigd wil zijn op onze bevrijding maar ook op het feit dat gevangenschap en onder drukking nog steeds in de wereld voorkomen. De zegel bevat de tekst '1945-1975' en wordt uitgevoerd in de kleuren zwart, rood en donker bruin ROTTERDAM Zowel het CDA als de WD nemen stelling tegen het besluit van b en w op 1 mei naast de nationale vlag de rode vlag van het stadhuis van Rotter dam te doen waaien. Voorzitter B. F. Bohré van de ge meenteraadsfractie van het CDA doet dat in de vorm van schriftelij ke vragen. Hij geeft als zijn me ning té kennen 1at het 'mede ge bruiken of misbruiken van de nati onale driekleur naast de rode vlag er op duidt dat b en w de feestdag en dag van betogingen voor de arbeiderspartij aan de bevolking willen opdringen als een nationale aangelegenheid'. Voorzitter mr. H. C. G. L. Polak van de liberale raadsfractie oud-we thouder wil zelfs een interpella tie, te houden op 17 april en als dat door een mogelijk te zware verga deragenda niet mogelijk is op 29 apriL Van een verslaggever SLOCHTEREN De 36-jarige me vrouw J. Paarhuis-Van der Putte uit Harkstede is met haar auto in het Slochterdiep gereden en ver dronken. De auto raakte vermoede lijk door een rukwind te water. Haar twee kinderen, die meereden konden worden gered. BREDA In Breda vindt van don derdag 8 mei tot en met zondag 11 mei het vijfde Internationale Oude Stijl Jazz Festival plaats. Er zullen ruim 40 orkesten uit 8 landen op treden die allerlei vormen van ou- de-stijl-jazz ten gehore brengen. Het vierde festival werd bezocht door ongeveer 17.000 liefhebbers. Dit betreft alleen de manifestaties die binnenshuis werden gegeven. Over het aantal bezoekers van de openluchtconcerten en straatpara des valt geen schatting te maken. Ook nu weer zullen naast zaalcon certen, een aantal concerten in de openlucht worden gegeven, er is een oecumenische jazz-kerkdienst en een nachtconcert. Bij de solis ten en groepen die naar Breda komen zijn twee bands die voor het eerst ln Europa optreden: The new Mc Kinney's Cotton Pickers uit De troit. en The Portena Jazz Band uit Argentinië. In het Cultureel Cen trum 'De Beyerd' wordt een ten toonstelling georganiseerd die de relatie tussen jazz en beeldende kunst tot thema heeft. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Wet inzake Ge luidshinder, die op dit moment ambtelijk wordt voorbereid en ver moedelijk aan het eind van dit jaar aan de Tweede Kamer zal worden voorgelegd, zal voorzien in een Fonds Geluidshinder dat gevoed zal worden door heffingen op z.g. mo biele (bv. auto's en bromfietsen) en stationaire (bv kermissen en disco bars) lawaal-veroorzakers. Dit fonds zal de uitvoering van de nieuwe wet financieel mogelijk moeten maken. De wet zal niet van toepassing zijn op het luchtvaart- verkeer. De nieuwe wet zal de overheid meer bevoegdheden geven om greep te krijgen op de produktie van la- waal veroorzakende toestellen. Ge meenteraden zullen worden ver plicht bij gemeentelijke verorde ning geiuldsregels op te stellen voor inrichtingen (bv stadions, schietbanen e.d.) die niet onder de bestaande Hinderwet vallen. Ook bij het vaststellen of herzien van bestemmingsplannen zullen ge meenten worden verplicht om strengere geluidsregels te hanteren bij Industrievestigingen en het tra ceren van wegen. Evenals bij de Wet inzake de luchtverontreiniging gaat de geluidshinderwet uit van het principe dat de 'vervuiler' moet betalen. Een en ander is meegedeeld door mr. F. J. Meijer Drees, secretaris van de subcommissie geluidshinder uit provinciale staten van Noord- Holland. Een woordvoerder van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne liet weten dat er ten aanzien van de inhoud van het wetsontwerp 'nog geen zinnig woord gezegd kan worden'. Van een verslaggever DEN HAAG Van 25 tot 31 mei brengt een Nederlandse parlemen taire delegatie een officieel bezoek aan Polen. Van de delegatie maken deel uit de eerste kamerleden Brongersma (PvdA), Fey (VVD) Helj (CHU). en Terwindt (KVP) en de Tweede Kamerleden De Boer (ARP), mevrouw Corne lissen (KVP), mevrouw Ginjaar-Maas (WD), Imkamp (D'66), Jansen (PPR). Van der Lek (PSP) en voorzitter Vondeling (PvdA). DEN HAAG Kamervoorzitter Vondeling heeft gisteren in de Tweede Kamer de zaterdag overle den burgemeester Marijnen van Den Haag herdacht. Mr. Marijnen dwong ln de Tweede Kamer respect af voor zijn loyaliteit, aldus de voorzitter. Ons land verloor met hem een goed patriot, Den Haag een geliefd burgemeester, zijn vrienden een hartelijke kameraad en zijn gezinsleden een fijne man. Namens de regering wijdde minis ter Van Agt eveneens een kort her denkingswoord aan de overledene. Namens koningin Juliana zal mr. H. A. M. T. Kolfschoten, kamerheer in buitengewone dienst van de ko ningin, vrijdag in de Grote of St. Jacobskerk te Den Haag de rouw dienst bijwonen. Prins Claus zal deze dienst eveneens bijwonen. Minister Vorrink ziet t ekenen DEN HAAG In de impasse waarin het internationaal overleg over het tegengaan van de vervuiling van de Rijn verkeert, lijken momenteel enkele openingen te ontstan. De onderhandelingen over de Rijn liepen vorig Jaar vast en raakten in februari zo ernstig in het slop, dat de al eerder verschoven conferentie van ministers van de Rijnoeversta- ten die in Parijs zou worden gehou den, moest worden uitgesteld. Ge tracht zou worden dat de ministers in ieder geval voor 1 november van dit jaar bijeen zullen komen. Tij dens het gisteren in de Eerste Ka mer gehouden beleidsdebat over volksgezondheid en milieu-hygiëne zei minister Vorrink dat er tekenen zijn dat het overleg dat momenteel op ambtelijk niveau wordt gevoerd, enkele openingen biedt. Minister Vorrink zei verder dat bij het tegengaan van de vervuiling van de Rijn de moeizame weg van het internationale overleg moet worden gevolgd. Zij verwacht wei nig van de procedure bij het Inter nationale Hof van Justitie, omdat er tijdens de procedure niets ge beurt en dat de kans dat het Hof zich bevoegd acht gering is. waar door veel tijd wordt verspild. Op de vraag van de VVD-senator De Jong of zij steun wilden verle nen aan acties van de Stichting Reinwater en enkele Westlandse tuinders, die een proces tegen de Franse kallmljnen hebben aange spannen, zei mevrouw Vorrink dat de Rijnvervulling niet als een on rechtmatige daad alleen kan wor den afgedaan en dat het niet juist is de schuld eenzijdig bij één land te leggen. Zij wees hierbij op de chemische vervulling, waarvoor met name West-Duitsland verantwoor delijk ls. De stijging van de kosten van de gezondheidszorg, waarvan staatsse cretaris Hendriks had gehoopt deze tot 1980 tot 8 procent te kunnen beperken, zal volgens de laatste be cijferingen hoger zijn. Verwacht wordt dat de stijging, aldus staats secretaris Hendriks, de geplande 8 procent zal overschrijden met 0.7 tot 0,9 procent. Het streven naar het terugdringen van het aantal (dure) ziekenhuis bedden tot 4 per duizend inwoners (momenteel ls het meer dan 5 per 1000), dat van verschillende kanten wordt bekritiseerd, zal volgende week een steun ln de rug krijgen. Volgens Hendriks zal dan in een wetenschappelijk rapport worden geconcludeerd dat het aantal van vier bedden per duizend inwoners nog aan de ruime kant ls. Wat betreft de berichten over een dreigend overschot aan dierenart sen, zei Hendriks dat deze meer kunnen worden ingezet bij de vleeskeuring. De socialist Mater had al een Intensivering van de vleeskeuring met name wat betreft de antibiotica-test gevraagd. ROTTERDAM Ongeveer vijftien honderd taxichauffeurs uit west-, midden- en zuid-Nederland hebben gistermiddag op de begraafplaats Hofwijk ln Rotterdam de begrafe nis bijgewoond van hun vermoorde Rotterdamse collega B. Hofman (60). In een lange stoet van 450 taxi's en enkele bussen reden ze van Hofman's huis naar de be graafplaats. De begrafenis werd ook bijgewoond door de Rotterdamse commissaris Blaauw, die het onderzoek naar de moord, donderdagavond in Kra- lingseveer, leidt en tal van recher cheurs. Het plan van de taxichauffeurs om na afloop van de begrafenis in Den Haag aan minister Westerterp van verkeer een petitie aan te bieden is niet doorgegaan. Volgens een woordvoerder van de taxichauffeurs wil men nog meer handtekeningen verzamelen. De bedoeling ls het aanbieden van de petitee, waarin de chauffeurs om meer bescher ming vragen, te laten uitgroeien tot een landelijke actie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9