Karpov, titel zonder match Freddy Maertens niet meer in moeilijkheden Voorstellen netter voetbal 'Het gemeenste jongetje uit de klas?' Arie Haan wint van Ajax en Kraay voor de rechter Titelhouder Bobby Fischer laat inderdaad niets van zich horen Ronde van België in beginfase beslist handen aan't stuur ogen op de weg, dank zij deVariomatic Speler moet boete wel betalen gebouwd uit veiligheid Eddy Achterberg (FC Twente) eist in kort geding rectificatie van journalist BOUW/KWARTET VRIJDAG 4 APRIL 1975 SPORT Sinds In 1886 om het eerste officiële wielerkampioen schap werd gespeeld, zijn in to taal 14 wedstrijden om de we reldtitel gehouden. Tienmaal komt de naam van een Rus. tweemaal de naam van een Duitser, eenmaal de naam van een Amerikaan, een Cubaan en een Nederlander op de lijst voor. De Russische grootmeester Mi chael Botwinnik won de titel driemaal, zijn landgenoot Alje- chin tweemaal. De huidige FI- DE-president prof. dr. Max Euwe was wereldkampioen van 1937 tot 1935 tot 1937 De lijst ziet er als volgt uit: 1866-1894: Wilhelm Steinitz (Did), 1894-1921: drs. Emanuel Lasker (Did), 1921-1927: Jose Raoul Capablanca (Cuba), 1927- 1935: dr. Alexander Aljechin (sov/Fra), 1946-1937: dr. Max Euwe (Ned), g ey/-1946: d Alexander Aljechin (overleden), 1946-1948: geen kampioen, 1948- 1957: dr. Michael Botwinnik (Sow), 1957-1958: vladimir Smyslov (Sov), 1958-1060: dr. Michael Botwinnik (Sow), 1960- 1961: Michael Tal (Sov), 1961- 1963: dr. Michael Botwinnik (Sov), 1963-1060: Tigran Petros jan (Sov), 1969-1972: Boris Spassky (Sov), 1972-1975: Ro bert J. Fischer (VS), 1975-????: Anatoly Karpov (Sov). Voordat Steinitz als eerste offi ciële wereldkampioen werd ge kroond stonden als sterkste spe lers bekend de Duitser professor Andersen en de Amerikaan Paul Morphy, die rond 1850 'regeer- AMSTERDAM De Interna tionale Schaak Federatie (FI DE) heeft de 23-jarige Rus Ana toli Karpov uitgeroepen tot de nieuwe wereldkampioen. De FIDE deed dit, nadat titelhou der Bobby Fischer ook in de ex tra termijn van vierentwintig uur die hem was geschonken, niets van zich had laten horen. De raadselachtige Bobby Fi scher is daarmee, zoals zijn ver trouwensman Edmond Edmond- son al verwachtte, met stille trom verdwenen. Fischer had tijd gekregen tot gis termorgen om te laten horen of hij akkoord ging met de regels voor de tweekamp. Om elf uur kwam de FIDE met het volgende communi qué: 'In vervolg op zijn verklaring van woensdag 2 april deelt FIDE- president Euwe mee, dat hij sinds dien geen telegram van de heer Fischer heeft ontvangen. Donder dagmorgen om elf uur heeft de president derhalve moeten vaststel len dat de wereldkampioen niet be schikbaar is volgens artikel 2.3 van het reglement van de wedstrijd om het wereldkampioenschap schaken 1975. Overeenkomstig artikel 2.3 van dit reglement heeft FIDE-pre sident Euwe de uitdager, groot meester Anatoli Karpov uitgeroepen tot wereldkampioen schaken 1975.' Het is voor de tweede keer in de geschiedenis van het schaken dat de kroon wordt overgenomen zon der dat daarvoor een tweekamp is gespeeld. Eerder gebeurde dat in 1946 toen de toenmalige wereld kampioen Alexander Aljechin stierf. De titel ging automatisch over naar de vorige kampioen: pro fessor Max Euwe. De Nederlander werd de kortste wereldkampioen uit de geschiedenis. Na een half uur liet Euwe weten dat de titel vakant was. Dat duurde tot 1948, toen Ni- chael Bowinnik wereldkampioen werd. De titel bleef daarna in Russische handen tot 1972. Toen vond de zeer rumoerige tweekamp tussen Bobby Fischer en titelhouder Boris Spasski in Reykjavik op IJsland plaats. Volgens de regels van de FIDE behoeft Karpov zijn titel pas in 1978 te verdedigen. Dat zou moge lijk toch weer tegen Fischer kun nen zijn. De uitdager is namelijk de winnaar van het in diverse sta dia af te werken kanidatentoernooi. Volgens Euwe staat het Fischer ge heel vrij om hiervoor weer in te schfijven. In ieder geval is hij ge durende drie jaar de meest geheim zinnige wereldkampioen uit de his torie geweest. Het was na de twee kamp op Reykjavik al duidelijk dat ANATOLI KARPOV: 'Ik vind het jammer niet de mogelijkheid te hebben gehad om tegen Fischer te spelen'. het zeermoeilijk zou zijn om de Amerikaan opnieuw aan tafel te krijgen voor een match ter verdedi ging van 'zijn titel. De eisen van Fischer waren immers in Reykjavik ook al erg hoog ge weest. Hoe hoog die eisen waren bleek in 1974 toen het congres van de FIDE in Nice besloot de regels voor de nieuwe tweekamp vast te stellen. Fischer liet toen al onmid dellijk weten niet van plan te zijn volgens die regels te spelen. De Amerikaan stelde zijn eigen eisen. Professor Euwe heeft er daarna al les aan gedaan om de zaken nog recht te trekken. Daarbij geholpen door de Philippijnen dat een on waarschijnlijk en ook buiten pro portioneel prijzengeld (bijna 13 miljoen gulden) in het vooruitzicht stelde. Verwacht werd dat Fischer daarop misschien toch wel toe zou happen. Het Amerikaanse schaakwonder bleek echter geheel ongevoelig voor de te verdienen dollars en hield vast aan zijn eisen. Op het buiten gewone congres dat de FIDE on langs hield werd een van de twee belangrijke eisen van Fischer inge willigd. De FIDE-leden konden echter niet akkoord gaan met de eis dat de wereldkampioen zijn titel zou behouden als de stand in de tweekamp op een gegeven ogenblik 9—9 zou zijn. Daarop besloot Fi scher verder geheel van een match met Karpov af te zien. Hij heeft bij de FIDE zelfs niets meer van zich laten horen. Met het gevolg dat Anatoli Karpov zich nu wereldkampioen schaken mag noemen. De Rus betreurt de gang van zaken wel. Gisteren liet hij summier wat commentaar los: 'Ik vind het jammer dat ik niet de mogelijkheid heb gehad om Fischer voor de wereldtitel te ontmoeten.' Professor Euwe merkte op: 'Zoals iedere andere schaakspeler vind ik het erg jammer dat dit kampioen schap niet door is gegaan. Ik was zeer benieuwd te zien hoe de stijl van Fischer zich ontwikkeld zou hebben. Hij heeft geen wedstrijden meer gespeeld sinds hij in 1972 kampioen werd. Maar het is wel bekend dat hij ook daarna nog gewoon door is gegaan met het bestuderen van het schaken. Voor de schaaksport was het dan ook van belang geweest om het resul taat van die studie te zien.' Ondertussen wordt in Rusland nog steeds gespeculeerd waarom Fischer niet wilde spelen. In het verhaal, dat de Amerikaan niet komt omdat niet aan al zijn eisen is voldaan gelooft dan ook lang niet iedereen. Zo suggereerde schaakcoach, Alexander Roshal dat Fischer mo gelijk niet klaar was voor de twee kamp. Roshal schreef in het rege ringsblad Izvestia. Volgens Roshal was Fischer sinds hij de wereldtitel had veroverd niet meer in het openbaar verschenen terwijl Anatoli Karpov ondertussen tijdens belangrijke toernooien zes enzestig overwinningen boekte. 'Het is niet uitgesloten', aldus Ros hal, 'dat Fischer om een of andere reden niet klaar was. of niet in conditie was om de beslssende match te spielen, zelfs als aan al zijn eisen zou zijn voldaan.' In Rusland werd de titel van Kar pov uiteraard met vreugde begroet, ondanks de wijze waarop de groot meester aan de nieuwe titel kwam. Roshal schreef dat iedereen ervan overtuigd was dat de schaaksport nu zijn meest waardige kampioen had gekregen. Het officiële persa gentschap Tass zei dat de toeken ning van de titel aan Karpov 'het natuurlijke gevolg was van zijn sportieve vooruitgang.' ADVERTENTIE HEVERLEE (Belga, ANP) Zonder op de laatste dag in moeilijk heden te zijn gekomen heeft Freddy Maertens de 59ste Ronde van België gewonnen. De voorsprong die de 23-jarige Belg zondagmor gen in de ploegentijdrit te Genk opbouwde met zijn ploeggenoot Michel Pollentier, plus de bonificaties te Kampenhout en Oostende bleken voldoende om de ronde af te sluiten met een voordelige marge van 20 seconden op Pollentier en van 27 seconden op Frans Verbeeck. Ook in 1974 won Maertens de Bel gische profronde, maar hij werd later gediskwalificeerd wegens het gebruik van verboden stimulerende middelen. Vierde in het eindklasse ment was de Noor Knudsen op 30 sec., vijfde de beste Nederlander, an Raas, op 39 seconden. De vijfde en laatste etappe bestond uit twee gedeelten. Het eerste 'par', een ri over 100 kilomeer van Borgworm naar Heverlee, le verde een zege op voor de Belg Johan de Muynck, met een voor sprong van 38 sec. Mede-vluchter Eddy Verstraeten werd op vijftien kilometer van de finish terugge worpen door een lekke band en slaagde er niet in het contact met de leider te herstellen. Beste Neder lander in de eerste helft was Theo Smit, die een achterstand had van [1 minuut en 41 sec. op de winnaar. Gerard Kamper, die woensdag een ^nijwond had- opgelopen aan een duim, startte niet. De middagrit, over 76.5 kilometer (een ronde van 32.5 km. en twee van 22), werd gekenmerkt door tal rijke ontsnappingen, die echter niet gevaarlijk waren voor Maertens. De grootste winst werd geboekt door Engelbert Opdebeeck, die op een gegeven moment het peloton 2 mi nuten en 15 sec. achter zich had gelaten. Vrij snel moest de Belg zijn krachtsinspanning echter be kopen. In de eindfase werd over kasseien gereden en het peloton verbrokkelde enigszins. Een lange eindsprint bracht Guido van Swee- telt de winst. Cees Priem werd (op 8 sec), Albert Huize bosch zesde en Jan Raas zevende, het eindklassement was Priem Karstens twaalfde en Smit gedeelte van de vijfde etappe: 1. (Bel) 100 kilometer in 2 uur, minuten en 55 seconden (met bon. 2.33.45), 2. Verstraeten (Bel) 2.34.33 (met bon. 2.34.28), 3. Hermans (Bel) op 1.39. 4. ®üt (Ned) op 1.41, 5. Maertens (Bel). 6. Verbeeck (Bel), 7. Osier (Ita). 8. Demeyer Bel). 9. Schepmans (Bel). 10. Danguil- laume (Pra), 13. Priem (Ned). 14. Kar tons (Ned). 16. Prinsen (Ned). 21. Raas (Ned). 23. Tabak (Ned). 25. Huizebosch Ned) allen op 1 45. 35. Krekels (Ned) op 44. Van den Hoek (Ned) op 2.32. gedeelte: 1. Van Sweefeld (Bel) '6.5 In 1 uur 52 minuten 5 seconden met bon. 1.51.55). 2. Telrlinck (Bel) (met bon. 1.52.05), 3. Van Roos- (Bel) op 8 sec. 4. Priem (Ned) zt. Verbeeck (Bel) zt. 6. Huizebosch (Ned) it. 7. Raas (Ned) zt. 8. Jean-Louis Dan- (Pra) zt. 9. Schepmans (Bel) 10. Van der Slagmolen (Bel) zt. 11. Demeyer (Bel) zt, 12. Verstraeten (Bel) :t. 13. Knudsen (Noo) zt. 14. Peeters Bel) zt. 15. Osler (Ita) zt. 16. Krekels Ned) zt. 19. Tabak (Ned) zt. 28. Prinsen (Ned) op 30 sec, 36. Smit (Ned) op 48 jee. 37. Karstens (Ned) op 1.13, Van den Hoek (Ned) gaf op. Eindklassement: 1. Maertens (Bel) 23 8 minuten 27 seconden. 2. Pollentier op 20 sec. 3. Verbeeck (Bel) op 27 sec. 4. Knudsen (Noo) op 30 sec, 5. Raas (Ned) op 39 sec. 6. Swerts (Bel) op 49 sec, 7. Priem (Ned) op 57 sec, 8. Osler (Ita) op 1.30, 9. De Geest (Bel) op 1.40. 10. Van Roosbroeck (Bel) op 2.03. 11. J.- L. Danguillaume (Pra) op 2.33, 12. Kar stens (Ned) op 2.39, .13. Van der Slagmo len (Bèl) op 2.42. 14. De Witte (Bel) op 2.49. 15. Smit (Ned) op 3.29. 16. Tabak (Ned) op 5.23, 29. Huizebosch (Ned) op 18 25. 32. Prinsen (Ned) op 22.39. 35. Krekels (Ned) op 30.37. CATALAANSE WEEK De Fransman Christian Seznec heeft de vierde etappe van dé Catalaanse Week gewonnen. De rit ging over 185 kilometer van Berga naar San Bartolomé der Grau, een afstand die door Seznec werd afgelegd in 5 uur, 9 minuten en 48 seconden. De Belg gen Rik van Linden en Eddy Merckx, die de leiding in het algemeen klas sement behoudt, werden respectieve lijk tweede en derde. Jeseph Bruyère, die in het begin het klassement aanvoerde, moest opge ven wegens een val AMSTERDAM Arie Haan heeft het door hem tegen Ajax aangespannen kort ge ding gewonnen. De president van de rechtbank in Amster dam heeft gisteren bepaald, dat Haan, die door Ajax was teruggezet naar de C-selectie, binnen twee dagen na de te kening van het vonnis weer toegelaten moet worden tot de A-selectie en de training hiervan op straffe van een dwangsom van 20.000 gulden. Voorwaarde voor Haan is, dat hij ij binnen veertien dagen na deze uitspraak over deze zaak in be roep gaat bij de arbitragecommis sie van de KNVB. Ajax werd ook veroordeeld ln de kosten van het geding, begroot op 533 gulden. Zoals bekend waren de moeilijk heden tussen Haan en Ajax na afloop van Ajax-Feyenoord op 9 maart tot een uitbarsting geko men. Haan, die in de rust uit de ploeg was gehaald, zei na afloop dat Kraay of hij moest verdwij nen. Die uitlatingen onder meer waren voor Ajax aanleiding om Haan uit de A-selectie te stoten en hem een boete van 1500 gul den op te leggen. In zijn vonnis heeft de president van de rechtbank overwogen dat de tussen Haan en Ajax gelden de arbeidsovereenkomst de club in beginsel verplicht om Haan in de A-selectie te plaatsen en hem daarin te handhaven. De overplaatsing naar de C-selectie is volgens de president feitelijk gelijk te stellen met een schor sing voor onbepaalde tijd. Door Ajax nu is in deze proce dure onvoldoende aannemelijk gemaakt dqt Haan op grond van zijn spelcapaciteit onmogelijk langer gehandhaafd kon worden in de A-selectie. Vandaar dat de president heeft bevolen om hem daar weer in op te nemen. Daar bij heeft de president ook over wogen dat Haan onmiskenbaar het belang houdt van de moge lijkheid om te kunnen trainen op een hem passend niveau dat wil zeggen in deze A-selectie. Haan had ook gevraavd de hem opgelegde boete van 1500 gulden ongedaan te maken. Daarover heeft de president gezegd dat ARIE HAAN terug in A-selectie Haan niet in zeer ernstige fi nanciële moeilijkheden dreigt te geraken door deze boete en dat hij hangende de beslissing van de arbitragecommissie van de KNVB geen termen aanwezig heeft geacht om hier in te grij pen. 'Te meer omdat wij van oordeel zijn dat voor de door Haan gedane uitlatingen aan de pers een gevoelige correctie op haar plaats is'. Hans Kraay, de manager van Ajax, heeft gisteravond een ge sprek gehad met de heer D. Speelman, zaakwaarnemer van Arie Haan. Onderwerp: ontbin ding van het contract tussen Haan en .Ajax. Ook na het win nen van het kort geding wil de middenvelder nog graag weg bij de Amsterdamse club. Concrete toezeggingen heeft Kraay nog niet kunnen doen. De manager: 'Dat is geen zaak van mij alleen. Ik kan er eigenlijk geen zinnig woord over zeggen. Hier beslist het bestuur'. Over de steeds sterker wordende geruchten aangaande een op handen zijnde ruil van Rep en Mulder tegen Rob Rensenbrink van Anderlecht verklaarde Hans Kraay: 'Voor zover het mij aan gaat zijn er geen contacten ge weest'. Spelers, coaches, arbiters, bestuurderen bijeen MONTE CARLO (AP) De crème de la crème van het internatio nale voetbal heeft aan het slot van een rondetafelconferentie te Monte Carlo besloten enkele voorstellen te gaan bestuderen die de spel verruwing moeten inperken en de scoringsmogelijkheden ver groten. FREDDY MAERTENS: weer overwinning in Ronde van Belgic. VOLLEYBAL Het Nederlandse da mes-volleybalteam heeft In G roes beek voor de derde achtereenvolgende keer 1416 en 153. De wedstrijd duurde twee uur. Het was voor belde landen de laatste oefening voor het toernooi om het Westeuropese kampioenschap dat volgende week wordt gespeeld in Turkije. VOETBAL Juist tegen het sinds een half jaar ln ultewddstrijden zon der overwinningen zijnde MSV Duis burg heeft Hamburger SV woensdag zijn hoop op het Westduitse kampi oenschap moeten laten varen In het Volksparkstadion zagen 14.000 toe schouwers verbaasd hoe de nummer dertien van de ranglijst Hamburg, bekerflnallst. de eerste thuisnederlaag van dit seizoen toebracht met 23. JoS Havelange, de Braziliaanse FI- FA-president. vertelde dat de inter nationale voetbalfederatie zich ter dege zal beraden op deze voorstel len die zijn ingediend door per soonlijkheden als prins Ralnier, Barcelona-coach Rinus Michels en de Spaanse topscheidsrechter Ortiz de Mendebil. Johan Cruijff ontbrak wegens een blessure. Het gezelschap was van mening dat het geweld op de voetbalvelden al leen kan worden teruggedrongen via een Ingrijpende mentaliteits verandering, ook bij het publiek. Voorgesteld is het spelen van de volksliederen tot een minimum te beperken, de scheidsrechters ln hun funktie als 'politieman' meer more le steun te geven en te komen tot een uniforme spelregeltoepassing in alle landen waar voetbal wordt ge speeld. Maar volgens het gezelschap moe ten die spelregels eerst zodanig AMSTERDAM 'Als dit mag dan mag in het vervolg alles ge schreven worden', dit zei mr. Jansen van Raay in het door Twente- speler Eddy Achterberg aangespannen kort geding tegen het weekblad de Haagse Post naar aanleiding van een verhaal van de journalist Henk Spaan. Deze had in een artikél over spelverruwing in het voetbal Achterberg een 'rancuneuze bekrompen boeren kinkel' genoemd en had voörts over hem geschreven: 'Eddy Ach terberg is het gemeenste jongetje uit de klas'. Eddy Achterbefg voelde zich door deze uitlatingen beledigd en spande het kort geding aan, waarbij mr Jansen van Raay namens hem twee rectificaties - een van de hoofdre dactie en een van Spaan - ln de Haagse Post vroeg en een dwang som van 100.000 voor elke volgen de overtreding. De president van de rechtbank, mr J. W. Borgerhoff Mulder, bepaalde de uitspraak op 10 april. 'Spaan is een onbekende in de sportjournalistiek en heeft kenne lijk getracht zijn gebrek aan ken nis goed te maken door het plaat sen van ordinaire opmerkingen', al dus mr Jansen van Raay. die zei dat naast Achterberg ook de FC Twente en de VVCS (Vereniging van Contractspelers) zich beledigd voelen. 'Van het soort scheldwoor den, dat hij in het artikel heeft gebruikt behoort Spaan zich te ont houden', zo ging hij voort. 'Het is in het belang van het be taalde voetbal dat er een goede sportpers functioneert maar niet op deze manier'. Mr Jansen van Raay zei tenslotte over Spaan: 'Hij be treedt deze voor hem nieuwe arena als een matador, die meteen maar met een machinegeweer gaat schie ten'. Volgens hem zou Achterberg de reacties op het artikel gemerkt hebben in zijn café en in het afnemend aantal uitnodigingen voor het openen van winkels en het houden van lezingen. Namens de Haagse Post vroeg mr. Van d. Hoek zich af 'Wie is Eddy Achterberg'. Hij baseerde zich op een aantal uitspraken van de sport redacties van ondermeer Trouw en Wim Suurbier.Daarbij kwam Achterberg er onder meer als volgt af: 'Hij heeft een twijfelachtige reputatie door zijn harde spel', 'De Eddy Achterberg (links met bal) in jubel voor FC Twente. Keu is zich van zijn naam als harde voetballer bewust', 'Ik ben een gif kikker', 'Kung-Fu Achterberg' en 'Wat is die knaap ontstellend ge meen'. Mr. Van den Hoeven. 'En niet te genstaande dat alles meent Achter berg. dat hij beschikt over een goede naam, die nog in diskrediet gebracht zou kunnen worden'. Hij zei voorts dat Spaan uit de wedstrijden AZ-Utrecht en Twente- Ajax Van Maurik en Achterberg had gelicht als de voornaamste zondaars in de door minister Van Agt gesignaleerde toenemende hardheid bij het voetballen. 'En als je dan als journalist mag schrijven, dat hij in het wilde weg trapt en slaat, dan mag je als journalist ook zeggen dat je het verachtelijk vindt', aldus mr. Van den Hoeven. Hij wees namens de Haagse Post de beschuldiging van belediging van de hand. 'Ik geloof dat iemand, die zich zo lang al op voetbalgebied heeft misdragen als Achterberg een extra dosis weerstand moet kunnen opbrengen als zijn handelingen aan de kaak wórden gesteld'. Voorts zei mr. Van den Hoeven: 'Binnen de muren van de stadions mag blijkbaar alles' en 'buiten de vrijstaat van het stadion is het een taboe als Je dat aan de orde stelt. Het is zo langzamerhand nodig dat aan de Spelverruwing effectief "-"iet»*-- speler zich in wordt gedaan. Daarbij heeft ook de zicht aanzienlijk kan verbeteren pers een taak'. aldus de 23-jarige Bonhof. worden gewijzigd dat de nadruk weer komt te liggen op aanvallend spel met veel doelpunten. Daartoe hebben zij voorgesteld: Het instellen van een strafbank waarop zondaars net als bij ijshoc key tot bezinning kunnen komen. Het nemen van een verplichte strafschop na drie waarschuwingen. Het nemen van hoekschoppen op een kortere afstand van het doel dan de huidige cornervlag. Als er een vrije trap wordt toe gekend en de verdedigende partij weigert de muur op de voorgeschre ven afstand op te trekken, moet de scheidsrechter de vrije trap vijf of tien meter dichter bij het zondige doel kunnen laten (over)nemen. Het vervangen van de inworp door een in-trap. Het opheffen van de buitenspel regel bij vrije trappen. Havelange vertelde niet wanneer de FIFA zich over deze voorstellen zal beraden of wanneer er een uit spraak mag worden verwacht. BELG IE BRUSSEL Door het slechte weer kon de 31e competitiedag In de Belgische competitie slechts voor de helft worden afgewerkt. Ander lecht, dat zijn moeilijke wedstrijd op het veld van FC Luik niet kon spelen, zag RWD Molenbeek op nieuw verder Uitlopen en kan nu wel voorgoed alle hoop begraven om ook het volgende jaar ln het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen te spefen. Uitslagen: RWD MolenbeekStandard Luik 32. BeerschotFC Antwerp 01. LokerenWaregem 31Dlest—Cerke! Brugge 23. Club BruggeBeringen 2 2. BerchemBe veren Waas 00. Stand: 1. RWD Molenbeek 50 punten. 2. Anderlecht 43 (uit 30 wedstrijden), 3. Club Brugge 41. 4. FC Antwerp 39. 5. Standard Luik 38. BONIIOF MONCHENGLADBACH De kans is groot, dat Rainer Bonhof, de middenvelder van Borussla Mönchengladbach. volgend seizoen voor Atletico Madrid speelt. Vorige week heeft de Duitse international een verleidelijk aanbod gehad van de Spaanse vereniging, die dit sei zoen een crisis doormaakt. Volgende week zal een afgevaardig de van Atletico naar Mönchenglad bach komen om over een eventuele transfer te praten. Bonhof zelf voelt veel voor een Spaans avontuur. 'Ik zou dom zijn als ik een dergelijke aanbieding afsla. Ik geloof niet, dat Borussia mij zal tegenwerken. De club kan aan de transfer veel geld verdienen en bij Borussia vindt, men het juist fijn als een

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11