Kristensen verlangt naar einde van voetbalcarrière 'De jaren bij NAC zijn verloren jaren' Geweld op het veld 'Zelden of nooit gebeurt het dat iemand voor een ander opkomt' Wijzigingen in selectie volleybalteam Portugal ontstemd over afgelasting Olympisch congres Eddy Merckx wint Catalaanse Week WK ijshockey Henk de Rooy wordt door het publiek nog steeds niet geaccepteerd SPORT 23 22 TROUW/KWARTET ZATERDAG 5 APRIL 1975 Van onze speciale verslaggever HENDRIK IDO AMBACHT Jürgen Kristensen, Feyenoords artistieke linkerspits, verlangt naar het einde van zijn voetbal carrière. Op een leeftijd dat menig voetbalprof alles in het werk zou stellen om er nog een meerjarige verbintenis uit te slaan, ver zucht de pas 28-jarige Deen: 'Volgend seizoen zit mijn contract bij Feyenoord erop en dan hoop ik met mijn gezin naar Denemarken te kunnen terugkeren'. Kristensens verlangen naar een afsluiting van zijn loopbaan vloeit rechtstreeks voort uit de wekelijkse aan slagen die op zijn tengere lichaam worden ondernomen en wat hij noemt de ontstellende verzakelijking van het Nederlandse voetbal, waarin kennelijk geen plaats meer is voor artisticiteit en indivi dualisme. JÜRGEN KRISTENSEN: 'Ik zou geen trainer aanraden naar Feyenoord te gaan.' Van onze volleybalmedewer ker AMSTERDAM Zoals eerder deze week al werd aangekon digd, zijn er nogal wat wijzi gingen aangebracht in de selectie van het Nederlandse volleybalteam dat zich gaat voorbereiden op het in mei in Uden te spelen kwalificatie toernooi voor het Europese kampioenschap. Opvallend is in deze nieuwe selectie dat de spelers uit de eredivisie weer de in aantal (11) de overhand hebben. Verder valt op dat gerenommeerde spelers, zoals Wim Hoeboer van Zaan'69 en Geert Trompetter van AMVJ ontbreken. Bondscoach Ben Krysik heeft de volgende spelers nu ge selecteerd: Frank Constandse, Jan Warns. Loek Willemstein (allen Blokkeer), Johnny Groen (Corbulo) Harry Veld huis, Onno iKalf, Rob Kam perman, Henny Scholten (Zaan'69), Bert Reparon (Ra dius MVC), H. Berben (Petrus en Paulus), Eric van Dijk. O. Wesseling (EAW), Onno Hartlich. Gerard Ottens Schreuder (Oranje Nassau), Gerard de Jong (SFC), Wim Theuwissen (VC Maastricht), Wim Uyterschoudt (VC Heer len), A. van der Velden (Turnhout), Ruud van Velzen (AMVJ). Eredivisie mm Heden: PSV—Telstar (20.00) TwenteWageningen (19.30) Go Ahead—MVV (20.00) Morgen: F6 AmsterdamNAC Roda JCExcelsior V FeyenoordSparta FC UtrechtFC Den Haag 1 HaarlemAjax - AZ '67De Graafschap Eerste Divisie SVV—PEC VolendamVeendam FC VW-FC Dordrecht SC CambuurFC Den Bosch... NECHeerenveen Willem IIHelmond Sport FC GroningenEindhoven VitesseHeracles Fortuna SCFC Vlaardingen Lotto [DitslaR lotto no. 13: aantal deelnemers 11.082.288., inleg fl. 4.234.826,- prijzenbe- Idrag fl. 2.152.548.-. Ie prijs, geen win baars van bet bedrag van de le prijs Igaat 1/5 deel naar de jackpot voor de le '■prijs van de volgende week. Het overige deel wordt In gelijke delen verdeeld over kd»2e tot en met de 5e prijs. 2e prijs, 4 Iwinnaars, die elk bruto fl. 92.540. ont- (rangen. 3e prijs, 341 winnaars, die elk Ibruto fl. 1.380,- ontvangen. 4e prijs, [12979 winnaars, die elk 44.- ontvan gen. 5e prijs 15565 winnaars, die elk fl. 36,- ontvangen. Jackpot voor de le prijs van lotto no. 14 fl. 169.009,. Sporttoto Uitslag van toto no. 13: aantal deelne mers 268.996,- inleg fl. 749.839.- prijzenbe-. drag fl. 404.429,-. le prijs, geen winnaars van het bedrag van de le prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot voor de le prijs van toto 14. Het overige deel wordt in gelijke delen toegevoegd aan de 2e en 3e prijs. 2e prijs. 3 winaars, die elk bruto 50.872,- ontvangen. 3e prijs, 31 winnaars, die elk bruto fl. 6.072.- ontvangen. Jack pot voor de le prijs van toto no. 14. fl. 63.575.-. MISSER DEN HAAG De Stlohting Nationale Sporttotallsator heeft 122 goklustigen een teleurstelling moeten bezorgen. Op 1 april (geen grap) kregen deze toto-deel nemers een gelukwens van de SNS, om dat zij 993,90 gulden hadden gewonnen, zijnde 1325,20 min 331,30 kansspelbe lasting, omdat zij elf uitslagen juist hadden voorspeld. Het ging om toto 12, op 23 maart gespeeld. Vanmorgen ont vingen de 'winnaars' een nieuw bericht met de mededeling dat de uitslag NAC FC Twente (1—2) verkeerd als 11 voor de computer werd geprogrammeerd. Dus hadden de 'winnaars' slechts tien uitslagen juist voorspeld. De meesten, »dle hun formulier hadden nagekeken wisten dat natuurlijk, maar de domper was er niet minder om. De andere prij- zenbedragen voor hen die elf, twaalf of dertien punten juist hadden veranderen nu in het voor- of nadoel. Het merkwaardige Is dat ln de brief: waarin de fout wordt geattendeerd en die is ondertekend door directeur Lut. geschreven staat dat de teleurgestelden nog een brief zullen ontvangen. Ook de kranten kregen van de sporttoto destijds een onjuiste opgave. STRAFFEN Rlnus Israel is een van de vier spelers uit de eredivisie, die na het Paasweekein de voor een wedstrijd werd geschorst door de tuchtcommissle van de KNVB. Israel kreeg zijn schorsing wegens zijn derde 'boeking' in dit seizoen. Voor een wedstrijd gestraft werden tevens Van Maurik. Tomas en De Goede. De straflijst van deze week ziet er als volgt uit: Haarlem: C. Pot. een wedstrijd voorwaardelijk en 100 boete; FC Utrecht: C. Hildebrand, 150 boete, J. van Maurik, een wedstrijd geschorst en 150 een nog lopende voorwaardelijke schor sing voor een wedstrijd blijft gehand haafd. SVV. J. den Tuinder, een wed strijd geschorst plus 1 voorwaardelijk plus 100. Feyenoord: W. Rijsbergen, 250 boete. FC Dordrecht: J. van Kuijk en F. Struis, een wedstrijd geschorst en 125. Heracles: W. Grobben. een wed strijd geschorst plus 1 voorwaardelijk Plus 125. Excelsior: M. Israel, een wed strijd geschorst plus 250. Wageningen. B. Tomas. een wedstrijd geschorst plus 1 voorwaardelijk plus 100. FC WV; H. Vercoulen. een voorwaardelijk plus ƒ125. RODA JC: G. de Gofede, een wedstrijd geschorst plus 1 voorwaardelijk plus I 200. Zes spelers, bij wie Suurbier (A- jax), Tabbernee (Excelsior) en Wentlnk (Haarlem) kregen een boeking. Jan Pe ters (NEC) werd vrijgesproken. AFGELASTINGEN voetbal De volgende afdelingen van de KNVB heben alle wedstrijden voor zaterdag afgelast: Drente, Friesland, Noord-Holland, Twente en Zwolle. korfbal Alle wedstrijden in de afdeling Friesland van de KNKB (Konink- 1 lijke Nederlandse Korfbalbond) zijn voor zaterdag en zondag afgelast in verband met de gesteldheid van de terreinen. Het Koninklijk Nederlands Korfbal- verbond heeft ook alle voor zaterdag vastgestelde wedstrijden in het dis- trict 4 (noord) afgelast. Over de wedstrijden van zondag zal vandaag een beslissing worden genomen. 'Alles wordt ondergeschikt gemaakt aan de taktiek. Het is geen wonder dat de mensen wegblijven. Als ik op de televisie naar Duitse en En gelse wedstrijden kijk, dan kom ik tot de conclusie dat men in Neder land op de verkeerde weg is. Qua voetbal is het misschien hier alle maal wel beter, maar daar wordt tenminste nog aantrekkelijk ge speeld. Het publiek amuseert zich veel beter, als het twee ploegen aan het werk ziet die niet zo gecompli ceerd spelen'. KRITIEK Jürgen Kristensen zegt weinig re den te hebben om opgetogen te zijn over het derde seizoen dat hij nu voor Feyenoord uitkomt. Zijn produktie van zeven doelpunten geeft al een kleine indicatie van zijn vormdaling. 'Na het toernooi in Spanje heb ik allerlei blessures op gelopen. Toen die né lange tijd eindelijk genezen waren, zat ik op een dood punt. Ik beschouw, hoe wel ik in enkele wedstrijden toch niet overdienstelijk heb gespeeld, dit seizoen als volslagen verloren. Daar heeft het publiek, dat me in het stadion wel eens uitfluit, me niet op te wijzen. Ik weet dat zelf en dat is voldoende. Kritiek zegt me absoluut niets. Als prof heb je een dergelijke instelling nodig. Wat weten de mensen op de tribune in feite van voetbal. Van de 50.000 die er naar Feyenoord komen kijken, zijn er misschien 15.000 die een paar zinnige woorden over voetbal kunnen zeggen'. Jürgen Kristensen staat er om be kend dat hij geen blad voor zijn mond neemt, wanneer hem bij Feyenoord iets niet zint. Manager Guus Brox heeft hem lang geleden al eens op het matje geroepen en sinds die tijd is de verhouding tus sen beiden ijzig kil geworden. Jürgen Kristensen begrijpt heel veel dingen van het grote Feyen oord niet. VOORZICHTIG 'Neem nu bijvoorbeeld de kwestie van het verlengen van de contrac ten van Peter Ressel, Theo de Jong, Wim Rijsbergen en Lex Schoenma ker. Waarom in 's hemelsnaam worden die jongens zo lang in on zekerheid gehouden. Theo de Jong was zondag tegen FC Amsterdam (12) niet best. Ik kan me dat levendig voorstellen. Die jongen is bezig met zijn toekomst. Misschien denkt hij tijdens de wedstrijd wel: ik doe het een beetje voorzichtig Van onze speciale verslaggever Henk van Rooy (27) staat al twee jaar onder contract bij NAC en hij is bij die club eigenlijk nooit zo gelukkig geweest. Niet zo verwon derlijk. Allereerst gezien zijn niet zo hoge frequentie van spelen in NAC's eerste elftal, maar zeker ook vanwege de houding van het pu bliek jegens hem. PAREL VAN HET ZUIDEN Het Bredase publiek, dikwijls toch als één man achter NAC - 'de parel van het zuiden', zo klinkt het om de veertien dagen vooraf altijd vol verwachting - heeft het eigenlijk nooit zien zitten in die lange Bos schenaar. Van begin af aan niet. Van Rooy zegt: 'Voor ik bij NAC kwam, was men gewend aan een spits als Stanley Bish. Een kleine en explosieve voetballer. Bish en ik werden gewisseld. Bish van NAC naar Roda JC en ik andersom. Overigens ging dat niet met geslo ten beurzen in zijn werk. Maar goed, ik moest Bish in Breda ver vangen. En het publiek heeft me van begin af aan erg kritisch bena derd. In het begin heeft het me echt wel gefrustreerd. Maar op den duur heb ik er toch mee leren leven. Het is nu eenmaal niet «an ders*. Toch is dé houding van dat NAC- publiek er de voornaamste oorzaak van, dat Henk van Rooy zijn Bre dase periode tot nog toe betreurt. Ook na zijn plotseling met drie goals omlijste heroptreden tegen AZ'67 in het afgelopen Paas-week- einde. Van Rooy: 'Ja, Ik geloof dat het mijn eerste doelpunten van het aan, want zolang ik niet weet waar ik aan toe ben, neem ik geen enkel risico'. 'Natuurlijk, Feyenoord heeft een spelersraad waarin eigenlijk over dit soort situaties gesproken zou moeten worden. Ik maak er samen met Dick Schneider en Wim Jan sen ook deel van uit. Maar het is een lachertje. Je hebt geen enkel recht. Alle voorstellen worden van de hand gewezen. Het is zonde van je tijd. Nou ja. de koffie is lekker, maar die wordt dan ook door Brox ingeschonkenTrouwens bij Feyenoord is iedereen op zichzelf aangewezen. Zelden of nooit ge beurt het dat iemand voor een an der opkomt. Ik begrijp niet waarom de situatiezo Is, maar het is .wel vervelend'. Jürgen Kristensen heeft er de afge lopen dagen weinig moeite mee ge had om de kater van Tweede Paas dag te verwerken. 'We zullen nu alle wedstrijden moeten winnen, dan is er nog geen man over boord', is zijn laconieke reactie. Het heeft de Deen .overigens niet ver baasd dat Feyenoord in de wed strijden die het zonder Willem van Hanegem speelde, niettemin tot ac ceptabele prestaties kwam. 'We wil den allemaal bewijzen dat we het zonder hem ook kunnen', licht Kristensen toe. WILLEM 'Willem is een heel goede voetbal seizoen waren. Ik denk dat ik zo ongeveer zeven wedstrijden heb ge speeld. Toch nog een aardig gemid delde. Voor die wedstrijden tegen AZ'67 was ik ingevallen tegen Wa geningen en FC Twente. In die wedstrijd tegen FC Twente was ik er toevallig bij betrokken, dat NAC voor het eerst sinds ruim vierhon derd minuten competitie-voetbal weer eens scoorde. Maar ook tegen AZ'67 was ik in feite invaller. Voor Ton Smits, naar mijn idee de meest constante speler van NAC in dit seizoen. Die jongen had een griepje opgelopen'. WEER HOOP 'Trouwens, in die gewonnen uit wedstrijd bij AZ'67 hadden we ook overspeeld kunnen worden. We hebben wel enig geluk gehad. Zo schoot Kees Kist bij een 21 stand tegen de lat en dacht ik later nog dat Suurendonk al had gescoord, waarna na 't geen goal bleek te zijn maar een bal tegen de binnenkant van de paal. Volgens mij heeft AZ'67 ons ook onderschat. Anders kan ik het niet verklaren, dat een club, die in alle voorgaande thuis wedstrijden nog maar vijf doelpun ten tegen had, met 42 van NAC verliest. Het gevolg van dat resul taat is inderdaad, dat er bij NAC weer hoop leeft om het ook dit jaar in de eredivisie te redden. Hoewel het programma niet gemakkelijk is'. Ondanks die hernieuwde hoop en die plotselinge produktie. kan Henk van Rooy, maar moeilijk zeggen, dat hij het nu ook naar zijn zin Ier, maar hij wordt op een veel te hoog voetstuk geplaatst. Hij laat zich door de publiciteitsmedia gek maken. Maar als je het over het hele seizoen bekijkt, heeft Willem heel weinig wedstrijden in zijn eentje beslist. Ik kan ook niet van hem begrijpen dat hij zaterdaga vond rustig thuisbleef, terwijl zijn club die belangrijke wedstrijd in Amsterdam moest spelen. Hij hoeft niet voor het bestuur mee te gaan, maar voor ons. Ik zou in elk geval nooit zo hebben gehandeld. Ik ge loof dat er geen journalist te vin den is die Willem durft aan te pakken. Ze hangen altijd maar aan zijn lippen. Ook in onze spelers groep hebben weinigen een eigen mening. Ik zeg altijd wat ik ervan vind, maar ik weet niet of dat geaccepteerd wordt. Daar moet je een bepaalde mentaliteit voor heb ben. Trainer Coerver is ook iemand die alles zegt wat hij op het hart heeft, en dat wordt hem door het bestuur niet in dank afgenomen'. Kristensen is van mening dat pas later zal blijken wat Coerver voor Feyenoord heeft betekend'. Ik zou niet weten wie hem zou kunnen opvolgen. Het moet naar mijn idee een oermens zijn. Ik zou geen trai ner aanraden naar Feyenoord te gaan'. Hoewel Kristensen een grote bewondering koestert voor Coerver ligt hij niettemin regelmatig met de van voetbal bezeten Limburger ln de clinch. 'Wij hebben heel andere opvattin gen over voetbal en dat botst nog wel eens. Coerver kiest altijd voor zekerheid. We gaan het veld in om niet te verliezen zegt hij altijd. Ik vind dat je dat bij Feyenoord niet kunt maken. Feyenoord doet net zo hard mee aan het keiharde voetbal als sommige andere ploegen. Ook Coerver gebruikt als hij het over mandekking heeft woorden als 'schop je tegenstander het veld uit'. Over taktiek heb lk Coerver nog nooit horen praten. Toch vind ik het een geweldige trainer'. GEEN PLEZIER Jürgen Kristensen is vastbesloten volgend jaar. wanneer hij de acht seizoenen heeft volgemaakt naar zijn geboorteland Denemarken te rug te keren. Hij heeft plannen zich in zijn vaderland als trainer te vestigen. 'Het plezier om zelf te voetballen is er af. Individuele spe lers als ik hebben het in Nederland ontzaglijk moeilijk. Maar toch zul len ze nodig blijven. Want om doorgaans een doelpunt te maken of voor te bereiden zal je altijd een mannetje moeten passeren. Feyen oord zou er goed aan doen snel op zoek te gaan naar veelbelovende spelers die mij, Ressel en Van Ha negem straks kunnen vervangen. Maar het moeten wel voetballers zijn die zo direct in het eerste elftal kunnen spelen. Maar waar vind je die. Er loopt hier absoluut niets rond'. RICHARD MATTHIJSSE LISSABON De Portugese rege ring heeft het secretariaat van de Europese nationale Olympische Co mité's ervan beschuldigd mee te doen aan de campagne om Portugal en zijn regering indiskrediet te brengen. De organisatie heeft alle betrokken comité's laten weten dat het congres dat van 17 tot 20 april in Lissabon zou worden gehouden nie door gaat. Het secretariaat van de Olympische comité's deed de mededeling in een circulaire. Als reden werd de onze kere situatie in Portugal opgegeven en het uitstel van de algemene verkiezingen. Deze verkiezingen zijn op 25 april. De organisatoren van het congres in Portugal hoorden van het besluit ook via de circulaire. De voorberei dingen waren op dat moment nog in volle gang. De Oortugese rege ring zegt dat uit informaties die ingewonnen zijn bij het secretari aat in Lausanne blijkt, dat de afge lasting 'onderdeel is van een cam pagne in de buitenlandse pers om ons land en de wettige regering in diskrediet tecbrengen'. Volgens de het ministerie voor op voeding en cultuur van Portugal, was de beslissing tot afstel van het congres, genomen onder druk van landen die goede betrekkingen hadden met het vorig jaar omver geworpen dictatoriale regiem. WATERPOLO De derde ontmoeting ln de hoofdklasse van de waterpolo- competltle tussen Nereus en VZC Rit meester wordt niet gespeeld. De twee de ontmoeting eindigde ln een 76 overwinning van de Nerelden. maar deze uitslag werd later door de scheidsrechter gewijzigd in 66. Scheidsrechter Goossen had reeds ge noten voordat de bal de doellijn zou zijn gepasseerd. Nereus protesteerde hiertegen en werd in het gelijk ge steld door de tuchtcommissie, die de uitslag bepaalde op 76. heeft bij NAC. In het verleden is er te veel gebeurd. 'Tot er met Roda JC beviel het me wel in het betaal de voetbal. En het gekke was, dat ik daar door het publiek wel werd geaccepteerd. Ik speelde meestal in aanvallende ploegen en was dege ne, die scoorde. Wat dat betreft ligt het bij NAC ook wel moeilijk voor mij. Neem zo'n wedstrijd als tegen FC Twente. Ik sta dan in de voor hoede, maar in de wedstrijd komt het er op neer. dat ik constant achter een back als Cees van Iers- sel aan moet lopen. Op die manier verdwijnt bij mij het plezier in het voetballen. Ik beschouw die jaren bij NAC als verloren jaren. Waarna Henk van Rooy toch weer terug komt op die factor publiek. Hij zegt het niet direct met die pertinente woorden, maar in zijn hart zal hij de massa waarschijn lijk verwensen: 'Op een gegeven moment denk je, van de honderd mensen op de tribune hebben er misschien drie een beetje verstand van voetbal. Laat ze maar. Wan neer ik in dat C-elftal wel regelma tig scoor en goed speel, dan moet ik het toch zeker kunnen?' Inmiddels zijn al die teleurstellen de ervaringen voor Henk van Rooy nog geen reden om NAC als team af te vallen. Dat dan in tegenstel ling tot veel ontevreden reserves, die hun grote ongenoegen via kri tiek op wél-opgestelde spelers ven tileren. Van Rooy: 'Je kunt het gek vinden, maar ik vind dat NAC echt niet zo slecht voetbalt. Naar mijn idee in ieder geval beter dan wel vijf clubs, die boven ons staan. Het ontbreekt NAC misschien iets aan fysieke kracht. NAC heeft tevens het nadeel, dat het over vrij weinig echte brocdvoetballers kan beschik ken. De meeste spelers hebben nog al goede banen. NAC ls ook te vaak teruggevallen in het laatste deel van de wedstrijd. Wanneer er een competitie zou zijn van halve uit slagen, met ruststanden dus, dan draaide NAC zeker in de sub-top mee'. - MATTY VERKAMMAN Van een verslaggever MONTE CARLO Het belangrijk- - ste pluspunt van de derde ronde tafelconferentie over de voetbal- sport deze week in Monte Carlo is ongetwijfeld, dat zowel de Inter- nationale voetbalfederatie, de FIFA, als de Europese voetbalfederatie, de, UEFA, ban mening zijn dat dit- evenement om de vier jaar moet" plaatsvinden. Dat. zal dan altijd na een wereldkampioenschap moeten gebeuren. De FIFA-voorzitter, Joao Havelange, is echter van mening dat in 1979 alle 138 landen die bij zijn internationale organisatie zijn aangesloten aanwezig moeten zijn. Het belangrijkste onderwerp dat in het mini-staatje van prins Reinier de derde de initiatiefnemer van deze conferentie aan de orde kwam, was het geweld in het hedendaagse voetbal. Meer dan honderd afgevaardigden uit twintig landen waren het roerend met el kaar eens. dat de voetbalsport van alle wilde taferelen verlost moet worden. Voorstellen waren er te over: tot en met een speciale voet balhymne toe, die in bepaalde ge vallen de volksliederen zou kunnen vervangen. Maar of daarmee nu de vaak zo verguisde uitingen van chauvinisme en nationalisme kun nen worden ingedamd valt te be twijfelen. Veel waardering was er voor een voorstel van Ajax-voorzitter Jaap van Praag, die met het plan kwam om alle straffen internationaal te regelen. Uit zo'n code zou dan bij- voorbeeld moeten blijken, dat aan- het shirt van een tegenstander trekken één wedstrijdschorsing ,oplevert, natrappen twee wedstrij- den enzovoorts. Havelange die de - conferentie presideerde en zijn UE- FA-collega Franchi toonden zich zonder meer een voorstander van het idee van de Ajax-praeses en de verwachting is dan ook dat deze modificatie over enige tijd wel in het internationale voetbal zal wor- J den ingevoerd. In de nota van aanbeveling, die na drie dagen vergaderen werd opge steld, staan ook enkele bescheiden wijzigingsvoorstellen met betrek king tot de spelregels. Niet al deze punten werden overigens door de voltallige vergadering gesteund. Er wordt in de nota onder meer ge- suggereerd om spelers bij ruw spel tijdelijk uit het veld te sturen. eventueel met gebruikmaking van een blauwe kaart door de scheids-1 rechter. Tevens zou de arbiter de mogelijk heid moeten hebben om een vrije, schop vijf of tien meter verder te" laten nemen voor elke keer dat de tegenstander de juiste afstand niet .- in acht neemt. Gepleit wordt even-; eens voor het verdwijnen van de muur bij een vrije trap, die in een aan te wijzen zóne bij het straf schopgebied wordt genomen en voor het opheffen van buitenspel bij vrije schoppen. Wat dit laatste geval betreft, daarbij zal bij dej uitwerking wel gedacht worden aan» het internationale jeugdtoernooi-, dat het vorige jaar in Monaco werd gehouden en waarbij de buitenspel- situatie in het strafschopgebied niet mogelijk was. Ervaringen met dat; experiment waren overigens niet gunstig, want het resultaat was, dat; verdedigers en aanvallers zich naast de doelman op de lijn' schaarden, waardoor een uiterst- ondoorzichtige situatie ontstond. De; verwachting is dan ook niet dat- een dergelijke wijziging het fiat' van de federatie zal krijgen. De deelnemers aan de conferentie zijn er wel van overtuigd dat er enkele nuttige veranderingsplannen geboren zijn, die mogelijk hellzaanv kunnen werken. Jaap van Praag, de; enige Nederlandse clubbestuurder, die op uitnodiging van de UEFA; aanwezig was, kreeg ook steun voor een ander plan, dat erop neerkomt dat een team dat twee of drie gele kaarten oploopt een strafschop; tegen zich krijgt. Exacte wegen om- het geweld in de voetbalsport te; bestrijden waren ook in het Moné-C gaskisch congrespaleis moeilijk aan- te wijzen, misschien wel omdat,' zoals Barcelona-trainer Rinus Mi- chels het uitdrukte, het geweld een integrerend onderdeel van het spel is. Hij attendeerde op de verande-! relingen in de huidige maatschappij die hebben geleid tot vermindering van de discipline onder de voetbal lers. 'De invloed van een trainer op zijn pupillen is duidelijk minden geworden', aldus de Nederlands^ oefenmeester. MARGIRAT DE MAR —De Belg Eddy Merckx heeft de Ronde van Catalonlë 'de Catalaanse week' ge wonnen. De vijde en laatste etappe van de ronde werd gewonnen door de Spanjaard Domingo Perurenal Hij legde de 181 km. van Roda de Ter naar Malgrat de Mar af in 5.10.37. Tweede werd de Belg Jos Huysmans, derde Merckx. Het was bar weer gedurende de laatste etappe. Het regende 120 km; lang en daarna reden de renners door sneeuwbuien tot aan de finlshi- Huysmans kreeg dezelfde tijd als de winnaar. Merckx volgde op twee minuten en negen sec. aan de kop van een groep van meer dan 20 renners. MUNCHEN Op de tweede dag van het toernooi om het wereld kampioenschap ijshockey in de Aj- groep heeft Zweden een ruime overwinning behaald op Polen: 10—0. De tussenstanden van deze ontmoeting waren 7—0 0—0, 3—0. Het was de tweede nederlaag van Polen. Eerder won Tsjechoslowakije ook van dit land: 5—0 (1—0, 3—0, 10). Wereldkampioen Rusland versloeg de VS met 105. De tus senstanden hier waren 52, 11, 4—2. BREDA 'De houding van het publiek ten opzichte van mij zal na die drie goals tegen AZ'67 niet zijn veranderd, dat weet ik zeker. De mensen hebben hier een bepaalde indruk van mij en die lijkt me niet meer te veranderen. Ik kom kennelijk moeilijk over in Breda- Misschien ligt dat aan mijn type. Lange voetballers lijken al gauw traag en daar komt bij, dat ik geen onnodige sprintjes trek, wanneer ik weet, dat ik toch niet meer bij een bal kan komen'. Woorden van Henk van Rooy, NAC's veelal bank- zittende of C-spelende spits-voetballer. HENK VAN ROOY: 'Je kunt het gek vinden, maar ik vind dat NAC echt niet zo slecht voetbalt'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 23