Waarom de Sowjets tuk zijn op krediet van VS Artsen in Angola beschuldigen FLNAvan terreur ANGOLA Tenminste 180 doden bij vliegramp in Zuid-Vietnam McGovem wil toch Palestijnse staat Olieproducenten en -gebruikers praten in Parijs Duitse minister: Chilenen zijn 'bende moordenaars' Tanzania, Zaire en Zambia overleggen Geef om Giro 26655 Toestel met kinderen stort neer Na eerdere ontkenningen Vier partijen in Portugal tegen militair voorstel Tanker gebroken Minister Malik: president Lon Nol kent zijn lot [T.OUW/KWARTET ZATERDAG 5 APRIL 1975 BUITENLAND 7 LOEANDA ,/LOESAK A (Reuter, UPI, AP) Portugese artsen en verplegend personeel van ziekenhuizen in de Angolese hoofdstad Loeanda hebben de bevrijdingsbeweging FLNA beschuldigd van 'fascistische terreur' tegen ongewapende burgers. De artsen van het militaire zieken huis van de stad hebben verklaard (fat daar vorige week tweehonderd nensen voor het merendeel ge wone burgers zijn binnenge- tracht met schotwonden. Ze zeiden dat ze waren beschoten door leden tan de FLNA. de door 't aangren- 2?nde Zaire gesteunde bevrijdings- teweging. Deze staat op gespannen voet met de socialistische beweging MPLA die veel aanhang heeft onder de bevolking. De binnengebrachte gewonden ver- lelden ook het verhaal dat het FLNA in Loeanda een honderdtal aiensen had opgepikt omdat zij lid :ouden zijn van de MPLA. Deze mensen zouden zijn ondervraagd in bet hoofdkwartier van de FLNA en vervolgens zijn doodgeschoten. Handen op de rug In een andere verklaring van per soneel van academische ziekenhui zen in Loeanda en Sao Paulo staat dat tientallen mensen zijn behan deld die waren gewond door kogels en granaatscherven. Ook waren lij ken binnengebracht van doodge schoten burgers met handen op de rug. Artsen en verplegers hebben de Portugese commissaris om een onderzoek gevraagd. Ook willen zij een betere bescherming van de zie kenhuizen. Sinds 23 maart de troe belen in Angola begonnen zouden de hospitalen enige malen bescho ten zijn. De patiënten waren toen van de kamers gehaald en op de gangen gelegd. President Julius Nyerere van Tan zania, Kenneth Kaoenda van Zam bia en Moboetoe van Zaire zullen vandaag en morgen in Kananga (Zaire) praten over de toestand in Angola. Zij steunen elk een andere bevrijdingsbeweging in Angola; respectievelijk de MPLA, Unita en de FLNA. De presidenten zouden tijdens hun bijeenkomst willen aandringen op een akkoord tussen de drie groeperingen. Deze zitten samen met de Portugezen in de Angolese overgangsregering maar desondanks vinden de laatste we ken weer voortdurend schermutse lingen plaats tussen MPLA en FLNA aanhangers. De leider van Unita, Jonas Savim- bi, heeft gezegd dat zijn beweging geen partij zal kiezen in het geschil tussen de twee andere bewegingen. Savimbi heeft gesprekken gehad met Nyerere en Kaoenda over An gola, evenals eerder deze week de Portugese minister van buitenland se zaken Ernesto Melo Antunes, die een weekgeleden een staakt-het- vuren in Angola tot stand wist te brengen. ADVERTENTIE Zo zaten en lagen de kinderen in het enorme ruim van het C5A-vliegtuig dat gisteren by Saigon neerstortte. JERUZALEM BEIROET (Reuter, UPI) De Amerikaanse sena tor George McGovern heeft nu toch gepleit voor een onafhanke lijke Palestijnse staat naast Israël. Een dergelijke staat zou op de westelijke Jordaanoever en in de strook van Gaza gesticht kunnen worden. Eerder deze week had de Palestijn se leider Jasser Arafat gezegd dat hij in een gesprek met de Amerikaan de indruk had gekregen dat hij voor een Palestijnse staat was McGovern liet dit toen ontkennen en zou alleen gezegd hebben dat over het principe van een eigen staat voor de Palestijnen gepraat, zou moeten kunnen worden. De senator bevestigde gisteren op een persconferentie dat Arafat hem had gezegd dat de Palestijnse be vrijdingsorganisatie (PLO) met Is raël wil samenwerken bij de vesti ging van een Palestijnse staat. Gu errilla-aanvallen op Israëlische doe len zouden gestaakt worden als een dergelijke staat tot stand komt. De voormalige kandidaat voor het Amerikaanse presidentsschap zei verder dat er met de Palestijnen rekening dient worden te gehouden bij een eventuele algemene vredes overeenkomst in het Midden-Oos ten. 'Zij hebben het recht op een onafhankelijk eigen vaderland', al dus McGovern. Hij vond dat de Arabische leiders met wie hij gesproken had tijdens zijn reis door het Midden-Oosten over het algemeen gematigd waren in hun houding tegenover Israël en bereid het bestaan van een Joodse staat in het gebied te erkennen. 'Het lijdt mijns inziens geen twijfel dat president Sadat van Egypte een regeling in het Midden-Oosten wenst en dat hij nogal wat politie ke risico's nam zover te gaan bij de recente bemiddelingspoging van Henry Kissinger'. De stoffelijke overschotten van 39 Israëliërs die in oktober 1973 ge- snueveld waren zijn vrijdag door Egypte aan Israël overgedragen, zo heeft een woordvoerder in Tel Aviv meegedeeld. Dit gebeurde op een woestijnweg ten oosten van Kanta ra, in de bufferzone tussen Israëli sche en Egyptische troepen. LISSABON (Reuter) Vier Por tugese partijen zullen zich verzet ten tegen het plan van de militaire revolutionaire raad, minstens drie tot vijf jaar politiek te willen blijven overheersen, zo heeft een zegsman van de PPD, een centrum linkse volksdemocraten, vrijdag verklaard. Zijn partij zal de bewe ging van de strijdkrachten vragen de burgerlijke wetgevende vergade ring, die later dit jaar gekozen zal worden, niet in macht te beknot ten. De partij heeft volgens de zegsman de steun van de socialisten, de centrum-democraten (CDS) en de kleine monarchistische volkspartij (PPM). De linkse militaire leiders hebben woensdag hun plan ingediend bij de politieke partijen. De vier partijen dienen echter hun tegen voorstellen louter en alleen in als basis voor onderhandelingen, aldus de woordvoerder. SAIGON, WASHINGTON (UPI, Reuter) Tenminste 180 men sen vonden de dood bij de ramp met de Amerikaanse luchtreus, die 243 weeskinderen yan Zuid- Vietnam naar de Verenigde Sta ten zou brengen. Het toestel (een vrachtvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht van het type C5A) verloor kort na het opstijgen de grote deur achter- NEW YORK (AFP) De Liberi aanse tanker 'Spartan Lady' met een bemanning van 36 man is vrij dag voor de Atlantische kust ter hoogte van New York tijdens een hevige storm in tweeën gebroken. De lading stookolie, die de 170 me ter lange tanker vervoerde stroom de in zee. Vijf vliegtuigen en drie patrouillevaartuigen van de kust wacht zijn naar de plaats van de schipbreuk gegaan. Over het lot van de bemanning is nog niets gemeld. in. Daardoor viel de druk weg en werden de hoogteroeren bescha^ digd. De vlieger, majoor Dennis Traynor probeerde daarna terug te keren naar de vliegbasis. Tan Sot Nhot bij Saigon, maar het enorme toestel bleek onbestuurbaar en stortte neer in een drassig gebied vlakbij de basis. Daar vloog het direct in brand. Aan boord waren 243 weeskinderen. 43 begeleiders (bijna allemaal Amerikanen,) en tien beman ningsleden. Volgens voorlopige gegevens hebben ongeveer honderd kinderen en vijftien volwassenen de ramp overleefd. De ongeluksvlucht was de eerste van een grootscheeps noodpro- gramma voor de overbrenging van in totaal 2000 Zuidvietnamese kin deren naar de VS. De meeste van deze kinderen zijn verwekt door Amerikanen, die in Zuid-Vietnam hebben gediend. De verongelukte kinderen varieerden in leeftijd van acht maanden tot twaalf jaar. Amerikaanse Congresleden hebben gisteren aangedrongen op stopzet ting van het- programma omdat de C5A-vliegtuigen, die hiervoor ge bruikt worden, ongeschikt zijn voor personenvervoer. De Democratische senator William Proxmire eiste dat alle toestellen aan de grond zouden blijven totdat hun vliegwaardigheid is vastgesteld. De C5A is het grootste tranpsort- vliegtuig ter wereld. Er waren tot gisteren geen ernstige ongelukken mee gebeurd. Het verongelukte toestel verloor zijn grote vrachtdeur op een hoogte van ongeveer 6.5 kilometer. Over de oorzaak daarvan is niets bekend. DJAKARTA (AP) President Lon Nol. van Cambodja, die maandag zijn land verliet, is niet van plan een regering in ballingschap te stichten. Da't vertelde gisteren de minister van buitenlandse zaken van Indonesië. Adam Malik. Lon Nol verblijft momenteel op het Indone sische eiland Bali. 'Lon Nol kent zijn lot' .aldus Malik. De goudvoorraad van het Kremlin, die door de CIA op het ogenblik op ongeveer 2000 ton wordt ge schat, begint een belangrijke rol te spelen in de Oost-West-politiek. Samen met de hogere prijzen, die de Sowjet-Unie voor zijn olie krijgt, kan de verkoop van Russisch goud en andere produkten Moskou minder kwetsbaar maken voor het afdwingen van politieke concessies. In een gedetailleerde studie van de CIA wordt de conclusie getrokken dat de inkomsten, die de Sowjet-Unie aan harde valuta krijgt, tot 1980 in een hoog tempo zal blijven stijgen. De conclusies uit de studie zijn ki strijd met de opvatting, die over het algemeen in Amerikaanse rege ringskringen leeft. Die opvatting is gebaseerd op de veronderstelling dat :e Sowjet Unie dringend verle gen zit om Amerikaans krediet om zo Amerikaanse produkten te kun nen kopen. Het onderzoek van de CIA wijst uit dat Ruslands inkom sten uit het buitenland het in staat stellen de invoer tot 1980 met twin tig procent per jaar te verhogen, zelfs zonder de belangrijke buiten landse kredieten, waar het Kremlin zo voor geijverd heeft. Waarom wil het Kremlin dan toch zo graag krediet hebben en blijft het een positie innemen van schijnbare af hankelijkheid van het Westen? Profijt Deze vraag wordt zelfs gesteld door Kremlin-critici in de Sowjet Unie zelf. 'Sommige kameraden hebben hun twijfels', aldus een Moskouse radio-commentaror, en sommigen 'maken zelfs bezwaar' tegen de handelsovereenkomsten met het buitenland. 'De kapitalistische oc topus', zo stellen zij, begint zich aan het socialistische systeem te hechten' Zij maken in het bijzon der bezwaar tegen de buitenlandse kredieten, met het argument dat 'alleen degenen, die het krediet verlenen er profijt van hebben'. Ze doelen op de buitenlandse banken, waaraan de Sowjet Unie rente moet betalen. Het antwoord, dat Joeri Zjoekow, de belangrijkste politieke commen- taror van de Prawda, voor de Mos kouse televisie gaf, is dat een paar handschoenen of schoenen gemak kelijk a contant kunnen worden gekocht, maar dat het normaal en geheel voor de hand liggend is dat je om miljarden kostende fabrieken te kunnen kopen krediet nodig hebt. Nu Moskou kredieten wil moeten de Russische commentatoren, die in het verleden redeneerden dat kapi talistische kredieten alleen maar dienen om buitenlandse kredieten alleen maar dienen om buitenland se ontvangers te onderwerpen, hun woorden inslikken. Ook dat is nor maal en geheel voor de hand lig gend. Er is geen sprake van gebon denheid aan het Westen, stelde Zjoekow, want de met Westerse kredieten gebouwde fabrieken zul len 'volkomen Russisch' zijn en 'kapitalisten krijgen geen toestem ming in de bedrijfsvoering deel te nemen'. De buitenlandse banken, die zich in de Sowjet Unie vestigen, voegde hij er aan toe, mogen geen zaken doen met Russische burgers of investeren in de Russische in dustrie. Zij mogen slechts als tus senpersonen tussen buitenlandse en Russische ondernemingen optre den, marktonderzoeken houden 'en dat is alles'. Grondstoffen Eén reden voor de wens van Mos kou om krediet springt er in het CIA-onderzoek uit. Uit zakelijke overwegingen is het voor Moskou beter om krediet te krijgen dan nu al de steeds in waarde stijgende Russische grondstoffen te moeten verkopen. 'Zolang Westerse regerin gen doorgaan met het aanbieden van kredieten op langere termijn tegen een rente, die lager is dan het wereld-inflatiepercentage op langere termijn', zo zegt het onder zoek van de CIA. zal Moskou waar schijnlijk kiezen voor kredieten, terwijl het tegelijkertijd de uitvoer zal verminderen van goud en goe deren, waarvan men verwacht dat de werkelijke waarde in de loop van de tijd zal stijgen'. De lezer wordt de indruk gegeven dat de Sowjet Unie, als zij geen grote kre dieten krijgt, genoodzaakt zal zijn veel van haar goud en in het bij zonder de olie en het gas te exporte ren, waaraan het Westen behoefte heeft en die Moskou liever achter de hand zou willen houden. Het is niet het eerste uitstapje van de CIA in de Russiche goudpolitiek. Ruim tien jaar geleden gaf zij haar zorgvuldig bewaakte schattingen van de Russische produktie en reser ves prijs om zo aan te tonen dat het Westen geen aandacht moest schenken aan het Russische ver zoek om kredieten, omdat het Kremlin genoeg goud had om de benodigde aankopen te doen. Deze keer zou het motief net zo eenvou dig kunnen lijken maar dat is niet zo. De CIA-studie is namelijk open baar gemaakt door de afdeling voor de handel tussen Oost en West van het ministerie van Handel, die het ter discussie voorlegde tijdens een vergadering van deskundigen uit de regering en daarbuiten. Voorwaarden Het ministerie van handel is een sterk voorstander van grote-kredie ten aan de Sowje.t Unie. Hetzelfde geldt voor Henry Kissinger en de Amerikaanse zakenwereld, hoewel beiden worden gehinderd door de beperkingen, die het Congres op legde, vooral door toedoen van se nator Henry Jackson. Het dertig pagina's tellende CIA-document kan door beide partijen worden ge bruikt om hun argumenten kracht bij te zetten. Dankzij haar grotere inkomsten uit de uitvoer kan de Sowjet Unie. zoals het CIA-onder zoek laat zien, veel meer uit het Westen invoeren, maar zij zou daarbij haar handel kunnen richten op landen, die de beste krediet- voorwaarden geven iets wat de Europese landen momenteel doen en in de Verenigde Staten alleen datgene kopen, wat nergens anders te krijgen is. Dit argument wordt gebruikt door de machtige Amerikaanse lobby van voorstanders van handel met de Sowjet-Unie. Moskou helpt daar bij door steeds te wijzen op de Europese begerigheid om de Vere nigde Staten te overtroeven bij het geven van gunstige handelsvoor- waarden. Maar sommige van de za ken. die Moskou het liefste wil hebben kunnen alleen in de Vere nigde Staten zelf worden verkre gen. Zo heeft bijvoorbeeld de Sow jet Unie om de uitgebreide reserves aan Siberische olie en gas aan te bocen zonder welke de grote ontwikkelingsplannen van het Kremlin een enorme terugslag zou den krijgen de technologie no dig, die nu wordt ontwikkeld voor de nieuwe olievelden in het noor den van Amerika. Jaren voor De Amerikaanse technologie in de ze en andere industrieën van evengroot belang zoals de computer industrie, ligt jaren vóór op welk ander land ook. Ook de Russen geven toe dat zij meer kunnen leren van de Amerikaanse landbouw industrie, zowel wat techniek en bedrijfsvoering als wat de schaal vergroting betreft, dan van de klei nere Europese landen. Maar. zeet de handelslobby, zij zul len dergelijke aankopen alleen doen als zij kredieten krijgen. Nee. zeggen hun tegenstanders. Moskou kan gebruik maken van zijn devie zen, verkregen uit de verkoop van olie en gas. goud en diamanten, hout en chemische produkten. De gedetailleerde cijfers, die in het CI- A-onderzoek worden gegeven, zul len zeker worden aangevochten, maar door ze naar buiten te bren gen levert de CIA wel stof voor een deskundig betoog en voor een poli tiek debat. De CIA zou iets dergelijks, en dan op verschillende terreinen, veel meer moeten doen. De analystische expertise en de schat aan kennis, die in haar gelederen is samenge bracht, kunnen veel meer goeds uitrichten als zij openbaar worden gemaakt, dan als zij in de gewelven verborgen worden gehouden. Het zou ook het begin kunnen zijn van het nieuwe gezicht dat de CIA zo dringend nodig heeft, op voorwaar de dat het ook de activiteiten af schudt, die het oude gezicht bepaal den. Ook over grondstoffen? door Nico Kussendrager PARIJS Maandag begint in Parijs een conferentie tussen olievoortbrengende en -gebruikende landen, het eerste grote treffen tussen producenten en consumenten sinds de zoge naamde oliecrisis van 1973. De bijeenkomst wordt gehouden in het grysgemuurde conferentiecentrum Kléber waar in de oorlog de Gestapo zetelde en waar de Vietnamese vredes akkoorden werden getekend. De conferentie is een idee van Frankrijk dat ook de uitnodigin gen heeft verstuurd. De deelne merslijst werd opgesteld door de Saoedische sjeik Jamani. Om het een beetje overzichtelijk te hou den zal voorlopig maar een be perkt aantal landen deelnemen: als arme gebruikers Brazilië. In dia en Zaïre, als rijke gebruikers de Europese Gemeenschap, Ja pan en de Verenigde Staten en als olieproducenten Algerije. In donesië. Iran. Saoedi-Arabië en Venezuela. Als waarnemers zijn in Parijs de Verenigde Naties, de Organisatie van olie-uitvoerende landen (OPEC), de Organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling (OESO) en het Internationale energie-agent schap (IEA). Deze 'kleine conferentie' met hoge ambtenaren officieel géén ministers is bedoeld als voorbereiding op een grote con ferentie die zo snel mogelijk moet worden gehouden. Hoe de agenda van die bijeenkomst .er uit moet zien is één van de belangrijkste punten van ge sprek in Parijs. Volgens plan zal er in de Franse hoofdstad twee dagen worden vergaderd maar het zit er dik in dat het langer gaat duren. De producenten en consumenten zijn het namelijk niet. eens: moet er alleen over olie worden gepraat of ook over andere grondstoffen. De rijke oliege- hruikende landen behalve Frankrijk vinden dat er al leen de olie aan de orde is. andere grondstoffen komen later: wel. Nederland zo verluidt in Den Haag denkt daar een beetje anders over. Ons land vindt dat over grondstoffen wél gepraat moet kunnen worden wat wel Dast in het beeld dat Nederland doorgaans een stapje voorligt als het. om 'ontwikkelingssamenwer king' gaat. zakken van de economie in de westerse wereld bij: fabrieken draaien op een laag pitje. Ten slotte hebben we een erg zachte winter gehad waarin niet hard hoefde te worden gestookt. Die 'tegenvallers' hebben span ning veroorzaakt binnen de OPEC. Sommige ledenlanden willen de kraan nog wat verder dicht draaien om de prijzen op peil te houden. Saoedi-Arabië bijvoorbeeld gebruikt per jaar maar een kwart van z'n olie inkomsten en kan dus best met wat minder toe. Zo lang moge lijk profiteren van onze reusach tige olieschatten tegen een zo hoog mogelijk prijs is het idee van de woestijnstaat. Hard nodig Aarzeling Algerije en Venezuela hebben lang geaarzeld óf zij naar Parijs zouden komen. Deze landen e i- s e n dat behalve over olie ook over (andere) grondstoffen wordt gesproken. Bijvoorbeeld: hebben landen die grondstoffen produceren (koper of bauxiet om wat te noemen) het recht die grondstoffen in prijs te verho gen als zij zelf méér moeten betalen voor industrleprodukten uit de rijke wereld. Nu gaan ze er steeds een stapje op achteruit als goederen uit de industrielan den duurder worden en zij zelf niet meer kunnen vragen voor hun grondstoffen. Voor olie zal mogelijk worden afgesproken dat de prijs die van industriële produkten mag vol gen. Zou dat ook niet kunnen voor andere grondstoffen. Algerije en Venezuela denken waarschijnlijk: als we in Parijs een voet tussen de deur hebben dan moeten we doordrukken. Of zij de andere olielanden en de aanwezige ontwikkelingslan den die kans krijgen is doorslag gevend voor de afloop van de conferentie in Parijs. Andere olielanden met naar ver houding weinig olie. veel men sen ambitueuze ontwikkelings programma's en een sinterklazi- ge goedgeefsheid hebben het geld uit de olie bitter hard no dig. Zo veel mogelijk olie verko pen, pakken wat je pakken kunt luidt daarom het devies. Zo is Aboe Dhabi bezorgd over de da ling van z'n produktie en ver laagde daarom de olieprijs met een paar dollarcent. Ironisch genoeg pleit momenteel iemand voor het op peil houden van de olieprijzen waarvan we het helemaal niet zouden ver wachten: Henry Kissinger, de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken. 'Super' Henry wil een bodemprijs voor olie om het onderzoek naar andere ener giebronnen aantrekkelijk te houden. De oliemaatschappijen bij voorbeeld gaan niet met groot enthousiasme dure olie uit de Noordzee of uit Amerikaans teerzand halen als de olie uit het Midden-Oosten goedkoop is. Goedkope olie kan ook investe ringen in andere energiebron nen (zonne- of kernenergie) verlammen. Dat mag niet vindt Kissinger, vandaar dat de olie prijs op peil moet blijven zodat andere brandstoffen aantrekke lijk worden. Zekere prijs Minder vraag De bijeenkomst vindt plaats rp een moment dat de vraag naar olie aan het inzakken is. De olielanden hebben al de produk tie moeten inkrimpen om ten minste de prijzen op peil te hou den (Iran zelfs acht procent). Wel iets anders dan de voortdu rende stijgende prijs de afgelo pen anderhalf jaar. Hoe komt die verminderde vraag? Om te beginnen hebben de olie- gebruikende landen méér op energie kunnen bezuinigen dan velen hadden verwacht. (Frank rijk bijvoorbeeld gebruikte vo rig jaar zes procent minder brandstof). Daar komt het in- Wat vinden de OPEC-landen er- v^n. Officieel zijn ze tegen maar een aantal oliesjeiks zou in 't hart wel voor het plan-Kissin- ger voelen. Het garandeert hen een zekere prijs laat die dan wat lager liggen dan de huidige en ze weten tenminste waar ze aan toe zijn. Verder zullen de westerse landen in Parijs nog een onderonsje houden om een fonds op poten te zetten van ongeveer 75 miljard gulden. Landen die in moeilijkheden ko men door een nieuwe 'energie crisis' moeten bij dit fonds voor steun kunnen aankloppen. Uiteindelijk zal in Parijs een agenda moeten worden opgesteld voor de 'grote' energieconferen tie. die zo snel mogelijk zal wor den gehouden. Punten op die agenda. als initiatiefnemer Frankrijk z'n zin krijgt: Gegarandeerde inkomsten voor de producenten; gegarandeerde toelevering voor de consumenten; overdracht van technische kennis aan de olie- en aan de ontwikkelingslanden het terugvloeien van oliedol lar uit de Arabische naar de westerse landen: een ander betalingsmiddel voor olie dan de zwakke Ameri kaanse dollar, en tenslotte (het discussiepunt) grond stoffen in het algemeen. Het is te hopen dat de afspraken die in Parijs gemaakt worden uiteindelijk meer waard zullen zijn dan de afspraken over Viet nam, die in 1973 in hetzelfde gebouw Kléber werden gemaakt. BONN' (Reuter) De Westduitse minister van onderzoek en techno logie, Hans Mattöfer. is vrijdag in een diplomatiek geschil betrokken omdat hij donderdagavond de Chileense regering 'een bende moordenaars' had genoemd. De oppositie eiste daarop zijn aftreden. De Westduitse regeringswoordvoerder wilde er geen commentaar op geven, 'Daar moet hij zelf de verantwoordelijkheid voor dragen', zei deze. De 49-jarige Mattöfer, een oud-vakbondsleider, sprak op een persconferen tie in Essen zijn uitlating niet tegen. Donderdag had de Chileense ambassade in Bonn een verklaring gepubli ceerd waarin de minister ervan werd beschuldigd, zijn belofte van 1973. Chili 45 miljoen mark ontwikkelingshulp te verlenen, niet te zijn nageko men. Mattöfer zei dat de steun was bedoeld geweest voor een democratisch gekozen regering.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7