Philips verwacht uiterst moeilijk jaar 1975 Aan veiligheid van produkten schort veel Herstel conjunctuur zal gering zijn Warenhuizen willen tot 7 uur openblijven Anti-inflatieblad ten onder aan te hoge kosten Blokkade Britse vissers afgelast Reorganisatie Vredestein Fabriek Melkunie door brand paar dagen stil Handel Sowj et- Unie neemt grote vlucht Consument in zekere zin vogelvrij 'Zaterdagmiddagsluiting funest' Kort geding Bokma tegen AH-slijterijen New York iets lager Markt- en visserijberichten Rode Kruis maakt geld over voor Vietnam/Cambodja ^ROUW/KWARTET VRIJDAG 4 APRIL 1975 FINANCIEN-ECONOMIE 15 Concern is bezig positie in VS te versterken EINDHOVEN Philips verwacht, dat 1975 een uiterst moeilijk jaar zal worden. De groei van het volume van de omzet zal minder zijn dan in 1974. In verband met de hoge voorraadpositie zal het noodzakelijk blijven de produktie te beperken. Het aantal werk nemers zal derhalve dit jaar een daling te zien geven, aldus de raad van bestuur in het jaarverslag over 1975. reneinde schoksgewijze ontwikke lingen in de personeelsbezetting te voorkomen zal Phillips in het proces van aanpassing matiging blijven betrachten. Dit zal worden gereali seerd door niet op alle plaatsen het normale verloop op te vangen en loor in verscheidene landen en sectoren voort te gaan met tdjdelij- re werktijdverkortingen. De geleidelijkheid in de aanpassing van de produktie zal tot gevolg bebben. dat de voorraden voorals nog niet tot een lager niveau kun nen worden teruggebracht. De raad van best-uur verwacht echter, dat in de tweede helft van 1975 het voor- raadniveau zal dalen. Wat de ren- tabiliteitsontwikkeliing betreft meent zij, dat de dalende tendens die in het derde en vierde kwartaal van vorig jaar optrad, zich in de eerste helft van dit jaar zal voort zetten. In de tweede helft van 1975 zal een verbetering kunnen intre den. Goede basis De netto-aanschaffingen van duur- Prof. Rutten, ministerie van economische zaken DELFT Hoewel een conjunctureel herstel, mogelijk voor West- Duitsland en Nederland komende herfst, in de verwachting ligt, zal dit herstel naar omvang geringer zijn dan bij voorgaande ge legenheden. Dit houdt verband met de minder gunstige structurele ontwikkeling van de economie, een ontwikkeling die ook van grote betekenis is voor de duurzaamheid van dat conjuncturele herstel. zame produktiemiddelen zullen we derom grotendeels kunnen worden gefinancierd door uit afschrijvin gen vrijkomende middelen. De fi nanciering zal dit jaar geen bijzon dere maatregelen vereisen. Het bre de artikelpakket zowel op het ge bied van toonbankartikelen, bouwe lementen als professionele produk- ten en systemen geeft, zo meent de raad van bestuur, een goede basis voor een verdere gezonde ontwik keling van de omzet. Research en ontwikkeling blijven bij voortduring gericht op vernieu wing van het produktenpakket. In toenemende mate zal de activiteit van de onderneming mede de uit voering omvatten van projecten, waarin produkten en systemen van meerdere sectoren zijn opgenomen. Ook wordt voortdurend aandacht besteed aan de opstelling en ver sterking van de wereldomvattende organisatie. Wat het laatste betreft merkt de raad van bestuur op. dat dit jaar een voorlopige overeenkomst tot stand kwam tussen de. Amerikaanse Mim-studio-apparatuur voor zwart-wit-televisie, die werd ontwikkeld voor onderwas en opleiding. Philips Trust en Coming Glass LONDEN Value Today', een blad dat bedoeld was om de mensen te helpen de in flatie te bestrijden, is, na slechts zes keer te rijn verschenen, opgeheven. Een woordvoerder van het blad deelde mee dat de kosten zo hoog werden dat men op elke uitgave verloor. Bekaert (Tornado) wil f 103 min. investeren BRUSSEL De Belgische Bekaert (in Nederland eigenaar van Torna do) heeft plannen voor investerin gen voor een bedrag van 1500 min Belgische francs (ongeveer 103.3 min). Hiervan zal tweederde deel worden besteed voor de rationalisering en de uitbreiding van de draadproduk- tie van de moedermaatschappij en de rest voor gebruik door de doch termaatschappijen. De besteding van een deel van de gelden kan echter worden uitgesteld als de economische situatie verder ver slechtert. )eze opmerkingen maakte prof. dr. W. Rutten. secretaris-generaal 1 ran het ministerie van economi se zaken in Delft. Hij sprak daar >p een symposium over instromen - georganiseerd door Enraf-No- ïius, de Delftse instrumentenfa- iriek die het 50-jarig bestaan mede net dit symposium viert. ens prof. Rutten moet de eco- ïomische politiek bijdragen tot een ;eker rendementsherstel 'Wellicht :omt ook in het vlak van de finan- :iering een ondersteuning van de overheid in aanmerking', zo stelde 'Denkbaar is dat een door de overheid beschikbaar gestelde fi- ïanciering een rol zou kunnen ver vullen, analoog aan die van het Éigen vermogen van een ondeme- ning. Als de overheid op zo'n ma- LONDEN (Reuter, DPA) Britse rs die protesteerden tegen (oedkope vislnvoer uit niet EG- anden als Noorwegen, IJsland en 'olen hebben hun blokkade van ►ngeveer vijftig havens in Schot land, Engeland en Noord-Ierland afgelast. De vissers beëindigden de blokkade na een nachtelijke verga dering van zes uur. Doorslaggevend •oor het afgelasten van de actie waren besprekingen met ministers Hugh Brown. Hij zegde toe dat de ■egering zal proberen het visserij beleid van de EG te veranderen. Bij de blokkade waren op zeker ogen blik acht duizend vissers met ruim waalf honderd schepen betrokken. De visprijzen in Londen en andere jrote steden stegen daardoor met le helft. DEN HAAG De slechte resulta ten van de laatste maanden, mede veroorzaakt door de economische teruggang, baart de raad van be stuur van Vredestein, onderdeel ran International B.F. -Goodrich- Europa BV, zorgen. Om de continuïteit en de werkgele genheid (6.000 mensen) van de on derneming ook op lange termijn zo goed mogelijk veilig te stellen wordt thans een programma van organisatorische, sociale en econo mische maatregelen voorbereid, zo heeft de raad van bestuur op een extra bijeenkomst aan de centrale indernemingsraad meegedeeld. De maatregelen vormen onderwerp van gesprek tussen de raad van bestuur, de raad van commissaris sen en de vakverenigingen. Ook de centrale ondernemingsraad zal hierbij betrokken blijven. De raad van bestuur deelde tevens mede dat derden vorderingen heb ben op het totale Europese concern van ca. 110 min. Nadrukkelijk werd door de raad verklaard dat dit bedrag het laatste Jaar niet wezen lijk veranderd is. WOERDEN De produktie van de fabriek van Melkunie in Woerden is voor enkele dagen stil gelegd door een brand die gistermiddag in de kelderruimte van het bedrijf woedde en er voor enkele tonnen schade aanrichtte. In de kelder la gen verpakkingsmaterialen, chemi caliën, ontsmettings- en schoon maakartikelen opgeslagen. Deze gingen verloren. Ook werden vrijwel alle elektrische kabels van het ma chinepark door het vuur vernield. Nat. Nederlanden doet bod op BOZ gestand DEN HAAG Nationale Nederlan den zal haar bod op BOZ (onroe rend goed) gestand doen. Ongeveer 90 pet van de aandelen en de converteerbare obligaties van BOZ zijn ter omwisseling aangebo den. Het bod wordt nog tot uiter lijk 5 juni verlengd. nier de risico's mee zou helpen dragen, lijkt het redelijk dat zij ook profijt trekt van een gunstige gang van zaken', aldus prof. Rutten. Meer algemeen, zo meende hij, zul len de ongunstige trends moeten worden omgebogen, anders is bij een volgende conjuncturele inzin king over vijf of tien jaar een herstel niet meer gewaarborgd. Een duurzaam afglijden naar een uit zichtloze 'stagflatie' (inflatie bij een stagnerende economie) ligt volgens prof. Rutten dan in het verschiet. Hij stelde verder dat aan de ijzer- sterke structurele plaats van de werkgelegenheid in Nederland een einde is gekomen. 'De werkloos heidscijfers zullen daarom voorals nog hoog blijven', voorspelde hij. 'Voor een duurzame verbetering van de werkgelegenheid is niet al leen een conjunctureel herstel, maar ook een structurele verster king nodig. De structurele moeilijk heden uiten zich volgens hem niet alleen in de regelmatige stijging van de werkloosheid maar ook in de stijging vam het aantal arbeids ongeschikten die door de WAO worden opgevangen. -MOSKOU De handel van de Sowjet Unie met de westerse we reld is het afgelopen jaar met ruim de helft toegenomen tot 12.4 mil jard roebel (ruim 43 miljard gul den) oftewel een derde van de to tale buitenlandse handel van het land. Dat heeft het persbureau TASS bekendgemaakt. De Russische handel met de landen van de CO MECON is aanzienlijk minder toe genomen namelijk van 17 miljard roebel in 1973 tot 19.4 miljard roe bel (bijna 66 miljard gulden) vorig jaar. Volgens TASS is de toeneming voor een groot deel het gevolg van de snelle stijging van de wereldmarkt prijzen in de afgelopen jaren, voor al van die van olie, een belangrijk exportartikel van de Sowjet-Unie. Een belangrijkere factor voor de toeneming is echter de versteviging van de afzonderlijke betrekkingen met de westerse landen. Vooral de handel met West-Europa legt de Sowjet-Unie geen windeieren. Deze is vorig jaar bijna verdubbeld tot 9.6 miljard roebel (ruim 32.5 mil jard gulden). De snelle groei werd hoofdzakelijk veroorzaakt door langlopende samenwerkingscon tracten, zoals voor een door West- Duitsland te bouwen ifzer-staal- complex ten zuiden van Moskou en de Franse deelneming in amraoni- akfabrieken en in pijpleidingen langs de Wolga. Works inzake de overneming door de Trust van Signetics Corp in Sunnyvale, Califomië. De raad van bestuur meent, dat Philips als de transactie doorgang zal vinden met dit bedrijf, dat werkzaam is op. het gebied van de fabricage en verkoop van geïntegreerde schake lingen, haar positie in de Ver. Sta ten en in de wereld op het gebied van onderdelen zal versterken. Da een toelichting op de toekomst verwachtingen, uitgesproken in het jaarverslag, heeft Philips-president jhr. H. A. C. van Riemsdijk, erop gewezen, dat voor het lopende jaar gerekend wordt op een volumegroei van de omzet in de orde van groot te van 5 procent, tegen ca 7 pro cent in 1974, toen de volumestij ging van de omzet in de eerste zes maanden op 12 procent en in het tweede halfjaar op 3 procent uit kwam. Uit de tot dusverre bekende cijfers over de eerste twee maanden van 1975 blijkt, dat de ongunstige ten dens van de laatste drie maanden van 1974 rich heeft voortgezet. Toch zag de heer Van Riemsdijk de toekomst niet somber in. De totale positie van het concern is zJ. krachtig en in de toekomst zullen o.a. de vruchten worden geplukt van de versterking van de Philips - positie in Amerika, dat een belang rijk gebied voor het concern ver tegenwoordigt. Hij meende verder, dat Philips door het nemen van geëigende maatre gelen er dit jaar in zal slagen de tendens van de tweede helft van 1974 iets in gunstige zin om te buigen. Zou echter blijken, dat het verder bergafwaarts gaat, dan zul len straffere maatregelen moeten worden genomen dan werktijdver kortingen e.d. Persoonlijk ver wachtte de heer Van Riemsdijk dit evenwel niet. eerste zes maanden veel méér werd verkocht dan in de rest van het jaar, was dit patroon duidelijk ver stoord). Terzake van de positie in Amerika wees de president ook op de ver werving van een meerderheidsbe lang in Magnavox, die in de VS-een belangrijke positie inneemt op het gebied van video en audio. Zowel Magnavox als Signetics werken met verliezen als gevolg van de recessie in de VS, doch zij zullen beide, zo zei de heer Van Riemsdijk, profite ren van de opleving zodra deze er is. Gedacht wordt daarbij kan begin '76. Overigens stelde hij vast. dat met Magnavox en Signetics de Philips- acquisities in de wereld nog niet voorbij behoeven te zijn. Vooral in Jappn is de opstelling van het con cern nog niet zodanig als men wel zou willen. Hier wordt echter aan gewerkt. Momenteel wordt ruwweg driekwart van de concernomzet al tijd nog in Europa gerealiseerd en de rest elders, doch hierin zullen zich veranderingen gaan voordoen. In overeenstemming met de ont wikkeling van de markten voor de produkten neemt de produktiecapa riteit van Philips in de minder geïndustrialiseerde landen verhou dingsgewijs meer toe dan elders. In de geïndustrialiseerde landen zal sterker de nadruk komen te liggen op arbeidsplaatsen, die aansluiting geven bij het in die landen aanwe zige. niveau van scholing en oplei ding. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Voor het leeuwendeel van de door de consument gebruikte produkten is de veilig heid op geen enkele wijze geregeld. De consument is in zekere zin vogelvrij. Dit werd gisteren ge zegd op de persconferentie van de Veiligheidsbeu rs, die van 29 april tot en met 2 mei in de RAI te Amsterdam wordt gehouden. Een van de oorzaken van ongeval len in en om het huls blijkt naast het onveilige gedrag het onveilige produkt. Dit kan verschil lende oorzaken hebben, met name foutieve constructie, slordige afwer king. verkeerd gebruik en/of slech te staat van onderhoud. Bovendien neemt het aantal pro dukten dat aan de man wordt ge bracht nog voortdurend toe, terwijl de ingewikkeldheid van deze arti kelen steeds groter wordt. Hierdoor is het voor de consument in vele gevallen uiterst moeilijk geworden, zelf te beoordelen, of het produkt dat hij of zij wil kopen, aan rede lijke eisen van veiligheid en doel matigheid voldoet. Ernstig Niet pessimistisch De voorraden 'in de pijplijn' (bij de handel, grossiers e.d.) zijn thans uiterst klein. Op grond hiervan is men bij Philips niet pessimistisch. Temeer waar verwacht wordt, dat in de tweede helft van dit jaar een verschuiving naar het normale sei zoenspatroon van de verkopen zal optreden. (Vorig jaar, toen in de Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De grootwinkelbedrijven willen dat de winkels tot 's avonds 7 uur mogen openblijven. Dit blijkt uit de brief van de Raad van het Grootwinkelbedrijf over het ontwerp-winkel- slutingswet aan de bijzondere Kamercommissie. ZAANDAM Vandaag zal het kort geding dienen van de Gedistilleerd Groep Nederland (onderdeel van Heineken) tegen Alberto, een on derdeel van het Ahold-concern. Al berto verkoopt Bokma-produkten beneden de door de fabrikanten vastgestelde prijs. In een brief van Alberto aan GGN stelt het bedrijf nog eens, dat zij bereid is zich te conformeren aan een door fabrikanten opgelegd systeem van verticale prijsbinding, mits iedereen dat doet. 'Van ons kan immers slechts naleving van verticale prijsbinding worden ver wacht en geëist, als de fabrikant ook de stringente naleving daarvan door alle anderen verzekert. Ge beurt dit niet, dan moet Alberto reageren',aldus het bedrijf. Alberto opereert volgens het discount systeem en presenteert zich daarbij als de goedkoopste slijter ln ons land. Dat betekent dat Alberto in Ontslagen het algemeen lagere, maar voor verticaal gebonden produkten op Ook voor het personeel (full-time zijn hoogst gelijke prijzen hanteert en part-time) zullen bij sluiting op als anderen. zaterdagmiddag de nadelige gevol- Voorts wordt het voorgestelde maximum aantal openingsuren van 55 uur per week te beperkt geacht. Er wordt 'met klem' een aanvulling van zes halve uren bepleit, waar door het maximum aantal wekelijk se openingsuren op 58 zou komen. Daarbij wijst het grootwinkelbedrijf er nog eens met grote nadruk op. dather een duidelijk onderscheid gemaakt moet worden tussen open stellingstijden en werktijden voor het personeel. Een mogelijke winkelsluting op de zaterdagmiddag wordt door de grootwinkelbedrijven resoluut van de hand gewezen. 'Het is niet aan twijfel onderhevig, dat winkelslui ting op zaterdagmiddag voor de be drijfsresultaten van de kleine zowel als grote ondernemingen in de de tailhandel ernstige gevolgen zou hebben', zo wordt gewaarschuwd. Voorts wordt het duidelijk geacht, dat een eventuele zaterdagmiddags- luóting voor de consument alleen maar negatieve gevolgen zou heb ben. gen niet uitblijven. Op grond van een onderzoek, uitgevoerd door het accountantskantoor Klynveld Kraay- eenhof Co wordt berekend dat in het totale grootwinkelbedrijf onder de full-timers 2.300 mensen ontsla gen zouden moeten worden en voor 900 man werktijdverkorting zou moeten worden aangevraagd. Van de part-timers zouden in het geval van zaterdagmiddagsluiting 1.844 werknemers ontslagen moeten wor den en voor 32.944 mensen werk tijdverkorting moeten worden aan gevraagd. Aan de waarde van het onderzoek door de DECOM-bonden onder het winkelpersoneel, waaruit bleek dat een meerderheid zich uitsprak voor de vrije zaterdagmiddag, wordt door het grootbedrijf ernstig getwijfeld. Met hulp van de Nederlandse Stichting voor Statistiek Is dat on derzoek uitgeplutst. De conclusie is, dat het onderzoek een duidelijk propagandistisch karakter heeft en niet voldoet aan de normen, 'zodat geen objectief beeld van meningen van werknemers verkregen kon worden.' Opgemerkt wordt nog dat een ver gelijking met de situatie in Duits land, waar drie 'korte' en een 'lan ge' koopzaterdag bestaan, in feite niet mogelijk Is. De veiligheid ln de privé-sfeer blijkt een ernstige zaak. In 1973 (het laatste jaar waarover gegevens bekend zijn) bedroeg het aantal doden door ongevallen in en om de woning 2.156. Hierbij moeten nog een kleine 1.000 mensen worden opgeteld die door andere privé-on gevallen buitenshuis, zoals verdrin king. om het leven kwamen. Het aantal doden in het verkeer bedroeg in datzelfde jaar 3.114 en in bedrijven 220. De ernst 'van het prive-ongeval blijkt dus even groot, als die van het verkeersongeval. Hierbij tekende de adjunct-direc teur van het Veiligheidsinstituut in Amsterdam, de heer J. J. Desta aan, dat uit cijfers is gebleken, dat 'na 1971 de dodelijke ongevallen in de woning en in de bedrijven nage noeg niet zijn gedaald. Hij zag bovendien geen enkele spectaculaire reden zoals bU de verkeersveiligheid het geval was aan te nemen, dat de cijfers het afgelopen jaar zullen zijn gedaald. 'Integendeel', zei hij verwijzend naar de prognoses van het CBS, 'de verwachting ten aanzien van dode lijke ongevallen buiten de verkeers ongevallen (dus in woning en be drijf) lopen op van 30 naar 32 per 100.000 inwoners.' zou informatieve etikettering een belangrijk hulpmiddel kunnen zijn. Op deze etiketten kunnen namelijk objectieve richtlijnen voor gebruik, onderhoud en eventueel waarschu wingen tegen verkeerd gebruik worden gegeven. De heer Desta lichtte verder een tipje van de sluier over de nieuwe veiligheid wet op. Hij noemde het gedachten, 'welke in brede kring over de vernieuwing van onze vei ligheidswetgeving leven'. Hij noem de met name dat in de nieuwe wet de mogelijkheid geopend zal wor den om voor bepaalde bedrijven een bedrijfsveiligheidsdienst wette lijk verplicht,te stellen. Een ander punt dat hij noemde was dat, nóg duidelijker dan in de bestaande wet. de nieuwe wet veiligheidsver- plichtingen voor de werknemer zal geven. Brandschade Maatregelen Om de veiligheid in huis te verbe teren, zouden (meer) wettelijke maatregelen getroffen dienen te worden. Die zouden in eerste aan leg moeten voorkomen, dat onveili ge goederen in de handel worden gebracht. Daarnaast zouden veilige produkten herkenbaar gemaakt moeten worden met een certlfica- tensysteem of door voorliching op grond van vergelijkend warenon derzoek. Om de veiligheid van goederen, na dat ze gekocht zijn te verbeteren, Dat de Brandweertentoonstelling hard nodig is (die wordt gelijktijdig met de Veiligheidsbeurs gehouden) werd duidelijk gemaakt door de voorzitter van het uitvoerend comi té. de heer J. J. C. van Harten. Enkele dagen geleden door het CBS gepubliceerde gegevens tonen aan. dat er verleden jaar in ons land 22.000 branden zijn geweest. In 8.500 gevallen werd een opgave van de omvang van de schade gedaan. Die bedroeg voor deze 8.500 niet minder dan 304 miljoen gulden. GOl'D EN ZILVER 1AMSTERAM - Goud 13.420-13.820 (13.400-13.800) per kg Zilver ƒ317—344.50 (322-349,50) per kg. DOW JONES INDEX Indust. Sporen Dtlll. Obi. Mods 1 apr. 761.58 165.48 76.24 68.60 755.2 2 april 760.56 163.84 76.59 749.7 3 april 752.19 163.14 76.27 68.21 745.2 Aand. Obl. Tot. H. L. 1 apr. 21.410 14.480 1.803 369 988 2 april 15.600 1789 560 748 3 april 13.920 21.100 1779 443 883 3/4 DE LIER. 3 april Veillaigver. Wester- lee. Aardappelen 17-19, andijvie 170-210, dubbolo bonon 850-9. snijbonen 670-770, komkommers 42-120, krom 84-80, spruiten 110-165, witlof 220. paprika groen 190-410, peterselie 61-73, raapstelen 25-34. rabar ber 25-35. radijs 44-79, selderij 48-63. spinazie 175-215, sla 17-37, tomaten 8- 1760. prei 86-91. 's-GRAVENZANDE. 3 april VeUingver. Westland Zuid. Sla 17-51. tomaten 940- 1680, bloemkool 180-315. andijvie 164-211. spinazie 195-230, rabarber 195-225, snijbo nen 730-780, paprika 210-350, radijs 48-78, selderij 84-96, peterselie 87-96, raapstelen 18729, prei 95-114. POLEDIJK, 3 april Veiling Westland Noord. Tomaten exp 1030-16. blnn 510- 1370, sla 18,5-37,5, andijvie 175-205. spina zie 205-225, stoofsla 52-99, snijbonen 710- 950. prinsessebonen 1150-1170. komkom mers 45-89. krom 88-92, pepers groen 1130-1260, rood 1450. paprika groen 190- 490. bloemkool 285-360. prei 87. raapste len 18.5-25.5, rabarber 180, selederij 67-84. krul peterselie 71-1, radijs 44-64. aubergi nes 105-135. HONSELERSDIJK 3 april CCWS. Snlj- groen 206-350, violieren dubbel 319-375, amaryllis 31-90. anjers 24-70, tros 246-595, anthurlum 227-375. chrysanten tros Jaar- rondcultuur 312-495. gepl. jaarrondcul- tuur 77-133. fresle enkel 245-555. dubbel 279-595. gerbera gemengd 26-46. op kleur 31-92. Irissen 266-635. lellekelken 39-55. takken 50-450, orchideeën 81-4, rozen groot 38-98. klein 22-79, tulpen 230-315. VARKENSMARKT GOUDA GOUDA 3 april - Aanvoer 1637 biggen en 22 slacht varkens. Prijzen ln guldens per stuk: biggen 88-102. Slachtvarkens no teerden 3,48-3,50 per kg gesl.gew. en 2,78- 2,80 per kg lev.gew. De handel was rede lijk. EIERPRIJZEN BARNEVELD BARNEVELD 3 apr. - Coop. Veluwse eier- veillng: aanvoer 2.418833 stuksvolgens velllngiljst 786.798 stuks), stemming vlot. Prijzen ln guldens per 100 stuks: eieren van 50 gram 9,22-9,32; van 55 gram 10,52- 11.78; van 60 gram 12,46-13.81; van 65 gram 13.29-15,80. Elervelllng: aanvoer 774.825 stuks, stemming redelijk. Prijzen ln guldens per 100 stuks: eieren van 45- 46 gram 7.96; van 57-58 gram 11.75; van 62-63 gram 11.69; van 65-66 gram 12,90. Eiermarkt aanvoer ca. 2.100 000 stuks, handel traag. Eieren van 50-54 gram 9.50- 11.40 per 100 stuks, kg-prljs 1.90-2.11; van 57-61 gram 12.30-13.60 per 100 stuks, kg-prljs 2.16-2.23; van 64-67 gram 14.25- 14.75 per 100 stuks, kg-prljs 2.23-2.20. VISSERIJBERICHTEN SCHEVENINGEN Donderdagmorgen waren aan de markt 11 kustvissers met tezamen 73.000 aan verse vis. Prijzen per kg: tong G 6.80-7.20 tong gm 8.80-9,10 tong km 10-11.30 tong 1 10-10 tong 2 8.90-9.40 tarbot 1 16,20-16.80 tarbot 2 13,50-14 tarbot 3 8.80-9.20 tarbot 4 7-7.70 griet 1 6-6.50 griet 2 4-4.50. Prijzen per 40 kg: schol 1 70-80 schol 2 75-90 schol 3 85-90 schol 4 75-85 wijting 30-80 schar 40-58 tot 20 kabeljauw 1 320-345 kabel jauw 2 120-140 kabeljauw 3 96-110 kabel jauw 4 90-110 kabeljauw 5 40-50. Ver wachte aanvoer voor vrijdag ca. 17 kust vissers. Aanvoer donderdag te IJMUIDEN 2890 kilo tong. 8 kisten tarbot. 185 kisten kabeljauw, 410 kisten koolvis, 25 kisten schelvis, 150 kisten schol. 50 kis ten schar. 90 kisten wijting. 80 kisten diversen. Prijzen in guldens per 1 kilogram: tar bot 18.31-17.70, heilbot 11.40. gr. tong. 7.16-6.98. gr. m. tong. 9.29-9.16. klelnmid- del tong 11.29-10.64. tong I 10.60-10.12. II 990-9.76. Prijzen in guldens per 40 kg: kabeljauw I 132. II 168-90, III 152-76 .IV 114-68. V 50-21. koolvis II 40-39, III 48-38. IV 28-16.40. wijting III 60-35, IV 47-29. School I 88-82, II 98-88, III 114.-94, IV 86- 69 schelvis II 60-52, IV 28, schar 76-57, hammen met kop 124-108. poontjes 57 haal 70-64, steenbolk 45-25, kleine kult 70. bot 16. tarbot 588-280. griet 265-160 tongschar 192, schartong 42, leng 56- 50 lommen 47. PAARDENMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH. 3 april - Aanvoer 476 stuks. Prijzen: (in guldens) luxe paarden 1575- 3050. voljarige 1425-2225. 2 i 1-2 jarige tulgpaard 1G5O-2650, 2 1-2 Jarige trekp- 1775-2350, i 1-2 Jarige trekpaard 1475-1875, l 1-2 Jarige tuigpaard (heng sten) 1075-1575, 1 1-2 jarige tulgpaard (merries) 1725-2425, luxe veulens (mer ries 1300-1850, luxe veulens (hengsten) 675-875, veulens (trekpaard) 1050-1450. hitten 925-1350. shetlandse ponnles (ruins 175-375. shetlandse ponnles (mer ries) 425-900. Jonge slachtpaarden 4.65- o.30. oude slachtpaarden 4.35-5.20. over zicht: handel Iets levendiger en stijf prijshoudend. NED. FONDSEN IN NEW YORK NEW YORK Kon. Olie noteerde gis teren (ln dollars' 35%-%, Philips 10'»- 11)4. Unilever 44%-% en KLM 23-%-%, Opgave Hornblower Weeks. DEN HAAG Het Nederlandse Rode Kruis heeft direct gereageerd op de oproep voor hulp aan Viet nam en Cambodja door 75.000 gul den over te maken naar het Inter nationale Rode Kruis te Genève. Ten behoeve van de honderd duizenden vluchtelingen in Zuid- Vietnam heeft het internationale Rode Kruis 500.000 gulden beschik baar gesteld. Hetzelfde is gebeurd voor voedselhulp in de gebieden, die onder controle staan van de Voojlopige Revolutionaire Regering. De VRR geeft in Genéve officieel voor vijf miljoen aan Rode Kruis hulp gevraagd. Het lnternationle Rode Kruis voorziet nu dat de ko mende maanden voor zeker vijftien miljoen gulden in Vietnam en Cambodja aan humanitair" bij stand moet worden geboden. De eerste giften voor giro 6868, dat het Nederlandse Rode Kruis voor dit hulpprogramma heeft opgesteld, zijn ontvangen. Ook zijn plaatselij ke activiteiten aangekondigd, zoals een actie van de Katholieke Werkende Jeugd in vaikenswaard: NEW YORK 2/4 ACP Industries 39% 40 Aireo 15 15 Allied Chemical 36% 36% Alum. Co of Am. 37% 36% American Brands 39 38"% American Can 33% 33% Am Cyanamld 25% 25 Am Electr Power 17 16% Am Metal Cllmai 41 41% Am Motors 5% 5% Am Smelt AP 17 17 Am Tel A Tel 49 46% Ampex 5 41» Anaconda 16% 16% Armco Steel 29% 29% Atlant. Rlchflek 81 81 Bendlx 31 31 Bethl. Steel 34% 33% Boeing 20% 20% Burlington Ind. 22% 22 Can Pacific Ry 15% 15% Celaneee 29% 29% Chase Manbattai 31 31 Cbessle System 32 32% Chrysler 10% 10% Cities Service 38% 37% Colgate Palmollv 28% 28% Colt Industries 28% 29% Commonw Edlsoj 24% 24% Cons Edison 11% 11 Cont Can 25% 24% Cont Oil 44% 44% Curttss Wright 9% 9% Curtlss Wright A 21 b20%b Dart Ind 23% 23% Deere and Co 38% 38% Eastman Kodak 73% 72% Exxon Dow Chemical Du Pont (El) 101100% 91% 89% 73% 71% First Nat City 32% 32% Allegheny Pow Akzona Am Standard Amsted Ind. 15% 15% 13% 12% 12% 12 50% 50% Cerro 14% 14% Chase Select Pd 22 34 22.52 Columbia Gas 26% 26% Comlnco 28% 28 Coat Telephone 12 11% 28% 27% i%b 13% Fluor Corp Gen Clgar Ford Motor 36% 35% Fruehauf 16% 15% Gen Electric 45% 45% Gen Funds 23 23 Gen Motors 40% 40% Gen Publ. UtU. 13% 13% Gen Tel A Tel 20% 20% Getty OU 46% 145% Gilette 31% 30% Glmbel Brothers 10% 16% Goodyear I and 125 25 Gulf OU 19% 19% Illinois Central Ind. 13% 13% Instlco 7% 7% Int Busln Mach 03% 198 Intern Harvester 25 25% Int Nick of Can 24% 24% Int Paper 41% 41% Int Tel A Tel 20% 20 Johns ManvlUe 20% 20% Kennecott Copp 35% 35 Kraft Co 39% 39% Llng Lemco Voug 14% 14% Litton Ind. 6 6% Lockheed Alrcra 6% 6% Marcor 21% 21% Martin Marietta 15% 15% May Dep Stores 33 McDonnel Dougl 10% 33 11 Mobil OU Corp. 38% 37% Nabisco 34 33% Nat Cash Reg. 26% 26% Nat Distillers 15% 15% Nat Gypeum 13 12% Nat Steel 39% 39 Nat Lead Ind. 13% 14 Int Bank Tor Res Int Plav. Frag. 28% 29 Interspar 17.4017.40 Kansas City Ind 9 9 Kansas Power 16% 16% KLM 23% 23% Kroger 21% 21% Lone Star Cem. 12% 12% Lehman 10% 10 Nat. Can. 11% 11% NY Centr. A 7 North West R 64% 64% N Am Philips Co 19% 18% 18% 18% Pac Gas and El. Penn Central Pepslco Phelps Dodge 20% 20% 1% 2 59% 58 37 37 48% 47% 38% Procter A Gambl 93 91 Ips Dodge Philip Morris Phillips Petr. RCA 15% 15% Republic Steel 31% 31 Reynolds Ind. 53% 63% Royal Dutch Petr 35% 35% Santa Fé Ind. 26% 26% Sears Roebuck 67 66 Shell OU 42% 41% Southern Co 10 10 Southern Pacific 28% 28% Southern Rallw. 48% 49% Sperry Rand 34% 35% Stand OU Callf. 23% 23% Stand OU Indian. 39% 39% Studebak. Worth 25% 25% Sun OU Texas Gulf Texas Inst. Transamerlca UnUever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel 32% 32 38% 39 6% 6% 57% 55% Occidental petr. 13% 13% Reliance Group 6% 6% Standard Brands 62 61% Union Electr 10% 10% United Electr. 5% 5% Ug Oorp 12% 12% Western Bancorp 22

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 15