Compensatieorders van vliegtuigindustrie in feite weinig waard Beslag op boek met prinsjes in 'hoofdrol' Bewakers geschorst wegens mishandeling gearresteerde Turk Geen spoor van dader moord op chauffeur ifiMNMiliiRU Amsterdammers van de Nieuwmarktbuurt klaar voor de 'tweede fase' Zwitser noemt economische en sociale bezwaren Brandende aansteker onder hand gehouden PvdA contra Vredeling bij aankoop F16 Opnieuw verzet; klachten gedeponeerd Student spant geding aan om studieregeling Leiders gijzeling Soestdijk nog vrij Rotterdam verwacht demonstraties Vier maanden voor diefstal van schip Aan alle mensen die nogeenkoperen soeppan van Knorr krijgen. Hier en daar ontstond een run op 'Alvar en de kasteelkinderen' RITA De beste tuin-, bloemen-en plantenboeken I TROUW/KWARTET ZATERDAG 5 APRIL 1975 BINNENLAND 3 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM 'Je vraagt je af, hoe het ze lukt. Het is onbe grijpelijk dat mensen, industrieën en hele regeringen daar in trappen'. Met die 'ze' bedoelt de Oostenrijkse Zwitser Kurt Pischl het Amerikaanse ministerie van defensie. En zijn verbazing geldt wat bekend staat als de compensatie-orders voor de aankoop van Amerikaanse militaire vliegtuigen, waarschijnlijk voor Nederland en drie andere NAVO-landen de F 16. Om te zorgen dat de aankoop van vliegtuigen in het buitenland de eigen industrie en werkgelegenheid niet bènadeelt, verplicht de leveran cier zich om grote bestellingen in de aankopende landen te doen. Voor een deel onderdelen van het vlieg tuig zelf, voor een deel andere wa pensystemen. Tegen allebei heeft Pischl overwe gende bezwaren van economische en sociale aard. Hij is de initiatief nemer van een internationale werk groep van vredesonderzoekers en industriëlen, die opereert vanuit het Instituut voor sociale ethiek van de Bond van evangelische kerken in Zwitserland. Pischl zelf is een voor malig vertegenwoordiger in militaire elektronica. Domme politiek Het produceren van in het alge meen technisch weinig interessan te onderdelen voor het vliegtuig zelf, vindt hij een domme korte- termijnpolitiek. Het levert tegen 1979 een. aardig brok werkgelegenheid, dat in 1982 in één klap weer wegvalt. Compensatie-orders elders in de militaire sfeer zijn nog erger, aldus een memorandüm van de werk groep dat gisteren in Amsterdam werd gepresenteerd. Daarmee wordt een stuk wapenindustrie op poten gezet waar letterlijk niemand be hoefte aan heeft. Tot nu toe is steeds gebleken dat dergelijke le veranties door het produktieland zwaar moesten worden gesubsidi eerd, wilden de op de Amerikaanse markt kunnen concurreren. De eni ge zinvolle manier van compensatie, vindt de werkgroep, is het opzetten van civiele projecten die de nage streefde technische ontwikkeling van de eigen Industrie bevorderen maar bovendien produkten afleve ren waar een werkelijke markt voor is. Waar blijft idee? Die produkten zullen In het alge meen niet aan de Amerikanen zelf te. verkopen zijn, aldus het memo randum. Het gaat om zeer- forse hoeveelheden, en de Amerikaanse economie staat er niet zo florissant voor. Maar als de afzet naar derde landen zou moeten geschieden, waar blijft dan het idee van com pensatie? De werkgroep geeft voor de Amerikanen in dit schema drie füncties aan. Ten eerste de levering van technologische informatie, ten tweede hulp bij het aan de man brengen van de produktie via het goedgeoliede Amerikaanse verkoop apparaat (ministeries van defensie en handel), ten derde financie ringshulp via de Wereldbank en de Export-Iraportbank en door bemid deling bij het verwerven van olie dollarkredieten. De keus van nieuwe produkten en markten voor de civiele 'compensa tie-industrie' moet zodanig zijn dat de Amerikaanse steun voor de ont wikkeling doorslaggevend is en ook als doorslaggevend gezien kan wor den. De Westeuropese landen moe ten de Amerikaanse tegenprestatie in ronde bedragen kunnen meten, aldus het memorandum. Bij dit alles ging de werkgroep uit van de praktische onafwendbaar heid van de grote vliegtuigaankoop, zonder daar een oordeel over uit te spreken, en van de praktische ze kerheid dat het Amerikaanse vlieg tuigen zullen worden. Transportvliegtuigen In het memorandum worden twee mogelijke compensatieprojecten uitgewerkt. Het eerste is een trans portvliegtuig voor korte start- en landingsbanen, met een capaciteit voor 15 tot 20 passagiers of een overeenkomstige hoeveelheid vracht. Daarzit, met name ten be hoeve van ontwikkelingslanden, een gat in de markt. En ér zit technologisch vruchtbaar ontwikke lingswerk aan vast. Een tweede project zou de ontwik keling zijn van een Europese indus trie voor commerciële kunstmanen, op welk gebied Amerika nu een- feitelijk monopolie bezit. Door het opzetten Van dit soort projecten, meent de werkgroep, zouden de landen van West-Europa de schade kunnen beperken, die bewapeningsprogramma's aan de samenleving in het algemeen aan richten. Compensatieorders oude stijl hebben weinig anders dan kostbare mislukkingen opgeleverd. Komt men met deze ideeën niet aan de erg late kant? De beslissing over de aankoop (van de F 16?), inclusief de in details geregelde compensatie, zal toch deze maand nog vallen? Kurt Pischl ziet daar weinig problemen in. 'Het is bij ons in Zwitserland ook zo gegaan dat we de Northrop F-5E bestelden en daarna nog eens eisen gingen stel len over de aard.van de compensa tie. We hebben gewoon gezegd: wat jullie daar aanbieden is een derde rangs onderaannemerschap en dat doen we gewoon niet. We hebben de Zwitserse industrie niet toege staan om dat aanbod ook maar in overweging te nemen. Met het ge wicht van onze bestelling kregen wij het logge Pentagon niet in be weging. Jullie moet dat wel kunnen lukken. Maar merkwaardigerwijs is de hele discussie nog nauwelijks buiten Zwitserland gekomen.' Nederlandse leden van de werk groep zijn drs. Herman de Lange en drs. Theo van den Hoogen van het Polemologisch instituut-van de rijksuniversiteit Groningen. Van een verslaggever UTRECHT Omdat zij verdacht worden van mishandeling zijn twee arrestantenbewakers van het Utrechtse hoofdbureau van politie van hun functie ontheven. De 36-jarige K. en de 51-jarige U. zouden op 13 maart geprobeerd hebben een gearresteerde Turk, die zijn arm niet wilde terugtrekken door het luik van zijn celdeur, tot andere gedachten te brengen door een brandende aansteker onder zijn hand te houden en hem vervolgens enkele tikken met een wapenstok te geven- De hoofdofficier van justitie in Utrecht heeft een gerechtelijk vooronderzoek tegen de bewakers gevraagd. De Turk, de 37-jarige, S. Z„ was aangehouden verdacht van poging tot doodslag. Toen de (ADVERTENTIE) De meest nagemaakte dubbelspons van Nederland. avondmaaltijd kwam stak hij zijn arm door het luikje en eiste zijn vrijlating. Hij schreeuwde erg hard en de bewakers wilden daarom het luikje dichtdoen. Een van de bewa kers heeft daarop om zoals hij zegt de Turk aan het schrikken te maken op korte afstand een brandende aansteker onder diens hand heen en weer bewogen. Toen dat niet hielp (de Turk liep geen brand- of schroeiwonden op) gaf de tweede bewaker de man enkele tikken. Pas daarna maakten de bewakers de celdeur open. Omdat de Turk lawaai bleef maken wilden ze hem naar een cel met geluidwerende wanden brengen. De man verzette zich hevig en tijdens de worsteling viel hij met zijn gezicht op de stenen vloer. De twee bewakers zijn geen politie mannen maar zij behoren tot het burgerpersoneel van het korps. Hoofdcommissaris C. S. van Does burg zei gisteren dat de arrestan tenbewakers allemaal psychotech nisch zijn onderzocht, waarbij nog meer dan bij politiemannen op ka rakter is gelet. Het hele korps betreurt, aldus de heer Van Does- Piet Dankert: Aanschaf van F 16 betekent falen van Vre- delings beleid. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De tegen stellingen tussen minister Vredeling en de PvdA- fractie over de vervanging van de Starfighter begin nen scherpe politieke kan ten te krijgen, 'Als Vredeling de Amerikaan se F 16 jager koopt betekent dat het falen van zijn beleid de defensie-uitgaven de ko mende jaren in de hand te houden. Als deze aahkoop toch doorgaat zullen de PvdA-fractie enerzijds en Vredeling, c.q. het hele kabi net anderzijds, in de Kamer vierkant tegenover elkaar ko men te staan', zegt de PvdA defensiedeskundige Piet Dan kert. De PvdA zal binnenkort in gesprekken met premier Den Uyl en minister Vredeling nog een laatste poging doen de aankoop van een goedko per gevechtsitoestel dan de F 16 erdoor te krijgen. De heer Dankert is daar echter weinig optimistisch over, gezien dè eensgezindheid van de defen sieministers van Nederland, België. Noorwegen en Dene marken dat de F 16 militair en financieel de beste keus is en gezien het feit dat inge nieur Vredeling dezp conclu sie na ruggespraak met het kabinet heeft getrokken. 'De regering zal dus wel be sluiten de F 16 te kopen en daarover komt dan een debat in de Kamer. Gezien ons standpunt is het onvermijde lijk dat de PvdA daarbij een motie tegen de aankoop in dient. Dat betekent dat de minister van defensie van zijn eigen fractie geen steun voor zijn beleid krijgt. Alhoe wel de Kamermeerderheid de ze motie wel zal verwerpen, is het toch mogelijk dat het he le kabinet of Vredeling alleen de motie onaanvaardbaar zal noemen en de PvdA zal vra gen hem in te trekken. Ik wil niet vooruit lopen op de vraag of Vredeling in die si tuatie dan zou moeten aftre den als de PvdA de motie toch blijft steunen, maar het is wel duidelijk dat hij in een erg moeilijke positie komt als zijn beleid bij de eigen fractie geen steun meer krijgt', aldus het Kamerlid Dankert. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Volgende week dinsdag begint de tweede fase van de sloop van de Amsterdamse Nieuwmarktbuurt. Het betreft 45 woningen aan de Lastageweg en omgeving. De bewoners heb ben bevel gekregen hun huizen uiterlijk maandagavond om 24 uur te verlaten. Het ziet er naar uit dat dit niet zal gebeuren. De samenwerkende actie groepen in Amsterdam dat zijn inmiddels ruim twintig buurtcomi- tées zijn van plan zich nog krachtiger dan twee weken geleden te verzetten tegen de gemeente.' Als b. en w. hun beleid willen doorzetten, zijn de gevolgen volle dig voor hun verantwoording', ver telde Joop Overeem van- de samen werkende actiegroepen gistermid dag tijdens een persconferentie. feit dat meer bewoners van de hoofdstad worden bedreigd. Gister middag werden zelfs aantallen van 150.000 genoemd die uit de 19e eeuwse wijken naar Purmerend en Almere zullen moéten verhulzen als de gemeentelijke plannen door gaan.' Daadwerkelijk verzet is de enige'manier om dat te voorkomen. Er zijn heus wel andere oplossingen mogelijk', zei de heer Overeem. Mishandeling Meeting Maandagavond wordt bij de met sloop bedreigde panden aan de Las tageweg een massale meeting geor ganiseerd. Muziekgroepen zullen er optreden en buurtbewoners komen hun ervaringen vertellen. Aanslui tend daarop begint een zo groot mogelijke nachtwacht. Onder de leus 'Verhinder door Je aanwezig heid het geweld der overheid' zul len naar men verwacht honderden tegenstanders van de metrobouw gaan posten bij de panden aan de Lastageweg. Daaraan voorafgaand worden dit weekend voorbereidende acties ondernomen. De kroegen in de binnenstad zullen het werkter rein van de actievoerenden worden. 'Wij willen in discussie treden met de bezoekers. Dat kunnen we niet genoeg doen. Er moet gefundeerd worden geprotesteerd. Wij willen maandag een massale mobilisatie van alle tegenstanders. De gemeen te zal dan wel op dnze argumenten moeten ingaan. Onze eisen zijn nog nooit weerlegd. Het beleid van b. en w. van Amsterdam ls een stin kende beerput, waarvan je het-dek sel, als Je het optilt, liefst zo gauw mogelijk dicht wilt doen', meent Joop Overeem. Koloniaal De heer Joop Beaux van de actie groep Westelijke Eilanden kwam gisteren ook een duit in het zakje doen 'Alle beslissingen zijn achter de ruggen van de mensen om geno men. De mensen in de sanerings- wijken bestaan niet meer voor de gemeente. In Amsterdam wordt een koloniaal beleid gevoerd. De mooi ste binnenstad van Europa wordt opgeofferd aan een buizenstelsel dat geen nut heeft. Ze helpen Am sterdam naar de knoppen. Het wordt een dooie rotstad', reageerde de heer Beaux heftig. Dat de Amsterdamse wijkcomite's de Nieuwmarktbewoners te hulp komen moet voor een belangrijk deel worden toegeschreven aan het Een juridische commissie heeft in middels de klachten verzameld die zijn binnengekomen tegen de ont ruimingsactie op 24 maart. Er kwa men 45 klachten binnen over mis handeling door de politie. 35 over vernielingen van eigendommen zo als apparatuur van een donkere ka mer een koelkast, meubilair en per soonlijke bezittingen. Eén klacht betreft het opzettelijk verscheuren van een «dagboek. Tien klachten zijn van mensen die zich door de politie beledigd voelen. Maandag zullen de klachten bij de officier van justitie worden gedeponeerd. De materiële schade de omvang staat nog niet vast gaat men op de gemeente Amsterdam verhalen. Bij de klachten zijn er ook van mensen die geschokt zijn door het hanteren door de politie van een nieuw wapen: de electrische wa penstok, die voor hartpatiënten le vensgevaarlijk is.' Van onze onderwij sredactie AMSTERDAM De student Pom Wolf. I eindexamenkandidaat in o.a. de riéhting Duits aan de Amster damse lerarenacademie D'Wltte Le- li, wil via een kort geding bereiken dat hij geen studieregeling krijgt opgelegd die hem niet zint. Pom Wolff is als gevolg van zijn opposi tie (als student-vertegenwoordiger in de vakcommissie) uitgesloten van het volgen van de colleges Duits. Hij kreeg van de directie van de lerarenopleiding een individuele afstudeerregeling opgelegd. Daar- door zal hij wel kunnen afstuderen, maar hij kan niet de gewone colle ges volgen die zijn medestudenten volgen. Omdat zich tijdens de col leges nooit moeilijkheden hebben voorgedaan, vindt hij die maatregel onnodig. Het bestuur heeft hem via een brief laten weten dat de maat regel niet moet worden gezien als een straf. Pom Wolff wil via het kort geding gedaan krijgen dat hij weer als gewone student de colleges kan volgen. Zijn belangrijkste ar gument is dat het isoleren van actieve studenten (zelfs als de schuldvraag niet gesteld wordt) geen precedent mag worden. Van een verslaggever ARNHEM De leiders van het com plot van Zuidmolukkers om paleis Soestdijk te bezetten en leden van het koninklijk huis te gijzelen zijn nog steeds op vrije voeten. Dit is de mening van mr. A. W. Holsteijn, hoofdofficier van justitie in Arnhem, die het onderzoek in de geruchtma- kendé zaak leidt. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft nog geen spoor van de dader van de moord op de 60-jarige taxichauffeur B. D. Hartman. De heer Hartman werd donderdagavond in de Rotter damse buitenwijk Kralingseveer, hevig bloedend in zijn wagen aangetroffen. Hij bleek twee schotwonden in zijn hqofd te hebben. Gistermiddag is hij in het ziekenhuis overleden. een taxichauffeur vermoord: Kap- pie Dijksman. De dader van Bij de begrafenis, die dinsdag zal zijn, worden demonstraties ver wacht van collega-taxichauffeurs, die hiermee nog eens kracht willen bijzetten aan hun wens, dat er iets gedaan wordt aan de veLligheid van de taxichauffeurs. Eind 1970 /werd in Rotterdam ook (ADVERTENTIE) Van een verslaggever UTRECHT Wegens het stelen van een binnenschip is de 32-jarige Amsterdammer en ex-provo H. T. door de rechtbank in Utrecht ver oordeeld tot vier maanden gevan genisstraf. Het vonnis was aanzien lijk zwaarder dan de eis: drie maanden voorwaardelijk en zes honderd gulden boete. H. T., die nu als binnenschipper aan de kost komt, had het schip op een dag in de Eem zien liggen, zag er wel brood in en ging graag in op de mededeling van iemand dat hij het wel mocht meenemen. De wettige eigenaar deed echter aangifte. burg, dat door de 'alleszins ontoe laatbare' handelwijze van het twee tal een smet op zijn naam is geworpen. De twee mannen zijn nu voorlopig in de garage en in het magazijn tewerkgesteld. De Turk is een dag later op vrije voeten gesteld. Hij verblijft illegaal in ons land en hij voldoet ook niet aan de voorwaarden van het 'gene raal pardon'. Hem is nu een mel dingsplicht opgelegd: hij blijft in elk geval hier tot de rechtszaak tegen de twee bewakers is afgewik keld. 'Ik wil iedere schijn vermij den dat ik deze kroongetuige zou willen lozen', aldus de heer Van Doesburg. Wie had dat gedacht? Dat zoveel Nederlandse vrouwen in zo'n korte tijd twaalf verschillende Knorr-soepen zouden proberen. Ziet u wel dat u best wat anders durft te koken? Meer dan 100.000 aanvragen voor de koperen soeppan kregen we binnen. Vergezeld van de twaalf verschillende verpakkingen. Ruim 100.000, dat overtrof onze stoutste verwachtingen. En de verwachtingen van onze soeppannenleverancier. Hij werkt nu als een razende om alle pannen zo snel mogelijk af te leveren. Maar een soep- pannenmaker is ook maar een mens. Daarom vragen we u om een beetje begrip. En een beetje gedulcLWanneer uw pan wat later komt dan u dacht We verwachten dat iedereen binnen drie maanden z'n fraaie koperen pan in huis heeft Want dat heeft u verdiend. Onze aktie is nu afgelopen. U bent straks een soeppan rijken En nu alvast de ervaring dat er meer lekkere soepen zijn dan u dacht Dat is ook wat waard. Bij voorbaat dank voor uw geduld. «l En de vriendélijke groeten van jfóflCW 'Als u die roltrap niet snel repareert, dan verliest de speelgoedafdeling een om zet van 1.50'. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Rijks Voorlichtings Dienst (RVD) heeft beslag laten leggen op de 2510 exemplaren van het kinderboek 'Alvar en de kasteelkinderen' die gis teren nog waren te achterhalen van de totale oplage van achtduizend exempla ren. Tien boekjes werden in beslag genomen bij de uitgever (Van Goor in Den Haag), de overige 2500 in het depot van de uitgeverij in het Noordbrabantse Nuenen. Het is niet mogelijk de overige 5500 boeken die al in de boekwinkels zijn gear riveerd te achterhalen. Som mige boekhandelaren zijn echter zelf tot actie overge gaan, nadat ze gisterochtend in de krant hadden gelezen dat het boek niet in de smaak is gevallen bij het prinselijk, paar. Een boek handelaar in Bussum stopte de" exemplaren die hij in voorraad had zelfs onder de toonbank en verkocht ze als betrof het pornografie aan klanten die er nadrukkelijk om vroegen. Nu. vraag was er genoeg. Bij sommige boekwinkels in de grote steden, vooral in Den Haag, ontstond zelfs een run op het omstreden boek, waarin de kinderen van prinses Beatrix en prins Claus ongewild een hoofdrol spelen. Bij de RVD heeft men vorig jaar geweigerd foto's beschikbaar te stellen van de prinsjes van Draken- steyn voor het sprookjes boek dat hét echtpaar Mes land uit Bussum had ge schreven. 'Gewoon omdat wij het niet eens waren met de wijze waarop in het boek met de foto's zou worden omgesprongen. Vooral het tekenen van kaboutertjes op de prinselijke prenten von den wij te ver gaan', aldus de RVD. De uitgever trok er zich echter niets van aan en liet de prinsjes tekenen naar de originele foto's die door prins Claus waren gemaakt. 'Dat kunnen wij niet accep teren. Op die manier wor den auteursrechten geschon den. De uitgever zegt. dat zijn illustraties nieuwe pro dukten zijn. Wij delen die mening niet. Wij hebben uitgever Van Goor lang tfoor het verschijnen gewaar schuwd dat er moeilijkheden zouden komen, als hij zijn plannen zou doorzetten. Dat gebeurde ook nog een paar weken geleden toen er pu- blikaties over het verschij nen van het boek kwamen', aldus de RVD. Desondanks werd het boek vorige week in de handel gebracht. Foto uit 'Alvar en de kas teelkinderen' De rijksvoorlichters wachten nu op een reactie van de zijde van de uitgever. Bij Van Goor meent men echter dat de RVD eerst nadere stappen moet ondernemen. Hoe dan ook: beide partijen willen op korte termijn een uitspraak van de rechter of je foto's mag natekenen en ze dan als eigen model mag verspreiden. Teleurgesteld Het echtpaar Mesland is erg teleurgesteld door de gang van zaken. 'Wij hadden deze reactie helemaal niet ver wacht. We hebben steeds open kaart gespeeld. Het manuscript van ons boek hebben we zelfs enige maanden geleden ter inzage gestuurd naar Drakensteyn. Dat vond men oen erg aardig. We kregen een vriendelijke brief terug van het secretariaat van Dra kensteyn. Dat ze nu drukte gaan maken over die foto vinden we erg gezocht. We heben prins Claus vorig jaar schriftelijk om echt huiselijke foto's van zijn kinderen gevraagd. De prins verwees ons toen naar de RVD. Mijn vrouw en onze uitgever hebben daar foto's uitgezocht. Toen wij er ka boutertjes op lieten tekenen maakte de RVD bezwaar. We zijn er het slachtoffer van geworden dat wij zo beleefd zijn geweest ze van alles op de hoogte te stellen', aldus de heer Mesland. Hij verwijt (ie RVD 'een halfslachtige houding'. Ei genlijk had het boek over Alvar en de kasteelkinderen al in het najaar tijdens de kinderboekenweek moeten uitkomen maar doof de te genwerking van de RVD is dat volgens de heer Mesland een half jaar vertraagd. 'We wachten nu maar af, maar leuk is het niét. We hebben vorige week metde beste bedoelingen het eerste exemplaar van ons boek op Drakensteyn afgegeven. Als ze er nu een kaboutertjes- proces van willen maken moeten ze dat maar doen. Maar lk vind het wel een beetje overdreven', zegt de heer Mesland. moord is nooit gevonden. Ook toen zijn er demonstraties geweest van chauffeurs op de begrafenis van het slachtoffer. Aanvankelijk dacht men dat roof het motief was voor de moord op de heer Hartman, maar later werd zijn portefeuille met achthonderd gulden erin gewoon in de auto te ruggevonden. Een speciaal rechercheteam onder leiding van hoofdinspecteur O. J. Koster is belast met het onderzoek. Men is van plan door middel van pamfletten de hulp van de buurtbe- volking in te roepen bij het onder zoek. Het is nog niet bekend waar de passagier, die de moord pleegde, in de taxi is gestapt. De chauffeur registreert zijn rit namelijk pas als deze is afgelopen. De heer Hartman was al enkele tientallen jaren in dienst bij* het taxibedrijf, waarvoor hij reed. De taxicentrale heeft omstreeks de tijd, dat de moord gepleegd moet zijn via de mobilofoon wel een gesprek opgevangen uit Hartman's auto, maar dit was te zaciht om te kunnen volgen. Na de moord op Kapple Dijksman in 1970 is het plan geopperd om alle taxi's een directe mobilofoon verbinding met elkaar en met de alarmcentrale van de politie te ge ven. Dit plan ls echter nooit uitge voerd. Werknemers gijzelden directeur Bruvnzeel PARAMARIBO Werknemers van Bruynzeel in Suriname hebben de di recteur van het bedrijf, de heer Ver hoeven, enkele uren vastgehouden in een kantoor op het fabrieksterrein. Zij eisten dat vooruitlopend op een beloofde uitkering, onmiddellijk aan alle arbeiders een bedrag van twee honderd gulden werd uitbetaald. Via de bemiddelingsraad voor Suri name wisten de partijen elkaar te vinden. Overeen gekomen is dat de houtmaatschappij een bedrag van twee ton ter beschikking zal stellen van de werknemers. Dat bedrag zal worden verdeeld naar verhouding van het aantal dienstjaren van de werknemers. De werknemers hebben na deze toezegging het werk hervat. (ADVERTENTIE) I

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3