Strijd voor behoud van veren duurt al tien jaar Zuidmolukkers met wapens aangehouden Leerling geneigd tot rommel-maken Commentaar Voetganger en fietser mogen niet klem raken a Wijzigingen Waardering en waarschuwing (1) j 'Joop is een premier. Ik ken hem al erg lang en ik wil nou wel zeggen dat l ik soms wat moeite had om hem te bestrijden. Mensen van een andere j politkeke richting werden wel eens kwaad op me, maar ik vond gewoon dat Den Uyl een man van hoog niveau is, en een niet te onderschatten tegenstander. Joop is een man van hoog intellectueel niveau en dat geldt ook voor zijn karakter. In Nederland mag je zoiets blijkbaar niet vinden, want in dit land kan iemand, van welke partij ook, plotseling niets meer zodra hij minister-president is. Onzin. Den Uyl kan een heleboel.' 'Waardering en waarschuwing (2) het weer - In de kou weerrapporten 'Milieuvriendelijk' toilet voor de treinen in studie Eis van acht jaar wegens doodslag 'Enkele factoren versluieren ernst van werkloosheid' m [ROUW/KWARTET VRIJDAG 4 APRIL 1975 BINNENLAND 5 üg i De nieuwe voorzitter van het produkt- ichap voor zuivel, drs. H. Schelhaas, 'Lcbt het niet voor onmogelijk in de komende tien jaar de gemiddelde jaar- lijkse melkproduktie van een koe in de Europpse gemeenschap te verhogen van 3.700 liter per jaar tot 4.500 i liter, waarbij het aantal melkkoeien per bedrijf zal stijgen van gemiddeld elf tot dertig stuks. In Nederland zuivelland par excel lence moet het zelfs mogelijk zijn een gemiddelde melkproduktie van 5.500 tot 6.000 liter per koe te bereiken. Een levensvatbaar bedrijf in ons land zou dan minstens vijftig tot zeventig melkkoeien moeten tellen. Laat men ons land even buiten be schouwing, dan betekent deze groei bij een gelijkblijvende afzet dat er In Europa over tien jaar nog 700.000 melkveehouders nodig zijn. Op het ogenblik zijn er nog 2.3 miljoen. De heer Schelhaas gaat er in zijn prognoses van uit dat 'het technisch zonder veel moeite' mogelijk moet zijn deze groei te realiseren, maar de nieuwe voorzitter laat onvermeld de vraag of het sociaal ook g e- wenst en noodzake 1 ijk is om tot een zoveel groter bedrijfstype te komen (van elf naar dertig en in ons land naar 50 tot 70 melkkoeien). Die cijfers betekenen namelijk dat duizenden en nog eens duizenden klei nere bedrijfjes zullen verdwijnen en dat vele melkveehouders het veld moeten ruimen. Het zal ook (en dat is al in belangrijke mate gebeurd) de samenle vingsverbanden op het platteland diep ingrijpend wijzigen. Nu mag hien van een voorzitter van een produktschap voor zuivel niet pri mair verwachten dat hij een pleidooi voert voor kleine eenheden h la Schu macher (de Engelse econoom en schrijver van het boek 'Hou het klein'). Toch lijkt het ons in hoge mate gewenst dat de sociale en cultu rele kant van de zaak ook diepgaand onder de loep wordt genomen als de ontwikkelingen inderdaad zo zullen verlopen als de heer Schelhaas nu voorspélt. Het is natuurlijk wel aardig voor een minister president en tegelijkertijd ook wel bemoedigend vopr de man bij zijn dagelijkse werkzaamheden als hij 's morgens vroeg reeds in een betrouwbaar ochtendblad kan lezen I dat hij door de kiezers van het land dat hij mag (mee) regeren het meest wordt gewaardeerd als minister boven zijn collega's uit dit (extra parlementaire) kabinet. Dat is geble ken bij een NIPO-enquete. Het moet hem evenwel zeker zoveel, zo niet meer, zeggen als twee voor aanstaande parlementariërs (en bepaald geen partijgenoten van de minister president) hem publiekelijk waarderen. Roolvink die ervaring heeft met het regeren zegt in een lezenswaar dig interview in het maandblad 'Patri- imonium' over de premier: 'Ik wil hier ook wel kwijt dat ik Den Uyl een bekwame kerel vind. We hebben een deskundige minister-presi dent Die man beheerst bijna alle departementen. Hij is knap. Zijn mi nisters hoeven hem niets wijs te ma ken, hij beheerst alles.' En het scheidende Kamerlid voor DS'70 Berger eveneens een man met een voortreffelijke staat van J dienst typeert Den Uyl in een interview met Het Parool als volgt: Roolvink en Berger zouden geen erva ren parlementariërs zijn als het bij deze waardering zou blijven. Roolvink voegt er de volgende waarschuwing aan toe: 'Hij moet wel zorgen dat hij boven de partijen staat. Daar weet hij niet altijd aan te ontkomen. Hij is mij nog te veel partijman. En Berger zoekt het in dezelfde rich ting: 'Als hij wijs was dan zou hij niet j steeds over zijn schouder naar zijn linkse achterban kijken om te zien of die achterban het wel genoeg met hem eens is. Hij moet zijn eigen weg gaan, j hij moet zich geen moer aantrekken van al die anderen die hem een beetje voor de voeten willen lopen, want hij is er gewoon bovenuit gestegen.' En voegen wij er aan toe, als Den Uyl een wijs man is, zal hij nog vaak aan de woorden van Roolvink en Berger denken. door Hans W. Ledeboer SLIKKERVEER 'Als er geen bijzondere maatregelen worden genomen zal ik dit veer heel gauw uit de vaart moeten ne men. Het gaat niet goed. Je denkt elk jaar: misschien wordt het volgend jaar beter. Maar de toestand blijft hopeloos'. Dat zei schipper Andries Vos van het veer tussen Slikkervéer en Krimpen aan de Lek verleden jaar oktober en dat geldt voor alle tweeëntwintig veren over de grote Zuidhollandse water wegen. Mevrouw Meta de Visser-Amellng uit Slikkerveer had al tien jaar eerder de gevolgen van de finan ciële moeilijkheden van de veren ondervonden, toen zij een bood schap in Kinderdijk had te doen en met haar flets op de Slikkerveerse veerstoep stond te wachten op een boot die niet kwam. Er was wel een briefje aan het veerhuisje geprikt, waarop stond dat het veer voortaan alleen 's morgens en 's avonds een uurtje vaart voor de mensen die werken in de industrie aan de overkant. Voor de rest van de dag ligt de boot langs de kant. Dat wachten op die verstoep voor niets maakte mevrouw De Visser militant. Zij schreef Ingezonden stukken in allerlei streekbladen, kreeg brieven en telefoontjes van mensen die het met haar eens zijn, legde contacten met gemeente raadsleden en Rijnmondraadsleden met het Centrum Milieubeheer Zuid-Holland, met de Stichting Het Zuidhollands Landschap, zelfs met de Gelderse Milieuraad. 'In Gelderland hebben we precies dezelfde problemen', vertelt zij, 'In de "omgeving van Nijmegen bijvoor beeld verdwijnen veren en de over blijvende kunnen het hoofd niet boven water houden zonder aan zienlijke subsidies. Misschien is een landelijke actie noodzakelijk'. Mevrouw De Visser heeft gedacht aan een soort werkgroep. Dat lukte niet: 'De mensen, die werkelijk zijn geïnteresseerd, hebben al zo ont zaglijk veel te doen. Die kunnen niet nog eens in een werkgroep zit ting nemen'. Zij blijft op eigen houtje doorwer ken, maar alleen staat zij beslist niet. De veren ziet zij als beslist noodza kelijk voor het 'kleine' verkeer. 'Ve ren hebben een vaste kèrn van gebruikers', zegt zij, 'Vooral oude ren, die geen auto hebben. Van ouds bestaan er nauwe failiebanden tussen mensen die aan weerszijden van de rivier wonen. De meeste veerxechten zijn al honderden ja ren oud. Maar het aantal gebrui kers en de hoogte van de veertarie- ven zijn onvoldoende gestegen naar rato van de exploitatiekosten'. Roeiboten Er zijn veren in dit Zuidhollandse, watergebied die hier bulten vallen: die varen over met boten, welke worden geroeid. 'Die hebben na tuurlijk geen hoge exploitatiekos ten', zegt mevrouw De Visser. Maar het manoeuvreren met een roeiboot over het met snelle vrachtschepen en duwbakcombinaties druk beva ren water levert ook weer de nodi ge problemen. Meta de Visser-Ameling is geboren in Rotterdam, woont vijftien jaar in Slikkerveer, heeft twee zoons tien en dertien jaar en is thuis op de Nederlandse binnenwateren. Haar man, de heer P. de Visser. Een, voetganger en twee fietsers. Dat is te weinig om het veer tussen Slikkerveer en Krimpen varend te houden zonder een behoorlijk subsidie. graanfactor (iemand die het lossen en laden van graan en eventueel ook het opslaan verzorgt) is een verwoed watersporter (jarenlang schipper van een Staverse jol) en het echtpaar De Visser heeft de Bies- bosch per vierriems-wherry ver kend. Verder zijn alle leden van het gezin hevige f iets-enthousias ten. Wegen en bruggen Het zijn de grote wegen met hun bruggen en het autoverkeer, die de veren in moeilijkheden hebben ge bracht." En de fietser en voetganger dreigen in de enorme ontwikkeling van 'Gouden Delta', Europoort, noem maar op, in het gedrang te komen. Voor die fietser en voet ganger, die zich ver willen houden van de grote wegen met hun uit laatgassen-stonk neemt Meta de Visser het op. Nu al ruim tien jaar. Vorig jaar zette Meta de Visser een nieuwe actie op een hoogst interes sante manier in: een fietstocht voor raadsleden en sympathisanten met discussies. 'Het weer was die dag har en boos, zodat we maar een stuk of vijftien fietsers meekregen', vertelt mevrouw De Visser, 'maar toch was er succes door allerlei gesprekken en door overleg, 'dat op gang kwam'. Handtekeningen Zij zette een handtekeningenactie op touw. 'In tien dagen verzamelde ik meer dan drieduizend handteke ningen', vertelt zij, 'die iik tijdens een vergadering van de Ridder- kerkse raad Slikkerveer is een buurtschap van Ridderkerk aan burgemeester dr. C. J. Verplankte gaf. In die raadsvergadering zou het subsidie voor het veer op Krim pen aan de orde komen. Het voor gestelde bedrag was veel te weinig. Maar het punt werd van de agenda afgevoerd en kwam In januari wéér aan de orde. Nu met een behoorlijk subsidiebedrag, dat bovendien nog werd gekoppeld aan de prijsindexe- ring!' Dit voorjaar 'maar nu op een mooie dag!' wil Meta de Briefje aan het veerhuis was de aanleiding... Visser haar fietstocht overdoen. De grote moeilijkheid is voor de fietser en bromfietser, dat, als er veren worden opgeheven omdat ex ploitatie onmogelijk wordt, deze mensen uren moeten omrijden. Om over de voetgangers helemaal maar niet te spreken. Eeuwenoude rechten Over de bedragen welke nodig zijn om de veren te kunnen redden zegt Meta de Visser: 'Provinciale staten hebben eens berekend dat het drie miljoen per jar zou kosten als alle 22 veren kosteloos zouden worden. Een moeilijkheid is dat het subsi diebeleid zo chaotisch is. Er zijn veren, die worden geëxploiteerd door een gemeente, door de provin cie en door particulieren. Er zijn provinciale en gemeentelijke subsi dies. Kijk, het zijn allemaal eeuwen oude rechten en de ontwikkeling is door die rechten bepaald'. Voor haar is verder van belang wat er gebeurt met de Van Brienen- oordbrug in Rotterdam-Zuid. Er zijn plannen om de bromfietspaden langs die brug op te ruimen en daar een extra-rijbaan voor het au toverkeer van te maken. Dat zal een extra-stimulans zijn voor het veer van IJsselmonde op Kralingse- veer. Maar er zijn óók plannen om het gewone fietsverkeer toe te laten op de bromfietspaden over de Van Brienenoordbrug. Fietsers, die er nog niet over mogen, worden oog luikend toegestaan. Als de brom fietspaden opengaan voor alle fiet sers is dat voor het IJsselmondse- veer de doodsteek. perimenteerd met een 'milieuvrien delijk' toiletsysteem, waarbij de in houd van de closetpot niet meer op de spoorbaan terecht komt maar in een tank wordt opgevangen. Het Utrechtse bureau onderzoek nu ver schillende alternatieven voor een milieuvriendelijk toiletsysteem. Het bureau heeft nog geen keuze ge maakt maar zegt dat het niet denk beeldig is dat in de toekomst een gesloten systeem zal worden inge voerd. Voorlopig blijf het 'klassie ke' systeem echter gehandhaafd. Volgens de Nederlandse Spoorwe gen is men in Nederland nog nooit Van onze weerkundige medewerker Het begint misschien vervelend te worden, al dat gepraat over lage temperaturen, maar we kunnen er nu eenmaal niet omheen. Het hoogtekaartje van het 500 mb.-vlak, dat is op circa 5000 meter, laat zien dat een koud lagedrukgebied grote belangstelling koestert voor de Noordzee, zuidoost-Engeland en ons land. Nabij het centrum heerst op vijf kilometer hoogte een tempera tuur van minus 39 tot minus 40 graden Celsius en op zeven km. minus 49 tot minus 50 gr. C. Nu weet u waarom het in onze omge ving plaatselijk tot winterse buien met. hagel en sneeuw komt. De luchtbeweging dicht bij het centrum van de koudeput was gis teren vrij gering, vandaar dat de buien ook zo treuzelden. Langs de westelijke rand van de put, in het overgangsgebied naar het hoge- drukgebied ten zuidwesten van IJs land, jagen over Ierland en de zee gebieden ten westen ervan noorde lijke tot noordoostelijke orkaan winden met snelheden tot twee honderd kilometer per uur. De tem peratuur is daar op vijfduizend me ter hoogte evenwel minder laag en naar het westen toe stijgend van minus dertig graden boven Belfast tot minus 18 gr. boven het weer- schip J. Genoeg over de poolkou, die ons ook tijdens het" weekeind gezel schap blijft houden en 's nachts twee tot vier graden vorst veroor zaakt. Daarom nu een warming-up, te beginnen op de Balkan. Daar meldde Boekarest gistermiddag 23 gr.C., nadat stations in Bulgarije woensdag al 25 gr. hadden bereikt. Doorreizende naar de oostelijke oe ver van de Zwarte Zee, het gebied ten noorden van de Kaukasus en Georgië, vinden wc middagtempe- raturen van 25 tot 28 graden, volop -J-75 13 uur Weerrapporten van gisteravond 7 maximumtemperaturen en neerslag: Amsterdam zwaar bewolkt 7 De Bilt regenbul 8 Deelen half bewolkt 8 Eelde licht bewolkt 8 Eindhoven zwaar bewolkt 8 Den Helder half bewolkt 6 Luchth .B'dam zwaarbewolkt 8 Twente zwaar bewolkt 6 Vllsslngen licht bewolkt 7 Zd.-Llmburg geheel bewolkt 6 Aberdeen licht bewolkt 7 Athnee onbewolkt 20 Barcelona half bewolkt 15 Serlljn regen 4 Bordeaux licht bewolkt 9 Brussel zwaar bewolkt 6 Frankfort regen 4 Genève regen 6 Helsinki onbewolkt 4 Innsbrtlck half bewolkt 11 Kopenhagen half bewolkt 6 Lissabon zwaar bewolkt 12 Locarno regne 5 Londen lialf bewolkt 6 Luxemburg sneeuw 1 Madrid licht bewolkt 17 Malaga zwaar bewolkt 22 Mailorca onbewolkt 17 München half bewolkt 8 Nice half bewolkt 13 Oslo licht bewolkt 5 Parijs zwaar bewolkt 8 Rome geheel bewolkt 14 Spilt geheel bewolkt 13 Stockholm «neeuwbul 1 Wenen licht bewolkt 11 Leerkrachten: schoolreglement geen onzin' Van onze onderwijsredactie ZEIST Schoolreglementen kunnen voor de buitenstaander een bron van vermaak zijn. Maar mensen die bij het onder wijs betrokken zijn vinden het vaak helemaal niet leuk dat er grappen gemaakt worden over de regels die scholen ma ken voor het gebruik van speciale schooltassen, kaftpapier, voor feestavondjes van leerlingen en het na blijven praten van scholieren na schooltijd. De Consumentenbond publiceer de een bloemlezing van enkele schoolregels in het februarinum mer van de Consumentengids, als 'toegift' bij een onderzoek naar de schoolboeken die op MAVO-scholen gebruikt worden. De badinerende toon van dat stukje heeft enige ergernis ge wekt bij een paar onderwijs mensen uit Zeist, die de Consu mentenbond verwijten dat er zonder enige kennis van de ach tergronden van schoolreglemen ten kritiek is uitgeoefend. Er blijkt heel wat narigheid op scholen voor te komen als er geen regels in acht genomen worden. Zo heeft het gebruik van pukkels in plaats van stevi ge schooltassen tot gevolg dat boeken veel gauwer stuk gaan. Voor de docenten betekent dat dat ze aan het eind van ieder, leerjaar dagenlang bezig zijn de boeken weer in bruikbare staat te brengen. Rukkels worden na melijk gebruikt om er mee te voetballen. Voetballen in trouwens toch een .straf, vinden de briefschrijvers. Niet alleen worden de niet-voet- ballende leerlingen in hun rust bedreigd, ook brillen en ruiten moeten het ontgelden. Vandaar dat het redelijk is dat in sommige schoolreglementen verboden wordt 'met enig voor werp te schoppen of te werpen'. Volgend punt: de kapstok die maar voor één jas gebruikt mag worden. Wat gebeurt er als er meer dan één jas op zo'n kap stok hangt? De leerling die de onderste jas wil pakken, gooit de bovenste jassen op de grond, waarna deze kledingstukken als gangloper dienst gaan doen. De brief aan de Consumenten bond vergoelijkt vele van dit soort op het eerste gezicht lach wekkende bepalingen. Leerlin gen zo blijkt uit het schrijven zijn genegd tot vernielzucht, tot het maken van rommel, tot het roken van hasjies, vuurtjes stoken in de prullemanden, 'ge zellig met elkaar bezig zijn ach ter de toonbank van het biolo- gielokaal' en ga maar door. Jon ge barbaren die alleen door strenge bepalingen in het gareel gehouden kunnen worden. De briefschrijvers zien een school zondwer vrijheidsbeperkende re glementen vooralsnog als een Il lusie. Verbaasd De Consumentenbond is nogal verbaasd over de reactie van de leraren. Het stukje was als 'een cartoon in proza' bedoeld, en helemaal niet als een serieus onderzoek. 'Een onderzoek naar schoolreglementen valt buiten ons terrein', aldus een lid van de redactie van de Consumenten gids, 'en het was helemaal niet serieus bedoeld. Wij weten ook wel dat er regels nodig zijn op scholen, maar je mag best de betrekkelijkheid ervan inzien'. Van een verslaggever KAATSHEUVEL De rijkspolitie uit Kaatsheuvel heeft gister middag twee Zuidmolukkers aangehouden, die in hun auto een hele verzameling wapens en munitie vervoerden. Van een verslaggever UTRECHT In Utrecht (op het onderzoekbureau van de Inter nationale Spoorwegunie) wordt al een paar maanden gestudeerd op de vraag wat het meest doelmatige toilet in treinen is. In Duitsland wordt sinds kort geëx- gevallen over de huidige manier van lozen. 'Bij ons zijn ln ieder geval geen klachten gedeponeerd', zei men bij de NS. Wel hebben artsen onderzoeken gedaan naar de verspreiding van bacteriën, vooral in sterk verstedelijkte gebieden. Nu is het zo dat de treinen van onde ren moeten worden schoongespoten als arbeiders onderhoudswerk aan de treinen moeten uitvoeren. 'Er zijn zeker ernstiger zaken,'maar in onze samenleving is het open riool ook uitgebannen. Daarom zijn we blij dat in internationaal ver band de spoorwegen zich over deze materie buigen', aldus de NS. Het waren de 23-jarige elektromon- teur M. S. en de 24-jarige wapen specialist T. W., beiden uit Waal wijk. De mannen kwamen uit België. De politie trof in de auto een semi- automatisch vuurwapen, twee flo bertgeweren met richtkijker, een enkelloops jachtgeweer, vijfhonderd patronen, twee portofoons en twee camouflagepakken aan. Verder werd nog vierhonderd gulden in de wagen aangetroffen. Naar de her komst van al deze goederen wordt een onderzoek ingesteld. Beide mannen zijn ingesloten in een ge heim gehouden politiebureau. De twee Zuidmolukkers, die vorige week woensdag in Delfzijl zijn aan gehouden en die hebben bekend plannen te hebben beraamd om de koningin te gijzelen, zijn gisteren door de officier van justitie in Arn hem verhoord. Daarna zijn ze te ruggebracht naar het politiebureau van Arnhem waar zij sinds zaterdag verblijven. Dit politiebureau blijft nog steeds onder strenge bewaking. Op korte termijn zullen trouwens alle in ver band met de voorgenomen gijzeling aangehouden personen worden overgebracht naar verschillende huizen van bewaring verspreid over het hele land. Voor deze huizen van bewaring zullen extra veiligheids maatregelen worden getroffen. Van een verslaggever DEN HAAG Acht jaar gevange nisstraf met aftrek heeft de officier van justitie bij de rechtbank te Den Haag gisteren geëist tegen de 19-jarige Eddy J. D. Mr. Hillen kwam tot deze eis omdat de verdachte, zoals de officier het uit drukte, de 34-jarige Walter Lauret op 'beestachtige wijze door middel van messteken om het leven heeft gebracht'. Dat gebeurde in de nacht van 16 op 17 oktober 1974 in een flat aan de Therese Schwartzestraat in Den Haag. De officier wilde geen terbeschik kingstelling eisen omdat deskundi gen van de psychiatrische observa tiekliniek in hun rapport vermeld den dat het gevaar voor herhaling vrijwel nihil was. Eddy D. had, naar zijn eigen verklaring gestoken omdat het slachtoffer een aanval van hysterie had gekregen. Eddy zou bang voor de man zijn geweest en zou zich bedreigd hebben ge voeld. Ook de verdediging bepleitte vrijspraak van doodslag en deed beroep op noodweer exces. De rechtbank doet 17 april uitspraak. Van een verslaggever AMSTERDAM —De werkloosheid is aanzienlijk ernstiger dat de gere gistreerde 210.000. Dit zegt de directeur van de ge meenschappelijke medische dienst, de heer F. J. Willems in een vraag gesprek met 'De Werkgever', het orgaan van het Nederlands Christe lijk Werkgeversverbond. Er zijn naar zijn mening drie factoren die de werkelijkheid versluieren. In de eerste plaats herbergt de wét op de arbeidsongeschiktheid de WAO) een stuk verborgen werk loosheid. Verder is er een stuk verborgen werkloosheid in het ver zuimen van werk door ziekte, en tenslotte is er ook het bestand aan mensen die werken in de sociale werkplaatsen. Daar werken ruim vijftigduizend mensen. Als men met deze factoren geen rekening houdt is er het gevaar dat men de ernst van de werkloosheid onderschat. De heer Willems schat het aantal in de WAO verborgen werklozen op en kele tienduizenden. In 1975 moet rekening worden gehouden met waarschijnlijk veertigduizend mensen die in de WAO bijkomen. Daardoor zal het totale aantal werk lozen aan het eind van dit Jaar vermoedelijk meer dan 350.000 zijn. Loes Smit is met vakantie. De rubriek 'Dichtbij en Verder' ontbreekt daardoor dezer dagen. zomerse waarden dus. Maarhoe krijgen wij ze hier. Boven het oosten van Noord-Ame rika bederft een stormdepressie van 980 mb. het weer. Het centrum lag gistermiddag juist ten zuidoosten van Buflalo, waar bij noordoosten icind de temperatuur was gedaald tot plus eén gr. C. Het onweerde er na sneeuw. Washington in de war me sector meldde bij zuid-zuidwes ten wind tegelijkertijd 16 gr.C. Kaap Hattetas, meer naar het zuid oosten en gelegen aan de Atlanti sche Oceaan, rapporteerde 19 gr.C., let wel: voor die rebieden was dat de vroeg ochtendlijke temperatuur. Ook de warme lucht daar was on stabiel genoeg voor onweer. In Syracuse, ten oosten van Buffalo, zakte de barometer het sterkst, bij na 7 mb. in drie uur. Dus die kant ging de depressie op. «203 SNEEUW OPKLARINGEN msT iREGEN HAGEL BAX. TE NP. K MIN. TEMP. WINDRICHTING HOOG WATER venlngen: 10.20-23.06; IJmulden: 11.09- 23.55: Den Helder: 1.07-13.57; Harllngen: 3.55-16.34: delfzijl: 6.37-18.56. 'Weet Jc zeker, dat onze gids hier goed bekend is?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5